Bitcoin Forum
May 03, 2024, 04:31:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin 0.10.0 Cikti  (Read 3317 times)
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

Activity: 472
Merit: 254

Anlik Coin Fiyatlari BTCkur.com

View Profile WWW
February 16, 2015, 08:27:18 AM

Bitcoin (Core) 0.10.0 cikti... Buradan indirebilirsiniz. https://bitcoin.org/en/download

Indiren arkadaslar yorumlarinida yazarlarsa sevinirim. Bircok konuda gelismeler yapilmis yaziyor.
Yeni version hakkinda detaylari buradan okuyabilirsiniz.
https://raw.githubusercontent.com/bitcoin/bitcoin.org/3b62c4548379ce7b00acd3dab24db7d6d68c5400/_releases/2015-02-16-v0.10.0.md

Farklı Borsaların Anlık Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash Kurunu Takip Edebilirsiniz.
BTCkur.com
1714753881
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714753881
Reply with quote  #2

1714753881
Report to moderator
1714753881
Hero Member
*

Ignore
1714753881
Reply with quote  #2

1714753881
Report to moderator
1714753881
Hero Member
*

Ignore
1714753881
Reply with quote  #2

1714753881
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
February 16, 2015, 08:49:26 AM
Last edit: February 16, 2015, 12:07:19 PM by aliser

Bitcoin (Core) 0.10.0 cikti... Buradan indirebilirsiniz. https://bitcoin.org/en/download

Indiren arkadaslar yorumlarinida yazarlarsa sevinirim. Bircok konuda gelismeler yapilmis yaziyor.
Yeni version hakkinda detaylari buradan okuyabilirsiniz.
https://raw.githubusercontent.com/bitcoin/bitcoin.org/3b62c4548379ce7b00acd3dab24db7d6d68c5400/_releases/2015-02-16-v0.10.0.md

Sıcak sıcak ilk iyileştirme . RPCallow ip *.*.*.* olamaz demiş muhtemelen güvenlik açığı doğuracağı için böyle bir önlem almışlar.
http://prntscr.com/65qjts
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 16, 2015, 08:59:51 AM

RPCallow ne?
Bu versiyonun RC1-2-3-4 u ciktiktan sonra nihayet tam versiyonu cikmisti. Buna ragmen halen hatami var?
Eger bu onlem ise neden hata dedin? kafam karisti biraz acikcasi.

Farklı Borsaların Anlık Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash Kurunu Takip Edebilirsiniz.
BTCkur.com
aliser
Hero Member

View Profile
February 16, 2015, 09:36:09 AM

RPCallow ne?
Bu versiyonun RC1-2-3-4 u ciktiktan sonra nihayet tam versiyonu cikmisti. Buna ragmen halen hatami var?
Eger bu onlem ise neden hata dedin? kafam karisti biraz acikcasi.

Dedim ya Bitcoin'in çalışması ile ilgili bir hata değil. Bitcoin 'i server olarak çalıştırdığınızda rpc client ip'si tanımlayabiliyorsunuz ben de test amaçlı kendi bilgisayarımda dışarıdan erişilebilecek ip adresi kısmına *.*.*.* vermişim daha önce. Önceki sürümlerde sorunsuz çalışıyordu bu sürümde illaki sabit bir ip istiyor.
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 16, 2015, 11:25:16 AM

Bu guzel bir ozellikle o zaman. Hata olmadigi gibi, hatayla alakasi bile yok. Bir gelisme denebilir bence.

BTCkur.com
aliser
Hero Member

View Profile
February 16, 2015, 12:08:24 PM

Bu guzel bir ozellikle o zaman. Hata olmadigi gibi, hatayla alakasi bile yok. Bir gelisme denebilir bence.

Dikakte alıp hata ifadesini iyileştirme olarak değiştirdim. Ancak şöyle bir durum var rpc ip'sinin illa ki single ip verilmesi olayı biraz tuhaf geldi ben bir cüzdana birden fazla client ile erişmek isteyebilirim hatta poollarda da gerekebilir bu durum yamuluyor da olabilirim tabi .
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 16, 2015, 12:24:09 PM

Bi caresini bulmuslardir oyle sorunlarin kesin. Arastirmak lazim.

BTCkur.com
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
February 23, 2015, 09:04:40 PM

Dikakte alıp hata ifadesini iyileştirme olarak değiştirdim. Ancak şöyle bir durum var rpc ip'sinin illa ki single ip verilmesi olayı biraz tuhaf geldi ben bir cüzdana birden fazla client ile erişmek isteyebilirim hatta poollarda da gerekebilir bu durum yamuluyor da olabilirim tabi .

Sanırım yanlış yorumladın valid ip örneklerinde network bloku tanımlada var. Senin gönderdiğin resimde görebiliyor.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 23, 2015, 09:08:02 PM

Sanırım yanlış yorumladın valid ip örneklerinde network bloku tanımlada var. Senin gönderdiğin resimde görebiliyor.

*.*.*.* ile gelen tüm bağlantıların (herhangi bir ip'den gelen isteklerin) önüne geçiliyor. güvenlik amaçlı.

aynı subnet mask'ta bulunan ip'lerden erişim için ayar mevcut.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
aliser
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 07:48:31 AM

*.*.*.* ile gelen tüm bağlantıların (herhangi bir ip'den gelen isteklerin) önüne geçiliyor. güvenlik amaçlı.

aynı subnet mask'ta bulunan ip'lerden erişim için ayar mevcut.

Evet single ip tanımlayabildiğin gibi subnet de tanımlayabiliyorsun. Ancak artık farklı subnetlerden erişemiyorsun cüzdana.
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 24, 2015, 08:14:10 AM

Yani herhangi bir ozellik sorunu, hata yada eksik bir ozellik falan yok dimi? Bende herhangi bir yerde bir sorun hakkinda konusma gormedim cunku.

BTCkur.com
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 24, 2015, 08:22:44 AM

Yani herhangi bir ozellik sorunu, hata yada eksik bir ozellik falan yok dimi? Bende herhangi bir yerde bir sorun hakkinda konusma gormedim cunku.

olası tehtitlere karşı bir önlem.
rpc allow genelde local'den erişim sağlanarak yapılmalı, globalden erişildiğinde sıkıntılar çıkartabilir.
örneğin; X exchange'in hot wallet'ının ip adresini saldırgan ele geçirdiğinde cüzdanı hackleyemese bile çok fazla rpc isteği gönderip cüzdanın asıl isteklere cevap vermesini durdurabilir, geciktirebilir.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
aliser
Hero Member

View Profile
February 24, 2015, 09:53:22 AM

olası tehtitlere karşı bir önlem.
rpc allow genelde local'den erişim sağlanarak yapılmalı, globalden erişildiğinde sıkıntılar çıkartabilir.
örneğin; X exchange'in hot wallet'ının ip adresini saldırgan ele geçirdiğinde cüzdanı hackleyemese bile çok fazla rpc isteği gönderip cüzdanın asıl isteklere cevap vermesini durdurabilir, geciktirebilir.

Doğru tabi ancak hotwallet'in aynı segmentte olmasının da sakıncaları var. Web arayüz ile cüzdan genellikle aynı network'de tutulmuyor güvenlik nedeniyle. Aynı anda cüzdana farklı iki ip'den bağlanmak gerektiğinde artık bir seçenek de yok ama dediğin gibi güvenlik olayı gerekli bir iyileştirme.
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
February 24, 2015, 04:52:53 PM

Yeni update güzel olmuş. Çok daha hızlı senkronize oluyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: