Bitcoin Forum
February 21, 2024, 07:35:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 »
1  Economy / Trading Discussion / 📖 🌟 Trader's Golden Rules Book 📖 🌟 on: October 27, 2019, 10:41:08 AM
Hello, I have been trading daily for many years. I will share my experiences, my slogans and rules.
Please contribute to this book. Let's have a valuable experience archive.

📖- Trader's Gold Rules -📖


* Volume is everything: stay away from non-volume parity. Lions can emerge in the parity without volume, bear can eat, dash fall. The hidden holders that hold this coin can come out of their lair and damage you. Or you may never sell it again after you buy the coin. Even if it's your own project, don't do it if you're a trader. Volume first!
* Swim in deep waters: Volume is our most important rule. But if there was something more important than volume, that would certainly be Depth! Always follow the depth. Think three more times when trading on parity without depth. In fact, depth whispers the near future for the man who knows sociology. I have a word that I want to be written in history: The graphs tell you what has happened. The depth table tells you what will happen in the future. In a parity with insufficient depth, you can buy easily. When you sell, you suffer.
* Keep your ears open: Follow the official twitter accounts of their coins and stock exchanges and their CEOs. Read their rts and likes. Set up a twitter alarm on all of them and let the notifications sound silently to you. Be aware of all important developments.

Enough lessons for today.
After I write these on my head, we can move on to the new class.
Next rules will be more fun.
I'm going to update this topic.
Please share your experience and rules.
2  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Dikkat: CTRL-C CTRL-V ile Coinlerinizi Nasıl Kaybedersiniz? on: October 27, 2019, 09:40:19 AM
Yöntem Nasıl İşliyor?

* Bu dolandırıcılık yönteminde kurbanın bilgisayarına sesizce bir virüs bulaşır.
* Kurban, bir bitcoin adresi CTRL-C ile kopyaladığında virüs onu, ön bellekten sesizce kendi sahibine (hacker'ına) ait, benzer bir btc adresi ile değiştirir.
* Kurban masumca CTRL-V tuşuna basar ve hatta adresin başını yada sonunu hızlıca kontrol edip coini gönderir.
* Artık kurban dolandırılmış ve parasını arkadaşına değil hacker'ın hesabına göndermiştir.

Burada kişi adresin başını yada sonunu kontrol etmesine rağmen aldatılmıştır. Çünkü hacker öyle bir algoritma yazmış ki, sizin adresinize en çok benzeyen kendi adresini seçerek yapıştırmanızı sağlamaktadır. Sizin bunu normal şartlarda anlamanız oldukça zordur.

Bunu Nasıl Önleyebiliriz?

* Kopyala- Yapıştır yaparken yalnızca ilk birkaç veya son birkaç karakteri değil, adresin tamamını kontrol edin. Ortada da kontroller yapın. Bu çok fazla iş olduğu için muhtemelen siz de bunu yapmayacaksınız.

* Farklı bir yöntem olarak: Tüm coin adresini kopyalamayın, sadece bir parçayı kopyalayın ve son birkaç karakteri manuel olarak yazın. Kötü amaçlı yazılım eksik Bitcoin adresini kendi başına değiştirse bile, kendiniz birkaç karakter daha yazdıysanız, cüzdanınız (geçersiz) adresi kabul etmez çünkü fazla karakter yazmışsınızdır. Bundan sonra da ilk adımı takip etmeniz gerekecek: adresi kontrol edin!

* Adresinizin bir bölümünü doğrulamak için kopyala / yapıştır'ı kullanın. 1PjpEgknyKxQKXtMcYFDym8odkfohFGkui adresine para göndermek istediğinizi varsayalım. "yKxQKXtMc"adresin ortasından bir bölüm kopyalayın. Ardından, bu kısmı orijinal kaynağıyla eşleşip eşleşmediğini görmek için CTRL-F ve ardından CTRL-V tuşlarını kullanın. Ve kaynağın orijinal olduğundan emin olun. CTRL-F metin arama özelliği ile doğrulama yapmış olursunuz. E-Posta aldıysanız, gelen e-postanın da değiştirilebileceğini unutmayın.

* Windows'ta bu tarz virüslere sıklıkla rastlanmaktadır. Farklı daha güvenilir işletim sistemleri kullanabilirsiniz. Ama windowstan vazgeçemeyeceğimizi hepimiz biliyoruz.

* Daha sağlam virüsler size gelen mesajlardaki, maillerdeki coin adreslerini de otomatik olarak tarayıcı arayüzünden değiştirebilirler. Bunun için ikinci bir kontrol aşaması olarak telefonunuzdan da kontrol yapabilirsiniz.

Her zaman için dikkatli olun. Ayık olun.

Forumda sıklıkla bu tarz olaylar yaşayan insanları görüyoruz. En son örneğini şuradan inceleyebilirsiniz. Bu konudaki arkadaşın marus kaldığı virüs: Clipboard Hijacker Malware Virüsü@LoyceV'in konusundan çeviri yapıp eklemeler yaparak bu konuyu oluşturdum. Kendisine de teşekkür ederim.

Diğer Dikkat Etmeniz gereken Dolandırıcılık Yöntemleri:
Dikkat: Fork Coinleri Ve Cüzdanları Sizi Dolandırabilir
Díккȧţ: Eşyazımlı Dolandırıcılıktan Korunmak ve Punycode Saldırısı3  Local / Konu Dışı / BitcoinTalk: 10. yıldönümü sanat yarışması (1 BTC Ödüllü) on: October 18, 2019, 03:06:22 PM
Forum yöneticisi @theymos forumun 10. yılına özel bir sanat yarışması düzenliyor. Ödül olarak 1 btc veya daha fazlasını dağıtacağını, ayrıca 500 kadar merit dağıtacağını yazmış.

Konu linki: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5193860.0

Seçim şekli: "Çıkardığınız sanat eserinin aldığı merit sayısından etkileneceğim ama tamamıyla buna bakmayacağım"

22 Kasım 21:00 son katılım tarihi.

Aklınıza gelen her türlü çalışmayı konuya gönderebilirsiniz.

Bol şans dilerim.
4  Other / Off-topic / I'm Making Avatar for Your Profile on: October 17, 2019, 11:16:30 AM
I'm editing an avatar for you. I usually look at your nick. I'd appreciate it if you could write more details about yourself. Character you like, movies, books, games, political views, etc. I'll edit it using Google and photoshop. I'm going to try and figure out something appropriate that comes to my mind.

I can't do it for everyone, but I will do my best.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: October 16, 2019, 11:17:38 AM
Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma AlanıIEO sonuçlandı ve açıklandı. Kazanan biletleri ve listelenme detayları şurda:
https://www.binance.com/en/support/articles/360035508151


Binance, bir sonraki IEO - Kava'yı açıkladı.

Launchpad Hard Cap: 3.000.000 Dolar
Max Kazanan Piyango Biletleri Sayısı: 15.000
Kazanan Bilet Başına Tahsis: 200 $
Piyango: BNB saatlik anlık görüntü: 23 Eyl, 0:00 - 23 Eki, 0:00 UTC.
Bilet talebi: 23 Ekim, 6:00 - 24 Ekim, 6:00 UTC
Kazananların duyurulması: 24 Ekim, 8:00 UTC.

Detaylı bilgiler ve Duyuru:

https://www.binance.com/en/support/articles/360034864652Bu konudan KAVA ile ilgili tüm detayları, analizleri takip edebilirsiniz.
6  Local / Konu Dışı / Profilinize Uygun Avatar Yapıyorum on: October 16, 2019, 10:20:00 AM
Nikinize, göründüğü kadarıyla karakterinize uyabileceğini düşündüğüm şekilde sizin için avatar düzenlemek istiyorum. Kullanıp kullanmamak size kalmış, atın bir kenara dursun. Maksat eğlence olsun. Genelde imza kampanyalarından dolayı istediğini giyemiyor forum ama boş zamanlarda giyebilirsiniz.

Yapabildiğim kadar, konuya yazanlara avatar çıkartmaya çalışacağım Smiley

İsterseniz kendiniz ile ilgili bir kaç cümle bir şeyler de yazarsanız daha çok yardımcı olur. Sevdiğiniz şeyler olabilir hayali kahramanlar olabilir.Forumlarda avatarlar kişilerin karakterleri ile özdeşleşir. Bu yüzden önemli bir şeydir.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yobit Borsası - Fee Ücretleri - Yobit Token'ı (YO) İncelemeler on: October 12, 2019, 03:32:40 PM
Foruma yeni gelen, tekrar yazmaya başlayan yeni arkadaşlara faydalı ne tür bir içerik oluşturabilirim diye düşünürken aklıma böyle bir konu geldi. (Diğer başlıklarıma pek bakan yok bu günlerde: ) Açtığım diğer başlıklara bakmak isterseniz imzamda listesi mevcut.

Yobit borsası forumdaki yeni kampanyası ile baya ses getirdi. Aynı zamanda foruma canlılıkta kazandırdı ve giden pek çok arkadaşları foruma tekrar kazandırdı. Yobitin bounty'sine katılan arkadaşlara faydalı olacaktır umarım bu konu. Aynı zamanda Yobiti normalde de kullanan arkadaşlara da bu yararlı olacaktır. Lütfen sizlerde bilgilernizle katkı sağlayın.
Yobit resmi twitter adresi: https://twitter.com/YobitExchange
Neden cıbıl bir kadın resmi koymuşlar anlamadım bende Cheesy

Yobit Token'ı (YO)

https://coinmarketcap.com/currencies/yobit-token/#charts

Yobitin kendi adında bir tokenı var toplamda 17 bin adet YO var. Fiyatıda 935 dolar. Henüz yeni bir token sayılır. "Yo Token is listed now on BitForex, LiveCoin, Vindax, Simex, Mercatox, Crex24"
Yo Token karşılığında bazı bountyler, Forklar, İEO'lar gibi kampanyalardan yararlanabiliyorsunuz. Daha önce adı YoBtc idi. Yaptığı bir fork ile erc20 tokenı olarak yeniden yeni bir suplye kavuştu.

Bugün Yobitte en hacimli coinler bunlar. Dash Eth Zcash LTC Waves.

En düşük Fee'ye sahip coin.

Gönderim ücretleri btc'de nispeten yüksek. Sizin için en uygun olan gönderim fee'ye sahip coini araştıracağım. Tercihen bu hacimli coinlere bakacağım ilk olarak:

BTC: 0.00120000 - 10 dolar
ETH: 0.00500000 - 0,92 dolar
Dash: 0.00200000 - 0,144 dolar
Zec: 0.03000000 - 1.1 dolar
LTC: 0.00200000 - 0,114 dolar
Waves: 0.00200000 - 0,0017 dolar

Hacimliler arasında en düşük fee Wavese ait.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Dikkat: Fork Coinleri Ve Cüzdanları Sizi Dolandırabilir on: October 08, 2019, 10:20:41 AM


Merhaba arkadaşlar,

Bir önceki bilgilendirme konusunda şuna değinmiştik:  Díккȧţ: Eşyazımlı Dolandırıcılıktan Korunmak ve Punycode Saldırısı
Lüzumu üzerine sizi bir dolandırıcılık yöntemi hakkında daha uyarmak istiyorum: Fork Coin Yöntemi

Zaman zaman Bitcoinde, ETH'de yada diğer bir çok coinde Hard Fork dediğimiz çatallanmalar olur. Kısaca bu işlemin sonucunda farklı bir coin ağı oluşur. Bu coinin kendine ait core cüzdanları, stake yöntemleri ve benzeri şeyler olur. Örneğin Bitcoinin bin bir türlü forku meydana çıkmıştır bugüne kadar. En bilinenlerden biri Bitcoin Cash'tir. ETH'nin en çok bilinen foruku ETC'dir.

Dolandırıcılar, hackerlar yine sizin privete keylerinizi, şifrelerinizi çalmak için bu forkları kullanırlar. Her fork döneminde bir çok yerde, forka ait cüzdanlar, airdroplar, stake yöntemleri ve benzeri şeyler dolaşır. Bunların çoğu sizin bilgilerinizi çalmak amaçlı çalışmalardır.


Nasıl Yaparlar?

Örneğin Bitcoin için Hard Fork sırasında çatallanma oluşur. O bloğa(zamana) kadar ki zincir iki coin için de aynıdır. Ondan sonraki bloklar farklıdır. Genelde Hard Fork esnasında elinde bitcoin tutan bütün cüzdanlara 1:1 oranında eş değer fork coininden verilir. Kullanıcılar genelde kendilerine ait olan fork coinlerini de alıp kullanmak isterler. Bunun için fork coinine ait cüzdanı indirip privete keylerini girmeleri ve oluşan fork coinlerine erişmeleri gerekir. İşte tam bu noktada eğer hackerlara ait bir cüzdan indirdiyseniz, giriş yaptığınız tüm bilgiler onlara gider.

Dolandırıcı hacker privete keyinizi alır, gerçek bitcoin cüzdanınıza giriş yapar ve tüm coinlerinizi çalar. Daha sonra bu işlemi geri çevirmeniz imkansızdır. Dolandırıcıları bulmanız da çok zordur.

Örnekler;

Bu olaylar çok sık yaşanmakta. Örneğin daha üç gün önce forumda bir kullanıcı 820 bin dolarını çaldırmış bu yöntemle. "Bitcoin cash fork dosyalarını indirdim dosyayı yükledim. Yükler yüklemez hemen ardından blockchain mail adresime bütün bitcoininin transfer edildiğine dair mail geldi. Bu benim bütün birikimim, lütfen bana yardım edin! Lütfen bana yardım edin Bitcoins'lerimi kurtarmak için ne kadar isterseniz vereceğim, lütfen yardım edin!" diyor.
Kaynak

Kısa bir süre önce yine bu forumda "1 milyon dolarlık ETC Airdropu" başlıklı bir konu açılmıştı. Yapılan yeni ETC hard forukundan sonra dolandırıcılar ETC avına çıkmışlardı. Rusça, Türkçe, İngilizce açtıkları konularda kampanyalarını duyuruyorlardı.
Kaynak
Kaynak2


Ne yapılabilir?

Dolandırıldıktan sonra yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. İndirdiğiniz dosyaların bulunduğu siteyi kanıtlarınızla birlikte şikayet edebilirsiniz. Dava açarsınız, peşine düşersiniz vs...

Ama böyle bir şey yaşamadan önce pür dikkat olmalı, uyanık olmalı ve her şeye karşı şüphe ile yaklaşmalısınız. Böyle bir olay yaşadıktan sonra yapabileceğiniz şeyler belli olsa da size öncesinden neler yapabileceğinizi anlatabilirim.

Bir coin forkundan yararlanmak istiyorsanız öncelikle orijinal coinlerinizi yep yeni bir cüzdana aktarın. Private Keylerinizi mutlaka çevirim dışı olarak oluşturup saklayın. Bunu yaptıktan sonra, eski cüzdanınız boşalttıktan sonra, cüzdanınız ile bir ilişkiniz kalmadıktan sonra yeni fork coinlerinize erişmek için adım atabilirsiniz. Forukun kendi orijinal resmi sitesine gidin ve gerekli adımları oradan takip etmeye özen gösterin. Her fork’un da güvenilir olmayabileceğini de unutmayın. Dolandırıcılar sadece virüslü bir uygulamayı programınıza indirmeniz için bile fork oluşturmuş olabilirler sonuçta. Eğer fork coinine güveniyorsanız, core cüzdanı indirip privete keyinizi girebilirsiniz.

Hard Fork yapmak çok kolay bir işlemdir. Son zamanlarda da oldukça yaygınlaşmış ve artmıştır. Bunun sağlıklı bir durum olmadığının farkındayız. Biz farkındalığımızı artırtırdıkça dolandırıcılar da yeni yöntemler geliştirmeye devam ediyorlar. Kendilerine itibar etmemiz için çeşitli hype kampanyaları bile düzenlemekten çekinmezler.9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bu Hafta Göz Gezdirilecek 3 Coin (7-13 Ekim) on: October 07, 2019, 03:56:22 PM
Herkese merhaba 👋

Bitcoin Eylül ayı sonlarında gerçekleştirdiği dalıştan sonra % 10'luk bir aralıkta titreşime devam ediyor. Altcoin marketcap son haftasında 70 milyar $ civarında nispeten istikrarlı görünüyor.

Bu hafta gelişmeleri bulunan üç coine göz gezdirelim. Sonuçlarını birlikte takip edelim. Yatırım tavsiyesi amaçlı değildir. Sadece gelişmesi olan coinleri takip amaçlı bir konudur.


1- Insight Chain (INB)

"INB Halka Açık Blockchain Ana Ağı 10 Ekim'de Başlayacak"
Kaynak: https://twitter.com/InsightChain/status/1173861873600610304
https://coinmarketcap.com/currencies/insight-chain/

Fiyat:
$0,367431 USD (5,08%)
0,00004478 BTC (2,89%)

Fiyat grafiği son günlerde hareketli ama yeterince borsada listelenmemiş durumda.2- ThoreNext (THX)

$THX #THX Swap #Update
Submission Last Date 10-10-2019
Kaynak: https://twitter.com/Thr_Official/status/1181067675352436740

Fiyat: $7,39 USD (-2,23%)
0,00090044 BTC (-4,24%)

Waves-Eth Swap işlemleri bu hafta yapılacak. Swaplar artık pirim yapmıyor ama ne olacağına bakalım.3- Waves (WAVES)

Fiyat
$0,913895 USD (2,00%)
0,00011128 BTC (-0,16%)

"# Waves ile uğraşmak çok daha karlı hale gelmek üzere. Topluluk odaklı para politikamız 7 Ekim'de açıklandırktan sonra, WAVES madenciliği ve finansal kiralama hakkında daha fazla bilgi edinin."
https://twitter.com/wavesplatform/status/1179808138469486592

"Waves Büyükelçisi Emily de Dios, 8 Ekim'de Waves teknolojisini ve Akıllı Sözleşmeleri sunmak için yerel bir toplantı yapacak."
https://twitter.com/wavesplatform/status/1177198440775868416

Ayın 7'sinde Waves ile ilgili bir takım yeni özellikle açıklanacak sanırım. Bu gelişmenin Waves fiyatı üzerinde nasıl bir etkisi olacak takip edelim.


Grafikler: CoinMarketCal
10  Local / Konu Dışı / Díккȧţ: Eşyazımlı Dolandırıcılıktan Korunmak ve Punycode Saldırısı on: October 06, 2019, 01:02:03 PM


Söze öncelikle Punycode'un ne olduğundan başlayalım. Bildiğiniz gibi standart domainler tamamen ingilizce karakterlerden oluşurlar. Örneğin şuanda bulunduğunuz bitcointalk.org domaini ingilizce karakterlerden oluşuyor. Punycode yöntemi ile domainler artık farklı dillerdeki yazı karakterlerinde de ifade edilebiliyor. Örneğin bitcointalk.org'a benzer şöyle bir domain alabiliriz: biţcoíŋtąlķ.org  gibi. Bu harflerden sadece bir tanesi bile farklı olsa bile tamamen farklı bir siteye gitmiş olursunuz. bitcointalķ.org gibi yazım şeklini ilk bakışta fark etmek gerçekten zor olurdu değil mi? Punycode ile türkçe karaterli domainlerde alabiliyorsunuz bu arada. Domain aslında ufak bir koddan oluşur ama tarayıcı size normal bir şekilde gösterir domaini.

İşte kötü niyetli hackerlar da bilgilerinizi sizden çalmak için sizi kandırmanın bu türlü yollarına başvururlar.

Giriş yaptığınız banka, sosyal medya gibi sitelerinizin birebir kopyasını yaparlar. Bunların linklerini çeşitli yollarla karşınıza çıkarırlar. SMS, Sosyal medya reklamı, Toplu mail vs vs bir sürü yöntemi var bunun. Bütün amaçları sizin o siteye girip kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanızdır.Bu phising yöntemine şöyle örnekler verebiliriz:

Bakın n'lerin altında nokta var ama dikkatli bakmadığınızda fark etmeniz mümkün değil.
Hatta Secure yazısı bile var. Yani ssl sertifakası.Burada da Poloniex kopyalanmış i harfine dikkat edin lütfen.
Orijinal sayfa ile bu sahte sayfa arasında neredeyse hiç bir fark yok!

Bazı tarayıcılarda Punycode sayfalara girmeden önce uyarı veriyor. Bazılarında vermiyor ama bizim sürekli gözü açık olmamız gerekli.


Bu da facebooku taklit eden bir dolandırıcı sayfası:
Bundan korunmanın yolu nedir?

Bu tür dolandırıcılık yöntemlerinden korunmanın otomatikleşmiş bir yolu malesef yok. Onlar hayal güçlerini ve zekalarını kullanarak orijinal dolandırıcılık yöntemleri geliştirdikçe bizlerinde daha fazla uyanık olmamız ve farkına varmamız gerekiyor.

Şunlara dikkat edebilirsiniz:

* Site sizi hızlı bir şekilde bir şeyler yapmaya zorluyorsa dikkatli olun. Bu, hackerların potansiyel kurbanlarının acele etmelerini sağlaması için uyguladığı klasik bir stratejidir, böylece şüpheli herhangi bir şeyi fark etmeleri daha az olasıdır. Size sürekli "yalnızca sınırlı bir süreli" teklifler sunacaklar ve sayfadan çıkmayı zorlaştıracaklar. 'Çıkmak istediğinizden emin misiniz?' gibi ifadeler çıkartabilirler.

* Size bir anlaşma teklif ediyorlarsa öncelikle firmanın ana web sitesine gidin orada böyle bir şey olup olmadığına bakın. Son zamanlarda özellikle araba çekilişi vaadeden enpara reklamlarını görmüşsünüzdür.

* Adres çubuğundaki harflerin bazıları garip görünüyorsa veya web sitesi tasarımı farklı görünüyorsa, yeniden yazın veya karşılaştırmak için yeni bir sekmede orijinal şirket URL’sini ziyaret edin. Adres çubuğundaki garip görünen harfler, aslında kötü niyetli bir siteye gittiğinizde karşınıza çıkar.

* Bir şifre yöneticisi kullanın; bu, şifreleri tehlikeli sitelere yapıştırma riskini azaltır.

* HTTPS sertifikasını görüntülemek ve incelemek için sol üstte bulunan asma kilit üzerine tıklayın.

* İnternet korumalı bir antivürüs kullanın. Örneğin Kaspersky internet sec.Aşağıdaki Linkleri Tıklamayın - Bunlar zararlı web siteleridir!!!

Bilinen Punycode Phishing URL'lerinin listesi:
:


ns1.xn--aobe-l6b.com.                 -->        ns1.aɗobe.com.
ns2.xn--aobe-l6b.com.                 -->        ns2.aɗobe.com.
mail.xn--adoe-x34a.com.               -->    mail.adoḅe.com.
xn--adob-yva.com.                     -->    adobė.com.
xn--adoe-x34a.com.                    -->    adoḅe.com.
xn--aobe-qua.com.                     -->    aďobe.com.
xn--dobe-p5b.com.                     -->    ɑdobe.com.

APPLE

mail.xn--pple-zna.com.                -->        mail.?pple.com.
ns1.xn--appl-ou5a.com.                -->        ns1.applẹ.com.
ns2.xn--appl-ou5a.com.                -->        ns2.applẹ.com.
www.xn--le-m1aa24e.com.               -->        www.ɑƿƿle.com.
www.xn--pple-9na.cf.                  -->        www.âpple.cf.
www.xn--ppl-hla7b.cf.                 -->        www.âppl?.cf.
xn--ppl-hla7b.cf.                     -->        âppl?.cf.
www.xn--app-mra30o.com.               -->        www.appɩė.com.
xn--aple-csa.com.                     -->        ap?le.com.
xn--appl-8va.com.                     -->        applę.com.
xn--appl-yva.com.                     -->        applė.com.
www.xn--le-m1aa24e.com.               -->        www.ɑƿƿle.com.

AMAZON

www.xn--amazo-7l1b.com.               -->        www.amazoṇ.com.
www.xn--amazo-vl1b.com.               -->        www.amazoṅ.com.
www.xn--amzon-ucc.com.                -->        www.amȧzon.com.
www.xn--mazon-2qa.de.                 -->        www.âmazon.de.
www.xn--mazon-2qa.eu.                 -->        www.âmazon.eu.
www.xn--mazon-wqa.com.                -->        www.ámazon.com.
www.xn--mzn-plab3i.com.               -->        www.ämäzön.com.
xn--amaon-6y1b.com.                   -->        amaẓon.com.
xn--amaon-7hb.com.                    -->        amaźon.com.
xn--amazo-sta.com.                    -->        amazo?.com.
xn--amazo-vl1b.com.                   -->        amazoṅ.com.
xn--amzon-sqa.com.                    -->        am?zon.com.
xn--amzon-ucc.com.                    -->        amȧzon.com.

BANK OF AMERICA

www.xn--bakofamerica-qfc.com.         -->        www.baŋkofamerica.com.
mail.xn--bnkofmeric-q5aef.com.        -->    mail.bänkofämericä.com.
secure.xn--bakofamerica-qfc.com.      -->    secure.baŋkofamerica.com.
www.xn--ankofamerica-70c.com.         -->    www.ƅankofamerica.com.
www.xn--bakofamerica-qfc.com.         -->    www.baŋkofamerica.com.
www.xn--banofamerica-p7b.com.         -->    www.banĸofamerica.com.
www.xn--bnkofamerica-pob.com.         -->    www.bąnkofamerica.com.
www.xn--bnkofmeric-ggeef.com.         -->    www.bɑnkofɑmericɑ.com.
www.xn--bnkofmeric-q5aef.com.         -->    www.bänkofämericä.com.
xn--ankofamerica-70c.com.             -->    ƅankofamerica.com.
xn--bakofamerica-qfc.com.             -->    baŋkofamerica.com.
xn--banofamerica-p7b.com.             -->    banĸofamerica.com.
xn--bnkofamerica-pob.com.             -->    bąnkofamerica.com.
xn--bnkofmeric-ggeef.com.             -->    bɑnkofɑmericɑ.com.
xn--bnkofmeric-q5aef.com.             -->        bänkofämericä.com.

BITTREX

xn--bitrex-rkb.com.                   -->        bitţrex.com.
xn--bittex-zx7b.com.                  -->        bittṛex.com.
xn--bittrx-7ua.com.                   -->        bittr?x.com.
www.xn--bitrex-rkb.com.               -->        www.bitţrex.com.
www.xn--bittrx-7ua.com.               -->        www.bittr?x.com.
xn--ittrex-hrb.com.                   -->        ƅittrex.com.
www.xn--ittrex-hrb.com.               -->        www.ƅittrex.com.
xn--bttx-vpa4unq.com                  -->        bíttŕēx.com
CISCO

xn--csco-lza.com.                     -->        cısco.com.
xn--csco-qpa.com.                     -->        c?sco.com.
xn--csco-vpa.com.                     -->        císco.com.
xn--n1afa3fe.net.                     -->        cisco.net.

COINBASE

xn--cinbase-10a.com.                  -->         c?inbase.com.
xn--cinbase-90a.com.                  -->         cöinbase.com.
xn--cinbase-d0a.com.                  -->         c?inbase.com.
xn--cinbase-t0a.com.                  -->         côinbase.com.
xn--coibase-6za.com.                  -->         coi?base.com.
xn--coibase-r13c.com.                 -->         coiṇbase.com.
xn--coinbae-fqb.com.                  -->         coinbaşe.com.
xn--coinbas-8xa.com.                  -->         coinbas?.com.
xn--coinbas-pya.com.                  -->         coinbas?.com.
xn--coinbas-z8a.com.                  -->         coinbasė.com.
xn--coinbse-9wa.com.                  -->         coinbäse.com.
xn--coinbse-lwa.com.                  -->         coinbáse.com.
xn--conbase-0ya.com.                  -->         co?nbase.com.
xn--conbase-feb.com.                  -->         coīnbase.com.
xn--conbase-hza.com.                  -->         coînbase.com.
xn--conbase-pza.com.                  -->         co?nbase.com.
xn--conbase-sfb.com.                  -->         coınbase.com.
xn--oinbase-l5a.com.                  -->         ĉoinbase.com.
xn--oinbase-txa.com.                  -->         çoinbase.com.

CREDIT SUISSE

xn--crditsuisse-cbb.at.               -->         créditsuisse.at.
xn--crditsuisse-cbb.ch.               -->         créditsuisse.ch.
xn--crditsuisse-cbb.com.              -->         créditsuisse.com.
xn--crditsuisse-cbb.de.               -->         créditsuisse.de.
xn--crditsuisse-cbb.dk.               -->         créditsuisse.dk.
xn--crditsuisse-cbb.eu.               -->         créditsuisse.eu.
xn--crditsuisse-cbb.net.              -->         créditsuisse.net.
xn--crdit-suisse-ceb.at.              -->         crédit-suisse.at.
xn--crdit-suisse-ceb.ch.              -->         crédit-suisse.ch.
xn--crdit-suisse-ceb.com.             -->         crédit-suisse.com.
xn--crdit-suisse-ceb.de.              -->         crédit-suisse.de.
xn--crdit-suisse-ceb.dk.              -->         crédit-suisse.dk.
xn--crdit-suisse-ceb.net.             -->         crédit-suisse.net.
xn--credit-sisse-klb.com.             -->         credit-süisse.com.

EBAY

xn--bay-ema.com.                      -->         ?bay.com.
xn--eby-fla.com.                      -->         ebáy.com.
xn--eby-bla.com.                      -->         eb?y.com.
xn--eby-hsb.com.                      -->         ebɑy.com.
xn--eby-jla.com.                      -->         ebây.com.
xn--80aj7b8a.com.                     -->         eьay.com.

FACEBOOK

www.xn--acebook-js3c.com.             -->         www.ḟacebook.com.
www.xn--acebook-w1b.net.              -->         www.?acebook.net.
www.xn--aceook-dg7b2i.com.            -->         www.ḟaceḃook.com.
xn--acebook-js3c.com.                 -->         ḟacebook.com.
xn--aceook-dg7b2i.com.                -->         ḟaceḃook.com.
xn--faboo-5xa8ftm.eu.                 -->         faċėbooķ.eu.
xn--fabook-qva9w.eu.                  -->         faċëbook.eu.
xn--facboo-k4a3x.eu.                  -->         facėbooķ.eu.
xn--facbook-4xa.com.                  -->         fac?book.com.
xn--facbook-lya.fr.                   -->         fac?book.fr.
xn--facbook-v8a.eu.                   -->         facėbook.eu.
xn--facebok-50a.fr.                   -->         faceb?ok.fr.
xn--facebok-60a.tk.                   -->         facebo?k.tk.
xn--facebok-h0a.eu.                   -->         faceb?ok.eu.
xn--facebok-x0a.fr.                   -->         facebôok.fr.
xn--faceboo-jhb.com.                  -->         facebooĸ.com.
xn--faceboo-jhb.net.                  -->         facebooĸ.net.
xn--faceook-pm3c.com.                 -->         faceḅook.com.
xn--faebok-xua7j.fr.                  -->         façeboök.fr.
xn--faebook-35a.com.                  -->         faċebook.com.
xn--fcbook-w0a9l.eu.                  -->         fącėbook.eu.
xn--fcebook-8va.com.                  -->         f?cebook.com.
xn--fceboo-w0a91b.eu.                 -->         fącebooķ.eu.
www.xn--fabook-41a0h.eu.              -->         www.faċėbook.eu.
www.xn--fabook-xua89a.eu.             -->         www.façėbook.eu.
www.xn--facebok-60a.tk.               -->         www.facebo?k.tk.
www.xn--facebok-e1a.com.              -->         www.faceböok.com.
www.xn--facebok-h0a.fr.               -->         www.faceb?ok.fr.
www.xn--facebok-i0a.eu.               -->         www.facebo?k.eu.
www.xn--faceok-sg7bq0e.com.           -->         www.faceḅọok.com.
www.xn--faceook-1yb.com.              -->         www.faceƅook.com.
www.xn--faebook-35a.com.              -->         www.faċebook.com.
www.xn--faebook-64a.eu.               -->         www.faćebook.eu.
www.xn--fcebook-s3a.tk.               -->         www.fācebook.tk.
m.xn--80akppap2f62a.com.              -->         m.ғaceьooк.com.
xn--80akppap2f62a.com.                -->         ғaceьooк.com.

GOOGLE

www.xn--oole-9pb06e.com.              -->        www.ǥooɡle.com.
ww25.xn--gogle-uob.com.               -->        ww25.gơogle.com.
xn--ggle-lqaa.com.                    -->        g??gle.com.
xn--gogl-1nd42e.com.                  -->        google.com.
xn--gogle-7ta.com.                    -->        goôgle.com.
xn--gogle-jua.com.                    -->        göogle.com.
xn--gogle-kua.com.                    -->        goögle.com.
xn--gogle-uta.com.                    -->        g?ogle.com.
xn--gogle-vob.com.                    -->        goơgle.com.
xn--googl-n0a.com.                    -->        googlę.com.
xn--oogl-epa71n.com.                  -->        ǵooglé.com.
xn--oogle-v1a.xyz.                    -->        ġoogle.xyz.
xn--oole-9pb06e.com.                  -->        ǥooɡle.com.
www.xn--ggl-8la1ca.com.               -->        www.g??gl?.com.
www.xn--ggle-lqaa.com.                -->        www.g??gle.com.
www.xn--gogle-uta.com.                -->        www.g?ogle.com.
www.xn--googl-n0a.com.                -->        www.googlę.com.

KRAKEN

xn--80afhrc5a.com.                    -->    кгaкeп.com.
xn--krken-nra.com.                    -->    kr?ken.com.
xn--raken-gnb.com.                    -->    ƙraken.com.
xn--raken-n5a.com.                    -->    ķraken.com.

MICROSOFT

ww8.xn--mcrosoft-tkb.com.             -->        ww8.mıcrosoft.com.
www.xn--mcrosoft-c2a.es.              -->        www.mícrosoft.es.
windows.xn--mcrosoft-c2a.com.         -->    windows.mícrosoft.com.
ww8.xn--mcrosoft-tkb.com.             -->    ww8.mıcrosoft.com.
www.xn--icrosoft-g89c.com.            -->    www.ṃicrosoft.com.
www.xn--mcosoft-rfb211a.com.          -->    www.mıcɾosoft.com.
www.xn--mcrosof-7ya00i.com.           -->    www.mícrosofť.com.
www.xn--mcrosoft-21a.ch.              -->    www.m?crosoft.ch.
www.xn--mcrosoft-21a.com.             -->    www.m?crosoft.com.
www.xn--mcrosoft-21a.eu.              -->    www.m?crosoft.eu.
www.xn--mcrosoft-21a.fr.              -->    www.m?crosoft.fr.
www.xn--mcrosoft-9ib.com.             -->    www.mīcrosoft.com.
www.xn--mcrosoft-c2a.com.             -->    www.mícrosoft.com.
www.xn--mcrosoft-c2a.de.              -->    www.mícrosoft.de.
www.xn--mcrosoft-c2a.es.              -->    www.mícrosoft.es.
www.xn--mcrosoft-c2a.eu.              -->    www.mícrosoft.eu.
www.xn--mcrosoft-g80d.com.            -->    www.mịcrosoft.com.
www.xn--mcrosoft-l2a.com.             -->    www.mîcrosoft.com.
www.xn--mcrosoft-tkb.com.             -->    www.mıcrosoft.com.
www.xn--mcrosoft-tkb.de.              -->    www.mıcrosoft.de.
www.xn--mcrosoft-u2a.com.             -->    www.m?crosoft.com.
www.xn--microsft-03a.com.             -->    www.microsóft.com.
www.xn--microsft-9fd.com.             -->    www.microsȯft.com.
www.xn--microsot-ez9c.com.            -->    www.microsoḟt.com.
www.xn--microsot-x9b.com.             -->    www.microso?t.com.
www.xn--micrsoft-y3a.com.             -->    www.micrósoft.com.
xn--icrosoft-g89c.com.                -->    ṃicrosoft.com.
xn--mcosoft-rfb211a.com.              -->    mıcɾosoft.com.
xn--mcrosof-7ya00i.com.               -->    mícrosofť.com.
xn--mcrosoft-21a.ch.                  -->    m?crosoft.ch.
xn--mcrosoft-21a.com.                 -->    m?crosoft.com.
xn--mcrosoft-21a.eu.                  -->    m?crosoft.eu.
xn--mcrosoft-21a.fr.                  -->    m?crosoft.fr.
xn--mcrosoft-9ib.com.                 -->    mīcrosoft.com.
xn--mcrosoft-c2a.com.                 -->    mícrosoft.com.
xn--mcrosoft-c2a.de.                  -->    mícrosoft.de.
xn--mcrosoft-c2a.es.                  -->    mícrosoft.es.
xn--mcrosoft-g80d.com.                -->    mịcrosoft.com.
xn--mcrosoft-l2a.com.                 -->    mîcrosoft.com.
xn--mcrosoft-tkb.com.                 -->    mıcrosoft.com.
xn--mcrosoft-tkb.de.                  -->    mıcrosoft.de.
xn--mcrosoft-u2a.com.                 -->    m?crosoft.com.
xn--micosoft-i0d.com.                 -->    micɾosoft.com.
xn--microoft-l9c.com.                 -->    microșoft.com.
xn--microsft-03a.com.                 -->    microsóft.com.
xn--microsft-9fd.com.                 -->    microsȯft.com.
xn--microsof-eyb.com.                 -->    microsofť.com.
xn--microsof-hk0d.com.                -->    microsofṭ.com.
xn--microsot-ez9c.com.                -->    microsoḟt.com.
xn--microsot-x9b.com.                 -->    microso?t.com.
xn--micrsoft-y3a.com.                 -->    micrósoft.com.

NETFLIX

xn--etflix-vwa.com.                   -->        ?etflix.com.
www.xn--netflx-0va.com.               -->        www.netfl?x.com.
ns1.xn--ntflix-iva.com.               -->    ns1.n?tflix.com.
ns2.xn--ntflix-iva.com.               -->    ns2.n?tflix.com.
ww1.xn--etflix-vwa.com.               -->    ww1.?etflix.com.
ww35.xn--etflix-vwa.com.              -->    ww35.?etflix.com.
ww8.xn--etflix-vwa.com.               -->    ww8.?etflix.com.
www.xn--etflix-vwa.com.               -->    www.?etflix.com.
www.xn--netflx-0va.com.               -->    www.netfl?x.com.
www.xn--netflx-7va.com.               -->    www.netflíx.com.
www.xn--netflx-7va.eu.                -->    www.netflíx.eu.
www.xn--netflx-f9a.com.               -->    www.netflįx.com.
www.xn--netflx-mwa.com.               -->    www.netfl?x.com.
www.xn--netflx-t9a.com.               -->    www.netflıx.com.
www.xn--netlix-5tb.com.               -->    www.net?lix.com.
www.xn--ntflix-bva.com.               -->    www.nétflix.com.
www.xn--ntflix-i4a.com.               -->    www.nėtflix.com.
www.xn--ntflix-iva.com.               -->    www.n?tflix.com.
xn--etflix-vwa.com.                   -->    ?etflix.com.
xn--netflx-0va.com.                   -->    netfl?x.com.
xn--netflx-7va.com.                   -->    netflíx.com.
xn--netflx-7va.eu.                    -->    netflíx.eu.
xn--netflx-f9a.com.                   -->    netflįx.com.
xn--netflx-mwa.com.                   -->    netfl?x.com.
xn--netflx-t9a.com.                   -->    netflıx.com.
xn--netlix-5tb.com.                   -->    net?lix.com.
xn--ntflix-bva.com.                   -->    nétflix.com.
xn--ntflix-i4a.com.                   -->    nėtflix.com.
xn--ntflix-iva.com.                   -->    n?tflix.com.

NEW YORK TIMES

xn--nytmes-5va.com.                   -->    nytímes.com.
xn--nytmes-dwa.com.                   -->    nytîmes.com.
xn--nytmes-yk8b.com.                  -->    nytỉmes.com.
xn--nytmes-yva.com.                   -->    nyt?mes.com.
xn--ytimes-vwa.com.                   -->    ?ytimes.com.
POLONIEX

xn--polonex-3ya.com.                  -->       polon?ex.com.
xn--oloiex-yt7b2e.com.                -->   ṗoloṇiex.com.
xn--oloniex-c53c.com.                 -->   ṗoloniex.com.
xn--plonex-6va6c.com.                 -->   pôloníex.com.
xn--ploniex-l0a.com.                  -->   póloniex.com.
xn--polniex-ex4c.com.                 -->   polọniex.com.
xn--polniex-n0a.com.                  -->   polóniex.com.
xn--poloiex-s13c.com.                 -->   poloṇiex.com.
xn--polonex-cza.com.                  -->   poloníex.com.
xn--polonex-ffb.com.                  -->   polonįex.com.
xn--polonex-ieb.com.                  -->   polonīex.com.
xn--polonex-kza.com.                  -->   polonîex.com.
xn--polonex-sza.com.                  -->   polon?ex.com.
xn--polonex-vfb.com.                  -->   polonıex.com.
xn--polonex-zw4c.com.                 -->   polonịex.com.
xn--polonix-ws4c.com.                 -->   poloniẹx.com.
xn--polonix-y8a.com.                  -->   poloniėx.com.
xn--pooniex-ojb.com.                  -->   połoniex.com.

TWITTER

www.xn--twittr-7ua.tv.                -->        www.twitt?r.tv.
www.xn--twittr-mva.tv.                -->        www.twitt?r.tv.
www.xn--twittr-tva.net.               -->        www.twittër.net.
www.xn--twtter-4va.net.               -->        www.twítter.net.
xn--twtter-cwa.com.                   -->        twîtter.com.
xn--twtter-q9a.net.                   -->        twıtter.net.
xn--twttr-7raz.com.                   -->        tw?tt?r.com.
xn--e1azaa2a9b5b.com.                 -->        тшiттeя.com.

WALMART

xn--wlmart-ita.com.                   -->        w?lmart.com.
xn--walmrt-lta.com.                   -->        walm?rt.com.
xn--wlmart-bua.com.                   -->        wälmart.com.
xn--wlmart-ita.com.                   -->        w?lmart.com.
xn--wlmart-pta.com.                   -->        wálmart.com.

WELLSFARGO

xn--wellsfarg-3mc.com.                -->        wellsfargơ.com.
xn--wellsfarg-e7a.com.                -->        wellsfargó.com.
xn--wellsfarg-tl7d.com.               -->        wellsfargọ.com.
xn--wellsfrgo-51a.com.                -->        wellsfárgo.com.

YAHOO

news.xn--yah-inaa.es.                 -->        news.yahóó.es.
news.xn--yaho-7qa.biz.                -->        news.yahöo.biz.
news.xn--yaho-7qa.info.               -->        news.yahöo.info.
news.xn--yaho-8qa.biz.                -->        news.yahoö.biz.
news.xn--yaho-nqa.com.                -->        news.yah?o.com.
news.xn--yaho-sqa.es.                 -->        news.yahóo.es.
news.xn--yaho-tqa.es.                 -->        news.yahoó.es.
news.xn--yaho-tqa.org.                -->        news.yahoó.org.
news.xn--yah-unaa.biz.                -->        news.yahöö.biz.
news.xn--yah-unaa.info.               -->        news.yahöö.info.
test.xn--yaho-7qa.biz.                -->        test.yahöo.biz.
test.xn--yaho-7qa.de.                 -->        test.yahöo.de.
test.xn--yaho-8qa.biz.                -->        test.yahoö.biz.
test.xn--yaho-8qa.info.               -->        test.yahoö.info.
test.xn--yaho-sqa.org.                -->        test.yahóo.org.
test.xn--yaho-tqa.com.                -->        test.yahoó.com.
test.xn--yaho-tqa.es.                 -->        test.yahoó.es.
test.xn--yaho-tqa.org.                -->        test.yahoó.org.
test.xn--yaho-yqa.com.                -->        test.yahoô.com.
test.xn--yah-unaa.info.               -->        test.yahöö.info.
wp.xn--yah-inaa.org.                  -->        wp.yahóó.org.
wp.xn--yaho-7qa.biz.                  -->        wp.yahöo.biz.
wp.xn--yaho-7qa.de.                   -->        wp.yahöo.de.
wp.xn--yaho-8qa.biz.                  -->        wp.yahoö.biz.
wp.xn--yaho-8qa.de.                   -->        wp.yahoö.de.
wp.xn--yaho-8qa.info.                 -->        wp.yahoö.info.
wp.xn--yaho-nqa.com.                  -->        wp.yah?o.com.
wp.xn--yaho-tqa.org.                  -->        wp.yahoó.org.
wp.xn--yaho-yqa.com.                  -->        wp.yahoô.com.
ww8.xn--yaho-yqa.com.                 -->        ww8.yahoô.com.
www.xn--yah-inaa.es.                  -->        www.yahóó.es.
www.xn--yah-inaa.org.                 -->        www.yahóó.org.
www.xn--yaho-7qa.biz.                 -->        www.yahöo.biz.
www.xn--yaho-7qa.de.                  -->        www.yahöo.de.
www.xn--yaho-7qa.info.                -->        www.yahöo.info.
www.xn--yaho-8qa.biz.                 -->        www.yahoö.biz.
www.xn--yaho-8qa.info.                -->        www.yahoö.info.
www.xn--yaho-nqa.com.                 -->        www.yah?o.com.
www.xn--yaho-ogb.com.                 -->        www.yahoơ.com.
www.xn--yaho-tqa.com.                 -->        www.yahoó.com.
www.xn--yaho-tqa.es.                  -->        www.yahoó.es.
www.xn--yaho-x0b.com.                 -->        www.yahȯo.com.
www.xn--yah-unaa.biz.                 -->        www.yahöö.biz.
www.xn--yah-unaa.info.                -->        www.yahöö.info.
www.xn--yaoo-674a.com.                -->        www.yaḣoo.com.
www.xn--yaoo-6xa.com.                 -->        www.yaħoo.com.
xn--ahoo-4ra.com.                     -->        ıahoo.com.
xn--yah-inaa.es.                      -->        yahóó.es.
xn--yaho-7qa.biz.                     -->        yahöo.biz.
xn--yaho-7qa.info.                    -->        yahöo.info.
xn--yaho-8qa.info.                    -->        yahoö.info.
xn--yaho-nqa.com.                     -->        yah?o.com.
xn--yaho-ogb.com.                     -->        yahoơ.com.
xn--yaho-sqa.org.                     -->        yahóo.org.
xn--yaho-tqa.es.                      -->        yahoó.es.
xn--yaho-tqa.org.                     -->        yahoó.org.
xn--yaho-x0b.com.                     -->        yahȯo.com.
xn--yaho-yqa.com.                     -->        yahoô.com.
xn--yah-unaa.biz.                     -->        yahöö.biz.
xn--yah-unaa.info.                    -->        yahöö.info.
xn--yhoo-0na.com.                     -->        y?hoo.com.
xn--yhoo-loa.info.                    -->        yähoo.info.
xn--yho-qla5g.info.                   -->        yähöo.info.
xn--yho-qla6g.info.                   -->        yähoö.info.

WIKIPEDIA

xn--wiipedia-nmb.com.                 -->    wiĸipedia.com.
xn--wikipdia-50a.cat.                 -->    wikip?dia.cat.
xn--wikipdia-f1a.com.                 -->    wikipédia.com.
xn--wikipdia-f1a.net.                 -->    wikipédia.net.
xn--wikipdia-f1a.org.                 -->    wikipédia.org.
xn--wikipeda-81a.com.                 -->    wikiped?a.com.
xn--wikipeda-i2a.org.                 -->    wikipedía.org.
xn--wikpedia-e2a.org.                 -->    wikípedia.org.
xn--wkipeda-rfbf.com.                 -->    wıkipedıa.com.
xn--wkipedia-c2a.org.                 -->    wíkipedia.org.
xn--wkipedia-u2a.com.                 -->    w?kipedia.com.
xn--wkpedia-7yab.org.                 -->    wíkípedia.org.
xn--wkpedia-rfbb.com.                 -->    wıkıpedia.com.
xn--wkpedia-zyab.com.                 -->    w?k?pedia.com.

YANDEX

www.xn--yande-vx1b.com.               -->        www.yandeẋ.com.
www.xn--yanex-vb1b.com.               -->        www.yanḋex.com.
www.xn--yndex-0jc.com.                -->        www.yɑndex.com.
xn--yande-uze.ru.ru.                  -->        yandex.ru.ru.
xn--yndex-3wa.com.                    -->        yąndex.com.

YOUTUBE

xn--yotube-jnb.com.                   -->        yoűtube.com.
xn--youtub-nva.com.                   -->        youtub?.com.
xn--youtue-7g7b.com.                  -->        youtuḇe.com.
ww11.xn--yotube-jya.com.              -->        ww11.yo?tube.com.
ww43.xn--yotube-4ya.com.              -->        ww43.yoütube.com.
www.xn--yotube-4ya.com.               -->        www.yoütube.com.
www.xn--youtue-7g7b.com.              -->        www.youtuḇe.com.
www.xn--youube-kmc.com.               -->        www.youțube.com.
xn--outube-9ya.com.                   -->        ıoutube.com.
www.xn--outube-9s8b.com.              -->        www.ỳoutube.com.
www.xn--outube-9ya.de.                -->        www.ıoutube.de.
MISC: LUXURY BRANDS

www.xn--gucc-tpa.com.                 -->        www.gucc?.com.
xn--gucc-tpa.com.                     -->        gucc?.com.
xn--herms-7ra.com.                    -->        herm?s.com.
www.xn--herms-7ra.fr.                 -->        www.herm?s.fr.
www.xn--lousvuitton-qcb.com.          -->        www.louísvuitton.com.

MISC: SOCIAL PLATFORMS

xn--nstagram-11a.com.                 -->        ?nstagram.com.
xn--nstagram-skb.com.                 -->        ınstagram.com.
www.xn--nstagram-skb.com.             -->        www.ınstagram.com.
xn--istagram-7pb.com.                 -->        iņstagram.com.
www.xn--imgu-t4a.com.                 -->        www.imguŕ.com.
xn--imgr-sra.com.                     -->        imgúr.com.
xn--whatspp-lwa.com.                  -->        whatsápp.com.
xn--whtspp-cxcc.com.                  -->        whɑtsɑpp.com.


Kaynaklar:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5184169.msg52439531#msg52439531
https://fraudwatchinternational.com/expert-explanations/punycode-phishing-part-1/
https://www.grahamcluley.com/protect-browser-unicode-domain-phishing-attacks/
https://fraudwatchinternational.com/expert-explanations/what-is-punycode-phishing-part-2/
https://www.farsightsecurity.com/txt-record/2018/01/17/mschiffm-touched_by_an_idn/
https://wwhttps://www.bleepingcomputer.com/news/security/chrome-firefox-and-opera-vulnerable-to-undetectable-phishing-attack/w.bleepingcomputer.com/news/security/chrome-firefox-and-opera-vulnerable-to-undetectable-phishing-attack/
11  Local / Madencilik / 1 BTC Üretmenin Maliyeti on: October 06, 2019, 12:18:18 PM
Bir madencinin 1 BTC çıkartmak için harcamış olduğu paranın miktarı yani maliyeti piyasa analizinde çok önemli bir veri. Genelde bu veri ile btc fiyatı arasında dolaylı bir korelasyon var.

Bu veriyi güncel ve belirli aralıklarda düzenli olarak takip etmek piyasayı anlamak adına önemli. Çünkü bitcoini esas koruyan ve sell wall kuranlar madencilerdir. Onlar kendi maliyetlerinin altında bitcoin satmak istemezler asla. Tabi mecbur kalmadıkça. Madencilerin zaman zaman fiyat artırmak zorunda kaldıklarını ve bitcoin gönderme maliyetlerinin, fee'lerin arttığına şahit olmuşsunuzdur sizde.

"1 Bitcoin Üretme Maliyeti" verisinin güncel olarak takip edilmesi gereken bir veri olması gerektiğini düşünüyorum. Hesaplamada çeşitli yöntemler ve değişkenler önerebilirsiniz. Ben kendime göre bir hesaplama yaparak analiz çıkartacağım.

Bu konu altından hep birlikte bunun takibini yaparak yorumlamasını yapabiliriz. Bu maliyeti hesaplarken kullanacağımız formül hakkında görüş ve değişiklik önerilerinizi bekliyorum. Kendim bazı standartlar belirlemeye çalışıyorum ama madencilik yapan arkadaşlar bu konuda daha sağlıklı bilgi vereceğine eminim.
Ortalama olarak en çok kullanılan s9 antminer cihazlarını  yada s17 pro referans olarak alabiliriz. Şuanda madenciler bu cihazları kullanarak pek kar elde edemiyorlar malesef hatta zarar ediyorlar. Elektirik fiyatını da dünya ülkelerinde elektirik fiyatlarını karşılaştırarak 0.12 dolarak baz alabiliriz.

S9: 14 Th/s
S17: 55 Th/s işlem gücüne sahip bu durumda s17 daha mantıklı bir seçenek gibi duruyor. Harcadığı elektirik anlamında da daha avantajlı. Ama önemli olan genel olarak kullanılan cihazı baz almak.

Bu konularda katkı ve görüşlerinizi bekliyorum. Hesaplamayı nasıl yapalım?


Şurdaki gibi bir ortalama sonuç elde etmeye çalışacağız:
https://ei.marketwatch.com/Multimedia/2018/03/06/Photos/NS/MW-GE934_bitcoi_20180306125301_NS.jpg?uuid=368098e8-2167-11e8-8a0e-9c8e992d421e

https://www.marketwatch.com/story/heres-how-much-it-costs-to-mine-a-single-bitcoin-in-your-country-2018-03-06https://99bitcoins.com/bitcoin-mining/

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc?HashingPower=1690&HashingUnit=TH%2Fs&PowerConsumption=169082&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=1
https://www.asicminervalue.com/miners/bitmain/antminer-s9-14th

https://www.buybitcoinworldwide.com/mining/calculator/

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc?HashingPower=28&HashingUnit=TH%2Fs&PowerConsumption=1500&CostPerkWh=0.12&MiningPoolFee=1
12  Local / Konu Dışı / Üsttekinin Nikini Yorumla on: October 05, 2019, 08:02:51 PM
Eğlenceli bir oyun oynayalım Smiley

Bir üstteki üyenin nikini ve avatarını (eğer imzaya ait değilse) yorumla.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Maliyet Düşürmek - Trader'ın Acil Eylem Planı (Altın Kurallar Serisi) on: September 28, 2019, 08:03:48 AM
En başta belirtmem gerekiyor ki, önceki trade kurallarımızın ilk kurallarını unutmuyoruz. Bakınız;
*Hacim her şeydir
*Derin sularda yüz


Trader'lar her zaman kazanamazlar. Bu yüzden kötü durumlar için acil eylem planları olmak zorundadır. Bu acil eylem planlarından biri de "Maliyet Düşürmek"tir.

Diyelim ki 60 dolardan 100 birim X coini aldınız. Fakat coinin yükseleceğini düşünürken bir anda BTC'deki ani bir trend değişimi ile piyasa tersine döndü. X Coini fiyatı ani bir düşüş ile 45 dolara düştü. Elinizdeki coini bozarsanız ana paranızdan zarar etmiş olacaksınız. Bitcoin'de de orta-uzun vadeli trendin aşağı yönlü olacağını düşünüyorsunuz. Genellikle hacimli ve güvenilir coinler ani ve büyük düşüşlerde, kısa dönemde yukarı doğru bir hareket daha yaparlar yada dalgalanırlar. Buna güvenerekten 60 dolardan 100 adet aldığınız coinden 45 dolar fiyatından da 100 birim alırsanız, toplamda ana paranızın (200 coin için) maliyeti (60+45)/2: 52,5 dolar olur. Yani artık zararsız olarak coinden çıkmak için 60 doları değil 52,5 dolar fiyatını beklersiniz.

60 dolardan 45 dolara düşerek zararsız çıkmanız için %33 artması gereken coin,
Maliyet düşürme işleminiz ile, zararsız çıkmanız için %16 çıkması kâfi olmuş olacaktır.

Bu işlem için bir coine asla bütün paranızı yatırmamanız gerektiğini unutmayınız. Hatta bir coinde en fazla %10 bulunmak ideal olanıdır. Hem riskleriniz minimum olur hemde maliyet düşürmenize ve kaçmanıza imkanınız olur. Kazanmanın yollarını bilmek kadar, kaybetmemek için kaçış planlarınız da önemlidir.

Uyarı: Maliyet düşürme işlemi, hacimsiz güvenilmez coinlerde veya yanlış zamanda kullanıldığında zararınızı büyütebilir, kara deliğe dönüşebilir. Sadece hacimli ve güvenilir emtialar için kullanılmalıdır. Kısa-orta vadeli geleceğine emin olmadığınız coinlerde bu işlem sadece zararınızı büyütmekle sonuçlanabilir. Maliyeti düşüreceğiniz seviyede burada çok önemlidir. Elinizdeki kurşunları bir anda boşaltmayın. Stratejik bölgelerde ve ciddi düşüşler olduğunda kullanılmalıdır. Öyle fiyat %1-5 düşünce de bu yöntem uygulanmaz. En azından -%15-20'den sonra anlamlı olur uygulaması. Güvenilir ve dalgalı coinler için bir emniyet kemeri vazivesi görür bu yöntem.

14  Alternate cryptocurrencies / Speculation (Altcoins) / Band Protocol (BAND) - Price Tracking, Speculation and Discussion on: September 18, 2019, 11:17:28 AM
Listed in 45 minutes. How many x do you think it will make?

IEO price: 1 BAND = 0.473 USD
15  Local / Konu Dışı / Cezeri Külliyatı (Önemli Mesajlar Arşivim) on: September 01, 2019, 11:13:23 AM
@Vispilio'nun Cafe'si konusuna attığım mesajları bir araya getirdim. Dedim bari toplu bir arşivim olsun.
Önemli gördüğüm mesajlarımı ve başlıkları burada arşivleyebilirim. Hızlı gittiğim için artık pek fazla bir şey paylaşmayacak olsamda arşivciliği severim (mesleğim). Forumdaki her yazara öneriyorum böyle bir arşiv yapmayı.

Konuya jenerik bir isim vermek istedim. Abartı yapmak gayesinde değilim.
Külliyat: "bir yazarın bütün yapıtlarını kapsayan dizi" anlamına geliyor.
BNB'de Yakın Gelecek Gelişmeleri
Margin Trade ile ilgili can alıcı tecrübeler, bilgiler:
Trade'in altın kuralları. Bilgi ve tecrübeler:
Anlık Trade Meydanı / Sinyaller-Analizler
Buradan kısa vadeli analizler paylaşıyoruz.
Kötü tecrübeleri paylaşım alanı:
Short pozisyon mantığını anlattım:
İddialı giriş ile tanıtılan bir coinin gerçek analizi:
Piyasada dikkat edilmesi gereken indikatörlerden biri:
"Uyurken Kazanmak İster Misin?" - CZ
Yeni Binance IEO'su ⏳ - Snapshoot'lar Başlamış!  - Erken Analizler
Altcoin Analistiniz Geldi!  İstediğiniz Coin/Token Analizi Yapılır ✍️
Dex'ten Cex'e Yeni Transfer
Buradan yaptığım analizde ANKR'ın CEX'te listelenmesi gerektiği ile ilgili bir sinyal vermiştim.
Alt Hesap Özelliği Hakkında - Binance Sub-Account  
Binance'ın çok faydalı bir özelliği hakkında bilgi ve tecrübelerim
Okex IEO'su - Echoin - 8 Ağustosta  
UltrAlpha (UAT) - Bitmax IEO'su - 11 Ağustosta  
Çekiliş Süreçlerinde IEO-BNB Fiyat Korelasyonu  
BNB ile ilgili önemli veri analizi
BitTorrent (BTT) ve Torrent Ağı - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  
BTT ile ilgili çok detaylı bilgi ve teknik analizler
Wink Analizi
Wink ile ilgili ek bilgiler:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5163695.msg51913583#msg51913583
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5163695.msg51910831#msg51910831
https://www.binance.com/en/support/articles/360030826332
Spectrecoin ve Equal Analizi
Bat Analizi
Monero Analizi
EOS, OAX Analizi
KMD Analizi
OCN Analizi
ZCASH Analizi
"Uygulamaya Dönüşmeyen Bilim, Doğru İle Yanlış Arasında Bir Yerdedir"
Blockchain ve Uygulama Alanları
Perlin Proje Tanıtımı ve Araştırma Raporu Çevirisi:
Perlin proje detayları
Cezeri: Türkiyenin İlk Yerli Uçan Arabası
Ve Ebuliz El-Cezeri Hakkında Bilgiler
Trader'ın Altın Kurallarını yazmaya başladık.
Yılların deneyimi ile biriktirdiğimiz tecrübeleri paragraflara dönüştürüyoruz.
Adil Ekonomik Düzen ve Blockchain Teknolojisi
Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı
Kullandığım Harika Chrome Eklentileri
Yeni binance ieo'su ile ilgili erken ve anlık bilgilendirmeler, analizler:
Venus - Dünya Genelinde Yerel Stabil Kripto Paralar
Perlin Sonuçları - Airdrop Detayları ve hesaplamaları
Catex Teknik Analizi
Cardstack Teknik AnaliziBand Protocol (BAND) - IEO Detayları - Claim Günü Unutmayın!  
0x Analizi - İstek Analiz
Bu Hafta Göz Gezdirilecek 3 Coin (7-13 Ekim)
Díккȧţ: Eşyazımlı Dolandırıcılıktan Korunmak ve Punycode Saldırısı
1 BTC Üretmenin Maliyeti
Maliyet Düşürmek - Trader'ın Acil Eylem Planı
Kava - Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı
Yobit Borsası - Fee Ücretleri - Yobit Token'ı (YO) İncelemeler
Dikkat: Fork Coinleri Ve Cüzdanları Sizi Dolandırabilir
BitcoinTalk: 10. yıldönümü sanat yarışması (1 BTC Ödüllü)
Profilinize Uygun Avatar Yapıyorum
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / "Uyurken Kazanmak İster Misin?" - CZ on: August 26, 2019, 07:46:59 AM


https://twitter.com/cz_binance/status/1165875079852376064

Cz bu twiti atar atmaz bnb'de bir hareketlilik olmaya başladı.
Dün 25 dolarlarda sürünen bnb 27 doları geçti.

Bence bnb tutanlara düzenli stake, ödül özelliği gelecek.
Belki de borsa karını paylaşır. Yada dex işlemlerinden gelen kar paylaşılır.
Daha öncede burada tahmin olarak ifade etmiştim. İlk defa somut bir ifade yazıldı.

Sizce ne yapacaklar?

Ek: Lending miş faiz sistemi yani arkadaşlar. Ama bu duyuru 4 saat önce paylaşılmış. Garip.


https://binance.zendesk.com/hc/en-us/articles/360032559032-Binance-Lending-Service-Agreement
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Band Protocol (BAND) - Fiyat Takibi, Spekülasyon ve Tartışma on: August 25, 2019, 09:04:58 AM
Band Protocol (BAND) - Fiyat Takibi, Spekülasyon ve Tartışma konusu.
IEO Sürecinde Yazılanlar:IEO Sonuçları Açıklandı: https://www.binance.com/en/support/articles/360033446712

Kazananları tebrik ederim. Konu artık fiyat takip ve proje tartışma konusudur.
Binance yeni ieo’su olan BAND token satış duyurusunu yaptı. Ortalama BNB kayıtları 20 gün önceden alınmaya başlandı.

Binance, Launchpad – Band Protokolü (BAND) token satışını duyurdu. Band token satışı, 2019/08/17 TSİ 03:00’da başlayan BNB kullanıcı bakiyelerinin kaydedilmesiyle bir çekiliş ile satılacak ve airdrop formatında dağıtım yapacak.

Çekiliş Detaylarını Türkçe çeviri ile şuradan inceleyebilirsiniz:

Türkçe: https://kriptoanalist.com/binance-yeni-ieosu-band-protocol-band-airdrop/

İngilizce: https://www.binance.com/en/support/articles/360033102832


BAND Token Satış Detayları:

    Token Adı: Bant (BAND)
    Launchpad Hard Cap: 5,850,000 USD
    Toplam Token Arzı: 100.000.000 BAND
    Binance Launchpad’e Ayrılan Toplam Token: 12.366.200 BAND (Toplam Token Arzının% 12.37’si)
    Halka Açık Satış İçin Token Fiyatı: 1 BAND = 0.473 USD (BNB’de fiyatı çekiliş çekiliş tarihinden önce belirlenecektir)
    Token Satış Biçimi: Piyango ve Airdrop
    Maksimum Kazanan Piyango Bileti Sayısı: 19.500
    Kazanan Bilet Başına Tahsis: 300 USD (634.25 BAND)
    Toplam Airdrop Havuzu: 631,800 BAND
    Desteklenen Oturumlar: Yalnızca BNB
    BAND başlangıçta bir ERC-20 varlık olarak düzenlenecektir.

Piyango Zaman Çizelgesi:

2019/08/17 03:00 – 2019/09/16 03:00: Bu süre zarfında, kullanıcı BNB bakiyeleri, 30 günlük bir süre boyunca her gün için saatlik anlık görüntülerle hesaplanır . Son 30 günlük BNB ortalama bakiyeniz, talep edebileceğiniz bilet sayısını belirleyecektir.
  
2019/09/16 09:00: Bilet hakkı talebi, tüm uygun kullanıcılar için 24 saatlik bir süre için açılacak. Kullanıcılar, bilet talebini tamamlamadan önce Token Satın Alma Sözleşmesini aynı anda imzalamalıdırlar. Lütfen, kullanıcıların yalnızca bir kez bilet talep edebileceklerini unutmayın.

2019/09/17 09:00: Bilet talebi kapanır ve çekiliş çekilişi başlar.
  
 2019/09/17 11:00: Kazanan biletler açıklanır ve kazananların hesabından BNB otomatik düşülür.
    
2019/09/17 11:00: Bu saatten sonra, kazanan bir bileti olmayan tüm katılımcılara BAND belirteçlerini airdrop yöntemi ile dağıtacağız.25.08.2019'da yazdıklarımız:


https://i.ibb.co/Wx0Zqfj/Screenshot-44.jpg
https://twitter.com/cz_binance/status/1165542510988427264[/center]

Perlin IEO'su biter bitmez CZ açıkladı. Dostça bir hatırlatmada bulunuyor bize Smiley
Önümüzdeki yeni IEO'nun snapshootları 2 hafta önceden alınmaya başlanmış.
Yani 2 hafta sonra yeni IEO yapılacak.

Henüz farklı bir detay yok. Bilgi geldikçe bu konudan güncellemeleri, beklentileri, erken analizleri paylaşabiliriz.


Not:

Her ieo'yu kendi başlığında, erken analizlerle tartışıyoruz. (Doğumdan öncesi)
Başlığı zaman içinde duyuru amaçlı değiştiriyoruz. (Doğum süreci)
En sonunda da başlığı ilgili coinin "Tartışma, spekülasyon" konusuna eviriyoruz. (Doğumdan sonrası)

Yani bir coini doğmadan önce, doğarken ve doğduktan sonraki süreçlerini tek başlıkta götürüyoruz.

Örnek:
🎯 WINk (WIN) 🎲 / Fiyat Takibi, Spekülasyon ve Tartışma
⚡ Perlin (PERL) 🏃💨 /  Fiyat Takibi, Spekülasyon ve Tartışma
18  Local / Konu Dışı / Netflix Dizi/Film Takibi, Eleştiri, Öneri ve Tartışma Alanı on: August 22, 2019, 02:03:01 PM
Netflix tüm dünyada olduğu gibi bizim de hayatımızı değiştirdi.
Film izleme alışkanlığımızda devrim yaptı.
Artık o popup dolu, kumar reklamları ve tuzakları ile dolu film sitelerine muhtaç değiliz.
Bazen film sayısında yetersiz kalsa da vaktimizi doldurmak konusunda başarılı bir uygulama sonuçta.

Tavsiye ettiğiniz film ve dizileri buradan paylaşabilir, yorumlayabilirsiniz.
Rica; Forumda "spoiler" butonu olmadığı için sizden ricam Spoiler olan yorumlarınızı seçip, mesaj panelinde Glow tıkladıktan sonra, kodun başındaki rengi "red" yerine "black" yazmanız. Mobilde denedim, biraz daha zor ama okunabiliyor nihayetinde.


Örnek:
Spoiler
Süpriz kaçıran yorumlar için örnek
Code:
Spoiler
[glow=black,2,300]Süpriz kaçıran yorumlar için örnek[/glow]

19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 💡 Kripto Analist 📣 İstediğiniz Coin/Token Analizi Yapılır ✍️ on: August 20, 2019, 03:09:15 PM

Bu konudan herhangi bir coin hakkında analiz isteğinde bulunabilirsiniz.
Ben veya başka üyeler, bildiklerinimizi ve analizlerimizi sizinle burdan paylaşacağız.
Trader'ların dikkatine Altcoin Analizcisi ayağınıza geldi! 📣
Coin, token, ico, ieo, bounty sorularınıza analiz çekilir. ✍️
5 dakikada yapılır hemen teslim edilir. 💡
: )Arzu ettiğiniz coini sorun. Kendi kriterlerimize göre değerlendirip açık fikrimizi yazalım.
Bütün coinlerin kendi doğası vardır. Her coin hakkında tabiki uzman olamayız.
Çoğu coin hakkında sadece mevcut verilere bakıp ilk izlenimlerimizi sunabiliriz.
Yakından takip ettiğimiz coinler hakkında da tecrübe ve sezilerimizi de ekleyebiliriz.
Sorduğunuz coin ile ilgili özel veriler, haberler varsa onları da ekleyebilirsiniz.
Konunun aynı zamanda yeni üyeler için eğitici olmasını da umuyorum.

Mesajlarımızın hiç biri yatırım tavsiyesi değildir. Fazla beklentiye girmeyin.
Kendimizi de kasmadan, aklımıza geleni yazacağız farz edin.
Çoğu sadece izlenimden oluşacak veri analizidir.
Yinede elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacağız.

Lütfen sizlerde arkadaşların soracağı coinler hakkında düşüncelerinizi belirtin.
Kriptoanalist.com da ve burada yayınlansın.

* Herkes 1 seferde 1 coin/token yazsın lütfen.
* Bir süre sonra başka coin analizi de isteyebilirsiniz.
* Daha uzun bir aralıkta aynı coinin güncel değerlendirmesini de isteyebilirsiniz.Tüm analist arkadaşlara açıktır konu. Lütfen sizlerde isteği yapılan coinler ile ilgili analizlerinizi yazınız.
20  Local / Konu Dışı / 🛠️ 🧩 Kullandığımız Harika Chrome Eklentileri 🌟 🎯 on: August 19, 2019, 04:18:51 PM
Oldukça işe yarar eklentiler var. Uzun zamandır kullandıklarım da var, beni şaşırtan yeni kullandıklarım da.
Özellikle bir forum kullanıcısı olarak en işe yarar ve kullanılabilecek uygulamaları paylaşmaya çalışacağım.

Öncelikle borsada yaşadığım bir sorundan dolayı bütün tarayıcıları denedim. Opera ve Firefox denedim. En nihayetinde en başarılı ve eklentilerin de en iyi çalıştığı tarayıcı tartışmasız chrome. Diğer tarayıcılarda translate için bile düzgün çalışan eklenti yok. Neyse konumuz bu değil ama yinede belirtmiş olalım.İşte harika Chrome eklentileri:
1- Google Translate:
Bunu herkes biliyor ve kullanıyordur. Anlatmaya gerek yok. Yinede, pratik bir şekilde yabancı metinleri popup olarak çevirmesi harika pratik.

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb?hl=tr

2- Checker Plus for Gmail:
Mail kontrol uygulamaları arasında en başarılısı bu bence. Bir çok uygulama denedim hiç biri bu kadar pratik olmadı. Sesli olarak ve popup olarak uyarı veriyor, toplu müdahale edebiliyorsunuz ve birden fazla mail ekleyebiliyorsunuz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/checker-plus-for-gmail/oeopbcgkkoapgobdbedcemjljbihmemj?hl=tr

3- Easy Auto Refresh:
Müthiş işime yarayan bir uygulama. Ekranımda açık olan forum, twitter, blockchain gibi sayfaları istediğim aralıklarla otomatik yeniliyorum. Sürekli güncellemeler karşıma düşmüş oluyor.

https://chrome.google.com/webstore/detail/easy-auto-refresh/aabcgdmkeabbnleenpncegpcngjpnjkc

4- Night Shift:
Özellikle forumda yazı okurken yada yazarken parlak bir ekranınız varsa otomatik eklarınızın ışığını softlaştırıyor. İstediğiniz rengi verebiliyorsunuz. Bu şekilde okuma moduna alıyor ekranı.

https://chrome.google.com/webstore/detail/night-shift/fpnlpehjhijpamloppfjljenemeokfio

5- Dark Reader:
Bunu bir önceki uygulamayla beraber de kullanabilirsiniz. Bütün sayfaları karanlık moduna alabiliyor. Mesela forum simsiyah oluyor. Yada light modu ile sadece ekran ışığını kısabiliyorsunuz. Benim için çok pratik bir uygulama. Gözü tasarruf modunda kullanmak gerekiyor. Zira en önemli parçamız göz sanırım : )

https://chrome.google.com/webstore/detail/dark-reader/eimadpbcbfnmbkopoojfekhnkhdbieeh

6- Read Aloud: A Text to Speech Voice Reader:
Buda müthiş bir zaman tasarrufu sağlayan bir uygulama. Forumda uzun bir yazı gördünüz ve okumaya üşeniyorsunuz. Sorun değil, metni seçin ve butona basın. Sizin için türkçe aksan ile okumaya başlasın. Eklentinin premium gerçek türkçe sesleri de var. Ama sesli google ablamızın sesi de gayet iyi bence.

https://chrome.google.com/webstore/detail/read-aloud-a-text-to-spee/hdhinadidafjejdhmfkjgnolgimiaplp

7- Adblock:
Artık kullanmıyorum. Bir sitenin orijinal halini görmeyi profesyonel sebeblerden dolayı daha uygun görüyorum. Yinede listede bulunsun.

8- Youtube için Adblock: Bu uygulama benim gibi düşünenler için geliştirilmiş : D Youtube'u premium gibi kullanma keyfi.

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-for-youtube/cmedhionkhpnakcndndgjdbohmhepckk?hl=tr

9- LightShot:
Chrome uygulaması var ama ben pc uygulamasını kullanıyorum. Tek tuşla screen shoot almak, düzenlemek ve link olarak almak. En pratik hali bu. Sadece foruma eklemek için jpg uzantılı link vermemesi sinir bozucu. Bunun için imgbb sitesine ayrıca yüklemek gerekiyor.

10- Pushbullet:
Telefonunuza gelen bildirimleri bilgisayarda görebilme, SMS’lere bilgisayardan cevap verebilme, telefondan bilgisayara kablosuz dosya gönderebilme gibi birçok özelliğe sahip bir eklenti. Bu uygulamayı henüz yeterince deneme şansım olmadı. Daha önce farklı bir uygulama deniyordum.

https://chrome.google.com/webstore/detail/pushbullet/chlffgpmiacpedhhbkiomidkjlcfhogd?hl=tr


Devamı gelecek...
Önerdiğiniz bir tema var mı? Genelde koyu temaları seviyorum.
Ayrıca bakınız; Benimde esinlendiğim sevgili @Bthd'nin "Kullanılabilir Bitcointalk Eklenti/Script Listesi" konusu
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5166067.0
Pages: [1] 2 3 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!