Bitcoin Forum
January 19, 2020, 01:35:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.19.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Konu Dışı / Cryptotalk imzası ödemeler hakkında on: November 29, 2019, 03:51:16 PM
İki gündür deniyorum, "Send to my BTC Balance" dediğimde hiç bir şey olmuyor. Ancak kazandığım tutar artıyor yani orada bir problem yok gibi. Bu tarz aktarım sıkıntısı yaşayan oldu mu?
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ethereum Proof Of Stake sistemi neler getiriyor? 32 ETH ile stake yapmak on: November 17, 2019, 02:26:36 PM


Ethereum 2.0 ile birlikte gelen en büyük değişiklik olan Proof Of Stake (POS) sistemi; bir algoritma doğrulama sistemidir. Proof Of Work'de olduğu gibi büyük işlemci gücüne ihtiyaç duymadan, online cüzdanlardaki belirli miktarda coin bulundurmak, stake yapmak için yeterlidir. Bildiğiniz gibi; Ethereum için dev mining rig'ler yapılıyor, Bitcoin için benzer şekilde yüksek kapasiteli asics'ler kullanılıyor. Devrim yaratacağını söylediğimiz bir teknoloji böyle bir yükü taşıyamazdı. Vitalik de tam bu konuya dikkat ederek çekerek, tüm büyük mining firmalarını karşısına aldı.

Enerji sarfiyatının yanında, PoW en büyük eksilerinden biri de, gelir-gider durumundan dolayı sürekli ETH satılmasına neden oluyordu. Düşünün binlerce dolar harcanarak kurulan riglerin ayakta kalabilmesi için maliyet kısmı satılarak, kar kısmı ile devam ediliyor. Kar kısmı da yeni rigler kurulması için satıldığından dolayı müthiş bir ETH satışı gerçekleşiyordu.

Peki biz bu cüzdanımızdaki coinleri nerede tutacağız? Yine bir bilgisayarın açık olması gerekmeyecek mi? Evet, gerekecek ama Ethereum her bir blokta 4 mb veri şifreliyor. Bunu da basit bir rasberry pi ile halledebileceğiz.Kaynak: githubusercontent.com

Fotoğrafta da gördüğünüz üzere minik ama herşeye sahip bilgisayarımızla stake işlemi yapacağız. Rasberry Pi 4 yaklaşık fiyatı 400-600 TL arasında değişmektedir.

Konumuza dönersek, stake yapmak için 32 ETH ya da kazandığını da yine stake yatırarak ETH satışı engellenecektir. Kısaca büyük pastayı asic makina ya da ekran kartı üreticileri değil, bizzat ETH kendisinde kalacaktır. Diğer taraftan bildiğiniz gibi büyük rig sahipleri bir süre sonra coinin kararlarına müdahale etmeye başlıyorlar, bu şekilde %51 riski dediğimiz olay daha tabana yayılacaktır. Buradaki sıkıntı, 32 ETH şuan bile 5.760 $ olması, PoS tam aktif olduğunda fiyatın çok artması ile birlikte bu biraz sorun olabilir.

PoW sisteminin zararlarından bir tanesi de, bu sistemi güvenli tutmak adına madencilere yıllık 4.8 M ETH ödeme yapmak için üretilmesi, diğer yandan PoS sisteminde yıllık sadece 100 bin ETH üretilecek. Ethereum 2.0 aktif olduğunda yaklaşık 30 milyon Ethereum’un ağda stake’lenmesi bekleniyor. Burada şimdilik sorun gibi gözüken, Vitalik'in yıllık %5 gibi bir rakamı teklif etmesi. Bu soruna da zaman içinde bir çözüm bulunacağını düşünüyorum.

Elimde 32 ETH yok ama bir gün bu miktara ulaşırsam, tereddüt etmeden stake yapmayı düşünüyorum. Çünkü kripto paraların geleceğinin Ethereum öncülüğünde olduğunu düşünüyorum.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Altcoinlerin tamamına yakını yok olacak! on: November 16, 2019, 07:22:49 PM
Başlığı görünce, aklınıza ilk başta halloweenn666 ya da diğer sempatik arkadaşlardan birinin geldiğinin farkındayım. Ancak başlık doğru ve altcoinlerin geleceği hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

2017 yılında hepimiz müthiş bir rüyanın içerisindeydik ve gerçekten kimse uyanmak istemiyordu. O günlerde, imzalardan binlerce dolar kazanıp, girdiğimiz her coinden yüzlerce dolar kazanarak paraya para demiyorduk. O dönemde hepimiz bu paraların yüksek meblağlar olduğunun farkındaydık ancak yine de rüyadan uyanmak istemedik. Sonuç olarak balinalar gelerek, elimizdeki tüm parayı alarak, arkalarına bakmadan gittiler.

O dönem o kadar fazla kazanç oluyordu ki, bir ICO çıkıp "yeni bir dünya keşfettik, orada koloniler halinde yeni bir insanlık kuruyoruz, nasıl yapacağımıza dair whitepaperımızı bulabilirsiniz" demesi yatırım almak için yeterli oluyordu. Bir de fenomenler ve onların listelerine girerse, ICO başladıktan 3-5 saniye sonra 60 milyon $ toplanmış oluyordu. O dönemler bu ICO'lar piyasaya girdiklerinde de, bol para olduğu için müthiş bir likiditeye sahiptiler.

Şuan coinmarketcap 'da 4798 adet kripto para bulunmaktadır. Hemen aşağıda size ilk 50'deki işlem hacmini paylaşıyorum. İlk 40 sonrasında neredeyse hiç hacim yok. Coinmarketcap verilerini dikkate almayın, keza vakti zamanında mahkemeden bu rakamların doğruluğu istendiğinde, rakamların yanlış olduğunu kendileri vurgulamışlardı.Grafik kaynak: https://twitter.com/woonomic/status/1194485407649394690 (Willy Woo)

Kısaca arkadaşlar aslında bu piyasanın %99'u zaten hali hazırda ölmüş, sadece can çekişiyorlar. Bazıları geliştirmelere devam ediyor ama sizce nereye kadar gidebilir? Belki 1 sene daha ya da 1 ay? Doğa bazen düzeni kurmak için sert hareketler yapabilir. Buradaki durum da aslında birebir aynı gözüküyor. Çok fazla birbirinin kopyası olan kripto para var ve bunlar yok olmadan, bu piyasa kendine gelemeyecektir.

Piyasada dolandırıcılar ICO sayesinde kolayca gelip, paraları toplayıp kaçtılar. Şimdi artık o işler o kadar kolay olmadığı için piyasayı dolandıramıyorlar. Bu düşük hacimli tokenlara gel gel yaparak, son ne kadar para çalabilirlerse, çalıp kaçmayı düşünüyorlar. Bir süre sonra yok olmaya başlayıp, sadece kaliteli ve iş yapacakların kaldığı bir piyasaya dönüşecek. Böylece gelmekten çekinen sıcak para, piyasaya daha kolay giriş yapacaktır.

Bugün herkes büyük firmaların neden kriptoya para aktarmadığını düşünüyor, henüz kendi içinde oturmamış, dinamikleri belli olmayan bir piyasaya kimse tonla para yatırmaz. Bahsettiğim altcoinlerin yok olmasından sonra ise biraz daha net önümüzü görebiliriz. Bugün altcoinlerde boğa dönemini bekliyorsunuz ama eğer o boğa dönemi gelir ve tam yok olmakta olan shit coinlere hayat verirse, kripto paraların geleceğine güvenen bizleri 4-5 yıl daha bekletecektir.

Toparlarsak; bugün olmazsa, yarın, yarın olmazsa yarınlarda, güzel günler göreceğiz sadece kripto paralara olan güveninizi kaybetmeyin.

4  Local / Pazar Alanı / Satılık 6750 Miracle TELE token on: July 15, 2019, 11:18:10 PM
Elimdeki 6750 adet Miracle TELE tokenı satılığa çıkardım.

Tanesi 0,22 $ satıyorum, toplam 1500 $ karşılığı ETH olarak satacağım. İlgili coin şuan buyback kapsamında tanesini 0,2 EUR ile geri alacağını telegram grubunda söylüyor. Ancak KYC ve 10 EUR vermeyi mantıklı bulmadım ve uğraşmak istemiyorum.

İlgili token aylık olarak faiz vermektedir. 6700 TELE token için sitesinde aylık 201 EUR faiz verdiğini söylüyor. Ben denemedim ama telegram grubunda şimdiye kadar para aldığını söyleyenler var.

Geçmişte aynı fiyattan 2000 adet kadar sattım. O yüzden fiyatta bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Eğer proje patlamazsa, borsaya geçtiği zaman büyük rakamlara çıkabilir. Kendi araştırmanızı kendinizin yapmasını tavsiye ederim. Bu tarz faiz/komisyon adı her neyse veren tokenlara güvenmediğim için satmayı düşünüyorum.

Alışverişi etherdelta üzerinden de yapabiliriz, benim de bildiğim bir escrow olursa o da olur, harici tüm durumlar için önce ödemeyi alır, sonra gönderirim.
5  Local / Konu Dışı / Dt Members - Problemli olay/ticaret/işlemlerin incelenmesi için bildirim on: July 05, 2019, 07:44:01 PM
Forumda başınızdan geçen; dolandırıcılık, sahtekarlık, scam işlemler gibi olaylar için bu konu başlığı altına ekleme yaparsanız, şikayette bulunduğunuz dönemdeki güvenilir üyeler, konuyu inceleyerek size yardımcı olabilir. Bu tarz hileli işlemleri aynı konu başlığı altında toplayarak hem konunun dağılmasını, gereksiz bilgi kirliliğini ve güvenilir üyelerin daha kolay erişmesini sağlayabiliriz.

Yeni geliştirilen algoritma sayesinde, güvenilir üyeler değiştiği için ilgili konu başlığında size yardımcı olacak üyeler de değişiklik gösterebilir.

Şikayette bulunurken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz.

1- İspatsız bir başvurunun anlamı olmayacaktır,
2- Hiçbir dt member size sebepsiz yere pozitif ya da negatif trust vermeyecektir,
3- İki kişi arasındaki kişisel problemler incelenmesi gereken bir konu değildir.

Bir şikayette bulunurken elinizdeki tüm ispatları mesajın içerisine ekleyerek bildirimde bulununuz. Bu konunun amacı; özellikle Türk lokal forumu altında dolandırıcılık, hile, scam gibi işlemlerin yapılmasını, forum kuralları çerçevesinde engellemektir.6  Local / Konu Dışı / DT Member olmuşum, güvenen arkadaşlara teşekkürler. on: July 03, 2019, 07:08:15 PM
Bildiğiniz gibi arkadaşlar, biraz kavgalı dövüşlü de olsa, lokal forumdan DT Memberlar çıkarmaya başladık. Belli bir döngü halinde, bizden ortalama 3-4 DT Member her ay çıkacaktır.

Aslında DT Memberların çok büyük farklılıkları yok, genel amaç bu kişilerin forumdaki; illegal işler yapan, problemli tipleri bariz kanıtlarla ispatlayarak negatif trust vermesi diye özetleyebiliriz. Kendi adıma şimdiye kadar kimse için negatif bir bildirim de bulunmadım, somut ispat olmadan da kimse hakkında bu tarz bir ithamda bulunmayı düşünmüyorum.

Benimle birlikte; by railler, ekiller, Lydian da DT memberlar. Onlar için de hayırlı uğurlu olsun.

Bana güvenerek trust listesine ekleyen arkadaşlara, bir kere daha teşekkür etmek istedim.

AlyattesLydia is Trusted by:

1. ziya1453 (Trust: neutral) (28 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
2. BitcoinTurk (Trust: neutral) (264 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
3. Halmater (Trust: neutral) (121 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
4. otto_diesel (Trust: neutral) (120 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
5. Vispilio (Trust: neutral) (186 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
6. wolwoo (Trust: neutral) (30 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
7. Matthias9515 (Trust: +1 / =0 / -1) (502 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
8. PHI1618 (Trust: # +0 / =0 / -2) (DT1 (-2) 764 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
9. gorkem19888 Banned! (Trust: neutral) (10 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
10. Asber (Trust: neutral) (4 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
11. gospodin (Trust: neutral) (252 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
12. Bthd (Trust: neutral) (49 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
13. nrttngnbz (Trust: neutral) (2 Merit earned) (Trust list) (BPIP)

Sizde forumda güvenilir gördüğünüz kişileri Trust Listenize alabilir ve Türk topluluğunun daha da fazla büyümesine destek olabilirsiniz.

AlyattesLydia Trusts:

1. theymos (Trust: +25 / =0 / -0) (DT1! (59) 4940 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
2. EFS (Trust: +4 / =1 / -2) (189 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
3. by rallier (Trust: +1 / =0 / -0) (277 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
4. teramit (Trust: neutral) (238 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
5. MorpheWQ (Trust: +1 / =0 / -0) (107 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
6. Lydian (Trust: neutral) (DT1! (1) 92 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
7. ziya1453 (Trust: neutral) (28 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
8. cabsav (Trust: neutral) (54 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
9. DarkStar_ (Trust: +31 / =1 / -0) (828 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
10. BitcoinTurk (Trust: neutral) (264 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
11. Halmater (Trust: neutral) (121 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
12. ekiller (Trust: neutral) (206 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
13. torrentco (Trust: neutral) (41 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
14. otto_diesel (Trust: neutral) (120 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
15. Vispilio (Trust: neutral) (186 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
16. wolwoo (Trust: neutral) (30 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
17. Matthias9515 (Trust: +1 / =0 / -1) (502 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
18. PHI1618 (Trust: # +0 / =0 / -2) (DT1 (-2) 764 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
19. avalonn (Trust: neutral) (50 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
20. gospodin (Trust: neutral) (252 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
21. AztecGoldHero (Trust: neutral) (113 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
22. ingiltere (Trust: neutral) (19 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 🔥 Toplu şekilde güncel bounty listeleri - 2019 🔥 on: June 03, 2019, 08:02:18 PM
Bildiğiniz üzere uzun süredir, forumda kimse bounty konusunda pek bir kazanç sağlayamıyor. Birçok ICO'nun scam çıkması, scam çıkmayanlar parayı ödememesi, eksik ödemesi vs. tüm bunları dolu dolu yaşadığımız bir 2018 yılını geride bıraktık. Bounty hunterlar emeklerinin boşa gittiğini görünce, kampanyalara da artık sıcak bakmama başladılar. Türk lokal forumda gospodin arkadaşımız, büyük emek vererek şuradaki konusunda, bize bounty listesini sundu.

Bugün arama yaparken Medium'da bir site ile karşılaştım. Angel Geo denen arkadaş, üşenmeden her ay bountylerle ilgili birçok detayı spreadsheetler halinde yayınlıyor.

2019 yılı geçtiğimiz aylar;

Ocak 2019 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/15oBtW6kkZxUZwUh7trFQ8rY840rtTz_1OgmBb8jvGq0/edit#gid=382538200
Şubat 2019 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NhjfQ10C3LK_paJFPXA3qqFwEjSzeYEDbI4412a9_us/edit?usp=sharing
Mart 2019 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NmrFIIkOuGe08LtddbWBr6ngfSJUm6ZHk6BdZxXArUY/edit?usp=sharing
Nisan 2019 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MYyHNKt0NU4p4PE12tgGXrmDRlLXpou1QXaqwoFhyaI/edit?usp=sharing
Mayıs 2019 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hU1BcaOC6-BcX38ZqzFY6HcTSKPiTWuKYluC-K_6FyE/edit?usp=sharing
Haziran 2019 - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QzG1rh0JcB4Lh7iOrfSF7ADe7YQVEIXKi3pwmlbrLmI/edit?usp=sharing
Temmuz 2019 - Hazırlanıyor.

Çalışma sayfalarından örnekler;

İlgili çalışma sayfaları için site: https://angeloncrypto.com/sto-ico-bounty-campaigns-list-2019-bb6e9414b608

Bol kazançlar.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Altcoinler arasında kayıtsız şartsız çevirme hizmeti on: April 08, 2019, 05:53:27 PM
Arkadaşlar arattım ama bulamadım. Size güzel bir hizmetten bahsetmek istiyorum. Küçük bir miktar ile deneme yaptım ve sonuç başarılı ancak kesinlikle ama kesinlikle büyük paralarla denemenizi tavsiye etmem.

Sitemizin adı: https://coinswitch.co

Peki ne işe yarıyor?

Hiçbir üyelik gerektirmeden, binlerce coin/token arasında çevirim yapabiliyorsunuz. Üstelik fena olmayan bir arayüzleri var.

Hızlıca nasıl yapacağınızı bir örnek üzerinden anlatayım.

1- Örneğimizde 10.000 XRP'yi, ETH çevireceğiz.Gördüğünüz gibi 3 farklı borsadan da teklif var, bunlardan fiyat olarak bize cazip geleni tercih edebiliriz ya da güvendiğinizi seçebilirsiniz.

2- En iyi teklif Binance'den gelmiş gözüküyor. Onu seçerek devam ediyorum. Farklı borsaları da seçebilirsiniz.3- Ethereumların geleceği adresimizi giriyoruz. Burayı girerken dikkatli olmakta fayda var.4- Elimizdeki XRP'leri göndereceğimiz adres ekranda gözüken adrestir. Kendi cüzdanımızdan bu adrese gönderiyoruz. Bunların hepsinin örnek olduğunu göndereceğiniz XRP adresinin değişebileceğini sakın unutmayın.Biz gönderme işlemini tamamladığımızda yaklaşık 10-15 dakika sonra 3. adımda verdiğimiz Ethereum adresine çevirdiğimiz miktar gelmiş oluyor. Aynı şekilde dolar ile de istediğiniz kripto parayı alabiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartı desteği de varmış ama denemedim.

Çok önemli not: Siteyle hiçbir bağım yok, denk gelince ufak bir deneme yapıp, çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. Çok ufak meblağı acil çevirmeniz gerektiğinde kullanmanızı tavsiye ederim.

9  Local / Konu Dışı / Mutsuzum mutsuzsun mutsuz! on: March 22, 2019, 10:06:24 PM
İşten eve geliyorsun, gün boyu çalıştığın para ile 3 kilo salatalık bile alamıyorsun ama dur dur hemen yerine geç ki, a haber dinlemekten mahrum kalmayasın. Haber başlıkları; dış mihraklar, erdoğan oyunu bozdu, büyük resim, ekonomi çok iyi...

Ekonomi kötüye gidince diyorsun ki dış mihrakların oyunu, siyaset kötüye gidince bizi çekemiyorlar, senin hatan yüzünden insanlar ölünce fıtratında var, sana ters gidenler varsa FETÖcü, hortumlar ortaya çıkınca montaj, ekonomi kötüye gidince dış mihrak, siyaset kötüye gidince bizi çekemiyorlar...

Ay sonu geliyor; aldığın para 2000 TL, ev kirası 1000 TL, elektiriğe zam gelmiş kullanmasan bile 80 TL geliyor, su en az 50 TL geliyor, doğalgaz, internet, çocukların okuluydu, yemesiydi derken hep ekside ayı kapatıyorsun. Tam isyan edecek iken a haber'i açıp, dava adamlarına ne büyük kötülükler yapıldığını görünce tekrar rahatlıyorsun ve trans devam ediyor. Ne de olsa onlar senin hakkını savunuyor, müslüman adam sana yamuk yapacak hali yok.

Komşusu açken tok yatan bizden değilse, nasıl oluyorda onlar sarayda yatıyorken, sen gecekondu da ayın sonunu nasıl getireceğini düşünüyorsun?

Peki soğukta, kuru soğan yiyerek a haber izleyen kardeşim, Nisa Suresi 58. ayet diyor ki; Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Doğrusu Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor! Şüphesiz ki Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.

İslam dininde liyakat bu kadar önemli iken nasıl oluyorda, devlet kadroları eş, dost, akraba, şoför bu mevkilere gelebiliyor. Tüm ehil insanlar bir kişinin çevresinde mi toplanıyor?

Atatürk'ün yıllar önce söylediği bir söz aklıma geliyor; Bir millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel istek ve çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılıp kaybolması kaçınılmaz bir sondur.

Durmak yok, yola devam ediyoruz.

İşe giderken otobüse biniyorsun, içerisi çok kötü kokuyor ve gördüğün her yüzden mutsuzluk akıyor. Bu durum sadece bu otobüse özel değil, işe gitmek için indiğin dördüncü durak sonrası yolda gördüğün herkes de aynı mutsuzluk ifadesi var. Bunlardan birinin omzuna çarpsan oracıkta seni boğmaya çalışır. Peki güzel müslüman kardeşim Hucurat Suresi 10. Ayet diyor ki; Bütün mü'minler kesinlikle kardeştirler. Öyleyse kardeşleriniz arasında sulhu, barışı sağlayın, din ve dünya işlerini, sosyal ilişkilerini düzeltin, geliştirin. Allah'a sığının, emirlerine yapışın, günahlardan arınıp, azaptan korunun. Ola ki, ilâhî merhamete mazhar olursunuz. Peki ayet böyle iken, nasıl insanlar bu kadar birbirlerine düşman olabiliyor?

İş yerine vardığında seni suratsız ve sömürmek isteyen bir patron bekliyor değil mi? Hani geçen ay yaptığın fazla mesaileri ödemeyen, ülkenin girdiği ekonomik krizi bahane ederek sana zam yapmayan, haftasonları da çalışmanı bekleyen patronun... Belki de hakkını aramanın şimdi tam vaktidir, bir avukata gitsen hakkını arayabilir misin? Yoksa ülkemizde adalet de artık sadece güçlüler için çalıştığından dolayı davanı başlamadan kayıp mı ettin?

Sahi adalet mülkün temeliydi, ne oldu ona? Yukarıda Nisa suresinde de yazıyordu. Öldürülen çocuğunun katilinin arayanları susturmak mı adaletle hükmetmek? İleri gelenlerin, yandaşların yaptıkları her pisliği örtbas etmek mi? Hangisi?

Yıllar boyunca kötü insanlar dinleri kullanarak; iyi ya da kötü ama kesinlikle cahil insanlara hükmettiler. Bu Taozim varken de böyleydi, Şintoizm, Cayinizm adına her ne derseniz deyin böyleydi. Dinleri kötülediğim sonucu ortaya çıkmasın sadece dini alet ederek insanların kandırılmasına karşıyım. Sırf bu yüzden; Pisagor, Galileo, Antoine Lavoisier, Giordano Bruno, Socrates, Ockham'lı William, Michael Servetus, Aristoteles ve daha niceleri öldürüldü, hapsedildi, yakıldı. Hangi din hangi emir size insanları yakmanızı emretti?

Dinlerin temelinde, mutlak iyilik ve sevgi vardır. Bu kavramlar dışında yapılan her hamle, insanların kötülüğü yüzündendir. Kıt kanaat geçinen kardeşim, senin kimseye ihtiyacın yok. Din, Allah ile senin aranda ve sana emrettiği kaideler açık ve net. Tek yapman gereken ilk ayet olan "Oku" emrini yerine getirmek. Kötülüğe alet olmamak için oku, sömürülmemek için oku, sevgi için oku, Allah rızası için oku!

Siyaseti buna alet edenlere inanmayın, siyaseti buna alet edenlere inanmayın, siyaseti buna alet edenlere inanmayın, tekrar tekrar yazmanın faydası olacağını bilseydim, hiç durmaksızın aynı cümleyi yazardım.

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir. (M. Kemal Atatürk)
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Waves X ve ETCV (Ethereum Classic Vision) bountysine katılan arkadaşlar dikkat on: January 06, 2019, 11:04:41 AM
Arkadaşlar, son zamanlarda birçok kişinin imzasında gördüğüm Waves X ve ETCV konusunda sizleri uyarmak istiyorum. Dün akşam imza arayışım sırasında arka arkaya baktığım için bu iki forku yapan kişilerin kesinlikle aynı kişiler olduğunu ve artık ne kadar satabilirlerse satıp piyasayı tokatlamayı hedeflediklerini düşünüyorum.

Peki nasıl bu kanıya vardım?

Öncelikle benden çok önce bu durumu fark eden arkadaşın mesajı şurada dursun;

By any chance you did you steal the design idea from ethclassicvision? Have a look on the topic [BOUNTY][ETCV] Ethereum Classic Vision | Fork 3:1 of Ethereum

I hope you had permission from ETH classic vision bounty manager.


Update:
LOL what is wrong with you guys. You are just following ETCV project. Instead of 3:1 fork you are doing 5:1. The website layout is same too.

What are you guys on by the way. Just trying to make some money without having any creative IDEA?

Benzerlikler;

1- Kullanıcı adları birinin wavesx diğerinin ethclassicvision ve ne tesadüftür ki ikisi de Newbie - Copper member

2- Başlıkların kurgusu aynı;

🔴🔴🔴 [BOUNTY][ETCV] Ethereum Classic Vision | Fork 3:1 of Ethereum 🔴🔴🔴
🚀🚀🚀 [BOUNTY][WVSX] Waves X - Snapshot of Waves 5:1 🚀🚀🚀

3- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5089912.0 ve https://bitcointalk.org/index.php?topic=5091272.0 iki başlığın kullandığı template birebir aynı sadece tarihleri ve oranları değiştirmişler geriye kalan tüm kurallar birebir, satırı satırına eşleşmiş.

4- İki kampanyada da henüz stake sayımı yapılmadı, yapıladabilir ama scam olduğu gerçeğini değiştirmez.

5- İsimlendirmelerine ve logolarına dikkat ederseniz birine V koymuşlar birine X al sana fork.

6- İki projenin de takım bilgisi bulunmuyor.

7- Web sitelerini incelerseniz, tasarım farklılıkları hariç aslında aynı içeriğe sahip.

Geçtiğimiz yıllardaki scam forklar para yapmıştı, ben bunları bilerek giriyorum derseniz mantıklı olabilir ama normal şartlarda bunların piyasayı tokatlamak için bu tarz birşey yaptığı aşikar. Lütfen emek harcarken dikkatli olun.
11  Local / Pazar Alanı / Alış: REBL token alımı yapılacaktır on: December 08, 2018, 11:29:40 AM
Elinde airdrop ile gelmiş, cüzdanda kalmış REBL olan varsa, satmayı düşünenlere teklif yapacağım. Fiyatlar piyasa koşullarına çok yakın olacaktır. Bulunduğu borsada hacim olmadığı için pek bir alış-satış söz konusu olmuyor.

Satmak isteyenler özel mesaj atabilir, konuya yazabilir.

Önce token alımı sonra ödemeyi yapıyorum. Escrow masraflarını ödemek şartıyla forumdaki güvenilir kişilerden hizmet alabilirsiniz.

Ödemeleri; ETH, NEO, Waves ya da EFT/Havale ile de direk hesabınıza yapabilirim.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Sizi gelecekte zengin etme potansiyeline sahip altcoinleri seçiyoruz! [Güncel]💰 on: October 05, 2018, 08:23:37 PM
Projesi olan ve herkes tarafından bilenen yaklaşık 40 altcoini yukarıda görüyorsunuz. Sizce bunların içerisinde hangileri gelecekte başarılı olacaklar? Yatırımcılar bu altcoinler içerisinde hangilerine yatırım yaparsa daha büyük kazanç elde edebilirler? Herkesin toplamda 5 oy verme hakkı vardır. İsteğe göre yeni altcoinler de eklenebilir.

- Anketin doğru sonuçlar vermesi adına, 5 gün boyunca sadece öneren iki arkadaşın oyunu almış coin/token listeden kaldırılacaktır.

- Listenin çok fazla büyümesini engellemek adına, ekleme yapmak için en az iki kişinin önermesi gerekir.

 
- "Hiçbiri" seçeneği de eklendi.
- Effect.AI (EFX) 06.10.2018 eklendi.
- Hydro (HYDRO) 06.10.2018 eklendi.
- Komodo (KMD) 08.10.2018 eklendi.
- Power Ledger (POWR) 08.10.2018 eklendi.
- Vertcoin (VTC) 08.10.2018 eklendi.
- Monero (XMR) 08.10.2018 eklendi.
- Kyber Network(KNC) 11.10.2018 kaldırıldı.
- Genesis Vision(GVT) 11.10.2018 kaldırıldı.
- Wagerr(WGR) 11.10.2018 kaldırıldı.
- Power Ledger(POWR) 11.10.2018 kaldırıldı.
- Lisk(LSK) 11.10.2018 kaldırıldı.
- Lamden(TAU) 11.10.2018 eklendi.
- Callisto(CLO) 16.10.2018 eklendi.
- Ravencoin(RVN) 17.10.2018 eklendi.
- Callisto(CLO) 30.10.2018 kaldırıldı.
- Ravencoin(RVN) 30.10.2018 kaldırıldı.
- OAX 31.10.2018 eklendi.
13  Local / Konu Dışı / Dikkat dikkat! Forumda alıntı yaparak mesaj yazmak ücretsiz oldu. on: October 02, 2018, 09:11:18 AM
Ne zamandır forumda dikkatimi çekiyor. Fırsat bulunca yazacağım diyordum.

Geçmişte yani r10.net yok iken, iyinet.com adminiydim. Uzun süreleri forumda geçirip, birçok konuyu da okuyordum. Orada tabi imza vs yoktu ve insanlar birbirilerinin yazdıklarını okuyup alıntılayarak yorum yapıyorlardı. Bitcointalk'da ise çok keskin bir geçiş var, 10 sayfa olmuş bir konuda bir tane bile alıntı yapılmış mesaj göremeyebilirsiniz. Doğru belki biz de zaman zaman tüm konuyu okumadan yorum yapıyoruz, böyle arka arkaya birbirinin benzeri yüzlerce mesaj oluşuyor ama buna bir yerde dur demek lazım.

Açıkcası forumda bunu kontrol edebilecek bir özellik olabileceğini sanmıyorum. Aslında buna göre otomatik merit verilse ya da mesaj kalitesi gibi bir parametre gösterilse yani insanlar bir şekilde okumaya teşvik edilse harika olurdu. Belki o kalite puanına göre kampanyalara katılım izni verilirdi ve bir anda forumun çehresi değişirdi diye düşünüyorum.

Quote
Alıntı alıntı diyorsunda, alıntı yapınca bir şey mi değişiyor?
Bunu soruyor olabilirsiniz ve cevabım evet çok şey değişiyor. Alıntılı mesaj yazan kişi o konudaki tüm yorumları okuyor ve içlerinden cevap vermesi ya da katılması gerektiğini alıntıladığında o konuya yapıcı bir yorum daha eklenmiş oluyor. Yoksa size sadece mesaj atılan bir kaç konu örneği vereyim;

- Ekibi iyi çalışırsa, boğa dönemi biterse, bu coin güzel işler çıkarabilir. (85 karakter oldu mu? Olduysa ben kaçar...)

- Arkadaşım konuyu çok güzel açıklamışsın, eline koluna yüreğine sağlık. (Lafı biraz daha uzatıcağım aslında yazdığın konuyu da okumadım ama işte biliyorsun 85 karakter olayı da var)

Bitcointalk'da tartışma varsa, orada baya alıntı oluyor. Sonuçta adam küfür edecek, kime gideceği belli olsun. Bir de BTC fiyat analizi kısmında insanların gerçekten alıntı kullandığını hissediyorum. Yoksa özellikle "Altcoinler"başlığı altında açılan birçok konuda alıntı göremezsiniz. Çünkü kimse kimsenin yazdığını okumaz. Oysa konuya yapılan yorumlar çeşitlense forumda konuları okumak daha zevkli hale gelecek, siz de yorum yapmak ya da yukarıdaki gibi zoraki mesajlar atmak zorunda kalmayacaksınız.

Forumdan teknik destek alamayacağımız için belki kendi içimizde bu tarz bir oluşuma destek verebiliriz. Örneğin; kaliteli konulara merit veriliyor ise alıntı yapılmış ve konuya farklı bir bakış açısı getirmiş kişilere de merit verilsin ki, forumda okuyarak yorum yapma biraz daha ön plana çıksın. Yerel forumdaki bu sıkıntıyı hep birlikte dikkat edersek aşabileceğimizi düşünüyorum. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Depresyona hazır mısınız? on: September 06, 2018, 12:06:18 PM

Arkadaşlar belki yüzlerce bu yukarıdaki market cycle paylaşıldı ama sanki adımları hiç bu kadar net hissetmemiştik.

Ethereum çöp diyenler, altcoinlerin hepsi bitecek diyenler, btc balonmuş diyenler...

Yukarıdaki grafikteki adımların her biri tek tek gerçekleşiyor. İlk zamanlar herkes boğa boğa diyerek hafif korku (Fear) hafif umutsuzluk (Desperation) beklediler. 1-2 ay önce fiyatların inanılması güç seviyede düştüğünü gördük. Aslında şuan grafikteki "Highest potential for earning" yani kazanç için en yüksek potansiyele sahip yeri azıcık geçmiş olabiliriz. Çünkü bundan sonra gelecek olan Depression hissedilmeye başlandı. Fiyatların nasıl düştüğünü de hepimiz görmüştük.

İnsanlar artık acaba kalan parayı çeksem mi? Bu herkesin dediği gibi karşılıksız birşeymiş gibi söylemlerde bulunuyor.

Buradaki ölüm vuruşunu, BTC fiyatının 4k ya da 3k düşmesi olarak görüyorum. Bu gerçekten insanları çaresiz şekilde alım satım yapmaya zorlayabilir. Kaldı ki şuan piyasada yapılan transactionların büyük bölümünü yapan Ethereum'un çöp olduğunu konuşuyorlar.

Şimdi aslında kendimize şu soruyu sormamız lazım. Biz blockchain teknolojisine güveniyor muyuz? Gelecek crypto paraların kullanılacağına inanıyor muyuz? Bizler bu teknolojiye inan ilk ekip içerisinde yer alıyor muyuz?

Bu sorulardan birine bile cevabınız hayır ise bence hiç tereddüt etmeden bu piyasadan çekilin. Çünkü bu geçiş döneminde çok büyük stres yaşayacaksınız.

Bu soruların hepsine cevabınız evet ise panik yapmaya gerek yok. Suyun bir şekilde akıp doğru yolu bulacağına inanabilirsiniz. Ethereum, litecoin, neo adının ne olduğu önemli değil, bu teknoloji tüm dünyada kullanılacak ve siz belki tüm dünyadaki insanların %0.1 inandığı bir yapıya, kuvvetli öngörüleriniz sayesinde çok önceden adapte olmuş olacaksınız. Eğer mükafat sizin için önemli ise de, kazandığınız para size fazlasıyla yetecektir.

Hope ve Relief aşamalarında görüşmek üzere.
15  Local / Konu Dışı / moba65'in Alternatif Kripto paralar başlığında açtığı saçma ve alakasız konular on: August 05, 2018, 11:53:33 AM
Son günlerde fark etmişsinizdir. moba65 forumun bug'ını buldu. Kendisi altcoin başlığında sürekli ya yeni konu açarak ya da varolan konuyu silip tekrar cevap atarak kendine ait iki konuyu sürekli yukarıda tutuyor.

Bu başlıklardan bir tanesi Bitcointalk hesabı satın alma, diğeri ise merit satışı, bunlar forum kurallarında yasak değil. Ama aralıksız spam yapmak yasak ve sürekli olarak yanlış konu başlığında açılıyor. Daha fazla kişiye ulaşmak için bu başlık altında kitleyerek konularını açıyor. Bunları 2-3 kere report ettim. Üyeliğin hatta ip adresinin sürekli olarak banlanması gerek diye düşünüyorum.

Profil => https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1207464

1. Konu => https://bitcointalk.org/index.php?topic=4817218.0 (Silindi)
2. Konu => https://bitcointalk.org/index.php?topic=4817211.0 (Silindi)
3. Konu => https://bitcointalk.org/index.php?topic=4823899.0 (Aktif)

Bu durumdan sadece ben rahatsız oluyorsam, sıkıntı yok. Siz de oluyorsanız, report edebilirsiniz.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / CET | Bilgi ve spekülasyon alanı on: July 30, 2018, 10:51:04 AM
Coinex'in tokenı olan CET hakkında bilgi paylaşımlarını bu başlık altında yapabiliriz.

CET holderları aksi belirtilene kadar %80 borsa gelirini ve birçok airdrop gelirine sahip oluyor. Coinex'in de tarzının Binance çok benzediği için gelecekte güzel yerlere gelme şansı var. Buradalardan aşağı düşerse biraz daha almayı düşünüyorum.

Projenin arkasında Roger var. Çok güvenilir bir tip olmasa da, BCH için güzel bir pazar yakalamak için uğraşacağını düşünüyorum.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Origo Network -ICO- güncellemeler fiyat/analiz [Airdrop Fırsatı] [Son Gün] on: June 24, 2018, 03:45:43 PM
Sizlere Origo Network'ten bahsetmek istiyorum;

Bildiğiniz gibi blockchain teknolojilerinde şefaflık bir hayli fazla, işte orgin network'de buna çözüm olmak için gizlilik üzerine akıllı sözleşmeleri kullanarak geliştirmeler yapıyor. Bu tarz projelerin geçmişte de iyi işler çıkardığına denk gelmiştik. Özellikle blockchainin kendi teknolojine dönük geliştirmeler daha "yapılabilir" olduğu için başarılı olabiliyorlar.

Burada benim asıl ilgimi çeken sitelerinde Investors olarak 20'ye yakın kripto para yatırım firmalarını eklemeleri. Bu şimdiye göre kadar gördüğüm en büyük yatırım gibi duruyor. Bu bilgi doğru ise zaten çok kısa sürede hardcap yapacaktır.

Devam edersek; Twitter'da 23k takipçi, Telegram'da 42k takipçi, Alexa site aramasında da yükselen bir trendi var. Kısaca henüz public ICO başlamamasına rağmen, fena olmayan bir community sahipler.

ICO Drops'da hype rate olarak HIGH gözüküyor. ICO konusunda expert olan; DiddyCarter B+ ve Mandy 8 vermiş durumda, onlarında puan kırma nedenleri biraz road maplerinin uzun olması ve henüz MVP olmamasından kaynaklanıyor.

Ekip üyelerine baktığımızda; Frank Fang, Yijia Zhang, Baron Gong, Dr. Weiran Liu, Hong Chai gibi isimler yer alıyor. Bu isimler çok bilindik diyemem ama okudukları Üniversiteler ve Linkedin profillerine baktığımız zaman Columbia ve Mellon Üniversitesi mezunu oldukları için ve kariyer olarak da fazlasıyla iyiler.  Özellikle Baron Gong, matematik modelleme konusunda oldukça iyi başarılar elde etmiş.

Kore buluşmasında Origo'nun yaptığı sunuma şuradan erişebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=LFLSl8hfvqA

Bu arada ilk 100k whitelist kayıt olanlara airdrop yapacaklar. O yüzden mutlaka whitelist yapmanızı tavsiye ederim. Bu coinde de Ontology'de olduğu gibi iyi bir kazanç olabilir.

Henüz ICO tarihi yok, Whitelist 21 Haziran - 4 Temmuz 2018 arasında açık olacaktır.

Site: https://origo.network

Herkese bol kazançlar.

Güncelleme: Telegramda yaklaşık 52k kişi var. Bence 100k erişilmeyecek bu da belki bize dağıtılacak olan airdrop'u artırmalarına neden olabilir.

Arkadaş belki karıştırmış olabilir. Whitelist hala devam ediyor. Ancak kayıt olmayan arkadaşlar için 4th July 23:59 PDT tarihinde whitelist kayıtlarını kapatacaklar. Elinizi çabuk tutmaya çalışın.

18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kripto yatırım firmalarının, yatırım yaptığı coinler [Önemli]📌 on: June 22, 2018, 05:32:16 PM
Arkadaşlar yeni bir konu ile karşınızdayım. Daha doğrusu sizler için detaylı bir çalışma sayfası hazırladım.

Bazı arkadaşlar hatırlayacaktır, yatırım firmalarının hangi coin/tokenlara yatırım yaptığını bir konu paylaşmıştım.

Şimdi sıra geldi tüm hepsini gruplayarak anlamlı bir data çıkarmaya...Linkte sizler için hazırladığım, 184 tane coin/token bulunmaktadır. Bunların her biri en az bir yatırım firması tarafından yatırım almıştır.

Bildiğiniz üzere Kripto yatırım firmaları, coin ve tokenları incelemek üzere belirli sayıda analist çalıştırıyorlar ya da danışmanlık alıyorlar. Doğal olarak tamamen scam olan projelerden uzak durmaya çalışacaklardır. Bir kripto paraya yatırım yapmadan önce aşağıdaki listeyi kontrol etmekte fayda olacaktır diye düşünüyorum.

Bir de tabi birden fazla yatırım firmasının özellikle yatırım yaptığı coin/tokenları göreceksiniz. Hemen ilk üçten bahsetmem gerekirse; OmiseGo 8, Kyber Network 7 ve Zilliqa 7 yatırımcı firmadan sermaye toplamışlar. Peki onlar hangi aşamadan aldılar, tahminen Pre sale ya da Private sale aşamasında aldılar en kötü ICO aşamasında girdiklerini varsayarsak, bulabildiklerimin yanına ICO fiyatlarını da ekledim. Böylece şimdiki fiyatı ile kıyaslayarak daha mantıklı bir yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca eklediğim BTC ROI ile btc cinsinden şuan coin/tokenın kaç x yaptığını da görebilirsiniz.

Şöyle hızlıca listeye göz atınca;

Kyber Network'u mutlaka yakından takip etmek gerekir diye düşünüyorum. Wax mesela bizim local forumda çok konuşulmuyor ama 5 yatırım firmadan yatırım alıp, şuan ICO fiyatının altında gözüküyor.

Aslında çalışma sayfası üzerinden birçok çıkarımda bulunabiliriz.

Bu listede paylaşılan birçok kripto para, bir projeye sahiptir. Ancak bildiğiniz üzere sadece projeye sahip olmak, fiyatın çok katlanması ya da kar etmeniz yeterli değildir. Bu yüzden körü körüne listeye bağlı kalarak yatırım yapmayın, bu listeden sadece ek kaynak olarak faydalanmanızı tavsiye ederim. Listeye kolay ulaşmak adına sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WuFQQ4GyLFbNYw3KgCb4C7IAWxthAF4UY-fDOhoacWQ/edit?usp=sharing


Paylaşımlarımı teşvik etmek için sMerit gönderebilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşabilmek için yorum bırakarak da destek olabilirsiniz. Şimdiden ilginize teşekkür ederim.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Sharpay paylaşım alanı on: May 28, 2018, 10:26:21 PM
Sharpay, kullanıcılar için içerik tanıtımını sağlamak üzere, Blockchain temelli ve paylaştıkça ödül kazandıran, web siteleri için yeni bir çoklu paylaşım düğmesi. Çoklu paylaşım, tek bir tıklamayla çeşitli sosyal ağlarda içerik paylaşma fırsatı anlamına geliyor. Kullanıcılar, paylaşılan bağlantılar aracılığıyla diğer kullanıcıların paylaşımlarını takip edip web sitelerini ziyaret ediyor. Bu, siteler için hit ve kullanıcılar için de paylaştıkça kazanmak anlamına geliyor.

Geliştirilecek uygulama basit ve çabuk kullanılabilecek bir ürün olduğu için dikkatimi çekti.

https://icobench.com/ico/sharpay'de en yüksek nota sahip ICO'dur.

Şuan pre ico devam ediyor: https://sharpay.io

Klasik uyarımızı da yapalım, araştırmadan yapılan her yatırım eninde sonunda kaybettirir.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kripto para yatırım firmaları ve yatırım yaptıkları coin/token listesi [Güncel] on: May 17, 2018, 09:13:55 PM
Bildiğiniz üzere kripto para piyasası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyüme beraberinde de birçok yatırımcı firmayı da, bu piyasaya yöneltiyor. Onlarca araştırmacı tarafından yapılan araştırmalar sonucu, firmalar ortaklıklar ya da yüklü yatırımlar yapıyorlar. Aşağıda bu firmaları ve hangi coin/tokenlara yatırım yaptıklarını paylaşacağım.

Bazen yatırım yapıp yapmama konusunda tereddütte kalıyoruz, işte bu tarz durumlarda aşağıdaki yatırım firmalarına göz atarak bir nebze olsun fikir sahibi olabiliriz.

1- FBG Capital

FBG Capital blockchain dayalı dijital varlık yönetimi şirketidir.

 Yatırım yaptığı coin/token: Iot Chain, Aelf, Kyber Network, Loopring, Nabulus, Siacoin, Fusion

Site adresi: https://www.fbg.capital

2- Fenbushi

İlk Çin tabanlı kripto para yatırım şirketidir. Ortakları içerisinde Vitalik Buterin, Ethereum kurucusu da yer almaktadır. Ethereum'a yatırım yapmamaları kafanıza takılabilir. Tahminen daha hızlı sürede, daha fazla kazanç sağlamak için kendini ispat etmiş coin/tokenlara yatırım yapmıyorlar.

 Yatırım yaptığı coin/token: EOS, TenX, Kyber Network, Zcash, VeChain, Tierion, SiaCoin, Factom, Gem

Site adresi: http://fenbushi.vc

3- HyperChain Capital

Singapur tabanlı bir multi milyon dolarlık blockchain şirketleri için yatırım fonudur.

 Yatırım yaptığı coin/token: Aelf, Kyber Network, EOS, Bitcoin, Qtum, FirstBlood, Funfair, Chronobank, Oax, BAT, Factom, Civic, Storj, Aragon, Status, TokenCard, OmiseGo, SkinShift, Cosmos, MatchPool, ZCash, Blockchain Capital, WeTrust, Golem, ETC, Iconomi, Gnosis, Iex, TenX, ETH, Bancor, Tezos, Stox, Tierion, Wax, Zilliqa, Republic Protocol, Tomochain, Eximchain, Sentiel Protocol, Fantom

Site adresi: https://hyperchain.capital

4- Blockchain Capital

Merkezi San Francisco'da olan bir blockchain girişim şirketidir.

 Yatırım yaptığı coin/token: EOS, Orchid Protocol, 0x, Tierion, Ripple, Radar, Power Ledger, Paradex, Kraken, Kin, iTbit, SingularityNet, Gem, Filecoin, expresscoin, Civic

Site adresi: http://blockchain.capital

5- InBlockChain

InBlockChain Çin'in en büyük blockchain yatırım şirketidir.

 Yatırım yaptığı coin/token: Iot Chain, Siacoin, Steemit, Zcash, Ethereum, Eos, MobileCoin, Educ, Hydro, Coinjinja, Qube, Candy Box, Gsc, Qtum, Eos, Mystrium, iost, ono, Monaco, kkcoin, Lunyr, Bodhi, OmiseGo, Latoken, Vechain, Status, Press.one, iveryone, QunQun, Coinpaws

Site adresi: http://inblockchain.com

6- Kenetic Capital

Kenetic, Hong Kong tabanlı online ve offline blockchain topluluklarına 2014 yılından bu yana yatırım yapan bir yatırım şirketidir.

 Yatırım yaptığı coin/token: Kyber Network, Bluezella, Ethereum, OmiseGo, 0x, ICON, AirSwap, Zcash, Qtum, Status, TenX, Bitcoin, Decentraland, Polkadot, Caspian, Quantstamp, Simple Token, Wax, Ripple, LiteCoin, zilliqa, Stellar

Site adresi: https://kenetic.capital

7- HASHED

HASHED, Güney Kore'nin en başarılı blockchain yatırım firmasıdır.

 Yatırım yaptığı coin/token: Medibloc, ICON, Aelf, Bluezelle, Iot Chain, Traceto, Refereum, ONTology, Tomochain, SureRemit, Iot Chain, PundiX, Wax, Quantstamp, Bodhi, Request Network, Enigma, Airswap, Ambrosus, RedPulse, Connext, Kyber Network, Simple Token, Storm, Coindash, Decentraland, EOS, iExec, OmiseGo, Cosmos, Qtum, Ethereum

Site adresi: https://www.hashed.com

8- Bitmain

Bitmain, Çin'in Pekin şehrinde merkezi bulunan ve bir şahsa ait yatırım firmasıdır. En iyi yatırım getirisi (ROI) için bitcoin madenleri hizmeti sağlar. Şirket ayrıca Antpool yani en büyük bitcoin havuzlarından birini çalıştırır.

 Yatırım yaptığı coin/token: Tron, ICON

Site adresi: https://www.bitmain.com

9- PANTERA

Girişimler, blockchain teknolojisi ve kripto varlıkları ile ilgili projelere odaklanarak yatırım yapan bir yatırım şirketidir.

 Yatırım yaptığı coin/token: Kyber Network, 0x, Augur, Bitcoin, Bitstamp, Bloom, Civic, Enigma, Ethereum, Filecoin, Funfair, Gifto, Kin, Koinex, Korbit, Maecenas, OmiseGo, Ripio, Ripple, TrueFlip, Zcash

Site adresi: https://www.panteracapital.com

10- Coinsilium Group

Coinsilium grup, sıfır sermaye blockchain geliştiriciler için teknoloji ve fintech işletmeleri için yatırım sağlar.

 Yatırım yaptığı coin/token: ICON, Consentio, Factom, Indorse, Dether, Domraider, MedicalChain

Site adresi: https://www.coinsilium.com

11- Block Water Capital

Blockwater önde gelen kripto para yatırım şirketlerinden biridir. Blockchain teknolojisinin hayata entregre edilmesini sağlayacak projelere yoğunlaşır.

 Yatırım yaptığı coin/token: Traxia, Fantom, Plactal, Bezant, BlitzPredict, SpringRole, Live en, Swapy, Bundle, Cordex, Academy, dock.io, Policypal network, Coinlion, Legolas Exchange, Bibox, Fusion, Eos

Site adresi: http://blockwater.io/

12- Signum Capital

Signum Capital Singapur merkezli bir crypto para yatırım şirketidir. Pre sale aşamasında yatırım yapar.

 Yatırım yaptığı coin/token: Eximchain, aelf, SentinelProtocol, Libra Credit, Traceto.io, Rate, Qash, OmiseGo, Fysical, Carry, Cosmo Chain, TomoChain, Fantom, Sparrow Exchange, Wax, Republic Protocol, Zilliqa, TenX, Kyber Network, QuarkChain

Site adresi: http://www.signum.capital

13- Neo Global Capital

Blockchain ile ilgili ilham veren projelere yatırım yapıyor.

 Yatırım yaptığı coin/token: Bluzelle, zilliqa, Trinity, Fortuna, RuffChain, IHT, Ontology, Dekrypt Capital, Mainframe, SwitcheoNetwork

Site adresi: http://ngc.fund

14- Reflective Ventures

Blockchain ve dapps odaklı işletmeler için stratejik ortaklık ve finansman desteği sunuyor.

 Yatırım yaptığı coin/token: OpenPlatform, SHOP, AccessNetwork, Proof, Witnet

Site adresi: https://www.reflectiveventures.io

15- Sora Ventures

Sora Ventures Asya'nın ilk kripto destekli girişim sermaye firmasıdır.

 Yatırım yaptığı coin/token: Qtum

Site adresi: www.sora.vc

16- Orichal Partners

Multi-strateji cryptocurrency yatırım ve Blockchain Danışma firması.

 Yatırım yaptığı coin/token: Bee, BlockMason, Gifto, SingularityNet, Zilliqa, Stellar

Site adresi: https://www.orichal.io


17- ValueNet Capital

Pekin merkezli, yalnızca kripto para ve yatırım projelerine yatırım yapan bir girişim sermayesi fonu.

 Yatırım yaptığı coin/token: OmiseGo, Binance, PowerLedger, WAX, CoinPoker, PlayKey, RobotCache, Celsius Network, Neblio, Ethereum, Ox, Stellar, Monaco, Ripple, Salt

Site adresi: http://valuenet.capital


18- Carbon Block

Blockchain teknolojisine fayda sağlayacak olan yatırımlar yapıyorlar.

 Yatırım yaptığı coin/token: Sentiel Protocol, zilliqa, Wanchain, Bezant, Quantstamp, Jibrel Network, Tomochain, Cardano, Ethereum, Bitcoin

Site adresi: https://carbonblock.vc

19- Metachain capital

Akıllı ve iddialı blockchain projelerine yatırım yapıyorlar.

 Yatırım yaptığı coin/token: Nebulas, ICON, zilliqa, wanchain, polkadot, Oracles Network, AI Matrix, Seele, YGGDRASH, Pchain

Site adresi: https://metachain.capital


20- Kryptonite1 (KR1) Investment

KR1, ICO aşamasında ve açık kaynak kodlu Blockchain projelerini destekleyen Avrupa'nın önde gelen dijital kıymet yatırım şirketidir.

 Yatırım yaptığı coin/token: Augur, Ethereum, golem, SatoshiPay, AGRELLO, BANCOR, BLUZELLE, COSMOS, ENIGMA, FOAM, FUNFAIR, GBX, IXLEDGER, MELONPORT, MYSTERIUM, OMISEGO, POLKADOT, RCHAIN, ROCKETPOOL, QTUM, SIMPLETOKEN, VO1T, 0X​, ELASTOS, NEXUS MUTUAL, HERDIUS, ARGENT

Site adresi: https://www.kryptonite1.co

Beğenebileceğiniz diğer açtığım konular;

a) ICO Takibi Yapabileceğiniz En İyi ICO SpreadSheets Listesi [Sürekli Güncel] - https://bitcointalk.org/index.php?topic=2963745.0

b) 2018 Yılının En İyi ICO Tahminleri - https://bitcointalk.org/index.php?topic=2828904

c) Global'de HODL yapılması tavsiye edilen keşfedilmemiş coinlerin detaylı listesi - https://bitcointalk.org/index.php?topic=2930062

d) En az %50 Zarar Ettiğiniz Coin Listesi [Sürekli Güncel][Cazip Alım Fırsatları] - https://bitcointalk.org/index.php?topic=2880203

Paylaşımlarımı teşvik etmek amacıyla merit kullanabilirsiniz. Teşekkürler.
Pages: [1] 2 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!