Bitcoin Forum
June 12, 2024, 10:25:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 302 »
1  Local / Konu Dışı / Re: Kuyumcuların oyunu on: Today at 09:42:22 PM
İşin içine para girince insan oğlunun gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Ne kadar çirkef olabileceği bu durumda değerlendirilmeli. Şimdi kuyumcuda satılan ürünlerde hafif bir değişiklik acaip bir şekilde işçilik diye alıcıya yansıtılıyor. Tamam arkadaş bu adam  buda bir işçilik yapt yaptı da ne kadar değer kattı bu altına. Hani iğne oyası gibi olan takılar var lafım yok. Ama düz bilezik için bir kenarını hafif pahlayınca alsana işçilik. Ya arkadaş adam elindeki bir aleti yanlışlıkla bileziğe daldırsa buda işçiliğe giriyor. Olmuyor bu.

Bankalar da bunu keşfetti. Bi kaç tane altınım vardı. Bankaya vereyim dedim. Evde saklamaktansa bankada saklansın dijital olarak. Daha iyi dedim. Bazı bankalar fiziki altınları bankanın dijital altın hesabına geçiriyorlar. Bi gittim. Büyük bi kuyumcu markasının eksperi altınlarımı saydı. Yapma bozma parası %1 düşüyoruz dedi. Verdiğim altınlar çeyrek, gram altınlar. Onları bozmuyacaklarına eminim. Tekrar bozma yapmalık bişi yok ortada. Götürcek kuyumcu dükkanında satacak.

Paranın girdiği her yer böyle malesef. Bana kalırsa kapitalizmin eseri bunlar. Herkes daha bi fazla para kazanmak için karşısındakini yolunacak kaz gibi görüyor. İnsana insan olduğu için değer veren kimse kalmadı. Herkesin tek amacı nasıl daha bi fazla para kazanırım bunu düşünmek olmuş.

Yüzde bir ise iyiymiş, ben o kazığı yıllar önce yedim, bu işler yeni yaygınlaşmaya başlamıştı, altın günü falan diye kampanyalar yapıyorlardı, ben de saf saf gittim, bir güzel de çevirttim. Tam rakamı hatırlamıyorum ama kendim bozdurtup bankaya yatırsam ve altın alsam sanırım % 9 falan daha fazla altınım olacaktı, bankanın zaten piyasaya göre pahalıya çevirmesine rağmen.
2  Local / Ekonomi / Re: TCMB faizi %50 tuttu ama mevduatlar başka hayatı yaşıyor on: Today at 09:35:10 PM
Şöyle bir durum da var, bankalar reelde gerçekten o faizleri veriyor mu, yoksa yazıldığı gibi %37'lerde mi kalıyor bilmiyorum ama hükümetin bankalar üstünde hesap sahiplerini kkmden TL mevduata geçirmeleri konusunda korkunç bir baskı var, yasal olarak zorunlu tutamıyorlar ama Hobin Rood Memo (yani yoksuldan alıp zengine veren) aba altından her türlü sopayı gösteriyor.
Dolayısıyla mekanizmayı ZekiBeyy anlatmış ama öyle olmasa da mecbur yüksek faiz vereceklerdi.
3  Local / Ekonomi / Re: Milyonluk Hesap Kesen İşletmenin Vergisi Nasıl 0 Olur? on: Today at 09:28:33 PM
Bunlar düşündüğünüz gibi derin organize işler falan değil, burası Türkiye, yani bir zamanlar neredeyse acıyarak baktığımız Afrika ya da doğu Asya ülkeleriyle yolsuzluk ve rüşvette yarışacak hale gelmiş bir ülke. Doğru kanallardan, doğru kişileri "görürsen" yaptırılamayacak şey yoktur. Belli ki bunlar da iyi bir aracıyla çalışıp verimli yedirmişler.
Bu kaa basit !!!
4  Local / Konu Dışı / Re: Madeni 5 TL on: June 11, 2024, 10:01:24 PM
Daha birkaç yıl öncesine kadar ekmek 1.5 liraydı ve en büyük iki madeni para ile alınabiliyordu, şimdi en büyük iki madeni para 6 lira ediyor ve ekmek alınamaz, hatta arada 2.5 lira da çıkartsalar toplam yine bir ekmek almaya yetmez.
Dolayısıyla madeni 10 liralıklar da gerekiyor ama en salak kitle bile "noluyo yav?" diyeceği için yapmazlar.
5  Local / Konu Dışı / Re: İmza Kampanya Öneri Konusu ( Kullanıcılar Tarafından Gelen Öneriler ) on: June 11, 2024, 09:55:42 PM
Evet yine aynı şey oldu ve Bitvest imza kampanyası gerekli olan btc olmadığından dolayı yine pause edildi.
İmza ve avatar konusunda herhangi bir şey söylenmiyor sadece wallet boş diyorlar. Ağalardan btc gelince yeniden başlatılacağını umuyorlar ve bizde umuyoruz. KAtılımcılar konsunda herhangi bir uyarı yok. Bir kaç güne içerik daha da netleşecektir.

Alıştık artık ve adamın bu tavrını beğeniyorum. Nasıl olsa bir şekilde gelir, hep öyle oldu demiyor, cüzdanda para yoksa devam ettirmiyor, hiç beklemeden hemen duraklatıyor. Sen de biliyorsun ki sebep para gelmemesi ve gelirse kampanya devam edecek.
6  Local / Konu Dışı / Re: Bim, A101, Şok on: June 11, 2024, 09:52:07 PM
Ne iş olsa yaparım diyen pek çok üniversite mezunu var ortada. Şimdi sınava girip hayal kuran ve bu hayallerinin sonunda bir üç harfli mağaza kasiyerliği ile taçlandırıldığını düşünün. Alah aşkına bu durumda siz olsanız gülermisiniz. Gülmezsiniz. 12 yıllık eğitim bitmiş üstüne 2 yada 4 yıllık birde lisans tamamlamışsınız sonuçta kasiyer olmuşsunuz. Yok gerek yok. Eğer çalışacak alan yok ise okulların kapanması lazım. Sadece çalışacak ve ilgili alanda gerçekten söz sahibi olacak olan insan yetiştirin. Herkes okumak zorunda değil.

Evet ama bir de madalyonun öteki yüzü var, gençlerin gözardı edilemeyecek sayıdaki bir bölümü de hayal dünyasında yaşıyor. Devlet ya da özel farketmez, küçük hanımımız/küçük beyimiz sikindirik bir üniversiteye (yani üç beş tane hariç, kalanların hepsi) hasbelkader kapak atmış, eee, bitirince ne olacakmış, bir yere ceo olarak başlamayı istiyormuş. Cheesy
Yavrum elalemin ortaokulundan hallice donanımınızla size bu idiotik özgüven nereden geliyor?
7  Local / Konu Dışı / Re: Amperino, küçük sevimli şey... on: June 11, 2024, 09:43:29 PM
Elektrikli traktörün sayfasındaki SSS bölümünden:

Soru: Kaç saat çalışır?
Cevap: Elektrikli traktörün kaç saat çalışacağı, mazotlu traktörlerde olduğu gibi arazi durumu, kullanım şekli, yük miktarı gibi konulara göre değişim göstermektedir.

Daha buradan bir boka yaramayacağı belli, zaten hiçbir yerde menzil/süre bilgisi yok, adam tarlanın ortasında kaldı, ne olacak?
Bir de siktiri boktanlıklarını geçiştirebilmek için cevapta "mazotlu traktörlerde olduğu gibi..." diye çakallık etmişler.
Ulan dingil, adamın traktörünün tarlanın ortasında mazotu bitse, en kötü ihtimalle beşlik su şişesine mazot doldurur, getirir koyar. Senin ne kadar dayanacağı belli bile olmayan bataryaların tarlada, hatta ona bile gerek yok, yolda biterse ne olacak?
Hikaye bunlar, aklı başında hiçbir çiftçi buna para vermez.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: CryptoWideShut ile Airdrop #9 Telegram Oyunları on: June 11, 2024, 09:24:23 PM
Ben bu catizeni ilk zamanlarında kurup bir iki çalıştırmıştım ama sıkıcı geldi, sonradan popüler olunca yine başladım ama ya benim kafam basmıyor, ya da oyun(!) kel alaka şeyler çorbası.
Aşağıya gelen kedilerin aynıları birbirini yok ediyor, yenisi çıkıyor,  anladık, arada ortadan geçen gudubetler ya altın saçıyor ya da paraşütle  inen bok öbeklerinden (bence yani) veriyor onu da anladık. En altta vesikalık gibi duran kedini işlevi ne, onu anlamadım mesela.
Ya da güya spinden yok dolar geliyor, yok elmas geliyor, yok manyağın biri çıkıyor, elmasları parçalıyor falan, eee?
O balık tutma olayı da tuhaf, arada balık geziyor, tıklıyorsun bir yere mi gidiyor, yoksa tıklama süresi geçtiği için mi kayboluyor belli değil. Bir de üst kısımda yescoin dükkan açmış, o ne ayak?
Ayrıca ekranın her yerinde bir sayaç, bir rakam var, bu ne ya...
9  Local / Konu Dışı / Re: Bim, A101, Şok on: June 11, 2024, 09:57:43 AM
Yarın gereken yerlere şikayet edecegim ama ceza yazmazlar bu şirkete yazsalarda bir sekilde o ceza ödenmez halk bankası mafyatik insanlara kredi verdi geri alamadı Smiley a101 gibi yerler bireysel vatandaşın yerleri olmadığı için birşey yapmak zor.


İnternet cafe islettigim donemleri hatırlayınca a101 gibi yerlerin acilen kapanması gerekiyor. Ahh ahh.

Zamanında gelip tek tek ürünlere bakarlar bir tanesi dahi tarihi geçmiş olsun yapistirirlardi cezayı

Bu salaklar çöpü 1 alana 1 bedava olarak satıyor.

Hocam ülkede denetim maalesef birçok alanda zayıf, yapıldığında da maalesef homojen bir dağılım göremiyoruz. Denetim dediğin şeyin belirli kriterleri vardır, en azından ana hatları bellidir yani, şimdi burada olay denetlenecek yerin kime veya hangi gruba ait olduğuna göre kriterlerin esnetilip, kusurların gözden gelinebiliyor olmalıysa ki tam olarak yaşanan bu anladığım kadarıyla, biz komple ülkeyi kapatıp gidelim zaten.

Yok, denetim gayet iyi var ama şu anda malum partinin bütün üyeleri ve yedi sülaleleri bir şeylerin aleni ya da gizli ortağı, veya pisliklerine ücreti mukabili göz yumuyor ve/veya avantasını alıyor. Dolayısıyla artık hiçbir bahane bulamayacakları noktaya gelene kadar bunlara yapılan denetimler göstermelik.
Ancak lastik çok şişip patlamasın amaçlı sibop olarak bıraktıkları kendilerine ait olmayan az sayıda yere ise sonuna kadar denetim var.
10  Local / Konu Dışı / Re: Ormanlarımızı Koruyalım! on: June 10, 2024, 09:56:56 PM
"İsteseler" orman yangınlarını çok büyük oranda azaltabilirler, ormanlar genellikle jandarma bölgesi ve er//erbaş değil, profesyonelleri gönderir ve vur emri de verirsin, üç beş leşten sonra fark gözle görülür hale gelir.
Ama bunların orman korumak gibi bir derdi yok, esas ormandan kazanılacak(!) araziden gelecek avantayla ilgililer.
11  Local / Konu Dışı / Re: olum bi cisim yaklaşıyor lan on: June 10, 2024, 09:38:13 AM
Ben ısrarlıyım, şu anda çok uluslu bir savaş gezegende yaşayan herkesin etkileneceği, hatta ölebileceği bir durum anlamına geliyor ve bu kimsenin işine gelmez. Sermaye ve egemenlerin para kazanmak için zayıf ve fakirlere ihtiyacı var. Güçlülere zaten sataşmazlar çünkü bilirler ki, kendi ellerinde olan karşıda da var.
12  Local / Konu Dışı / Re: Ormanlarımızı Koruyalım! on: June 10, 2024, 09:34:31 AM
Diyanete global araç kiralama firması gibi filo kuracaklarına o paralarla üç beş tane yangın söndürme uçağı alsınlar!!!
Artık her yaz en iyi tahminle bir önceki yıl kadar, muhtemelen de bir öncekinden daha sıcak olacak, daha nemli geçen yazlarda belki biraz daha az yangın olur ama nem de düşükse her yer alevle kaplanacak.
Ama tabii ki bu hainlerin tercihi orman kurtarmak değil.
13  Local / Konu Dışı / Re: Atatürk Şiirleri - Serdar Yıldırım on: June 09, 2024, 09:36:29 PM
Forumumuz popi bi forum. Çok kullanılmıyor belki. Ama forumlar arasında önemli bi yerde bana kalırsa. Alexa sıralamasında üstündür baya bi yani. Reklamını yapmak isteyen bi kişi olabilir bu kişi. Ya da reklam hizmeti veren bi kişi olabilir. Bi keresinde Seo hizmeti satın almıştım website tanıtımı için. Seo yapan kişi tanıtım yazınızı yüksek ranklı 10 Türkçe forumda yayınlarım demişti. Bana kalırsa ona benzer bişi olabilir. Bi kereliğine açılmış bi hesap olarak kalırsa. Başka bişi paylaşmazsa kesin böyle bişi olabilir derim. Gerçi bilemeyiz. Zaman göstercek.
Öyle bile olsa çok alakasız çok saçma bir giriş olmuş bence. Başlık Atatürk şiirleri sonrası malum şiirler vs yani bir amaç bir mantık bulamadım hani foruma kayıt oldum ne yazsam ne yazsam diyerek kendi şiirlerimi yazsam zaten ilgilenmezler önden bir Atatürk şiiri patlatayım dikkat çekeyim mi dedi acaba. Sanırım ilk ve son paylaşımı olacak arkadaşın, bu paylaşımdan sonra bir daha gören olmamış kendisini Smiley

Ya ne kibarlık peşinde koşuyorsun, nazikçe anlatmaya çalışmaya gerek yok, şiirler zaten dandik de, yapılan şey bildiğin deli saçması...
Ama ben hala arkasında forumun bilinen bir arızalısı olduğunu düşünüyorum, ismi hiç lazım değil.
14  Local / Konu Dışı / Re: olum bi cisim yaklaşıyor lan on: June 09, 2024, 09:33:11 PM
Zannetmiyorum, çünkü savaş kontrolsüz kaostur, halbuki sermaye kontrollü kaosu sever, savaşı tasarlamak kolay, süreci yönetmek zordur ama ihtilaflar, gerginlikler, yerel savaşcıklar hem kolayca manipüle edilebilir, hem de daha az ama sürekli ve güvenli silah satışı demektir.
Ha, hiç mi çıkma ihtimali yok dersen, var tabii ama bu planlı bir durum olmaz.
15  Local / Konu Dışı / Re: Demişti on: June 09, 2024, 09:28:29 PM
Hocam chp akp iyi parti hepsi sonuçta Türk insanı kemal sunalın koltuk sevdası filmi yıllar geçsede sonuç malesef aynı değişmiyor koltuğun sıcaklığı ve erişilebilir olduğu noktarar inanılmaz haret edici aslında sorun koltukta da değil her siyasetçi ülkeyi değil kendi aile çıkartlarını güdüyor doğal olarak sonuç değişmiyor zararını bu millet geçiyor

Yargılama sistemini ve adaleti her koltuğa geçen kendince eğip büküyor durum bu olunca tecavüz eden bile rahatlıkla soğaka çıkıyor eee sonuçta bunların değiştirdiği sistemde birileride faydalanmış oluyor olan yine halka alıyor.

merali asla ve asla sevmedim sevmedim milletin içinden geçen leş siyasetçilerden biri.

Keşke mandown sen de amma abartıyorsun her şeyi diyebilsem ama maalesef yazdıklarının tamamında haklısın.
Bu Meral değil miydi yahu, geçen sene mitingte benim namusuma bile leke sürmeye çalıştılar diyerek neredeyse ağlayan, ne ara reyizle kanka oldular?
Gerçi nolacak, diğeri de bir zamanlar "seni başgan yaptırmayacağozzz" diye böğürüyordu meydanlarda. Sonuç? Stepne
16  Local / Konu Dışı / Re: Ekransız laptop tanıtıldı on: June 08, 2024, 10:13:21 PM
Aslında gayet mantıklı, özellikle kamuya açık alanlarda bilgisayar kullanmak durumunda olanların mahremiyeti anlamında da başarılı. Kendinizden senaryo yazın, bir kafeye vb gitmişsiniz, normal laptoptan borsaları vb açmışsınız, bütün mal meydanda, bu sizi rahatsız etmez mi? Beni eder şahsen.
Ancak bu tarz gözlük ve kaskların uzun kullanılamama, gözü rahatsız etme, beyni yorma, başağrısı yapma gibi dezavantajlarını henüz çözemediler. O nedenle fiiliyatta şu an için tercih etmem ama ana fikir olarak güzel bence.
17  Local / Konu Dışı / Demişti on: June 08, 2024, 09:56:40 PM
Yorumsuz....
18  Local / Konu Dışı / Re: Mercedes'in Müşterisini Mağdur Etmesi on: June 08, 2024, 09:50:57 PM
Ülkemiz insanına her yerde değer verilmediği görülüyor, eğer ki bu durum Avrupa'da yaşansaydı sonuçları nasıl olurdu acaba, muhtemelen müşteri odaklı bir çözüm getirildi ve müşterinin sorunu mağduriyeti fazlasıyla giderilmiş olurdu diye düşünüyorum. Firmalar araç satmadan çok ilgililer satış sonrası ise sıradan biri oluyorsunuz.

Herkesin aklına aynı şeyler gelmiş. Ben bu olayın Almanya veya ABD’de yaşanması durumunda neler olacağını düşünüyorum da, Türkiye gibi mağduriyet asla yaşanmazdı herhalde. Maalesef Türkiye’de insana da, müşteriye de değer verilmiyor. Bizim insanlarımızın bu muameleyi görmesi büyük ayıp. Hükümetin bu konuda sert adımlar atıp ayıplı malları olan firmaların iade prosedürünü zorlamalılar.

Ekonomiyi güzelmiş, iyi yönetiyorlarmış gibi göstermeye çalışan hükümet şu saatten sonra firmalara ek külfet olacak bu tarz bir adımı asla atmaz. Hatta şundan emin olun, tüketiciye karşı yükümlülükleri tam tersine daha da gevşeteceklerdir.
19  Local / Konu Dışı / Re: Amperino, küçük sevimli şey... on: June 08, 2024, 09:46:53 PM
Bu araç için tercih edilmesindeki en önemli faktör fiyatı olacaktır dediğim gibi güzel bir fiyatı olursa ciddi talep edileceğini düşünüyorum. Yüksek bir fiyatı olursa hem rekabet edemez hem de tercih edileceğini sanmıyorum.

Adamları azminden ve çalışmalarından dolayı tebrik etmek istiyorum nasıl olduysa yollarına taş koymamışlar.
ZekiBeyy hocam sadece fiyat olmuş olsa farklı firmalarında  una benzeyen ürünleri var. Örneğin https://volta.com.tr/model/ev1/ bak bu arçta elektrikli ve bu amperino nun  yarı fiyatı nerdeyse. Gerçi bu voltada clima falan yok. Daha amatör gibi duruyor ama yıllardan beri çalışıp üreten bir firma. Farklı modelleri de var. Mobilet bisiklet yada farklı versiyonlar.

Volta ile bu kıyaslanır mı yahu, Volta mini araba falan değil ki, neredeyse kaporta eklenmiş mopet. kaldı ki bunlar mopetçi, trendi görünce bizim mopetlerin üstünü kapatalım demişler, bunu çıkartmışlar. 60km menzil, 45km hız, tek özelliği gitmesi, bir de önünü aydınlatan far olması.
Amperino için 600K civarı fiyat bence de fazla ama Voltaya 240K vermek=paranı çöpe atmak.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Telegram Oyunları on: June 08, 2024, 02:05:34 PM
İnsan bunlar Ali diye Veliye gitmesin düşüncesiyle bir link falan verir, bu oyunlar ilgi görüp arttıkça Telegramda çakmaları da arttı, aratarak bulmak güvenli değil. İsmini yazıp geçmişsin amma biz ne bilek bunun orcinali hankısı gospodin efendi?
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 302 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!