Bitcoin Forum
March 29, 2023, 12:08:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 24.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Konu Dışı / Meşhur Bingöllü Çobanın 9 Yıl Sonra Kendini Kanıtlaması ve Saf Mutluluğu on: March 23, 2019, 10:32:58 AM
Hayat enerjisiyle kendisine hayran bırakan bu güzel kalpli delikanlı abimizi eminim bir çoğumuz biliyoruzdur.
Hatırlatma için: https://www.youtube.com/watch?v=MKeVqOXRlH8


Bu abimiz ile tam 9 sene sonra anadolu ajansı bir video çekmek fırsatı bulmuş ve samimiyeti bol olan yeni görüntüler ortaya çıkmış  Smiley
Bu güzel video için: https://www.youtube.com/watch?v=bo-Ztz__z-k

2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Vanta Network ödüllerim nerede mi diyorsunuz? İşte burada. on: March 19, 2019, 10:42:50 AM
Merhaba Arkadaşlar,

Vanta Network bounty’sine katılan arkadaşlar bilirler, bounty sona yaklaşırken ekip bir açıklama yaptı.
Ödüllerinden faydalanabilmek için Allbit isimli borsaya kayıt olunacak ve her gün trade yapılacak ve Salı günleri Project 5 kapsamında Vanta’ya oy verilecekti.
Yapılan işlemler doğrultusunda da ekip, işlem yapan kullanıcılara ekstra ödül göndereceğini açıklamıştı.

Bu belirttiğim ekstra ödüller yaklaşık 3 gün önce tüm cüzdanlara dağıtıldı.
Ama telegram gruplarına girdiğinizde sizin de görüleceği üzere sürekli aynı yorum mevcut: ‘Benim ödüllerim gelmedi’

Şu an kontrol ettiğinizde ne bounty e katılırken verdiğiniz eth adresine ne de allbit hesabınıza herhangi bir ödül gelmediğini göreceksiniz.
Çünkü allbit borsasının mantığına göre ödül ödemeleri yapıldı.
Bu borsaya kayıt olurken borsa size arka planda bir adet yeni eth adresi oluşturuyor.
Dilediğinizde bu eth cüzdanınıza ait keystore(içerisinde pw bilgilerini barındıran) dosyasını veriyor.

Şimdi size bu cüzdana nasıl ulaşacağınızı ve bu sayede eğer kazandıysanız Vanta Network ödüllerinize nasıl erişeceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Not: Burada bahsi geçen ödüller sadece, normal bounty ödülleri olmayıp, Allbit borsasına kayıt olup, ekibin trade için gönderdiği tokenleri borsaya çekip, günlük al-sat yapan ve projeye oy verenler için geçerlidir.

Öncelikle Allbit hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra “My Wallet” kısmındaki ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz.Açılan sayfada “Wallet / Verification” sekmesine geliyorsunuz.Daha sonra sayfanın orta kısımlarına indiğinizde Mavi renkli bir kutucuk göreceksiniz.
Kutucuk üzerindeki “Wallet Info” kısmına bastığınızda borsanın sizin için oluşturduğu ethereum cüzdanının public adresine erişebilirsiniz.
Bu adrese erişim sağladıktan sonra ethplorer ya da etherscan üzerinden ödül olarak gönderilmiş olan Vanta tokenlerinizi görebilirsiniz.Eğer günlük al-sat ve oylama işlemi yaptıysanız gelen tokenleri kendi istediğiniz bir cüzdana çekmek için öncelikle Allbit’in sizin için oluşturduğu cüzdana bir miktar eth göndermeniz gerekmektedir.
Çünkü sizin de göreceğiniz üzere cüzdanda sadece Vanta tokenleri var, gas price için eth göndermek şart.
ETH gönderimi yaptıktan sonra allbit’de son kaldığımız safyada Mavi Cüzdan kutucuğunun sağ tarafında “Download Keystore” alanından, Allbit’in oluşturduğu cüzdana ait pw key bilgilerini bilgisayara indirebilirsiniz.Bu işlemden sonra Keystore ile MEW’e bağlanmak kalıyor.
Bilmeyenler için onu da kısaca açıklayalım. myetherwallet.com sitesine giriş yaptıktan sonra “Access My Wallet” diyorsunuz.Açılan kısımdan “Software" alanını seçiyorsunuz.Açılan pencereden “Keystore File” kısmını seçip ileri diyorsunuz.
Yeni açılan pencere ile pc’ye indirdiğiniz “keystore file” dosyasını seçiyorsunuz.
Daha sonra sizden bir şifre istiyor. Bu şifre alanına Allbit üzerinde trade yapmak(siteye giriş yapmak için olan değil, her alım-satım işlemi yaparken sizden istenen ek şifre) için oluşturduğunuz şifreyi giriyorsunuz.

Ta daaa!

Vanta Network ek ödül ödemelerinin yapıldığı cüzdana eriştiniz.
Dilerseniz cüzdanda bekletin, dilerseniz başka yere çekin, karar sizin.

Bu arada Vanta Network kısa zaman önce “Amazon Web Services” hizmetlerini partner olarak kullanacaklarını açıkladı.
(Bknz: https://medium.com/vantanetwork/technology-partnership-with-amazon-web-services-6e51ec44c26c)

Umarım ilerde bir gün Amazon tarafından bununla ilgili bir haber paylaşılır.  Cool  Smiley3  Local / Konu Dışı / "noreply@apple.com" mailinden gelen kimlik hırsızlığı yöntemi. on: March 17, 2019, 09:39:40 AM
Cuma günü kişisel e-postama gelen mail oldukça dikkatimi çekti.

Mailin geldiği adres noreply@apple.com olarak görünüyordu, bir anlık dalgınlıkla dolandırıcıların emellerine ulaşmalarına sağlayacak şekilde iyi hazırlanmış.

Yaptığım kısa araştırmada bu sahtekarlık yönteminin 2015 yılından beri varlığını sürdürdüğünü gördüm.

Aşağıdaki resimde görünen mavi butona tıkladığınızda sizi yine iyi hazırlanmış apple id ve şifreniz ile giriş yapacağınız bir sayfaya yönlendiriyormuş.

Apple cihazlarında önemli parolalarını saklayanlar vardır mutlaka, icloud üzerinden bu şekilde onlara erişim sağlanabilir diye düşünüyorum lütfen dikkatli olalım.

Aşağıdaki linklerde konu hakkında bulduğum geçmiş yazılar bulunuyor;Bana gelen mailin görseli de aşağıda ki gibi.

https://s2.eksiup.com/230090096936.jpg

4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bounty Kampanyaları İçin Sınırsız En Verimli Kaynak Burada on: October 01, 2018, 06:27:11 PM
Son haftalarda bounty kampanyaları ile ilgili bir çok başlık açıldı.
Ve bu başlıklar altındaki yorumları okuduğumda bir çok arkadaşın bu kampanyalara ait kolaylıklar sağlayan sitelerden bilgisi olmadığını gözlemlemiş oldum.
Bu nedenle bu başlığı bounty avcısı arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek adına açma gereği hissettim.
Bu konuda bir çok paylaşım yapan site var.
Fakat aralarında en basit ve iyisi olduğunu düşündüğüm hayırsever bir ukraynalı arkadaşımıza ait olan aşağıdaki siteyi paylaşmam yeterli olacaktır.
 


http://bounty.slavyansk.bizBounty severlerin görmek istediği her şeyi düşünüp tek bir yere toplamış bu arkadaşımız.
Resimde göründüğü gibi bountynin açıldığı tarihten tutun ico derecelerine, ödül yüzdeleri, ödül miktarı, bounty manager ine kadar hepsi tek bir görselde mevcut.
Yeni güne ait paylaşımlarını genelde bizim akşam saatlerimizde yapıyor.
İmza kampanyalarını da ayrıca tek bir başlık altında toplaması bu konuda arayış içerisinde olanlar için ayrı güzellik.
Geçmiş aylarda açılan bountyleri görmek isterseniz yukarıdaki aylara ait başlıkları tıklamanız yeterli olacaktır.

Ukraynalı hayırsever dostumuza teşekkür eder, sizlere de keyifli ödül katılımları dilerim  Smiley
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitcoin Laylaylom Diyenler İçin; on: September 30, 2018, 10:54:53 PM
Malumunuz "bitcoin bir balondur, bitcoinin geleceği yoktur, bitcoin saadet zinciricir, bitcoin laylaylomdur" vb gibi sözleri çok işitiyoruz.
Benim bu paylaşımımdaki amacım, kendini kanıtlamış olan büyük şirketlerin Bitcoin patent başvuruları konusundaki rakamsal olarak istatistiklerini sizler ile paylaşıp bu söylemlerin karşılığı olmadığını göstermektir.
Sonuç olarak bitcoin dijital dünyanın geleceği olacak ve bunu bizlere gelecek kanıtlayacak. Bu yolda önden yerini alanlar zirvede olup arkadan yeni gelenlere yol gösteren olacaktır.


Gelelim bu buyük şirketlerin başvurularına;
 

1) IBM

Hepimizin bildiği namı değer IBM firması bu konuda zirvede. Toplamda 74 adet başvurusu görünüyor.

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=International+Business+Machines+Corporation&num=25


2) Bank of America

Amerikanın en büyük bankalarından olan Bank of America içerisinde "Bitcoin" geçen 43 adet patent başvuru yapmış görünüyor.  

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Bank+Of+America+Corporation&num=25&page=1


3) Intel

Tamamı Bitcoin ile ilgili olmasa da aldığı patentlerin adeti 46 olarak görünüyor.

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Intel+Corporation&num=25


4) Walmart

11 adet başvurusu ile görünen Amerikalı çok büyük bir market zinciri olan walmart'ın bu konudaki ilgisi, ilerisi için alt yapı oluşturmaya yönelik gibi. 2020-2023 yılları arasında bu firmadan gelen çok ses getirecek gelişmeler olabilir diye düşünüyorum.

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Wal-Mart+Stores%2c+Inc.&num=25


5) Sony

Kalitesi ile hemen hemen herkesin hafızasında yer edinmiş olan Sony'de 42 adet başvuru ile bu işin içerisinde Smiley Sadece bu firmanın ismi gelecek adına hayal kurmayı güzelleştiriyor Smiley

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Sony+Corporation&num=25Uygun görürseniz merit bağışlarınız beni çok mutlu eder, teşekkürler.  Smiley


6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / ICOVO [OVO] — Güçlü ICO’ları Besleyecek Dünyanin ilk ICO Platformu on: September 26, 2018, 12:40:08 PM

  Bounty kampanyası ile tanışmış olduğum ve oldukça dikkatimi çeken ICOVO hakkında elimden geldiğince edinip derlemiş olduğum bilgiler ile bir paylaşım yaparak bu projenin farkındalığını arttırmak istedim. (Bounty ile deneyimlerimi konunun en altında belirteceğim.) Gerçek ve güçlü ICO'ların çok az bulunabildiği bu günlerde bu tarz araştırmalarıma devam ederek bunları sizler ile paylaşmayı planlıyorum. Uygun görürseniz merit bağışlarınız beni ayrıca mutlu eder, teşekkürler.  Smiley

  ICOVO'ya dönecek olursak ; hepimizin bildiği üzere kripto para dünyasında bir çok kişi belirli miktarlarda yatırım yapmaktadır. Her gün yeni ICO’lar günümüze dahil olmakla birlikte bunların maalesef bir çoğu sahte proje olarak karşımıza çıkıyor. Tokenleri ucuza alabilmek için ICO’lar en ideal seçenek gibi görünse de, önümüze çıkan bu sahte projeler tüm yatırımınızı kaybetme olasılığınızı oldukça mümkün kılıyor. Buda kripto piyasasının getirmiş olduğu çok fazla karmaşa ve zorlukların içinde en can sıkıcı konu olarak yer hafızalarımızda yer ediniyor. Bu yüzden yatırımcılar yapacakları değerlendirme konusunda doğru seçimlere çok fazla ihtiyaç duymakta.

  Bunun yanı sıra ülkeler ICO’larda sağlıklı ortam yarabilmek ve vatandaşlarını bazı dolandırıcılıklardan koruyabilmek adına bir takım düzenlemelerde bulunmaktadırlar. Ancak bu süreçte ICO’ların merkezi yapıları nedeniyle bu süreçler istenildiği gibi olmuyor.

  İşte tam bu sırada bunu en iyi yapabilecek olan ICOVO projesi devreye giriyor ve DAICO kavramına dayanan DAICOVO akıllı sözleşmesiyle, sağlıklı ICO’ları gerçekleştirebilen dünyanın ilk ve tek ICO platformu olarak karşımıza çıkıyor. ICOVO merkezi olmayan yapısıyla ICO’larda sıkça rastlanan dolandırıcılık sorunlarını ortadan kaldırmayı vaad ediyor.


Peki ICOVO nasıl çalışıyor ?

En önemli amaç olarak ICO yatırımcılarını korumayı benimseyecek olan ICOVO, beraberindeki bir çok soruna da çözebilmeyi kendine görev edinmiştir. Bunu da bir fon yönetim sistemi kurarak, ICO proje kurucularının ve projelerinin şeffaflığını arttırarak yapıyor olacak. Bu fikir ilk olarak 2018 Ocak ayında Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin tarafından savunulan DAICO kavramına dayanan DAICOVO akıllı sözleşmesi ile ortaya çıkan bir yaklaşımdan gelmektedir. Bu ICO’larda ERC20 standardına uyan tokenler kullanan akıllı sözleşmeler, proje kurucularının belirli bir zaman içerisinde çekebileceği fon miktarını sınırlamak için kullanılacak ve eğer proje herhangi bir sebepten dolayı iptal edilirse kalan fonlar geri gönderilebilir olacak. Bu sayede yatırımcılarını her zaman korumayı garanti edecek olan platform ayrıca, invitörler ve proje kurucuları için KYC/AML’yi de kullanıyor olacak. Whitepaper ve sözleşmede hiçbir değişiklik yapılmadığından emin olabilmek için gerekli teknolojiler kullanarak bunun önüne geçecek. ICOVO app’da ayrıca bir gösterge paneli, whitepaper görüntüleyici, ICOVO web ile entegrasyonu sağlanmış ICO projelerinin bir listesini ve Photo ID’lerin yükleyicisini içerecek. Bunlar da DEX (Merkezi Olmayan Değişim) arayüzüne sahip olmasıyla, bu sayede DAICOVO kullanıcı ara yüzlerini içerecek ve kullanıcıların tokenlerinin ticaretlerini yapılabileceği durumda olacak.


ICOVO takımı ise son derece vizyonu olan, güçlü ve gelecek vaad bu projeyi çok daha ileri taşıyabilecek deneyimi olan bir ekip olarak göze çarpıyor. Her birinin Linkedin profillerini detaylı inceledim onlarıda burada özetle hepsini birer birer paylaşacağım.


ICO ve Token bilgilerine göz attığımız da gelecekte var olacak tüm ICO’ların ICOVO ekosistemine entegre edilerek karşımıza çıkmaları planlanıyor. Şu anda var olan pek çok ICO projelerinde satın alma birimi olarak Ethereum kullanmakta ancak bu token ICOVO platformu üzerinden projelere katılmak için ICO yatırımcılarına bu faydalar sağlanacaktır.

Token tipi: ERC20/ERC223
Token simgesi: OVO (OH-vo)
Toplam token sayısı: 200 milyon
ICO token fiyatı: 1 OVO = 0.3 USD
En küçük birim: nOVO (nano OVO) = 0.000000001 OVO
Çıkış tarihi: Ağustos 2018
Soft cap: 5.868 ETH (Aşıldı)
Hard cap: 60.360 ETH
Hedef: 33.533 ETH

Sonuç olarak ICOVO yatırımcıların yapacakları değerlendirme konusunda doğru seçime uydukları ihtiyacı en doğru ve istenilen şekilde karşılayacak gibi görünüyor. Kurmuş oldukları mekanizma sayesinde kripto dünyasının güvenilirliğini sağlayacak en büyük bayrak taşıyıcı olarak göze çarpıyor.

İlginizi çektiyse eğer proje hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Website: https://icovo.co

Whitepaper: https://icovo.co/whitepaper/20180620_icovo_wp_service_en.pdf

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4468796.0

Twitter: https://twitter.com/ICOVOCO

Facebook: https://www.facebook.com/icovoco/

Telegram: https://t.me/icovoco

Reddit: https://www.reddit.com/r/ICOVO/Medium Paylaşımım: https://medium.com/@dozturk.btc/icovo-ovo-güçlü-icoları-besleyecek-dünyanin-ilk-ico-platformu-e99c3c16c5ef

Bounty Hakkında: Menajeri çok sevdiğim btcltcdigger olan bu ICO'nun bountysinde Twitter ve Content campaignlerine katılarak başladım. Aşağıdaki linkten sizde göz atıp size uygun olanlara katılabilirsiniz, tavsiye ederim Smiley

Link: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4995911


7  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Simdaq (SMQ) Platform Is Released on: September 20, 2018, 11:52:43 AM
Simdaq is a project that promises to provide all the tools necessary for the development of crypto market analysis and trading strategies and related training. In short, it is a platform that offers both training and training tools for you to buy and sell operations.

The first version of its products was recently released. With this release, 4 tutorials (Beginners' Guide, Market Basics, Geometry in Fundamental Analysis, Technical Market Indicators) were presented for free viewing of users. All of the relevant trainings are in English at the moment, but in the future, the translations will be made according to the preferences of the users.

It is clearly observed that Technical Analysis (TA) has always worked when everyone has been whistling in the dark (man this coin is trash, this coin will make at least 10x in bull season etc.). In this market where gossip was bought and the news was sold, TA always showed the future of the news a step in advance and also made TA followers earn in both bear and bull seasons. A lot of people who invested a lot of money only by examining TA reviews/comments, but not doing TA itself, couldn’t know exactly where to buy or sell, thus lost money even if the market has been increasing.

That's why the Simdaq team brought a really nice product. For the time being when someone answers such questions like “When should I buy? Shall we sell? Should I buy immediately, or do you think it will continue decreasing?”, then might get feedbacks like “You did not say when to sell!! God damn you!”. With Simdaq, the amount of this kind of reactions will decrease, since everyone will be able to conduct their own TA.

In trainings, in order to introduce the user into the idea, there are short quizzes before each topic. With this effect, the subjects do not stay in the air. In addition to the courses, you can use the data from many exchanges in “Simulation” section to study the analysis of the coins listed in those exchanges at all times or at a time interval of your own. What makes the system nice is that you can immediately see how your TA comment is by taking the time forward after you make your TA comment and if you have parts that need to be corrected, you can get help right away.

With regular study, you can create your own specific algorithms and try them on the platform for many different coins / tokens. In this way, you can clearly test how the algorithm you developed is valid.

The platform is currently providing 3 tasks per day to the user. When you complete the related tasks, you earn SMQ (0.1, 0.2, 0.3 SMQ etc.), which is the token of the platform. With your earned SMQs, you can increase your earnings by analyzing graphs which are based on the actual data, but coins and time interval are unknown and then trading on “SMQ Traiding” section. In this way, you can make more realistic analyzes, as there is an opportunity of doubling the amount of tokens or risk of losing them (even if the value is small at the moment). At the moment, a maximum of 1000 SMQs can be traded. For example, if you start trading with 10 SMQ, the simulation gives you a figure like $1M and you can trade for a specific number of candles on the simulation. If you've made a 10% profit when the simulation is over, you get 10% over 10SMQ, so you're increasing 1 SMQ. The same goes for the loss case.

Registration is free for the moment. After you register for the first time, you can purchase one of the membership plans offered by the site in order to use the simulation for a longer period of time. Of course, if you believe in yourself, you can collect SMQs from daily tasks and buy membership plans with them too.

You can use https://simdaq.com/#/signup to register for the site (no reference). If you do not know anything about TA, you can start your TA training on Simdaq platform after you approve the verification mail, and if you are already knowlegeable about it, you can start trading to improve yourself at the maximum level and test the accuracy of the algorithms you have created. Even if you say “I know all about TA and have very solid background”, then you can use SMQ trade as a way of earning money by doubling your SMQs.

I like the product very much. While many others are selling fictional projects, this team offered a real product and started to operate it actively. With future updates, activities such as trade competitions will also be provided. If you have any questions about the subject, I can answer it under the thread. If you want to get more information about Simdaq, you can use the links below.

Website: https://simdaq.com/
SIMDAQ Telegram: https://telegram.me/simdaq
SIMDAQ Twitter: https://twitter.com/simdaq_official
SIMDAQ Facebook: https://www.facebook.com/simdaq/
SIMDAQ  Medium: https://medium.com/simdaq-blog
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Simdaq(SMQ) Platform Açıldı on: September 20, 2018, 06:29:17 AM
Simdaq, Kripto pazar analizi ve ticaret stratejilerinin geliştirilmesi ve bunlara bağlı eğitimler için gerekli tüm araçları sağlamayı vaat eden bir proje. Kısacası al-sat işlemleri için hem sizi eğiten hem de bu eğitimlerinizi ölçümleyebileceğiniz araçlar sunan bir platform.

Takip edenlerin bileceği üzere kısa süre önce ürünlerinin ilk sürümü yayınlandı. Bu sürüm ile birlikte 4 adet eğitim(Yeni başlayanlar rehberi, Piyasa Temelleri, Temel Analizde Geometri, Teknik Piyasa Göstergeleri)  kullanıcıların ücretsiz olarak inceleyebilmesi için sunuldu. İlgili eğitimlerin tamamı şu an için İngilizce ancak ilerleyen zamanlarda kullanıcıların tercihlerine göre çevirilerin yapılması gündemde.

Herkesin kafadan salladığı(abi bu coin çöp, yok yok boğada en az 10x yapar vs) bu piyasada geçmiş dönemler incelendiğinde Teknik Analiz’in(TA) her daim işe yaradığı açık bir şekilde gözlemlenmektedir. Dedikodunun alınıp haberin satıldığı bu piyasada TA haberin geleceğini her zaman bir adım önceden göstermiş ve takibini güzel yapanlara ayıda da boğada da kazandırmıştır. Senden benden bir fazlası olmayan adamların TA yorumlarını inceleyerek dünyanın parasını yatıran bir çok kişi, TA’yı kendisi kuramadığı için tam olarak nerede girmesi ve nerede çıkması gerektiğini bilememiş, piyasa artarken bile zarar etmişlerdi.

İşte böyle bir ortama Simdaq ekibi gerçekten çok güzel bir ürün getirdiler. Nerde gireyim? Çıkalım mı? Hemen alayım mı daha düşer mi gibi soruları sorup daha sonra onlara cevap veren adamlara Girdik ama çıkacağımız zaman söylemedin!! Allah belanı versin! Senin yüzünden battım şeklinde lanet okumaktansa Simdaq üzerinde yapılacak geçmiş dönem analizleri ile birlikte bu soruların cevaplarını herkes kendisi bulabilecek.  

Derslerde konu anlatılırken aynı zamanda kullanıcıyı işin içine iyice sokmak için, bir sonraki konuya geçmeden önce kısa quizler mevcut. Bu etkisi ile birlikte konu çok havada kalmamış oluyor. Dersler dışında “Simulasyon” kısmında bir çok borsanın verilerini kullanarak, o borsalarda listelenmiş olan coinlerin, tüm zamanlardaki ya da kendi belirlediğiniz bir zaman aralığındaki analizi üzerinde çalışabiliyorsunuz. Sistemi güzel kılan, siz TA yorumunuzu getirdikten sonra zamanı ilerleterek anında TA yorumununuz nasıl olduğunu görebilmeniz ve düzeltilmesi gereken kısımlar var ise bunun düzeltmesini anında sağlayabilmeniz.

Yapılacak düzenli çalışmalar ile kendinize ait belirli algoritmalar oluşturabilir ve bunları bir çok faklı coin/token için platformda deneyebilirsiniz. Bu sayede geliştirdiğiniz algoritmanın ne zamanlarda ne şekilde geçerli olduğunu net olarak test edebilirsiniz.

Platform şu an için her gün 3 adet görev veriyor kullanıcıya. İlgili görevleri tamamladığınızda platformun tokeni olan SMQ kazanıyorsunuz. (0.1,0.2,0.3 adet gibi) Kazanmış olduğunuz SMQ’lar ile SMQ Traiding kısmında, gerçek verilere dayanılarak hazırlanan ancak hangi coin ve hangi zaman aralığı olduğunu bilmediğiniz grafikler üzerinde al-sat yaparak kazancınızı da arttırabilirsizin. Bu sayede simulasyondaki hiç bir şey kaybetmeme riskinden dolayı yapmış olduğunuz Teknik Analizlerden ziyade, elinizde bulunan token(değeri şu an için ufak olsa da) katlamak ya da kaybetmek riski bulunduğundan dolayı, daha gerçekçi analizler çıkarabilirsiniz. Şu an için maksimum 1000 SMQ ile trade yapılabiliyor. Örneğin siz 10 SMQ ile trade e girdiniz, simulasyon size 1m$ gibi bir rakam veriyor ve simulasyon üzerinde belirli mum sayısı kadar işlem yapıyorsunuz. Simulasyon bittiğinde %10 kar ettiyseniz, ilk giriş yaptığınız 10SMQ üzerinden %10 kazanmış yani 1 SMQ arttırmış oluyorsunuz. Kayıpta da tabi aynı durum geçerli.

Platforma kayıt şu an için ücretsiz. İlk kayıt olduktan sonra, simulasyonu daha uzun süreli kullanabilmek için sitenin sunmuş olduğu üyelik planlarından birisini satın alabilirsiniz. Tabi kendinize güveniyorsanız, günlük görevlerden gelen SMQ’ları biriktirip, onlarla da daha üyelik planı satın alabiliyorsunuz.

Siteye kayıt için https://simdaq.com/#/signup adresini kullanabilirsiniz(Referans yok). Gelecek olan maili onayladıktan sonra Simdaq platform üzerinde hiç bilmiyorsanız Teknik Analiz eğitiminize başlayabilir, zaten biliyorsanız da kendinizi maksimum düzeyde geliştirebilmek ve yarattığınız algoritmaların doğruluğunu test edebilmek için işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Hatta  “Ben yaladım yuttum TA’yı bana ne katabilir ki’ de diyorsanız, SMQ trade kısmından SMQ’larınızı katlayarak kazanç kapısı olarak kullanabilirsiniz.

Ben ürünü çok beğendim. Bir çok proje hayal ürünü satarken adamlar gerçek bir ürün ortaya koydular ve bunu da aktif olarak işletmeye başladılar. İleride gelecek güncellemelerle trade yarışmaları gibi işlemler de sağlanacak. Konuyla ilgili sorularınız olursa başlık altından cevaplayabilirim. Bunun dışında Simdaq ile ilgili başka bilgiler edinmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Website: https://simdaq.com/
SIMDAQ Telegram: https://telegram.me/simdaq
SIMDAQ Twitter: https://twitter.com/simdaq_official
SIMDAQ Facebook: https://www.facebook.com/simdaq/
SIMDAQ  Medium: https://medium.com/simdaq-blog

Merit konusunda desteğiniz olursa ayrıca sevinirim.
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!