Bitcoin Forum
May 22, 2024, 10:29:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin'e yenimisin? Başlamak mı istiyorsun?  (Read 2002 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
April 22, 2015, 11:38:29 PM
Last edit: April 23, 2015, 03:31:15 AM by Deathwing

Soru: Bitcoin nedir? Nasıl kullanırım? Hangi cüzdan?
Cevap: Bitcoin, herhangi bir merkezi olmayan dijital bir para birimi, kullanmak için bir bitcoin cüzdanına ve bitcoine sahip olman yeterli olacaktır. Cüzdan için en güvenlisi daima bitcoin-qt yani ana cüzdandır, anack 20+ GB blok zincirini indirmeniz gerekiyor. Eğer güvenli olduğunu düşünüyorsanız. Blockchain.info'nun cüzdanını deniyebilirsiniz, çevrimiçi cüzdan ve 20 GB indirmenize gerek yok.

Soru: Bitcoin'e yeni başladım, madencilik diye bi' şey varmış 2gb ekran kartım var yapabilir miyim?
Cevap: Hayır, zorluk seviyesi inanılmaz fazla ve GPU Ram fazla etkili değil. Artık madencilik için özel çiftlikler var.

Soru: Musluklarda dolanıyorum, çok az kazandırıyor. Daha çok Bitcoin için ne yapabilirim?
Cevap: Havadan Bitcoin kazanmak artık eskisi kadar kolay değil. Eğer aşiretseniz ve bir musluğa 500 tane referans getirip aktif olarak tıklatırsanız belki oradan birşeyler kazanabilirsiniz ancak, şu anda en iyi kazanma yöntemi altcoin alışverişi, servis sağlama, ürün satışı, projeler olacaktır.

Soru: Elimde 0.0001 Bitcoin var, bir değeri var mı?
Cevap: Hayır, şu anki kurla sakız bile alamazsınız.

Soru: Hatrı sayılır derecede Bitcoin topladım, bunu nakde nasıl dönüştürebilirim?
Cevap: BTCTurk.com - Koinim.com - Takascoin.com'a göz atın.

Soru: Bitcoin bu deepweb denilen şeyde uyuşturucu için felan kullanılıyor, korkuyorum ben.
Cevap: Gizlilik seviyesi Bitcoin'de yüksek olduğu için illegal işlerde de kullanılıyor, ancak bir o kadarda legal var. Sorun yok.

Sorular arttıkça bu konuyu güncellerim.

Saygılarımla,

Deathwing

political1907
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
April 23, 2015, 12:26:57 AM

Eline sağlık. Yeni gelenler yada merak genel sorusu olanlar bu konuda altından sorularını iletirse bence daha fazla sorunun cevabı kolay ulaşabilir hale gelecektir Smiley

slonderman
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
April 26, 2015, 04:58:56 PM

Bende kazanmak istiyorum nasıl olacak biri yardımcı olabilir mi?
lorylore
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1002

View Profile
April 26, 2015, 06:12:27 PM

Bende kazanmak istiyorum nasıl olacak biri yardımcı olabilir mi?
Alıp satın veya üretip satın. Unutmayın, bitcoin de paradır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: