Bitcoin Forum
November 28, 2022, 04:16:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Türkçe (Turkish) / Forum günlükleri - Kullanıcı merit ve trust bilgilerine kolay erişim on: March 20, 2019, 08:08:48 AM
Forumda gezerken aşağıdaki konuya rastladım.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5024849.0

Forum günlükleri olarak açılan konu üzerinde yakın zamanda rütbe atlama ihtimali olan kullanıcılar ile yakın zamanda rütbe atlamış olan kullanıcıların tam listesi bulunuyor.
İlgili datayı ise https://bpip.org adresinden çekiyorlar.

Siteyi incelediğimde oldukça kullanışlı buldum. Direkt olarak arama sekmesinden isme göre ya da kullanıcı id numarasına göre arama mevcut. Ana sayfada en fazla meriti, aktivitesi, trust'ı olan kullanıcıların listesi var.

Arama kısmından bir kullanıcıya eriştiğinizde kullanıcıya ait aşağıda sıraladığım tüm bilgilere tek bir sayfa üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

- Kullanıcı aktivasyon tarihi
- Son aktif olduğu tarih
- Tanınırlık puanı ve sıralaması(bunu tam olarak nasıl hesaplıyor bilemedim)
- Toplam Merit
- Toplam Merit sayısına göre sıralamadaki yeri (1000 üzerine >1000 yazıyor)
- Merit tarihçesi(Merit history kısmından gidiliyor, bugüne kadar aldığı verdiği tüm meritlere ulaşılabiliyor)
- Toplam Aktivite puanı ve toplam puana göre sıralaması (1000 üzerine >1000 yazıyor)
- Trust puanı ve detayları (Alınan trust sayısı, verilen trust sayısı, Trust rengi vs)
- Toplam Post Sayısı ve toplam post sayısına göre sırası (1000 üzeri >1000)
- Güvenlik/Modedatör kayıtları (Bu alanda bugüne kadar moderatörlerin sildikleri mesaj sayısı, toplam kaç meriti kaç kişiden almış ve toplam kaç meriti kaç kiye göndermiş, şu an tahmini ne kadar sMerit'i var gibi detaylar mevcut)
- Merit gönderdiği favori kullanıcılar
- Kendisine en çok merit gönderen kullanıcılar

Ayrıca kullanıcıya giriş yapıldığında başlık sekmesi gibi üst kısımda yine tek bir tuş ile kullanıcının attığı son yoruma, açtığı son başlığa, kullanıcının profiline ulaşılabiliyor. Direkt kendisine mesaj atma kısmına da yönlendirme mevcut.

Açıkçası ben oldukça kullanışlı buldum. Üye profillerini incelemek, dolandırıcı hesaplarını tespit etmek gibi alanlarda ilgililere destek vereceğini düşünüyorum.

EK: Hatta şu an farkkettim, sitedeki https://bpip.org/r/mostmerited.aspx alanında son 1 saat 6 saat 12 saat 24 saat 48 saat 1 hafta 1 ay 1 yıl tüm zamanlar üzerinde ayrım olacak şekilde en çok merit alan yazılar mevcut. Merit alan başlıkların genel anlamda güzel bilgiler içerdiğini varsayarsak, site üzerinden hep güncel ve sağlam bilgilere erişebileceğimiz konulara ulaşabiliriz. Sadece bu özellik için bile her gün giriş yaparım sanırım.
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Anonimlik Sağlayan Coinler on: March 12, 2019, 07:21:45 AM
Merhaba arkadaşlar, forumda gezerken 8 privacy coin'i anlatan yabancı bir yazı ile karşılaştım. Çalışma mantıklarını merak ettiğim için inceledim ve buradaki bazı bilgiler ile daha önce hiç karşılaşmadığımı gördüm. Konuya ilgisi olanlar için kısa bir çeviri yaptım, umarım işinize yarar bilgiler edinebilirsiniz.


"Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tamamen gizli olduğunu ve izlemenin imkansız olduğunu düşünmek yaygın bir hatadır. Aslında, birçok blok zincir yalnızca kullanıcıların kimliklerini gizleyerek blok zincirinde gerçekleşen tüm işlemlerin halka açık bir kaydını bırakır. Cüzdan genel verilerinde bir kullanıcının geçmiş işlemlerde kaç coin/token aldığını veya gönderdiğini ve cüzdanlarında sahip oldukları kripto para birimlerinin bakiyesini görebiliriz. Farklı farklı bir çok cüzdana gönderilmiş halleriyle bile, kullanıcıların bir blok zincirindeki etkinliklerine bağlı olarak iyi takip eden bir sistemin/kişinin kullanıcıyı tanımlayabildiğine dair bir endişe var. Bazı kişilerin gizlilik içeren kriptoparalara başvurmasının nedeni de budur. Privacy coinler ile kullanıcılara daha fazla anonimlik düzeyi sağlanır.

Gizlilik içeren para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, şu anda piyasada mevcut olan 8 favori coinin bilgileri aşağıdadır.MONERO
Monero 2014 yılında ortaya çıktı ve o zamandan bugüne kadar çalışan en istikrarlı ve güvenli gizlilik içeren coinlerden birisi haline geldi. Monero, bir Bitcoin çatallanma ürünüdür, ancak Bitcoin'den farklı olarak Monero, birçok anonimlik özelliği ile yaratılmıştır. Monero, işlem bilgilerini blok zinciri içerisinde tamamen isimsiz bir şekilde saklayarak, kullanıcılarının verilerinin gizliliği konusunda sağlam güvenliğe sahip olmalarını sağlar. Monero'nun, bu piyasada ana rakip haline gelmesi için büyümesine yardımcı olan bazı benzersiz özellikleri vardır.

Ring İmzası(Halka imza)
Bir halka imzası, bir grup onaylayıcı(madenci) bir araya getirilerek oluşturulan dijital bir imzadır. Monero bu dijital imzayı her işlemde birden çok onaylayıcı (genellikle 5) eklemek için kullanır. Yalnızca gönderen gider"gönderici" anahtarını üretebilir ve yalnızca gerçek alıcı anahtarı algılayabilir ve ona bağlı fonları harcayabilir. Bir yüzük imzası varken, bir işlemi yüksek derecede gizlilik sunan tek bir kullanıcıyla bağlamak mümkün değildir.

Gizli Yol Tarifleri
Monero kullanıcıların blok zincirinden bağlantısını kesmelerine izin vermek için gizli adreslerden oluşan bir ağ kullanır. Gizli adres, her işlem için oluşturulan tek seferlik bir adrestir. Monero kullanıcıları blok zincirinde yayınlanan bir genel adrese sahiptir, ancak işlemlerinin çoğu (tümü değilse de) benzersiz gizli adreslerden geçirilir. Bu basit ve anlaşılması kolay özelliklerle Monero, kullanıcılara tamamen izlenemeyen bir şifreleme para birimi platformu sunar.ZCASH
Zcash başka bir Bitcoin çatallanmasından ortaya çıkan gizlilik içeren coindir, ancak yalnızca bir avuç gizlilik özelliğine sahiptir. Zcash'ın kullandığı temel gizlilik özelliği, İnteraktif Olmayan Kısa Bilgi Testi Argümanıdır (zk-SNARK).
Bu isim telaffuz etmek bir zahmetli olabilir, ancak bu gizlilik yönteminin sunduğu temel işlevselliğin açıklanması kolaydır. zk-SNARKS, ağda depolanan tüm işlem verilerini şifreler. Bu yöntem, değiş tokuş edilen verilerin doğru olduğunu, ancak işlemin tüm ayrıntılarını açıklamadan bunu doğrular.
Bunu görselleştirmenin klasik yolu:
Kör bir arkadaşınız var. Ona iki top verin, biri yeşil diğeri kırmızı. O, topların farklı olduğunu söyleyemez ama siz yapabilirsiniz. Topu verdiğiniz kişinin hangisinin hangisi olduğunu bilmesini istemiyorsunuz ama sizin bunu bildiğini ispatlamak istiyorsunuz. Farklı olduklarını göstermek için, topları arkalarına koymalarını ve karıştırmalarını veya karıştırmamalarını söyleyin. Sonra sana topları göstermesini isteyin. Topları karıştırsa da karıştırmasa da ona hangi elinde hangi renk topun olduğunu doğru bir şekilde ifade edebilirsiniz. Artık arkadaşınızı topların gerçekten farklı olduğuna ikna ettiniz, ancak “sıfır bilgi” olduğu için hangisinin yeşil, hangisinin kırmızı olduğunu bilmiyor.

zk-SNARKS "Etkileşimli olmayan bilgi özlü, özlü ve sıfır bilginin argümanı" anlamına gelir.
"Özlü" kısım, tüm bu şifreleme sihrinin hızlıca gerçekleştiği (birkaç milisaniye) anlamına gelir. Başka bir deyişle, çok fazla işlem gerektirmez ve testin yapılması ve test edilmesi hızlıdır.


DASH
Dash yukarıda belirtilen paralardan biraz farklıdır. 2014 yılında bir Bitcoin çatalından sonra kurulan, Bitcoin ile aynı özelliklerin birçoğunu sunan, kaynaktan kaynağa kadar açık bir şifreleme kullanır. Ancak Bitcoin'in temel özelliklerine ek olarak, Dash anında ve özel işlemler için de bir seçenek sunar.

Sistemlerinin bütünlüğünü sağlamak için, Dash geliştiricileri aynı zamanda bir ödeme testi protokolü uygulamayı seçtiler. Sistemin bu bölümü, birinci hizmet düzeyinde işlemleri onaylayan madencilere ek destek sağlamak üzere tasarlanmıştır.
Özel ve anlık işlemlerin yanı sıra devlet işlevlerini de kolaylaştıran ikinci hizmet düzeyindeki işlemleri doğrulamak için ağlara ana bağlantılar tanıtılır. Bir masternode çalıştırmak için, kullanıcının cüzdanında en az 1.000 coin olması gerekir. Anında gönderme özelliği, Dash blok zincirinin ikinci düzeyi boyunca işlemleri göndererek hızlı bir şekilde onaylanmalarını sağlar. Özel işlemler CoinJoin yöntemi kullanılarak gönderilir. Bu yöntem, "ortak ödemeler" yapmak için eklenmiştir.


PIVX
PIVX, Dash’e benzer şekilde çalışan, başka bir gizlilik özelliği içeren para birimidir, ancak İş Kanıtı yerine Satım Kanıtı ile çalışır. PIVX kullanıcıları ağın sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olan ana düğümleri çalıştırırlar.

Bu düğümlerden birinin komutu, en az 10.000 coin katılımını gerektirir (kıyaslamada, Dash yalnızca 1.000 gerektirir). PIVX işlemleri hızlı bir şekilde doğrular ve hem özel hem de anında olduklarını kabul eder. İşlemler tamamen isimsiz yapılabilir ve bu, gönderenin kimliğinin bloklar zincirindeki herhangi bir analiz ile doğrulanmasını önler. Engelleme süresi yaklaşık 60 saniyedir. İşlem ücretleri de oldukça küçük. Bu nitelikler PIVX'i yatırım yapmak ya da ödeme yapmak için ilginç bir seçenek haline getirmektedir, işlemlerin hiç birisi üçüncü taraflarca bilinememektedir.

NAVCOIN

NavCoin, Bitcoin'den çatallanmış, merkezi olmayan bir şifreleme para birimidir. Amacı normalde blok zinciri platformlarında bulunan 2 sorunu çözmektir:

Veriler, yasadışı kullanıcılar tarafından kötü niyetli saldırılara karşı savunmasız kalmasını sağlayan bloklar zincirinde halka açıklanmaktadır. Blok zincirlerinin çoğu, verilerin kırılganlığının çözümü olarak "geri dönüşler" kullanır. Bir veri ihlalinden sonra blok zincirini yedeklenmiş bir noktaya geri yüklerler; bu, geri alma işleminden önce yapılan işlemlerin silinmesi anlamına gelir. NavTech sistemi, geleneksel Bitcoin blok zincirinin ve bir NAV alt zincirinin birleşimidir. İki zincirin kullanılması, kullanıcıların işlemleri tam bir anonimlik içerecek şekilde göndermelerini sağlar.

2017 boyunca, NAV önemli bir büyüme elde etti ve şimdi 50.000'den fazla kullanıcılı topluluğu yönetiyor.

CLOAKCOIN

Cloak, 4 yıldan beri gizlilik alanında aktif olmasına rağmen, yavaş yavaş büyüyen kıdemli bir mahremiyet parasıdır. Blok zinciri bir oyun testi konsensüs protokolü tarafından işletilmektedir. Nispeten kısa blok sürelerine sahiptir ve işlemleri hızlı bir şekilde işler. Platform aynı zamanda işlemlerinizi takip etmeyi imkansız hale getirmek için 2 farklı yöntem sunar. Birincisi, soğan yönlendirme gizlilik protokolüdür. Soğan yönlendirme, mesajların birçok katmanla (bir soğana benzer) şifrelenmesini içerir. Ayrıca, işlemlerde gizlilik için ek bir koruma sağlamak için Enigma sürecini de sunar. Gizemli gizleme, kullanıcı gizlenmiş gizemli işlem istediğinde uygulanır. Bu işlemler, diğer rasgele verilerle karıştırıldığında işlem verilerini gizlemek için tasarlanmış özel Enigma düğümleri aracılığıyla taşınır. Yalnızca bu Enigma düğümleri giriş ve çıkış verilerinin doğru olup olmadığını belirleyebilir.

ENIGMA

Enigma projesi, CloakCoin işlemlerinde kullanılan Enigma gizleme işleminden tamamen bağımsızdır. Enigma bir şifreleme para birimi veya bir bloklar zinciri değildir; bunun yerine, blokajlarda ve merkezi olmayan uygulamalarda uygulanabilen bir gizlilik protokolüdür. Bu nedenle ENG, üst gizlilik paraları listesine farklı bir ektir. Enigma ağı, düğümlerin hesapladıkları verileri görememelerini sağlayarak gizlilik sağlar. Ne üzerinde çalıştıklarını net olarak göremeseler de, bu düğümler hesaplamalarının doğru yapıldığını doğrulayabilirler. Bu şekilde maskelenen verilerle Enigma, akıllı bir sözleşmede işlenen temel verilerin her zaman şifreli olarak kaldığı yeni bir akıllı sözleşme türü olan "gizli sözleşmeler" olarak adlandırılan kapıyı açmayı umuyor.

Ağınızda bir düğümü çalıştırmak için Enigma belirteci satın alınmalıdır. Enigma belirteci satın aldıktan sonra, verileri işlediğiniz için ödüller alabilirsiniz. Ancak verileri işlemek için her düğüm için bir güvenlik depozitosu yatırılmak zorunludur. Doğrulama işlemi sırasında veriler manipüle edilirse, para yatırma işlemi verileri hatasız olarak işleyen düğümler arasında bölünecektir.

DEEPONION
DeepOnion, topluluğa ilgi gösteren yeni bir gizlilik içeren para projesidir. Bu listedeki diğer para birimleri gibi, DeepOnion da izlenemeyen işlemleri göndermek için TOR kullanır. Ayrıca, hızlı onay süreleri sağlamak için Bahis Testi ve İş Testi protokollerinin bir kombinasyonunu da kullanır. DeepOnion ayrıca özel işlemleri korumak için gizli adresleri kullanır. Gizli bir adres, gönderenin işlemleri için benzersiz bir kullanıcı adresi kullanmasına izin verir. Alıcının sadece tek bir adrese ihtiyacı vardır, ancak gönderilen değeri almadan önce bu blok, göndericiye veya alıcının kişisel adresine bağlanamadıkları zincirdeki benzersiz adreslere gönderilir. Bu, yalnızca gönderenin ve alıcının ödemelerin nereden ve nereye gönderildiğini sürekli olarak bilmesini sağlar.

DeepOnion ekibi şu anda DeepSend ve DeepVault üzerinde çalışıyor. DeepSend, ödemelerin izlenmesini önlemek için çoklu imza yöntemini kullanır. DeepVault, kullanıcıların sonsuza dek blok zincirinde veri saklamalarını sağlayan bir bilgi depolama hizmetidir. Daha açık olmak gerekirse, DeepVault, kullanıcıların dosya zincirlerini blok zincirinde saklamasını sağlar. Bir dosyanın bütünlüğünü doğrulamak için bir kullanıcının yalnızca dosyanın geçerli sürümünü yedek kopyayla karşılaştırması gerekir. Bu, önemli belgelerin bütünlüğünü doğrulamak amacıyla faydalı olabilir. Topluluk geliştikçe, DeepOnion VoteCentral özelliğini de başlatacak. Platform kullanıcılarının yeni gelişmelere oy vermelerini ve gelecekteki projeler için fikirlerini sunmalarını sağlayacak. Bu proje şimdilik küçük, ancak bazı yapmaya çalıştıkları bakımından oldukça umut verici.

Sonuç:Anonimlik sağlayan kripto paralar gerçekten çok etkileyici. Anonimliği önemsemeyen insanlar işlem geçmişlerinin üçüncü şahıslar tarafından keşfedilip keşfedilmeyeceğine dair hiçbir süphe duymadan diğer blokzincirlerini kullanabilirler. Ancak bazıları, gizliliğin tamamını garanti edemeyen herhangi bir kripto para birimi platformuna katılmayı reddedebilir.

Blockchain'e yatırım yapmakla ilgileniyorsanız ve kişisel mahremiyetle de ilgileniyorsanız, burada belirtilen privacy coinleri detaylı inceleyebilirsiniz."

Kaynak: https://cryptohabanero.com/2019/03/05/top-8-criptomonedas-privadas/?cn-reloaded=1&cn-reloaded=1


Makalede yer alanların dışında dün çıkan haberi ile(Groestlcoin debit kartı çıktı, MasterCard ile işlem alınan heryerde GRS'lerinizi anında fiat'a çevirebilirsiniz) ile %200 kadar yükselen Groestlcoin de dileyen kullanıcılarına anonim işlemler yapabilmesini sağlıyor.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Paytomat - Merkezsiz Kriptopara Ödeme Sistemi on: December 28, 2018, 01:37:35 PM
Genel Bakış
Paytomat, kriptoparaların günlük yaşama entegre edilerek kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçlayan bir ödeme platformu. Merkezsiz uygulaması sayesinde Paytomat'ın desteklediği kriptoparalar ile Paytomat sistemi kullanılan( ya da yine Paytomat'ın desteklediği coinlerden herhangi birisini ile ödeme alan) satıcılarda işlem yapılmasına imkan verir. Pundix örneğinde olduğu gibi kendilerinin geliştirmiş oldukları Pos cihazlarının yanı sıra NCR yazılımları(NCR dünya üzerindeki en büyük Pos satışçısıdır diyebiliriz.) kullanılarak işlem yapılmasını sağlıyor. NCR altyapısı burada ön plana çıkıyor, ileride bir gün NCR'den Pos hizmeti alan herhangi bir işletme(Türkiye'deki kurumsal firmaların %50'sinden fazlası diyebiliriz ya da dünya çapında Burgerking diyelim ki NCR'nin önemi ortaya çıksın.) Paytomat ile ödeme yapmak istediği an, yazılım olarak bu zaten desteklendiği için ek bir cihaz alınmadan direkt mevcut cihazlar üzerinden işlem yapılabilecek.

Paytomat Ekosisteminin kendisine ait 3 adet tokeni olacak. PTM, PTX ve PTI.
PTM; Ana coin olarak düşünebiliriz. Sistem PTM zinciri üzerinden işleyecek. Ödeme kabul eden developerlar, vendorlar ve satıcılar ödül olarak PTM kazanacaklar. Aynı zamanda PTM sayesinde smart contract yapıları oluşturulabilecek ve atomic swap işlemleri yine bu coin desteği ile sağlanacak.
PTX: Bunu kredi kartlarındaki puan olarak görebiliriz. Kullanıcılar, paytomat ile işlem yaptıkça PTX kazanacaklar.
PTI: İco'da kullanılan Token, PTM yaratıldığında PTI'lar 1:1 oranında PTM ile değiştirilecek.

Peki bu PTM ve PTX'e sahip olanlar bunları nasıl kullanılacak ve değer kazanacak? Ekip aşağıda ilettiğim linkte tablo üzerinden anlatmış, ingilizcesi olmayan arkadaşlar için aşağıda şekilde bir tablo hazırladım.
https://medium.com/paytomat/pti-ptm-ptx-know-the-difference-c3547448e83eIco
Maalesef ico mevcut değil. Son anda aldıkları karar ile Icoyu kaldırdılar ki zaten Ico yapmayacaklarını düşünüyorduk. Pre-sale da belirli bütçe üzerindeki yatırımcılara tokenlerin çoğunu sattılar ki bunun da büyük çoğunluğu kriptopara core ekipleri tarafından satın alındı Dash, XEM, Waves vs.

Öncelikle Waves tabanlı olarak çıkarmayı planladıkları PTI tokeni, Waves platformdan çıkan tokenlerin merkezi borsalarda listelenmesinde zor olduğu gerekçesiyle EOS altyapısından çıkardılar. Ico yerine ellerinde kalan satılmamış kısımı direkt borsalara verdiler ve şu an 6 borsa tarafından listelenmiş durumdalar.

https://www.whaleex.com/whaleex/dash/trade/PTI_EOS
https://newdex.io/trade/ptitokenhome-pti-eos
https://big.one/trade/PTI-EOS
https://findex.pro/trade/PTI_EOS
https://eosdaq.com/exchange/PTI_EOS
https://dexeos.io/

Yatırım yapmak isteyenler yukarıdaki borsalardan temin edebilirler. Ancak hacim konusunda sadece Whaleex ve Newdex yeterli diyebilirim, diğerlerinde makas aralığı oldukça yüksek gibi duruyor. Fiyatı 0,0018-0,0019 Eos arasında geziniyor.  

Aldığınız tokenleri alıp uzun süre unutmak istiyorsanız IOS ve Android versiyonları bulunan Paytomat Wallet uygulaması indirip Cüzdan üzerinden oluşturacağınız EOS hesabınıza çekebilirsiniz.

Paytomat Wallet
Şu an için Bitcoin, Bitcoin Diamond, Bitcore, Dash, Eos(ve tokenleri), Ethereum(ve tokenleri), Horizen, Litecoin, Nem, Waves, Zcoin cüzdan tarafından destekleniyor. Cüzdanı indirip kullanıma başladığınız an Eos hariç tüm bu coinlerden birer adet cüzdan adresine sahip oluyorsunuz. Uygulama içerisindeki sekme ile dilerseniz bu adreslere ait private keylere de erişebiliyorsunuz. Adres ile alım gönderim yapmanın dışında tüm bu coinler için QR kodu ile ödeme yapıp alabilirsiniz.
Aşağıdaki linklerden cüzdanı indirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için wallet.paytomat.com adresini de ziyaret edebilirsiniz.

IOS - http://bit.ly/iOSPaytomatWallet
Android: http://bit.ly/PaytomatWalletAndroid

https://paytomat.com adresinde "List of merchants" kısmında Paytomat kullanan işletmeler ile işletmelere ait ülke ve adres bilgileri mevcut. Şuana kadar Kanada, İzlanda, İtalya, Hollanda, İspanya, Ukrayna, ABD ve Venezuelladan işletmelerle anlaşılmış ve resmi olarak bu işletmelerde Paytomat ile ödeme yapabiliyorsunuz.

PreIco da dağıtılan tokenler henüz yatırımcılara dağıtılmadı, dağıtım sonrasında fiyat düşer çıkar bilemem ancak şu an için yatırım yapmasanız bile bu projeyi muhakkak takibe almanızı öneririm. NCR ile altyapı konusunda anlaşmaları, Tokenlerin daha çok coinlere ait core ekiplere satılması, The American Nightlife Association ile yapmış oldukları anlaşma projenin ileride gerçekten değerleneceğine dair bir kanıt olarak önümüze çıkıyor. Proje ile ilgili linkleri de aşağıda paylaşıyorum, ilgilenenler inceleyebilirler. Ayrıca buradan da sorularınız olursa elimden geldiğince ben de cevaplamaya çalışırım.(Teknik konuları derinlemesine bilmesem de dilimin döndüğü kadar bişeyler karalarız artık)

Website: https://paytomat.com
Twitter: https://twitter.com/paytomat
Facebook: https://www.facebook.com/paytomat/
Telegram: https://t.me/paytomat
Medium: https://medium.com/paytomat
Steemit: https://steemit.com/@paytomat
Linked In: https://www.linkedin.com/company/paytomat/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UClYHITDcF3QsAtkmKzfXczQ
Github: https://github.com/Paytomat
4  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Docademic team did not keep their promise on: May 23, 2018, 11:22:35 AM
Hi friends,

I am a participant of docademic twitter bounty. I did my work nearly 3 months. After all they did not sent my tokens. First i asked their offical telegram and they said me, 'you should write on btctalk'.

Then i came here and i saw, they closed their bounty thread. So i sent a message @ustradebitcoin who opened bounty thread. But he/she did not answered me. So i write again on docademic offical telegram and they said 'you should message TELEMEDICINE'

Then i sent a message TELEMEDICINE 3 weeks ago and he/she did not answered me yet too. Today i sent a message again.

After all, today i write on their offical telegram group again, i write there 'I worked for Docademic nearly 3 months but i did not get my rewards.' and then you guess what happened?

They banned me their telegram.

Now everybody should know that, they dont sent my tokens which i deserve them for my three months work. How can i trust them? They did not keep their promises. So you should know that they will not keep their others promises too.
5  Local / Konu Dışı / Twitter Audit (Bounty avcılarına)(10.000 üzeri dahil) on: May 03, 2018, 11:06:02 AM
Merhaba arkadaşlar, malumunuz üzere bir çok twitter bounty'sinde twitter takipçi sayınızın dışında twitter audit linkinizi istiyor. Birkaç defa audit yaptıktan sonra ise bu işlem için para ödemeniz gerekiyor.

Ben pro audit üyeliği aldım, bu sayede ücretsiz olarak başka üyelerin de twitter auditlerini ücretsiz güncelleyebiliyorum. Konu başlığı altına yazmanız halinde sizin auditlerinizi de güncellemenize yardımcı olabilirim. Boşu boşuna durmasın pro üyelik.

Edit:10.000'den fazla kullanıcısı olanlar için de audit yapabiliyorum.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Oceanlab(OCL) & Waves Sidechain on: February 01, 2018, 08:20:17 PM
Takip edenler zaten biliyordur, bilmeyenler için konuyu açmak istedim.

Oceanlab'in başlıca amacı Avrupa'daki ilk blockchain araştırma ve geliştirme labaratuvarı olmaktır.  Waves platformunda bu yıl özellikle PoS4All , Gateaway gibi projeleri hayata geçirmeye çalışmaktadırlar. Bunun yanı sıra eth'ın etherscanı gibi OCL'nin de gravit'i vardır henüz tam anlamıyla oturmamış olsa da. (Zaten oturmuş olsa bunları herkes biliyor olurdu ben buraya yazmazdım)

OCL hakkındaki detaylı bilgilere aşağıdaki linkler üzerinden erişebilirsiniz.

Konuyu açmamdaki asıl amaç geçen gün OCL'nin co-founder'ı Fabrice Distefano slack üzerinden yapmış olduğu açıklama. OCL waves zincirinin dışında yan bir zincir oluşturacak. Bu yeni zincir üzerinde Waves platformuda yapacakları çalışmaları daha rahat bir şekilde deneyecek, kontrol edecek ve uygulayacaklar. Amaçları Waves den ayrı takılmak değil aksine Waves'e daha efektif katkı sağlayabilmek için biraz daha bağımsız olmak gibi diyebiliriz. Waves platformu dışında oluşacak yeni zincir yapısı ile birlikte gravit'i sadece Waves zincirini izlemek için değil, diğer coinlerin de zincirlerini takip edebileceğimiz bir alana dönüştürmeye çalışacaklar.

Yeni oluşacak olan zincirin 150m adet coin'i olacak. Bu 150m adet coin 100M'nu Waves Holder'lara 1:1 oranında, 50M adedi de OCL Holder'lara 1:1 oranında dağıtılacak. Yeni coin öncelikle Dex üzerinden alınıp satılabilecek. Yeni coin oluşacak yeni zincir ile Waves zinciri arasında eğer yetişirse smart contract yoluyla (Smart Contract oldukça yakınlaştı Waves'de) eğer ilgili tarihe kadar yetişmez ise gateaway yolu ile transfer edilebilecek.

Kısacası Waves platformundaki en umut vadeden asset'lerden birisi olan Oceanlab sonunda atağa geçmiş gibi gözüküyor. Henüz fiyatına yansımamış olması da yatırım yapmayı düşünenler için oldukça cezbedici diye düşünüyorum.

İlgili coinlerin airdrop'unun 4 Şubat 2018 günü yapılacağı açıklandı, tam saat-block numarası verilmedi, slack üzerinden takip edebilirsiniz. Geliştirmelerin de büyük kısmının Şubat sonuna kadar yetişeceğini yazdı Distefano.

https://oceanlab.eu
https://www.facebook.com/oceanlab.eu/
https://wavesplatform.slack.com/ #oceanlab
https://twitter.com/oceanlab_eu
https://coinmarketcap.com/currencies/oceanlab/


7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Vertcoin yükselişinin nedeni on: October 31, 2017, 06:17:04 AM
Son 20 günde Vertcoin her yatırımcının hayallerini süsleyen bir çıkış ivmesi yakaladı. Sitelerine girdiğimde pek bir şeye denk gelmedim. Bu yükselişin tam olarak neden olduğu konusunda bilgisi olan var mı acaba?
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!