Bitcoin Forum
May 22, 2024, 12:30:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Satılık 5.8 BTC %10 komisyon  (Read 1401 times)
akbasemre1 (OP)
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
April 02, 2015, 11:42:05 PM
Last edit: April 03, 2015, 12:04:18 AM by akbasemre1

Satışı banka hesabıma havale eft yoluyla yapmayı planlıyorum eğer qiwi Webmoney türü chargeback yapılamayan ödeme türlerinden birine talep yoğun olursa onlar içinde hesap açarım toplu satmak tercihim güven sıkıntınız varsa localbitcoins aracılığıyla yapabiliriz hatta localden yapmamız benimde işime geliyor birkaç planım olmasına rağmen zamanım yoktu 3000tl ile bir miktarla btc 760tl iken btc aldim (acelem vardi) sonra birsürü bitcoin sitesi vb yerlerde üyelik ücretler birkaç alım doğrulama belgesi vvb olmayan zamanı iyice tükettim 1-2 günde ne yapabilirsem diye harcadığım parayı cikartiyim derken 5.8 btc gibi bir rakama ulaştım dediğim gibi zamanımda olmadığı için hızlıca satmak istiyorum localbitcoins den yaparsak işlemi sitedeki ilk ticaretim olacağı için benim için ileriye dönük bir + olcak

Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
April 03, 2015, 01:42:40 PM

1 BTC'yi % 10 fazla fiyatla mı satacaksınız?

Btcturk teki fiyat 660-664 arası , siz kaçtan satacaksınız?

akbasemre1 (OP)
Member
**

View Profile
April 03, 2015, 03:21:06 PM

Hocam şuanki btc dünya piyasasında neyse onun %10 fazlasına localbitcoinsten hesaplatiyorum direk sistemlerinde %seçeneği var eğer almayı düşünüyorsanız hesaplatip pmle size bildiririm

Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
April 06, 2015, 09:42:29 AM

Hocam şuanki btc dünya piyasasında neyse onun %10 fazlasına localbitcoinsten hesaplatiyorum direk sistemlerinde %seçeneği var eğer almayı düşünüyorsanız hesaplatip pmle size bildiririm

Hocam yanlış anlamayın ama mesai saatleri içinde sizden % 10 fazlaya bitcoin almak için gerekli bir sebep yok.Eğer bu işi sürekli yapmak istiyorsanız bence aşağıdaki şartlarda daha rahat alıcı bulabilirsiniz:

1) Maksimum 100-150 TL'lik bloklarla bitcoin satın. Çünkü Btcturk'un 5 TL EFT ücreti var doğal olarak % 10 komisyon çok da fazla gözükmeyecektir.
2) enpara , iş bankası garanti gibi popüler bankalarda hesabınız olsun ki mesai haricinde de rahatça havale alabilesiniz.

Ama niyetiniz bir an önce elinizdeki Bitcoin'den nakite geçmekse , %10 yerine piyasa fiyatından ya da az üstünden forumda rahatça satarsınız.(Btcturk gibi exchange sitelerini kullanmak istemediğinizi varsayıyorum)

Hayırlı satışlar...
akbasemre1 (OP)
Member
**

View Profile
April 06, 2015, 10:31:33 AM

Hocam dediğim gibi başka planlarım vardı zamanım yok toplu satıyorum demedim ancak suanlik yüksek miktarda satışlara bakıyorum zamanım olmadığı için turkiyede yaşamıyorum hesapta bir akrabamin %15 komisyonla rahat bir şekilde satarım normalde ancak parça parça uğraşmak istemediğim için buraya bir geciyim dedim btc-e vb sitelerde mesai saati bile olsa alım 24saati geçiyor genelde birde alıcıların böyle kimlik kredikartı doğrulama vbden uzak durması var localbitcoinste 1000$ lardan bile satılıyor daha bugün satılmış nekadar bütün 1000$ lik satışların gerçek OOlduğuna İnanmasam bile bendende almak istiyen çıktı öyle ancak baya fazla isteği olan biriydi kabul etmedim ek olarak benim olayım 21saat gibi bir aralıkta 3dknin altında satış sağlamak bu forumdan pkadar hızlı halledebilirmiyim bilmiyorum Cheesy

jackringer
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
April 06, 2015, 11:28:32 AM

Hocam dediğim gibi başka planlarım vardı zamanım yok toplu satıyorum demedim ancak suanlik yüksek miktarda satışlara bakıyorum zamanım olmadığı için turkiyede yaşamıyorum hesapta bir akrabamin %15 komisyonla rahat bir şekilde satarım normalde ancak parça parça uğraşmak istemediğim için buraya bir geciyim dedim btc-e vb sitelerde mesai saati bile olsa alım 24saati geçiyor genelde birde alıcıların böyle kimlik kredikartı doğrulama vbden uzak durması var localbitcoinste 1000$ lardan bile satılıyor daha bugün satılmış nekadar bütün 1000$ lik satışların gerçek OOlduğuna İnanmasam bile bendende almak istiyen çıktı öyle ancak baya fazla isteği olan biriydi kabul etmedim ek olarak benim olayım 21saat gibi bir aralıkta 3dknin altında satış sağlamak bu forumdan pkadar hızlı halledebilirmiyim bilmiyorum Cheesy

Senin yapmaya çalıştığın ekonomi düzeninin temeline ters. Basit bir soru. Şehrin en bilinen kasabından 100 liraya parça et mi alırsın yoksa adını sanını bilmediğin kaçak et kesen birinden aynı eti 110 liraya mı alırsın? Veya 100 liraya teknosadan mı bir ürünü alırsın yoksa aynı ürünü internetden 110 liraya garanti bile vermeyen birisinden mi alırsın? Arz talep dostum. Senin arzın piyasada bolca daha güvenli ve daha uygun fiyata var.Neyse dere akar yatağını bulur, sende farkına varırsın akıntıya kürek çekmenin nafile olduğunu bir zaman sonra.
akbasemre1 (OP)
Member
**

View Profile
April 06, 2015, 01:43:32 PM

Senin yapmaya çalıştığın ekonomi düzeninin temeline ters. Basit bir soru. Şehrin en bilinen kasabından 100 liraya parça et mi alırsın yoksa adını sanını bilmediğin kaçak et kesen birinden aynı eti 110 liraya mı alırsın? Veya 100 liraya teknosadan mı bir ürünü alırsın yoksa aynı ürünü internetden 110 liraya garanti bile vermeyen birisinden mi alırsın? Arz talep dostum. Senin arzın piyasada bolca daha güvenli ve daha uygun fiyata var.Neyse dere akar yatağını bulur, sende farkına varırsın akıntıya kürek çekmenin nafile olduğunu bir zaman sonra.

Hocam yazdığımı anlamamışsınız ben %15ten rahat satıyorum Ek olarak btcturk gibi siteler hem komisyon alıyor hemde satıcılar piyasa fiyatına koymuyor onu bir kontrol edin herzaman değişken durumda acelem olduğu için 700tllerde gezen btcyi  770 ten aldım btctukteki komisyonu saymadan türkiye'de hiç satış yapmadım adını psylasmamak için bankadan bile para yollamayanlar var birsürü kişi fallowbackle herhangi bir yasa dışı işlemin ortasında kalmak istemiyor yada direk yasadışı is yapıyor yada ülkesinde yasal olmayan biseyden yararlanmak istiyor veya sadece adının bitcoin networkten çıkmasını istemiyor birsürü yasa dışı is döndüğü için olay bukadar basit 1 btcyi 4 katına bile sattığım oldu kişinin istediği yönteme göre komisyonum var ilgilencek zamanım olmadığı için bir akrabama söyledim ancak görünen oki burdan satamiyacagim turkiyde tordan ping atsanız 7-8 tane ip izi kalıyor delil yetersizliğinden düşüyor millet internetten birsürü ilanla herkesi dolandiriyor bir kişi bile siksyet etmiyor adamı etsede süreç düzgün islemiyebiliyor neyse konuyu saptirmayalim 3-4 güne bir ilgilenen çıkmazsa kapatırım konuyu

Pages: [1]
  Print  

Jump to: