Bitcoin Forum
September 27, 2023, 02:43:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 25.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / DUNE NETWORK (tezos fork 1:1) on: October 04, 2019, 07:16:47 AM
Kimse bahsetmemiş, yakın zamanda tezos da fork oldu, dune network adında yeni bir coinimiz daha oldu. Arkasında ocalmpro ekibi var. Ekipte çağdaş bozman isimli bir türk arkadaşta var.
Tezos holderlara 1:1 dune verdiler,  tabi tezos foundationu dışarda bıraktılar. ben dune ları alıp bakinge başlarım bile, henüz işlem gördüğü borsa yok , otc de fiyatı 0.05 usd civarında

Dune için faydalı birkaç link

The site: https://dune.network
Explorer: https://dunscan.io
FAQ's: https://dune.network/faq.html
Guides: https://dune.network/docs/
Ledger walktrough: https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=3oHV3xnt5k0
Discord: https://discordapp.com/invite/JBUGqFg
Community trading channel: https://t.me/dun_trader
Telegram: https://t.me/dune_network

Buda türkçe telegram: https://t.me/dunenet

tezos başlığında tezos forku dune network dan bahsetmiştim daha önce, dune ile ilgili gelişmeleri daha fazla tezos başlığında yazmanın anlamsız olduğunu düşündüğüm için dune için yeni başlık açmaya karar verdim.

72. döngüden itibaren baking başladı. şuan 77. döngüde,  ödüller daha kilitli, dağıtım olmasa da  ağın sadece %20 si baking yaptığı için ödüller tezosa göre daha yüksek. ilk döngülerde 10k dune bakinge yaklaşık 20 dune civarı ödül verdiler. tabi baking yapanların oranı arttıkça ödül oranı düşecektir

2 ekimde  dune walletin mobil versiyonu yanınlandı. hem ios hem android için. şimdilik baking desteklemiyor. cüzdanda tuttuğumuz coinleri delegate edemiyoruz mobilden. ama çok sürmeden güncelleme geleceğini düşünüyorum

ayrıca adını daha önce duymasam da sky.io isimli bir borsada listelendi. resmi bir listelenme değil. ekip bilgisi dışında olmuş muhtemelen. ama hiç yoktan iyidir. Bu arada ben kullanmadım borsayı, ama olumsuz bir bildirimde duymadım
fiyat ilk çıkış  OTC fiyatına göre bir miktar gerilesede 0.04 usd civarında  seyrediyor.

2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ethereum Hardfork ‘u 1 di 3 oldu !!! on: January 11, 2019, 12:46:48 PM
Uzun süredir beklenen ve bir süredir  ertelelenen Metroplis forkunun Byzantium dan sonraki 2. aşaması  Ethereum Constantinople  Hardfork'u7080000 blokta muhtemel 16 Ocak'ta  olacağı açıklanmıştı. Bu beklenen ve planlı bir forktu. Blok ödülünü 3 Ether den 2 Ethere düşürecek, bıu forkla POS a geçilmese bile POS a geçiş yolunda atılmış son ve en sağlam adım olacak. Planlı bir fork olduğu farklı düşününe bir ekip olmadığı için yeni bir fork coin oluşma ihtimalide yoktu. Bunu herkesin az çok bildiği konuya hakim olduğunu düşündüğüm için. Çok ayrıntılarına girmiycem . Gelelim diğerlerine

Bugün coinmarketcal a göz atarken ocak ayı içerisinde Ethereum ile ilgili 2 hardfork daha olduğunu gördüm. Ufak bir araştırma yaptım. Bir İki yerli sitede de haberlerinin gördüm.  Ama  çokta ayrıntılı bilgi bulamadım. Hemkendim için hemde siz değerli okurlar için izlenimlerimi paylaşmaya karar verdim.


Ethereum Classic Vision Hard Fork (ETCV)– 11 Ocak 2019, 20:00 GMT: Tüm Ethereum sahipleri, cüzdanlarında tuttuğu her ETH için 3 ETCV alacak.

Ethereum Nowa Fork (ETN)– 12 Ocak 2019: Ethereum sahipleri cüzdanlarındaki her ETH için 1:1 oranında ETN alacak.

Her iki projeyide ayrıntılı olarak inceledim. Öncelikle belirtmek isterimki her iki forkunda doğrudan ether geliştiricileri ile uzaktan yakından alakası yok. Belirtilen tarihlerde ether zincirinin snapshot görüntüsü alınacak,cüzdanlarında  ether tutanlara yeni coinden belirtilen oranlardadağıtılacak

Sırayla inceleyelim. Önce  eli yüzü düzgün gözkenden başlayalım. ETCV bana daha derli toplu geldi. sosyal medya hesapları daha düzgün bitcointalkta açılmış bir ANN konusu var, GitHub hesabı 25 aralıkta açılmış içi boş olsada var. hatta bir whitepaper bile düzenlemişler. yine 25 aralıkta açılan hepi topu 10 tweet atılan twitter, az çok ölü olmayan bir telegram kanalları  var.Hatta bounty bile düzenlemişler. Mevcut bulgularla scam diyemem , ama shitcoinden ötesi değil, şuanki bulgularla

Gelelim Ethereum nowa ya amatör  bir site, 1 Aralıkta açılmış bir twitter hesabı, ve bir telegram kanalı var, sitede bir wallet linki var, ama metamask tehlikeli diye uyarı veriyor. ETN coinler forkla dağıtılacağı gibi satışıda planlanmış.  whitepaper yada github hesabı göremedim.

En bombası ise tüm bilindik borslarda listeneceğinin iddaa edilmesi. her iki fork içinde her hangi bir borsadan desteklediğine dair açıklama gelmedi bu arada.  Mevcut bulgularla amatörce planlanmış scam olarak değerlendirilebilir. uzak durmanızı tavsiye ederim.

Son olarak bahsettiğim her iki forkta bana güven vermedi, muhtemel plalı ether forkunun gazıyla birşeyler elde edebilirmiyiz mantığı ile ortaya çıkmışlar. ETN tam scam, ETCV bol soru işaretli bir proje şimdilik. Destekleyen borsa yok, bu yeni coinlere ne olur ne olmaz ilerde iş yapar mantığı ile sahip olmak istiyorsanız kendi cüzdanınınzda tutmanız lazım Etherleri. Fork coinlere nasıl ulaşılacağı net değil. Henüz her iki projenin de düzgün çalışan walletı yok. İlerde netleşirse konuya eklerim.  Fork coinlere hızlıca ulaşmak ümdiyle private keylerinizi güvenliği test edilmemiş uygulamalara girmeyin. İlla deniycekseniz etherlerinizi başka adrese gönderip sonra denemenizi tavsiye ederim.

https://criptoturk.com/2019/01/02/ethereum-hardfork/

3  Local / Fonlar / [Cryptomerian.com] Son Durum on: November 26, 2017, 10:27:16 PM
ana başlık kapatıldığı için yeni konu açtım
 bir fonun daha batışına şahit olduk

Quote
Confidential for Cryptomerian Invest Private Crypto Fund Investors
 
Dear Investor,
 
Cryptomerian Invest Private Crypto Fund started its journey on April 2016 where Bitcoin price was around 450$ and Bitcoin dominancy was above 80%. It was a good move from April 2016 to June 2017 as Bitcoin dominancy falls but Bitcoin price kept increasing. Bitcoin dominancy hits in the lowest level as 38% on June 2017. At that time Cryptomerian Invest Private Crypto-Fund Shares hit its highest as well 0.004485 BTC on June 2017 while it was 0.002572 BTC in April 2016. However, Bitcoin dominancy & price has been started to increase from this date. After June 2017, Bitcoin price hits its highs in each week and on the other side dominancy has been started to increase also. On the other hand, Bitcoin hard forks impacted the volatility of price and crypto market.

Unfortunately, Cryptomerian Invest Private Crypto-Fund under performed since June 2017 depending on this price, dominancy change and hard fork issues. Our traders try to do best in this time frame. However, over fluctuation on Bitcoin and Altcoin price and increasing dominancy did not allow the trading became successfully. Also, Bitcoin price increase caused withdraws of our customers which has been resulted our traders close position before maturity. On the other hand, token investment and some invesments on Bitcointalk were not well resulted. All these factors impacted Cryptomerian Investment Private Crypto-Fund under performed.

It is very well stated in the Cryptomerian Invest Private Crypto-Fund Term Sheet under Disclosure and Risk Warning Section depending of North Cyprus Turkish Republic legislation about off-shore investment as below,
 
“Disclosure
 
This website should not be regarded as an offer or solicitation to conduct investment business as defined by any regulatory body in any country for it is only based on Bitcoin or crypto-assets.
 
Past performance of investments is not necessarily indicative of future performance.
 
The value of investments may fall or loss as well as rise and the income from investments may fluctuate and is not guaranteed.
 
Clients may not recover the amount invested.
 
The investments mentioned on this website are not suitable for all types of investors.
 
Investment advice should always be sought from a qualified investment adviser before any investment is made.
 
Cryptomerian efforts to minimize the risk of possible losses by diving investment in multible companies, cryptocurrencies, ICOs and web services as margin trading, fixed interest and dice bankroll and publish all informations with public.
 
Risk Warning
 
Trading cryptocurrencies and crypto-assets involves high risk and is not suitable for everyone.
 
You should carefully consider your investment objectives, level of experience and expertise, and risk appetite before making a decision to trade in the decentralized exchange. Most importantly, do not invest the money you cannot afford to lose.
 
There is considerable exposure to risk in the markets you are operating, including but not limited to creditworthiness, limited regulatory protection and market volatility that may substantially affect the price and/or liquidity.
 
Be advised that any cryptocurrency and any crypo-asset may be subject to large swings in value and may even become absolutely worthless.
“
As it is seen and well known Cryptomerian Invest Private Crypto Fund does not guarantee any return or income or main capital for its investors. Cryptocurrencies are risky investment and it is very well known and accepted that investment on cryptocurrencies may cause to lose all capital.
 
Unfortunately, recent developments resulted a loss on investment centers.
 
First, BobFund and Cakir Fund on Bitcointalk (https://bitcointalk.org/index.php?topic=1910475.0 & https://bitcointalk.org/index.php?topic=1711731.0 ) have been resulted as a loss while could not retreive the capital.  Lending investments have been reflected as a 100% loss. If both funds will come back, invesments will be reflected as income in future.
 
Second, as it is known that Cryptomerian Invest Private Fund invested on Link Platform, Adshares, Bitshares, Bitdice and Pollybios. Unfortunately, the tokens prices did not change much accordingly to USD, but decreased accordingly to Bitcoin depending on last developments. We did not reflect the decrease up to now but it is not seen to be recovered in a short period of time. Token invesment reflected as -63.54% loss.
 
Third, Bitclave and Exscudo ICOs are not distributed yet. So ICOs amount did not reflected yet but they are very promising for a good return.
 
Forth, we used to not reflect altcoin trading results without closing each trade. But at this time, our traders tried to recover the loss but open positions has been exceed the limits of a possible coverage in a short term. So open trades reflected as -35.71% loss. We hope that open trades will be covered the loss soon. However, Bitcoin price change does not let to cover altcoin trades.
 
Depending all this developments, Cryptomerian Invest Private Crypto Fund achievement was calculated as -48.28% in total for now with the open positions.  Calculated CS Price is 0.0022098.

Current fund holdings,
 
Dice Total: N/A

Trading Total: 9 BTC
 
Trader -1 Poloniex/Kraken : 7 BTC
Trader -2 Bitfinex : 2 BTC
 
ICO Total: 2.3 BTC
 
Exscudo : 1 BTC
Bitclave : 1.3 BTC
 
Lending Total: N/A
 
Tokens: 2.06 BTC
 
Link Platform (125) : 0.26 BTC
Bitshares (19.000) : 0.25 BTC
Adshares (30.000) :  0.6 BTC
Bitdice (25.000) : 0.7 BTC
Pollybios (645) : 0.25 BTC
 
Total : 13.36 BTC for 6.045 CS
 
As it is very well stated in the Term Sheet of Cryptomerian Invest Private Crypto Fund as below that
 
“Cryptomerian will act in good faith and try to keep the fund profitable in accordance with its investment objectives, but in no case shall it be held responsible for any loss or damage incurred as a result of a failure in a third-party product or service that it uses in order to carry out its operations.”
 
It may be questionared about the total fund amount decrease with this week. There were withdraws in recent weeks. The current loss was reflected  to these withdraws also.
 
Cryptomerian Invest Private Crypto Fund will keep trading and its activities for trying to perform as before in long run. In fiat currency, Cryptomerian Investment Crypto Funds Shares price increase from 1.15$ (0.002572 BTC) to 20.24 $ (0.0022098 BTC) from April 2016 to November 2017 which is calculated as 1760% increase. In this time frame, Bitcoin price increased from $450 to $ 9160 which is reflected as 2035%. So Cryptomerian Invest Private Crypto Fund performs slightly parallel with Bitcoin USD price.
 
It is very clear that Cryptomerian Invest Private Crypto Fund performed well in USD from April 2016 to November 2017. However, Cryptomerian Invest Private Crypto Fund calculates the value as Bitcoin which cause not seen as profitability. So Cryptomerian Invest Private Crypto Fund will move forward as a fiat currency calculated fund from 1 January 2018 under legislation of North Cyprus Turkish Republic Off-shore Funds.
 
From today, current customers who want to withdraw are needed to submit withdraw request up to 15 December 2017 23.59 UTC on Cryptomerian Invest Private Fund dashboard. The requests will be processed up to 1 January 2018 23.59 UTC. Possible gain or loose will be reflected to withdrawal requests depending on closing trades, etc. These results will be reported accordingly.
 
Current customers who do not want to withdraw his/her funds or not request any withdraw up to 15 December 2017 23.59 UTC on dashboard will be accepted as the stay in investment. These customers funds will be calculated as USD from 1 January 2018.
 
In this time frame, Cryptomerian Invest Private Crypto-Fund will not accept any deposit in the fiat currency or Bitcoin. Cryptomerian Invest Private Crypto-Fund can`t guarantee as written in Disclosure or Risk Warning for the current capital as 13.36 BTC in total, but will act in good faith, try to recover the loss and keep the fund profitable in long term. From now, Cryptomerian Invest Private Crypto Fund maintains reporting in monthly not weekly on webpage also.
 
Recent developments and rising price of Bitcoin makes it hard to calculate funds price as Bitcoin. Depending on that, performance was good reflected in terms of Fiat but not in Bitcoin.
 
Best wishes,
4  Local / Türkçe (Turkish) / #WannaCry Saldırısı Başlamış on: May 12, 2017, 10:41:57 PM
Windows sistemlere, SMB üzerinden #MS17-010 açığını kullanarak bulaşan ve dosyaları şifreleyen #WannaCry isimli #ransomware saldırsı başladı!

Saldırı 100 ülkeye , binlerce bilgisayara yayılmış durumda. virüs önemli dosyaları şifreliyor. Fidye olarak bitcoin istiyor. Özellikle  hastaneler, tren istasyonları, havaalanları gibi kamusal alanlar daha fazla etkilenmiş durumda.

twitterdan #WannaCry hasthagi altında gelişmeleri takip edebilirsiniz.
5  Local / Pazar Alanı / ALINIK-2 BTC on: April 04, 2017, 05:08:00 PM
Bitcoin ile yeni tanışan bir arkadaşım için btc almak istiyorum. Toplam 2 btc alım yapıcam, Teklifleri burdan yada pm ile iletebilirsiniz.

6  Local / Pazar Alanı / 800 tl btc alınacak preev kuru on: March 01, 2017, 12:30:27 PM
başlıkta yazdığı gibi 800 tllik btc alıyorum, ödeme enpara, preev kuru geçerlidir.
ilk btc yi alırım 1 onay alınca parayı gönderirim.
7  Local / Bitcoin Haberleri / SPK Araştırma Dairesince Bitcoin Hakkında Önemli Bir Rapor Yayınladı on: January 09, 2017, 11:56:18 AM
Şimdiye kadar burda paylaşılmamasına şaşırdım. açıkçası beklentilerin üzerinde, gayet başarılı ve ayrıntılı bir rapor.

coin-turk haber linki

http://coin-turk.com/sermaye-piyasasi-kurulu-bitcoin-hakkinda-rapor-yayinladi

rapor linki

http://www.spk.gov.tr/yayingoster.aspx?yid=1130&ct=f&action=displayfile

raporun sonuç kısmı
Quote
Onbinlerce yıldır alışık olduğumuz altın, yüzlerce yıldır kullandığımız nakit paralara,
karşın sanal kripto-para olan Bitcoin oldukça yenidir. Getirdiği teknolojiler oldukça umut verici
ve gelişmeye açık konulardır. Bitcoin'den sonra da pek çok altcoinler geliştirilmiştir, fakat, en
azından şimdilik, hemen hepsinin başarısı, Bitcoin'e endekslidir.
Bitcoin bankaların, aracı kurumların, otoritelerin, hükümetlerin, denetim ve
düzenlemelerinden, her türlü işlem masraflarından ve kısıtlamalarından uzaktır. Kişilere finansal
özgürlük sağlar. Bitcoin'in geleneksel ödeme aracı olan banknot veya dijital paraların yerini
alması, günden güne artmaktadır. Sistem ne kadar yaygınlaşırsa, o kadar güvenli ve
spekülasyonlara dayanıklı olacaktır.
67
Bitcoin'le beraber duyurulan Blok-Zincir teknolojisi ise, güvenilir bir aracıya ihtiyaç
duyulan, tüm hizmetlerde kullanılabilecek, bir teknolojik çözümdür. Blok-Zincir, Bitcoin'in
başarısına da endeksli değildir.
Bitcoin ve onun getirdiği teknolojilerin, kullanım alanı ve yaygınlığı gün geçtikçe
artmaktadır, bunun karşısında ise hükümetler Bitcoin'e karşı olumlu bir endişelilik halindedirler.
Ülkemizin de, tüm dünya devletleriyle birlikte, Bitcoin'i olumlu bir endişelilikle
izlemesinin uygun olacağı düşünülmektedir. Tüm riskleri değerlendirilerek, teşvik edici
düzenlemeler yapılırsa, Bitcoin pazarından, gelir elde etmemiz de mümkün olabilir. Örneğin;
ülkemizde hizmet veren bir Bitcoin Borsası henüz kurulmamıştır, bunu düzenleyen bir mevzuat,
ülkemizi Bitcoin pazarında, bir adım öne çıkarabilecektir.

edit: demekki benim haberi paylaşmam gerekiyormuş, 10 dk içinde iki ayrı başlık daha açılmış Grin
8  Local / Servisler / Coinbase' e hangi kripto paranın eklenmesini istersiniz. on: January 03, 2017, 08:34:30 AM
Buyrun ankete

https://twitter.com/brian_armstrong/status/816078749963694080
9  Local / Servisler / Change Tip Kapanıyor on: November 18, 2016, 05:23:31 PM
bir zamanlar  twitterda reddit de tip peşinde koştuğumuz changetip kapanıyormuş. hüzünlendim Cry

https://www.reddit.com/r/changetip/comments/5dn3rc/changetip_shutting_down/
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hacker Gold- ETH tabanlı yeni bir token on: October 20, 2016, 03:32:46 PM
https://hack.ether.camp/sale

yeni bir token daha çıkmış . bugün ön satış başlamış. nedir ne değildir, pek inceleyemedim. The DAO twitter hesabı retweetlemiş ordan gördüm. ingilizcesi olanlar bir göz atsın bakalım neymiş.
tabiki fiyatı haftalar geçtikçe artıyor

Week 1-2   (200 HKG) for 1 ether

Week 2-4   (200 HKG -> 150 HKG) for 1 ether * daily price increase

Week 5-6   (150 HKG) for 1 ether

Week 7-8   (150 HKG -> 100 HKG) for 1 ether * daily price increase

Week 9   (100 HKG) for 1 ether
11  Local / Konu Dışı / Primedice Giveaway Takip on: April 19, 2016, 10:22:09 AM
arkadaşlar bu başlıkta Primedice giveawayleri hakkında bilgi paylaşacağım.

ilki geliyor. ilk 500 kişiye direkt btc dağıtıyor stunna.500 kişiye ulaşmazsa son tarih 03.05.2016 20:00 UTC,  şartlar basit üyelik 3 aydan eski olacak yada total wagered 10 btc üstünde hesap olacak. tek yapmanız gereken başlığa primedice nickinizi yazmanız.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1441782.0

ödüller şu şekilde

Legendary members - 0.01 BTC each
Hero members - 0.005 BTC each
Sr. Members - 0.0025 BTC each
Members/Full Members - 0.001 BTC each
Jr. Members - 0.0005 BTC each

edit:kampanya bitti ödemeler yapıldı.


2. kampanya
>99  zar tutturanlara ödül dağıtıyor, minumum bahis miktarı 100 sat. ilk 200 e ödül var. bet ID  10,500,000,000 den sonrası katılabiliyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1441783

ödüller

1st - 1 BTC
2nd - 0.5 BTC
3rd - 0.25 BTC
4th-10th - 0.1 BTC
11th-100th - 0.01 BTC
101st-200th - 0.001 BTC

edit: eğer avatar ve imzayıda eklerseniz aldığınız ödüller katlanıyor.

kısaca özetledim. kafanıza takılan bir şey olursa bu başlıkta sorabilirsiniz
12  Local / Konu Dışı / konu dışı tartışmaları on: March 27, 2016, 10:54:42 AM
Arkadaşlar bu forumun en çok sevdiğim özelliği günlük siyasi tartışmalara hiç yada çok az yer almasıydı.
bu forumda vakit geçirirken günlük hayatın stresinden sıkıntısından , karmaşasından , günlük siyasi tartışmalardan, uzak kalabiliyor dünyaya farklı bir açıdan bakabiliyordum.
hepimizin farklı siyasi görüşü, dini inancı var veya yok, burda tartışarak nicklerimiz arkasına sığınarak büyük büyük laflar ederek birbirimizi kırmaktan strese sokmaktan başka bişey yapmıyoruz.
tabi kimsenin ne yazdığına karışamam benimkisi sadece bir temenni, bu tartışmaların dozunu biraz düşürsek, bu forumun asıl amacı olan bitcoin ve altcoinlere yoğunlaşsak, enerjimizi kısır tartışmalara harcamasak, daha güzel olmazmı

şahsen ben artık konu dışın da yazmamaya özen gösteriyorum, böyle devam ederse artık hiç okumuycam da.

burda yazdıklarım lütfen yeni bir polemik konusu olmasın, kimseyi hedef alarak yazmadım. genel olarak tartışmaların dozunun artması, ve insanların birbirine karşı acımasız olması  beni rahatsız etti.

 herkese mutlu pazarlar, bol bitcoinli günler, esenlikle kalın
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Poloniex- PUMP/DUMP Takip/Analiz on: March 07, 2016, 01:05:35 PM
arkadaşlar cryptsy nin patlamasının arkasından , ufak tefek hacimsiz altcoin borsalarını saymasak poloniex altcoin piyasasında tekel oldu. hal böyle olunca tüm balinalar burya doluştu. tek tek coin başlıklaının altında konuşuyoruz. ama genel poloniex e özel bir pump/dump değerlendirme başlığı açmak istedim. bu başlıkta kendi değerlendirmelerimi paylaşacağım. isteyen herkeste fikrini beyan edebilir
belki pump ları olmadan yada erken aşamada yakalayıp bitcointalk/türkçe  bölümü olarak üç beş bişey kazanırız. yada en azından tepede yakalanıp elinde patlayan acemi arakdaşlara yol gösteririz.

kısaca girişten sonra ilk değerlendirmeme geçeyim;
1:xem uzun süre 100 sat altında gezdikten sonra yavaş yavaş fiyatı toparlandı. dün büyük patlamayı yaptı 380 sata kadar çıktı, ben 190 dan girdim bir kısmını 350 den sattım, şahsen ikinci bir hareket daha olabileceğini düşünüyorum.
2:eth: valla açıkçası ether hakkında çok yorum yapmıycam, çoğu kıdemli arkadaş 0.03 den  geri geleceğini söylemişti, bende aynı fikirdeyin nereye kadar çekilir tahmin etmek zor
3:str: kısa vadede ripple dan değil ama str dan hareket bekliyorum. şuan 614 satta %35 pirimli , ama girmek için geç değil, uzun süre 900 üzerinde gezdi. tekra o seviyeleri çok rahat görebilir.


not: burda yazdığım yorumlar sadece poloniex teki hacim/ grafik değerlendirmelerine göre yapılmaktadır.kısa vadeli al/sat yaparak kar etmeyi amaçlamaktadır.sadece şahsımı bağlar kimse ev/araba satıp girmesin YTD

şahsen poloniexte bir kaç pump/dump grubunun olduğunu sırayla coinleri pumplayıp sonra milletin başından aşağı boşalttıklarını düşünüyorum. eğer yakın takip edersek yakalayabiliriz.

14  Local / Konu Dışı / Türkiye Siber Saldırı Altında mı? on: December 18, 2015, 08:12:13 AM
arkadaşlar, türkiye nin son 4-5 gündür muhtemelen rusya kaynaklı bir siber saldırı altında olduğu, özellikler .tr  uzantılı sitelerin etkilendiği söyleniyor.
benimde kullandığım sgk'nın medulla sitemi bugün ara ara çalışmıyor. sağlık bakanlığından da saldırı olduğuna dair bilgi maili gelmiş. benzer sıkıntılar yaşayanlar var mı acaba

not: internette şöyle bir haber buldum. ayrıntılı olarak açıklamış

https://jiyan.us/2015/12/17/nictr-ddos-turkiye-rusya-botnet/
15  Local / Konu Dışı / Edward Snowden Twitter hesabı açmış!!! on: September 29, 2015, 07:55:36 PM
Edward Snowden Twitter hesabı açmış. An itibariyle 480 k yı geçti takipçi sayısı ve hızla artıyor.
buda ilk tweeti
https://twitter.com/snowden/status/648890134243487744

tek takip  ettiği adreste Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi"NSA " , manidar olmuş

edit: 520k oldu takipçi sayısı
16  Local / Türkçe (Turkish) / blockchain de fork mu oluşmuş!!!! on: July 04, 2015, 08:27:49 AM
arkadaşlar forumun üst kısmında uyarı var bitcoin core 0.10, 0.9.5 dışında cüzdan kullanıyorsanız  30 onaydan önceki transectionlara güvenmeyin diyor.

şurda ingilizce başlık küçük bir fork oluşmuş sanırım , yarım yamalak ingilizcemle anladığım. ingilizcesi iyi olan arkadaşlar konuyu ayrıntılı açıklarlarsa sevinirim.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1108304.80
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: [LTC] Litecoin Bilgi Paylaşımı Bölümü on: June 30, 2015, 01:43:14 PM
özellikli yada değil. en kötü coin'de olabilir.. Coin'in kullanılması onun değerini verir.
Litecoin çok fazla sitede kabül ediliyor ve günlük hacmi halen bitcoin'den sonra en yükseklerde..
Dolayısıyla kullanımı olması en büyük etken.. pump yapanlardan vardır tabikide..

Coin'in kullanılması bence en önemli olgu.. özellikleri kat kat iyi olan ve kullanılmayan bir coin aslında çöptür.
Neden bu kadar çok kullanılıyor sorusu ise ayrı bir konu.

bence teknik değerlendirme yaparak coin'in öleceğini yada çıkacağını belirtmek eksik metriclerle ilerlemektir


Daha önce Litecoin öldü diyen arkadaşlara yorumumu paylaşmıştım..
Bu günlük işlem hacmi 21M$'a ulaştı.. Bitcoin işlem hacminin yarısında diyebiliriz..


Bir coin in dolaşımda olması ve para olarak kullanım görmesi muhakkak ki önemli ama bu litecoin'in anlamsız bir coin olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Eğer kullanılır olması bir coin'in adam olmasına yetseydi DOGE adam olurdu. yanlış mı düşünüyorum?


bence dogecoinde en adam coinlerden biri, piyasada bilinirliği ve kullanımı ilk 5 arasındadır bence, doggyi küçümseme o kadar.
coinmarketcapta 4 sırada şuanda xrp yi saymaysak 3. bile diyebiliriz. herkesin peşinden koştuğu  darkcoin in  bile üzerinde yer alıyor.
18  Local / Konu Dışı / Google Authenticator Sorunu on: May 17, 2015, 11:42:09 AM
Arkadaşlar 2 yıldır sorunsuz kullandığım telefonum  bu sabah kalktığımda kapalıydı, ve birdaha açılmadı, btcturk , koinim , cryptsy, gibi exchange sitelerinde az çok biraz Bitcoin ve altcoinlerim vardı, şimdi bu hesapların hiçbirisine erişemiyorum , telefonu tamire götürcem inşallah düzelir, ama tamir olmasa Authenticatorı kapatmanın bir yolu varmı, yoksa tek tek  tüm sitelere mail atıp durumu mu anlatayım, ilk Authenticatorı kurarken bir kod veriyordu her site Hatırlıyorum ama nereye kaydettiğimi bulamadım, fikirlerinizi bekliyorum
Şimdiden teşekkürler
19  Local / Pazar Alanı / Satılık Hero Member Hesabı on: May 13, 2015, 11:24:10 AM
bticoinin  meşhur  pumpını yaptığı kasım 2013 ten beri kulanmakta olduğum hesabımı satışa çıkarıyorum. imza kampanyalarının artık neredeyse tamamının ingilizce post istemesi, benim vaktimin özel işlerim dolayısıyla kısıtlı olması nedeniyle kampanyalardan yararlanamıyorum. ingilizcesi iyi olan birisi çok güzel paralar kazanabilir diye düşünüyorum.

istediğim fiyat : 1 btc
ilgilenen arkadaşlar sormak istedikleri birşeyler olursa ö.m. ile ulaşabilirler

edit: satış iptal edilmiştir konu kilitlendi.
20  Local / Konu Dışı / post sayısı yerine ''leet'' yazıyor on: April 10, 2015, 05:53:15 AM
evet arkadaşlar başlıkta yazdığı gibi bugün farkettim. anlamı nedir acaba

edit: yeni post atınca düzeldi  1338 oldu
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!