Bitcoin Forum
May 09, 2024, 06:16:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Laylaylom Diyenler İçin;  (Read 371 times)
dodocum (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

View Profile WWW
September 30, 2018, 10:54:53 PM
Last edit: October 02, 2018, 05:06:37 AM by dodocum
Merited by teramit (2), mhanbostanci (1)

Malumunuz "bitcoin bir balondur, bitcoinin geleceği yoktur, bitcoin saadet zinciricir, bitcoin laylaylomdur" vb gibi sözleri çok işitiyoruz.
Benim bu paylaşımımdaki amacım, kendini kanıtlamış olan büyük şirketlerin Bitcoin patent başvuruları konusundaki rakamsal olarak istatistiklerini sizler ile paylaşıp bu söylemlerin karşılığı olmadığını göstermektir.
Sonuç olarak bitcoin dijital dünyanın geleceği olacak ve bunu bizlere gelecek kanıtlayacak. Bu yolda önden yerini alanlar zirvede olup arkadan yeni gelenlere yol gösteren olacaktır.

Gelelim bu buyük şirketlerin başvurularına;

1) IBM

Hepimizin bildiği namı değer IBM firması bu konuda zirvede. Toplamda 74 adet başvurusu görünüyor.

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=International+Business+Machines+Corporation&num=25

2) Bank of America

Amerikanın en büyük bankalarından olan Bank of America içerisinde "Bitcoin" geçen 43 adet patent başvuru yapmış görünüyor.  

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Bank+Of+America+Corporation&num=25&page=1

3) Intel

Tamamı Bitcoin ile ilgili olmasa da aldığı patentlerin adeti 46 olarak görünüyor.

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Intel+Corporation&num=25

4) Walmart

11 adet başvurusu ile görünen Amerikalı çok büyük bir market zinciri olan walmart'ın bu konudaki ilgisi, ilerisi için alt yapı oluşturmaya yönelik gibi. 2020-2023 yılları arasında bu firmadan gelen çok ses getirecek gelişmeler olabilir diye düşünüyorum.

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Wal-Mart+Stores%2c+Inc.&num=25

5) Sony

Kalitesi ile hemen hemen herkesin hafızasında yer edinmiş olan Sony'de 42 adet başvuru ile bu işin içerisinde Smiley Sadece bu firmanın ismi gelecek adına hayal kurmayı güzelleştiriyor Smiley

https://patents.google.com/?q=bitcoin&assignee=Sony+Corporation&num=25

Uygun görürseniz merit bağışlarınız beni çok mutlu eder, teşekkürler.  Smiley

1715235396
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715235396
Reply with quote  #2

1715235396
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
September 30, 2018, 11:36:59 PM

Gelecekte büyük şirketler şimdiden bitcoin ile yer almak için patent almaya başlamışlar.Bunlar güzel gelişmeler.İlerisi için umut veriyor.her ne kadar şu an piyasa can sıkıcı ise de bu tür haberler umutlarımızı yeşertiyor.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 01, 2018, 06:08:31 AM

Güzel bir başlık ama adetler çok çok az, buralarda yüzlerce teknoloji patenti görmeye başladığımız zaman, zaten blockchain teknolojisi de ilerlemeye başlayacaktır. Bu firmaların 10 adet altı, varolan tüm teknolojilere patenti vardır zaten.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 01, 2018, 10:21:36 AM

Kendini büyütmek isteyen hatta ileri teknolojiye herkesten önce merhaba demek isteyen akıllı şirketler ayakta kalmayı hakkediyorlar kesinlikle çok mantıklı bir hareket olduğunu düşünüyorum bir an önce diğer büyük şirketlerinde adım atması gerekmektedir.

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
October 01, 2018, 11:23:52 AM

Şuraya bir not bırakayım: Nasıl ki şuan herkesin yolu dolardan geçtiyse, Zamanla herkesin yolu bitcoinden geçecek. Geleceğin kaçınılmaz teknolojisi de diyebiliriz geleceğin parasıda diyebiliriz. Yakın zamanda bir çok şirket bu teknolojiyi kullanmak için altyapısını güncelleyecek.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 01, 2018, 11:48:37 AM

bitcoin teknolojisine bok atan bana göre katıksız çiftlikbankçıdır çomarın dijital sürümüdür.böyle insanların yanında 1 dk dahi durmam internet ortamında da muhattap almam..minicik dünyalarının içinde sıkışıp kalmış zavallılardır...yeni tosunların onları dolandırmalarını beklemektedirler

gülün geçin .p
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 01, 2018, 12:04:55 PM

Ben biraz uzak durmak isteyenlere aslında anlayışlı gözle bakıyorum çünkü insanlar senelerce bu ülkede dolandırılmış. Ya şirket bitcoinlerimizi alıp kaçarsa diyor anlatamiyorsun çünkü adam çağın gerisinde kalıyor kendini geliştirmiyor. Bence kimseye bir şey anlatmaya gerek yok işinize bakın Smiley

krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 01, 2018, 12:14:13 PM

btc ve belki birkaç coin daha çok talep görecektir ama çoğu coin çöp olacaktır 2018 de 1.2 milyar dolar ico dan para çarpmışlar az değil. bu çöpler ve dolandırıcılık yüzünden güvensiz görünsede btc ve birkaçı daha çok değerlenecektir

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
October 01, 2018, 12:55:16 PM

Bitcoin patent başvuruları ne demek oluyor ben anlayamadım benim bildigim bu firmalar blockchain teknolojisi ile ilgileniyorlar yoksa bitcoin ile en ufak bir ilişkileri olduğunu daha önce duymamıştım. Kendileri kendi blokchainlerini yazarak bitcoin ile hiç alakası olmadan kripto para bile basmadan verilerini bu blockhainler üzerine taşıyacaklar.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
October 01, 2018, 01:08:34 PM

Güzel araştırma bunlar nette bilinenler bir de bilinmeyen irili ufaklı birçok şirket ve banka var Türkiye'de de sayısı oldukça fazla.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
erdemdio
Member
**

Activity: 191
Merit: 10

View Profile
October 01, 2018, 01:55:00 PM

Biraz daha detaylandırabilirmisiniz konu içeriğini..
Kripto para ile alışveriş için mi bu patentler yoksa blockchain teknolojisine yönelik bir sürecmidir?

Teşekkürler
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
October 01, 2018, 02:05:43 PM

Bunlar dünyanın en büyük şirketleri arasında. İlgi göstermeleri çok güzel ama bu kadarı yetersiz henüz. Microsoft, Google, Facebook'ta devreye girince devler ligine dönebilir ortalık. En büyük özellik ödeme sistemlerine geçmeleri ile olacak. Bilgim yok eğer ki yapıldıysa takip etmedim kusura bakmayın ama misal Amazon, Ebay gibi büyük siteler Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayınca, Google, Facebook, Yandex reklam ödemelerini Bitcoin ile alıp vermeye başlayınca, Microsoft key ödemelerini Bitcoin ile almaya başlayınca Bitcoin ölümsüzleşmiş demektir. Buna da sanırım daha zaman var.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
October 01, 2018, 02:17:07 PM

Başvurular var evet ve büyük firmaların hepsi ilgi duyuyor ama oldukça yavaştan alıyorlar. Onların yavaştan alması hızıyla ünlü bu piyasayı da yavaşlatıyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
October 01, 2018, 02:50:10 PM

bu başvuruların genelde ya tutarsa başvuruları ki baştan alalım sonra dava açarız sistemde olmamamıza gerek yok başvuruları.
bir ara bakmıştım çoğu işlevsellikten uzak patent başvuruları amaç yazılımsal olarak almak ama buda amerikadaki patent birimleri açık kaynak kodluğu olduğu için bir çoğu reddedilecek ve ediliyor.
önemli patent başvurularıda var işlevsellikle ilgi öneli olan bunların kabulü ki aslında herşey finansal yönden tanımlanması gerisi patent olmuş olmamış önemli değil.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
October 01, 2018, 03:04:18 PM

Bitcoin e balon demek haksızlık olur , fiyatına balon denilebilir henüz bu değerlerde olmayabilir. Zamanla daha da yükselebilir gayet mümkün.

Büyük firmalar bitcoin için patent başvurusundan ziyade blockchain için patent başvuruları yaptıklarını düşünüyorum. Zaten patent başvurularını incelerseniz sadece bu alanda değil bir sürü alanda da başvuruları var ama her aldıkları yada başvuru yaptıkları patent in geleceği var demek çok mantıklı değil.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 01, 2018, 04:51:46 PM

Konu başındaki açıklamada bu firmaların "Bitcoin patent başvuruları" yaptığı belirtilmiş. Bana kalırsa bu ifade hatalı görünüyor. Bitcoin patenti değildir o; "Blockchain patenti" olmalıdır. Belirtilen firmaların patent linklerini incelediğimde öyle görüyorum ben. Eğer dediğim doğruysa, o ifadeyi "blockchain" olarak değiştirirseniz daha doğru bir paylaşım olacaktır.
Edit: üstteki arkadaşla benzer şeyler yazmışız, kusura bakmayın.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 01, 2018, 05:11:18 PM

tabiki bitcoinle çalışacaklar. herkes kralın kim olduğunun farkında. ayrıca kripto denildiği zaman dünyanının yarısından fazlası genel isminin bitcoin olduğunu sanıyor. diğerlerinin adını bile duymamışlar.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
October 01, 2018, 05:24:30 PM

bitcoin le şuan tanıştığım içim mutluyum fakat daha erken tanışmadığım için üzgünüm ama hala geç değil inanın 5 sene sonra bu günleri çok arayacağız inanın
Delimelibeli
Jr. Member
*

Activity: 80

View Profile
October 01, 2018, 06:06:22 PM

Bitcoin laylaylom değil ama uğruna patent başvurusu alınacak bir kripto para değil, daha güzel teknolojili tokenler/coinler var artık.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
October 01, 2018, 07:07:05 PM

Bu teknolojinin başladığı yer Bitcoin olduğuna göre bu piyasanın büyüklerininde bildiği şeyler vardır elbet, blockchain teknolojisi dediğimizde Bitcoin ile başladığına göre ve herkezi her coini peşinden sürüklediği sürece dünyanın vazgeçemediği dolar gibi olacak onun için balon ihtimali şimdilik sıfır gibi.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: