Bitcoin Forum
January 27, 2023, 07:48:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 24.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
1  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: December 08, 2022, 01:37:55 PM
Bir dönem üzerinde uğraştık adresler oluşturduk vsvs ancak olduğu gibi kaldı tblarca cüzdan oluşturduk ancak sonuç 0  bizde vazgeçtik.

Birde arkadaşlar konu dışı olacak ama ether için güvenli vanitygen varmıdır?

Konuyu güncellemek adına yaptığınız çalışmanın sürecini maddeleyerek yazabilir misiniz? Hem tarihe not düşmek hem mevcut ile yeni başlayacaklara yol gösterici olabilir.

Teşekkürler.
2  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: April 26, 2022, 04:59:48 AM
Konu açılalı 4 yıl olmuş, kendi adıma konuşacak olursam araştırma ve çalışmalarım devam ediyor. 4 yıl içerisinde yeni onlarca yazılım, internet siteleri, makaleler yayınlandı. Farklı denemelerin yanında benzerlik havuzum terabyte'larca oldu. Aklın yolu bir, her ne kadar habersiz olsamda yayınlanan makalelerle bazı noktalarda aynı işlemleri yaptığımı gördüm. Geçen sürede piyasadaki koin adedinin 10 kat artmasıyla, yeni adres formatlarında da kontrol edip, yeni koin adreslerinde de kontrol ediyorum. Denk gelen var mı? Evet var ama hala ufak meblağ'lar  Grin
3  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: December 28, 2020, 06:17:50 PM
Güncel bakiyeli tutarları günlük olarak buradan indirebilirsiniz. https://balances.crypto-nerdz.org

Salgın nedeniyle Haziran ayına kadar ücretsiz paylaşıyorlar.

DİKKAT! Bakiyeli tutarlar gözükmektedir. Kullanılmış adresler değildir!

çok teşekkürler mugt. rpc ile bakiye sorgulamama gerek kalmadı. bu tabloda 1 ile başlayan 1 btcden büyük hesapları bir tabloya atıp ordan sorgularım hazirana kadar Smiley

burdaki database i indirmiş arkadaş var mı? indirmiştim bulamıyorum kafayı yemek üzereyim. Smiley
Forumda ücretsiz dağıtımını yapan varmış.
Code:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5254914.0
O kişiye Destek olarak merit veya bağış yaparak sürekliliği sağlamaya özen gösterelim.  Roll Eyes
Code:
http://addresses.loyce.club/

NOT: Kullanılmış adres listesini korona dolayısıyla geciktirdim. Yılbaşındaki dört gün yasak süresinde güncelleyeceğim.
4  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: October 15, 2020, 02:25:36 PM
Vanitygen'in belli bir noktadan sonra aynı adresleri oluşturduğunu nasıl tespit edebildiniz? Milyarlarca adres generate ettiniz diyelim tekrar eden adresleri nasıl tespit edebildiniz?
farklı bilgisayardaki çalışan oclvanitygen'lerin dosyaları tek bilgisayarda toplanıyor. Belirtilen önek'e göre klasörüne gönderiliyor. Sonrasında gereksiz bilgiler temizlenip birleştirilip çift satır kontrolü yapılıyor. Şu ana kadar 4 kez denk geldi. Fazlasının olup olmadığını bilmiyorum otomatik temizliyor. Tekrar varsa log tut demedim. Sebebini bilmiyorum ama daha önceki mesajlarımda vanitygen kodunu akış şeması halinde olmasını ondan dolayı istemiştim. Oluşturulma kısmında rastgele attığında denk getirdi sanırım. Dediğim 1abcd şeklindeki adres uzunluğunda belirtmekte fayda var.

22.688.282.805 Adet adres ve artıyor 1,5 TB oldu.
Şu ana kadar kullanılmış bir adres bulamadım. Tekrar eden adres var mı geri dönüp bakmadım. Kontrol bu da bayağı zaman alıyor. Şimdilik tekyönlü. Pazar konusu bu adresleri toplu şekilde kim nasıl kullanmak ister şimdiden bilemiyorum belki birisine faydalı olur.
Sorular biraz uzun gelebilir ama çalışma şeklinizi anlamam açısından önemli. Çünkü adres oluşturma süresi, paralelde kaç tane çalıştığı, regex yada uzunluk ile alakalı.
hangi vanity aracını kullanıyorsunuz? Başlangıç için kaç harf aralığı verdiniz? (1abcd gibi.) Kaç farklı adresi (1abcd, 1efgh...) vanity ile oluşturdunuz? vanity kullanırken regex kullandınız mı? Kaç farklı pc'de çalıştı? Kaç adette oluşturduğunuz adresleri kaydettiniz?

Adres sayısına bakarsak, süreye göre regex yerine 5+ karakterde, birden çok bilgisayarda mı çalıştırdınız?
Bu adres arama işinden vazgeçeceğim zaman son kullanım ve tüm adresleri tekrar kontroldan sonra ya silecegim yada istek olursa paylaşacağım. Benim kontrolümden birşey çıkmadı başkası bakınca birşey çıkacak demiyorum. Adres ve privatekey lerden yola çıkarak tersine mühendislik için belki bir ışık tutabilir. Benim harcadıgım 2 yılı o harcamamış olur.
zahmet olmaz ise ben alabilirim Smiley yükleme kısmında çok zahmetli olacağı aşikar, özel mesaj yada maille devam edebiliriz. Örnek dosya yükleme imkanınız varsa süper olur.
5  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: October 15, 2020, 08:43:20 AM

@mugt daha önce de söyledim blok blok taramaktan kastın ne bilmiyorum ama, önceden seçilmiş anahtar kelimeler ile üretilen adreslerde denk gelmek çok doğal zaten, bu konuda en ufak bir itirazım yok, zamanında brainwallet kullanıp hesabı patlatılan binlerce madur var o konuda aynı fikirdeyiz.

Benim karşı çıktığım şey şu;

Vanitygen ya da özelleştirilmiş herhangi bir random adres üretici ile adres üretip bu adreslerden birisinin kullanılmış bir adresle aynı çıkması ihtimali imkansız diyorum, Eğer siz hayır ben kesinlikle bu şekilde buldum bu konuda en ufak bir şüpheniz olmasın diyorsanız gerçekten oturup sohbet etmek en azından telefonla konuşmak isterim sizinle, inanın bu söylediğimde en ufak bir art niyet yok gerçekten bu deneyimi yaşamış biri ile canlı canlı görüşmek ve o anı yaşarken neler hissettiğini kulaklarımla duymak isterim.

Biz sırf bu deneyim için bir sistem kurduk saniyede 7500 adres üretip bunu bitcoin networkünde aktif olarak kullanılmış bakiyeli/bakiyesiz tüm adreslerle karşılaştırdık aylarca sistem çalıştı dokunmadık milyarlarca tarama gerçekleşti tek bir eşleşme olmadı.

Bu konuda gerçekten samimi şekilde ben buldum diyorsanız bunu konuşmak isterim sizinle.
Blok taramadan kastım. 1'den başlayıp sırayla maks. değere kadar tüm adresleri oluşturmak yerine, basitce google arama sonnuçlarındaki gibi her sayfada 10 sonuç göstermesi gibi düşünebilirsin. Burada her sayfada 1 milyon, 10 milyon, yüz milyon baloncuk olabilir. A sayfasında Smiley
......
1. Sıralı arama: ilk anahtardan son anahtara kadar adresleri oluşturup hepsini saklamak  Huh -> bu ilk akla gelen yöntem, ancak her adresin 36 uzunluğunda olduğunu sayarsak (bazı adreslerde 34 oluyor)  enter yani \r yada \r\n karakterleri olacak 50 milyon adres yaklaşık 1.7 gb tutmakta. Toplam 10^79 olduğuna göre hepsini saklamamız mümkün olmayacak. Hepsini saklayacak yerimiz bile olsa bunu tutabilecek ve anında sorgulayabilecek bir yapı yok (dağıtık vt ve yapılarla bile oldukça zor, şimdiden yazalım DNA'ya veri kaydetme yeni oldu, 20-30 sene sonra belki mümkün olabilir,zaten 10-15 yıla kalmaz adres formatı değişecek, teknolojinin eksi getirelerinden bunu yapmamızdaki amaçta bu.).
2. Kısmi arama: ilk maddeye göre parçalayarak arama -> daha kabul edilebilir. örneğin 1 milyar parçalara bölerek. ancak saklama kısmında hala problem olacaktır. adres oluşturup kullanılan, içi dolu olanlar taranabilir. Kontrol edildikten sonra silinebilir. Her aralık sabit değerde oluşturulursa, başlangıç heksi saklanarak tekrar oluşturması sağlanabilir. Torrent tarzı dağıtık yapılar birbiriyle uyumlu çalışıp, aynı aralığı taramazlar. Bende burada içinde satoshi olan 1 adet cüzdan geldi. (merak eden için çekmedim hala duruyor içinde.)
...
Brainwallet ve önceden kullanılmış şifrelerden adres oluşturduğunda bulmak demek, zaten birisinin kullandığı yani tekrar aynı adrese denk gelmiş oluyorsun.
Vanitygen içinse evet o yönde bir adres oluşturma havuzum var. Konu içinde zaten yazmıştım. Yine detaylı yazmaya gerek duymuyorum. Vanitygen adres yöntemim belirli değerler için doğru sonuç verse de hepsi için tek formül olmuyor. Kısaca verdiğiniz hedef adresin tümü yerine belirli uzunlukta daha kısa denemeler ile daha kesin sonuç verebiliyor. Ancak önceki mesajlarda yazmıştım. Oluşturmada ne kadar örnek değer olursa o kadar formül/formüller değişecek 100 milyon deneme yerine belkide binlerce denemede o desene denk gelebilecek. Kısmi taramaya halen devam ediyor olsamda bu tarafı hiç bırakmadım. Zaten brainwallet ve şifreleri tarayanlar olduğu için o yol biraz daha kolaycılık olacaktı.

Azim sonunda ne elde edeceğimi bilmiyorum. Her hafta kocaman bir dosya oluşuyor. Fazlalıklarını alıp işe yarayan tarafları rar ile sıkıştırıp saklıyorum. Belki pazarı oluşur satarım. Bu piyasada bunda da alıcı çıkabilir. Hazır üretilmiş dosyalar belki birisi başka bir araştırma yapar.
Pazarı oluşmayacaktır. Çünkü herkes vanitygen yada scriptler ile havuz oluşturabiliyor. Bu yolda araştırma yapanların belki işine yarayabilir diye "eğitim amaçlı" ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz. Bendeki formülün gelişmesine yardımcı olursa zaten denk geldiğinde mutlaka hakkınızı fazlasıyla vermiş olurum Smiley etikçiler bu cümleden sonra bak boşaltacağım dedi der.... Vanitygen ile adres oluşturmada belirli süreden sonra hedef aralığı tekrar ediyor. Ona dikkat etmeyi unutmayın. Smiley
6  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: October 14, 2020, 09:08:42 AM
Umudumuzu tabiki kaybetmedik mesele bu durumun cidden var olup olamayacağı. Yoksa harcadığımız elektrik bile tamamen maddi zarar.


Bir konu altında farklı türlerde arama yapabileceğime dair bir liste yapılabilir mi?


İlk başlardaki mesajlarda vardı. Parça parça şekilde ama var. Yinede istiyorsan hafta sonunda sıralı şekilde çıkartırım.

Projenin ilk başından beri en büyük yanılgı birilerinin Brute Force ile bir eşleşme yakalandığı iddiasıydı aslında bu konu altında kimse bu yolla bir şey yakalayamadı, yakalayanlar gördüğüm kadarıyla anahtar kelime eşleşmesi ile yakaladılar ki bu brute force değil sosyal mühendislik bir nevi.
Maalesef bunların hepsi iddia biz milyarlarca deneme yaptık 1 tane dahi denk gelse inanırdım. Hatta arkadaşın birisi ilk 18 milyon denemede 7 tane bulduk demişti ki onun inandırıcılığı 0
Öncelikle ben blok blok tarama'da yaparken denk geldim. Resmini de paylaşmıştım. Sonrasında etik savunucular nedeni ile kaldırdım. 1 sene sonrasında bir rus o adresi paylaştığında tekrar paylaştım. Rus brainwallet ve kullanılmış şifrelerden adres oluştururken denk gelmiş olabilir. Zaten benim denk geldiğim adrese bile denk gelmesi İMKANSIZ Smiley ama gelmiş nedense.. Smiley Ben bulacağıma inandım buldum. Evet o zaman bir tane denk geldi sonrasında geldi mi orasını söylemek sıkıntılı Smiley
Bruteforce'un farklı çeşitleri var. İngilizce ve diğer dillerdeki kelimelerin hatta kullanılmış şifrelerin hash'leri alınarak adres oluşturulması sonucu kullanılmış adreslere denk gelinebiliyor. Brainwallet'te  yazılımsal ve donanımsal cüzdan üretenlerde ise  belirtilen anahtar kelimelerin 12-18-24 lü farklı şekillerde hash alınarak üstüne rotasyon ile tek bloktan binlerce adres üretilebiliyor. Konu içinde eğer yazan kişilere inanmıyor iseniz, defalarca yazdığım gibi telegram grubunu bulun. Orada bulan kişiler adresleri paylaşıyor. Oradaki grubu suistimal etmemek için adını yazmıyorum. Üstelik yatırma-çekilme tarihlerinden onların olmadığını anlayabilirsiniz. Tabi inanmak isterseniz. Gereksiz ikili boş diyaloglar yerine hala devam eden arkadaşlar tecrüblerini yazarsa daha iyi olur Smiley Koronasız günler diliyorum.
7  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: October 13, 2020, 02:18:13 PM
Hiç cevap gelmediğine göre düşündüğüm gibi olmuş Smiley delinin biri ortaya bir taş attı sonra söylediğine kendisi de inandı bir grup insanı peşinden sürükleyip sonrasında kapıldığı hayalin gerçekleşemeyeceğini anlayınca sıvışıp gitti.
Smiley bulanlar belki bulmuştur belki de bulmamıştır. Buraya neden yazmaMAsı gerektiğini yazmıştım. Hala yazmaması gerektiğini savunuyorum. Zaten ben bulduğumun kanıtını yazmıştım. Yine hala bulunduğunun kanıtını telegram grubunda yazdığını iletmiştim. Telegram grubunu bulmak zor değil. Zaten Seed kelimeler ile oluşturulmuşları taradığı için bir nevi sözlük saldırısı gerçekleştirmiş oluyor. Seed için;
rus arkadaş aşağıdaki linki göndermişti. buradakileri taradığı söylemişti. Kendisi hala buluyor  Grin
Code:
https://raidforums.com/Announcement-Database-Index-CLICK-ME
---
Ben iki yıldır vanitygen ile adres üretiyorum ve bunları kullanılmış ve içinde btc olan adreslerde arama yaptırıyorum halen işe yarar bir şey bulamadım. Haftalık bir dosya içindeki üretilmiş olan adresleri koyacak yer bulamıyorum 1 TB oldu 5.000.000 adetlik dosyalara böldüm ve rar ile sıkıştırdım bu  büyüklüğe ulaştı. Halen bir şey yok. Sanırım bu yılın sonunda yada 2021 mayıs ayında bırakacağım. Böylece bu sayı uzayında bir adresin başka birine gelme olasılığını da ortadan kaldırılmış olduğunu kendime kanıtlamış olurum.

Ürettiğiniz adresleri nasıl edinebilirim? Smiley Sayı uzayında denk gelmek istiyorsanız  arama şeklinizi değiştirmenizi öneririm. Eski mesajlarımda belirttiğim gibi değişik şekillerde private üretme yöntemleri mevcut. Belkide Casascius'un bitcoin oluşturma metodunu denemelisiniz?


Bunu konunun ilk açıldığı gününden itibaren söylüyorum, böyle bir kesişmenin gerçekleşmesi bizden milyonlarca ışık yılı uzaklıktaki bir galakside aynı genleri taşıyan bir insanın aynı isim ve aynı yaşta yaşaması ihtimalinden bile daha düşük varın siz gerisini düşünün. Ama yine de azminizi taktir ettim.
Ben ve arayan arkadaşlar adına teşekkür ederim. Ancak;
İmkansız diyen arkadaşlara; geçtiğimiz yıl resimde bulduğum sonrasında gereksiz tartışmalara yol açacağı için kaldırdığım adresin 6 Ağustos itibari ile boşaltıldığını gördüm. Daha tuhafı bunu yapan rus arkadaşın bir grupta paylaştığıydı. Hani mantıken aynı adrese denk gelemeyeceği (sıralı taramada yada kısmı taramada denk gelecektir elbette) idi. Bulan arkadaşla yazıştık daha çok gelmiş ve hepsini boşaltmış. Madem bulunmuş aşağı yazdım bilgilerini. Sildiğim resmi kaydeden varsa oradan teyit edebilir bulduğumu Smiley
Silinen resmi yeniden yükledim https://hizliresim.com/JVDYjo

Umudunuzu kaybetmeyin Smiley taramaya devam.

Decimal:60000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001705
Hex:84a6cbea6996823e2c5c3c07725ef8d8ccc1e3a8a97e600000000000000006a9
Wif:5JphzDW4Dr5BcQbXa7daJesS8nhvGio6yEF7vspZAbs4Pxersod
Adres:1JmaqeZrfu1ChKZHMetK4MozzMqFkULnUL

....
@bitcamilo evet teorikte tüm adresleri oluşturup saklayabiliriz. Ancak pratikte şu an için o kadar enerji ve kaynak ayırmaktan - ki bu tamamen kaynakların israfı - öte belki kısmi taramalarla hedeflenen adresi oluşturuyor olacağız? Kesinlikle ekip mantığı ile ilerlemediğimiz için defalarca aynı yollardan geçtik geçmeye devam edeceğiz. Evet Pekiştirme için iyi olsada ilerlemeyi yavaşlatmakta. Belki bu mesajı okuyan birisi @verbakalim 'ın oluşturduğu adresleri sorgularken benzerlik yakalacak formülize edecek Smiley bilemeyiz.

Bu sürece kafa yorup devam eden arkadaşlara kazandırdıkları elbette var. Devam etmeyen arkadaşlarda mutlaka yeni birşeyler öğrenmiş oldular.  Anladığım kadarıyla kendimizi geliştirme umudumuzu halen kaybetmedik   Grin

İlave : Haftasonunda kullanılmış adres listesini güncelleyeceğim...
İlave 2 : Konuyu takip etmiyorsanız önce tüm mesajarı okuyarak anlamanızı sonrasında yorum yapmanızı, eğer takip ediyorsanızda hafıza güncellemek adına etik, arama yöntemleri, arada kaçırdım mı denk geldiniz mi? vb. sorular için yine önceki mesajları okumanızı öneririm.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Tether'in (USDT) kara listeye aldığı 39 adres on: July 12, 2020, 07:35:00 PM
bu işler alıştıra alıştıra oluyor.  Grin daha geniş kitlelere ulaştırılsa bu haber. Tekrarlanması durumunda hatırlanır ve sabit kriptoparalar zamanla güvensizlik balonu şişer, bir yerde de patlar...
9  Local / Proje Geliştirme / Re: bitcoin satmanın alternatif yolu -(fikir) on: July 08, 2020, 11:44:40 AM
Fikir saçma. Öncelikle kripto sektörüne giren yada ilgilenen kişilerin genelde 90 iq olduğu varsayarsak zaten bu foruma denk gelmiştir. Forumda yeni başlayanlar için oldukça fazla içerik ve youtube'da video var. İzler öğrenir. Kağıda gerek olmadığını hele hele başkasında anahtarı olan bir kağıda ihtiyaç duymayacaklarını öğreneceklerdir. Kredi kartı ile satın alma vs. durumlarda dediğiniz çalıntı kart durumu olabilir. Yabancılarda (casascius) benzer şekilde yapmıştı (kağıt değil). Ama bizdeki olaylardan gördüğüm üzere bu sistemin saadet zincirlerine, ponzi şemasına dönmesi çok çok büyük ihtimal. Hele hele öğrendiği bilgiler ile borsadan aldığı kriptoparasını çevrimdışı cüzdan oluşturma scriptleri varken yazıcısından çıkartması yada kendi donanımsal cüzdanına aktarmak varken böyle bir projeye güvenen olursa da ne bileyim niyetçi'de ki tavşana kağıdı çektirmek, kağıdı yemeyeceğinin garantisi vs....  Grin

Hocam girmeyi başaranlar 90 IQ fakat dışarıda 25 IQ'lu adamlar var ve girmek istiyorlar. Bu foruma denk gelebilenler zaten 120 IQ. Kripto para alıp satıp bitcointalk'tan haberi olmayanların oranı %95'in üzerindedir.

Hiç bilmediğiniz ve tahmin edemediğiniz bir kesim var dışarıda. Piyasada olandan çok merak eden var. Mesela +55 yaşında öğretmen emeklisi bir yakınım var. Kripto almak istiyor bana söyledi. Ona video attım tane tane anlatıyor videoda. Yok abi borsaya üyeliği bile açamıyor. En son ver parayı dedim bana aldım. Çektim bitcoini açtım kendisine  enjin walleti içine koydum. Satacağın zaman söyle satarız dedim. Yine bu şekilde bir kaç arkadaşımada aldım.

Bu arada niyetim kimseyi dolandırmak değil. Evet proje güvensiz ama nasıl güvenli hale getirebiliriz onu sormak istiyorum.
Kargo ile %10 komisyon ile bitcoin satmak istiyorum. Hem satıcı hemde alıcı için güvenliğin arttırılması gerekir. Bu şekilde paper walletle adama bitcoin göndermek taşak geçmek gibi. Cheesy ama bu haliyle bile satılır eminim.

50-100 liralık bitcoin paketleri bakkallarda bile satılabilir.

---

Bu arada bu fikrimin orjinali daha önce oyun paralarının e-pinlerini kazı-kazan şekline getirip bakkallarda satmaktı.
Çocuklar arasında örneğin zula oyunu popülerdi. Çocuk zula altını almak istiyor ama alamıyor.
Bende bunları kazı-kazan yapıp kart halinde stand haline getirip bakallara kırtasiyelere fln pazarlayım diyordum.

25 IQ'lu adamlar yüzünden zaten olumsuz düşünceler var. Onlar sayesinde haberlerde saadet zincirinden tut, dolandırılmalara, %90 dark web'de para aklamak için kullanıldığına inanlara ve daha nice olaylara sebep oldular. 120 IQ'lular buradaysa sayımız çok çok az demektir ama sağolsunlar multi üyelikler ile sayımızı çoğaltıyorlar..  180 IQ'lu dolandırıcılarımız olduğu doğrudur. Satış yapacaksan kod satışı yapabilirsin. Sitene gelir kodu girer sahip olur. O şekil kaç kişiye yardım edebilirsiniz? kaçı sonunda bir hatasında seni suçlamayacağını garanti edebilir?
10  Local / Proje Geliştirme / Re: bitcoin satmanın alternatif yolu -(fikir) on: June 30, 2020, 07:41:17 AM
Fikir saçma. Öncelikle kripto sektörüne giren yada ilgilenen kişilerin genelde 90 iq olduğu varsayarsak zaten bu foruma denk gelmiştir. Forumda yeni başlayanlar için oldukça fazla içerik ve youtube'da video var. İzler öğrenir. Kağıda gerek olmadığını hele hele başkasında anahtarı olan bir kağıda ihtiyaç duymayacaklarını öğreneceklerdir. Kredi kartı ile satın alma vs. durumlarda dediğiniz çalıntı kart durumu olabilir. Yabancılarda (casascius) benzer şekilde yapmıştı (kağıt değil). Ama bizdeki olaylardan gördüğüm üzere bu sistemin saadet zincirlerine, ponzi şemasına dönmesi çok çok büyük ihtimal. Hele hele öğrendiği bilgiler ile borsadan aldığı kriptoparasını çevrimdışı cüzdan oluşturma scriptleri varken yazıcısından çıkartması yada kendi donanımsal cüzdanına aktarmak varken böyle bir projeye güvenen olursa da ne bileyim niyetçi'de ki tavşana kağıdı çektirmek, kağıdı yemeyeceğinin garantisi vs....  Grin
11  Local / Konu Dışı / Re: Binbircesit.com Ledger Nano S Çekilişi on: June 24, 2020, 06:08:20 AM
Şartları sağlıyorum galiba katılmak istiyorum. 5. katılımcı olarak yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum. Grin
12  Local / Türkçe (Turkish) / Re: 50 BTC - Özel anahtar kayıp - Kurtarma ??? on: June 20, 2020, 01:36:31 PM
private key zaten yok  arkadaşlar  dediğim gibi  adresi soranlar özelden yazabilir

o tarihte coinbase mi vardı diye soran arkadaş içinse


adresi yazmaya gerek yok. Zaten tx numarasından yada tarihten direk bulunabiliyor. Ama önce madem adres sizin onu ispat etmeniz gerekiyor. Ve ararken vereceği emekle neden %5'ine razı olsun Smiley (bulması imkansız vb.. falan olaylarına hiç girmiyorum)
13  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: June 04, 2020, 06:02:07 PM
Kanıtlanmış olarak adres bulan varmıdır?

Eğer varsa madencilik yerine bunu yapmak daha mantıklı değilmidir? 1-2 yıl farketmez bir şekilde adres bulsunda.
1. Önceki mesajlarımdan birinde var. Benden bir yıl sonra Rus bir arkadaş aynı adrese denk geldi.
2. Değildir. Konuda uzunca teknik bilgi mevcut. Adreslerin saklanmasından arama yöntemine kadar.... Konunun başka yere sapmaması adına madencilik cihazlarının çalışma mantığı farklı, ekran kartları ile evet ama yinede madencilik yazılımları ile olmaz olamaz. Forum içinde yabancılar arıyor. Hatta bir önceki mesajlarda puzzle'da btc mevcut.

Gdrive adres bloklarını yarın sabah güncelleyeceğim. Yine önceki paylaşım linkinden olacak. Bu mesajı da aynı şekil editlerim.


Code:
https://drive.google.com/drive/folders/1lXW81-52nOH8qExFjaCLO0R2ZILa-bDg  2020-06-04 - Blok 632838
14  Local / Konu Dışı / Re: Emlakçılık ile ilgili başımdan geçenler. on: April 27, 2020, 05:53:49 AM
Eskiden %3 alıcı-satıcı ayrı ayrı komisyon öderdi. Şimdi %2 olmuş. Satan için zaten genelde değerinin üzerinde fiyat biçtiği ve hava hoş olduğuna bana X ver, üstü senin dediği zaman emlakçıyı daha da teşvik etmiş oluyor. Emlakçıda alıcı'nın tipine göre fiyatı çekiyor. Direnip fiyatı düşürmüyor. Ekstra para kalıyor. Burada bir sıkıntı yok.

Emlakçılık sektöründe iş yapanlar gruplara ayrılır. Kiralık evleri, ev satışları, arsa-tarla (tarlada ikiye ayrılır yakında imara açılacak ve tarım amaçlı), ticari-turizm-konaklama imarlı tarla (fabrika-otel-günü birlik turizm imarlı alanlar), fabrika-otel satışı kovalayanlar diye.. Daha bölünebilir. Gelire göre sıraladığım için fikir verebilir. Bu 750 m2'lik imarlı arsaya yapılacak daire adedi ile ticari imarlı arsa/tarladan elde edilecek gelir daha fazlada olabilir.

Sektör eskiden emekli öğretmen, asker, kısaca emekli kişilerden oluşurken son dönemde daha genç ve müteahhit vb. yan sektörlerde çalışanların yaptığı bir alan oldu. Eskiler kendilerine üç kağıtçı derdi Smiley

Son olarak yıllar evvelsi yaklaşık 250 m2 kısmen merkezi olmayan kırsal bir mahalle'deki arsa'nın 17k parayla başlayıp finalde 90k'ya satıldığını 8 ay gibi kısa bir sürede gördüm. Üç alıcıda kardaydı. Üçü de parasını değerlendirmek için geldi. İlki 17k parasını 190K civarlarına yaklaşık 18 ayda çıkardı. Mal'ın değeri x Emlakçı'nın kabiliyeti diyelim. Kim sattığını söylemeye gerek yok sanırım Smiley
15  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: April 25, 2020, 05:46:32 PM
çok teşekkürler mugt. rpc ile bakiye sorgulamama gerek kalmadı. bu tabloda 1 ile başlayan 1 btcden büyük hesapları bir tabloya atıp ordan sorgularım hazirana kadar Smiley
Kullanılmış adrese ancak "0" bakiyeli adresler. Bundan dolayı bulunduğunda tekrar kullanılma ihtimalini pas geçmemek lazım Smiley bol şans!
16  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: April 16, 2020, 03:53:34 AM
Güncel bakiyeli tutarları günlük olarak buradan indirebilirsiniz. https://balances.crypto-nerdz.org

Salgın nedeniyle Haziran ayına kadar ücretsiz paylaşıyorlar.

DİKKAT! Bakiyeli tutarlar gözükmektedir. Kullanılmış adresler değildir!
17  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler on: March 30, 2020, 08:27:01 AM
https://github.com/danielmiessler/SecLists/tree/master/Passwords büyük dosyalarını bile denedim, bazılarını 2leme ile denedim yine sonuç SIFIR. Dosyaları bloomfilter ile 80m bakiyeli walletlarda bakıp direk sildim çünkü boşuna diskte durmasına gerek yoktu.
Önceleri popüler şarkı sözlerini bile taramış patlatmışlar. Dediğim gibi artık farklı yöntemler deniyorlar, sen olsan ne kullanırdın diye sorular sorup cevaplar arıyorlar kişiye özel bilgiler denenebilir ör: araç plakası, ör: identity number ...
Bak böylede akıllılar var https://bitcointalk.org/index.php?topic=5230568.0;topicseen kamoyu araştırması yapıp algoritma geliştiren
rus arkadaş aşağıdaki linki göndermişti. buradakileri taradığı söylemişti. Kendisi hala buluyor  Grin
Code:
https://raidforums.com/Announcement-Database-Index-CLICK-ME
18  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin core hızlı senkronizasyon çözümüm. Artık çok hızlı senkronize ediyor. on: March 30, 2020, 08:00:09 AM
hocam -purge komutu ile istediğimiz son block sayısından başlayarak indirebiliyoruz diye biliyorum. haksızmıyım? ancak ne kadar denesemde eski blockları indirmeden bu işi yapmıyor yani komut çalışmıyor siz hiç denediniz mi?
Hiç bilgim yok. 1-2 geth yükleyip denedim. Çok uzun sürünce bıraktım. dediğim şekilde ekranlı bir panel olsa en azından diğer tokenlardan var mı diye bakabilirdik. Diğer konudaki gibi tarama yapmak için sordum.
19  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin core hızlı senkronizasyon çözümüm. Artık çok hızlı senkronize ediyor. on: March 28, 2020, 06:58:05 AM
-txindex=1 bizler gibi meraklılar için faydası var hocam yoksa standart kullanıcı olarak bir  artısı yok.
Doğru. Ancak bu foruma ve bu kategoriye girdiyse sanırım standart kullanıcı değildir. Smiley Eth içinde bekliyorum. Sadece işlem kayıtlarında kullanılan adres ve belirtilen adreste geçerli tokenları gösteren bir sistem yazmak lazım Smiley (lokalde)
20  Local / Proje Geliştirme / Re: Bitcoin core hızlı senkronizasyon çözümüm. Artık çok hızlı senkronize ediyor. on: March 27, 2020, 07:15:53 PM
İlave olarak;
Code:
-txindex=1
işlem kayıtları için  başlatma dosyasına eklemeyi unutmayın  Roll Eyes
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!