Bitcoin Forum
December 06, 2023, 12:57:59 AM *
News: Mixers will no longer be allowed after Jan 1
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kripto İşlerinde Gördüğüm En Yararlı Site on: December 09, 2018, 10:57:07 AM
Adam benim sık kullanılanlarımı site yapmış Smiley Çok beğendim favorilere ekliyorum.
2  Local / Ekonomi / Re: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: December 07, 2018, 05:31:58 AM
Popüler olmaya başladığı zamanlar 700$ ile 3000$ arasıydı. Yeni girişlerin ve sürekli alım yapmak için tetikte olanların sayısının arttığını da hesaba katınca bu fiyat aralığı nedense bana makul gibi görünüyor. Yalnız bu fiyat aralığından alım yaptıktan sonra uzunca bir süre değerinin çok üstünde bir satış yapabileceğimizi düşünmüyorum.

3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 📌De-list Edilen Tokenler ve Kullanıcıları (Binance & OKEX & BITTREX &KUCOIN) on: November 30, 2018, 09:32:27 PM
Bütün borsaların hiç bir zaman de-list edemeyeceği tek bir coin var ''Bitcoin''
Bu konuda aklı başında yazan çok arkadaş var. Amacınız Bitcoin veya çok güvenilir coinler de yatırım miktarınızı arttırmak olsun. Zaten bu de-list edilen coinlere bakınca pump-dump ile Bitcoin zengini olan çok.

Ayrıca uzun zamandır Bittrex kullanırım de-list edilenler dikkatimi çekti. Hiç birine şunu da alayım demedim. Aynı şey yakın zamanda Binance'da artarak devam edecek gibi görünüyor. Çünkü bilinçsiz yatırımcının en fazla olduğu borsalardan birisi.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Herşey planın bir parçası oyuna gelme ! on: November 30, 2018, 09:08:17 PM
Piyasada fazla tecrübeli değildik boğa döneminin rehavetine kapıldık satmadık açgözlülük yaptık sonrasında da kayıplar geldi hep artacak gözüyle baktık. Açgözlülük yapmamak,trendi iyi takip etmek ve sabırlı olmak en iyisi bu piyasada.

Merak etmeyin şuan ki tecrübenizle de erken satacaksınız. Daha önce 1000$ olunca satanlar gibi. Bu piyasa sürekli yeni tecrübeler edinmeniz için hareket halinde. Korku ile açgözlülük arasında bir yerde durmakta fayda var.
5  Local / Ekonomi / Re: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: November 29, 2018, 01:20:13 PM
son bir hafta oldukça hareketli geçti ve üç gündür de bitcoin atak yapmaya çalışıyor. yıl sonuna doğru kayda değer bir artış gelecektir.

Neden ?


Ben olsam yıl sonuna doğru eline verirdim herkesin.

O kadar çok yıl sonu beklentisi var ki? Bunu neye bağladığını kimse söylemiyor ama.

Noel,?  christmas ?  Noel baba mı ?  Tayyip mi ? Daha önce öyle bir yıl sonu oldu diye mi ?

BTC holderların bir çoğu bu yıl sonu yükselir ümidinde.  Bunu fark eden balinalar, yıl sonuna yakın zamanlara kadar şuanki  4300USD fiyatlarından  7000 lere taşısalar ,

sonra bir güzel 4500 lere çaksalar yine hiç şaşırmam.

Yükseliş bekleyenlerin tek bir argümanı var  o da her yıl sonu yükselmiş. Aslında bu argümana göre hareket edenler farkında değiller ama büyük bir düşüşün ardından gelen yıl sonu dip yapmış daha önce.

Benim düşüncem eğer burası dip ise yıl sonuna çift dip olması için güzel bir bahane yaratacakları.
6  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Re: Bounty hunters are not beggars on: November 18, 2018, 12:04:40 PM
The bounty hunters, who are struggling not to make spam and use the forum clean, are of course not a beggar. But those who make the opposite hurt others. We know the difference between them. In addition, bounty is the business of advertising and is a sector of hunters.
7  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Re: Why many projects are dead on: November 18, 2018, 11:49:09 AM
That should be expected as it is a natural principle. Most projects are dead because of poor management by the team members because they lack the expertise in crypto and failed to seek for counsel from experts. Also, projects with no backing product or tangible ideology behind is likely to go down the drain as it will lose the interest of potential investors.

I'm sorry, but many projects don't do anything other than sell dreams. The teams forget their promises after receiving the investment. I do not trust ICOs in the bear market. I think it's smarter to invest in after the exchange.
8  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: What are you worried about? on: November 18, 2018, 11:32:21 AM
Hey guys,I got a few questions, i'm interested in knowing what people in the crypto industry may be worried about. What fears do you have in regards to crypto?What would you say is in the back of your mind and pops up at times, a concern you have in the industry? What is it that makes you worry at times?In all industries and markets there's certain concerns and fears pertaining to different issues, i'm curious to know what people fear in the crypto industry? Why?What are your pain points in the crypto world?If the answer is the obvious, afraid it goes to $0 etc.. then tell me why? what impact would that have on you, give me a explanation of what effect that has on you and in what way it concerns you, beyond just going to $0? I'm wanting to understand what the fears and impacts on people lives are in the crypto industry, obviously losing money because it goes to $0 and you become broke is an issue, but why? Explain it a bit more to me if thats your answer.

I'm worried about the fact that the crypto money sector has deeper divisions. I fear that people in the industry, such as Roger and Craig, will damage this industry.
I'm not afraid of the value and price. I'm not worried about states.
9  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Asıl Sanal Paralar: Dolar, Euro, Sterlin! Gerçek Para: Altın, Bitcoin, Ethereum on: November 18, 2018, 11:19:30 AM
Özellikle USD'ın altın rezervinden bağımsız olarak basılması, zaten kötü olan bu sistemi felakete götürüyor. Ve bu konuda belirli bir kesim dışında çoğunluk çok bilinçsiz.

Bir örnek vardı son zamanlarda dile getirien. Çin'in uzun yıllar USD biriktirmesi ve Amerika'nın bu emeği değersizleştirmek için Çin'in biriktirdiği kadar havadan USD basması. Resmen USD airdrobu.

Ben artık bu para sistemine güvenmiyorum.
10  Local / Türkçe (Turkish) / Re: Toplam BTC miktarından Fazlasını Kazanırsak Ne olur ? Düşünceleriniz. on: November 17, 2018, 12:51:09 PM
Bunun olma ihtimali yok ama velevki oldu diyelim. Üzerine bir bardak soğuk su içmekten başka çareniz yok. Baya baya dolandırılmış olacaksınız çünkü

1 Bitcoin 5000$ iken 1 ETH 10000$ olsa. (Örnek veriyorum. Zor ama olmaz diyemeyiz)

Yani Bitcoin miktarından daha fazla kazanmak diye bir şey olamaz çünkü rakamı da belli. Hatta kayıp olan Bitcoin ler olacaktır. Yani 21 milyon'a denk gelecek şekilde de olamaz pratikte. Ancak bir başka coinin fiyatı, Bitcoin fiyatını geçebilir.

1 ETH = 2 BTC

Bu durumda Ethereum'un marketcap'i 200 Milyon BTC olacaktır. Ethereum Bitcoin'i bu şekilde geçemez! Vitalik Satoshi olduğunu kanıtlarsa belki Smiley

Zaten tüm ETH'yi satın almaya kalksanız 3.250.000 BTC ödemeniz yeterli.
11  Economy / Speculation / Re: bitcoin still dipping. What should we do? on: November 17, 2018, 06:16:02 AM
Please let me know so that I could also made some adjustments.
It still continue to fall. What should we do now? Do you have any plans for bitcoin investment now?

First, don't panic. If you do price tracking you are panicking. Leave the track. Stay away from the charts for a while. It is very dangerous to stay indecisive in the market. Buy or sell, no matter what your decision, you must be patient.

Don't worry about Bitcoin anyway. I think we've had the last losses. We'll win again like before.
12  Local / Ekonomi / Re: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı on: November 15, 2018, 09:35:41 AM
Ortamın tam da böyle bir olaya ihtiyacı vardı ve bu ihtiyaç giderildi.

6000$ olduğunda ''Ne satacağım artık bu saatten sonra da satılmaz'' diyenleri bile bir korku sardığına göre planda bir değişiklik yok. Yıl sonu için yeni bir dip düşüncem vardı ve şimdi bu gerçekleşiyor. 2019'un ortalarına doğru hepsi unutulur yaşananların.

