Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:13:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Google Cloud ile Magi (xmg) Kazmak.  (Read 9144 times)
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
December 22, 2014, 07:48:40 PM

Arkadaşlar yapanlar buradan elde edikleri khları paylaşırsa iyi olur.

2.8 - 3Mh/s arasi

https://i.imgur.com/OqbxdVb.png

eger hesabın kapatılmadan devam edebilirsen nasıl yaptıgını paylaşırsın Smiley
1714896833
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714896833
Reply with quote  #2

1714896833
Report to moderator
1714896833
Hero Member
*

Ignore
1714896833
Reply with quote  #2

1714896833
Report to moderator
1714896833
Hero Member
*

Ignore
1714896833
Reply with quote  #2

1714896833
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
December 22, 2014, 08:07:24 PM

130 kh/s ye ulaştım fazla abartmayalım.
Bir de kişisel kullanım için Windows vps kurdum ancak RDP ile bağlanamadım sebebi nedir acaba?

130 ile devam et bencede benim ikinci hesabıda kapattılar Smiley Windowsa bağlanıyor. nasıl bi hatayla karşılaştıgını söylersen yardımcı olmaya çalısayım.
Mesajı yazdığımda bağlantı kuramıyordu şimdi kurdu ama giriş ekranı geliyor kullanıcı adı ve şifreye ne yazacağız
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
December 22, 2014, 08:22:26 PM

Bir de kişisel kullanım için Windows vps kurdum ancak RDP ile bağlanamadım sebebi nedir acaba?

130 ile devam et bencede benim ikinci hesabıda kapattılar Smiley Windowsa bağlanıyor. nasıl bi hatayla karşılaştıgını söylersen yardımcı olmaya çalısayım.
Mesajı yazdığımda bağlantı kuramıyordu şimdi kurdu ama giriş ekranı geliyor kullanıcı adı ve şifreye ne yazacağız

kullanıcı adı ve şifreye vps detaylarından görebilirsin.
yussuf89
Legendary
*

View Profile
December 24, 2014, 10:15:37 AM

kullanıcı adı ve şifreye vps detaylarından görebilirsin.
Yardımlarınız için teşekkür ederim, VPS'ye uzak masaüstü bağlantısıyla girdim gayet güzel.
oscarftw
Sr. Member

Activity: 573
Merit: 250

View Profile
December 24, 2014, 10:53:07 AM

2.8 - 3Mh/s arasi

Gec cevap icin kusura bakmayin hesabim henuz kapatilmadi 3.3mh/s de stabil durumdayim son bi kac gundur. Fakat boyle bir CPU gucune ragmen cok az ve cok karsiz bir sistem oldugunu kesinlikle soyleyebilirim. Gunluk ortalama 500 XMG kazmam gerekirken 100 civarinda sabit kaliyorum. Diff surekli degisiyor ve cekirdek sayisana gore diff veriyor sistem bu biraz karmasik bi durum tam olarak hakim olamadim. Neticesinde 3.3mh/s kazinin aylik maliyeti neredeyse 15bin dolar civari tutuyor eger VPS kiralayip kazmaya kalkarsaniz ki bence hic mantikli degil.

Ayrica sunu soyleyebilirim bazi hesaplarim kapatildi google tarafindan bazilari hala acik yaptigim islem hepsinde ayni neye gore kapatiliyor diye sorarsaniz ben kesinlikle random oldugunu dusunuyorum. Cunku tum hesaplarda istisnasiz ayni islemleri yapiyorum.
Tutorial da anlatildigi gibi Linux vps uzerinde calistiriyorum. Bazi clusterlar 16vCPU core ile 60-70-80-90kh/s arasi goruyor tek worker ile. Genel olarak 1 Master 2x 8CORE vCPU ile ortalam 20/25kh/s adet uzerinden 75/khs total de stabil hashrate aliyorum.

Kullanilan ayarlar tamamen ayni olmasina ragmen kimi zaman sectiginiz location a gore hashrate degerleri farklilik gosteriyor. Ornegin Asia secerseniz farkli bi hashrate ile europe secerseniz farkli bir hashrate ile mining yapiyorsunuz.

cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 24, 2014, 11:37:44 AM

2.8 - 3Mh/s arasi

Gec cevap icin kusura bakmayin hesabim henuz kapatilmadi 3.3mh/s de stabil durumdayim son bi kac gundur. Fakat boyle bir CPU gucune ragmen cok az ve cok karsiz bir sistem oldugunu kesinlikle soyleyebilirim. Gunluk ortalama 500 XMG kazmam gerekirken 100 civarinda sabit kaliyorum. Diff surekli degisiyor ve cekirdek sayisana gore diff veriyor sistem bu biraz karmasik bi durum tam olarak hakim olamadim. Neticesinde 3.3mh/s kazinin aylik maliyeti neredeyse 15bin dolar civari tutuyor eger VPS kiralayip kazmaya kalkarsaniz ki bence hic mantikli degil.

Ayrica sunu soyleyebilirim bazi hesaplarim kapatildi google tarafindan bazilari hala acik yaptigim islem hepsinde ayni neye gore kapatiliyor diye sorarsaniz ben kesinlikle random oldugunu dusunuyorum. Cunku tum hesaplarda istisnasiz ayni islemleri yapiyorum.
Tutorial da anlatildigi gibi Linux vps uzerinde calistiriyorum. Bazi clusterlar 16vCPU core ile 60-70-80-90kh/s arasi goruyor tek worker ile. Genel olarak 1 Master 2x 8CORE vCPU ile ortalam 20/25kh/s adet uzerinden 75/khs total de stabil hashrate aliyorum.

Kullanilan ayarlar tamamen ayni olmasina ragmen kimi zaman sectiginiz location a gore hashrate degerleri farklilik gosteriyor. Ornegin Asia secerseniz farkli bi hashrate ile europe secerseniz farkli bir hashrate ile mining yapiyorsunuz.

yerinde olsam ve bu kadar hash gücüne ulaşabiliyor olsam magi için kendi pool'umu kurardım.
günde 1 block bulsan bile 300Magi çıkartırsın rahatlıkla...

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
oscarftw
Sr. Member

View Profile
December 24, 2014, 11:50:21 AM

Oneri icin tesekkur ederim ama muhtemelen yakin zamanda trial hesaplar oldugu icin hesap kapatilacak + pool kurmak ve sifirdan o kadar worker i ona yonlendirmek cok uzun zaman alacak. Hali hazirda 15K civari MXG var yatirim olarak yeterlidir bu kadar ama ben pek degerlenecegini dusunmuyorum.
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
December 24, 2014, 04:12:40 PM

2.8 - 3Mh/s arasi

yazın için teşekkür ederim. Block ödülleri nedense farklı oluyor bu coinde. Benim şahsi görüşüm Magi silinip gitmeyecek iyi bir cpu coin olarak pazarda yerini alacak. Ne kazandırır ne kadar fiyatı artar veya azalır bilmiyorum. Sonuçta yazı Magi için ama herkez istediği Coinde kullanabilir vpsleri Smiley
emrebey
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
December 25, 2014, 12:54:20 PM

16 cpu ile cointellect'e girdim - paylasirim ne kadar getirecegini.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
December 25, 2014, 05:02:13 PM

16 cpu ile cointellect'e girdim - paylasirim ne kadar getirecegini.
16 cpu ayarını nasıl yapabiliyorsunuz ? bir türlü 4 ün üstüne çıkamadım Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
emrebey
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
December 25, 2014, 05:59:24 PM

cluster'da makine sayisini 1 secersen, 1 master makine, 1 node ile 2 tane 8 cpu'luk makine alabiliyorsun.

farkli bir proje yapip ayni sekilde yine 8'er cpu'luk 2 makinen olabiliyor.

En azindan bende bu sekilde Smiley
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
December 27, 2014, 03:22:01 PM

Windows sunucusunda CLAM kazanmayı deneyebilirsiniz (teoride, wallet-qt açık kaldıkça şans var.) deneyen olursa bildirsin lütfen.
zerog26
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
December 28, 2014, 04:58:47 PM

arkadaslar deneyen varsa cointellectin mining programini kurup calistiran bu sisteme paylasirsa sevinirim... hash hizi ne kadar... elimde kontrat var yatirdigim parayi bugun itibari ile 1.5 ay icinde cektim .. 1.5 ay icinde kontrat bitecek cointellecten eger bahsettiginiz sistemde hash hizi iyi ise cointellecet'i sonuna kadar sagmak gerektigini dusunuyorum...
yussuf89
Legendary
*

View Profile
December 28, 2014, 06:11:05 PM

arkadaslar deneyen varsa cointellectin mining programini kurup calistiran bu sisteme paylasirsa sevinirim... hash hizi ne kadar... elimde kontrat var yatirdigim parayi bugun itibari ile 1.5 ay icinde cektim .. 1.5 ay icinde kontrat bitecek cointellecten eger bahsettiginiz sistemde hash hizi iyi ise cointellecet'i sonuna kadar sagmak gerektigini dusunuyorum...
Değil, 16CPU makinede 20kh/s veriyor, az olmasının sebebi GPU değil CPU kullanması. vpslerde gpu bulunmaz genelde.

En iyisi Minergate nin programını indirip QuazarCoin (QCN) kazmak, kazancı fena değil. cointellect ponzi.
Windows sunucusunda CLAM kazanmayı deneyebilirsiniz (teoride, wallet-qt açık kaldıkça şans var.) deneyen olursa bildirsin lütfen.
2 sunucuda da yaklaşık 24 saattir cüzdan açık, ikisine de henüz bir şey gelmedi.
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
December 28, 2014, 06:18:02 PM

Değil, 16CPU makinede 20kh/s veriyor, az olmasının sebebi GPU değil CPU kullanması. vpslerde gpu bulunmaz genelde.

En iyisi Minergate nin programını indirip QuazarCoin (QCN) kazmak, kazancı fena değil. cointellect ponzi.
2 sunucuda da yaklaşık 24 saattir cüzdan açık, ikisine de henüz bir şey gelmedi.

Uygun miner kurulursa herhagi cpu coin kazılabilir. Buradan Aldığınız kh değerlerinizi ve kazdığınız coin miktarını paylaşırsanız en çok kazandıran neyse ona yönelir yeni deneyecek arkadaşlar. cointellectede uygun scrpty miner kurarak linux vpsden kazılıyor. biliyorum çünkü bende yapıyordum.

Not: Farklı algolarda hash farklı olacaktır. hangi algoda kaç kh aldınızı belirtirseniz daha iyi olur
yussuf89
Legendary
*

View Profile
December 28, 2014, 06:55:39 PM
Last edit: December 28, 2014, 07:33:40 PM by yussuf89

Cryptonight algoritmalı Cryptonote protokollü QuazarCoini Minergate programı üzerinden kazarak 16 core ile 270h/s elde ediyorum.
Diğer Cryptonote protokollü sikkelerin kazancı Minergate'in hesaplama tablosundan hesaplanabilir: https://minergate.com/calculator/cryptonote

Çok resmi konuştum galiba Smiley
sonerbo (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
December 28, 2014, 07:06:27 PM

Cryptonight algoritmalı Cryptonote protokollü QuazarCoini Minergate programı üzerinden kazarak 16 core ile 270kh/s elde ediyorum.
Diğer Cryptonote protokollü sikkelerin kazancı Minergate'in hesaplama tablosundan hesaplanabilir: https://minergate.com/calculator/cryptonote

270 kh ?? günlük 0.47317 BTC mi kazıyorsun ?
oscarftw
Sr. Member

View Profile
December 28, 2014, 07:31:38 PM

Cryptonight algoritmalı Cryptonote protokollü QuazarCoini Minergate programı üzerinden kazarak 16 core ile 270kh/s elde ediyorum.

270 kh ?? günlük 0.47317 BTC mi kazıyorsun ?

Bence 270 h/s demek istedi ve gunluk kazanc 0.00047 BTC
yussuf89
Legendary
*

View Profile
December 28, 2014, 07:33:20 PM

Kusura bakmayın düzeltiyorum 270h/s.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
December 31, 2014, 07:42:57 AM

konu iyi hoş da, magi'nin fiyatını düşürüyorsunuz ve magi ölüyor. herhangi bir mantığı yok. memorycoin, coinmarketcap'te şu an bi tık altında. ona da bi dikkat kesilin, ben geliştirici ekibindeyim.
adil bir şekilde madencilik yapmak isterseniz, kendi bilgisayarlarınızda memorycoin'i deneyin. gerekli yardımlarda bulunurum.
gpu ve asic ile kesinlikle kazılmıyor. mining rewardları da bugün saat 3 civarlarında %90 oranında düştü.
minimum configürasyon: i5 işlemciler, 8 gb ddr3 ram... bi de biraz tweak yapmanız gerekebilir.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: