Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:22:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Sizce Hangi Cloud Mining Sitesi Güvenilir ve İyi Kazandırır
Hashnest - 21 (67.7%)
Cloudminr.io - 0 (0%)
HashOcean - 1 (3.2%)
Scrypt.cc - 2 (6.5%)
Bitcoincloudservices - 2 (6.5%)
GigaHash.org - 0 (0%)
Genesis-Mining - 4 (12.9%)
Zeushash - 1 (3.2%)
Total Voters: 31

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Cloud Mining Sitelerinin Karşılaştırılması  (Read 16693 times)
hgsteknoloji (OP)
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
April 27, 2015, 10:55:30 PM

Arkadaşlar Cloud Mining yaptıysanız veya halen yapıyorsanız listedeki hangisi hem iyi kazandırır hemde güvenlidir sizce.
Listede olmasını istediğiniz başka siteler varsa paylaşın lütfen.

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
April 28, 2015, 12:09:39 AM

listeye hicbiri secenegi eklenebilir.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 28, 2015, 05:47:38 AM

Teknik olarak cloud mining işi yapan hiç bir site kazandırmıyor tek yaptığı sizin paranızı alıp yerine sizin paranızı taksit taksit geri ödemek psikolojik olarak siz sanki para kazanıyormuş gibi düşünürsünüz hepsi bu.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
April 28, 2015, 09:09:07 AM

Teknik olarak cloud mining işi yapan hiç bir site kazandırmıyor tek yaptığı sizin paranızı alıp yerine sizin paranızı taksit taksit geri ödemek psikolojik olarak siz sanki para kazanıyormuş gibi düşünürsünüz hepsi bu.

hepsi için geçerli değil. Özellikle Hashnest gibi block numarasına kadar paylaşan, bakım giderleri rasyonel olan bir firma var. ROI 270 günlerde ama var.

Genesis mining ise uzun süredir yapıyor. block numarasını paylaşmıyor ama bakım giderleri ve kazanç rasyonel. ROI 360 günlerde.

aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
April 28, 2015, 09:36:45 AM

hepsi için geçerli değil. Özellikle Hashnest gibi block numarasına kadar paylaşan, bakım giderleri rasyonel olan bir firma var. ROI 270 günlerde ama var.

Genesis mining ise uzun süredir yapıyor. block numarasını paylaşmıyor ama bakım giderleri ve kazanç rasyonel. ROI 360 günlerde.

ROI'si 360 gün olan bir sistem bahsedip tam olarak değil demek de garip. 360 günün sonunda siz yatırdığınızı aldığınızda bitcoinin fiyatı ne olacak ? ilk yatırdığınız gündeki tl karşılığı ile farklı bir yatırım yapmış olsaydınız kazancınız ne olacaktı?, 360 gün sonra elinizdeki Hash gücünü satıp çıkabiliyor musunuz  yani site trade yaptırıyor mu ? Bunların tamamına cevap verdikten sonra evet mantıklı denilebilir.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 29, 2015, 07:37:17 AM

aldığınız miner cihazının hızının 1 yıl sonra yetersiz kalacağını düşünürsek roisi max 6 ay olmalıki 1 yıl sonunda elinize gecenin bir anlamı olsun. Bende alisere katılıyorum.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
April 29, 2015, 03:24:05 PM

Hashnest: piyasadaki en kaliteli servisleri veren bir firmadır. zamanında cex.io nasıl piyasayı domine etmişse,şu anda bu çinliler piyasayı domine ediyor. cex.io'nun batma sebebi; cihazları yenileyememesiydi. hashnest'in böyle bir sorunu yok çünkü kendi cihazlarını kendileri üretiyor (bitmain'in kendi sitesi, o meşhur s3, s5'leri üreten firma)

Cloudminr.io: bariz ponzi, 6. ayından gidiyor; roi süresi 11-12 hafta. batmak üzere (son zamanlarda ota b*ka indirim yapıyorlar paçayı kurtarmak için) girmeyin. (not: ilk çıkıtğı hafta 0.045 btc karşılığı 50 GHs satın almıştım, 0.088 btc geri dönüşü oldu bunun, hala daha ödüyorlar. pbmining gibi olacak bu da çok yakında batar).

HashOcean: 2013'ten beri aktifmişler, scrypt kazıyorlar muhtemelen. sitelerinde detaylı bilgiyi açık olarak bulamadım, kesin bir şey söyleyemem; ponzi de olabilir.

Scrypt.cc: bariz ponzi, her an batabilir.

Bitcoincloudservices: bariz ponzi, kurucusu dolandırıcıymış.

GigaHash.org: muhtemelen ponzi, sitelerinde yeterli bilgi yok.

Genesis-Mining: bitmain'in rakibi asic üreticisi spoondlies tech tarafından kurulmuş gerçek cloud mining şirketi. yatırım yapmama sebebim; ghs bakım ücreti hashnest'in talep ettiği bakım ücretinden daha pahalı olması. muhtemelen kurulu oldukları ülkedeki elektrik fiyatı ile alakalı, yoksa spoondlies'ın asic'lerinin kwh oranı daha düşük bitmain'e göre.

Zeushash: Scrypt asic üreticisi zeusminer'ın kendi sitesi, ocak'ta kapanacağı yönünde haberler çıkmış. ceo falan açıklama yapmış. uzak durmakta fayda var, http://www.coindesk.com/bitcoin-miner-zeushash-faces-cloud-service-shutdown/

Listede sadece 2 tane adam akıllı bulut madencilik şirketi mevcut. geri kalanları ponzi/kapanma tehlikesinde.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
April 30, 2015, 01:09:41 PM

Hashnest: piyasadaki en kaliteli servisleri veren bir firmadır. zamanında cex.io nasıl piyasayı domine etmişse,şu anda bu çinliler piyasayı domine ediyor. cex.io'nun batma sebebi; cihazları yenileyememesiydi. hashnest'in böyle bir sorunu yok çünkü kendi cihazlarını kendileri üretiyor (bitmain'in kendi sitesi, o meşhur s3, s5'leri üreten firma)

Cloudminr.io: bariz ponzi, 6. ayından gidiyor; roi süresi 11-12 hafta. batmak üzere (son zamanlarda ota b*ka indirim yapıyorlar paçayı kurtarmak için) girmeyin. (not: ilk çıkıtğı hafta 0.045 btc karşılığı 50 GHs satın almıştım, 0.088 btc geri dönüşü oldu bunun, hala daha ödüyorlar. pbmining gibi olacak bu da çok yakında batar).

HashOcean: 2013'ten beri aktifmişler, scrypt kazıyorlar muhtemelen. sitelerinde detaylı bilgiyi açık olarak bulamadım, kesin bir şey söyleyemem; ponzi de olabilir.

Scrypt.cc: bariz ponzi, her an batabilir.

Bitcoincloudservices: bariz ponzi, kurucusu dolandırıcıymış.

GigaHash.org: muhtemelen ponzi, sitelerinde yeterli bilgi yok.

Genesis-Mining: bitmain'in rakibi asic üreticisi spoondlies tech tarafından kurulmuş gerçek cloud mining şirketi. yatırım yapmama sebebim; ghs bakım ücreti hashnest'in talep ettiği bakım ücretinden daha pahalı olması. muhtemelen kurulu oldukları ülkedeki elektrik fiyatı ile alakalı, yoksa spoondlies'ın asic'lerinin kwh oranı daha düşük bitmain'e göre.

Zeushash: Scrypt asic üreticisi zeusminer'ın kendi sitesi, ocak'ta kapanacağı yönünde haberler çıkmış. ceo falan açıklama yapmış. uzak durmakta fayda var, http://www.coindesk.com/bitcoin-miner-zeushash-faces-cloud-service-shutdown/

Listede sadece 2 tane adam akıllı bulut madencilik şirketi mevcut. geri kalanları ponzi/kapanma tehlikesinde.

Genesis, Zeus ve Hashnest haricinde bence de hepsi ponzi...

Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
April 30, 2015, 05:25:55 PM

Genesis de ponzi gibi. Yani gerçekten farm var ama ROI sanki ponzi gibi.

Bu arada scrypt.cc de ufak yatırımım var. Daha önce de yazmıştım. Adminle bayaaaaa muhabbet etmeme rağmen halen %90 ponzi olduğunu düşünüyorum. Yine de buradan admine helal olsun diyorum, böylesine işler bir ponzi kurabildiği için. Tongue

hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
April 30, 2015, 09:29:05 PM

Yazılanları göz önünde bulundurursak Hashnest hariç boşa kürek çekmeyelim diyoruz yani...

⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
May 02, 2015, 08:37:57 AM

HAshnest de vakit harcıyabilcekler varsa sanırım oldukca mantıklı ama borsa gibi olduğu için surekli takip gerekiyor. surekli miner cihazı alıp satarak para kazanmak daha mantıklı olabilir. çakır kadar aktif olsam kesinlikle girerim.vakit ayıramıyacaklar için pek uygun durmuyor.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
May 02, 2015, 09:08:49 AM

Arkadaşlar Cloud Mining yaptıysanız veya halen yapıyorsanız listedeki hangisi hem iyi kazandırır hemde güvenlidir sizce.

Cex.io 'yi eklersen oyum ona olur.. Piyasadaki en güvenilir cloud mining sitesi olduğunu düşünüyorum.. Kazandırma konusu ise bence hiçbiri kazandırmaz. Şu dönem "kaz bekle gör" dönemi

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
May 02, 2015, 10:29:51 AM

cexio iyi guzelde , son 1 senede zivanadan cikti, oylesine bir site bu kadar mi kotu yonetilir. hem de ponzi degilken,

ponzi siteleri bile ondan kat kat iyi yonetiliyor.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
May 02, 2015, 05:35:16 PM

cex.io zamaninda gercekten basarili bir firmaydi , ancak yeni isleri, yeni hardwareleri bir turlu baglayamadilar , sonuc da yuksek maliyetli ghs oldu.

su an kazi bile yapilmiyor
hgsteknoloji (OP)
Member
**

View Profile
May 03, 2015, 11:22:45 PM

Cex.io 'yi eklersen oyum ona olur.. Piyasadaki en güvenilir cloud mining sitesi olduğunu düşünüyorum.. Kazandırma konusu ise bence hiçbiri kazandırmaz. Şu dönem "kaz bekle gör" dönemi

cex.io şuan kazıyı durdurdu diye biliyorum. o yüzden listede yok.

fourstar
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
June 10, 2015, 08:31:55 AM

Bence en güzeli Hashnest. Hele vaktiniz varsa ticaret yapabiliyorsanız. Musluklarla uğraşmaya gerek kalmıyor. Örneğin s4 ten 100 tane 85000 satoshiden aldım 86500 satoshiden sattım hop 150000 satoshi cepte. satamazsamda miningden geliyor.

Oh ne güzel oh ne güzel. Aman sabahlar olmasın....
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
June 12, 2015, 11:32:05 PM

hashnest özellikle şeffaf olduğu için gayet güvenilir duruyor. yani sipariş edilen minerların hash gücünün zamanında teslim edilmesi. blok zamanıyla orantılı güvenilir bir bakım ücreti hesaplaması. arada - bakiye vermesi gibi durumlar hep güvenilirliğinin kanıtı.

scrypt.cc de çizgisini pek bozmamış admini ilgili sürekli gelişime açık bir site. tek burda kafama takılan soru işareti şu: hash fiyatı sürekli düşüyor. kademe kademe düşüyor.

For rent...
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
June 14, 2015, 05:17:06 PM

hashnest ile iligli incelemem:
bu yapıda para kazanmak çok mümkün değil bana göre.
1. para kazanabilmeniz için minimum 0.5 btc ile oynayacaksınız.
2. ciddi takip edeceksiniz.
3. paranızın tamamını hiç bir zaman ghz olarak tutmayacaksınız ki anlık toplu satışlara denk geldiğinizde ucuzdan ghz alabilesiniz.

1 hafta kadar sırf öğrenmek amaçlı 0.1 btc ile girip önce umisco sonra s5 ve son olarak s4 alıp sattım.
tüm alımlarımı piyasa fiyatının 400 - 500 sat altından yaptım.
tüm satımları alım fiyatının minimum 1500 -2000 sat üstünde yaptım.
al-sat dan kazandığımı da fee olarak ödeyip çıktım.
hiç anlatılan gibi bir yapı değil.

buralarda okuyup heveslenmeyin o kadar.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
June 14, 2015, 05:22:46 PM

scrypt.cc ye atacam bi miktar rio yapınca çekecem Cheesy 2 ay dayanır gibime geliyor Cheesy bakalım Cheesy

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
June 16, 2015, 01:10:31 PM

Hashnest aslında gayet iyi fakat yüksek miktarda yatırım yaparsanız. Emin olduğum günlerde 1 veya max 2 günlük tüm bitcoin'leri GHS'e çevirip daha sonra genelde aynı fiyata ya da çok çok az kar ederek satıyorum. Sadece S5 alıyorum genelde %50 fee olarak gidiyor fakat yatırım yüksek olunca geri kalan %50 mining geliri tatmin ediyor.

0.1 BTC ile malesef trade yapmak çok yorucu olur ve kar sizin dediğiniz gibi masraflara gider.

Bu yüksek miktarda yatırım ne kadar mesela?
3 - 5 - 10 btc mi?
Emin olduğunuz günlerden kastınız nedir? zorluk derecesinin azaldığı günlerimi kastediyorsunuz?
bende S5 ile başladım ancak en yüksek işletim gideri de S5 ler de.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: