Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:28:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: blockchain hesabım sıfırlanmış işlemlerim silinmiş  (Read 2209 times)
d3v1lb0y (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
April 06, 2015, 01:27:44 PM

Öncelikle herkese merhabalar yaklaşık 1 ay önce açmış olduğun blockchain hesabımda 2000 $'lık bitcoinim vardı. 1 hafta şehir dışında olduğum için hiç girmedim hesabıma bugün hesabıma giriş yaptığımda şok oldum ilk başta giriş yaptığımda "loading transactions" yazıyor hemen ardından "Number of addresses must be between 1 and 1000" böyle bir hata beliriyor ve hesabımda 0.00 BTC görünüyor. Bugüne dek yapmış olduğum tüm işlemlerimde silinmiş hesabımda hiç bir şey yok. Acil nakite ihtiyacım oldu, deli olacağım o kadar paraya el mi koydu şimdi bunlar? Birde hesap hacklenmedi arkadaşlar iki taraflı güvenlik sistemi var hesabımda firmayla alakalı daha önce başına böyle birşey gelen veya çözümü yönelik bir şey bilen varsa benimle paylaşabilir mi. Çok korkuyorum o kadar emeklerim ve param gitti diye. iyi forumlar.
1715012924
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715012924
Reply with quote  #2

1715012924
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715012924
Hero Member
*

Ignore
1715012924
Reply with quote  #2

1715012924
Report to moderator
1715012924
Hero Member
*

Ignore
1715012924
Reply with quote  #2

1715012924
Report to moderator
1715012924
Hero Member
*

Ignore
1715012924
Reply with quote  #2

1715012924
Report to moderator
Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
April 06, 2015, 01:38:54 PM

Öncelikle herkese merhabalar yaklaşık 1 ay önce açmış olduğun blockchain hesabımda 2000 $'lık bitcoinim vardı. 1 hafta şehir dışında olduğum için hiç girmedim hesabıma bugün hesabıma giriş yaptığımda şok oldum ilk başta giriş yaptığımda "loading transactions" yazıyor hemen ardından "Number of addresses must be between 1 and 1000" böyle bir hata beliriyor ve hesabımda 0.00 BTC görünüyor. Bugüne dek yapmış olduğum tüm işlemlerimde silinmiş hesabımda hiç bir şey yok. Acil nakite ihtiyacım oldu, deli olacağım o kadar paraya el mi koydu şimdi bunlar? Birde hesap hacklenmedi arkadaşlar iki taraflı güvenlik sistemi var hesabımda firmayla alakalı daha önce başına böyle birşey gelen veya çözümü yönelik bir şey bilen varsa benimle paylaşabilir mi. Çok korkuyorum o kadar emeklerim ve param gitti diye. iyi forumlar.

Hesabınızın bitcoin adresini yazar mısınız?

Adresi yazın bakalım hala bitcoinler orada duruyor mu ?
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 06, 2015, 01:38:58 PM

Blockchain'de Identifier'i yedeklemişmiydiniz ? mailinizde en azından bir kez blockchainden mail gelmiştir hesabınızla ilişkilendirilmiş aratın mutlaka bulursunuz oradaki linki tıklayıp o Identifier bilgisiyle giriş yapın farklı bir hesaba giriş yapmaya çalışıyor olabilirsiniz. Benim de daha önce benzer bir durum başıma farklı şekilde gelmişti o gün bugündür online cüzdanlarda bitcoin bırakmıyorum hangisi olduğunun önemi yok.
d3v1lb0y (OP)
Newbie
*

View Profile
April 06, 2015, 01:41:18 PM

hesabımın btc adresi: 1pbjWEtL17KdbG68K79wbk5kmivwqW7Cf

herhangi bir yedek almadım maalesef, Identifier kodum kesinlikle doğru. Hesaba zaten başarılı bir şekilde giriş yapıyorum. Tüm varlıklarım ve işlemlerim gitmiş hiç birşey görünmüyor ve söylediğim gibi giriş yaptığımda "loading transactions" yazıyor hemen ardından "Number of addresses must be between 1 and 1000" böyle bir hata beliriyor ve BTC tutarım 0 olarak görünüyor.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
April 06, 2015, 01:41:35 PM

Banada bir yanlislik yapiyorsunuz gibime geldi. Sakin kafayla tekrar bastan bakin islemlerinize
Verdiginiz adres hic kullanilmamis. Yeni bir adres olusturmus olabilirmisiniz?
lorylore
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1002

View Profile
April 06, 2015, 01:46:32 PM

Sanırım iphone üzerinden girmişsiniz.
Önce bilgisayarınızdan Chrome üzerinden girmeyi deneyin. Firefox, Opera, Internet Explorer gibi tarayıcılardan girmeyi deneyin.
d3v1lb0y (OP)
Newbie
*

View Profile
April 06, 2015, 01:47:52 PM

Banada bir yanlislik yapiyorsunuz gibime geldi. Sakin kafayla tekrar bastan bakin islemlerinize

Merhaba, sabahtan beri kaç defa tekrar ettim ancak yanlışlık yapmıyorum her seferinde böyle oluyor. İlk başta hesabıma girdim sabah tarayıcı önbelliğini temizlemeden hesabıma giriş yaptım iki bin dolarlık btc hesabımda duruyordu, nakite çevirmek için diğer btc adresime para göndermek istedim tutarı yazdım gönder butonuna bastım "Number of addresses must be between 1 and 1000" böyle bir hata çıktı. Sanırım önbellekte (çerezlerde) hata oluştu diyerek tüm tarayıcı önbelleklerini temizledim. Temiz bir giriş yaptım bu defada hesabımda ki tüm btclerim gitmiş, işlemlerim silinmiş ve her giriş yaptığımda " Number of addresses must be between 1 and 1000" böyle bir hatayla karşılaşır oldum.
aliser
Hero Member

View Profile
April 06, 2015, 01:51:35 PM

Merhaba, sabahtan beri kaç defa tekrar ettim ancak yanlışlık yapmıyorum her seferinde böyle oluyor. İlk başta hesabıma girdim sabah tarayıcı önbelliğini temizlemeden hesabıma giriş yaptım iki bin dolarlık btc hesabımda duruyordu, nakite çevirmek için diğer btc adresime para göndermek istedim tutarı yazdım gönder butonuna bastım "Number of addresses must be between 1 and 1000" böyle bir hata çıktı. Sanırım önbellekte (çerezlerde) hata oluştu diyerek tüm tarayıcı önbelleklerini temizledim. Temiz bir giriş yaptım bu defada hesabımda ki tüm btclerim gitmiş, işlemlerim silinmiş ve her giriş yaptığımda " Number of addresses must be between 1 and 1000" böyle bir hatayla karşılaşır oldum.

Şimdi öncelikle şunu söyleyeyim. Blockchainde bir problem olduğunu düşünsek dahi, verdiğiniz "1pbjWEtL17KdbG68K79wbk5kmivwqW7Cf" adresinde hiç  bir giriş çıkış işlemi görünmüyor yani blockchain hesabınızdaki bitcoinlere el koymuş bile olsa burada bir transfer işlemi görüyor olmamamız lazım. Önce şuna bakın. Bu bitcoin'i nereden aldınız? Örn : btcturk'den, btcturk'e girip blockchaine yaptığınız trasferdeki adres ile bu adresi karşılaştırın.

Bana kalırsa farkında olmadan yanlış bir identifier ile giriş yapıyorsunuz önce biraz sakinleş, git bi yüzünü yıka hava al sonra tekrar bir kontrol et browserlarını vb. 2000 $az para değil üstüne bir bardak su iç diyelim eminim bir yerlerde hata yapıyorsundur.
d3v1lb0y (OP)
Newbie
*

View Profile
April 06, 2015, 01:56:07 PM

Bakın şimdi, anlattığım gibi alışveriş sistemim var ödeme yöntemi olarak bitcoin kullanıyorum. Bugüne kadar hiç bir sorunda yaşamadım,
ancak bugün hesabıma doğru hatırlatıcı kodu ve şifremle tekrar giriş yaptığımda işlemlerimin sıfırlanmış ve bakiyemin silinmiş olduğunu gördüm.
Şimdi şöyle bir durum söz konusu blockchain hesabımda gelen ödemeler sayfasına tıkladığımda bknz aşağıda:

http://i.hizliresim.com/q4LbpQ.png

Bu sayfada hiç bir btc adresine tutar yatmamış görünüyor, ancak btc koduna tıklayıp
inceleme sayfasına gittiğimde işlemlerin gerçekleşmiş olduğunu görüyorum. Yani %100 siteyle alakalı bir durum.Bknz aşağıda:

http://i.hizliresim.com/gkaqpb.png

Bu noktada ne yapmam gerekiyor hiç bir fikrim yok, çok önemli ödemelerim var. Çok kötü bir durum.
lorylore
Legendary
*

Merit: 1002

View Profile
April 06, 2015, 02:02:11 PM

https://blockchain.zendesk.com/home
Siteyle alakalı bir durumsa detaylarıyla birlikte anlatarak desteğe başvurabilirsiniz.
d3v1lb0y (OP)
Newbie
*

View Profile
April 06, 2015, 02:07:44 PM

Aslında buraya konu açmamın temel amacı blockchain'in bu tür yasal boşlukları göz önünde bulundurarak kullanıcıların cüzdanlarına "el koyma" faaliyetinde bulunup bulunmadığıdır,
yazılım geliştirici arkadaşı aradım api değişikliği yapmasını söyledim zaten blockchain tercih etmeyeceğim bundan sonra. Ortada hatrı sayılır derecede bir meblağ söz konusu ve
site kaynaklı problemler yüzünden şuanda çok kötü bir durumdayım. Hesabımda ki işlemlere ve bakiyeme "el koymuş" olma ihtimallerini düşünmek bile istemiyorum. Umarım hiç birinizin başına gelmez arkadaşlar. Buda bize bir ders olur, online wallet kullanmayız.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
April 06, 2015, 02:15:30 PM

Aslında buraya konu açmamın temel amacı blockchain'in bu tür yasal boşlukları göz önünde bulundurarak kullanıcıların cüzdanlarına "el koyma" faaliyetinde bulunup bulunmadığıdır,
yazılım geliştirici arkadaşı aradım api değişikliği yapmasını söyledim zaten blockchain tercih etmeyeceğim bundan sonra. Ortada hatrı sayılır derecede bir meblağ söz konusu ve
site kaynaklı problemler yüzünden şuanda çok kötü bir durumdayım. Hesabımda ki işlemlere ve bakiyeme "el koymuş" olma ihtimallerini düşünmek bile istemiyorum. Umarım hiç birinizin başına gelmez arkadaşlar. Buda bize bir ders olur, online wallet kullanmayız.
Blockchain ustunde binlerce btc lik hesaplar var hatta yillardir islem gormeyenlee bile var. El koyma olsa onlara koyarlar. Siz biryerlerde yanlislik yapiyorsunuz. Insallah cozulur
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
April 06, 2015, 02:21:48 PM

Blockchain ustunde binlerce btc lik hesaplar var hatta yillardir islem gormeyenlee bile var. El koyma olsa onlara koyarlar. Siz biryerlerde yanlislik yapiyorsunuz. Insallah cozulur

Blockchain sistemi ile Blockchain.info servisi farklı şeyler. Blockchain.info sitesinde gördüğünüz tüm adreslerin private keyleri sitede bulunmuyor. Yalnızca sitenin sağladığı adreslerde (teoride) böyle bir durum yaşanabilir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
halisakal
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
April 06, 2015, 02:23:18 PM

hesap ayarları - hata ayıklama - bütünlük doğrulama yaparmısınız.
olcaytu2005
Legendary
*

Merit: 1024

View Profile
April 06, 2015, 02:25:54 PM

Bitcoinlerinizi borsalarda yada çevrimiçi cüzdanlarda bırakmayın diye site girişine uyarı asmak lazım. Bu konu çok söylenmesine rağmen hala umursanmıyor.
halisakal
Hero Member

View Profile
April 06, 2015, 02:27:37 PM

güvenlik bölümüne de gözatın, yetkilendirilmemiş cihaz olabilir işlem yaptığınız o nedenle göstermiyor da olabilir.
d3v1lb0y (OP)
Newbie
*

View Profile
April 06, 2015, 02:31:52 PM

Arkadaşlar değerli cevaplarınız ve görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim,
buda bize bir ders olmuş oluyor. Şuanda firmaya attığım mail cevabı geldi.
Sorunun işlem sayısının 1000'den fazla olduğu için sistemin bakiyemi hesaplamadığını söylediler.
İşlem sayısını 1000'in altına çektim ve otomatik olarak bakiyem tekrardan eklendi, bir an öyle korktum ki. Smiley
halisakal
Hero Member

View Profile
April 06, 2015, 02:32:06 PM

gösterdiğiniz adreste BTC ler duruyor. Actions kısmından priv keyi öğrenirseniz normal cüzdandan BTC leri alabilirsiniz.
aliser
Hero Member

View Profile
April 06, 2015, 02:37:36 PM

Arkadaşlar değerli cevaplarınız ve görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim,
buda bize bir ders olmuş oluyor. Şuanda firmaya attığım mail cevabı geldi.
Sorunun işlem sayısının 1000'den fazla olduğu için sistemin bakiyemi hesaplamadığını söylediler.
İşlem sayısını 1000'in altına çektim ve otomatik olarak bakiyem tekrardan eklendi, bir an öyle korktum ki. Smiley

Hadi geçmiş olsun diyelim, cidden komik bir sistemmiş adamı kalpten götürür böyle bir uygulama düşünüyorum da adamın hesabında 2000 $ değil de 2000 BTC olsa ve böyle bir şey ile karşılaşsa kalpten gidebilir. Cidden online cüzdanları pek kullanmamak lazım.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 07, 2015, 07:57:21 AM

okurken ben heyecanlandım. ama sonucta mutlu son olacagı belliymis
Pages: [1]
  Print  

Jump to: