Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:50:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Mining Yapanlar Kimler??  (Read 6711 times)
cincan (OP)
Full Member

Activity: 160
Merit: 100

View Profile
January 28, 2015, 12:32:05 PM
Last edit: January 28, 2015, 03:00:39 PM by cincan

Önceden böle konular açılmıştır eminimki. Forumun arama yapma özelliği kapatılmış. Ama google searchle baktım birşey bulamadım. Sadece güncel olarak hala yapanların yazmasını isteyeceğim. Amaç; yapmak isteyenlerin yapanlarla iletişime geçebilmesi, ve yapmayı düşündüğü cihazlarla yapanların olup olmaması, çok fazla detaya gerek yok ama cihazlardan aldıkları performans düşüncelerinide yazarlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.. Mining öldü, artık bir işe yaramaz, zarar edersin, sistem kaç para kazandırıyo vs. tarzındaki yorumları bun konu altında konuşmazsanız sevinirim saygılar..

Önrnek ;

Bulunduğum Ülke,Şehir :

Kullandığım Sistem :

Kullandığım Sistemin Performansı(kullanan kişinin kendi yorumu) :
1714823429
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714823429
Reply with quote  #2

1714823429
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714823429
Hero Member
*

Ignore
1714823429
Reply with quote  #2

1714823429
Report to moderator
1714823429
Hero Member
*

Ignore
1714823429
Reply with quote  #2

1714823429
Report to moderator
1714823429
Hero Member
*

Ignore
1714823429
Reply with quote  #2

1714823429
Report to moderator
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
January 28, 2015, 01:22:28 PM

Önceden böle konular açılmıştır eminimki. Forumun arama yapma özelliği kapatılmış. Ama google searchle baktım birşey bulamadım. Sadece güncel olarak hala yapanların yazmasını isteyeceğim. Amaç; yapmak isteyenlerin yapanlarla iletişime geçebilmesi, ve yapmayı düşündüğü cihazlarla yapanların olup olmaması, çok fazla detaya gerek yok ama cihazlardan aldıkları performans düşüncelerinide yazarlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler.. Mining öldü, artık bir işe yaramaz, zarar edersin, sistem kaç para kazandırıyo vs. tarzındaki yorumları bun konu altında konuşmazsanız sevinirim saygılar..

Önrnek ;

Bulunduğum Ülke,Şehir :

Kullandığım Sistem :

Kullandığım Sistemin Performansı(kullanan kişinin kendi yorumu) :

Forum'un arama özelliğinin kapalı olduğunu tesadüfen buradan öğrendim ilginç. Bu arada artık eski minerların neredeyse tamamı evde yapmıyor sanırım bu işi daha çok cloud işine dönüldü.
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
January 28, 2015, 01:59:55 PM

mining yapan kaldi mi hala?

son 1 senedir bas bas bagiriyoruz forumda, mining isi uretici haricinde kimseye kazandirmaz diye..
cincan (OP)
Full Member

View Profile
January 29, 2015, 06:39:32 PM

Koca forumda 1 kisi bile yokmu mining yapan ?? Inanamiyorum..
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 29, 2015, 06:58:16 PM

Vardır mutlaka ama forumda çok aktif değiller yada ingilizce bölümündeler .
aliser
Hero Member

View Profile
January 30, 2015, 07:30:41 AM

Vardır mutlaka ama forumda çok aktif değiller yada ingilizce bölümündeler .

Mining işinin hiç bir espirisi kalmadı ki artık. İlk zamanlar hepimiz yaptık evlerimizde çalışan onlarca ekran kartı vardı bir süre sonra elektrik parasını çıkaramaz hale geldi. Bu işin kralı Litecoindi eridi gitti sonra Doge çıktı biraz kuyruğu düzelttik ama sonra onda da maliyet geliri aştı. Sonraları cloud işi çıktı cex.io'ya döndük ardından o da saçma politikalar yüzünden bırakıldı.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
January 30, 2015, 12:03:44 PM

Bitcoin düşünürsek ; Şu anki fiyat üzerinden karlı olmuyor madencilik. Ama ben üreteyim ileride değerlenecek mantığıyla kârsız belkide zararına üreten mutlaka vardır. Sonuçta buda bir yatırımdır. Benim elimde cihaz olsa getirdiği masraflarını çıkartsa kazardım . Çünkü ileride değeri artacağını düşünüyorum .
cincan (OP)
Full Member

View Profile
January 30, 2015, 12:25:47 PM

Benimde dusuncelerim o yonde o yuzden yapmak istiyorun. Zaten urettigimide suanki gibi al sat yapip kar ederim herturlu. Elektrik sikintimda yok bedava. Benim asil sorumun amaci basdada belirttigim gibi yapilirni yapilmazmi degil. Egerki yapanlar yazsalar biraz bilgi alis verisi olurdu. Yanlisi bir yatirim yapmazdik Smiley
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
January 30, 2015, 01:17:47 PM

Bitcoin düşünürsek ; Şu anki fiyat üzerinden karlı olmuyor madencilik. Ama ben üreteyim ileride değerlenecek mantığıyla kârsız belkide zararına üreten mutlaka vardır. Sonuçta buda bir yatırımdır. Benim elimde cihaz olsa getirdiği masraflarını çıkartsa kazardım . Çünkü ileride değeri artacağını düşünüyorum .

zararina neden uretsin ki,

eger zararina uretiyorsa, gitsin piyasadan direk btc alsin..

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
January 30, 2015, 03:41:15 PM

zararina neden uretsin ki,

eger zararina uretiyorsa, gitsin piyasadan direk btc alsin..

Belki elinde sadece cihazı vardır ve parası yoktur Grin teşbihte hata olmaz:)
aliser
Hero Member

View Profile
January 31, 2015, 07:51:30 AM

Konuyla alakası yok ama geçenlerde ntv'de türkiye'deki elektrik ücretleri ile ilgili bir tartışma vardı. Bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliği bölümünden prof da katılmıştı, adamın çok iyi tespiti vardı Devletler bireysel üretim maliyeti yüksek olduğu için elektriği üretip satar halk ucuz yoldan elektrik kullanır kendisi üretmekle uğraşmaz ancak Türkiye'de durum tersine döndü eğer imkanınız varsa kendi elektriğinizi evinizde üretip elektrik şirketlerinden daha ucuza kullanabilecek duruma geldi ve bu duruma da kimse sesini çıkaramıyor demişti. Yavaş yavaş bazı köylerde güneş panellerinden elektrik üretiliyor mesela adamlar daha ucuza kullanıyor bizden.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
January 31, 2015, 09:01:27 AM

Konuyla alakası yok ama geçenlerde ntv'de türkiye'deki elektrik ücretleri ile ilgili bir tartışma vardı. Bir üniversitenin elektrik elektronik mühendisliği bölümünden prof da katılmıştı, adamın çok iyi tespiti vardı Devletler bireysel üretim maliyeti yüksek olduğu için elektriği üretip satar halk ucuz yoldan elektrik kullanır kendisi üretmekle uğraşmaz ancak Türkiye'de durum tersine döndü eğer imkanınız varsa kendi elektriğinizi evinizde üretip elektrik şirketlerinden daha ucuza kullanabilecek duruma geldi ve bu duruma da kimse sesini çıkaramıyor demişti. Yavaş yavaş bazı köylerde güneş panellerinden elektrik üretiliyor mesela adamlar daha ucuza kullanıyor bizden.

Bu konunuza bende bir ekleme yapayım . Kendim elektrik üretme işine yavaş yavaş kafa yormaya başlamıştım . O araştırmalar esnasında ogrendimki bazı girişimciler almanyadan tribün alıyorlar herhangi bir akarsuyun yanına kurup elektrik üretip devlete satıyorlar. Madencilik havuzu gibi elektrik havuzu oluşmuş . Aklı yatan ve sermayesi olan bu işi yapıyor. Bizim trabzondaki mucit amcalarımız zaten kendi elektriğini üretebiliyor Smiley onlardan ders alman lazım
aliser
Hero Member

View Profile
January 31, 2015, 10:43:08 AM

Bu konunuza bende bir ekleme yapayım . Kendim elektrik üretme işine yavaş yavaş kafa yormaya başlamıştım . O araştırmalar esnasında ogrendimki bazı girişimciler almanyadan tribün alıyorlar herhangi bir akarsuyun yanına kurup elektrik üretip devlete satıyorlar. Madencilik havuzu gibi elektrik havuzu oluşmuş . Aklı yatan ve sermayesi olan bu işi yapıyor. Bizim trabzondaki mucit amcalarımız zaten kendi elektriğini üretebiliyor Smiley onlardan ders alman lazım

Ülke öyle bir hale geldi ki tamamen devlete çalışır olduk aslında bize hiç maaş verilmese elimizdeki araba, ev, tv her şey devlete verilse bildiğin komünist sisteme geçilse ancak bu kadar olur. Kazandığımızı geri veriyoruz devlete bildiğin. Elektrik üretimi konusunda benim de zamanında kafa yormuşluğum var ancak bunun için müstakil evinin olması gerekiyor apartman dairesinde bu işi yapamıyorsun maalesef, köyde yaşasak elektriği de suyu da bedavaya getirebilirdik mesela.
gablay12
Legendary
*

Activity: 918

View Profile
July 23, 2015, 02:03:14 PM

Elektriği tüketim noktasında üretmeye gerek yok.Aynı dağıtım bölgesi içerisinde üretebilirsin.

Sudan elektrik üretimi için izinler biraz daha karışık bulunduğun coğrafyaya bağlı olarak rüzgar ve güneş daha mantıklı.

Enerji yatırımları için LTD ve veya A.Ş kurulması önerilir.200 kW altı yatırımda birim maliyetler açısından mantıklı değil.

Köylülere gelince elektrik parası ödeyeceklerine bankaya kurdukları sistemin taksidini ödüyorlar.10 yıl sonra sistem onların.Mortgage gibi yani...

The more I meet people, the more I like my dog.
KartalGrup
Full Member

Activity: 191
Merit: 101

View Profile WWW
July 28, 2015, 10:18:41 PM

Ben yaklaşık 10 gündür hashnest te 14500 ghs lik mining yapıyorum. Gayet güzel gidiyor herhangi bir sıkıntı yok

1oZANGqb96jhKjTGVWFZsyALCeRw5mpZQ
35jahWAD4MupYdmVQFQtVMbfmSrBB78qt9
1ASszmsG61s1AEbqpayGmERoAqst5oiu4u
Batuhanjklm
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
July 29, 2015, 04:51:47 PM

Arkadaşlar evet söylediğiniz gibi bitcoin madenciliği yapan kalmadı gibi bir şey yapanlarda cloud mining yapıyor ben mesela cloudminig yapıyorum ama şöyle bir şey gördüm yabancılar yapıyor türklerden de yapan vardır mutlaka rasberry pi 2 kullanıyorlar saatte 5 v yakıtı elektirik olarak buna genelde usb madenci takıyorlar madencinin ismini tam hatırlamıyorum önemliyse hemen bakabilirim ama hızı 60- 60 bizce karlı olurmu böyle bir şey yapsam maliyeti de 35 dolar rasberry pi 2 150 tl ye filan da madenci geliyor sizce mantiklimi
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
July 29, 2015, 05:02:22 PM

Arkadaşlar evet söylediğiniz gibi bitcoin madenciliği yapan kalmadı gibi bir şey yapanlarda cloud mining yapıyor ben mesela cloudminig yapıyorum ama şöyle bir şey gördüm yabancılar yapıyor türklerden de yapan vardır mutlaka rasberry pi 2 kullanıyorlar saatte 5 v yakıtı elektirik olarak buna genelde usb madenci takıyorlar madencinin ismini tam hatırlamıyorum önemliyse hemen bakabilirim ama hızı 60- 60 bizce karlı olurmu böyle bir şey yapsam maliyeti de 35 dolar rasberry pi 2 150 tl ye filan da madenci geliyor sizce mantiklimi

http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=187:Noktalama-Isaretleri-Aciklamalar&catid=50:yazm-kurallar&Itemid=132

delibedri
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
August 09, 2015, 03:16:16 PM

http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=187:Noktalama-Isaretleri-Aciklamalar&catid=50:yazm-kurallar&Itemid=132

Yapma bunu yapma  Grin Grin
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
August 09, 2015, 05:07:10 PM

Grin Grin
Flagellum_Dei
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
April 24, 2016, 07:22:49 PM

bitcoin kazdığın sürece elektrik tüketimi ne olursa olsun , hicbir sistem kazandırmaz. ileriye dönük yatırım olarak düşünülse bile olmaz bence illede madencilik deneyeceğim diyorsan cloud ile başlayıp bir kaç ay sermaye biriktirip dişe dokunur kazanc elde edebilecegin bir donanımla madencilige başla
sopranobitcoin
Newbie
*

Activity: 14

View Profile WWW
April 30, 2016, 10:15:31 PM

Artık ASIC ler var. Evde cpu mdan ya da gpu mdan çıkartırım diye zaman harcamayın. ASIC çatısı altında seçenekler var. Bulut madenciliği onlardan biri. Ben buluttan nem kaparım diyenler direk ASIC şirketlerinden alan kiralasın. Bulut madenciliği tavsiye ederim ben bulutlarda geziniyorum.
quad
Full Member

Activity: 145

View Profile
May 01, 2016, 07:53:05 AM
Last edit: May 13, 2016, 08:26:46 PM by quad

Artık madencilik çok farklı yerlerde mecburen cloud yapmak gerekiyor benim kişisel fikrim bu yönde bitcoin için madencilik amatör olarak yapanlar için 2-3 sene önce bitti artık devir profesyonel olarak bakıp bunu iş olarak yapanların devri

██████████    Aylık    ██████████ Haftalık ██████████
██████████ KİRALIK  ██████████  İMZA   ██████████
██████████  0.0001 BTC ██████████  0.00003 BTC██████████
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
May 01, 2016, 08:21:57 AM

aktif mining isi oleli yaklasik 2 sene oluyor, bitcoinmining icin konusuyorum tabii.

miningin aktif olarak yeniden genele yayilmasi icin, btc fiyatinin en az 1000 dolar civarlarina cikmasi gerekiyor.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
pisquare
Sr. Member

Activity: 395
Merit: 250

View Profile
May 06, 2016, 10:31:36 AM

İş planı olmayan ve hayatını devam ettirecek işi ve yatırımı olmayanları çok üzer BTC yatırımı.Evde mining yatırımı yapılır mı?Yapılır...Sadece BTC üretmek ise çok acemice...Konuya hakim değilsen yatırım yapma demek geliyor içimden newbie üyelere.
sopranobitcoin
Newbie
*

View Profile WWW
May 06, 2016, 09:09:47 PM

Bitcoin` in yeninden 1000 dolar seviyesine çıkması artık mümkün değil. Kullanım yaygınlaştıkça ve sistem oturdukça fiyatı düşüşe geçecektir. Bir süre (birkaç yıl) daha yatırım açısından kârlılığını korur. Bunun yanı sıra illa ki evde madencilik yapmak istiyorsanız Bitcoin bilgisayarı alın. Ben denemedim ama yurt dışında kullananlar var konuştuklarım arasında kimisi övüyor kimileri yerin dibine sokuyor. Türkiye' de kullanalar varsa deneyimlerini anlatabilirler.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
May 06, 2016, 09:20:01 PM

Bitcoin` in yeninden 1000 dolar seviyesine çıkması artık mümkün değil. Kullanım yaygınlaştıkça ve sistem oturdukça fiyatı düşüşe geçecektir. Bir süre (birkaç yıl) daha yatırım açısından kârlılığını korur. Bunun yanı sıra illa ki evde madencilik yapmak istiyorsanız Bitcoin bilgisayarı alın. Ben denemedim ama yurt dışında kullananlar var konuştuklarım arasında kimisi övüyor kimileri yerin dibine sokuyor. Türkiye' de kullanalar varsa deneyimlerini anlatabilirler.
görüşlerinin nedenlerini de belirtseydin daha oturaklı olurdu
sopranobitcoin
Newbie
*

View Profile WWW
May 06, 2016, 10:15:37 PM

Kısaca ve basit bir dille anlatmaya çalışayım.

1- Bitoin, mevcut ödeme araçlarına alternatif olarak icat edilip hayata geçirilen bir pilot proje.
2- İlk aşamada ilgi çekmesi için kolay ulaşılamayan ve kıt bulunan bir izlenim oluşturulması gerekiyordu. Bu yapıldı.
3- İnsanların, özellikle genç kesimin bu yeni para birimine uyum sağlamaları ve kullanımının yaygınlaştıtılması gerekiyordu. Bu yapılmaya devam ediliyor. (BTC kullanıcılarının çoğunluğu geçlerdir diğer kesimler alışma ve öğrenme aşamasında.)
4- Her sistemin kusursuz işlemesi için o sistemin zaaflarının bulunarak bu zaaflardan arındırılması gerekir. Ortaya çıkışından bugüne sistemin zaafları çeşitli kesimler tarafından kullanıldı. O devrin de sonuna yaklaşıldı.
5- BTC, Blockchain sisteminden ayrı ele alınamaz. Blockchain gelişmelerini takip etmek faydalı olur.

Özet:

1-Blockchain teknolojisinin gelişmesiyle beraber, bitcoin veya diğer dijital birimler ulaşılması ve kullanımı kolay, aynı zamanda güvenilir, itibar edilen bir değişim aracı olacak. Yani kitleselleşecek.
2-Bu durum BTC nin veya dijiital para biriminin merkezileşmesini sağlayacak. Bu durum ilk maddeyle doğru orantılıdır.
(BTC' ye yöneltilen en büyük eleştiri merkezi olmaması ve vergiden muaf olması.)
3-Merkezileşme demek kontrol altında tutulan ve ulaşımı mümkün olan demektir. Ulaşımı kolaylaşınca ne olur? Cevap sanırım anlaşıldı.

deblue
Legendary
*

View Profile
May 06, 2016, 10:19:50 PM

sadece neden 1000 e çıkamıyo onu anlatsan yeterdi, ki anlamadım niye çıkamadını .d
isvicre
Hero Member

View Profile
May 07, 2016, 12:00:54 AM

Her önüne gelen kendini "uzman" sanınca böyle oluyor tabi.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
May 07, 2016, 06:23:17 AM

Grafikteki buyuk abiler yapiyor mining . digerleri yaptigini saniyor  Grin

https://blockchain.info/pools
sopranobitcoin
Newbie
*

View Profile WWW
May 07, 2016, 08:16:24 AM

sadece neden 1000 e çıkamıyo onu anlatsan yeterdi, ki anlamadım niye çıkamadını .d

sen bu açıklamadan teorik olarak neden 1000 dolar'a çıkamayacağını anlayamadıysan, sana grafik verileri vererek bunu anlatmaya kalksam nasıl anlayacaksın?
sopranobitcoin
Newbie
*

View Profile WWW
May 07, 2016, 08:24:40 AM

Her önüne gelen kendini "uzman" sanınca böyle oluyor tabi.
[/quote

sen anlat bir de eksik bildiklerimizi pekiştiririz.
deblue
Legendary
*

View Profile
May 07, 2016, 08:33:34 AM

sen bu açıklamadan teorik olarak neden 1000 dolar'a çıkamayacağını anlayamadıysan, sana grafik verileri vererek bunu anlatmaya kalksam nasıl anlayacaksın?
grafik verilerle anlatsana bide, anlarım belki
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
May 07, 2016, 07:56:32 PM

grafik verilerle anlatsana bide, anlarım belki
Lütfen bitcoin uzmanlarını bu şekilde sinirlendirmeyiniz, yoksa anlatmıyorlar Sad

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
gablay12
Legendary
*

Activity: 918

View Profile
May 07, 2016, 09:41:19 PM

Bedavaya kimse kendini yormasın.Emek harcamadan yemek olmaz.Araştırmadan para kazanamazsınız.

The more I meet people, the more I like my dog.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: