Bitcoin Forum
April 25, 2024, 11:29:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Hellenic Coin (HNC)  (Read 50129 times)
fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
August 24, 2015, 11:28:23 AM
 #41

Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα

Επειδή απ' ότι κατάλαβα ανήκεις στην ομάδα του HellenicCoin θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σας?Υπάρχει κάποιο roadmap?Τί να περιμένουμε και πότε?

Εγω απλος υποστιρηκτης της ολης ιδεας ειμαι και πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη και προτοποριακη κινηση

Λάθος μου τότε.Απλά νόμιζα πως ήσουν στην ομάδα του HellenicCoin γιατί τέτοιο μίσος και κακία για το HellasCoin μόνο κάποιος από το "αντίπαλο" στρατόπεδο θα μπορούσε να βγάλει.


Μου αρεσει αυτος ο διαλογος κανενα μισος η κακια δεν υπαρχει να εισαι σιγουρα απλα ξερεις τι γινετε ειναι η απογοητευση του να υποστηριζεις με χαρα ολο αυτο το προτζεκτ που το εκαναν και αυτο Ελληνες Ετσι??  και μετα να σου λεει ακυρο για χι ψι λογους που δεν με ενδιαφερουν αλλα με απογοητευουν ομως και οπως βλεπεις συνεχιζω να υποστηριζω παλι αλλη μια πρωτοβουλια σε ελληνικο ψηφιακο νομισμα γιατι ασχολουμε 4 χρονια με τα ψηφιακα και απο οτι καταλαβαινω εχουν δυνατο μελον τα ψηφιακα  απογοητευση λοιπον και οχι κακια

1714044580
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714044580

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714044580
Reply with quote  #2

1714044580
Report to moderator
1714044580
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714044580

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714044580
Reply with quote  #2

1714044580
Report to moderator
1714044580
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714044580

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714044580
Reply with quote  #2

1714044580
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714044580
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714044580

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714044580
Reply with quote  #2

1714044580
Report to moderator
1714044580
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714044580

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714044580
Reply with quote  #2

1714044580
Report to moderator
fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
August 24, 2015, 11:30:30 AM
 #42

to hellascoin den xreiazetai antipalo stratopedo... ta katafernei poly kala kai mono tou
 Grin

Αφου καταργηθηκε τι καταφερνειHuh   εχω μπερδευτει λιγο

BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
August 24, 2015, 11:36:51 AM
 #43

Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα

Επειδή απ' ότι κατάλαβα ανήκεις στην ομάδα του HellenicCoin θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σας?Υπάρχει κάποιο roadmap?Τί να περιμένουμε και πότε?

Εγω απλος υποστιρηκτης της ολης ιδεας ειμαι και πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη και προτοποριακη κινηση

Λάθος μου τότε.Απλά νόμιζα πως ήσουν στην ομάδα του HellenicCoin γιατί τέτοιο μίσος και κακία για το HellasCoin μόνο κάποιος από το "αντίπαλο" στρατόπεδο θα μπορούσε να βγάλει.


Μου αρεσει αυτος ο διαλογος κανενα μισος η κακια δεν υπαρχει να εισαι σιγουρα απλα ξερεις τι γινετε ειναι η απογοητευση του να υποστηριζεις με χαρα ολο αυτο το προτζεκτ που το εκαναν και αυτο Ελληνες Ετσι??  και μετα να σου λεει ακυρο για χι ψι λογους που δεν με ενδιαφερουν αλλα με απογοητευουν ομως και οπως βλεπεις συνεχιζω να υποστηριζω παλι αλλη μια πρωτοβουλια σε ελληνικο ψηφιακο νομισμα γιατι ασχολουμε 4 χρονια με τα ψηφιακα και απο οτι καταλαβαινω εχουν δυνατο μελον τα ψηφιακα  απογοητευση λοιπον και οχι κακια

Επειδή πάντα με όποιο νόμισμα και να ασχοληθώ φροντίζω να έχω επικοινωνία με τον δημιουργό του και να μαθαίνω τα σχέδια τους,να σ' ενημερώσω πως έχω επικοινωνήσει με την ομάδα του HellasCoin και ζήτησα κάποιες πληροφορίες,λόγω του ότι έχω και από αυτό το νόμισμα στην κατοχή μου.Μου είπαν πως το νόμισμα αλλάζει όνομα,αλγόριθμο και business plan και πως κανένας κάτοχος νομισμάτων δεν πρόκειται να χάσει.Μου είπαν πως θα HLC αντικατασταθούν από το καινούριο νόμισμα το οποίο μάλιστα θα έχει μεγαλύτερη αξία από το υπάρχον και όλοι θα βγουν κερδισμένοι.Τώρα φυσικά μένει όλα αυτά να τα δούμε στην πράξη γιατί είμαι σίγουρος πως όλοι όσοι έχουν οποιοδήποτε νόμισμα θέλουν να πάει καλά για να κερδίσουν.
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1460
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
August 24, 2015, 11:41:56 AM
 #44

katebesa to kwdika apo to github
to metefrasa (Linux)

kai afou etre3a to kombo den blepei kapoious allous kombous.
an uparxoun, poia ta ip tous?

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
jelin1984
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2408
Merit: 1004



View Profile
August 24, 2015, 01:26:46 PM
 #45

Ποτέ αλλαζεται αλγόριθμος στο νόμισμα
Και γιατί το κάνετε αυτό
Και ποιος θα ειναι ο νέος αλγόριθμος
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
August 24, 2015, 01:40:23 PM
 #46

Γιατί να πρέπει να πληρώσω 500 ευρώ για να minάρω;

Κλαίω..  Cry Cry Cry

Sorry guys έλειπα διακοπές και τώρα κάνω catch up
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
August 24, 2015, 01:44:48 PM
 #47

υπάρχει τόσο χαζός κόσμος που θα δώσει 500αρικο για να κάνει mining? Ρε σεις έλεος πια με το scam. Δεν υπάρχει στον χώρο ένας σοβαρός να δημιουργήσει κάτι που δεν θα είναι μόνο για να κάνει πλούσιο αυτόν που το έχει φτιάξει?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1460
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
August 24, 2015, 02:18:45 PM
 #48

katebesa to kwdika apo to github
to metefrasa (Linux)

kai afou etre3a to kombo den blepei kapoious allous kombous.
an uparxoun, poia ta ip tous?

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις? Αν έχεις πρόβλημα επικοινώνησε στο info@helleniccoin.gr

to elusa

addnode=188.226.227.76

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
August 24, 2015, 03:07:59 PM
 #49

Σε αυτο εχεις Δικιο οντως Οι Ελληνες Ειναι Πολυ Πισω Σε αυτα δυστιχως αλλα υπαρχει και η ξενη αγορα των ψηφιακων νομισματων ομως πιστευω αξιζει η προσπαθεια να παει καλα ενα ελληνικο ψηφιακο νομισμα  το μελον θα δειξει κοντα ειναι ολα

Επειδή απ' ότι κατάλαβα ανήκεις στην ομάδα του HellenicCoin θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για τις επόμενες κινήσεις σας?Υπάρχει κάποιο roadmap?Τί να περιμένουμε και πότε?

Εγω απλος υποστιρηκτης της ολης ιδεας ειμαι και πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη και προτοποριακη κινηση

Λάθος μου τότε.Απλά νόμιζα πως ήσουν στην ομάδα του HellenicCoin γιατί τέτοιο μίσος και κακία για το HellasCoin μόνο κάποιος από το "αντίπαλο" στρατόπεδο θα μπορούσε να βγάλει.


Μου αρεσει αυτος ο διαλογος κανενα μισος η κακια δεν υπαρχει να εισαι σιγουρα απλα ξερεις τι γινετε ειναι η απογοητευση του να υποστηριζεις με χαρα ολο αυτο το προτζεκτ που το εκαναν και αυτο Ελληνες Ετσι??  και μετα να σου λεει ακυρο για χι ψι λογους που δεν με ενδιαφερουν αλλα με απογοητευουν ομως και οπως βλεπεις συνεχιζω να υποστηριζω παλι αλλη μια πρωτοβουλια σε ελληνικο ψηφιακο νομισμα γιατι ασχολουμε 4 χρονια με τα ψηφιακα και απο οτι καταλαβαινω εχουν δυνατο μελον τα ψηφιακα  απογοητευση λοιπον και οχι κακια

Επειδή πάντα με όποιο νόμισμα και να ασχοληθώ φροντίζω να έχω επικοινωνία με τον δημιουργό του και να μαθαίνω τα σχέδια τους,να σ' ενημερώσω πως έχω επικοινωνήσει με την ομάδα του HellasCoin και ζήτησα κάποιες πληροφορίες,λόγω του ότι έχω και από αυτό το νόμισμα στην κατοχή μου.Μου είπαν πως το νόμισμα αλλάζει όνομα,αλγόριθμο και business plan και πως κανένας κάτοχος νομισμάτων δεν πρόκειται να χάσει.Μου είπαν πως θα HLC αντικατασταθούν από το καινούριο νόμισμα το οποίο μάλιστα θα έχει μεγαλύτερη αξία από το υπάρχον και όλοι θα βγουν κερδισμένοι.Τώρα φυσικά μένει όλα αυτά να τα δούμε στην πράξη γιατί είμαι σίγουρος πως όλοι όσοι έχουν οποιοδήποτε νόμισμα θέλουν να πάει καλά για να κερδίσουν.

Αν ειναι ετσι το πλανο ευχομαι το καλυτερο και για αυτο

fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
August 24, 2015, 03:10:02 PM
 #50

υπάρχει τόσο χαζός κόσμος που θα δώσει 500αρικο για να κάνει mining? Ρε σεις έλεος πια με το scam. Δεν υπάρχει στον χώρο ένας σοβαρός να δημιουργήσει κάτι που δεν θα είναι μόνο για να κάνει πλούσιο αυτόν που το έχει φτιάξει?

Αν Θεωρεις αυτους που ηδη επενδυσαν χαζους δεν πειραζει παρεμεινε εσυ εξυπνος να κανεις μονο κρητικη

chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
August 24, 2015, 08:13:32 PM
 #51

υπάρχει τόσο χαζός κόσμος που θα δώσει 500αρικο για να κάνει mining? Ρε σεις έλεος πια με το scam. Δεν υπάρχει στον χώρο ένας σοβαρός να δημιουργήσει κάτι που δεν θα είναι μόνο για να κάνει πλούσιο αυτόν που το έχει φτιάξει?

Εσύ τελικά νικολάκι είσαι βαθια νυχτωμένος.....το να δώσεις 500 ευρώ για να είσαι μέλος σε ένα project δεν σε κάνει χαζό.
Ποτέ δεν απαγορεψαμε το mining, απλά είχαμε κλειστό το pool το οποίο ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΑΤΑΚΙ και μάλιστα από χθές είναι ξανά ανοιχτό για όλους.

Mining μπορούσε ο καθένας να κάνει και με το πορτοφόλι του.
Στο κάτω κάτω της γραφής έσυ τι προσφέρες στο νόμισμα και σε κοροϊδέψαμεHuh??
Αμα δεν σου αρέσει ο τρόπος που το προσφέρουμε το κουβαδακι σου και σε άλλη παραλία....δεν γουσταρουμε τυπακια σαν και σενα που θελουν να τους χαρίζουν χωρίς να προσφέρουν.
Έλεος πλέον....γατάκια.....

Αν καταλαβα καλα εκπροσωπεις ενα προτζεκτ που δημιουργηθηκε απο μια εταιρια το να εχει το λεξιλογιο σου την λεξη γατάκια πιστευω ριχνη το κύρος της εταιριας οπου εκπροσωπεις

chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
August 24, 2015, 10:53:40 PM
 #52

Ανακοινωσή:

Σχετικά με το Hellenic Coin.

H NEVIABROTHERS S.A. είναι η εταιρία διαχείρησης του Hellenic Coin (HNC).

To Hellenic Coin είναι προϊον της εταιρείας Neviabrothers S.A. και διατείθεται ώς έχει. Η εταιρία δεν φέρει καμία ευθύνη για το προϊον.
Το Κρυπτονόμισμα Hellenic Coin δεν εξασφαλίζει σταθερή αξία.
Δικαίωμα στον τρόπο χειρίσμου και σε κάποια προνόμια διάθεσης έχουν μόνο τα μέλη και οι μέτοχοι της επιχείρησης.
Το project Hellenic Coin είναι προσαρμοσμένο σε ένα καλοσχεδιασμένο επενδυτικό μοντέλο το οποίο θα ακολουθεί αυστηρά τους κανόνες που έχει ορίσει η ίδια η εταιρεία.
Η εταιρεία μπορεί ανά πάσα στιγμή και κατά την διακριτική της ευχερεία να προβεί στις παρακάτω ενέργειες χωρίς καμία προειδοποίηση:

1) Μπορεί να αποσύρει ή και να σταματήση την υποστήριξη του προϊόντος αν κρίνει ότι είναι ζημιογόνο

2) Μπορεί να αλλαξεί τον πηγαίο κώδικα και να αχρηστέψει τα νομίσματα που ήδη κυκλοφορούν αν κρίνει ότι αποκτήθηκαν με αθέμιτο τρόπο ή αν υπάρξει δολιοφθορά στον κώδικα και στους κόμβους του νομίσματος που σκοπό έχουν να πλήξουν τα συμφέροντα των μελών και των μέτοχων της.

3) Μπορεί να αφαιρέσει το νόμισμα από το δημόσιο ανταλακτήριο για τους ίδιους λόγους.
(Στο ιδιώτικό ανταλακτήριο πρόσβαση έχουν μόνο τα μέλη)

4) Μπορεί να άλλαξει πολιτική άναλογα των αποφάσεων των μετόχων και των εγγεγραμένων μελών.

5) Μπορεί να αντικάταστησει το παρόν Κρυπτονόμισμα με καινουργίο αν κρίνει ότι αυτό είναι προς το συμφέρον των μετόχων και των μελών του νομίσματος.


Hellenic Coin (HNC) NEVIABROTHERS S.A.




1# εάν υπάρχει κόσμος που το υποστηρίζει δεν μπορεί να γίνει αυτό που λες

2# ο κώδικας μπορεί να αλλάξει αλλά για να συμβαδισει με τον νέο κώδικα πρέπει να γίνει αποδεκτό από την κοινότητα  το να αχρηστέψει νομίσματα πολύ απλά δεν γίνεται

3# το νόμισμα δεν μπορεί να αφαιρεθεί από το ανταλλακτήριο μόνο αν το αφαιρέσουν οι διαχειριστές  βλέπε πνευματικά δικαιώματα λογισμικό ανοιχτού κώδικα

4# δεν γίνεται να επιβληθείς σε κάποιον όταν χρησιμοποιώ ένα λογισμικό ανοιχτού κώδικα

5# εφόσον οι κοινότητα συμφωνεί για τη πάντα αυτή έχει το πρώτο λόγω



fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
August 25, 2015, 05:17:39 AM
 #53

Καλημερα Ας μην δημιουργουμε παλι κοντρες και διχονοιες ας σταματησουμε επιτελους να πολεμαμε κατι που αγωνιζετε καποιος να φτιαξει μονο παρατηρησεις δεν ωφελουν ας γινονται και προτασεις βελτιωσης του οποιου λαθους θεωρει ο καθενας και οχι μονο αρνητισμο και επικρητικα σχολια ολοι οσοι ερχονται να παρουν το Helleniccoin  χωρις κανενα κοπο και με μονο σκοπο το αμεσο κερδος εχουν ποτε σκεφτει οι κατασκευαστες ποσες απειρες Ωρες εχουν περασει μπροστα σε μια οθονη και τι κοστος οικονομικο και ψυχολογικο Huh  ειμαι σιγουρος πως οχι οποιο ψηφιακο και να ειναι αυτο το μονο που ειμαστε μαθημενοι σαν κοπρολαος που εχουμε γινει ειναι μονο αρνητικα σχολια και πως θα υποβιβαζουμε καθε προσπαθεια αναπτυξης ειδικα αμα εμεις δεν εχουμε αρπαχτη μεσα απο αυτο
Προπαθειστε τουλαχιστον οσοι επικρητες εδω να φερθειτε λιγο ποιο πολιτισμενα και αν δεν σας αρεσει ολο αυτο απλα μην ασχολειστε δεν εισται ποιο εξυπνοι απο τους δημιουργους μιας ιδεας που ειχαν τα κοτσια να την υλοποιησουν κιολας εισται απλα ημημαθεις κακοπροαιρετοι που το μονο που σας αρεσει ειναι να προσβαλετε καθε προσπαθεια γιατι εισται απλα κακοι και κομπλεξικοι
το αιωνιο προβλημα των καιροσκοπων ειναι ενα γιατι να κονομαει αυτος και οχι εγω  τελος παντων σταματαω γιατι θα ποιο ποιο πολλα και ποιο ασχημα

ΣΚΟΠΟΣ ενας  υπαρχει καλη διαθεση να βοηθησουμε την οποια προσπαθεια αναπτυξης ενος προιοντος Huh?  πολυ φοβαμαι πως οχι απο κει ξεκινουν ολα 

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
August 25, 2015, 12:06:01 PM
 #54

Ανακοινωσή:

Σχετικά με το Hellenic Coin.

H NEVIABROTHERS S.A. είναι η εταιρία διαχείρησης του Hellenic Coin (HNC).

To Hellenic Coin είναι προϊον της εταιρείας Neviabrothers S.A. και διατείθεται ώς έχει. Η εταιρία δεν φέρει καμία ευθύνη για το προϊον.
Το Κρυπτονόμισμα Hellenic Coin δεν εξασφαλίζει σταθερή αξία.
Δικαίωμα στον τρόπο χειρίσμου και σε κάποια προνόμια διάθεσης έχουν μόνο τα μέλη και οι μέτοχοι της επιχείρησης.
Το project Hellenic Coin είναι προσαρμοσμένο σε ένα καλοσχεδιασμένο επενδυτικό μοντέλο το οποίο θα ακολουθεί αυστηρά τους κανόνες που έχει ορίσει η ίδια η εταιρεία.
Η εταιρεία μπορεί ανά πάσα στιγμή και κατά την διακριτική της ευχερεία να προβεί στις παρακάτω ενέργειες χωρίς καμία προειδοποίηση:

1) Μπορεί να αποσύρει ή και να σταματήση την υποστήριξη του προϊόντος αν κρίνει ότι είναι ζημιογόνο

2) Μπορεί να αλλαξεί τον πηγαίο κώδικα και να αχρηστέψει τα νομίσματα που ήδη κυκλοφορούν αν κρίνει ότι αποκτήθηκαν με αθέμιτο τρόπο ή αν υπάρξει δολιοφθορά στον κώδικα και στους κόμβους του νομίσματος που σκοπό έχουν να πλήξουν τα συμφέροντα των μελών και των μέτοχων της.

3) Μπορεί να αφαιρέσει το νόμισμα από το δημόσιο ανταλακτήριο για τους ίδιους λόγους.
(Στο ιδιώτικό ανταλακτήριο πρόσβαση έχουν μόνο τα μέλη)

4) Μπορεί να άλλαξει πολιτική άναλογα των αποφάσεων των μετόχων και των εγγεγραμένων μελών.

5) Μπορεί να αντικάταστησει το παρόν Κρυπτονόμισμα με καινουργίο αν κρίνει ότι αυτό είναι προς το συμφέρον των μετόχων και των μελών του νομίσματος.


Hellenic Coin (HNC) NEVIABROTHERS S.A.




σε τι άδεια το έχετε το νόμισμα? Και απο που έχετε πάρει τον κώδικα? Αν δεν απαντήσουν οι ίδιοι μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει?. Νομίζω εδώ ιδίως με αυτά που γράφουν παραβιάζουν την άδεια open source που έχουν προμηθευτεί και χρησιμοποιούν τον κώδικα και θα πρέπει να ενημερωθεί ο δημιουργός του.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
BitcoinExpert
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 546
Merit: 500



View Profile
August 25, 2015, 12:16:10 PM
 #55

Το νόμισμα έχει φτιαχτεί από το site http://coincreator.net/ χωρίς καμία επέμβαση στον κώδικα με τα όποια bugs αυτό συνεπάγεται.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
August 25, 2015, 12:25:07 PM
 #56

αρα η άδεια χρήσης έχει να κάνει αποκλειστικά με την συμφωνία μαζί τους και όχι με τους όρους χρήσης του κώδικα. Πάντως ούτε το coin creator λέει τι κώδικα χρησιμοποιούν. Να ξέρετε ότι στην Αμερική είναι φοβερά αυστηροί σε θέματα χρήσης κώδικα ιδίως στο open source και έχουν πέσει μεγάλα πρόστιμα για όσους παίρνουν κώδικα ανοιχτού λογισμικού και τον ενσωματώνουν παραβιάζοντας τις άδειες χρήσης στον δικό τους κλειστό κώδικα η απλά τον χρησιμοποιούν παραβιάζοντας τις άδειες.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1460
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
August 25, 2015, 06:59:30 PM
 #57

βρε μήπως πρέπει να αρχίσω και εγώ να ζητάω λεφτά που έβαλα ένα κόμβο να τρέχει και υποστηρίζει το δίκτυο του νομίσματος ;
 Huh
 Roll Eyes
λες ;
 Grin

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 27, 2015, 03:00:54 AM
 #58

MystPhysX
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 597
Merit: 500


View Profile
August 29, 2015, 08:03:23 AM
 #59

Codebase over haul was commissioned by Helleniccoin.

Changes:
- Added datadir structure.
- Created OSX Wallets.

Please be advised that Helleniccoin now has an actual datadir instead of storing its files in the base directory.

Locations:

OSX: ~/Library/Application Support/Helleniccoin
Windows: %appdata%\Helleniccoin
Unix/Linux: ~./Helleniccoin

Previously the .conf for Helleniccoin was conf.conf in these locations:

OSX: ~/Library/Application Support/conf.conf
Windows: %appdata%\conf.conf
Unix/Linux: ~./conf.conf

New Locations and names are as follows:

OSX: ~/Library/Application Support/Helleniccoin/Helleniccoin.conf
Windows: %appdata%\Helleniccoin\Helleniccoin.conf
Unix/Linux: ~./Helleniccoin/Helleniccoin.conf

OSX Wallet Downloads:

For macs made after 2011: https://www.dropbox.com/s/zyi2f1as8mwxrg5/Helleniccoin-Qt.zip?dl=0
For macs made before 2011: https://www.dropbox.com/s/hs8skw43ev3wq39/Helleniccoin-Qt%20Non-AVX.zip?dl=0

fourokavas
Member
**
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 10


View Profile
August 29, 2015, 08:36:23 AM
 #60

Συνεντευξη για το Ελληνικο Ψηφιακο HNC για ενημερωση του κοσμου

http://www.iokh.gr/2015/08/apokalypsh-ti-protash-aperripse-h-kubernhsh-tsipra-gia-na-sothei-h-ellada-giati-fobhthike.html

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!