Bir balina daha ekmeğinin peşinde suyu bulandırıyor sadece. Yani ben de balina olsam sıkılırdım bu durgun ortamdan. Nakitim var Bitcoin'im var ama heyecan yok.

Gözünüz altlarda olsun stoplu ufak ufak Bitcoin miktarınızı arttırın.

Bu adamlar aynı bizim vekiller gibi. Mecliste birbirlerine girerler, meclisin bahçesinde sigara içmeye çıkıca enseye şaplak takılırlar.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: 25 dolar kazanın. Airdrop paylaşımı değildir. OKUYUN on: November 13, 2018, 10:49:08 PM
Konu güzel olmuş ama waitlist nasıl olacak onunla ilgili de bir bilgilendirme olsa tam olur.

Çok enteresan olaylar dönüyor. Herkes KYC toplamanın peşine düştü. Ben anonimlik heyecanı ile açmıştım buradan cüzdan. Şimdi diyorlar ki 25$ verelim kim olduğunu söyle. Kıyamadım anonim cüzdanıma Smiley
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Buyback nedir? Neden yapılır? on: November 12, 2018, 11:08:37 PM
ya zaten bunun standart bir süreç olması lazım.özellikle bounty airdrop yapan icolar için. aksi takdirde yatırımcılarını enayi yerine koyup zarar ettirmiş oluyorsun.

şimdi  ico yaptın para topladın maşallah 10 m$ dan aşağıya toplayan yok sözde ! (yalan olm inanmayın ya Cheesy)

2 ay durdun borsaya da girmedin paraları çıtır çıtır yemekten tabi (gecelere akarken iyi tabi dimi)

gidiyorlar sktriboktan bi borsaya giriyorlar dönerciler apartta zaten zombi gibi başlıyorlar satmaya oldu mu sana fiyat piç

icoya yatırım yapan adamın götünde patlıyor tokenları

he işte buyback denilen olay burada 2 aşama ile devreye girerse giriyor.

1.aşama dönerciler fiyatı piç edip sattıktan sonra (artık ona bi süre falan ayarlıyorlar sanırım) ekip borsadan tokeni toplayıp fiyatı yükseltiyor..(nereye kadar dersen bilimsel bir ölçüt kullanıyorlar dönercilerin ağlama noktası diye  Grin )

2. aşama dönercilerin fiyatı piç etmesine izin vermeyip duvarlar ile desteklenen fiyatın rezil edilmemesini sağlamak .aslında en ahlaklı olanı da bu (etik demeyin şuna kardeşim onun türkçesi ahlak zaten)
çünkü bu adamlara sen babanın hayrına token vermedin.adamlar senin reklamını yaptı sağda solda.biraz elini cebine at da sözde o kadar para toplamışsın (o da yalan lan Cheesy ) biraz borsada tokenini topla yani reklam ödemesi yapar gibi düşün.

bu 2. aşamayı yapan bi tane ico oldu takip ettiklerimden.hala da adamlar fiyatı tutuyor helal olsun.adını söylemeyelim şimdi de batırırsınız mazallah  Grin

2. aşamayı geçtim 1. aşamayı yapsınlar yeter Smiley

En iyi reklam coinin veya tokenin fiyatıdır diyoruz her zaman. Bunun farkında olan projeler bu iki aşamadan en az birini yapıyor. Yapıyor da o kadar az ki sayıları samanlıkta iğne aramak gibi.
15  Economy / Speculation / Re: The Markets Fluctuate Wildly. Why Invest Then? on: November 12, 2018, 12:15:59 AM
I can see fluctuations in the market I think this is not the time for investment... Is my opinion is right Or wrong

I expect 2018 to end. Because it is very popular for a long time. The market is actually the most stagnant level of $ 6,000. Altcoins continues to melt. I think it's gonna be even more quiet in the middle of 2019.


Great for you when you expect 2018 to end! Hahaha, I didn`t laugh so much for a long time, great! How people think it`s crazy, or better to say how much some people don`t think at all!
When you see so much fluctuations (I`m not sure about what you talk about, because almost every market fluctuate) why don`t you use that in your advantage and earn from that. Follow the simplest strategy, buy low and sell high, and that`s a clean profit for you in your pocket!
Investments should be long term in most cases, market is growing every year, so do the math alone, what you think about how much market will worth in 5 years from now? Trillions maybe?

When is the best entry when we see too much fluctuation?
Let me give you an example Bitcoin. January 5 through January 15. Did you buy and profit from $ 17,000 to $ 12,000?
$ 12,000 is very cheap, isn't it?
Did you see $ 12,000 after that day?
Too much fluctuation is too much risk.
Sorry I'm not a professional trader. Smiley
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: ufak altlarda dolanan para top 10 a kayıyor sanki!!! on: November 11, 2018, 05:08:37 PM
arkadaşlar dikkatimi çeken bir durumu paylaşmak istedim. yaklaşık 2 aydır küçük marketcap lı altlar hemen hemen x2 x3 yaptı diplerden toparlanarak fakat bu arada top 10 daki sağlam hacimli koinlerde yaprak kımıldamadı tabiri caizse. ancak 2 gündür top 10 da hepbirden bir hareketlenme başladı, acaba balinalar küçüklerde parayı kaldırıp yavaştan büyük hacimlilere mi geçiyor? böyle bir ihtimal durumunda elimizdeki küçük hacimli koinler tekrar dibe doğru geri dönebilir mi acaba? dikkatli olmak lazım gibime geliyor altlara yatırım yaparken....

Para market içinde belli zamanlarda yer değiştiriyor bunu ben de farkettim. Bu sırayı yakalayabilmek çok zor. Düşük hacimliler her zaman daha riskli oluyor. Ama uzun vadede sabırlı olunursa en güzel kazancı da onlar sağlıyor Smiley Aslında top 10 daki coinlerden elinizde sürekli olarak tutmanız gerekiyor. İlk fırsatta buna odaklanmayı düşünüyorum. Zaten piyasa az da olsa toparlanma sinyalleri vermeye başladı.
17  Economy / Speculation / Re: The Markets Fluctuate Wildly. Why Invest Then? on: November 11, 2018, 04:57:25 PM
I can see fluctuations in the market I think this is not the time for investment... Is my opinion is right Or wrong

I expect 2018 to end. Because it is very popular for a long time. The market is actually the most stagnant level of $ 6,000. Altcoins continues to melt. I think it's gonna be even more quiet in the middle of 2019.
18  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: between terrorists, banks and crypto on: November 11, 2018, 04:51:28 PM
We heard that crypto is often used for terrorist funding, but according to IOCTA in 2018, such an assumption is wrong.

Today, the popularity of Bitcoin is getting better, but the relationship with terrorist funding, they prefer the classic method of transferring through banks.

so, terrorist groups that use bitcoin are only low level transactions.

Absolutely low-level transactions. In some countries FUDs scare people out.
The question in everyone's mind is, "Can I be associated with terrorism if I use crypto money?"
A ridiculous FUD Smiley
19  Bitcoin / Bitcoin Discussion / Re: This is why we should all use Bitcoin and no more credit cards. on: November 10, 2018, 11:42:08 PM
At the moment, I could not only shop with Bitcoin, but I decided to end all my relationships with the banks. I'm gonna use cash for now. I dream of using crypto money only in the future and this is very nice.

Banks are legal robbers.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Twitter Fenomenlerine kanmayin !! on: November 10, 2018, 11:29:35 PM
Fenomen olmayanlar olanlardan daha fazla kazanıyor. Çünkü bu fenomenler insanlara laf yetiştirmekten ve paylaşım yapmaktan odaklanamıyorlar. Onlar ticareti değil fenomenliği seçtiler.

Güzel bir bakış açısı bende katılıyorum buna. Zaten şöyle bir durum var ki bu fenomen! dediğimiz arkadaşların pek çoğu zaten ekstra para kazanma amacıyla fenomenlik yapıyorlar.

Kesinlikle. Hatırlayanlar vardır. Forumda aldıkları coinleri shilleyenler vardı. O zamanlar Twitter'da çok az kişi vardı. İşte şuan fenomenlerin birçoğu burada bunu farkedip Twitter'a geçenlerdir. Burada 3-5 kişi ile yapmaya çalışıyorlardı, Twitter'da binler onbinler.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!