Bitcoin Forum
June 22, 2024, 11:41:24 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu işlem neden onaylanmadı ?  (Read 2809 times)
delibedri (OP)
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
March 24, 2015, 05:24:21 PM

3 saat oldu neredeyse normal mi ?
https://blockchain.info/tr/address/1FXmSgptVZ6dgfrzvikvZKtS5UU5YuRTQm?show_adv=true
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
March 24, 2015, 05:32:49 PM

bu adreste onaylanmamış işlem görünmüyor.
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2015, 05:55:12 PM

Gelmedi bana BtcTurkten çektim bitcoini scrypt.cc'ye ulaşmadı.Teyit sayısı sürekli değişiyor ve güncelleniyor.
emrebey
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
March 24, 2015, 06:11:06 PM

verdiginiz link adres linki, tam olarak islem (transaction) linkini verseniz?

transaction ID de yeterli olur.
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2015, 06:17:05 PM

Hocam BtcTurkten Scrypt.cc'ye gönderdim parayı transaction id'yi nereden bulabilirim ? Benim Btcleri yediler sanırım Cheesy
cakir1
Sr. Member

View Profile
March 24, 2015, 06:53:50 PM

"ponzi" denildiği halde para yatırmışsınız, muhtemelen yatırdığınız tutarı çıkartamayacaksınız bile.
boşuna beklemeyin bence.
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2015, 06:56:22 PM

Hocam bitcoinler iletilmedi,siteyle ilgili bir sorun olduğunu zannetmiyorum açıkçası,büyük bir meblağ atmadım,sakin olun lütfen.
Sadece para niye yerine ulaşmadı onu anlamay çalışıyorum BtcTurkten gönderdiğim btclerin kaydı tutulmuyor mu ? Ulaşmamış belli ki ulaşsa hesabımda olurdu?
BtcTurkten giden bitcoinin nereye gittiğini izleyemiyor muyum ? Blockchainden buna nasıl bakabilirim ponzi olsunda sitede batsın para arada hiç olmasından iyidir.Şu an para kayıp Smiley
cakir1
Sr. Member

View Profile
March 24, 2015, 07:22:42 PM

yolladığın bitcoinler girdiğin adrese ulaştırıldı zaten.
verdiğin linkte bu zaten yazıyor.

girdiğin adres (çekim yaptığın adres)i kontrol et. scrypt.cc'den aldığın adres değilse başka bir yere yollamışsın demektir.
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2015, 07:34:08 PM

Hocam BtcTurkten gönderdiğim adres ile scrypt.cc'deki receive adresimi karşılaştırdım aynı çıkıyor sorun scrypt.cc demi yani? Onların supporta mı yazmalıyım?
cakir1
Sr. Member

View Profile
March 24, 2015, 07:37:45 PM

sence?
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
March 24, 2015, 07:42:37 PM
Last edit: March 24, 2015, 09:57:26 PM by delibedri

Çakır bey yardımlarınız için teşekkür ederim.Btc'ler hesabıma yatmış Blockchainde de görünüyor şu an harcanmış olarak hemen ponzi dememek lazım sanıyorum.
vvasabi
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
March 25, 2015, 11:48:38 PM

Çakır bey yardımlarınız için teşekkür ederim.Btc'ler hesabıma yatmış Blockchainde de görünüyor şu an harcanmış olarak hemen ponzi dememek lazım sanıyorum.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ponzi_oyunu
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
March 26, 2015, 12:09:30 AM

Hocam bir sıkıntı yok diyorum ponzi diyosun Smiley
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
March 26, 2015, 07:01:37 AM

Hocam bir sıkıntı yok diyorum ponzi diyosun Smiley

BTC'lerin hesabınıza yatmış olması o sitenin bir ponzi sisteminin parçası olduğu gerçeğini değiştirmiyor arkadaşlar da o yüzden uyarıyor sizi, bugün küçük bir mebla yatırırsınız yarın daha fazla kazanacağım umuduyla daha büyük bir mebla gönderirsiniz uyarmış işte insanlar sizi.
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
April 03, 2015, 03:31:50 AM

Ben hala ponzi olduğunu düşünmüyorum tam olarak yani bir şüphe var tabi ama bekliyorum Smiley
jackringer
Sr. Member

Activity: 406

View Profile
April 04, 2015, 08:57:52 AM

Ponzi tuzağına düşmüşsünüz sanırım.Daha dikkatli olun bundan sonra.
delibedri (OP)
Member
**

View Profile
April 04, 2015, 04:24:21 PM

Ponzi tuzağına düşmüşsünüz sanırım.Daha dikkatli olun bundan sonra.

Hocam biraz geç de olsa onaylandı,bir sıkıntı yok fakat scrypt.cc kullanıcılarına naçizane bir tavsiyem var Khs fiyatları tradede gıderek düşüyor ve satılan miktarlar artıyor her an gidebilir sistem 3-5 bir şey kazandık ama Smiley bu gece muhtemelen Khs'lerisatıp çıkacağım
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
May 11, 2015, 10:19:55 AM

Scrypt.cc yaklasik 2 senedir piyasadan olan, bilinen bir ponzidir, ellerinde cihaz bulunmamaktadir, hayali khs ve ghs satmaktadirlar

cokmesi yakindir.
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
May 11, 2015, 10:42:21 AM

Scrypt.cc yaklasik 2 senedir piyasadan olan, bilinen bir ponzidir, ellerinde cihaz bulunmamaktadir, hayali khs ve ghs satmaktadirlar

cokmesi yakindir.

Neye göre, kime göre? Kullandığınız üslup yüzde yüz emin olduğunuzu gösteriyor. Ponzi olduğu kanıtlanamadığı gibi, olmadığı da kanıtlanamıyor. Varsayım üzerinden kesin tabirler kullanmamak lazım.

testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
May 18, 2015, 09:03:51 AM

cokmesi yakindir.

Neye göre, kime göre? Kullandığınız üslup yüzde yüz emin olduğunuzu gösteriyor. Ponzi olduğu kanıtlanamadığı gibi, olmadığı da kanıtlanamıyor. Varsayım üzerinden kesin tabirler kullanmamak lazım.

uzun uzun , tekrar ve tekrar anlatacak degilim... ancak asagidaki sorularin yarisina evet denmesi benim icin ponzi oldugunun kanitidir..

scrypt.cc , icin bu sorularin tamamina verilecek yanit EVET tir.. bu da full+full ponzi demektir.

1) No public mining address / no user selectable pool.
A cloud mining company that wont let you direct the hashrate to your pool of choosing and cant prove its actually mining bitcoins itself, is very likely a scam. There is no reason to hide mining address or not sign blocks. None.

2) No endorsement from any asic vendor
Asic vendors will gladly make a simple post to show the company in question is a significant customer of theirs. Its free advertisement for them and it helps their customer grow their business, so there is absolutely no reason they wouldnt. If a (cloud) mining company cant get any asic vendor to post such endorsement, you should assume they dont have any hardware to mine with.

3) No relevant pictures of their hardware and datacenter
There is no reason not to provide such pictures, except of course, if there is nothing to take pictures off. Mind you: pictures can be faked. Picture dont prove current ownership. So like all criteria listed here, by themselves they are by far insufficient proof.

4) Open ended IPO / fractional reverse mining risk
Unless the cloud mining is operated by the asic vendor himself, you can not sell an unlimited amount of hashrate. Hardware takes (usually a long) time to order, arrive and deploy. Any company that doesnt limit sales or make public how much hashrate they sold vs what they have (provably) deployed should be considered  suspicious.

5) Referral programs and social networking
Referral programs, especially ones that pay almost 10%, are a huge red flag. The mining market is cut throat with razor thin margins. No real company can afford to pay 10% referrals on below market cloudmining prices. Referral programs almost always serve only to feed the ponzi and provide financial incentive to posters to lie about the true nature of the company. Never trust anyone with a referral link in their sig.

6) Anonymous operators
If the operators are hiding behind whoisguard, provide no provable identity and especially when, like in some cloudmining cases, they use demonstrably false ID or company registration information, you have to be nuts to trust them with your money.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: