Bitcoin Forum
May 14, 2024, 11:48:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Satılık Bitcoin Miner Cihazları  (Read 13900 times)
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
February 13, 2015, 12:15:01 PM

Üretimi yaparken kullanacağımız plaket, entegre, kondansitör gibi komponentleri de sizden temin edebiliyor muyuz ? Bir de kafama takıldı üretim robotik mi ? CNC tarzı bir sistem mi bunlar? bir de sadece belirtilen spektlerde miner mı üretebiliyoruz mesela ben 10 Th miner üretmek istersem yapabilir mi ?

hocam saka bi yana elektronik muhendisiyim . 2 ay once arastirdim evet bu cihaz yapilabilir sadece uzerindeki kryptoyu harmanlayan entegre dedigimiz chip bulunmali bunuda farkli farkli firmalar uretiyor . elimde 1 adet miner projesi vardi yabanci amcamin 1 tanesi yapmis hizini hatirlamiyorum su anda ama boyle 1 projeye girilip adetli sekilde cinde yaptirilirsa bizlerde yabancilar gibi 100 $'a makin sahibi oluruz.. yoksa devam 8- bin tl vermeye gerci kim aliyor cokta merak ediyorum Cheesy

Her topal satıcının bir kör alıcısı vardır derler çıkıyordur mutlaka bir alan Smiley
1715687321
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715687321
Reply with quote  #2

1715687321
Report to moderator
1715687321
Hero Member
*

Ignore
1715687321
Reply with quote  #2

1715687321
Report to moderator
1715687321
Hero Member
*

Ignore
1715687321
Reply with quote  #2

1715687321
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715687321
Hero Member
*

Ignore
1715687321
Reply with quote  #2

1715687321
Report to moderator
1715687321
Hero Member
*

Ignore
1715687321
Reply with quote  #2

1715687321
Report to moderator
zerog26
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
February 13, 2015, 12:30:01 PM

projeyide buldum yapan kisi ful dosyalarida yayinlamis tek yapilmasi gereken biraz yatirim ile aadetli basim toplama isini ben hallederim Cheesy.... yada istanbulda kartdizen ev hanimlarina veririk isi yerli sermaye kazansin...

http://projectklondike.org/how-to-build

https://www.youtube.com/watch?v=PzTA83WSNoo
aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
February 13, 2015, 12:51:08 PM

projeyide buldum yapan kisi ful dosyalarida yayinlamis tek yapilmasi gereken biraz yatirim ile aadetli basim toplama isini ben hallederim Cheesy.... yada istanbulda kartdizen ev hanimlarina veririk isi yerli sermaye kazansin...

Bu tür public pcb devrelerde şöyle bir sıkıntı var. Üreten ve yayınlayan eleman devre elemanlarından bir ya da bir kaçını yanlış yazıyor bilerek. Örneğin dirençlerden birkaçını yanlış yazıyor sen her şeyi dört dörtlük yapsan da çalıştıramıyorsun sonra adama ulaşıyorsun adam da sana bir tane örnek satayım ona bakarak yap daha iyi olur diyerek sana çalışan örneği kakalıyor sonra da sen fark ediyorsun direncin yanlış olduğunu. Ya da hiç bulamıyorsun kodu vssi silindiği için komponentin üzerinden.
zerog26
Member
**

View Profile
February 13, 2015, 01:36:39 PM

kryptoyu harmanlayan chip bulunabilirse demo yapilabilir. Cheesy aliexpreste mevcut 10 tanesi falan 40 dolar zaten toplasan makina 30 dolari gecmez....
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 13, 2015, 08:45:14 PM

hemen kuralım bi havuz, para toplayalım Wink

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
RhBjK
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 14, 2015, 06:43:52 AM

eğer bukadar basitse ülkemizde neden bu minerlerdan üretme girişiminde bulunan kimse yok ki yani arkadaşımın fikri eğerki hayata geçirilebilirse bence gayet mantıklı. tecrübeli olan arkadaşlar yanlışım varsa beni bilgilendirsin ama bu cihazlar her gün farklı bir modda çıkıyor karşımıza sürekli bir güç artışı vs seyler peki olduda biz bu minerı imal ettik ozaman karşımıza çıkabilecek olan bu problemi nası çözebilcez?
zerog26
Member
**

View Profile
February 15, 2015, 08:18:20 AM

arkadaslar bunlarin yapilmamasinin temel nedeni ulkemizde profesyonel anlamda PCB(plaket) basan ve SMD malzemeyi dizen firmalarin olmamasin dan dolayi kaynaklaniyor en profesyoneli bile butun islerini cinde yaptiriyor vede adetli yaptirilmadigi surece fiyatlar cok yusek.. yapilabilir ama adetli urun sparisi gecilmeli firmaya ornek vereyim eski calistigim uydu anten isi yapan firma kendi isminde uydu cihazni adetli olarak cinde yaptirip satiyorlar hatta yazilim detegide sunuyor cinliler Cheesy yeterki bu ise giricem de. kaldiki cinden makina getirmek ile malzemenin icini onlara yaptirip burda toplamak daha mantikli.. Wink
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 15, 2015, 07:57:01 PM

arkadaslar bunlarin yapilmamasinin temel nedeni ulkemizde profesyonel anlamda PCB(plaket) basan ve SMD malzemeyi dizen firmalarin olmamasin dan dolayi kaynaklaniyor en profesyoneli bile butun islerini cinde yaptiriyor vede adetli yaptirilmadigi surece fiyatlar cok yusek.. yapilabilir ama adetli urun sparisi gecilmeli firmaya ornek vereyim eski calistigim uydu anten isi yapan firma kendi isminde uydu cihazni adetli olarak cinde yaptirip satiyorlar hatta yazilim detegide sunuyor cinliler Cheesy yeterki bu ise giricem de. kaldiki cinden makina getirmek ile malzemenin icini onlara yaptirip burda toplamak daha mantikli.. Wink

pahalı olabilir ama benim kafamda hala fiyat net değil, sonuçta her ürünün bir maliyeti var
ve bu minerları üreten şirketlerin kar marjları hakkında hala bir fikrim yok

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
gablay12
Legendary
*

Activity: 918

View Profile
February 24, 2015, 06:03:56 AM

Chip fiyatları belli.100 usd'ye 2TH lık makinanın chiplerini alabilir miyiz?

Komponentleri temin edilebilinirse tasarım, yazılım ve üretimi şirket olarak yapabiliriz.

Konu için özelden mesaj atabilirsiniz.

The more I meet people, the more I like my dog.
zerog26
Member
**

View Profile
February 24, 2015, 11:14:16 AM
Last edit: February 24, 2015, 11:34:48 AM by zerog26

Chip fiyatları belli.100 usd'ye 2TH lık makinanın chiplerini alabilir miyiz?

Komponentleri temin edilebilinirse tasarım, yazılım ve üretimi şirket olarak yapabiliriz.

Konu için özelden mesaj atabilirsiniz.

Hocam http://downloads.canaan-creative.com/  bu avalon firmasi clon(kopya cihaz) cihazlari destekliyor aslinda butun projeleri yaynliyorlar yazilimlarida dahil ben sadece hash unit ve control kartlarini yaptirip gerisini turkiyede toplama taraftariyim sonucta metal kasa sogutucular bunlarin hepsi agir malzemeler ve gumruk gibi islemlere girince asil fiyati yukselten bunlar 1 adet 50x50 koli icerisinde 2 adet miner gelecegine 50 miner'li karti yaptirip getirtebilirsek bizde yabancilar kadar bu isten kar elde ederiz yoksa devam 8-10 bin tl fiyatlari odemeye. sunuda belirteyim bu urunlerin PCB dedigimiz kartlari 4 katmanli turkiyede firmalar bu islerini hepsini cin de yaptiriyor benim dusuncem hazir yaptirmisken cinde firmaya tum projeyi aticaz adamlar kartlari basacak endustriyel alanda toplanacak bizim elimize sadece kartlar gelecek gerekli toplamalari biz yapicaz.... her turlu fikire acigim ...

not: avalon firmasinin usb miner lari icin kart basimi fiyati istedim turkiyeden bi firmadan  bakalim 4 katmanli usb miner icin adetli kart fiyati ne diyecekler... avolon firmasinin eski uretim asic chip'leri 10 tanesi 120 tl 3gh/s olanlar
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: