Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:19:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Proof of Stake madenciliği hakkında  (Read 1549 times)
temroa (OP)
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
June 06, 2015, 12:30:52 PM

bu sistem nasıl çalışır proof of stakede parayı cüzdanda tuttuğun sürece sana para geliyordu bir miktar ve ne kadar fazla paran varsa o kadar fazla alıyordun para madencilik ne oluyor bu durumda ayrıca minting ve age of transactions ne oluyor ?

▲▼▲▼▲▼▲▼  No.1 Bitcoin Binary Options and Double Dice  ▲▼▲▼▲▼▲▼
████████████████████████████████  sec◔nds trade  ████████████████████████████████
↑↓ Instant Bets ↑↓ Flexible 1~720 minutes Expiry time ↑↓ Highest Reward 190% ↑↓ 16 Assets [btc, forex, gold, 1% edge double dice] ↑↓
1715332786
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715332786
Reply with quote  #2

1715332786
Report to moderator
1715332786
Hero Member
*

Ignore
1715332786
Reply with quote  #2

1715332786
Report to moderator
1715332786
Hero Member
*

Ignore
1715332786
Reply with quote  #2

1715332786
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 06, 2015, 01:39:38 PM

İngilizceniz varsa forumda bi yarım geçirerek konunun uzmanı olabilirsiniz. Ben açıkçası kaç defa yazdığım için üşeniyorum tekrar etmeye. Araştırmak önemli.

http://en.wikipedia.org/wiki/Proof-of-stake

temroa (OP)
Full Member

View Profile
June 06, 2015, 01:43:28 PM

İngilizceniz varsa forumda bi yarım geçirerek konunun uzmanı olabilirsiniz. Ben açıkçası kaç defa yazdığım için üşeniyorum tekrar etmeye. Araştırmak önemli.

http://en.wikipedia.org/wiki/Proof-of-stake

tüm kaynaklara baktım ingilizcem maalesef yeterli değil Smiley

████████████████████████████████  sec◔nds trade  ████████████████████████████████
↑↓ Instant Bets ↑↓ Flexible 1~720 minutes Expiry time ↑↓ Highest Reward 190% ↑↓ 16 Assets [btc, forex, gold, 1% edge double dice] ↑↓
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 06, 2015, 02:03:43 PM

Proof of Stake cüzdanını açık tutarak, cüzdanın içindeki coinlerin belli başlı özelliklere göre faiz almasıdır, artmasıdır. Bu özellikler ne olabilir:

A- Minimum coin age: Yani cüzdanına coinleri attıktan sonra pay yani faiz alabilmen için coinlerin belli bir süre durmuş olması gerekir. (ör. 6 saat - 7 gün)
B- Max coin age: Bazı coinler belli bir süreden sonra faizi kabul etmiyor, atıyorum exchange'e gönderip tekrar atıyorsun, olgunlaşmasını bekliyorsun.
C- Faiz alan aldığı andan itibaren tekrar faiz alabilmek için minimum coin age'in geçmesini bekliyor.
D- Faiz oranları yıllık olabiliyor. Ki bu PoS 1.0 = Peercoin
E- PoS blokları tıpkı PoW blokları gibi coinlerinin attığı hashler ile bulunabiliyor, bunun da iki türlüsü var

1- Dynamic PoS: Atıyorum 2000-3000 blok arası PoS ödülü 40 oluyor, 3000-4000 arası 50 oluyor sonra bi blok numarasından sonra enflasyon olmasın diye yıllık %'ye bağlanıyor.
2- HiPoS: Bu blok başına sabit ödül veriyor. Örneğin ömür sonuna kadar her PoS bloğu 1 coin veriyor.

F- Yeni birşeyler daha var. Variable PoS gibi, bu % faizin zaman zaman şansa dayalı olarak değişmesi.

temroa (OP)
Full Member

View Profile
June 06, 2015, 02:22:47 PM
Last edit: June 06, 2015, 02:49:08 PM by temroa

Proof of Stake cüzdanını açık tutarak, cüzdanın içindeki coinlerin belli başlı özelliklere göre faiz almasıdır, artmasıdır. Bu özellikler ne olabilir:

A- Minimum coin age: Yani cüzdanına coinleri attıktan sonra pay yani faiz alabilmen için coinlerin belli bir süre durmuş olması gerekir. (ör. 6 saat - 7 gün)
B- Max coin age: Bazı coinler belli bir süreden sonra faizi kabul etmiyor, atıyorum exchange'e gönderip tekrar atıyorsun, olgunlaşmasını bekliyorsun.
C- Faiz alan aldığı andan itibaren tekrar faiz alabilmek için minimum coin age'in geçmesini bekliyor.
D- Faiz oranları yıllık olabiliyor. Ki bu PoS 1.0 = Peercoin
E- PoS blokları tıpkı PoW blokları gibi coinlerinin attığı hashler ile bulunabiliyor, bunun da iki türlüsü var

1- Dynamic PoS: Atıyorum 2000-3000 blok arası PoS ödülü 40 oluyor, 3000-4000 arası 50 oluyor sonra bi blok numarasından sonra enflasyon olmasın diye yıllık %'ye bağlanıyor.
2- HiPoS: Bu blok başına sabit ödül veriyor. Örneğin ömür sonuna kadar her PoS bloğu 1 coin veriyor.

F- Yeni birşeyler daha var. Variable PoS gibi, bu % faizin zaman zaman şansa dayalı olarak değişmesi.

teşekkür ederim fakat bu işin madenciliği ne oluyor ? bak mesela poolu var https://peercoin.ecoining.com/

edit:web wallet kullansam yine aynı şekilde mi çalışır sistem ?

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 06, 2015, 02:52:15 PM

O pool normal PoW poolu abicim, biraz araştırma yapalım diyorum işte. Tongue

stratum+tcp://peercoin.ecoining.com:3336

VARDIFF Enabled

Dynamic PPLNS payout system

Fast Payouts, only 10 confirmations instead of 520!

DDOS protection

SSL Enabled

English and Spanish support

1% pool fee

Her web wallet destekler mi PoS bilmiyorum, ama PoS'un kullanılma amacı (PoW'suz blockchain'in kesintisiz ilerlemesi) ile biraz ters düşüyor web wallet.

temroa (OP)
Full Member

View Profile
June 08, 2015, 07:14:50 AM

pos sistemi olan bir coinde de dijital imza sistemi de bulunmaktadır değil mi ?

temroa (OP)
Full Member

View Profile
June 11, 2015, 11:32:09 AM

yazmışsın yani şu şekilde mi ? Sisteme bende bu para var diyorsun ve elindeki para sistemde tekrar bir blok haline geliyor ya da birçok kişinin aynı yada farklı işlemini içeriyor.

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 11, 2015, 11:43:22 AM

yazmışsın yani şu şekilde mi ? Sisteme bende bu para var diyorsun ve elindeki para sistemde tekrar bir blok haline geliyor ya da birçok kişinin aynı yada farklı işlemini içeriyor.

Cüzdanında bulunan ve olgunlaşma koşullarını tamamlamış coinlerin bildiğin hash atıyor network'e ve buna göre blok buluyor. Aynı PoW gibi diff'i falan da var.

temroa (OP)
Full Member

View Profile
June 11, 2015, 11:48:51 AM

Cüzdanında bulunan ve olgunlaşma koşullarını tamamlamış coinlerin bildiğin hash atıyor network'e ve buna göre blok buluyor. Aynı PoW gibi diff'i falan da var.

hedef sayısının altında hash atarsa bloğu oluşturuyor ve parayı da alıyor bu şekilde mi ?

Pages: [1]
  Print  

Jump to: