Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:06:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: GoanaDupaBitcoin - site de știri despre BTC  (Read 6002 times)
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
May 12, 2015, 03:20:10 PM
 #1

Bună. Vrem să știți de site-ul nostru de știri despre bitcoin www.goanadupabitcoin.ro, in jurul căruia încercăm să strângem o comunitate și să găsim articole relevante pentru bitcoin-erii din România.

Sperăm să avem sprijinul vostru, să ne puneți întrebări, să ne dați sugestii, păreri, în așa fel încât să creștem. Practic, noi am început prin a căuta informații pentru noi, și de-aici era doar un pas să le și publicăm.

Urmează să introducem secțiuni noi, așa că fiți cu ochii pe GoanaDupăBitcoin.


Goana după bitcoin este mai mult decât o goană – este un maraton. Pentru un maratonist este important să își calculeze în permanență resursele, să fie atent la ceilalți alergători și să cunoască foarte bine traseul, să știe unde trebuie să ajungă. Practic, asta face echipa noastră – adună datele care sunt importante pentru un alergător de cursă lungă și predă ștefeta jucătorului.
Este greu de spus cum va arăta piața economică peste 5, 10, 20 de ani. Dar ceea ce știm sigur este că Internetul va juca același rol important în finațe. Vrem să fim cu un pas înainte și studiem atent pulsul pieței Bitcoin. Echipa noastră observă simptomele pieței și caută să pună un diagnostic. Culegem date de pe site-urile care dau ora exactă în economia Bitcoin, ne consultăm cu economiștii de la CoinTelegraph și CoinDesk și preluăm cele mai importante informații de la ei pentru a face o hartă cât mai precisă a monedei digitale.

There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2950



View Profile
May 12, 2015, 11:21:41 PM
 #2

Salutari goanadupabitcoin si bine ati venit!

goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
May 13, 2015, 07:31:09 AM
 #3

Mulțumim

goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
May 14, 2015, 10:06:45 AM
 #4

80% dintre ruși nu știu nimic despre bitcoin. Mi-a plăcut remarca lui Ike - cei 20% care sunt familiarizați cu moneda digitală depășesc cu vreo 8 milioane populația României.
http://goanadupabitcoin.ro/stiri-bitcoin/80-din-rusi-nu-au-auzit-de-bitcoin.html

bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
June 07, 2015, 08:11:24 PM
 #5

Coindeskul Romanesc Grin
Felicitari Grin Grin
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
June 08, 2015, 09:19:46 AM
 #6

Ne bucurăm că ne susțineți:)
Discutam zilele trecute cu Ike și cu Cyrus, avem multe chestii în plan și vrem să fim la fel de community-aware ca bitcoin-ul. Așa că orice comentariu, remarcă, sugestie și idee e citită de fiecare membru al echipei și băgată la cap  Wink
Cheers!

valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
June 10, 2015, 07:43:42 AM
 #7

Va rog puneti o adresa de BTC pentru donatii si eventual un cod QR ca nu am gasit...  Angry

Cum sa fie site de stiri de BTC fara adresa unde sa donezi fise...  Huh

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
June 10, 2015, 11:11:25 AM
 #8

Uau, ăsta este unul dintre cele mai ”concrete” complimente pe care le-am primit până acum.
Mă bucur să aflu că ești atât de entuziasmat de site-ul nostru încât vrei să ne susții, și îți spun sincer că atunci când ne-am văzut strânși cu ușa ne-am gândit și noi la o formulă de genul ăsta.
Nu vrem totuși să punem căruța înaintea calului. Poate că vom introduce un sistem prin care să ne puteți susține material atunci când vom simți noi că am făcut exact ce ne-am propus - de vreo 3 ori mai multe articole, o rubrică bine pusă la punct în care să explicăm începătorilor cum funcționează moneda digitală, un design final care să facă și puțină ordine pe site etc. We're thinking big!
Deocamdată, dacă vreți să ne susțineți, dați sfoară în țară, spuneți-le celor interesați câteva cuvinte despre existența noastră, invitați-i să se aboneze la feed pe Facebook și pe rețelele de socializare.
Sincer, chiar ne-ați ajuta enorm în felul ăsta. Odată ce suntem vizibili și adunăm comunitatea, lucrurile vor merge de la sine.
Thanks a billion!

valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
June 10, 2015, 01:05:22 PM
 #9

Mă bucur să aflu că ești atât de entuziasmat de site-ul nostru încât vrei să ne susții, și îți spun sincer că atunci când ne-am văzut strânși cu ușa ne-am gândit și noi la o formulă de genul ăsta.
Nu vrem totuși să punem căruța înaintea calului. Poate că vom introduce un sistem prin care să ne puteți susține material atunci când vom simți noi că am făcut exact ce ne-am propus - de vreo 3 ori mai multe articole, o rubrică bine pusă la punct în care să explicăm începătorilor cum funcționează moneda digitală, un design final care să facă și puțină ordine pe site etc. We're thinking big!
Hmm dar tot e ciudat sa nu acceptati bitcoin. Ma gandeam si eu sa va trimit de o pizza ceva, macar de forma.  Tongue

Dar nu v-ar costa nimic sa primiti fise, nu stiu de ce va e frica. Daca lumea vrea sa trimita, sa trimita, nu ar trebui sa nu vreti sa primiti pentru ca nu ati scris suficiente articole.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
June 10, 2015, 01:12:25 PM
 #10

M-am gandit sa trimit la CoinDesk din moment ce voi nu primiti, si cand colo, surpriza! Nici la ei nu am gasit adresa de BTC pentru donatii.  Huh  Undecided

In fine, nu am decat sa ma resemnez fara sa trimit nimic catre un site de stiri BTC.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
June 10, 2015, 03:23:49 PM
 #11

Haha! Bitcoin pizza day Smiley
Utimul tip faimos care si-a cumpărat pizza cu bitcoin a cam regretat dup-aia

goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
June 10, 2015, 03:30:07 PM
 #12

Uite, dacă vrei să susții o cauză faină cu bitcoin, sunt copiii de la asociația Piticot. http://goanadupabitcoin.ro/bitcoin-romania/asociatia-piticot-face-apel-la-comunitatea-bitcoin-din-romania.html
I-am promis lui Dorel Puchianu că îl susținem cu puțină promovare. Pariez că și lor le place pizza Cheesy
PS - frică de bitcoin? We're fearless

valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
June 10, 2015, 05:31:02 PM
 #13

Stiu de ei, m-am ocupat deja mai demult  Wink

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
January 19, 2016, 01:49:49 PM
 #14

Mai exista goanadupabitcoin?

www.goanadupabitcoin.ro
Quote
Lucrăm la ceva super Smiley
Ne vedem pe monitoare în curând

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 22, 2016, 07:10:43 AM
 #15

Sure, am schimbat puțin layoutul Smiley
De fapt, nu puțin, am transformat look-ul din blog în site. Pentru asta a fost toată pauza. Ms că ai observat, cheers

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!