Bitcoin Forum
April 26, 2024, 11:13:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: Tko prihvaća bitcoin kao sredstvo plaćanja? Popis tvrtki, trgovina, webova...  (Read 32959 times)
klopa69
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
June 13, 2018, 09:12:57 PM
 #101

Meni se čini da ti skupljaš postove za PRiV coin samo. Baš me zanima ta autolakirnica, inače sam iz Pakraca i jako sam zainteresiran!

Netko mora skupljati i postove za coine.
1714130037
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714130037

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714130037
Reply with quote  #2

1714130037
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714130037
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714130037

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714130037
Reply with quote  #2

1714130037
Report to moderator
1714130037
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714130037

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714130037
Reply with quote  #2

1714130037
Report to moderator
1714130037
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714130037

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714130037
Reply with quote  #2

1714130037
Report to moderator
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
June 19, 2018, 11:38:16 PM
 #102

Meni se sviđa što neki naši trgovci s informatičkom opremu primaju btc, a više manje brdo usluga na internetu se može plačati bitcoinom i koristim ga rađe nego karticu

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
June 20, 2018, 07:03:03 AM
 #103

Na žalost, još uvjek svi koriste Bitpay, no nadam se da će se i to promjeniti tjekom vremena.

klopa69
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
June 20, 2018, 06:09:11 PM
 #104

Meni se sviđa što neki naši trgovci s informatičkom opremu primaju btc, a više manje brdo usluga na internetu se može plačati bitcoinom i koristim ga rađe nego karticu


Koje su to trgovine?
BTCHadzija
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
June 21, 2018, 02:35:53 PM
 #105

Offtopic pitanje, postoji li koja javna kuća u At ili u okolici, a da prima BTC ili neke druge valute?

javne kuce ne primaju kriptovalute jer se sa bitcoin-ima ne moze povuc kokain Grin Grin
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
June 22, 2018, 06:30:14 AM
 #106

Offtopic pitanje, postoji li koja javna kuća u At ili u okolici, a da prima BTC ili neke druge valute?

javne kuce ne primaju kriptovalute jer se sa bitcoin-ima ne moze povuc kokain Grin Grin

Ne zato nego zato što postoji trag novca bolji nego kod gotovine, ne znaš tko je uplatio ali vidiš koliko se skupilo na adresi koju kontrolira madam. Smiley

btw. Da li je tko uspio platiti takvu vrstu usluge u kripto valutama?
oempie
Member
**
Offline Offline

Activity: 99
Merit: 19


View Profile
June 22, 2018, 06:45:36 AM
Last edit: June 22, 2018, 06:58:44 AM by oempie
 #107

Meni se sviđa što neki naši trgovci s informatičkom opremu primaju btc, a više manje brdo usluga na internetu se može plačati bitcoinom i koristim ga rađe nego karticu


Koje su to trgovine?

www.futura-it.h , www.pcshop.hr/


Ove dvije trgovine primaju btc javno, no isto tako imas i nekih trgovina gdje primaju BTC al to bas i nemaju istaknuto, odnosno ljudi su kriptu i mozes se dogovoriti da platis sa BTC.  Uzimam informatičku opremu vec neko vrijeme uprav na taj način.  Zapravo, poceo sam gdje god da dođem nesto kupovati pitati jel primaju btc. Rezervaciju za apartman sam platio isto tako.
Shade6999
Member
**
Offline Offline

Activity: 179
Merit: 11


View Profile
July 02, 2018, 03:51:39 PM
 #108

mogu rec da ih ima stvarno dosta koji prihvacaju bitcoin.....

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
klopa69
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
July 02, 2018, 08:57:37 PM
 #109

super spika, samo me zanima kako to da se ne boje (mogućih) iznenadnih padova bitcoina te time ne izgube na zaradi? Huh
BTCHadzija
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 113



View Profile
July 02, 2018, 11:10:31 PM
 #110

super spika, samo me zanima kako to da se ne boje (mogućih) iznenadnih padova bitcoina te time ne izgube na zaradi? Huh

isto kao i svako drugi ko trenutno investira u btc, ocekuje da ce generalno rasti u buducnosti (bez obzira na manje padove tu i tamo kao sad trenutno)

I za 80% proteklih nekoliko godina, zarada bi se povecala a ne smanjila
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
July 03, 2018, 06:09:49 AM
 #111

super spika, samo me zanima kako to da se ne boje (mogućih) iznenadnih padova bitcoina te time ne izgube na zaradi? Huh

isto kao i svako drugi ko trenutno investira u btc, ocekuje da ce generalno rasti u buducnosti (bez obzira na manje padove tu i tamo kao sad trenutno)

I za 80% proteklih nekoliko godina, zarada bi se povecala a ne smanjila

Svatko tko prodaje neku robu za BTC mora istog trena taj BTC prodati i na račun uplatiti kune jer BTC kod nas nije priznato sredstvo plaćanja. Kad dođe kontrola, njih samo zanima da u blagajni imaš onoliko kuna koliko si proizvoda/usluga prodao. Ne zanima ih jesi li za neki proizvod dobio BTC, ETH ili nešto treće. Istina, vlasnik trgovine koja prihvaća BTC ne mora nužno prodati taj BTC, ali u tom slučaju bi trebao iznos koji je zaradio prodajom uplatiti u blagajnu iz svog novčanika. Inače nisam ekonomist, ali nekako mi je ovo logično.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
marlboroza
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1932
Merit: 2270


View Profile
July 03, 2018, 10:04:12 PM
 #112

~
Svatko tko prodaje neku robu za BTC mora istog trena taj BTC prodati i na račun uplatiti kune jer BTC kod nas nije priznato sredstvo plaćanja. Kad dođe kontrola, njih samo zanima da u blagajni imaš onoliko kuna koliko si proizvoda/usluga prodao. Ne zanima ih jesi li za neki proizvod dobio BTC, ETH ili nešto treće. Istina, vlasnik trgovine koja prihvaća BTC ne mora nužno prodati taj BTC, ali u tom slučaju bi trebao iznos koji je zaradio prodajom uplatiti u blagajnu iz svog novčanika. Inače nisam ekonomist, ali nekako mi je ovo logično.
Zato postoje servisi poput bitpaya, većina dućana koji tvrde da primaju bitcoin(recimo uzi shop) ga zapravo ne primaju nego imaju ugovor sa bitpayom, kupci šalju bitcoin bitpayu a bitpay dućanima novac.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
July 04, 2018, 06:05:07 AM
 #113

~
Svatko tko prodaje neku robu za BTC mora istog trena taj BTC prodati i na račun uplatiti kune jer BTC kod nas nije priznato sredstvo plaćanja. Kad dođe kontrola, njih samo zanima da u blagajni imaš onoliko kuna koliko si proizvoda/usluga prodao. Ne zanima ih jesi li za neki proizvod dobio BTC, ETH ili nešto treće. Istina, vlasnik trgovine koja prihvaća BTC ne mora nužno prodati taj BTC, ali u tom slučaju bi trebao iznos koji je zaradio prodajom uplatiti u blagajnu iz svog novčanika. Inače nisam ekonomist, ali nekako mi je ovo logično.

Zato postoje servisi poput bitpaya, većina dućana koji tvrde da primaju bitcoin(recimo uzi shop) ga zapravo ne primaju nego imaju ugovor sa bitpayom, kupci šalju bitcoin bitpayu a bitpay dućanima novac.

Ma naravno. Ja sam odgovarao @BTChadzija koji kaže da je prihvaćanje BTC-a u trgovini ustvari investiranje u BTC. Nije investiranje kad moraš koristiti BitPay (kod kojeg, kako si i sam rekao, ne dobiješ BTC nego novac) ili ako stvarno primaš BTC onda ga odmah moraš prodati i prebaciti novac u blagajnu.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
btcminer49er
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 327
Merit: 116


View Profile
July 06, 2018, 07:22:16 AM
 #114

Glavno da smo došli do razine da se BTC može zamijeniti za robu. U biti Bitpay se ne razlikuje puno od plaćanja karticama. A trgovcu i onako nije osnovno zarađivati na konverziji ili trgovanju valuta.
LuLu989
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
July 06, 2018, 08:41:32 AM
 #115

Ima jedna Autolakirerska radnja u blizini Pakraca koji primaju ne samo BTC nego i ostale valute po dogovoru za svoje usluge.. Smiley
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
July 19, 2018, 09:47:35 PM
 #116

Offtopic pitanje, postoji li koja javna kuća u At ili u okolici, a da prima BTC ili neke druge valute?

javne kuce ne primaju kriptovalute jer se sa bitcoin-ima ne moze povuc kokain Grin Grin

Ma nemoj.
A što je paper wallet??

Ima jedna Autolakirerska radnja u blizini Pakraca koji primaju ne samo BTC nego i ostale valute po dogovoru za svoje usluge.. Smiley

Jel ta radnja, tvoja radnja?  Cheesy

Looking for a signature campaign.
LuLu989
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 0


View Profile
July 26, 2018, 07:12:12 PM
 #117



Jel ta radnja, tvoja radnja?  Cheesy
[/quote]

Hehe..slučajno se potrefilo da je  Wink
Branko
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 2450
Merit: 318


View Profile
August 13, 2019, 05:41:31 PM
 #118

Bumpam temu jer je novim korisnicima vjerojatno korisna
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1489
Merit: 325


🐪


View Profile WWW
August 13, 2019, 06:09:27 PM
 #119

Btw. primjetio sam da je i Mi5h0 među bannanim korisnicima Sad

To se može provjeriti ovdje: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5092983.0

Ukoliko čitaš ovo bilo bi dobro da napraviš ban appeal thread...

Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!