Bitcoin Forum
May 06, 2024, 07:20:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Margin Trade / Bilgiler - Riskler - Long Short Fırsatları Tartışma  (Read 746 times)
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 12, 2019, 10:27:22 AM
Last edit: August 13, 2019, 09:23:07 AM by El-Cezeri
Merited by mhanbostanci (1), wolwoo (1), Blacknavy (1), sufferer123 (1), bountyfresh (1)

Konudaki hiç bir mesaj yatırım tavsiyesi değildir.
İşlem yapacaksanız da risklerin farkında olarak düşük miktarlar ile yapın.
Konu sadece bilgi alışverişi içindir.

Unutmayınız : Margin Trade PİŞMANLIKTIR...
Uyarılarımızı yeterince yaptık sanıyorum artık.
Biz şeytanla dans edenler fırsatları, tecrübeleri, bilgileri tartışamaya devam edebilir.

Dün itibari ile Binance borsasında Margin/Kredili işlemler başladı. Normal trade'den çok daha farklı kullanımı ve riskleri olan bu mecra ile ilgili bilgileri, alım-satım (Long-Short) fırsatlarını tartışmak amacıyla bu başlığı açıyorum.

- Önemli Not: -

Margin işlemler çok yüksek riskli işlemlerdir. Ana paranızı ipotek gösterip kredi kullanırsınız. Şayet terste kalma durumu olursa, toplam pozisyonu da zarara sokacak kadar işlemi sürdürürseniz, yada elinizdeki ana para saatlik faizi karşılayamayacak duruma gelirse bütün zararlar ana paranızdan karşılanır. Posizyonlarınız otomatik iptal edilir ve tüm paranıza el konulur. Tamamen sıfırlarsınız yani. Bu yüzden bu konuda çok tecrübeniz yoksa kesinlikle girmeyin. Asla yüksek riskler almayın. Kripto piyasası normal kaldıraçlı piyasalar gibi de değil. Yukarı çıkacağını düşündüğünüz bir pozisyonda, bir anda biri aşağı iğne atar ve geri kaldırır grafiği. Bu durumda atılan iğne sizin likidite(yani posizyon kapanma-iflas) seviyenize değerse tüm paranızı kaybedersiniz. Belki coin yukarı çıkmaya devam eder ama siz iflas etmiş olursunuz. Bu yüzden yeterince tecrübe ve bilgi ve az risk çok önemlidir.

Margin trade'i hiç kimseye önermiyoruz. İleri düzey ve çok riskli bir trade çeşididir. Margin trade'e katılıyorsanız da yapacağınız tüm işlemlerin risklerini bilerek işlem yapınız. Yapacağınız her işlemde tek sorumlu sizsiniz. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir.

Binance'ın yapmış olduğu duyuru ve açıklama:
https://www.binance.com/tr/blog/355675102628249600/Binance-Kripto-Para-Ticaretini-İleri-Taşıma-Hedefiyle-Marjin-Ticareti-Hizmetini-Başlatıyor-

Kullanım Videoları ve Rehberi:

Ekranların kullanımı ile ilgili youtube'da arkadaşlar güzel anlatımlar yapmışlar.
Tek tek bunları baştan ele almaya gerek yok. Linkleri buradan paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/watch?v=zErmhsYYaNk
https://www.youtube.com/watch?v=O71n0KY2U2I

Binance Akademinin Margin ekranlarının kullanımı ile ilgili hazırladığı rehber:
https://www.binance.vision/tutorials/binance-margin-trading-guide

Tecrübe ve Tavsiyeler:

Ben bugün yaptığım incelemelerde ekranların diğer borsalara göre çok daha pratik olmasını çok beğendim. Kafa karıştırıcı fazla detay yok. Öncelikle margin bakiyenizi ile trade bakiyeniz birbirinden ayrılmış. Bu risk güvenliği adına çok iyi. Margin bakiyenize belirli bir miktar teminatı attıktan sonra, belirlenen bütün coinlerden borç alma işlemi yapabiliyorsunuz. Şuan için sadece 2 katı ve en fazla 30k dolara kadar borç alabiliyorsunuz.

Ben deneme amaçlı 50 bnb attım margin hesabıma ve bakiyeler bölümünden istediğim coinden alım yapabileceğimi gördüm. 50 bnb'mi teminat görüyor ve karşılığında bana falanca coinden 2 kata kadar kredi veriyor. Ekran görüntüsüne bakabilirsiniz:

http://prntscr.com/oe1g3h

Burada mesela bnb'nin düşeceğini düşünüyorsam, elimde bnb varken usdt olarak kredi çekersem bnb düştüğünde bu kredi ile daha fazla bnb almış olurum. Yada bu işlemi margin trade ekranınından da yapabilirsiniz.
Elinizdeki coini teminat gösterip btc'de alabilirsiniz, eth-xrp-trx de alabilirsiniz. Bu kombinasyonlar size kalmış durumda.

Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ve tevsiyeler:

* 2x ile kredi aldığınızı düşünelim. Bunun anlamı, açmış olduğunuz posizyon sizin düşündüğünüz yönün aksine, yani terste hareket ettiğinde -%50' seviyesine dokunduğunda margindeki tüm paranızı kaybedersiniz. -%25 seviyesinde pozisyonu kapatırsanız daha az kaybedersiniz.
* Ama posizyon sizin düşündüğünüz istikamette gitti diyelim. 2x ile açtığınız posizyonun tüm kârı sizin olur. Yani normalde 100 bin dolarınız varsa ve siz 200 bin dolar kredi çektiyseniz %10'luk bir artışta 20 bin dolar kazanırsınız (Normal trade'de 10 bin dolar kazanırdınız).
* Saatlik çekilen kredi fazini iyi anlamalı ve hesaplamalısınız. Zira bu saatlik olarak sizin anaparanızdan çekilecektir. Stabil kalan bir piyasada sürekli faiz ödemek zorunda kalmayın.
* Zararda kaldığınızda her zaman için "margin call" yapma seçeneğiniz var. Yani diyelim posizyonunuz liq olmak üzere (tüm para gidecek) margin hesabına teminat çağırabiliyorsunuz, ekleyebiliyorsunuz. Ama dikkat edin bunun bir sonu olmayabilir. Bir çokları bu yöntemle evini arabasını tüm yaşamını kaybetmiştir. Böyle dramatik şeyler yaşamayın diye önceden bilgilendiriyorum sizi. Margin call hayat söndürebilir. Risklerinizi bu şekilde büyütmeyin. Bazen kanserli bacağı kesmek gerekebilir. Bazende grafiğin biraz daha aşağıdan döneceğine inanıyorsanız posizyonu ufak bir margin call ile de kurtarabilirsiniz.
*Riski her zaman minimum tutun ve asla tüm paranızla margine girmeyin. maximum %10 idealdir.
Ekleme - Bu arada mesela BNB teminat olarak margin hesabınıza transfer ettiniz ve diyelim ki bununla ETH kredisi aldınız. Posizyon açıkken bnb çok değer kaybederse sizin teminatınızın dayanıklılığı da azalır. Yani hem bnb paritesini hemde eth paritesi takip etmeniz gerekir. En iyisi kafa karıştırmadan usdt olarak teminat koymaktır. Ama sözgelimi bnb sürekli yükseliyorsa teminatınızı bnb olarak yatırmak daha çok işinize gelecektir.

----

Shortlama posizyonları hakkında
Kısa bir anlatım yapayım.
Balances bölümünde Margin sayfasını açtığınızda öncelikle teminat göstermek istediğiniz coini "Transfer" etmeniz gerekiyor margin hesabınıza. Merak etmeyin transfer ettiğinizde işlem yapmadığınız sürece herhangi bir risk yok. Aynı şekilde trade sayfasında normal 1-1 trade yapmaya devam edebiliyorsunuz.

1 numrası ile gösterdiğim butondan bu işlemi yapabilirsiniz.
3 Numaralı alanda teminatınızın değeri btc ve dolar olarak çıkartıyor.
2 Numaralı butondan borç al ve borç öde pencerelerinden istediğiniz coini istediğiniz miktarda alabiliyorsunuz. (limitler var)
Hangi coinden borç aldıysanız bunun anlamı o coini SHORT'layabilirsiniz demek.
100 BNB borçlandınız diyelim. Durduğu yerde borç aldığınız 100 bnb size bir fayda sağlamaz. Hatta her saat başı faiz gideri size yazılır.
Ancak bnb'yi düşeceğine inandığınız noktada borç alır ve onu dolara yada btc'ye çevirirseniz ve sizin sattığınız seviyenin altına düşmeye başlarsa elinizdeki bnb miktarını artırabiliyorsunuz demektir. Siz 100 bnb borçlandınız diyelim. 100 bnb'yi sattınız 3000 dolar aldınız. BNB'nin fiyatı 30 doların altına düştü 20 dolar oldu diyelim. 20 dolardan tekrar bnb alıcaksınız 3000 dolar ile 150 bnb alabiliyorsunuz. Sizin 100 bnb borcunuzu geri ödediğinizde elinizde fazladan 50 bnb oluşmuş olur. Bu shortlamaktır.

Ama bu olumlu senaryoda olabilecekler. Birde olumsuz senaryo var. Onu da yazayım kısaca.
30 dolar iken 100 bnb borç aldınız. BNB artmaya başladı ama. Diyelim 40 dolar oldu. 3000 dolar ile kaç bnb alabilirsiniz geri? 75 bnb. Sizin 100 bnb iade etmeniz gerekiyor oysa. Arada kalan 25 bnb'yi sizin teminatınızdan düşüyor sistem yada siz ödüyorsunuz. En fazla kendi kasanızda bulunan teminat kadar zarar edebilirsiniz. Hatta binance'taki kurala göre 1,1 oranında risk oluştuğunda posizyon kapatılıyor. Bu durumu kendim denemedim inşallah denemem de.

4 numarası ile gösterdiğim alanda risk oranınız yazar. Ben şuan posizyon açmadığım için 999 gösteriyor. Ama posizyon açtığınızda 2-1,5-1,3 gibi rakamlar oluşur. Rakam küçüldükçe risk oranınız yükseliyor demektir.

Longlamayı daha sonra anlatayım.

Şimdilik aktarabileceğim bilgi ve tecrübelerim bu kadar. Aklıma geldikçe yazarım.

Lütfen sizde margin ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi buradan bizimle paylaşın.
Ayrıca short-long fırsatlarını da burdan tartışabiliriz.
Açmış olduğunuz long-short posizyonlarını değerlendirebiliriz birlikte.

No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715023242
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023242
Reply with quote  #2

1715023242
Report to moderator
1715023242
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023242
Reply with quote  #2

1715023242
Report to moderator
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
July 12, 2019, 01:08:41 PM

Henüz çok detaylı inceleyemedim ama maks 2x olayı hoşuma gitti. İnsanlar işi öğrenecekler 2x ile sanırım sonrada yavaş yavaş arttıracaklar margini. Direkt 20x 50x 100x koysalardı bir çok kişi bütün parasını şimdiden Binance'a kaptırmış olurdu.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 12, 2019, 03:30:42 PM

Ekleme - Bu arada mesela BNB teminat olarak margin hesabınıza transfer ettiniz ve diyelim ki bununla ETH kredisi aldınız. Posizyon açıkken bnb çok değer kaybederse sizin teminatınızın dayanıklılığı da azalır. Yani hem bnb paritesini hemde eth paritesi takip etmeniz gerekir. En iyisi kafa karıştırmadan usdt olarak teminat koymaktır. Ama sözgelimi bnb sürekli yükseliyorsa teminatınızı bnb olarak yatırmak daha çok işinize gelecektir.

ahmetcan1
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
July 12, 2019, 06:57:01 PM

Marning işi sakat iş.Adamın donuna kadar alırlar.Ama marning yapmak isteyenlere kaynak sağlarsan belli bir kazanç oluyordu diğer borsalarda vardı.Binance de var nı bilmiyorum.Uzun dönem hold gapanlar için riske girmeden kazanç oluyor.

Oracolcoin XOR         
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
July 12, 2019, 07:27:04 PM

Üstad güzel ve açıklayıcı bir bilgi olmuş, emeğinize sağlık.
Kaldıraçlı piyasa olarak forex ve viop da işlemler yaptım. İçlerinde en risklisi forex ti. Benim işlem yaptığım zamanlarda kaldıraç 100x ti. 24 saat açık olan piyasada işlem yapmak gerçekten çok zordu. Üstelik bu piyasaların derinliği çok fazla olduğu için volatilite kripto piyasası kadar yüksek olmuyordu. Ama genede gece yattığınızda eğer pozisyonunuz açıksa sabah hesabın yerinde yeller eserken bulabilirdiniz. Gerçekten uyku kaçıran bir işti. Kripto piyasası zaten normal koşullarda bile kaldıraçlı işlem yapıyormuşcasına çok oynak bir piyasa. Bir de buna kaldıraçı eklerseniz, riski ve stresi yönetmek her baba yiğidin harcı olmaz. Stop belirlersiniz , fiyat stopa değer siz kapatırsınız pozisyonu, sonra bir bakarsınız fiyat dönmüş tekrar sizin istediğiniz yönde gidiyor.
Yani sözün özü gerçekten zor bir iştir.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
July 12, 2019, 09:03:18 PM

Henüz çok detaylı inceleyemedim ama maks 2x olayı hoşuma gitti. İnsanlar işi öğrenecekler 2x ile sanırım sonrada yavaş yavaş arttıracaklar margini. Direkt 20x 50x 100x koysalardı bir çok kişi bütün parasını şimdiden Binance'a kaptırmış olurdu.

Kısa vadede az kaptıracağına uzun vadede daha çok kaptırsınlar diye düşünmüş olacaklar ki böyle bir şey yapmışlar Cheesy

Şaka bir yana ben de beğendim daha önce hiç denemedim bir ara denemeyi düşünüyorum şu margin işini ama bir gem bulup da onun yükselmesini beklemek gibi zevkli geleceğini hiç sanmıyorum.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 12, 2019, 10:15:40 PM

Bu detayli bilgiler için teşekkürler margin işlemleri binance için iyi olsa da piyasa tam tersi tepkiler verebilir.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
July 12, 2019, 10:50:43 PM

Marning gelmesi devamlı bilgisayar başında olanlar için iyi olmuş.Coinin her türlü hareketlerini bilenler için margin iyi kazanç sağlayabilir.Tabi riski çok yüksek margin işlemlerin.Sermaye bir anda uçabilir.Kazançta çok iyi seviyelere çıkabilir.

████████████         AVXChange         ████████████
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 13, 2019, 06:23:39 AM

Üstad güzel ve açıklayıcı bir bilgi olmuş, emeğinize sağlık.
Kaldıraçlı piyasa olarak forex ve viop da işlemler yaptım. İçlerinde en risklisi forex ti. Benim işlem yaptığım zamanlarda kaldıraç 100x ti. 24 saat açık olan piyasada işlem yapmak gerçekten çok zordu. Üstelik bu piyasaların derinliği çok fazla olduğu için volatilite kripto piyasası kadar yüksek olmuyordu. Ama genede gece yattığınızda eğer pozisyonunuz açıksa sabah hesabın yerinde yeller eserken bulabilirdiniz. Gerçekten uyku kaçıran bir işti. Kripto piyasası zaten normal koşullarda bile kaldıraçlı işlem yapıyormuşcasına çok oynak bir piyasa. Bir de buna kaldıraçı eklerseniz, riski ve stresi yönetmek her baba yiğidin harcı olmaz. Stop belirlersiniz , fiyat stopa değer siz kapatırsınız pozisyonu, sonra bir bakarsınız fiyat dönmüş tekrar sizin istediğiniz yönde gidiyor.
Yani sözün özü gerçekten zor bir iştir.

Aynen dedikleriniz çok doğru. Bende eski forex kullanıcısıyım. İnsanın sosyal hayatını hatta uykusunu bile bitirir margin işlemler. Tadında burakmalı

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
July 13, 2019, 07:53:25 AM

Bu piyasa acaip piyasa yani hep beklentinin tersi hareketler görülmüştür.marning de bunlardan biri.Herkes yükseliş beklerken bir anda dump gelir ve bir çok hesap sıfırlanır bu sayede.Borsalar kaz gelecek yerden tavuğu esirgemezler.Çok dikkatli davranmak gerekir terste kalmamak için.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 13, 2019, 08:53:56 AM

Üstad güzel ve açıklayıcı bir bilgi olmuş, emeğinize sağlık.Yani sözün özü gerçekten zor bir iştir.
Bu detayli bilgiler için teşekkürler

İlginize ve takdirinize ben teşekkür ederim Smiley

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 14, 2019, 12:37:06 PM

Güzel paylaşım olmuş emeğinize sağlık. Neden herkesin margin olayına bulaşmaması gerektiğini yazınızdan çok iyi anlayabiliriz Cheesy
Piyasaları çok iyi takip eden traderlerin işi margin, onlar bile bazen terste kalıyordur kesin.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 02:51:21 PM

2 bnb attım margine usdt borç aldım (58 dolar yapıyor normalde 2 bnb) 117 dolar verdi. Gelen parayla 4 bnb aldım. Şimdi hesabımda 6 bnb var. Şuanda 1,49 orta dereceli risk diyor. ibre 1,3 e gelince margin call çağırısı yapıyor bana. 1.1'e gelirse posizyonu kapatıyor sanırım otomatik. ordan emin değilim ama öyle yazıyordu. Posizyon zarar ile kapanmadan önce 1,1 de kapatıp paramın %10'u bana geri veriyor demek olması lazım bu.

Liq seviyesi yazmıyor nedense. Normalde forex ve bitmex'te yazar bu detay önemli sonuçta.

El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 03:25:28 PM

Şimdi şöyle düşünüyorum; Normalde yeni ieo duyurusu yapılmadan evvel bnb satın almak istiyorum dipten. Ama aynı zamanda o anı kaçırırım diye elimdeki bnb'yi de elden çıkartmak istemiyorum. Bu durumda İeo duyurusu yapıldığında elimdeki paranın yarısı ile 2x margin'den dolar alıp bnb alabilirim. İeo duyurusu ile birlikte ististasız hep boğa yaptığını biliyoruz bir süreliğine.

Margin bu insanın aklında çılgınca ve şeytani planlar getiriyor Smiley
Bugünde hiç twit atmadı CZ. Uyuyor mu yoksa fırtına öncesi sesizliği mi anlamadım.

Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
July 14, 2019, 03:28:23 PM

Şimdi şöyle düşünüyorum; Normalde yeni ieo duyurusu yapılmadan evvel bnb satın almak istiyorum dipten. Ama aynı zamanda o anı kaçırırım diye elimdeki bnb'yi de elden çıkartmak istemiyorum. Bu durumda İeo duyurusu yapıldığında elimdeki paranın yarısı ile 2x margin'den dolar alıp bnb alabilirim. İeo duyurusu ile birlikte ististasız hep boğa yaptığını biliyoruz bir süreliğine.

Margin bu insanın aklında çılgınca ve şeytani planlar getiriyor Smiley
Bugünde hiç twit atmadı CZ. Uyuyor mu yoksa fırtına öncesi sesizliği mi anlamadım.

Bu çok karıştırılan bir yanlış ve daha önce bir çok insanın bu konuda canı yandı. Benim bildiğim Margin Trading paritesiyle normal BNB/BTC paritesi aynı değil çünkü Margin'in kendine ait özel bir trade arayüzü var. Bitcoin 10000 dolar olsa dahi Margin Trading'de 6900 dolara vurabilirler bu BTC'nin gerçek fiyatını etkilemez sadece Margin üzerindeki fiyatıdır, yani gerçekte 10.000 dolar olan BTC, Margin'de 5.000 dolar olabilir. Bu tür hacimsiz işlemin olduğu bir dönemde riskli hareketler konusunda size uyarımı yapayım.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 03:36:01 PM

Benim bildiğim Margin Trading paritesiyle normal BNB/BTC paritesi aynı değil çünkü Margin'in kendine ait özel bir trade arayüzü var.

Yok hocam tahtalar, emirler, derinlikler, işlemler hep aynı burada. Bitmex'te ve bazı borsalarda dediğiniz durumlar var malesef ve oldukça olumsuz bir durum bu. Ama Binance tahtaları ayırmamış ve bu olması gereken de bu.

Reel anlık borsada kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Bankadan kredi çekmek gibi bir şey. Borçla işlem yapıyorsunuz. Ve borçla işlem yapmak dünyanın en riskli işidir. Sürekli takip etmiyor ve yeterli tecrübeniz yoksa denememelisiniz. Mesela ben az önce işlem açtığım gibi terste kalmaya ve strese girmeye başladım. Tam da aldığım emirden tekrar bozdum ve 0,1 dolar gibi bir zararla kapattım Smiley Amacım test etmekti zaten

Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

View Profile
July 14, 2019, 04:02:45 PM

Benim bildiğim Margin Trading paritesiyle normal BNB/BTC paritesi aynı değil çünkü Margin'in kendine ait özel bir trade arayüzü var.

Yok hocam tahtalar, emirler, derinlikler, işlemler hep aynı burada. Bitmex'te ve bazı borsalarda dediğiniz durumlar var malesef ve oldukça olumsuz bir durum bu. Ama Binance tahtaları ayırmamış ve bu olması gereken de bu.

Reel anlık borsada kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Bankadan kredi çekmek gibi bir şey. Borçla işlem yapıyorsunuz. Ve borçla işlem yapmak dünyanın en riskli işidir. Sürekli takip etmiyor ve yeterli tecrübeniz yoksa denememelisiniz. Mesela ben az önce işlem açtığım gibi terste kalmaya ve strese girmeye başladım. Tam da aldığım emirden tekrar bozdum ve 0,1 dolar gibi bir zararla kapattım Smiley Amacım test etmekti zaten

Bundan emin misiniz çünkü teorik olarak böyle bir şeyin olması mümkün değil, borrow alıp trade yapanların bizimle aynı trade arayüzünde takas yapması fiyatın çok kolay manipule edilebileceği anlamına gelir. Söylediğiniz büyük ihtimalle doğru değil, doğruysa BNB artık risklidir. Margin ile normal kullanıcıların işlemleri farklı olmalı belki de sistem BitMEX gibidir bilemeyeceğim.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 04:18:20 PM

Bakıp kontrol edin. İki tık uzağınızda .

-------------------------
Marginde yaptığım işlemler trade history de çıkmıyor nedese

eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
July 14, 2019, 04:28:56 PM

yeni duydum bunu ve insanlar sürekli aman dikkat diyip durmuşlar araştırmakta, okumakta fayda var.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

View Profile
July 14, 2019, 04:31:14 PM

Bakıp kontrol edin. İki tık uzağınızda .

-------------------------
Marginde yaptığım işlemler trade history de çıkmıyor nedese

Daha önce kaybım olduğu için margin hesap açmayacağım. Şeytana uymaya gerek yok, teşekkürler Smiley
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: