Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:08:56 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  
Author Topic: [INFO] Νέα άρθρα για το Bitcoin  (Read 94355 times)
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
February 27, 2017, 09:30:25 PM
 #481

οσο εχει επιρρεασει ο ελληναρας αντωνοπουλος την κοινοτητα δεν το κανει κανεις αλλος.
δεν βλεπω γιατι και  πως το κανει αυτος ο βερ και οι υπολοιποι Wink
προσωπικα μονο τον αντρεα εμπιστευομαι,
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 27, 2017, 09:32:50 PM
 #482

το παράδοξο είναι ότι αντί να ρωτήσουν τον Αντρέα να πει και αυτός την γνώμη του βγάζουν καθημερινά σε debate ποιον? τον Ver που όπως είπα ο τύπος πέρα από holder δεν είναι κάτι άλλο.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
February 27, 2017, 09:43:48 PM
 #483

... ο τύπος δεν γνωρίζει τι του γίνετε στο πως δουλεύει το bitcoin.

Πάντως άλλος είναι αυτός που δείχνει να μην ξέρει τι του γίνεται...

https://www.youtube.com/watch?v=XdyIJ-BUPaU&feature=youtu.be&t=36m43s
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 27, 2017, 09:50:10 PM
 #484

στο συγκεκριμένο debate όντος ο άλλος είναι ανέτοιμος και δεν γνωρίζει αρκετά πράγματα γιαυτό αδυνατεί όχι μόνο να απαντήσει αλλά ακόμα και να τονίσει τα σημεία παραπληροφόρησης από τον Ver και τα ψέματα του που λέει.
Αλλά εδώ που τα λέμε ο Ver χρησιμοποιεί την ίδια ακριβώς τακτική που χρησιμοποιούν και οι λαικιστές πολιτικοί. Ωραία λόγια που ακούγονται υπέροχα στις μάζες που τα περισσότερα όχι μόνο δεν έχουν κανένα τεχνικό υπόβαθρό αλλά είναι και τελείως ανέφικτα.
Το κάνει και κάποιος άλλος αυτό σε αυτό τον γενικά χώρο. Και είναι οι scammer του onecoin. Το μεγαλύτερο όμως πρόβλημα του Ver είναι ότι ενώ οι scammer του onecoin απευθύνονται σε ανθρώπους που δεν έχουν καμία σχέση με την τεχνολογία ο Ver από την άλλη απευθύνετε σε έναν κόσμο που οι περισσότεροι είναι στην χειρότεροι geek που έχουν στραβωθεί πάνω στους υπολογιστές γιαυτό και οι ανοησίες του στο bitcoin οικοσύστημα δεν έχουν μεγάλη απήχηση.
Δεν είναι δύσκολο να το βγάλεις αυτό το συμπέρασμα και από την ποιότητα και τεχνική κατάρτηση των λιγοστών υποστηρικτών του.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
February 27, 2017, 10:15:02 PM
 #485

...να τονίσει τα σημεία παραπληροφόρησης από τον Ver και τα ψέματα του που λέει.

Και πια είναι αυτά δηλαδή?


Αλλά εδώ που τα λέμε ο Ver χρησιμοποιεί την ίδια ακριβώς τακτική που χρησιμοποιούν και οι λαικιστές πολιτικοί.

O μόνος που είδα να χρησιμοποιεί αυτή την τακτική ήταν ο τύπος που έγραψε το "άρθρο" στο medium που έκανες λινκ πιο πάνω, είχα να νιώσω τέτοια σιχαμάρα απο την εποχή της "όλγας" και του πρετεντερη


Ωραία λόγια που ακούγονται υπέροχα στις μάζες που τα περισσότερα όχι μόνο δεν έχουν κανένα τεχνικό υπόβαθρό αλλά είναι και τελείως ανέφικτα.

Υπερβολές και δικαιολογίες κατα τη γνώμη μου...

Πάντως βλέπω γενικά μια προσπάθεια "αποδόμησης" του ver ή μου φαινεται?  Grin
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 27, 2017, 10:21:06 PM
 #486

...να τονίσει τα σημεία παραπληροφόρησης από τον Ver και τα ψέματα του που λέει.

Και πια είναι αυτά δηλαδή?


Αλλά εδώ που τα λέμε ο Ver χρησιμοποιεί την ίδια ακριβώς τακτική που χρησιμοποιούν και οι λαικιστές πολιτικοί.

O μόνος που είδα να χρησιμοποιεί αυτή την τακτική ήταν ο τύπος που έγραψε το "άρθρο" στο medium που έκανες λινκ πιο πάνω, είχα να νιώσω τέτοια σιχαμάρα απο την εποχή της "όλγας" και του πρετεντερη


Ωραία λόγια που ακούγονται υπέροχα στις μάζες που τα περισσότερα όχι μόνο δεν έχουν κανένα τεχνικό υπόβαθρό αλλά είναι και τελείως ανέφικτα.

Υπερβολές και δικαιολογίες κατα τη γνώμη μου...

Πάντως βλέπω γενικά μια προσπάθεια "αποδόμησης" του ver ή μου φαινεται?  Grin


αν και νιώθουμε την ίδια σιχαμάρα για τον Πρετεντέρη και την Ολγα θα ήθελα να μου πεις για ποιο λόγο νιώθεις σιχαμάρα για ότι έγραψε στο post στο medium. Σε τι λέει ψέματα.
για την ιστορία αυτός που έγραψε το άρθρο στο medium είναι ο developer του Τυmblebit του αποκεντρωμένου πληντήριου για τα bitcoin που θα μπορεί να χρησιμοποιήσει όποιος θέλει εύκολα και με δύο κλίκ.
Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι. Δεν σε έχει ποτέ παραξενέψει ότι τυχαία όσοι είναι ενάντια στους developer του Bitcoin είναι υπερ και της πλήρης διαφάνειας η του tracking των συναλλαγών?
Θέλεις μερικά παραδείγματα?
Garzik έχει την εταιρεία bloq που ειδικότητα της είναι τα εργαλεία για tracking των bitcoin συναλλαγών. ενθερμος Fuder κατά της δουλειάς που γίνετε στο bitcoin.
Hearn αν και τα έχει παρατήσει εδώ και καιρό δεν ξεχνάμε ποτέ την πρόταση του για να βάλει στον κώδικα του τότε ΧΤ την δυνατότητα blocking των "βρώμικων" συναλλαγών η βρώμικων όπως θα ορίζονται από ποιούς και με ποια κριτήρια?
Γενικά αν τους ψάξεις όλους βλέπεις μια παράξενη κρυφή ατζέντα πίσω από αυτό το φαινομενικό μίσος που έχουν.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
February 27, 2017, 10:25:41 PM
 #487

...να τονίσει τα σημεία παραπληροφόρησης από τον Ver και τα ψέματα του που λέει.

Και πια είναι αυτά δηλαδή?


Αλλά εδώ που τα λέμε ο Ver χρησιμοποιεί την ίδια ακριβώς τακτική που χρησιμοποιούν και οι λαικιστές πολιτικοί.

O μόνος που είδα να χρησιμοποιεί αυτή την τακτική ήταν ο τύπος που έγραψε το "άρθρο" στο medium που έκανες λινκ πιο πάνω, είχα να νιώσω τέτοια σιχαμάρα απο την εποχή της "όλγας" και του πρετεντερη


Ωραία λόγια που ακούγονται υπέροχα στις μάζες που τα περισσότερα όχι μόνο δεν έχουν κανένα τεχνικό υπόβαθρό αλλά είναι και τελείως ανέφικτα.

Υπερβολές και δικαιολογίες κατα τη γνώμη μου...

Πάντως βλέπω γενικά μια προσπάθεια "αποδόμησης" του ver ή μου φαινεται?  Grin


αν και νιώθουμε την ίδια σιχαμάρα για τον Πρετεντέρη και την Ολγα θα ήθελα να μου πεις για ποιο λόγο νιώθεις σιχαμάρα για ότι έγραψε στο post στο medium. Σε τι λέει ψέματα.
για την ιστορία αυτός που έγραψε το άρθρο στο medium είναι ο developer του Τυmblebit του αποκεντρωμένου πληντήριου για τα bitcoin που θα μπορεί να χρησιμοποιήσει όποιος θέλει εύκολα και με δύο κλίκ.
Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι. Δεν σε έχει ποτέ παραξενέψει ότι τυχαία όσοι είναι ενάντια στους developer του Bitcoin είναι υπερ και της πλήρης διαφάνειας η του tracking των συναλλαγών?
Θέλεις μερικά παραδείγματα?
Garzik έχει την εταιρεία bloq που ειδικότητα της είναι τα εργαλεία για tracking των bitcoin συναλλαγών. ενθερμος Fuder κατά της δουλειάς που γίνετε στο bitcoin.
Hearn αν και τα έχει παρατήσει εδώ και καιρό δεν ξεχνάμε ποτέ την πρόταση του για να βάλει στον κώδικα του τότε ΧΤ την δυνατότητα blocking των "βρώμικων" συναλλαγών η βρώμικων όπως θα ορίζονται από ποιούς και με ποια κριτήρια?
Γενικά αν τους ψάξεις όλους βλέπεις μια παράξενη κρυφή ατζέντα πίσω από αυτό το φαινομενικό μίσος που έχουν.
Μην ξεχνάς ότι και η blockstream ειναι μια εταιρία, μιας και που το ανέφερα για ποιον ακριβος δουλεύει η blockstream ?

chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 27, 2017, 10:35:10 PM
 #488

...να τονίσει τα σημεία παραπληροφόρησης από τον Ver και τα ψέματα του που λέει.

Και πια είναι αυτά δηλαδή?


Αλλά εδώ που τα λέμε ο Ver χρησιμοποιεί την ίδια ακριβώς τακτική που χρησιμοποιούν και οι λαικιστές πολιτικοί.

O μόνος που είδα να χρησιμοποιεί αυτή την τακτική ήταν ο τύπος που έγραψε το "άρθρο" στο medium που έκανες λινκ πιο πάνω, είχα να νιώσω τέτοια σιχαμάρα απο την εποχή της "όλγας" και του πρετεντερη


Ωραία λόγια που ακούγονται υπέροχα στις μάζες που τα περισσότερα όχι μόνο δεν έχουν κανένα τεχνικό υπόβαθρό αλλά είναι και τελείως ανέφικτα.

Υπερβολές και δικαιολογίες κατα τη γνώμη μου...

Πάντως βλέπω γενικά μια προσπάθεια "αποδόμησης" του ver ή μου φαινεται?  Grin


αν και νιώθουμε την ίδια σιχαμάρα για τον Πρετεντέρη και την Ολγα θα ήθελα να μου πεις για ποιο λόγο νιώθεις σιχαμάρα για ότι έγραψε στο post στο medium. Σε τι λέει ψέματα.
για την ιστορία αυτός που έγραψε το άρθρο στο medium είναι ο developer του Τυmblebit του αποκεντρωμένου πληντήριου για τα bitcoin που θα μπορεί να χρησιμοποιήσει όποιος θέλει εύκολα και με δύο κλίκ.
Αλήθεια να σε ρωτήσω κάτι. Δεν σε έχει ποτέ παραξενέψει ότι τυχαία όσοι είναι ενάντια στους developer του Bitcoin είναι υπερ και της πλήρης διαφάνειας η του tracking των συναλλαγών?
Θέλεις μερικά παραδείγματα?
Garzik έχει την εταιρεία bloq που ειδικότητα της είναι τα εργαλεία για tracking των bitcoin συναλλαγών. ενθερμος Fuder κατά της δουλειάς που γίνετε στο bitcoin.
Hearn αν και τα έχει παρατήσει εδώ και καιρό δεν ξεχνάμε ποτέ την πρόταση του για να βάλει στον κώδικα του τότε ΧΤ την δυνατότητα blocking των "βρώμικων" συναλλαγών η βρώμικων όπως θα ορίζονται από ποιούς και με ποια κριτήρια?
Γενικά αν τους ψάξεις όλους βλέπεις μια παράξενη κρυφή ατζέντα πίσω από αυτό το φαινομενικό μίσος που έχουν.
Μην ξεχνάς ότι και η blockstream ειναι μια εταιρία, μιας και που το ανέφερα για ποιον ακριβος δουλεύει η blockstream ?

να σου πω δεν με ενδιαφέρει αν είναι blockstream η ακόμα και η microsoft από πίσω. Μου δίνουν εμένα οι προτάσεις τους την δυνατότητα για απόκρυψη συναλλαγών, για να μπορεί κάποιος να κρατάει την ανωνυμία του και γενικά να είναι ασφαλές κάποιος να αποθηκεύει αξία? Είναι win-win η κατάσταση.
Ετσι και αλλιώς και αυτοί χτίζουν τις επιχειρήσεις τους πάνω σε αυτές τις αξίες. Από την άλλη εταιρείες σαν την bloq έχουν χτίσει τα startup τους σε άλλες αξίες.
Η Bitmain θέλει τον ρόλο του κεντρικού διαχειριστή όχι μόνο στο mining αλλά και στα data center των node με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό για την αποκέντρωση.
Το επόμενο ερώτημα είναι αφού η αξία του bitcoin έφτασε εδώ που έφτασε με πυξίδα της αξίες που είχαμε δλδ την αποκέντρωση, την ανωνυμία και την ελευθερία στο μη έλεγχο των συναλλαγών.
Γιατί να μην ενισχύσουμε αυτές τις αξίες και να πάμε σε άλλες που είναι αντίθετες τελείως και με την ιδεολογία του ψηφιακού νομίσματος?
Μόνο και μόνο επειδή κάποιοι μας λένε ότι με αυτό τον τρόπο το Bitcoin θα μπορεί έτσι να γίνει το defacto σύστημα πληρωμών στο κόσμο και ότι θα μπορούμε να ψωνίζουμε τους καφέδες μας με αυτό?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 27, 2017, 10:43:15 PM
 #489

για πάμε ξανά στο debate και να δούμε τι έκανε για άλλη μια φορά ο Ver με τις σαχλαμάρες που είπε..  Grin

https://plus.google.com/u/0/+AvatarEquis/posts/ZPcpueFywTc



όπως έγραψε ο Ver έχει την ατυχία να απευθύνετε σε δύσκολο κοινό Cheesy

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
February 27, 2017, 10:59:28 PM
 #490

Ετοίμαζα δυο απαντήσεις αλλά χάσιμο χρόνου θα είναι και είμαι και πτώμα.

Η μόνη λύση πάντως για τον ver είναι να καταλάβει επιτέλους ότι ο ποντικός όχι μόνο "ψόφησε"  αλλά έχει αρχίσει και βρωμάει.  Grin

Μάταια το παλεύει...
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 27, 2017, 11:07:26 PM
 #491

Ετοίμαζα δυο απαντήσεις αλλά χάσιμο χρόνου θα είναι και είμαι και πτώμα.

Η μόνη λύση πάντως για τον ver είναι να καταλάβει επιτέλους ότι ο ποντικός όχι μόνο "ψόφησε"  αλλά έχει αρχίσει και βρωμάει.  Grin

Μάταια το παλεύει...

εσύ εκεί τον χαβά σου.. αμετανόητος  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 27, 2017, 11:08:49 PM
 #492

πάντως το εύχομαι και εγώ να τα παρατήσει σαν τον hearn και να μας αδειάσει την γωνία.
Για την ιστορια η εταιρεία που πήγε ο Hearn η R3 από blockhcain έγινε blockchain inspired και τώρα πλέον απλά δημιουργεί databases  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
February 28, 2017, 02:44:48 AM
 #493

το ότι θα έβλεπα και debate σε μεγάλο ειδησιογραφικό site για το bitcoin δεν θα το πίστευα με τίποτα πριν χρόνια  Grin

http://www.cnbc.com/2017/02/27/bitcoin-bug-calls-out-peter-schiffs-gold-infatuation.html


http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 02, 2017, 01:47:50 AM
 #494

To kraken εξαγοράζει την trading platform Cryptowatch


http://www.bitcoin-gr.org/?p=6351

το cryptowatch φοβερή πλατφόρμα για να βλέπει κάποιος τις ισοτιμίες ακόμα και στα altcoin.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
March 05, 2017, 03:52:32 PM
 #495

Κατα τη γνώμη μου ένα απο τα καλύτερα άρθρα που έχω διαβάσει.

https://steemit.com/bitcoin/@corbettreport/bitcoin-surpasses-gold-what-it-means-and-what-it-doesn-t

[Edit]
H φωτογραφία με τους τύπους στο τραπέζι και το σχόλιο στη λεζάντα είναι όλα τα λεφτά!
agaga
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 815
Merit: 500



View Profile
March 05, 2017, 04:45:33 PM
Last edit: March 05, 2017, 05:11:58 PM by agaga
 #496

Κατα τη γνώμη μου ένα απο τα καλύτερα άρθρα που έχω διαβάσει.

https://steemit.com/bitcoin/@corbettreport/bitcoin-surpasses-gold-what-it-means-and-what-it-doesn-t

[Edit]
H φωτογραφία με τους τύπους στο τραπέζι και το σχόλιο στη λεζάντα είναι όλα τα λεφτά!

Το γνωστό ποίημα, ότι το Bitcoin μπορεί να χειριστεί μόνο 7 transactions/sec σε αντίθεση με τα υπερσυστήματα των καρτών και ότι φταίει για όλα το blocksize μπλα μπλα..
Δηλαδή άμα γίνει το blocksize πενταπλάσιο θα ανταγωνιστεί το bitcoin ταυτόχρονα τις visa/mastercard/paypal και βάλε?
Γενικά φαίνεται ότι για κάποιο σατανικό λόγο οι περισσότεροι από όσους θέτουν θέμα blocksize (και καλά) ταυτόχρονα κάνουν οτιδήποτε ώστε να εμποδιστούν οι τεχνολογίες που πραγματικά θα δώσουν ώθηση μέσω layers/sidechains/lightning networks κλπ (αλλά και σε ότι προσθέτει privacy...)

(κατα τα άλλα καλό το άρθρο, ειδικά στο σημείο που λέει πως καθορίζεται η ισοτιμία του χρυσού Tongue)

chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
March 05, 2017, 05:35:52 PM
 #497

Κατα τη γνώμη μου ένα απο τα καλύτερα άρθρα που έχω διαβάσει.

https://steemit.com/bitcoin/@corbettreport/bitcoin-surpasses-gold-what-it-means-and-what-it-doesn-t

[Edit]
H φωτογραφία με τους τύπους στο τραπέζι και το σχόλιο στη λεζάντα είναι όλα τα λεφτά!

...και ότι φταίει για όλα το blocksize μπλα μπλα..
Δηλαδή άμα γίνει το blocksize πενταπλάσιο θα ανταγωνιστεί το bitcoin ταυτόχρονα τις visa/mastercard/paypal και βάλε?


Νομίζω πως δεν παίρνει θέση για το blocksize, αλλά απλά αναφέρει πως ένας απο τους λόγους που το bitcoin ίσως να μην επανέλθει "στην κανονικότητα" μετά απο μια πτώση στην τιμή του, είναι το εαν δεν καταφέρει να δώσει λύση στα μέχρι στιγμής μόνο 7tps.
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
March 05, 2017, 11:12:46 PM
 #498

Κατα τη γνώμη μου ένα απο τα καλύτερα άρθρα που έχω διαβάσει.

https://steemit.com/bitcoin/@corbettreport/bitcoin-surpasses-gold-what-it-means-and-what-it-doesn-t

[Edit]
H φωτογραφία με τους τύπους στο τραπέζι και το σχόλιο στη λεζάντα είναι όλα τα λεφτά!

Το γνωστό ποίημα, ότι το Bitcoin μπορεί να χειριστεί μόνο 7 transactions/sec σε αντίθεση με τα υπερσυστήματα των καρτών και ότι φταίει για όλα το blocksize μπλα μπλα..
Δηλαδή άμα γίνει το blocksize πενταπλάσιο θα ανταγωνιστεί το bitcoin ταυτόχρονα τις visa/mastercard/paypal και βάλε?
Γενικά φαίνεται ότι για κάποιο σατανικό λόγο οι περισσότεροι από όσους θέτουν θέμα blocksize (και καλά) ταυτόχρονα κάνουν οτιδήποτε ώστε να εμποδιστούν οι τεχνολογίες που πραγματικά θα δώσουν ώθηση μέσω layers/sidechains/lightning networks κλπ (αλλά και σε ότι προσθέτει privacy...)

(κατα τα άλλα καλό το άρθρο, ειδικά στο σημείο που λέει πως καθορίζεται η ισοτιμία του χρυσού Tongue)



καταρχήν μόνο που διαβάζεις κάτι τέτοιοι δείχνει και το πόσο ασχετος είναι αυτός που το έχει γράψει για την τεχνολογία του blockchain. Ρε πούστη μου λες καλά δεν μπορούν να διαβάσουν ένα βιβλίο να ξεστραβωθούν.
Μου θυμίζουν λαϊκιστές να λένε ανοησίες και ευκολόπιστες παπάτζες μόνο και μόνο να τους πιστεύουν οι αδαείς και οι ανόητοι.
Και αν γουστάρουν περισσότερα transaction/sec γιατί δεν φτιάχνουν ένα τέτοιο blockchain σύστημα να τα σαρώσει όλα. Αφού τα έχουν σκεφτεί όλα, τεχνικές λεπτομέρειες κτλ γιατί δεν το κάνουν και μας σπάνε μην πω τι.. Tongue

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
March 06, 2017, 06:21:21 AM
 #499

καταρχήν μόνο που διαβάζεις κάτι τέτοιοι δείχνει και το πόσο ασχετος είναι αυτός που το έχει γράψει για την τεχνολογία του blockchain.
Απο που το έβγαλες αυτό το θεϊκό συμπέρασμα? Που είδες βρε "σχετικέ" με παρωπίδες να μιλά για τεχνικά θέματα ο άνθρωπος? και βασικά σε τι διαφωνείς απ'ότι λέει?



Ρε πούστη μου λες καλά δεν μπορούν να διαβάσουν ένα βιβλίο να ξεστραβωθούν.
OYAOY!!!



Μου θυμίζουν λαϊκιστές να λένε ανοησίες και ευκολόπιστες παπάτζες
Περιμένω εναγωνίως να μας quotareis τα σημεία του άρθρου που είναι "λαϊκισμοί" "ανοησίες" και "παπάτζες"!



Και αν γουστάρουν περισσότερα transaction/sec....

Δώστε τους να φάνε παντεσπάνι?

Ναι, όλοι γουστάρουν περισσότερα tps, τώρα αν εσύ ότι κρατάς σε btc το έχεις παρκαρισμένο στα ανταλλακτήρια και δε σου καίγεται καρφί, αυτό είναι άλλο θέμα!
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
March 06, 2017, 08:16:33 AM
 #500

αναμασαμε συνεχως τα ιδια και τα ιδια. εχουμε πει ή δεν εχουμε πει οτι το νουμερο ενα ειναι η ασφαλεια?
το λυσαμε αυτο και παμε παρακατω?
θα θελατε να ειχατε παρκαρισμενα τα νομισματα σας ακομα και σε paper wallet και να πανε να φτιαξουν μια παπατζα Unlimited και να τα χασετε?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!