Bitcoin Forum
September 22, 2020, 08:53:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Platformlara ve Projelere Göre IEO Performansları on: September 17, 2020, 09:58:25 AM
Binance üzerine o kadar çok odak oluşuyor ki acaba bazı şeyleri gözden mi kaçırıyoruz?
Sizlerle başka bir başlık üzerinden aldığım fikirle bu araştırmayı yaptım (aslında sadece basit bir google araması). Sonuç olarak şu güzel verileri buldum.

Borsalara göre IEO/IDO performansı
;


Projelere göre IEO/IDO performansı;


ATH değeri olarak da şu anki verilere göre de Bitmax ve onun IEO'leri daha başarılı görünüyor.
Proje olarak baktığımız zamanda Bitmax IEO'su STAKE (XDAI) en iyi performansı göstermiş görünüyor.

Komik olanı ise Bitmax'ın Stake satışı sırasında her şey hazırdı. Elimde para falan vardı. Alıp almamakta kararsız kaldım ve en son bu ne ya STAKE diye isim olur mu diye vazgeçtim. Sonuç ortada.
2  Local / Konu Dışı / Telefon Önerisi on: September 07, 2020, 06:44:05 AM
Yıllardır Android kullanıcısıyım. Daha önce telefon önerisi için başlık açılmıştı biliyorum ama hem yeniden bir değerlendirme hem de yeni çıkan telefonları gözden geçirme anlamında fikrinizi almak istedim.

Bütçe konusuna girmek istemiyorum, uzun süre güvenle kullanmak ve sorun yaşamamak istiyorum. Bu nedenle fiyata çok takılmayacağım. Ucuz telefon alıp 6 ay sonra pişman olmak istemiyorum. Ama tabi ki bir telefona da 12000-13000 vermeyi düşünmüyorum.

Şu ana kadar incelediklerim

iPhone 11
Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy S10
Xiaomi Note10 Pro
Huawei P40

Diğer alternatiflere de açığım.
3  Local / Konu Dışı / Sahi ne oldu diğer forumlara? on: August 29, 2020, 08:00:48 PM
Biliyorsunuz bir dönem ardı ardına Bitcointalk'a rakip forumlar açılıyordu.

Benim bildiklerim,

cryptotalksworld - not found - rip!
altcointalk -  Sanırım BTT'den sonraki en aktif forum. Az önce göz attım ne yaşıyor ne de ölü.
bitcoingarden - altcointalk gibi ne yaşıyor ne ölü ama altcointalk daha iyi durumda.
moonforum - ne heyecanla kuruldu. ölü. rip!
cryptotalk - yobitin forum. günün birinde olur da herhalde o zamana kripto işi bitmiş olur.
cointalks - covid 19 kapmış olabilir.
cryptocurrencytalk- adam olur mu bilemedim.


---

Bizde de aktivite epey azaldı ama bunlar iyice ölü gibi ne dersiniz?
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance Serum'u Listeledi ve Olanlar Oldu! on: August 11, 2020, 01:49:37 PM
Bir süredir takip ettiğim Serum (SRM) IEO satışı Bitmax ve FTX borsalarında yapılmıştı. Bugün de 16.30 TSİ ile bu borsalarda ve Uniswap'da trade başlayacaktı.
1 saat kala Binance duyurusu yapıldı ve eş zamanlı trading başladı.

IEO fiyatı 0.11$ olan SRM 1.6'ya kadar işlem görerek ilginç bir seviyeye kadar çıktı. IEO'suna katılmamıştım ama listenice mutlaka alacağım demiştim. O tren kaçmış oldu. Haliyle alamadık. IEO'dan alanlar %1000 gibi karla satma şansına erişti.
5  Local / Konu Dışı / Maske Rezilliği on: July 27, 2020, 01:29:34 PM
Gerçekten bazen içinde yaşadığımız toplumdan hicap duyuyorum. Malum devlet tarafından bedava dağıtılması kararlaştırılan maske işi yürümeyince, bir açıklama yapıldı ve fahiş fiyat uygulaması görülmemesi için 1TL tavan fiyat uygulanmaya başladı.

Şimdi sağda solda bakıyorum da herkes maske satar oldu. Bakkal, büfe, berber, mandıra, manav, halıcı, bozacı, tatlıcı... Daha aklıma gelmeyen envai çeşit iş yeri 1TL'den maske satıyor.
Zaten herkeste biliyor ki bu maskelerin normal şartlarda maliyeti 20 kuruşun üstünde değil. Hal böyle olunca ekonomik değeri olan maskeler kollara, çeneye ve hatta gözlük gibi başa takılıyor. Ama insanlar günlerce kullanıp atmaya kıyamıyorlar. Uzmanların maksimum 4 saat kullanılabilir dedikleri cerrahi maskereleri 1 aydır kullandığını söyleyen insanlar var. Kimisi yıkayıp kullanıyor kimisi beyaz maske tamamen siyaha dönene kadar. E zaten 4 kişilik bir ailenin tek asgari ücretle herkese her gün 1 maske alması mümkün değil.

Kâr maksimize etmeye çalışırken herkesin tavan fiyattan satmasının ne kadar etik olduğunu bilemiyorum. Ve gerçekten çok üzülüyorum bu durumu gördükçe.
(Bu arada sitemim sadece satana değil. Belki o da 95 kuruşa alıyor. Ama maliyetleri bu kadar olamaz şu incecik maskelerin.)
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Gözden Kaçırdıklarımız! - on: July 23, 2020, 11:33:31 AM
Malum kripto para piyasası çılgın gibi büyüyor. Her geçen gün yeni bir coin, yeni bir blockchain, yeni bir defi, yeni bir mining yöntemi duyuyoruz.
O kadar ki artık gerçekten takip etmesi çok zor bir hal aldı.
Şu anda Coingecko verilerine göre 7701, CMC'ye göre 5783 farklı kripto var piyasada. Ve sayı giderek artmaya devam ediyor. Bu arada da bir bir inanılmaz kâr fırsatlarının kaçtığını gördüm.

Özellikle az önce gelen haberden sonra çok üzüldüğüm bir şey oldu. 1 ay kadar önce kulağıma gelen Kusama (KSM) bugün duyurulduğu üzere Huobi'de listelenecek. Tabi bunun ardından %25 civarı bir yükseliş geldi. Ama beni daha çok üzen 1 aydan uzun süredir bir şeylerle uğraşırken bunun gözden kaçması. Kusama'nın adını çok gördüm sağda solda.

Alın size kaçan tablo;
Quote
Tüm Zamanların En Yükseği   $11,80 2.4%
Jul 23, 2020 (8 dakika)
Tüm Zamanların En Düşüğü   $0,876572 1278.4%
Jan 14, 2020 (6 ay)

0.87'de yakalamak mümkün değildi belki ama 2-3$ seviyelerinde alınması gerekirdi. Şu an bizi ihya edebilirdi.
Halen yükselebileceğini düşünsem de bu saatten sonra satın alamam artık.

Alın size Kusama grafiği;


Başka kaçmasın, fikir alışverişi yapalım arkadaşlar.
7  Local / Ekonomi / Merkez Bankasının Yıl Sonu Beklentileri Güncellendi on: July 13, 2020, 12:34:25 PM
Merkez bankasının açıklamaları neticesinde yıl başında yapılan beklentilerin değiştiğini gözlemleyebilirsiniz.
Kişisel görüşüm halen olması gerekenin altında olduğu yönünde olsa da yıl sonu enflasyon beklentisi %10.22'ye çıkarıldı. Yine dolar için yıl sonu beklentisi 7.26TL'ye çıkarıldı.Quote
TCMB anketinde yılsonu dolar kuru ve enflasyon beklentisi yükseltildi

TCMB, 60 sektör temsilcisi ile yaptığı beklenti anketi Temmuz raporunu yayımladı.

Raporda yıl sonu TÜFE, faiz ve USD/TRY tahmini yükseltilirken büyüme tahmini ise değiştirilmedi.

Cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde %9,54 iken, bu anket döneminde %10,22 oldu.

12 ay sonrası TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde %9,03 iken, bu anket döneminde % 9,33 oldu. 24 ay sonrası TÜFE beklentisi ise bir önceki anket dönemine göre değişmeyerek %8,38’de bırakıldı.

BİST Repo ve Ters-Repo Pazarı’nda oluşan cari ay sonu gecelik faiz oranı beklentisi bir önceki anket döneminde %7,88 iken, bu anket döneminde %7,98 oldu. TCMB Ağırlıklı Ortalama Fonlama Maliyeti cari ay sonu beklentisi bir önceki anket döneminde %7,76 iken bu anket döneminde %7,74 oldu. TCMB bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı cari ay sonu beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla %8,00 ve %8,25 oldu.

Vadesine beş yıl ya da beş yıla yakın süre kalan DİBS'lerin 12 ay sonrası ikincil piyasa yıllık bileşik faiz oranı beklentisi bir önceki anket döneminde %10,48 iken, bu anket döneminde %10,95'e yükseldi. Vadesine on yıl ya da on yıla yakın süre kalan DİBS'lerin 12 ay sonrası ikincil piyasa yıllık bileşik faiz oranı beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla %11,12 ve %11,69 oldu.

Cari yıl sonu döviz kuru beklentisi bir önceki anket döneminde 6,99 TL iken, bu anket döneminde 7,02 TL oldu. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise bir önceki anket döneminde 7,22 TL iken, bu anket döneminde 7,26 TL oldu.

GSYİH 2020 yılı büyüme beklentisi bir önceki anket dönemine göre değişmeyerek % -1,3 oldu. 2021 yılı büyüme beklentisi ise bir önceki anket döneminde %4,6 iken, bu anket döneminde yüzde 4,7 oldu.
8  Local / Konu Dışı / Sivrisinek Sorunsalı on: July 13, 2020, 09:09:46 AM
Malum yaz geldi kapılar, pencereler açıldı... Yetmedi yazlık mekanlara kaçıldı...
Ama o melun hayvan yine iş başında. Geçenlerde bizim ablanın yazlığına misafir olduk ve yeğeni delik deşik görünce içim acıdı. Bu konuda çocuk ve bebeklere de zarar vermeyecek güzel çözümleriniz var mı diye merak ettim.

Xiaomi'nin şöyle bir cihazı var diyorlar ama yorumlar kafa karıştırıcı.


Sonra şuna yöneldim;Ama yine de ikna olmadım.

Tabletli çözümlerin içindeki maddelerin kimyasallığı falan nedeniyle yeğenleri (biri bebek) riske atmamak adına elemek zorundayım. Yoksa tak 2 tane raid tablet geç. Yardım edin acil bir çözüm lazım.
9  Local / Konu Dışı / Dolandırıcılık Yönteminde Son Nokta on: July 13, 2020, 07:37:45 AM
Bu dolandırıcılar üretkenlikleri ile beni daima şaşırtırlar. Bu kadar zeki insanların gerçekten bir şey peşinde koşmak yerine neden bu tarz işlerle uğraştığını da anlamakta güçlük çekiyorum. Konuya giriş biraz uzadı farkındayım. Önce bu noktaya nasıl geldiğimi anlatayım. @Bthd hocamın açtığı Tesla konusunda @PHI1618'in paylaştığı videoyu açmak istedim.

Birden karşıma Vitalik Buterin'in paylaştığını gösteren bir video çıktı. Reklam olduğunu anlayınca şaşırdım ve acaba Vitalik reklam mı verdi ne alaka falan derken... Sağ tarafta Vitalik'in bir röportaj sırasında konuşmaları yer alırken, sol tarafta 1 ETH yolla 2 ETH al, 5 ETH yolla 10+1 ETH al şeklinde artan şekilde vaatleri gördüm. Ve tabi teknik bir de detay, direk cüzdan adresi vermemişler bunun yerine qr kod vermişler. Bir de sadece 1 defa katılabileceğimizi de yazmayı unutmamışlar. Gördüğüm kadarıyla ciddi bir işlem yok

Cüzdan adresi: https://etherscan.io/address/0xCE0DB8Cf43A0EC870fC2e0b4aa85A4e3d9577b89 SAKIN BU ADRESE PARA YOLLAMAYIN!
Görsel;Aman dikkat ya insanı bir an boşlukta yakalar bunlar...
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Fiyat Yükselişi Beklediklerim. (GEM Mağazası) on: June 30, 2020, 08:08:18 AM
Kendi araştırmalarım sonucu takibe aldığım yeni ve henüz büyük FOMO'ya uğramamış, yükseliş yaşama ihtimali olanlar listemi sizlerle paylaşmak istedim.

- DMG = Defi Money Market Governance Token: Yeni ve destekli bir Defi platformunun tokeni. Token satışı geçen haftaydı ve daha büyük hiç bir borsaya girmeden 3x yaptı.
Bununla ilgili biraz bilgiyi Kubilay Bazna arkadaşımız şu başlıkta anlatmıştı biraz.

- FUND = Unification isimli proje. Bizim Türk'lerde fanı çok yok. Yeni mainnet yaptı. Çok fazla borsada listeli değil. Ve gelişime açık. Yeni gem olabilir. Eski token adı UND imiş ve SWAP yapıyorlar bir yandan da sanırım şu anda. Fiyatı dip seviyesinin biraz üzerinde olsa da piyasaya çıkışı olan 1$'ın yarısının altında. Gözetliyorum.

- BePRO = Aslında bu tarz tokenlere pek ilgi duymam ama ilginç bir haber, spekülasyon söylentileri var. Gambling projelerine pek olumlu bakmasam da BetProtocol değişik bir ilgiye sahip olduğundan gözüm üzerinde. Geçenlerde Kucoin'de listelendiler.

- VRA = Verasity çok sağlam çalışan projelerden birisi. Fiyatı geçenlerde 2'ye katladı ve tekrar geri çekildi. Tek soru işaretim token miktarının çok fazla olması. Bat Killer diye lakap taktılar bunlara. Gözüm üstünde.

- FRM = Ferrum başarılı bir proje. Herkesin ilgisini çekmeyi başardılar. Cüzdanı henüz çok işlevsel bulmuyorum ama halen çıkabileceği seviyenin çok yüksek olduğu kanaatindeyim. Üstelik FRM'nin en büyük avantajlarından birisi toplam miktarı. 300 milyon civarı toplam adedi olacak bir coin için değeri halen çok düşük. Düzeltme tamamlanmış olabilir. Tekrar trene binebilirim.

- SOL = Solana, Binance'a girmemiş olsa henüz tüm sepetimi SOL'a çevirebilirdim. Potansiyeli yüksek ve halen gelişebilir gibi görünüyor fiyat olarak.

- OGN = Origin Protocol'de beğendiğim projelerden birisi. 0,26$ civarlarında geziyor ve henüz çok büyük bir zıplama yapmadı. Bu da Binance'da listeli olduğu için sadece izlemedeyim şu anda.

- V-ID = VIDT Binance topluluk oylamasını kaybedip Binance'ın kapısından dönmüştü. Potansiyelli ama tekrar Binance yolu açılır mı bilmiyorum ama Kucoin'den alınabilir ve halen potansiyel var gibi.

- KAVA = Kava bence Binance IEO'ları arasında en sağlamı. Mainnet sonrası yükseldi. Ama daha da yükselebilecek bir coin. Fiyat hareketliliği en az olanlardan birisi bence ve bu benim hoşuma gidiyor. Trust wallet üzerinden staking yapılabildiği için uzun vadeli yatırımlarıma ekledim çoktan. (Staking sonrası kilit süresi 21 gün yani parayı geri alabilmek için 21 gün beklemek sıkıntı...)

- BAND = Band Protocol yine bir diğer güzel Binance IEO'su bence ve daha fiyatı yükselebilir gibi geliyor. Ama ne yazık ki KAVA'da söylediklerim, BAND için geçerli değil. BAND fiyat hareketliliği çok fazla ve bu insanı biraz tedirgin ediyor.


NOT: Tüm bu benim beklenti içinde olduğum yeni tokenler/coinler hakkında yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendiniz araştırıp işlemlerinizi ona göre yapmanız gerekir. Buradaki yeni coin ve tokenler her zaman yüksek hızla düşebilecek projelerde olduğunu unutmamak lazım.

Sizlerde hem bu kriptolar, hem de kendi takip ettiklerinizi paylaşırsanız kâr edebileceğimizi düşünüyorum.
11  Local / Konu Dışı / ABD'de Facebook Boykotu Büyüyor. on: June 29, 2020, 08:25:27 AM
Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarını bir bir bünyesine katan facebook ekibine ABD'de tepki giderek büyüyor. Trump tarafından verilen "nefret" içerikli reklamları yayınlayan facebook'a REI, Upwork, The North Face, Unilever ve Verizon'dan sonra büyük reklam geliri sağlayan Coca Cola'da bir ay boyunca facebook reklamlarını durdurma kararı aldı. Saydığım ilk firmalar ise Haziran ardından Temmuz ayında da reklam vermeyeceklerini duyurdular.

Üstelik bu haber sadece facebook olarak değil, bağlı tüm sosyal medya kanallarını kapsıyor. Messenger ve Instagram reklam gelirleri azalan facebook ekibi söz konusu reklamları durdurma kararı alsa da ateş çoktan yanmış durumda.

Sizce benzeri bir durum biz de olsaydı (var da olabilir halen) ne olurdu?

Bu arada bu bir hareket olarak ortaya çıkmış başlangıçta. Benimde kaynağım orası zaten.

https://www.stophateforprofit.org

Kar için nefreti durdur platformuymuş adı.

12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Compound (COMP) Fiyat Spekülasyon Tartışma Alanı - [Binance Listeliyor!] on: June 25, 2020, 05:41:46 AM
DeFi kavramına kripto camiası olarak alışmaya başlıyoruz. Maker DAO ile başlayan rüzgara Coinbase'in kanatları altındaki Compound başka boyut katmaya hazırlanıyor. Maker DAO'nun MKR'sinin geldiği noktayı göz önüne alınca COMP'un bir potansiyeli olacağını tahmin ediyordum.

Geçtiğimiz günlerde COMP'u Coinbase PRO'nun listeleyeceğinin duyurusunun ardından COMP birden 70$'dan 330$'a kadar fırlamış sonra da yavaş yavaş geri çekilmişti.

Bugün ise sabah saatlerinde Binance Compund'u listeleyeceğini duyurdu!
https://t.co/RBE8QEVevz?amp=1

Quote
Fellow Binancians,

Binance will list Compound (COMP) and open trading for COMP/BTC, COMP/BNB, COMP/BUSD and COMP/USDT trading pairs at 2020/06/25 6:00 AM (UTC). Users can now start depositing COMP in preparation for trading.

Please ensure that you undertake sufficient risk assessment when trading newly listed tokens, as they are often subject to high price volatility.

COMP Listing Fee: 0 BNB.

...

Yine 0 fee ile listelenen bir token daha geliyor.
İlginç olan COMP token daha henüz CMC'de listelenmedi bile... Coingecko'dan verilerine ulaşabiliyoruz.Compound hakkındaki Binance Research makalesine buradan göz atabilirsiniz;

https://research.binance.com/en/projects/compound

COMP token hakkında da bilgi verelim biraz.

Toplam 10 milyon Supply olan bir token ve şu anda yaklaşık 2.7'si dolaşımda.
Coinbase dışında şimdi Binance ile 2. major borsasına girse de bir süredir küçük borsalar ve dex marketlerde işlem yapılabiliyordu.


Bu arada Compound'un uzun zamandır hacim anlamında gerisinde kaldığı Maker DAO'yu geçtiğini görebiliyoruz.Detaylı bilgileri zamanla güncelleriz.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / DGB Binance.com'a Giriyor! on: June 22, 2020, 11:04:55 AM
Binance'dan sonunda o duyuru geldi!

Duyuru: https://www.binance.com/en/support/articles/61dab303cffb4582b77afe3e4e830e1f
Quote
Fellow Binancians,

Binance will list DigiByte (DGB) and open trading for DGB/BTC, DGB/BNB and DGB/BUSD trading pairs at 2020/06/22 2:00 PM (UTC). Users can now start depositing DGB in preparation for trading.

Please ensure that you undertake sufficient risk assessment when trading newly listed tokens, as they are often subject to high price volatility.

DGB Listing Fee: 0 BNB.
14  Local / Servisler / Brave'da Güzel Vurgun on: June 08, 2020, 08:47:16 AM
Brave browser, BAT tokenin web browser'ı olarak uzunca zamandır tanınıyor ve iyi de bir kitle yakaladı.
Fakat geçtiğimiz günlerde bu boyuttaki bir operasyona yakışmayan bir şey yaşandığı ortaya çıktı ve Brave takımı adına CEO özür dilemiş sanırım.

Twitter kullanıısı @cryptonator1337'un farketmesi üzerine attığı tweet ile meşhur olmuş sanırım.

https://twitter.com/cryptonator1337/status/1269201480105578496

Basit bir şey de değil. Arama motoruna falan değil, adres çubuğuna binance.us veya binance.com yazdığınız anda sizi otomatik olarak referans kodu olan bir sayfa üzerinden Binance'a yönlendiriyor. Ve bu durumda Binance'a yeni üye olan herkesin referansı otomatik olarak atanmış oluyor.
Yani adamlar sözde "decentralization" kavramı kapsamında web browser ortay çıkarıyor ama bunu yaptıktan sonra da para kazanma amacıyla birazcık kuralları esnetiyorlar.

Tabi camia mensupları da linç'i başlatıyor: https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/gxt6ho/brave_browser_automatically_redirects_you_to/

Sonrada CEO savunmaya geçiyor elbette: https://twitter.com/BrendanEich/status/1269313200127795201

Son dönemlerde brave kullanan birisi olarak hoşuma gitmedi doğrusu.
15  Local / Konu Dışı / Bir Tablo ve 120 Milyon $! on: June 08, 2020, 06:45:40 AM
Az önce başlık açabileceğimi düşündüğüm bir konuda araştırma yapmak için gezinirken Twitter'da bir şeye geldim.
Chelsea başkanı Roman Abramoviç, bir ressamın yapmış olduğu bir resme 120 milyon $ ödeyerek satın almış.
Söz konusu resim de "yorumsuz" notumla birlikte aşağıda;

https://twitter.com/buzzspor/status/1269876850018463745


Hiç resim çizme becerim yoktur ama bunu valla ben de çizerdim.
16  Local / Konu Dışı / İmza Kampanyasından Dışlanıyorum! Vispilio'ya Destek Oluyorum Diye! on: May 10, 2020, 09:52:50 PM
Bugün imzasını taşıdığım projenin sayım günüydü. Az önce foruma göz atmak için girdiğimde PM kutumda bir mesaj gördüm. Bounty yöneticisi beni listeden silip, profilimdeki negatif feedback meselesini çözmem gerektiğini yoksa imzadan çıkaracağını yazmış. Baktım nedir diye, Lauda isimli forumun kötü kişisi profilime her nedense "hero member" olur olmaz negatif feedback bırakmış. Hemde gördüğüm en saçma sebeple.

Vispilio'nun açtığı ve bizlerinde destek verdiğimiz başlığa destek vermem beni onun çetesinin üyesi yapıyormuş. Her neyse kendisi zaten DT1'de değil ve fikirleri beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Ama beni bu sebeple nasıl kampanyadan dışlamak isteyebilirler anlamıyorum. Üstelik bunu görünce imzadaki herkesin profillerine bakayım dedim ve 11 kişinin daha benzer şekilde negatif feedback'i olduğunu gördüm! Nerede bunun adaleti?

Bende meta'da şöyle bir başlık açtım: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5247453.msg54404766#msg54404766
Destek verin diyeceğimde durduk yere size de negatif feedback verirler şimdi.
17  Economy / Reputation / How long has it been a cause of negative trust to support one of the forum? on: May 10, 2020, 09:35:52 PM
I was informed by a PM from the bounty manager of the project that I signed today. @Lauda left negative feedback on my profile.

The reason for this is that I support in a title opened by @ Vispilio. In the meantime, let me tell you briefly about @ Vispilio with a summary. He is someone who is the most reliable and commissioned merit source in the Turkish community because his ideas are given importance by the forum administrators. In other words, @Lauda has left my profile untrustworthy because I support not only an ordinary person but also someone who is appreciated by the forum administration!

If it was unsafe to say that someone could succeed in the forum, I'm sure we should have painted the vast majority of the forum in red. Moreover, I would bet that @ Lauda said it was his own gang. I don't care about Lauda's ideas either. I also know that there are enough people in the forum who do not like him. Because if anyone knows what other benefits Lauda has to the forum other than planting hate seeds, please tell us!

Another question is for our bounty manager who tells me to solve this problem in order not to disqualify me from the bounty I am in. How accurate is my disqualification from bounty as someone who doesn't even have DT1 or DT2 leaves negative feedback on my profile?

Finally, I have not acted in a "gang" in the forum until today! @Vispilio only reported that I support because it makes a difference with its information in the forum and has the capacity to accomplish the job. I don't regret this. I still think that he can do the job given to him. I would not hesitate to support them if they were candidates for such a job with other very valuable friends like him, who cannot count their name one by one!
BTW, I looked at all members of 777Coin signature profiles. 11 other members has a negative feedback in their profile also!
18  Local / Konu Dışı / Kodi ve İlginç Medya Player Dünyası on: May 08, 2020, 09:30:07 AM
Dizi-Film ve canlı içerikler dahil bir çok şeyi izlemek için onlarca program indiriyoruz, websitelerine bakıyoruz. Netflix hayatımıza girdikten sonra işler biraz değişti ama halen sadece Netflix'e bağımlı kalmak sıkıcı olabildiği için sizlere bir süredir kullandığım ikincil ve değişik bir programdan bahsedeceğim.

Temel olarak bir IPTV uygulaması olarak kullanılsa da Kodi çok ciddi bir program. Aslında basit olarak açık kaynak kodlu bir medya player uygulaması ama öyle yetenekleri var ki, android telefonunuza kurup onu OS gibi kullanarak istediğiniz programlara Kodi üzerinden ulaşabilirsiniz. Onları kendiniz keşfedersiniz.

Bilgisayarınızda yer alan resim, müzik, video gibi içeriklerle birlikte aynı zamanda dışa açılan da bir kapı sunar size Kodi. Ayrıca aynı zamanda Youtube, Vimeo gibi kanalların içeriklerine erişimine izin verir. Eğer deposunu bulabilirseniz bir çok güzel film ve diziye de ulaşabileceğiniz gibi TED konuşmalarını altyazılı olarak izleyebileceğiniz bir eklentiyle ulaşabilir olacaksınız.
Ve son olarak bahsetmek istiyorum ki canlı yayınları izleyebilir ve bu yayınları KODI marifetiyle kayıt bile edebilirsiniz.


Kodi'yi isteyenler kodi.tv adresinden indirebilirsiniz. Windows cihazlar için Microsoft Store'da, Android cihazlar içinde Play Store'dan kurulum da mümkün.

Programı açtığınızda normal medya player'lara göre komplike olduğunu göreceksiniz. Zamanla alışacağınızdan eminim.Karşınıza şöyle bir ekran çıkacak. Yukarıdaki üzeri mavi yanan ayarlar simgesine tıklayıp, oradan Interface sekmesindeki Language bölümüne geçerseniz programınızı %100 Türkçe kullanmaya başlayabilirsiniz.

Buraya kadar ki kısımda normal bir medya player sahibi oldunuz.
Sizlere şimdi birde repository yani kaynak ekleyip oradan içerikleri sınırsız izleyebileceğiniz depolarla tanıştırmak istiyorum.

Dili Türkçe yapanlar için Türkçe'den devam edeceğim, geri kalanlar menüden ingilizce karşılığı ile devam edebilir.
TURKVOD Deposu!

Bunu geçenlerde buldum. Turkvod isimli içinde bolca Türkçe içeriğin yer aldığı bir Kodi deposu.
Şimdi kurulumunu yapalım.
Yukarıda bahsettiğim ayar bölümüne girin.

Orada en başta yer alan "Dosya Yöneticisi" sekmesine tıklayıp oradan "Kaynak Ekle"ye basıyoruz.
Sizi şöyle bir ekran karşılayacak;


Burada "none" yazan yere tıklayıp açılan ekrana http://repo.turkvod.site/ yazıp enter'a basıyoruz. Aşağıdaki kaynak ismine de ben ne olduğunu bilmek için TurkVod yazdım ve kaydettim.
Bu işlemin ardından programı geri-geri gelip programdan çıkış yapıp tekrar açacağız. (Bunu bir kaç kez tekrarlayacağız çünkü sonra stabil çalışmayabiliyor. İleride hata yapmamak için bu noktadan sonra her yaptığımız işlemin ardından bir kez gir çık yapacağız kurulum tamamlanana kadar.)

Programı açtığımızda soldaki menüden "Eklentiler" ve açılan sekme de "Eklentilerim" seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza çıkan seçeneklerden "ZIP Dosyasından Yükle" diyerek açılan sekmeden de TurkVod ismini verdiğim dosyayı seçip arka arkaya dosyayı açıyoruz. En son ekranda repository.turkvod-2.2.2.zip diye bir şey çıkacak ona da tıkladığımızda kaynak yüklenecek ve ekranın sağ üstünde bunu yanıp sönen bir türk bayrağıyla göreceksiniz. Sonra geri geri yapıp, tekrar programdan çıkıp giriyoruz.

Yine Eklentiler> Eklentilerim'e geldikten sonra bu kez "Depodan Yükle" diyoruz. Şimdi burada TURKvod repository diye bir sekme belirmiş olmalı. (Yukarıdaki gibi programa çık-gir yapmadıysanız gelmeyebilir.) TurkVod'u seçip ilerlediğimizde çıkan seçeneklerden "Video Eklentilerine" tıklayalım. Ekranı ilerlettiğimizde en son kaynak ekranı gelecek ve  Türk bayrağının altında sekmelerde "AÇ" butonu görülecek. Orayı açtığımız da işlem tamam demektir.

Filmler, Diziler, ve hatta şu an Corona Live ekranı bile karşınızda...

Bundan sonra programı her açtığınızda Eklentiler bölümünde TürkVod'u orada göreceksiniz.
İyi seyirler.

NOT: Başlık ilgi çekerse bazı ekstra özellikleri, yeni depoları ve IPTV'yi paylaşabilirim.
NOT2: Ekran görüntüsü almakla uğraşmadığım için tüm görseller google araması ile bulunup oradan eklenmiştir.
NOT3: Kodi yasal bir uygulama olup, içeriklerin izlenmesinden izleyen kişi sorumludur. Torrent vb. içeriklerle benzer hükümlü olabilir. Yasal konumunu araştırmadım.
19  Local / Ekonomi / Biraz da Hisse Senedi mi Konuşsak? on: May 04, 2020, 09:16:23 AM
Yıllardır burada kriptolarla ilgili her haltı konuşmaya çalışıyoruz. Ama doğru yatırımın, tüm paranla aynı enstrümanı kullanmamak olduğunu da her fırsatta ayrıca belirtiyoruz. O zaman 100TL'miz varsa ve 50TL'si kripto için ayrılmışsa, 50TL'yi de farklı alanlarda değerlendirmeliyiz.

Bu noktada aklıma benim kriptoyla benzer takip edebileceğimiz hisse senetleri geliyor. Çok tecrübem yok herhangi bir FX hesabım bile yok. Sadece dönem dönem aklıma yatarsa bankamın internet bankacılığı üzerinden al-sat yaparım.

Aklıma takılan ilk soru şu;
Hiç bilmediğim bir konu ama oturduğumuz yerden "yasal olarak" yabancı ülkelerdeki hisse senetlerini alıp-satma şansımız var mı?

İkincisi ise BIST'te geleceği nasıl görüyorsunuz?Son dönemde herkes gibi bende epey THYAO'yu takip ediyordum ama girme cesareti bulamadım. Nisan başında alsaydım güzel kâr bıraktıracaktı. Fikirlerinizi paylaşın lütfen, seviyeli bir şekilde yatırım danışalım birbirimize.

NOT: Bu başlıkta yazılan hiç bir şey "yatırım tavsiyesi niteliği taşımamalıdır". Bu ibare ilgili postta olmasa bile, böyledir. Yani bu başlıkta yazılan herşey YTD! kapsamındadır.
20  Local / Konu Dışı / PC Şarj Sorunu İçin Yardıma İhtiyacım Var. on: April 24, 2020, 11:38:13 AM
Garantisi bitmiş durumda olan ve kullanmaya devam ettiğim başka herhangi bir sorunu olmayan bilgisayarımda şarj problemi yaşıyorum.
Bundan bir ay kadar önce başladı. Kabloda gözle görülür bir problem yok. PC'nin şarjı tam dolduğunda herhangi bir sorun olmadan 2-3 saatten uzun süre dayanıyor şarjı. Ancak normalde PC'yi şarja taktığımda asla şarj olmuyor. Evet pilden değil kablodan gelen enerjiden çalışıyor ama bataryayı doldurmuyor.

Hal böyle olunca bir süredir kablo arayışına girdim ancak DELL markanın özelliğimidir bilmiyorum 500-600TL'den aşağıya kabloyu bulamıyorum. Şu anda da bu rakam biraz fazla geliyor ve açıkçası kabloda sıkıntı olmadığı kanaatindeyim.

PC'yi açmaya çalıştığımda ekranda şarjla ilgili sorun olabileceğini ve istersem bununla ilgili ayarları BIOS üzerinden düzeltebileceğimi söylüyor ama BIOS'da da hiç bir yerde bununla ilgili bir şey bulamadım. Konudan anlayanların var olduğunu düşünüyorum bir el atın bakalım çözebilecekmiyiz.
Pages: [1] 2 3 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!