Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:44:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İlk defa BTC alacağım yol haritamı paylaşıyorum.  (Read 584 times)
Rorschach159 (OP)
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
November 28, 2017, 10:42:38 AM

Selam arkadaşlar 1 aydır blockchain araştırması yaptım baya kaptım o işi şimdi ise yatırımıma başlıyorum. Öncelikle piyasada yeni olacağım için 100TL ile gireceğim daha sonra elim alışınca daha yüksek miktarlara yükselteceğim 2 farklı yöntem var anladığım kadarıyla.

1.Yöntem

-İlk olarak Cex.io'dan enpara hesabımda parayı aktarıp ordaki coinlerden yatırıma başlamak ancak burdaki sorum komisyonlar hakkında şimdi girerken %4'e yakın komisyon ödeyeceğim daha sonra TL'ye çevirmek istersem btc olarak Türk borsalarına aktarmam gerekecek doğru muyum? Dolar olarak alma imkanım var mı? Cex.iodan aldığım btcyi binance tarzı altcoin borsalarına aktarırken de komisyon öder miyim?

2.Yöntem

-Türk borsalarından bitcoin alarak yabancı borsalara aktarmak.

- Paribudan almak istersek yatırırken komisyon kesmiyor ancak yurtdışına btc yollarken illa ki belli bi miktar fee alacak daha sonra bittrex yada binance gibi boraslardan çıkmak istersek yine btcye dönüp öyle çıkacağız galiba.

Yatıracağım miktar düşük olduğu için komisyonlarla erimesini istemiyorum sizin bu konuda yol haritanız nasıldı başlarken hangi yöntem mantıklı? Binance belli küsüratı kullanamıyoruz diye okudum ancak miktar olarak bulamadım bilginiz var mi?

Saygı ve selamlar  Smiley
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
November 28, 2017, 02:24:16 PM

Cex.io yerine yerli piyasaya yönelin.

cex.io da BTC alırken ödediğin komisyon haricinde Binance'a  0.20% gönderim yaparken ödeyeceksin.

yerli borsalara verin komisyonu. Miktar 100 lira 300 lira ise borsada da pek bir şey yapamazsınız.

Binance o küsürat işi beni ayar ediyor. Hangi coini alsam sıkıntı yok, satarken tamsayı satıyor. Geçen ripple aldım pompa zamanı ***.67890 tane satarken *** sattı geri kalan .67890 küsür hesapta kaldı. BNB aldım aynı şekilde küsür  küsür duruyor. deli oldum... Binance için bir süre ara verdim...
Rorschach159 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 03:17:53 PM

Türkiyede yeteri kadar altcoin yok 3 arkadaş 5 tane coin belirledik piyasayı tanımak adını öncelikle 100tl yapalım dedik asıl sormak istediğim konu bu örnek veriyorum 0.01 btc binance yolladım ve ordan bi sepet yaptım bazı koinlerden 1.268 adet aldım bozdururken sadece 1 adet üzerinden mi işlem görüyor .268 ne oluyor belki ben o coine tekrar girmeyeğim yada o coin battı gitti 
Cex.io yerine yerli piyasaya yönelin.

cex.io da BTC alırken ödediğin komisyon haricinde Binance'a  0.20% gönderim yaparken ödeyeceksin.

yerli borsalara verin komisyonu. Miktar 100 lira 300 lira ise borsada da pek bir şey yapamazsınız.

Binance o küsürat işi beni ayar ediyor. Hangi coini alsam sıkıntı yok, satarken tamsayı satıyor. Geçen ripple aldım pompa zamanı ***.67890 tane satarken *** sattı geri kalan .67890 küsür hesapta kaldı. BNB aldım aynı şekilde küsür  küsür duruyor. deli oldum... Binance için bir süre ara verdim...

osmanismet
Full Member

Hakuna Matata

View Profile
November 28, 2017, 07:22:14 PM

O sorunu bende çözemedim.
rpx, bnb, gas, vs vs hep küsürler kalıyor. Bunun önüne şöyle geçebilirsiniz bittrex'de böyle sorunum yok. Binance sadece Neo ve NeoGas için girdim.  Alım satım sonrası bütün coinlerden küsürler elimde patladı!
osmanismet
Full Member

Hakuna Matata

View Profile
November 28, 2017, 07:24:01 PM

şunu yazmayı unutmuşum. Türk borsalardan kastım BTC, LTC ve ETH alımı ile ilgiliydi. Türkiyeden BTC alacaksın nette kullanacaksın.
Rorschach159 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 07:33:24 PM

Nette kullanmak derken hangi türk borsasında yüksekse oraya taşımak gibi mi?
osmanismet
Full Member

Hakuna Matata

View Profile
November 28, 2017, 07:57:45 PM

Esenlikler dilerim...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: