Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:32:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Primjer krađe Bitcoina  (Read 2044 times)
ljudotina (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 04, 2015, 04:22:43 PM
 #1

http://www.theverge.com/a/anatomy-of-a-hack#att

Što više povezanih servisa koristite, to je veća šansa da će jedan, prije ili kasnije "popustiti".
To ne vrijedi samo za Bitcoin, već i za sve ostalo.

1715218373
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715218373

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715218373
Reply with quote  #2

1715218373
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
March 04, 2015, 10:46:11 PM
 #2

Nije da se ne slazem, ali danas je najslabija karika u sigurnosti sam covjek. Programi su postali jako sigurni i svakim danom su sve sigurniji, ljudi su oni koji upropaste sami sebe (ili ostale).

joksim299
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 1014


Bitdice is scam scam scammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm


View Profile WWW
March 04, 2015, 11:40:34 PM
 #3

Nije da se ne slazem, ali danas je najslabija karika u sigurnosti sam covjek. Programi su postali jako sigurni i svakim danom su sve sigurniji, ljudi su oni koji upropaste sami sebe (ili ostale).



Najcesce sami grijesimo kada je u pitanju sigurnost na netu zaboravljanje sigurnosnih pitanja , slabe lozinke za vise servisa...

dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
March 04, 2015, 11:59:07 PM
 #4

ja koristim bitcoin adrese u novćaniku za pass i to je zapisano na jednoj txt datoteki
 1K94y5KEX3ZBZwhDFVjtByGRjQzjxA4H6N
i isprintano a o svemu brine dashlane,jer ko će to sve zapamtit
ljudotina (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 05, 2015, 08:10:28 AM
 #5

Ja sam na keepass-u  i neznam niti jedan jedini pass (od online servisa) na pamet.
No poanta price je da mozes imati unikatne passworde, mozes imati sto pitanja i tisucu odgovora, i opet mozes najebat ako su servisi medjusobno ovisni i povezani. Dovoljno je da jedan od povezanih ima rupu i ode cijela "mreza" u kurac.

bitRaptor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
March 05, 2015, 08:34:02 AM
 #6

U ovom slučaju lik si je sam kriv, takve se svote ne ostavljaju na exchangeu. Kupiš pa onda ravno na paper wallet ili Trezor.
ljudotina (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 05, 2015, 09:11:45 AM
 #7

Zasto? Sto ako covjek trejda? 10 BTC-a za trade i nije tako puno.

bitRaptor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
March 05, 2015, 12:37:37 PM
 #8

Naravno, ali u ovom slučaju lik nije mešetario nego je koristio kripto-mjenjačnice kao štedni račun:
Quote
He had made some money with the rise of bitcoin and held onto the bitcoin in three protected wallets, managed by Coinbase, Bitstamp, and BTC-E.
ljudotina (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
March 05, 2015, 02:35:34 PM
 #9

U ovom slucaju je tip idiot, definitivno. Ja sam ovaj post postavio vise kao onako generalno upozorenje i da razmjenimo znanje / upozorimo jedni druge kako i sta NE raditi  Wink

niktitan132
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1036
Merit: 1000



View Profile
March 05, 2015, 03:13:25 PM
 #10

U ovom slučaju lik si je sam kriv, takve se svote ne ostavljaju na exchangeu. Kupiš pa onda ravno na paper wallet ili Trezor.

Tako je BTC-e se ne ostavlja na exchange-u.Staviš koliko ti je potrebno za svakodnevno potrebu u neki hot wallet a ostalo ravno u cold storage.  Smiley
ajareselde
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1722
Merit: 1000

Satoshi is rolling in his grave. #bitcoin


View Profile
March 05, 2015, 03:30:18 PM
 #11

U ovom slučaju lik si je sam kriv, takve se svote ne ostavljaju na exchangeu. Kupiš pa onda ravno na paper wallet ili Trezor.

Tako je BTC-e se ne ostavlja na exchange-u.Staviš koliko ti je potrebno za svakodnevno potrebu u neki hot wallet a ostalo ravno u cold storage.  Smiley

Kao sto je lik malo gore vec rekao, moras imat odredjenu sumu btc-a na exchangeu ako trejdas, pogotovo ako si daytrader.
Najsigurnije je imati bitcoine offline, znaci cold storage ili paper wallet, ali prije ili kasnije moras koristiti exchange, i ovaj primjer mi bas i nije jasan, jer i sam koristim btc-e konkretno, i to godinama,
i nikad nisam imao slucaj da mi 1 satoshi fali, na kompu nemam nikakav anti mallware ili antivirus, i svejedno nisam nista pokupio, samo je bitno znati kako vecina mallware-a radi, a svatko tko je
testirao dark comet, jdb ili slicno ce skontati kad nesto ne stima, a ako nisi siguran, imas sandbox, testiraj, vidi, a ne samo klikati sve sto se nadje pred vama.
Inace dosta zanimljivo stivo OP.

pozz
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!