Bitcoin Forum
April 20, 2024, 03:53:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Konu disinda bir yardim talebi  (Read 1445 times)
amad (OP)
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile WWW
November 07, 2014, 03:24:53 PM

Merhabalars
Bir kisinin bana borcu var ve bunu resmi yollardan (her iki tarafinda imzasi olacak ve suan anlattigim seyin ardindan sizin gostereceginiz yollarin da tamamen yasal olmasi gerekli) nasil belli edebilirim ? Yani x kisisi benim amad kisisine su kadar borcum vardir bu zaman odenecektir gibi bir sistem var mi noter vs nasil yollar var ?

Yasal-olmayan birsey yapmayacagim. Avukat varsa yardimci olabilecek akil almak icin detayli olarak da anlatabilirim.

Saygilar

"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713585212
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713585212
Reply with quote  #2

1713585212
Report to moderator
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
November 07, 2014, 03:48:07 PM

Senet imzalasın.

http://www.youtube.com/watch?v=etPpIpx1Fyk
amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
November 07, 2014, 04:08:53 PM

Tesekkurler yanit icin @Lebraam. Duydugum (bilmedigim ve merak ettigim) olay oradaki yanlis bir doldurum bu senedi gecersiz kila(bili)r. Bunu noterde vs tasdik ettirmek gerekiyor mu vs bu gibi seyleri de arastirayim. Tekrar tesekkurler.

Baska yontem varsa hukukta acigi olmayan veya oyuna getirlemeyebilecek onlara da acigim

Iyi aksamlar

TakashiMakat
Member
**

Activity: 93

View Profile
November 08, 2014, 07:37:33 AM

Karşındaki kişinin senedi tamamen kendi el yazısıyla doldurması gerek. Rakamlar, vade, isim imza dahil herşeyi. Yanlış birşey geçersiz kılarbilir. Notere tasdik ettirmen gerekir.

Yalnız borç ödenmeze banka aracılığı ile alamazsın. Dava açman ve icra takip etmen gerekir.

Ticaretle uğraşıyorsan ileri tarihli çek yazdır. Çekin karşılığını banka üzerinden alırsın.
amad (OP)
Member
**

View Profile WWW
November 09, 2014, 08:18:39 PM

Ihtiyaci olabilecek biri cikar diye yaziyorum; Kanunen bu tarz seylerin cogunda acigi varmis ve yararlanilabilir (verecekli taraf tarafindan) durumdaymis.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: