Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:34:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ankara'da Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumunda Bitcoin Eğitimi Verilecek  (Read 2348 times)
bitkoyun (OP)
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
April 21, 2015, 09:32:45 AM
Last edit: April 21, 2015, 04:23:32 PM by bitkoyun

11-12 Mayıs Tarihlerinde Ankara Gazi Üniversitesinde düzenlenecek 3. Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu (The Third International Symposium on Digital Forensics and Security) kapsamında oturumlar başlamadan (9 Mayıs 2015) 14:00-17:00 arasında Bitcoin ve İlişkili Kriptoparalar konulu bir eğitim de verilecek.

Eğitim İçeriği : http://www.bitcoinhaber.net/2015/04/adli-bilisim-bitcoin-egitimi.html

Sempozyum Programı: http://www.isdfs.org/uploads/files/ISDFS_Program_detailed.pdf
ISDFS 2015 Ana Sayfa: http://www.isdfs.org

Edit: Tarihi düzelttim
1714880092
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714880092
Reply with quote  #2

1714880092
Report to moderator
1714880092
Hero Member
*

Ignore
1714880092
Reply with quote  #2

1714880092
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714880092
Hero Member
*

Ignore
1714880092
Reply with quote  #2

1714880092
Report to moderator
1714880092
Hero Member
*

Ignore
1714880092
Reply with quote  #2

1714880092
Report to moderator
Lboss
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 251

View Profile
April 21, 2015, 09:58:34 AM

11-12 Mayıs Tarihlerinde Ankara Gazi Üniversitesinde düzenlenecek 3. Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu (The Third International Symposium on Digital Forensics
and Security) kapsamında ilk gün (11 Mayıs 2015) 14:00-17:00 arasında Bitcoin ve İlişkili Kriptoparalar konulu bir eğitim de verilecek.

Sempozyum Programı: http://www.isdfs.org/uploads/files/ISDFS_Program_detailed.pdf
ISDFS 2015 Ana Sayfa: http://www.isdfs.org

Ücretsiz olsaydı katılabilirdim. Bitcoin için 50 $ bir de sempozyuma kayıt için 100 $ istiyorlar.

Bence fiyat çok , hem de forum ahalisi için çok da farklı şeyler anlatabileceklerine inanmıyorum.
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 21, 2015, 10:08:41 AM

Bize göre konular basit gelebilir ama bu konunun adli billişim kapsamında ele alınıyor olması son derece olumlu bir gelişme. Keşke ücreti daha düşük olsaymış.
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
April 21, 2015, 11:05:02 AM

Ben de katılırdım Ankara'da olan biri olarak. Yanlız hakkaten o fiyat neymiş yahu, yuh!

asuspc
Sr. Member

Activity: 328

View Profile
April 21, 2015, 11:42:24 AM

Eğitimi kimlerin vereceği yazıyor mu? Mobilim linkleri açamadım.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 21, 2015, 12:00:27 PM

fiyatı abartmışlar, ama ucuz da olsaydıda  forumda  takılan az çok başlıkları okuyon birisine çok bişey katacağını düşünmüyorum, o yüzden katılmazdım. ama bitcoinle yeni insanların tanışması açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum. katılan olursa izlenimlerini paylaşırsa memnun olurum
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
April 21, 2015, 12:23:25 PM

bu sempozyuma okadar para verileceğine 50$ lık btc yatırımı ile piyasa yaparken öğrendiklerini sempozyumda öğrenemiyeceğini garanti edebilirim Smiley.
Adli bilişim bence oranın geliri ile btcye güzel bir girişimde bulunucaktır Smiley.
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
April 21, 2015, 01:48:05 PM

Biz Ankara'da olanlar aramızda buluşalım. Mayıs sonuna kadar buradayım. Var mı arttıran?

bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
April 21, 2015, 03:52:51 PM

TUTORIAL TITLE
Bitcoin and Related CryptoCurrencies

TUTORIAL LANGUAGE
English

TUTORIAL CAPACITY
Maximum  20 attendees will be accepted. First comes first serves.

KNOWLEDGE LEVEL OF ATTENDEES
Beginner–Intermediate

PREREQUISITES
Basic computer knowledge is enough for this tutorial.

CONTENT
This tutorial aims to gain attendees the proper perspective of how cryptocurrencies such as Bitcoin work, their mechanics, decentralized nature, the way how cryptography is employed, advantages offered as well as downsides such as storage, vulnerability to hacking, related heists, an investigation  related to what extend transactions can be tracked, social implications and legislative aspects.

It includes the following topics:

- What is Bitcoin?

- Digital signing, usage of cryptography, decentralized nature.

- Features, technical aspects.

- The differences of Bitcoin from previous e-currency attempts.

- Bitcoin as a money transfer method, Bitcoin payments vs. credit card.

- Downsides: easy to transfer but easy to be hacked.

- On security of the exchange sites and a list of known Bitcoin related hacks and heists.

- Legal issues about Bitcoin, reactions of governments around the world.

- Potential effects of Bitcoin on banking, taxation and financing criminal activities.

- Scalability: Is Bitcoin ready for 4000 transactions per second?

- Academics: 2015 trends in cryptocurrency research.

- From `nerdy money` to more user friendly cryptocurrency applications.

- Some major Bitcoin like alternative cryptocurrencies (altcoins) and a comparison.

- Bitcoin for e-commerce: payment processing companies, related statistics of demand.

- Practical case study for beginners: how to send and receive bitcoins and how to safely store them.

- A discussion on the future of crypto currencies.

TUTOR(S)
Dr. Kerem Kaşkaloğlu, Özyeğin University

TUTORIAL FEE
$50

DATE
10 May 2015

TIME
14:00-17:30

Gazi University, Engineering Faculty, Cyber Security Lab., Maltepe, Ankara, Turkiye

CERTIFICATION
At the end of the tutorial, a Participation Certificate will be given to each participant.

--
Kerem Kaşkaloğlu - Instructor

Dr. Kerem Kaşkaloğlu obtained his B.Sc. from Middle East Technical University, Department of Mathematics in 2002, M.A. and Ph.D. in the cryptology branch of the Institute of Applied Mathematics from the same University, in 2004 and 2010 respectively.

After completing his Ph.D. Dr. Kaşkaloğlu visited Burapha University as an EU Erasmus-Mundus fellow, where he taught cryptology and Decision Support Systems courses. His areas of specialty are secret sharing schemes as well as numerical polynomials approximating a curve.

Research Areas
    Cryptography, secret sharing schemes, numerical polynomials approximating a curve.
PhD
    Cryptography, Institute of Applied Mathematics, Middle East Technical University,2010
Graduate
    Cryptography, Institute of Applied Mathematics, Middle East Technical University, 2004
Undergraduate
    Mathematics, Middle East Technical University, 2002
High School
    Ankara Gazi Anatalian High School

--------------------------------------------------------------------------------------------

EĞİTİM BAŞLIĞI
Bitcoin ve İlgili Kriptoparalar

EĞİTİM DİLİ
İngilizce

KAPASİTE
En fazla 20 katılımcı kabul edilecektir. Başvuru sırası esas alınır.

KATILIMCILARIN SEVİYESİ
Başlangıç - Orta Seviye

ÖNKOŞULLAR
Temel bilgisayar bilgisi bu eğitim için yeterlidir.

İÇERİK
Bu eğitim Bitcoin ve benzeri kriptopara birimlerinin nasıl çalıştığı konusunda doğru bakış açısını kazandırmayı amaçlamaktadır. Mekanizmasını, merkezsiz yapısını,
kriptografinin kullanım şeklini, sunduğu avantajlar ile saklama, siber saldırıya açık olma ve hırsızlık gibi zaaflarını ele alır. İşlemlerin hangi noktaya kadar takip edilebildiği, sosyal etkileri ve hukuki yönleri incelenecektir.

Aşağıdaki konular ele alınacaktır:

- Bitcoin Nedir?

- Sayısal İmza, kriptografi kullanımı ve merkezsiz yapı

- Özellikleri ve teknik yönleri

- Bitcoin'in bundan önceki elektronik para denemelerinden farkları

- Para transferi yöntemi olarak Bitcoin. Bitcoin ve Kredi Kartı ödemelerinin karşılaştırılması.

- Dezavantajları : Kolayca gönderilebilir ama kolayca da heklenebilir.

- Bitcoin borsaları ve bitcoin ile ilgili hırsızlık ve saldırıların listesi.

- Hukuki sorunlar ve dünya devletlerinin bitcoin'e tepkileri.

- Bitcoin'in bankacılık, vergilendirme ve mali suçlara olan olası etkileri.

- Büyüyebilirlik : Bitcoin saniyede 4000 işleme hazır mı?

- Akademik : Kriptopara araştırmalarında 2015 yılı eğilimleri.

- Bilgisayar kurtlarının parasından kullanıcı dostu uygulamalara doğru

- Bitcoin benzeri bazı alternatif paralar (altcoinler) ve karşılaştırmaları

- E-ticarette bitcoin : Ödeme işleme şirketleri ve ilgili talep istatistikleri

- Yeni başlayanlar için uygulamalı vaka çalışması : Nasıl bitcoin alıp gönderilir? Nasıl saklanır?

- Kriptoparaların geleceği ile ilgili bir çalışma

EĞİTMEN

Dr. Kerem Kaşkaloğlu, Özyeğin Üniversitesi

ÜCRET

50$

TARİH
10 Mayıs 2015

SAAT
14:00-17:30

YER
Gazi Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Siber Güvenlik Lab., Maltepe, Ankara, Turkiye

SERTİFİKA
Her katılımcıya eğitimin sonunda katılımcı belgesi verilecektir.

--

Kerem Kaşkaloğlu - Öğretim Görevlisi

Dr. Kerem Kaşkaloğlu lisans derecesini  2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik, yüksek lisans ve doktora derecelerini aynı üniversite bünyesindeki Uygulamalı Matematik Enstitüsü Kriptoloji anabilimdanından sırasıyla 2004 ve 2010 yıllarında almıştır.

Doktora sonrası bir yıl EU Erasmus-Mundus fellow olarak Burapha Üniversitesinde kriptoloji ve ‘Decision Support Systems’ dersleri vermiştir. Dr. Kaşkaloğlu’nun araştırmaları sır paylaşım şemaları yanısıra eğriler için yakınsama  polinomları üzerine yoğunlaşmıştır.

Araştırma Alanları
    Cryptography, secret sharing schemes, numerical polynomials approximating a curve.
Doktora
    Uygulamalı Mat. / Kriptoloji, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, 2010
Yüksek Lisans
    Uygulamalı Mat. / Kriptoloji, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, 2004
Lisans
    Matematik, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, 2002
Lise
    Ankara Gazi Anadolu Lisesi

Kaynaklar:
http://www.isdfs.org/uploads/files/tutorial3.pdf
http://www.ozyegin.edu.tr/AKADEMIK-PROGRAMLAR/Muhendislik-Fakultesi/Natural-and-Mathematical-Sciences/People?lang=en-US

BeyazTurk
Jr. Member
*

Activity: 69
Merit: 4

View Profile
April 21, 2015, 06:05:05 PM

Fiyat yüksek ya. Biraz makul olsa katilinabilinirdi..
AltcoinInvestor
Sr. Member

Activity: 294

View Profile
April 23, 2015, 01:09:14 AM

Uluslararası bir program olduğu için fiyatı yüksek görünse de aslında gayet normal.

Siz hiç blackhat'in program fiyatlarına bakmadınız anlaşılan...

Gerçi bu etkinlik blackhat'in etkinliklerinin yanında solda sıfır kalır ama olsun. genel kültür açısından iyi bir etkinlik gibi duruyor.
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
April 23, 2015, 01:16:02 AM

Biz kendimiz buluşalım diyorum kimse dinlemiyor yahu. Yok mu bi haftasonunu Armada'da bitcoin delileri ile geçirmek isteyen? Cheesy

Pages: [1]
  Print  

Jump to: