Bitcoin Forum
December 04, 2023, 06:40:31 AM *
News: Mixers will no longer be allowed after Jan 1
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / WebSpaceX İmza Kampayası Hakkında on: December 06, 2018, 09:50:45 AM
Arkadaşlar WebSpaceX imza kampanyasına başvuruda bulundum ancak profilime imza kodları ekliyemiyorum.İmza kodları eklemem için galiba post sayımmı yükselmeli bilen varmı.


Ayrıca kimin kabul edilip edilmediğine dair hangi bölümden kontrol edebilirim.

konu linki https://bitcointalk.org/index.php?topic=5071168.0
2  Local / Konu Dışı / Bu 7 sırrı ne ? :) on: November 16, 2018, 08:40:06 PM
Pamuk prenses’in cüceleri niçin 7 ?
James Bond niye 007 ?
İstanbul niçin 7 tepe?
Türkiye niye 7 bölge ?
Dünya niçin 7 kıta?
Zindan niçin 7 kule?

Peki…

Soyumuz niye 7 göbek?
Gül neden 7 veren?
Dünya’nın neden 7 harikası var?
Oteller niçin 7 gece-7gündüz?
Ejderha neden 7 başlı?
Mevlana nın öğüdü neden 7 ?

Peki…

Gökyüzü neden 7 kat?
Yeryüzü neden 7 kat?
Cehennem neden 7 kapı?
Hafta niçin 7 gün ?
Gökkuşağı neden 7 renk?
Peki dinde
Eski ilk dinlerde 7 neden kutsal?
Hristiyanlık ve Müslümanlıkta uyurlar neden  (Ashab-ı Kehf) 7 kişi?
Yahudilikte kutsal şamdan neden 7 mum?
Kabe’de tavaf niçin 7 ?
Merve safa arası niçin 7 ?
Şeytana atılan taş niçin 7?
Kuran’ın kapısı kabul edilen Fatiha’nın ayet sayısı neden 7?
İslam dinindeki bu gizemli 3 ler 7 ler  40  lar da ki bu 7 ler kim?

Neden 7 düvele meydan okuruz ?
Büyük Ayı-Küçük Ayı takım yıldızlarının sayısı neden 7?
Niçin müzikte nota sayısı 7?
Prematüre doğan çocukların 8 aylık olanlarının çoğu yaşamazken 7 aylıklar nasıl yaşıyor peki?
Sezeryan doğumlarda annenin kesilerek bebeğe ulaşılması neden 7 kat ayrıca?
Bir bebeğin yaklaşık 7 aylıkken süt dişleri çıkarken o dişlerin dökülmesi neden 7 yaş ?
Yüzümüz neden 7 kapı (2 göz+2kulak+2burun+1ağız)

Bu 7’ler beni gerçekten yedi
Ben tesadüflere inanmam
Ben rakamların uğuruna ya da uğursuzluğuna da inanmam ama sırrına inanırım
Şimdi soruyorum size
Bu rakamın sırrı ne ?
3  Local / Konu Dışı / Laptop yardımı ? on: November 05, 2018, 01:58:28 PM
Arkadaşlar maks 3000 tl ye bir laptop alacağım solidcam vs cs go gibi programlar ve oyun için yeterli olması yeter
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yeni başlayanlar için altcoin on: November 03, 2018, 02:15:23 PM
Aşağıda anlattıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece izlediğim yolu paylaştım


Bitcoin ve diğer tüm coinlerle ilgili izlediğim yolu aşağıda yeni başlayanlar için belirttim


1- ufak başla.
ilk alımlarını hesabındaki paranın %1'i ile yap. sistemi öğrendikçe artırırsın bu sayıları. zira hissedilir bir fark yaratman için %100'ünü kullanman gerekecek. (günde bu işe 3-4 saat ayırıyorum ve yarattığım fark %10 civarında. yani günlük olarak ilk yatırdığım paranın %10'u kadarlık bir kar elde ediyorum.)

2- grafiklere hakim ol.
grafik incelemeye biraz kafa yorman gerekiyor. yatırım yapacağın coin'in dibini ve tavanını bil ki olayın nerelere varabileceğine dair bir fikrin olsun.

3- takip araçlarını iyi seç.
grafik incelemek için binance'in sitesindeki pencereyi veya investing.com'daki pencereleri takip edebilirsin.

4- strateji geliştir.
bir coin'e yatırım yapmadan önce, o coin kaça geldiğinde satacağınla ilgili bir fikir olsun kafanda. "bu coin'e 3,30'da giriyorum, 3,80'e kadar çıkabilir, ben 3,60'ta exit yaparım." gibi bir strateji ile giriş alım-satım'a.

5- düşeni al, yükseleni sat.
hangi coin'in yükselişte olduğunu hem grafiklerden hem de binance'in sağ köşesindeki yüzdelik dilimlerden oluşan yükselme grafiklerden takip edebilirsin. burada iki strateji olabilir; a)bu coin çok değer kaybetmiş, artık bu seviyelerden alınabilir deyip düşük değer kovalayabilirsin. b)bu coin henüz %15 yükselmiş, %30'a kadar yolu var deyip yükselme evresindeyken yatırım yapmak isteyebilirsin. 2. ve 4. maddeleri göz önünde bulundurmayı ihmal etme.

6- az coin takip et.
radarında max. 10-15 coin olsun. bunlardan 3-4 tanesine aktif yatırım yapıyor olabilirsin. ne bütün yumurtları aynı sepete koy, ne de kafanı karıştıracak kadar çok yumurtan olsun. yatırım yaptığın coin çeşidini artırdıkça yükselişteki bir coin'de karı hissetmen zorlaşacak.

7- portföy oluştur.
yaptığın her yatırımı investing.com'da oluşturacağın portföye ekle. bu portföy senin yaptığın yatırımlarının gidişatını gösterecek. gözün sürekli açık pozisyonlarda olacak. yeterince kar ettiğini düşündüğün bir coin varsa onu binance'ten satıp investing.com'daki pozisyonunu kapalı duruma getirebilirsin. böylelikle al sat ticaretinden ne kadarlık karda veya zararda olduğunu görebilirsin.

8- karı, zararı iyi takip et.
bir diğer karda zararda olma göstergesi toplam btc sayısı. eğer yaptığın işlemler sonucunda toplam btc sayın artıdaysa işler yolunda demektir. yok eğer btc sayın azalıyorsa bir şeyleri yanlış yapıyorsun demektir. (fakat buraya sonradan ekleme çıkarma yapma ihtimaline karşı yine de en sağlıklı metod yaptığın işlemlerin hepsini investing.com'a girmek)

9- paniklemeyen kazanır.
btc sayının azalmasına sebep olabilecek tek şey panik. iki türlü panik yaşayabilirsin, yaşama!
a) eyvah coin'imin değeri çok düştü, satmalıyım
b) %1 artış oldu, düşmeden hemen satmam lazım.

bu ikisi de kaybettirir sana. olaya büyük pencereden bak ve beklemesini bil.

10- gelişmeleri yakın takip et.
insanların söylediklerine kulak ver, fakat kendi doğrularını ve stratejilerini kendin oluştur. insanlar sadece tavsiye verebilir, doğruyu söyleyemez. çünkü bu yeni dünyada kimse doğruyu bilmiyor.

11- yatırımını uzun vadeli düşün.
eğer btc'nin yükseleceğini düşünüyorsan bu işe gir. btc'nin yakın zaman içerisinde düşeceğini düşünüyorsan bu işe hiç bulaşma. çünkü btc'nin yükseldiği her durumda altcoin'ler de yükselecek. dolayısıyla coin'in orta vadede değerini hep katlayacak. 12-tabi bunun geçerli olması için çok kıyıda köşede kalmış coin'lere yatırım yapmaman gerekir.

13- coin'lerini iyi seç.
radarına alacağın coin'lerin belirli bir hacme ulaşmış olmasına dikkat et. eğer belirli bir hacme ulaşmamışsa da yatırım yapmak için kendine iyi bir neden bul . (benim binance'te favori coin'ler arasında tuttuğum coin'ler: btc, eth,evx,adx,aion,nebl, bcc, ltc, neo, qtum, omg, eos, bnb, iota, xrp, ada, xvg, trx)
5  Local / Servisler / Ücretsiz coin siteleri AirDrop on: November 03, 2018, 11:45:09 AM

Arkadaşlar AirDrop vs yaparken lütfen yedek bir cüzdan açıp bu şekilde alalım coin ve tokenleri
1- RightBTC
Bir kripto para borsası olan RightBTC, airdrop’ları bulmak için en iyi yerlerden biri.


Borsa düzenli olarak onları çalıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda çalışmayı seçtiği tokenler konusunda da seçici davranıyor. RightBTC yalnızca güvendikleri şirketlerle airdrop düzenliyor. Bu, yalnızca yüksek kaliteli tokenler için airdrop alacağınız anlamına geliyor. Borsa, geçmişte hem CEEK hem de EBOOST için airdroplar gerçekleştirdi ve kendi tokenlerini (Right Token) çıkararak, gelecekte daha fazla airdrop planladıklarını açıkladılar.

RightBTC’yi radarınızda tutmak, yeni ve yaklaşan airdropları öğrenmenin iyi bir yolu.

2- AirdropAlert

AirdropAlert, topluluk içinde çok sayıda airdrop listeleyen bir site
Düzenli olarak güncellenir ve yeni airdroplar sürekli olarak duyurulur. Ayrıca, airdrop’un ne kadar süredir çalıştığını da söyler. AirdropAlert aynı zamanda BountiesAlert adlı ikinci bir siteyi de çalıştırıyor ve burada şu anda gerçekleşmekte olan çeşitli kripto para bountylerini sergiliyorlar.

Hem AirdropAlert hem de BountiesAlert ile ilgili sorun şu ki, her ikisi de bir scam olup olmadığına bakılmaksızın herhangi bir token veya coin’i listeliyor. Listeledikleri airdropların gerçekten değerli olduğundan emin olmak için herhangi bir kontrol yapmıyorlar. Bu, her kullanıcının önce kendileri için araştırma yapması gerektiği anlamına geliyor.

3- BitcoinAirdrops

BitcoinAirdrops, yalnızca Bitcoin ile ilgili olan airdrop’ları bulmaya ve tartışmaya adanmış bir Reddit uzantısı.
Bitcoin Cash çatalından bu yana, birçok geliştirici Bitcoin’i ve kendi paralarını yaratmayı amaçlıyor. Bazen bu meydana geldiğinde, ilk başta Bitcoin’leriniz olduğu sürece yeni çatalda ayrı bir miktarda coin talebinde bulunmak mümkün. Bunu Bitcoin Cash çatalından hatırlıyoruz. Çataldan önce Bitcoinlere sahip olan kullanıcılar da eşit miktarda Bitcoin Cash talep edebildiler
6  Local / Konu Dışı / Havadan para kazanma AirDrop bilmeyenler için on: November 03, 2018, 11:38:09 AM
Airdrop kelime manasıyla havadan yardım demek. Kripto dünyasında ise havadan coin / token olarak düşünebiliriz. Yani ücret ödemeden airdrop sayesinde coin sahibi olabilirsiniz.
2 Şekilde havadan (airdrop) coin kazanabilirsiniz. Biri elinizde tuttuğunuz X coin kadar Y coin kazanma şekli. İkincisi ise piyasaya yeni giren coinlerin tanıtım maksadıyla dağıttıkları.
İlk metodla ilgili örnek vermek gerekirse elinizde NEO varsa bonus olarak yani havadan GAS sahibi oluyorsunuz. Binance veya Kucoin borsaları elinizde tuttuğunuz NEO miktarına göre hesabınıza GAS tanımlıyor. (Binance’ta aylık, Kucoin’de günlük tanımlanıyor.) Başka bir örnek vermek gerekirse Binance daha önce BNB sahiplerine BCPT vermişti.
İkinci metodda ise henüz borsalara girmemiş, yolun başında olan coinler belli tanıtım faaliyetleri karşılığında size ücretsiz coin veriyor. Sizden sosyal medya sitelerinde paylaşım yapmanızı, bir yerleri takip etmenizi, video izlemenizi, bir şeyler yazmanızı vs. istiyorlar ve eğer yaparsanız karşılığında o coinden veriyorlar. Tabii ki verilen coinlerin o an bir değeri olmuyor. Zaman içerisinde değerlenmesini beklemeniz gerekiyor. Bu şekilde ciddi bir kazanç elde edebileceğiniz gibi sadece vaktinizi kaybettiğinizle de kalabilirsiniz
7  Local / Türkçe (Turkish) / Dünya Tarihinin En Büyük Kriziyle Bitcoin ve Emtialar Değerlenecek Mi ? on: November 03, 2018, 11:28:24 AM
Erkan öz geçtiğimiz günlerde tanımayanlar için büyük kriz müthiş fırsat kitaplarının yazarı Dolar şimdiye kadar bankaları ve diğer paraları eze eze yoluna devam etti. 2019’a kadar bu durum devam edecek ancak 2019’da büyük ekonomilerde problemler olabilir ve gelecekte Bitcoin dolar karşısında değer kazanmaya devam edecek. İnsanlar sağlam paraya hücum ettikçe Bitcoin de yükselmeyi sürdürecek. dedi siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?
8  Local / Servisler / Mikro görevler yaparak coin kazanma on: November 03, 2018, 10:03:14 AM
Bitcoin nasıl kasılır diye soracak olursanız cevabı, Bitcoin kasma siteleri olacaktır. Bu sitelerin içerisinde en iyi yerlerden biri CoinWorker’dır, bu tür görevlerde uzmanlaşmış bir pazar olan CoinWorker’da,  görevlerin her biri en az 0,01 Dolar (USD) tutarındaki puanlarda ödenir. CoinWorker’daki pek çok görev 0.03-0.05 kadar düşük olsa da bazıları 1.00 doları aşıyor. CoinWorker’da listelenen görevler genellikle çok kolaydır ve tamamlanması yalnızca birkaç dakika alır.

Reklam izleyerek Bitcoin kazanma yöntemi de aynı kapsamdadır. Diğer mikro görevler gibi, bu işlemler çok az miktarda Bitcoin öder ancak gerçekleştirmek son derece kolaydır. İlk kez Bitcoin kazanmaya çalışıyorsanız, reklamları izlemek, bunu yapmanın en kolay yolları arasındadır. Kullanıcılara reklamları görüntülemelerinin karşılığında Bitcoin veren en iyi sitelerden bazıları: CoinAdder, Ads4BTC and Advercoins.
Arkadaşlar bu coinleri piyasada kullanarak al sat yapma piyasa öğrenmek amaçlı kullana bilirsiniz iyi görevler Smiley
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!