Bitcoin Forum
December 11, 2023, 03:49:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
1  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu on: March 24, 2016, 09:59:58 PM

Waves Platformu Forumu Wavestalk yayındadır. https://wavestalk.org

Türkçe bölümü: https://wavestalk.org/turkish
WAVES: BLOKZİNCİRİ TEMELLİ MENKUL KIYMET PLATFORMU

Adını yeni keşfedilen kütleçekim dalgalarından [gravitational waves] alan WAVES, toplulukları bir araya getirecek olan kütleçekim kuvveti olma yolunda, blokzinciri temelli kripto-kıymetlerin kullanıcılar tarafından oluşturulması, transfer edilmesi ve alınıp satılması üzerine kurulu bir ikinci nesil kriptopara teknolojisidir. WAVES ekibi herkes tarafından kolayca kullanılabilecek bir platform oluşturmayı ve böylece açık kaynaklı ve/veya kitle katılımlı projeler için ilk akla gelen isim olmayı açıkça hedeflemektedir.

Nxt’den esinlenmiş fakat yeni bir platform olan WAVES’in kodu sıfırdan yazılmaktadır, ve Ethereum merkezsizleşmiş [decentralized] uygulamalar için ne ise, WAVES de merkezsizleşmiş kripto-kıymetler için o olmayı amaçlamaktadır. Nxt ekosisteminde deneyim kazanmış bir grup geliştirici ve girişimci olarak biz bu deneyim ve uzmanlığımızı güvenlik ve altyapı açısından sağlam, uygulanabilirlik ve işleyiş açısından ise son derece esnek bir platform oluşturmaya adadık. Bu platformu oluştururken ana odak noktalarımız, kitle fonlamalı ve kitle katılımlı projeler, açık kaynaklı oluşumlar ve var olan ödeme sistemleriyle entegrasyon.

Açıldığı andan itibaren WAVES tam fonksiyonel bir kitle fonlama sistemi, kitlesel proje yönetimi ve şifrelenmiş mesajlaşma platformu sunacak. Ayrıca kullanıcılar için donanımınızı hiç zorlamayacak bir Chrome eklentisi sunacağız, bu sayede blokzincirinin tamamını indirmenize gerek kalmadan da platforma dahil olabileceksiniz. Kullanıcı deneyimi açısından bankaların internet şubelerininkine çok yakın bir arayüz tasarlıyoruz, böylece platformun kullanım kolaylığı ile geniş kitlelere hitap etmesini amaçlamaktayız. Tek tıkla kurulum özelliğine sahip bu sistem, tam fonksiyonel ve tam merkezsizleşmiş bir kitle fonlama ve alım satım platformuna tarayıcınızdan erişmenizi sağlayacak.ANA ÖZELLİKLER

Aşağıdaki özellikler WAVES açıldığı andan itibaren kullanıcılara sunulacaktır.

Kripto-kıymet oluşturma, transfer ve alım satımı

Kripto-kıymet, bir menkul kıymetin blokzinciri üzerinde temsil edilmiş halidir. İngilizcede bu kavram için “user generated custom token”, “crypto-token” ya da “colored coin” tabirleri kullanılabilir. Bu kripto-kıymetler, bir kitle fonlama projesinde bir hisse, bir oyun içerisinde değeri olan ve kullanıcılar arasında oyun içerisinde takas edilebilen ya da alınıp satılabilen bir eşya, ya da  dolar veya Türk lirası gibi bir para biriminin blokzincirindeki temsili olabilirler. Kripto-kıymetlerin kullanım sahası kullanıcıların hayal gücü kadar genişletilebileceğinden, bu kripto-kıymetlerin klasik “menkul kıymet” kavramının çok daha ötesinde kullanım olanakları bulunmaktadır.

Kullanıcılar WAVES ile kendi kripto-kıymetlerini oluşturabilecek, başka kullanıcılara aktarabilecek, ve merkezi bir borsaya ihtiyaç duymaksızın alım satımını gerçekleştirebilecekler. Bizim pazarlamak istediğimiz temel kullanım, açık kaynaklı projeler için kitle fonlamadır. Bu bağlamda WAVES’i bir kripto-kitlefonlama sistemi olarak düşünün; böylece, projelere para desteğinde bulunan yatırımcılar bunun karşılığında projede bir hisseye sahip olacaklar, proje kar elde ettiğinde eğer kar hissedarlar arasında dağıtılırsa kendi paylarını alacaklar, ayrıca bu hisseyi yine WAVES platformu üzerinden satabilecek, ya da projeyle ilgili karar alınırken hisseleri kadar oy hakkına sahip olabilecekler.

Bir sonraki aşamada, yerel hukuk sistemleriyle tamamen uyum içinde olacak şekilde hisse senedi ve kar ortaklıklarını blokzincirimize taşımak amacıyla hukukçularla ve yetkili kişilerle görüşeceğiz. Kripto-kıymet birbiriyle takasını da mümkün kılan sistemimizle bu finansal enstrümanların merkezsizleşmiş ortama aktarılmasını sağlayacağız.


WAVES blokzincirinde para birimleri

Kayıtlı finansal kuruluşlarca rezerv edilmiş para birimleri WAVE ekosistemindeki yerlerini kripto-kıymet olarak alacaklar. Bu finansal kuruluşlar, yerel yasalarla uyum içinde, para birimlerinin WAVE platformunda temsilini sağlayan market yapıcı aracı kurum olarak işleyecekler. Yapı itibarıyla Ripple aracı kurum sistemine [Ripple gateways] benzeyen bu mekanizma, blokzirincindeki para birimlerinin, ya da daha doğru ifadeyle kripto-fiatların, fiyatının reel kura sabitlenmesi [market peg] yoluyla değil, WAVE platformunda temsil edilen tüm fonun gerçek rezervlerle desteklenmesi şeklinde işleyecek.

Böylece WAVE, kripto-para ile işleyen veya işleyecek olan kitle projelerinin yanında, fon akışında herhangi bir kripto-para kullanmayacak olan projelerin oluşumu için de ideal bir platform olacak. Yani kitle fonlaması, kripto-kıymet alım satımı vs. işlemler bitcoin ya da benzeri herhangi bir kriptoparaya ihtiyaç durulmaksızın, direkt kullanılmak istenen para birimi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Örneğin euro ile çalışan projeler, değeri her zaman 1 euro olan kripto-fiat ile, kriptoparalardaki fiyat dalgalanmalarından etkilenmeden işleyişlerini sürdürebilecekler.


WAVES blokzincirinde kriptoparalar

Para birimlerinin yanında, WAVES blokzincirinde birçok kriptopara da olacak. Bu, söz gelimi bitcoin ile yapılacak alışverişlerin WAVES platformunda gerçekleşmesinin ve kripto-kıymetlerin bitcoin ile alınıp satılmasının yolunu açmanın yanısıra kriptopara ile yapılacak kitle fonlamalarını da mümkün kılacak. Önde gelen kriptoparaların hepsi SuperNET’in MGW yaklaşımıyla platformumuza entegre edilecek, yani birkaç bağımsız sunucunun aracılığıyla güvenliği sağlanan bir çoklu-imza [multisignature] adresine gönderilecek kriptoparalar, WAVES platformundaki bir kripto-kıymet olarak cüzdanınızda yer alacak. Bu kripto-kıymetler diğer WAVES kullanıcılarına aktarılabileceği ya da alım satım işlemlerinde kullanılabileceği gibi, istenildiğinde kriptopara olarak geri de çekilebilecekler.

Bu özellikler kripto-kıymetlerin birbiriyle takas edilmesi suretiyle gerçekleşecek her türlü işlemi mümkün kılacak ve bu imkanın önemi ortaya çıkacak, çünkü bu sayede gerçek para birimleri ve kripto paralarla entegre olmuş ilk merkezsizleşmiş borsa ve kitle fonlama platformu kullanıma açılmış olacak.


Katılımcı yönetim sistemi

Merkezsizleşmiş oylama ve mesajlaşma sistemleri uygulamaya konacak. Bu, projelerin yatırımcılar ve katılımcılarla WAVES platformu üzerinden doğrudan iletişimi anlamına geldiğinden, projeye dahil olan bütün ekibin proje üzerinde demokratik, direkt ve şeffaf bir etkisinin olması sağlanmış olacak.


Eklenti sistemi

Gelecek gelişmelerin önünü açmak ve bağımsız katılımcıların katkılarını kolaylaştırmak adına esnek bir eklenti [plug-in] sistemi oluşturulacak. Bu, platforma eklenecek yeni özelliklerle beraber ortaya çıkabilecek blokzinciri çatallanmalarını [hard forks] engelleyecek. Eklenti sisteminin esnekliği, yeni özelliklerin çoğunun bu sistem aracılığıyla hayata geçirilebileceği şekilde tasarlanacak.


GELECEK ÖZELLİKLER

Aşağıdaki özellikler WAVES açıldıktan sonra geliştirilecektir.

İtibar sistemi

İtibar sistemi, “karma” kripto-kıymetleriyle uygulamaya konacaktır. WAVES eksiksiz bir iş ortamı oluşturmayı amaçlar ve itibar sistemi bu ortamın ayrılmaz bir parçasıdır. Buradaki “itibar”, kullanıcıların yapmış olduğu işlemlerin ve oluşturduğu kripto-kıymetlerin sayılarıyla ve blokzincirindeki diğer aktiviteleriyle, aynı zamanda diğer kullanıcılardan gelen geribildirimlerle hesaplanan, merkezsizleşmiş bir güvenilirlik ölçütü anlamındadır. Umuyoruz ki bu itibar sistemi yakın gelecekte dünyadaki iş çevrelerinde yaygın olarak kullanılmaya başlayacaktır.


Gizlilik özellikleri

WAVES platformunda anonim olarak işlem yapmayı olanaklı kılacak bir gizlilik sistemi kurulacaktır. Gizlilik özellikleri olmadan, anonim emir tablolarıyla işleyen hisse senedi borsalarını uygulamaya koymak mümkün değildir.TEKNİK ÖZELLİKLER

• 100 milyon koin
• PoS konsensus algotirması
• Geliştirilebilir özel ayarlar
• Eklenti/blokzinciri uygulamaları sistemi
• Merkezsizleşmiş itibar sistemi

2  Alternate cryptocurrencies / Announcements (Altcoins) / Re: [PRE-ANN] WAVES. Ultimate crypto-tokens blockchain platform. on: March 24, 2016, 11:40:27 AM
Full support! I will do anything I can to promote this. Long awaited development in the crypto-world.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bir Türk Ethereum borsası açmak on: March 24, 2016, 10:54:24 AM
Aslında ben Ethereum borsası derken tabii ki BTC işlemleri de yapılabilecek bir borsadan bahsetmekteydim. Salt bir Ether borsası zaten anlamsız.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bir Türk Ethereum borsası açmak on: March 24, 2016, 12:23:07 AM
Şu an bu yönde dünyada neler yapılıyor pek takip etmiyorum fakat linklerini verdiğiniz projelerden haberdarım. Benim bahsettiğim ise daha farklı bir şey. Bir örneğini şurada görebiliriz: http://www.liquidtech.info

LIQUID kayıtlı bir finans kuruluşu değil, bu onları kayıtlı kuruluşlardan daha az güvenilir kılmıyor tabii, özellikle piyasadaki binlerce HYIP projelerini göz önünde bulundurursak. Her neyse, Liquid bir "hedge fund", yani başkalarının parasıyla yatırım yapan, elde ettiği karları da yatırımcılara dağıtan, kendisi de bu kar üzerinden komisyon keserek değer üreten bir oluşum. Böyle bir fona dahil olmak için yapmanız gereken şey fon hissesi satın almak. Normal bir "hedge fund"ın hisselerini özel yatırımcı ağları aracılığıyla ya da belli başlı borsalarda satın alabiliyoruz. Türkiye'de yatırım fonu diyince akla bankalar geliyor, hangi bankada hesabınız varsa o bankanın sağladığı arayüzden bankanın fon hisselerini satın alabiliyorsunuz. Liquid hisselerini ise Nxt blockchain'i üzerinden satın alıyorsunuz, işte yenilik burada. Yani bitcoin'in para akışını "decentralize" etmesinin bir ileriki adımı olarak fon hissesi işlemlerini decentralize etmiş bulunuyoruz. Şu an gelinen nokta bu. Fakat Liquid'in de yapmadığı şey ve benim keşke yapsak dediğim şey şu: Yatırımcıların fon hissesi almak suretiyle "hedge fund"a aktardığı parayı NASDAQ ya da benzeri bir borsada değerlendirmek. Liquid ise kripto-borsalarda ve fonun bir kısmıyla da para borsalarında işlem yapıyor.

Bu forumda Toerezxer ismiyle kayıtlı kullanıcı böyle bir işe girişmişti, ilgili başlığın hala duruyor olması lazım. Kendisi benim de tanıdığım veteran bir yatırımcı ve bu işin altından kalkabileceğimizi düşünerek bir girişimde bulunmuştuk ancak sonradan kendisi vazgeçip ABD yasalarıyla kayıtlandırdığı resmi bir "hedge fund" kurmaya karar verdi. Ethereum borsasından bağımsız olarak, benim istekli ve azimli bir ekiple bu tarz bir projeyi hayata geçirme isteğim hala var, şu an böyle bir oluşumun portföy yöneticisi olacak bilgi ve pratik birikimim de var, fakat bütün bunlar için birkaç melek yatırımcı gerekiyor en başta.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bir Türk Ethereum borsası açmak on: March 23, 2016, 10:45:18 PM
cakir,

"Tam rezervli kripto-bank" güzel bir projeydi ancak yürümedi. Projeyle ilgilenen bir doktora öğrenci grubu vardı fakat geçen aylarda proje nasıl gidiyor diye takip ettiğimde projenin peşini bıraktıklarını öğrendim. Halihazırda Nxt üzerindeki xBTC "token"ı ya da yine Nxt temelli işleyen Coinomat bizim kripto-bank'ı tasarladığımız gibi işliyor. Eğer benim içinde bulunduğum böyle bir sistem olsaydı muhakkak Ethererum ve TL implementasyonuyla ilgili yapılması gerekeni yapardım, ancak malesef şu an Türkiye'de böyle bir platform yok.

kriptopara,

Takascoin ve Koinim'in işlevselliği konusunda istikrarın karşısındaki temel neden nedir kesin olarak bilmesem de likidite eksikliği olduğunu düşünüyorum. NYSE'deki "specialist"e benzer bir market yapıcı mekanizma ile bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Ama tabii dediğiniz gibi, yeni bir girişimin halihazırdaki sistemlere karşı bir dezavantajı var. Fakat bunun yanında avantajlarını da görmemiz gerekiyor. Halihazırdaki sistemler ne kadar köklü kurulmuş olduklarına göre, var olan sistemde değişiklik yapma konusunda o kadar yeteneksiz oluyorlar. Mesela bugün PoS mining'i bitcoin blockchain'ine uygulamak isteyen bir grubun işi baştan PoS bir blockchain yazmaktan daha zor olacaktır. Bu durumda yeni girişimleri ayıran özellik gerçekten önemli yenilikçi adımlar atması olacaktır. Buna ilişkin de birkaç fikrim var, mesela Amerikan borsasında yatırım yapan fakat fon hisseleri bir blockchain üzerinde alınıp satılan bir kripto-yatırım fonu bildiğim kadarıyla yok. Bunu sağlayacak teknik (ve biraz da hukuki) altyapıya dair ciddi planlarım var, fakat bütün planlar yatırımcı istiyor, bütün yatırımcılar da iyi bir ekip istiyor, iş yine elini taşın altına koyacak kişilerde bitiyor diye düşünüyorum.

Mesela bu bahsettiğim market yapıcı mekanizma da Coinbase hariç hiçbir hatırısayılır borsada uygulanmıyor. Bu ve benzeri uygulamalar yeni kurulacak bir borsayı ayıran temel özellik olacaktır kanaatindeyim.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bir Türk Ethereum borsası açmak on: March 23, 2016, 04:02:32 PM
Bitcoin'den bu yana kripto dünyasında görülmemiş bir umut vadediyor gibi duruyor Ethereum. Türk spekülatörlerin ise Türk Lirası ile doğrudan yatırım yapabilecekleri bir borsa bulunmuyor. Çok fazla değil, biraz yatırım ile bu işe girişilebilir bana kalırsa; Kıbrıs'ta bir limited şirket, "white label" bir kripto-borsa platformu, "decentralized marketing" yöntemleri ile büyümeye elverişli bir iş kurulabilir. İlerisi için, SEPA transferleri kabul eden bir banka hesabıyla Avrupa'ya açılma, bir portföy yöneticisi ve yatırım ekibiyle fon oluşturma vs. gibi yenilikler de düşünülebilir. Oldukça kâr vadeden bu iş için elini taşın altına koymak isteyen varsa bana ulaşabilir. Şimdilik sadece bir fikir tabii bu, fakat rağbet görmesi durumunda hemen fizibilite araştırmalarına başlayabiliriz. Şirketi kurduktan sonra bir ICO ile yurtdışı yatırımcılardan/profesyonellerden destek alabiliriz.
7  Economy / Investor-based games / A HYIP project proposal - would it be possible? on: March 23, 2016, 01:43:38 AM
I am thinking of launching a HYIP project which may be called a semi-Ponzi or hybrid-Ponzi. It will be a Ponzi but there will also be real trading going on. Do you think it could work?

For instance, I think of something like this:

Quote
This is going to be a semi-Ponzi HYIP project. The investors' money will be collected in rounds. The trading team will invest with the money while the subsequent round's fundraising is in process. The capital is then distributed among the investors as it doubles.

BTC deposit address: 3BMEX46T4KAXnZ9RgzoAxGtXheXBE5d3LD

Note: The yield will be sent to the same bitcoin address as you use to make deposits.

TIMELINE

The first round started on 23 March 2016 with a quota of 1 BTC.
8  Economy / Games and rounds / Re: BTCJam forum name verification on: January 06, 2016, 02:01:12 PM
I want to link my Bitcointalk name with BTCJam's. Verification code: 626c5d19-16b0-4cbe-80b5-c6f55f9892ba
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: NXT coinin cüzdan sorunu on: November 15, 2015, 09:52:42 PM
Web cüzdanını deneyebilirsiniz: https://nxt.coinomat.com
Bu cüzdanı hiç duymadım.
Deneme için https://wallet.mynxt.info/ kullanmıştım, faucet claim yapmıştım geçen sene. 4 eylül 2014'ten beridir 3 NXT cüzdanda duruyor. Galiba ilk web wallet'ıydı bu mynxt.
Evet MyNxt ben de dahil olmak üzere birçok kişinin ilk Nxt'lerini dağıtan sitedir. Fakat online wallet'ta tam kullanım için ücret istiyor. Coinomat'ın web wallet'ı daha az bilindik ama tam fonksiyonel çalışıyor.

web wallet POS dan pay alır mı?
Hayır web wallet'ta forging yoktur ancak forge eden bir başkasına Nxt'lerinizi "lease" edip bir nevi mining pool oluşumuna katılmak mümkün. "Lease" ettiğiniz sürece Nxt'lerinizi kullanamazsınız ancak havuzun PoS getirilerinizden pay alırsınız.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Nxt - Adam olacak Coin on: November 15, 2015, 09:44:42 PM
Merhabalar,
yazışmalarınızı okuduktan sonra ilk kez duyduğum NXT ile ilgili olarak forum tarihinin derinliklerinde kayboldum.
çok ilginç bir geçmişe sahip.
ilk çıktığında pre mined olduğu için scam olduğunu düşünenler olmuş.
Açık kaynak kodlu olmadığı için kıl kapanlar olmuş.
yatırımcılar exchange den satın alıp cüzdanına attıkça geliştiriciler ihya oluyor bu yüzden scam dır diyenler olmuş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=389534.0

sonra bter.com 1 buçuk milyon dolar karşılığı 50 milyon NXT çaldırmış sonra geri bulup getirmiş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=740495.0

ben güncel fiyatlaması ile ilgili olarak çelişkili kaldım biraz.
dgex.com da https://dgex.com/old/trading.cgi 3000 satoshi den bid gerçekleşmişken. poloniex de https://poloniex.com/exchange#btc_nxt 1970 satoshi den işlem görüyor.
ama merakımı da uyandırdı. Smiley
wallet ını kurup az biraz satın alıp kurcalamak istiyorum.
hatta aynı zamanda bir POS durumu da varmış.
POS geliri hakkında bilgiye rastlamadım. bu konuda bilgisi olan paylaşabilir ise sevinirim.
PoS'un amacı gelir elde etmek değil sistemin güvenliğini sağlamaktır. Bitcoin'de devasa bir mining endüstrisi var ve Nxt çıktığı zamanlarda "pure PoS" sadece bir teori olarak vardı, dolayısıyla o zaman insanlar bitcoin'de mining'in asıl amacını ve bitcoin'in neden çok büyük bir yenilik olduğunu tam anlamıyla unutmuşlardı. Nxt'i de bu arkaplanda değerlendirerek PoS sistemini "premined alt-coin" olarak gördüler.

PoS yatırım aracı olarak iyi bir tercih değil. Nxt de "value store etmek" için var olan bir kriptopara değil, asıl değer Nxt platformunda kurulan diğer kripto-kıymetlerce korunacak. Nxt hakkında ilk anlaşılması gerekenler bunlar.

Fakat her ne kadar "value store etmek" için değil dediysem de Nxt'in bir değeri var sonuçta, ve bu yatırım maksatlı da kullanılabilir - her ne kadar asli işlevi bu olmasa da. Şu aralar fiyat oldukça düşük ve uzun dönem yatırımcıları için düşünülebilecek bir fırsat.

Bir de PoS geliri demişken "account leasing" özelliğine bakabilirsiniz. Bir nevi "mining pool"un Nxt'e uyarlanmışı.
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: NXT coinin cüzdan sorunu on: November 15, 2015, 09:23:49 PM
Web cüzdanını deneyebilirsiniz: https://nxt.coinomat.com
Bu cüzdanı hiç duymadım.
Deneme için https://wallet.mynxt.info/ kullanmıştım, faucet claim yapmıştım geçen sene. 4 eylül 2014'ten beridir 3 NXT cüzdanda duruyor. Galiba ilk web wallet'ıydı bu mynxt.
Evet MyNxt ben de dahil olmak üzere birçok kişinin ilk Nxt'lerini dağıtan sitedir. Fakat online wallet'ta tam kullanım için ücret istiyor. Coinomat'ın web wallet'ı daha az bilindik ama tam fonksiyonel çalışıyor.
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: NXT coinin cüzdan sorunu on: November 15, 2015, 07:28:45 PM
Web cüzdanını deneyebilirsiniz: https://nxt.coinomat.com
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Nxt - Adam olacak Coin on: November 15, 2015, 06:52:21 PM
Nxt, siz yatırım yapıp da zengin olasınız diye çıkmış bir "coin" değildir. Temel felsefesinde (BCNext'in post'larına bakabilirsiniz) kriptoparaların yatırım aracı olarak kullanılmasına karşı bir tutum vardır. Halihazırdaki en gelişmiş teknoloji ve en üstün komünite Nxt'tedir; bu yüzden de kanımca geleceği en parlak kripto-platformdur. Nxt'e "centralized" diyenlerin centralization hakkında en ufak bir fikirlerinin olduğunu sanmıyorum. Hatta bir adım daha atıp Nxt bir kripto-para bile değildir diyebilirim, Nxt'in asıl işlevi Nxt ekosistemini döndürmektir. Asıl değer ise Nxt'in kendisinde değil Nxt platformu üzerine kurulacak işlerdedir. İkinci nesil kriptoparalar henüz emekleme aşamasında ve fiyat olarak ilk sıçrayışı bile görmüş değiller. Bunun nedeni bütün ikinci nesil kripto-platformların Kasım 2013'ten günümüze gelen ve kanımca 2016'nın neredeyse ortalarına kadar sürecek olan genel gerileme sürecinde ortaya çıkmış olmalarıdır.

Velhasıl Nxt'e yatırım yapmak istiyorsanız Nxt'te ortaya çıkmış kripto-kıymet (crypto-asset) yatırımına yönelmenizi tavsiye ederim. Örneğin biz Bitcointalk forumunun babalarından birisinin de içinde bulunduğu bir takımla şu an Nxt üzerinde bir yatırım fonu başlatmak üzereyiz. Aralık'ta IPO'muz var, herkesi bekleriz.
14  Local / Servisler / Re: [PRE-ANN] KriptoTR | Tam Rezervli Kripto-Bank ve Bitcoin Borsası on: October 05, 2015, 09:05:21 PM
Diğer başlığınızda bir bitcoin bankası aradığınızı yazmışsınız. Bildiğiniz gibi bizim servisimiz Nxt altyapısını kullanacaktı, sizin istediğiniz türden bir şey de direkt Nxt kullanılarak yapılabilir.

Şuradan mgwBTC ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz: http://multigateway.org/

Multigateway ile bitcoin'lerinizi Nxt adresinize mgwBTC olarak aktardıktan sonra yapmanız gereken tek şey Nxt parolanızı bir kağıda yazıp saklamak. Parola kağıttan silinmediği ya da kağıdı kaybetmediğiniz sürece bitcoin'leriniz Nxt sisteminde saklanacaktır. Yani bahsettiğiniz banka Nxt'in ta kendisi olabilir.

Peki NXT sisteminin varlık kanıtı nedir? yani bundan 2 yıl sonra hala bu eko sistemin bir parçası olduğundan nasıl emin olacağız?
ben biraz okuyayım bakalım adamların olayı neymiş. Bilgiler için teşekkür ederim.
Nxt'i araştırmanızı öneririm. Bana kalırsa bundan 10 sene sonra BTC olacak mı belli değil ama Nxt olacak.

Kafalar yine güzel Grin

Merkezi bir otoriteden yönetilen NXT ve NXT tabanlı assetler 10 yıl sonra yaşayacak he öyle mi? Bitcoin'in durumu ise şüpheli?
NXT tırt bir altcoin hatta dolandırıcılık girişimidir, açık ve net.


Smiley
15  Local / Servisler / Re: [PRE-ANN] KriptoTR | Tam Rezervli Kripto-Bank ve Bitcoin Borsası on: October 04, 2015, 12:39:48 PM
Diğer başlığınızda bir bitcoin bankası aradığınızı yazmışsınız. Bildiğiniz gibi bizim servisimiz Nxt altyapısını kullanacaktı, sizin istediğiniz türden bir şey de direkt Nxt kullanılarak yapılabilir.

Şuradan mgwBTC ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz: http://multigateway.org/

Multigateway ile bitcoin'lerinizi Nxt adresinize mgwBTC olarak aktardıktan sonra yapmanız gereken tek şey Nxt parolanızı bir kağıda yazıp saklamak. Parola kağıttan silinmediği ya da kağıdı kaybetmediğiniz sürece bitcoin'leriniz Nxt sisteminde saklanacaktır. Yani bahsettiğiniz banka Nxt'in ta kendisi olabilir.

Peki NXT sisteminin varlık kanıtı nedir? yani bundan 2 yıl sonra hala bu eko sistemin bir parçası olduğundan nasıl emin olacağız?
ben biraz okuyayım bakalım adamların olayı neymiş. Bilgiler için teşekkür ederim.
Nxt'i araştırmanızı öneririm. Bana kalırsa bundan 10 sene sonra BTC olacak mı belli değil ama Nxt olacak.
16  Local / Servisler / Re: [PRE-ANN] KriptoTR | Tam Rezervli Kripto-Bank ve Bitcoin Borsası on: October 04, 2015, 09:26:38 AM
Evet biliyorum konuyu hortlattığımı ama bu proje hayata geçtimi? pek iyi niyetlerle başlamışlar ama adamları bezdirip forumdan kaçırtmış sınız.

Selamlar,

Projeyi sattık. Şu an ODTÜ'de Uygulamalı Matematik Enstitüsü'yle birlikte Teknokent'te bir şirket yürütüyor ama hangi aşamadalar ve neler yapıyorlar bilmiyorum. İlginiz için teşekkürler.

inandığınız bir proje neden satılır ? satma nedeniniz neydi ?
Mali hesaplamalarımıza göre ayda $2K talep olmadan kar edemeyeceğimizin farkına vardık. Pazarlama planımıza göre bu talebi üretmek için gerekecek reklam bütçesi de yatırımcılara fazla geldi. Şimdi KriptoTR ve Crypto Reserve iki ayrı proje olarak yürütülüyor. Crypto Reserve ile yalnızca akademik amaçlı ilgilenen bir grup var. KriptoTR'nin iş planını da satmış bulunuyorum. Şimdi iş planını alan şirket devlet hibesi bekliyor. Projeyle ilgilenenler özel mesaj atarlarsa ODTÜ'de projeyi yürüten hocayla temasa geçmesini sağlayabilirim.

Açıkcası konuyu baştan sona okuduktan sonra işlem hacmi düşük olursa zarar yazılır demiştim bende. Doğrusunu yapmışsınız iş planını satmakla.
Zaman zaman çok güzel fikirler geliyor aklıma ancak sermaye olmadığı için hayata geçirilemeyeceğini görünce üstünde düşünmeyi bırakıyorum.
Siz benim gibi üşengeçlik yapmayıp projeyi bir iş planı haline getirerek bunu alacak bir yatırımcı firma bile bulmuşsunuz. Canı gönülden tebrik ederim.
Diğer başlığınızda bir bitcoin bankası aradığınızı yazmışsınız. Bildiğiniz gibi bizim servisimiz Nxt altyapısını kullanacaktı, sizin istediğiniz türden bir şey de direkt Nxt kullanılarak yapılabilir.

Şuradan mgwBTC ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz: http://multigateway.org/

Multigateway ile bitcoin'lerinizi Nxt adresinize mgwBTC olarak aktardıktan sonra yapmanız gereken tek şey Nxt parolanızı bir kağıda yazıp saklamak. Parola kağıttan silinmediği ya da kağıdı kaybetmediğiniz sürece bitcoin'leriniz Nxt sisteminde saklanacaktır. Yani bahsettiğiniz banka Nxt'in ta kendisi olabilir.
17  Local / Servisler / Re: [PRE-ANN] KriptoTR | Tam Rezervli Kripto-Bank ve Bitcoin Borsası on: October 03, 2015, 03:10:48 PM
Evet biliyorum konuyu hortlattığımı ama bu proje hayata geçtimi? pek iyi niyetlerle başlamışlar ama adamları bezdirip forumdan kaçırtmış sınız.

Selamlar,

Projeyi sattık. Şu an ODTÜ'de Uygulamalı Matematik Enstitüsü'yle birlikte Teknokent'te bir şirket yürütüyor ama hangi aşamadalar ve neler yapıyorlar bilmiyorum. İlginiz için teşekkürler.

inandığınız bir proje neden satılır ? satma nedeniniz neydi ?
Mali hesaplamalarımıza göre ayda $2K talep olmadan kar edemeyeceğimizin farkına vardık. Pazarlama planımıza göre bu talebi üretmek için gerekecek reklam bütçesi de yatırımcılara fazla geldi. Şimdi KriptoTR ve Crypto Reserve iki ayrı proje olarak yürütülüyor. Crypto Reserve ile yalnızca akademik amaçlı ilgilenen bir grup var. KriptoTR'nin iş planını da satmış bulunuyorum. Şimdi iş planını alan şirket devlet hibesi bekliyor. Projeyle ilgilenenler özel mesaj atarlarsa ODTÜ'de projeyi yürüten hocayla temasa geçmesini sağlayabilirim.
18  Local / Servisler / Re: [PRE-ANN] KriptoTR | Tam Rezervli Kripto-Bank ve Bitcoin Borsası on: October 03, 2015, 12:14:15 PM
Evet biliyorum konuyu hortlattığımı ama bu proje hayata geçtimi? pek iyi niyetlerle başlamışlar ama adamları bezdirip forumdan kaçırtmış sınız.

Selamlar,

Projeyi sattık. Şu an ODTÜ'de Uygulamalı Matematik Enstitüsü'yle birlikte Teknokent'te bir şirket yürütüyor ama hangi aşamadalar ve neler yapıyorlar bilmiyorum. İlginiz için teşekkürler.
19  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Crypto Coin Ankara Buluşması on: January 17, 2015, 01:29:45 PM
Buluşmada ikinci nesil kripto-platformlar hakkında konuşma yapabilirim. Teşekkürler.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / NXT Forum Türkçe bölümü açıldı on: January 17, 2015, 01:28:25 PM
Herkesi kripto 2.0 dünyasına bekleriz: https://nxtforum.org/turkce
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!