Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:03:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Başladım BTC kazmak istiyorum yardım lütfen  (Read 3610 times)
Reosta (OP)
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
February 13, 2015, 11:43:50 AM

Öncelikle herkese merhaba ben mining işine yeni girdim btc veya alt coin kazmak istiyorum hangi programla kazacağım ve programı nerden indireceğim birde usb asic almayı düşünüyorum bunu bilgisayara taktığımda sadece usb den mi kazıyor yoksa hem bilgisayar hem usb mi şimdidien teşekkürler lütfen yapma zarar edersin gibi mesajlar yazmayın birçok konuyu okudum bu işe başlamak istiyorum sadece nasıl yapabileceğimi anlatırsanız sevinirim.
twats
Full Member

Activity: 155
Merit: 100

View Profile
February 13, 2015, 11:49:48 AM

basit madenci yazılımını indir varsa .bat uzantılı dosya onu editle hangi havuzda kazacağını ekle kullanıcı şifre bilgisi ekle  yoksa kendin yeni metin belgesi oluştur ve şöyle bir satır ekle:
ccminer21.exe -a x11 -o stratum+tcp://123.456.44.55:7777 -u kullanıcı adın -p şifren
sonra bunu farklı kaydet de ve adı önemli değil ama uzantısı .bat olsun
tabi her madenci yazılımı her algoritmayı kullanmaz kimisi x11 destekler kimisi x13 sonra .bat uzantılı dosyayı aç ve başla bir de hangi işleme ünitesini seçersen onunla kazar misal asic i seçtin onunla kazar cpuyu seçtin onunla kazar böyle.

edit:arayüzlü madenciler var multiminer,guiminer gibi onlar işini daha kolay hale getirir havuz kullanıcı parola ekliyorsun algo seçip başlıyorsun.
Reosta (OP)
Newbie
*

View Profile
February 13, 2015, 12:02:20 PM

basit madenci yazılımını indir varsa .bat uzantılı dosya onu editle hangi havuzda kazacağını ekle kullanıcı şifre bilgisi ekle  yoksa kendin yeni metin belgesi oluştur ve şöyle bir satır ekle:
ccminer21.exe -a x11 -o stratum+tcp://123.456.44.55:7777 -u kullanıcı adın -p şifren
sonra bunu farklı kaydet de ve adı önemli değil ama uzantısı .bat olsun
tabi her madenci yazılımı her algoritmayı kullanmaz kimisi x11 destekler kimisi x13 sonra .bat uzantılı dosyayı aç ve başla bir de hangi işleme ünitesini seçersen onunla kazar misal asic i seçtin onunla kazar cpuyu seçtin onunla kazar böyle.

hocam açıkcası dediğinizden pek bişey anlamadım bana program linki ve hangi havuza dahil olmam gerektiğini yazabilirmisiniz.
twats
Full Member

View Profile
February 13, 2015, 12:26:34 PM

şimdi madencimiz poolerın cpu mineri olsun
https://bitcointalk.org/index.php?topic=55038.0
windows binariesten sistemimiz ile uyumlu olanı indirelim x64 veya x86 sonra
çıkartalıp arşivi ve arşivi çıkarttığımız yere gidelim ve yeni bir metin belgesi oluşturalım resim;

sonra;

dediğim gibi sadece altta belirttiğim satırı yaz metin belgesine sonra bunu .bat uzantılı dosya şeklinde kaydet
onu da dosya>farklı kaydet> yolunu izleyerek yapabilirsin dosya>farklı kaydet>başla.bat mesela .bat uzantı oluyor mutlaka bu şekilde olmalı isim sonra nokta ve bat
sonra çalıştır bat dosyasını madenci çalışmaya başlayacak fakat bat dosyası ile madenci yazılımı aynı yerde bulunmalı ve madenci yazılımının kullandığı kütüphane dosyaları yani .dll uzantılı dosyalar da aynı dizinde bulunmalı eğer var ise

aslında farklı klasörde olsada olur da yolu belirtmen gerekir örneğin DRK\minerd.exe -a x11 -o havuz adresi gibi.
twats
Full Member

View Profile
February 13, 2015, 12:37:29 PM

pool sitelerini kullanacaksan miningpoolhub gibi o zaman şu linke bir bak
http://bitcoin.miningpoolhub.com/index.php?page=gettingstarted
sonra altta şöyke bir dizi satır göreceksin;

STRATUM:   stratum+tcp://us-east1.bitcoincoin.miningpoolhub.com
STRATUM:   stratum+tcp://asia1.bitcoincoin.miningpoolhub.com
STRATUM:   stratum+tcp://europe1.bitcoincoin.miningpoolhub.com
PORT:   20491
Username:   Weblogin.Worker
Password:   Worker Password

weblogin webde havuza girerken kullandığın isim nickname gibi birşey maille giriyorsun bu siteye bazı havuzlarda bu ad ile giriyorsun herneyse
peer to peer poollarında sadece adresini giriyordun havuz sana kazım gücün ile elde ettiğin kadar para gönderiyordu komisyonu olabiliyor her tür havuzun
herneyse onda tek fark -u yazdınya bu user oluyor kullanıcı yani -u twats.cpu -p oluşturduğun işçinin şifresi
                                                                                            nick.işçi      işçinin şifresi
edit account workers kısmından yeni bir işçi oluşturacaksın işçi adı sonra şifre belirleyip işçiyi oluşturuyorsun ve .bat uzantılı dosyaya ekliyorsun bu satırları artık seninkisi ne ise olay böyle.
Reosta (OP)
Newbie
*

View Profile
February 13, 2015, 02:11:20 PM

weblogin webde havuza girerken kullandığın isim nickname gibi birşey maille giriyorsun bu siteye bazı havuzlarda bu ad ile giriyorsun herneyse
peer to peer poollarında sadece adresini giriyordun havuz sana kazım gücün ile elde ettiğin kadar para gönderiyordu komisyonu olabiliyor her tür havuzun
herneyse onda tek fark -u yazdınya bu user oluyor kullanıcı yani -u twats.cpu -p oluşturduğun işçinin şifresi
edit account workers kısmından yeni bir işçi oluşturacaksın işçi adı sonra şifre belirleyip işçiyi oluşturuyorsun ve .bat uzantılı dosyaya ekliyorsun bu satırları artık seninkisi ne ise olay böyle.

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim ben btcdig.com bu havuzu buldum 0 komisyon ile çalışıyor siz daha iyi bilirsiniz burası güvenilirmidir öyleys 0 komisyonla burda kazmak istiyorum sizden ricam burda bana CGMINER için hazır ayarları verdi
cgminer -o stratum+tcp://pool0.btcdig.com:3333 -u  -p şeklinde bunu cgminere nasıl girerim yardımcı olurmusunuz cgmineri indirdim bu arada
testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
February 13, 2015, 02:15:19 PM

hocam benden de tavsiye, kazmayin..

harcadiginiz vakte yaziktir..

dedigimin dogru oldugunu, zamanla anlayacaksindir.. ne kadar erken anlarsaniz o kadar kardir.
twats
Full Member

View Profile
February 13, 2015, 02:16:35 PM

Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim ben btcdig.com bu havuzu buldum 0 komisyon ile çalışıyor siz daha iyi bilirsiniz burası güvenilirmidir öyleys 0 komisyonla burda kazmak istiyorum sizden ricam burda bana CGMINER için hazır ayarları verdi
cgminer -o stratum+tcp://pool0.btcdig.com:3333 -u  -p şeklinde bunu cgminere nasıl girerim yardımcı olurmusunuz cgmineri indirdim bu arada

cgminerin kullanılışını bilmiyorum ama benzer birbirine bu tür minerlar bir gözatmanı öneririm nete k.bakma
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 13, 2015, 02:25:14 PM

sen pc demi btc kazmaya çalışıyorsun eğer öğleyse sistemi anlamana yardımcı olamk dışında hep bir faydası olmaz yaptığın işin
Reosta (OP)
Newbie
*

View Profile
February 13, 2015, 02:39:27 PM

sen pc demi btc kazmaya çalışıyorsun eğer öğleyse sistemi anlamana yardımcı olamk dışında hep bir faydası olmaz yaptığın işin
evet sistemi anlamaya çalışıyorum ancak daha hiçbir programı kullanamıyorum ileride asic miner alacağım bana programı kullanmayı anlatabilirmisiniz
ferman
Full Member

Activity: 238

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
February 13, 2015, 04:35:38 PM

usb asic var bende 2gh/s ile kazıyor. ayda 50 kuruşluk BTC topluyorum.
esb asic sadece bilgisayarın internet hattını çok ama çok az kullanır. ne cpu ne gpu harcar. sadece çözmek için havuzdan problem alır, havuza cevabı atar. bilgisayarı hiç yormaz.

CarnageTR
Full Member

Activity: 150

View Profile
February 13, 2015, 05:58:14 PM

BTC kazmayı düşünüyorsanız öncelikle aşağıdaki postu okuyun Wink

https://bitcointalk.org/index.php?topic=944602.0
Pages: [1]
  Print  

Jump to: