Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:02:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ce platiti cu crypto?  (Read 616 times)
sorin1990
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 43
Merit: 0


View Profile
July 08, 2018, 09:26:09 AM
 #21

Eu sincer nu am platit nimic inca cu criptomonede dar as dori sa am posibilitatea sa platesc orice, mai ales cu criptomonede cu taxe mici sau de ce nu fara taxe. Sigurul lucru pe care l=am facut cu cateva criptomonede a fost sa le schimb in bani reali.
1714712572
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714712572

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714712572
Reply with quote  #2

1714712572
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714712572
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714712572

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714712572
Reply with quote  #2

1714712572
Report to moderator
1714712572
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714712572

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714712572
Reply with quote  #2

1714712572
Report to moderator
Crypto2367
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
July 08, 2018, 10:14:07 PM
 #22

De cateva luni bune platesc facturile de utilitati prin intermediul btcfactura.ro.

Bine de stiut.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
October 09, 2018, 04:39:55 AM
 #23

As fi interesat sa aflu, cine ce face cu criptomonedele achizitionate / minate.
Cine / ce plateste direct cu crypto? Nu ma intereseaza magazine online care accepta crypto, ma intereseaza ce ati platit deja sau ati dori sa platiti prin cripto (ex. cafea, restaurant, hotel, telefoane mobile, pc, masina, casa, utilitati, taxe si impozite, etc.).
In legatura cu topicul acestei pagini, raspunsul eate cat se poate de simplu. Cu ceypto monezi poti achizitiona cel putin produsele si serviciile puse la dispozitie in cadrul proiectelor care au generat monezile respective.
itarachiu
Copper Member
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 2


View Profile
December 15, 2018, 07:48:39 PM
 #24

Eu folosesc des http://virwox.com ceea ce imi permite sa schimb bitcoin in paypal iar cu paypalu imi platesc contu lunar pe netflix, imi incarc cartela cu credit, pachete hosting, domenii etc. Acum cativa ani mi-am facut comenzi de prin china unde accepta direct bitcoin de fel si fel de electronice. Mai am si card de skrill care si ala merge incarcat tot prin virwox iar asta il folosesc unde nu pot platii cu paypal sau bitcoin. In general tot ce platesc pe net se leaga de bitcoin, cand am nevoie de ceva imi incarc contu de paypal sau cardul. Atentie daca cineva are de gand sa folosesca site-ul virwox ca te cam parlesc la schimb, bitcoinii trebuie schimbati in SLL(moneda virtuala de la jocul Second Life) apoi SLL-u trebuie schimbat in euro, iar dupa aia euro poti sa ii retragi pe paypal sau cont de skrill. In procesul asta te cam parlesti de vreo 20% din valoarea bitcoinilor pe care i-ai depus initial. Nimic nu e moca pe lumea asta!

Just a simple bitcoin web directory.
ro.exchange
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile WWW
December 30, 2018, 09:56:18 PM
 #25

Buna,
Servicii de hosting. Devs cu care am lucrat pentru diferite proiecte.
Marketing, hardware.
baghdatis1990
Member
**
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 14

Miracle Tele


View Profile
January 07, 2019, 03:23:16 PM
 #26

salutare. eu as vrea sa imi cumpar un telefon mobil gen samsung galaxy s8 sau s9. imi puteti spune niste site-uri cu preturi ok, care accepta bitcoin?

Nu stiu ce inseamna "preturi ok" (ca eu nu ma bag la telefoane atat de scumpe), dar PCGarage ar trebui sa fie o varianta buna.
Iar daca ai fi cautat un pic, ai fi aflat toata lista de magazine (nu ca ar fi lunga).
Confirm, PCGarage sau EvoMag.Si legat de metode de a schimba din crypto in lei si invers incercati si LDVBank, comisioane de 1%, transfer spre ING intr-o ora, spre alta banca in urmatoarea zi lucratoare.

     Foarte interesant ca PCGarage si Evomag accepta plata in bitcoin. Sa speram ca din ce in ce mai multe lanturi de magazine vor accepta si alte variante de plata, in afara celor "conventionale". Cred ca astfel si piata crypto ar fi mai promovata, ar capata mai multa notorietate si s-ar gasii noi investitori.

△ M!R△CLE TELE   ▌  BRINGING MAGIC TO THE TELECOM INDUSTRY  ▐   JOIN US NOW!
▐▐   40% Biweekly Rewards     ▬▬▬   Calls at €0.2   ▬▬▬     Traffic from €0.01 worldwide   ▌▌
▬▬▬▬▬▬   ANN  Lightpaper  Bounty  Facebook  Twitter  Telegram   ▬▬▬▬▬▬
AlexSimion
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1078
Merit: 210


★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!


View Profile
January 31, 2019, 04:15:43 PM
 #27

In general mi-am cumparat bilete de avion folosind btc. Si ma tenteaza ideea de a cumpara ceva de pe pcgarage.ro , dar nu stiu cat de avantajos e la rata lor de schimb btc.

HBKMusiK
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
February 10, 2019, 10:30:03 PM
 #28

In general mi-am cumparat bilete de avion folosind btc. Si ma tenteaza ideea de a cumpara ceva de pe pcgarage.ro , dar nu stiu cat de avantajos e la rata lor de schimb btc.
Si eu la fel ca si tine am vrut sa cumpar ceva de la pcgarage acum cateva luni dar percepeau un comision foarte mare si am lasat-o balta.Si ca sa fiu la subiect cumpar de toate de la alimente la jocuri de xbox si asa mai departe(folosesc cardul wirex).

Averim
Member
**
Offline Offline

Activity: 515
Merit: 12


View Profile
March 31, 2019, 08:14:54 PM
 #29

As fi interesat sa aflu, cine ce face cu criptomonedele achizitionate / minate.
Cine / ce plateste direct cu crypto? Nu ma intereseaza magazine online care accepta crypto, ma intereseaza ce ati platit deja sau ati dori sa platiti prin cripto (ex. cafea, restaurant, hotel, telefoane mobile, pc, masina, casa, utilitati, taxe si impozite, etc.).
Eu sunt pasionata de fotografie printre altele si, odata ce va creste iar btc-ul o sa-mi cumpar echipamente foto cu altcoins.
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
April 13, 2019, 08:07:45 PM
 #30

As fi interesat sa aflu, cine ce face cu criptomonedele achizitionate / minate.
Cine / ce plateste direct cu crypto? Nu ma intereseaza magazine online care accepta crypto, ma intereseaza ce ati platit deja sau ati dori sa platiti prin cripto (ex. cafea, restaurant, hotel, telefoane mobile, pc, masina, casa, utilitati, taxe si impozite, etc.).
Eu am achizitionat multe produse din domeniul IT, incepand de la placa de baza si pana la monitor ips. Era oarecum normal ca veniturlle din tehnologie sa se duca tot in tehnologie...
valentin68
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 459
Merit: 104


View Profile
April 18, 2019, 09:03:28 PM
 #31

Eu vreau sa-mi cumpar o vila in Italia la mare sau o vila in Bahamas. Cetatenia in Bahamas este foarte ieftina.
Nu am inca atatia bani in Bitcoin, dar daca pretul Bitcoinului mai creste odata de 20 de ori peste cativa ani si daca mai muncesc vreo doi ani o sa am (daca nu imi da cineva cu ceva in cap sau nu ma fura).
 
Daca nu-mi ajung banii de vila in Italia, macar o vila noua in Bucuresti sau un apartament mare si calduros Smiley




usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
April 28, 2019, 06:10:34 PM
 #32

E cam greu sa efectuezi plati cu monede altcoin pentru autovehicule si altele asemanatoare dar in schimb se poate achizitiona terhnologie, componente pc etc.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!