Bitcoin Forum
April 14, 2021, 06:03:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 216 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: yurttan nft manzaraları: "saba'nın kahkahası, gülben'in sesi" on: April 12, 2021, 04:29:39 PM
Merakla ve acıyarak takip ettiğim bu nft durumu beni eskilere götürdü (kısaca bahsedeceğim), şu hali gerçekten içler acısı ama zaman içerisinde olgunlaşıp bir çizgiye oturacak diye düşünüyorum.
Genç arkadaşlar hatırlamaz muhtemelen, doksanlı yıllarda bir telsiz furyası vardı, o zamana kadar özel telsiz, sivil frekans falan yoktu, yasaktı ve serbest bırakıldı, telsizler elektronik mağazalarının vb vitrinlerini işgal etti (daha cep telefonu diye bir şey yok), tabii millet saldırdı cihazlara, uzunca bir süre eğlencesine elden ele dolaştılar, hatta hatırlayanların aklına ilk gelen şey şu olacaktır: Bayan arkadaş arıyorum, bayan arkadaş... Anlayacağınız telsiz denilen iletişim cihazı "Ar yu kola?" tayfasının elinde abazanlık edevatı olarak bile kullanıldı. Ancak zamanla o saçma balon söndü ve işine yarayanın kullandığı bir araç haline gelip normalleşti.
Anlattığım bu kel alaka görünümlü hadise aslında şu an tam olarak Nftde yaşanıyor, osuruğunu satan (satanda sıkıntı yok aslında, onu alan var alan),kahkahasını satan, maymunun götüne boya sürsen aynısını yapacağı şeyleri sanat eseri diye kaktıran vb vb
Zamanla oturacak, bu süreci yaşamak gerekiyor maalesef.
2  Local / Servisler / Re: google authenticator sorunu on: April 11, 2021, 10:47:53 PM
türkçe yazdım sorun olur mu?
Borsanın Türkçe arayüzü olduğuna göre Türkçe destek istemenin sorun olmaması gerekir mantıken, belki hazırda bekleyen ve Türkçe destek verecek birisi olmadığı için süre uzayabilir, en kötü İngilizce yazın derler, bunu da bekletmeden yaparlar.
Ancak yukarıda da dediğim gibi Gate bu dönem çok popüler, yoğunluk vardır, sabırlı olmak gerekir. Bir de bunların bakış açısı nedir bilmiyorum ama aynı konuyla ilgili üst üste farklı ticketlar açma, böyle yapanları uyuzluğuna en arka sıraya koyan borsalar var.
3  Local / Konu Dışı / Re: Tarih Tekerrür on: April 11, 2021, 10:19:58 PM
Ben henüz izlemedim, izleyeceğim, merak ediyorum ama bazı yorumlar var, temel amacın Ali Babacan'ı aklamak olduğu görüşünde insanlar. Dediğim gibi, daha izlemediğim için hiçbir fikrim yok.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Uniswap, Harvest Finance, Aave Platformlarında İşlem Yapan Var mı? on: April 11, 2021, 10:15:24 PM
Eldeki varlıklar hold pozisyonunda bomboş bekleyecekse bu tarz platformlarda pool oluşturmak gayet mantıklı (bilinenlerden bahsediyorum tabii, risk almaya gerek yok).
Ayrıca zaman zaman ilanlı ya da sürpriz ödül etkinlikleri de düzenleyebiliyorlar, Uniswap da yapmıştı, gerçi artık swap aleminin Binance'i gibi bir şey oldukları için pek tanıtım ihtiyacı duymuyorlar ama mesela 1inch 2 kere yaptı ve özellikle ikincisinde güzel para dağıttı.
Üstelik pool oluşturmak stake gibi de değil, normal geliri daha az ama istediğin an iptal edebilirsin, süreli bir kilidi yok.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: en uygun şekilde myetherwallet > binance transferi nasıl yaparım. on: April 11, 2021, 10:01:06 PM
Gönderimi düşürebilmenin bana göre tek yolu gas ücretlerini kontrol edip ucuz anı kollamak, ucuzlama genellikle gece yarısı civarında oluyor ama bir şeylerin satış etkinliği vb varsa o zaman da düşmez. Gözün gas seviyesinde olsun, bazen denk de gelebiliyor, mesela bu hafta bir gün, hem de çoğunlukla en pahalı olan saatlerden birinde 10 doların altında masrafla token gönderimi yaptım, gas çok ucuzdu, meraktan aynı işlemi yarım saat sonra denedim, tam hatırlamıyorum ama 23 dolar civarı bir gas gerekti.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: BTC Dominance Düşüşü ve Altcoinlere Etkileri on: April 11, 2021, 09:49:09 PM
Geçen dönemleri baz alıyoruz. BTC Hareket ettiğinde altcoinler yerin dibini boyluyordu.Bu yükselişte durum böyle değil. BTC yükseldiği zaman altlardan da beraber hareket edenleri gördük.

Ethereum, Polkadot, Uniswap sürekli yükselişlere devam ettiler.

Dominance Alt boğasının habercisi olarak düşünülebilir.

Ya öyle olmazsa, dominance yüksek olur ve altlar coşarsa ?

Belki de 2017-2018 coşkusunu beklediğimiz için fırsat kaçırıyoruz?Belki o yükseliş trendi bir daha gelmeyecek ve şuan aslında hazırda Alt boğasındayızdır?

Fırsat buldukça kâr etmeye çabalayalım.Eski dönemki artış bir daha gelmeyebilir.Eğer kârdaysanız bir miktar realize etmenizi öneririm.

Arkadaşın gönderisinde vurguladığım yerleri aslında (tecrübe düzeyi ne olursa olsun) her kripto yatırımcısı çerçeveletip görünür bir yerlere asmalı. Çünkü gerçekte geçen boğadan (hatta daha eskilerin bir önceki boğadan) yeterince para kazanamadan, hatta bir kısmımız zarar yazarak çıktıysak sebebi büyük ölçüde açgözlülükten kar realizasyonu yapmamak, bariz bir şekilde düşmeye başladığında da "belki fiyat geri döner de kaybımı karşılarım" mantığıyla içeride kalmaya devam etmek.

Ben boğanın artık her an ahıra geri dönebileceğini düşünenlerdenim, bu ay tamam ama Mayıs benim için teyakkuz ayı. Umarım fena halde yanılırım.
7  Local / Servisler / Re: google authenticator sorunu on: April 10, 2021, 10:37:43 AM
Eğer doğru anladıysam Gate borsasında Google Authenticator aktifleştirirken verilen kodu saklamadın ve kurulu haline de artık ulaşamıyorsun. Bu durumda benim bildiğim yapılacak tek şey Gate.io üzerinden destek talebi oluşturup durumu anlatmak ve istenilen verileri sağlamak.
Yalnız (umarım öyle olmaz ama) hele bu gibi yoğun dönemlerde borsalar böyle yardım taleplerine öncelik vermezler, sabırlı olmak gerekir.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kitli Kick Token on: April 08, 2021, 01:03:11 PM
Bilgilendirmeler için teşekkür ederim arkadaşlar bir an ettiği cüzdanımda öyle görünce satmak istemiştim ki bu konuda da bir şekilde çakallığı bulmuşlar. Bakalım 1 milyon kullanıcı olursa açacağız diyorlar bekleyelim.
Eğer öyle bir eylem gerçekleşir de bir milyon kullanıcının kilidi kaldırılırsa (ister bir anda, ister kademeli, hiç farketmez) 888 milyardan fazla token salınacak demek olur, bu şartlarda gelip gelebileceğii en iyi fiyat herhalde 0.0001 cent falan olur.
Risk alır, sabırlı olup biraz bekletirsen ve fiyat yükselirse toplam 1-2 dolar eder, onu da 40-50 dolar harcayarak kullanabileceğin bir şeye çevirdin mi yeme de yanında yat.  Grin
9  Local / Servisler / Re: Digifinex Borsasının hizmeti on: April 08, 2021, 12:55:50 PM
Digifinex enteresan bir borsa, şimdiye kadar aklımda kalan bir vukuatları yok ama çalışma tarzı hiç güven verici değil gerçekten. sorununa yardımcı olma konusunda sadece şunu söyleyebilirim, bildiğim kadarıyla Digifinexte otomatik aktarım yok, çektiğin, yatırdığın emtiaların işlemleri elle yapılıyor, belki herhangi bir nedenden dolayı birikme vardır, sıra gelmemiştir.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kriptolar sokağa böyle inmeyecek de nasıl inecek? on: April 07, 2021, 01:46:03 PM
Kesinlikle...En önemli gelir kalemlerinden birisi turizm olan bir ilçe için token çıkartmak, daha da önemlisi ona gerçek anlamda işlev kazandırmak hiç de marjinal bir yaklaşım değil. Bu öncü girişimlerini yürütürken de aynı akıllılıkta devam ederler umarım. Çünkü girişim güzel ama başarısı emek, deneyim ve beceriye bağlı.
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kriptolar sokağa böyle inmeyecek de nasıl inecek? on: April 07, 2021, 01:28:48 PM
Ayın ilk günü yayınlasalar kesinlikle 1 Nisan şakası derdim ama öyle değil. Nereden nereye, bir zamanlar on kişiden yedisinin bildiği, onların da uyuşturucu parası olarak gördüğü sadece bitcoin farkındalığından kendi tokenını çıkartan ilçe belediyesine...
Bazen gözardı edebiliyoruz ama kripto emtialar konusunda çok şey değişti aslında, çok yol katedildi.

12  Local / Konu Dışı / Re: Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler on: April 06, 2021, 02:23:12 PM
Eğitim:
Robert Koleji
İstanbul Teknik Üniversitesi
University of Pennsylvania
MIT (Massachusetts Institute of Technology)
13  Local / Konu Dışı / Re: konu dışı-Banka araması on: April 06, 2021, 01:49:13 PM
Bence mevzu 50K altı veya üstü ile ilgili değil, bir anda ve yüklü hareket hem bankanın, hem de Masakın radarına takılacak, dikkat çekecek bir şey. Ben de dönüşümlerimin neredeyse tamamını Garanti üzerinden yapıyorum ama "şu anki yasal durumda" böyle bir şeyle geleceklerini zannetmiyorum çünkü 4 yıla yayılan bir zaman diliminde irili ufaklı pek çok hareketim var ve "bu nedir şimdi?" denilecek bir durum yok. Ama ilgili mazim yokken gelip de bir anda mesela 400K transfer etseydim muhtemelen "sen hayırdır hacı?" derlerdi.
14  Local / Konu Dışı / Re: Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler on: April 06, 2021, 01:42:56 PM
Arkadaşlar haklı yorumlarınızla ilgili bir düzeltme yapma ihtiyacı hissettim: Tabii ki Selçuk Bayraktar günlük siyasetin içinde değil, adam sığ siyasilerin anlayamayacağı bambaşka denizlerde yüzüyor. Sadece Erdoğan'ın damadı olması nedeniyle bir kesimin sessiz kalmasına vurgu olarak (onlarınki de farklı tür bir yobazlık) kimin, neyi olduğunu yazdım.
Yani Türkçesi "Selçuk Bayraktar akp borazanı ama arada bunları da yapıyor, takdir edelim" anlamında yazmadım.
15  Local / Konu Dışı / Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler on: April 06, 2021, 12:24:36 PM
Mevcut yönetime siyasal görüşümden bağımsız olarak, ülkeyi düşürdükleri durum nedeniyle ne kadar muhalif olduğumu yazmama gerek yok, şurada aktif 20-30 kişiyiz ve birbirimizle ilgili aşağı yukarı fikrimiz var.
Ama uzun süredir bir yandan da şunu söylüyorum kendi kendime: Damat var, damat var...
Söylemek istediklerimin dışında olduğu için diğerinden bahsetmiyorum ama Selçuk Bayraktar mentorluğunda ve güçlü vizyonuyla ilerleyen Baykar gerçekten göğüs kabartan başarılara imza atıyor. TB2'lerin gerçek hayattaki performansı tüm dünyada ses getirdi, geliştirilmekte olan TB3 ile daha da ileri seviyeye gelineceği anlaşılıyor.
Kendi adıma söyleyebileceğim tek şey var: Bravo

https://www.youtube.com/watch?v=wZagc1kD-XY
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Paribuya Hydro Protocol HOT Transferi on: April 06, 2021, 10:35:12 AM
2 farklı coinin kısaltmaları da aynı. Bunun dünyada başka örneği yok sanırım. Abritaj yapayım derken eldekinden olmuşunuz. Geçmiş olsun. Borsalar arası bariz fiyat farkı varsa mutlaka iyice araştırın.
Bunun örneği çok malesef, kripto emtia ekosistemi bu anlamda bir denetime tabi olmadığı için rahatlıkla aynı kısaltmayı başkası kullanabiliyor. Bunların çoğunluğunun artniyetli olduğunu düşünüyorum, diğerinin bilinirliğinden yararlanmak içlerinde en masumu. Diğer alternatif de işi bilmezlik ve hangi diğerinden daha kötü tartışılır.
Konuya gelirsek, Btcturk el değiştirip atağa kalkmadan önceki lider Paribu giderek boka sarıyor, kendi adıma üyeliğim olmasına rağmen bu saatten sonra mecbur kalmadıkça kullanmam. Umarım er ya da geç arkadaşın sorununu çözerler.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Kitli Kick Token on: April 06, 2021, 10:26:13 AM
O iş hikaye arkadaşım, artık yıllardır diyebileceğim kadar süredir hemen hemen hepimizin cüzdanında var, cmcde falan gördüğün fiyata aldanma, dikkat ve ilgi çekmek için komik miktarlarda sağ cepten sol cebe yapıyorlar ve öyle bir değeri varmış gibi algı oluşturuyorlar.
Eğer bir gün kilitler açılırsa o 888.888 adet 80 cent bile etmez.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Bir öngörü belki tutar. on: April 06, 2021, 10:23:00 AM
Binance pörtletmelerinin veya CZ kapatmalarının hangisinin kazançlı olacağı veya zarar ettireceği konusu, istisnai olarak kendisini belli edenlerin dışında gerçekten kumar, tam olarak emtia enflasyonu var ve doğal olarak kazanç ihtimali giderek düşüyor. Yani 30 tane yok ki, beş on tanesine yatırım yapayım, belki şansına denk gelir diyesin.
Mesela bsc pastane mallarına yatırım yapmak şu an tercihim değil açıkçası.
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Genç çift Ethereum üzerinde evlendi! on: April 05, 2021, 03:41:48 PM
Bu alır yürür ben size söyleyeyim, nftnin çok tipik potansiyel kullanım şekillerinden birisi olma ihtimali oldukça yüksek.
Zaten bunu her yazdığımda bir kısım arkadaşımız itiraz ediyor ama nft şu anki osuruk satma, kahkaha tokenlaştırma vb haliyle bok çukurundan farksız. Ancak evrilecek ve kripto ekosisteminde çokça gördüğümüz trend/moda bir uygulama değil, kalıcı bir fonksiyon olacak.
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Re: Breezecoin Mağdurları on: April 05, 2021, 12:04:15 AM
Geçmiş olsun, umarım büyük kayıp yoktur çünkü telafi edebileceğinizi pek sanmıyorum.

Bu bir organize dolandırıcılık oluşumu, işin içinde sadece kripto para yok, bir de konut projeleri(!) var, tabii ki o da tokat amaçlı. ABD Florida/Orlando'da "Breeze De Mar" isimli 1500 lüks konutluk hayali projeyle de epeyce kişiyi dolandırmış durumdalar. Tabii ki klasik sistem, güven vermek için objektiflerin önüne ünlüleri koymuşlar, burada da Serdar Ortaç var.
İşin başında Gürkan Akpınar var

https://akpinargroups.com  
https://breezedemar.us/tr

Gürkan Akpınar'ın ortakları olan Mustafa Türeli ve Ümit Gayretli'nin başka kripto saadet zincirlerinde de çalıştıkları biliniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuranlardan birinin özet ifadesi:
"Mustafa Türeli adlı kişi bana bu projeye 45 bin dolar yatırdığını söyledi. Ardından Breeze Coin'in Genel Koordinatörü olduğunu söyleyen Ümit Gayretli de 50 bin dolar yatırdığını anlatarak beni ikna etti. 6 ay önce 12 bin doları Mustafa Türeli adına bankaya yatırdım. Türeli'de bu parayı bankadan çekerek bir AVM'de Ümit Gayretli'ye verdi. 17 Nisan'da paramı 21 bin dolar olarak vereceklerini söylediler. Paramı 17 Nisan'da 12 bin dolarlık Breeze Coin (sanal para) olarak verdiler. Yaptığım araştırmada, Breeze Coin'in maddi bir karşılığı olmadığını gördüm ve o zaman dolandırıldığı anladım. İstanbul Maslak'taki ofislerine gittim. Şirketin başındaki Gürkan Akpınar ve diğer yetkililer benimle görüşmedi, beni içeri almadılar."
(Bu kişi ayrıca tehdit de edilmiş)

cabsavın haklı uyarısıyla ilgili edit: Serdar Ortaç'ın işle alakası yok, daire karşılığı reklam yüzü olmuş sadece, son durum nedir bilmiyorum ama herhangi bir şey alamadığına dair beyanı var, muhtemelen o da eli boş dönecek.


Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 216 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!