Bitcoin Forum
May 14, 2024, 11:44:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Hangi hükümet sizce daha hayırlı olur?
AKP+MHP - 6 (15.8%)
AKP+HDP - 4 (10.5%)
AKP+CHP - 3 (7.9%)
CHP+MHP AZINLIK - 7 (18.4%)
CHP+MHP+HDP - 7 (18.4%)
AKP AZINLIK - 5 (13.2%)
CHP AZINLIK - 1 (2.6%)
Erken genel seçim - 5 (13.2%)
Total Voters: 38

Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Hangi hükümet sizce daha hayırlı olur?  (Read 14499 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
June 08, 2015, 06:58:28 AM

Evet arkadaşlar,
Çok ortaklı bir hükümete gidiyoruz,
Mevcut durum itibariyle, gönlünüzden geçen, böylesi Kötünün iyisidir Dediğiniz Hükümet'i seçiniz.
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715687061
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715687061
Reply with quote  #2

1715687061
Report to moderator
1715687061
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715687061
Reply with quote  #2

1715687061
Report to moderator
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 08, 2015, 07:56:47 AM

bence sen orya birde erken seçim şıkkını koy, Grin
seçim öncesi o kadar  birbirlerine giydirdilerki için  bir araya gelmeleri zor.
tayyip faktörü olmasa akp+mhp nin hükümet kuracağını düşünüyordum ama.
tayyip  güç paylaşımını kabul etmez erken seçim olabilir
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
June 08, 2015, 08:50:15 AM

Bahçeli hayatının hatasını yaptı,
AKP yi HDP ye itti.
Bahçeli'nin Hesabı şu,
AKP+HDP Hükümet kurup Anayasa'yı değiştirecek,
Vatandaş bunu sindiremeyecek, sonraki seçimde tek başına MHP iktidar olacak hesabı yaptı ama öyle olmayacak.

Bu uzlaşmaz tavırla ülkeyi kitlemeye, AKP yi HDP ye mahkum etmeye hakkı yoktu Bahçeli'nin.

Yeniden genel seçim olursa vatandaş bu yaptığının cezasını kesecek ve MHP çok ciddi oy kaybedecek diye düşünüyorum.

Bir yandan da şöyle bakmak lazım, AKP Oslo dan beri bunu hazırlıyordu zaten, HDP yi bilinçli olarak güçlendirdi ve başından beri MHP ile bir hükümet planlamadı, MHP ile Hükümet'te rahat hareket edemezdi çünkü.
Ama benim milletim bunu düşünmez ve MHP ye ceza keser Smiley seçim yenilenirse AKP %55 ile tek başına iktidar ve MHP Barajın az üstünde %11 lere iner.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
June 08, 2015, 09:28:16 AM

AKP yi HDP ye itti.
Bahçeli'nin Hesabı şu,
Vatandaş bunu sindiremeyecek, sonraki seçimde tek başına MHP iktidar olacak hesabı yaptı ama öyle olmayacak.

Bu uzlaşmaz tavırla ülkeyi kitlemeye, AKP yi HDP ye mahkum etmeye hakkı yoktu Bahçeli'nin.

Yeniden genel seçim olursa vatandaş bu yaptığının cezasını kesecek ve MHP çok ciddi oy kaybedecek diye düşünüyorum.

Bir yandan da şöyle bakmak lazım, AKP Oslo dan beri bunu hazırlıyordu zaten, HDP yi bilinçli olarak güçlendirdi ve başından beri MHP ile bir hükümet planlamadı, MHP ile Hükümet'te rahat hareket edemezdi çünkü.
Ama benim milletim bunu düşünmez ve MHP ye ceza keser Smiley seçim yenilenirse AKP %55 ile tek başına iktidar ve MHP Barajın az üstünde %11 lere iner.
seçim yenilense akp azalır hdp artar.doğuda %90ı bulur hdp. akp 40ı geçemez ama 37nin altınada inmez.chp fix 25-26 alır mhp yüzde olarak 3. parti olur ama milletvekili sayısı olarak 4.lüge geriler.
yeniden seçim hdp ye yarar akp ve mhp üzülür.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 08, 2015, 09:37:28 AM

AKP yi HDP ye itti.
Bahçeli'nin Hesabı şu,

seçim yenilense akp azalır hdp artar.doğuda %90ı bulur hdp. akp 40ı geçemez ama 37nin altınada inmez.chp fix 25-26 alır mhp yüzde olarak 3. parti olur ama milletvekili sayısı olarak 4.lüge geriler.
yeniden seçim hdp ye yarar akp ve mhp üzülür.

Bence AKP aynı oranda kalır.Hdp nin oyu 1-2 oranında düşer.Chp li seçmen Hdp nin barajı geçmesi için oy verdi.Bir dahaki seçimde barajı rahat geçtiğini görüp bu oylar Chp ye geri döner.Mhp 17 lerde devam eder.
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
June 08, 2015, 01:21:40 PM

Akpnin olduğu hiçbir hükümet bu saatten sonra ülkemize hayırlı olmaz.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
June 08, 2015, 02:37:05 PM

Düne kadar MHP hakkında atıp tutanlar şimdi AKP+MHP elele diyerek facebook da sağda solda  paylaşımda bulunuyor. hangi hükümetin ülkemize hayırlı gelip gelmeyeceğini bilmiyorum bunu zaman gösterecek ama öncelikle toplum olarak gelişip düzelirsek ülkeye daha faydalı insanlar olacağımızı düşünüyorum. dün ana avrat küfür edip bugün çıkar uğruna yanaşıp sevgi gösterisinde bulunmak çok hoş değil.
glorg44
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
June 08, 2015, 03:34:38 PM

CHP+MHP+HDP ellerinde sayıyı bulundursa bile Mhp'nin burada oyun bozanlık yapacağını düşünüyorum. Akp+Mhp dışındaki koalisyonlar pek olası durmuyor.
BTC_ISTANBUL
Sr. Member

Activity: 331
Merit: 250

View Profile
June 09, 2015, 02:23:05 PM

MHP dışarıdan kurulacak hükümete destek olacaktır.
yenerrr
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
June 09, 2015, 02:33:03 PM

Bence CHP+MHP koalisyonu olacak ve de HDP dışarıdan destek verecektir. Başbakan olarak da MHP'nin içinden sürpriz birisi olacaktır. Kişisel beklentim ve kanaatim bu şekildedir. Ülkemiz için de hayırlı olacağını düşünüyorum.

Bütün iyimser dileklerimle beraber, kurulabilecek bütün koalisyonların da ömrünün en fazla 1 yıl olacağına inanıyorum. Dolayısıyla yukarıda bahsettiğim koalisyonun da en fazla bir yıl devam edebileceğini düşünüyorum. Her halükarda ekonomik kriz patlayacak. Bunu artık geri döndürmenin imkanı olmadığını düşünüyorum. Bu -yeni- hükümetin yapabileceği en iyi icraat ise, geçmiş AKP hükümetlerinin ipliğini pazara çıkartmak olacaktır.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 09, 2015, 10:44:48 PM

CHP+MHP+HDP dedim ama Mhp ile Hdp'nin beraber bir şey yapabileceklerini sanmıyorum. Bahçeli daha seçim gecesi yaptığı konuşmayla bunu kanıtladı.
CarnageTR
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
June 10, 2015, 12:33:45 PM

Ben vekil seçilsem 2 yıllık görev sürem dolmadan ve emeklilik hakkı kazanmadan hayatta erken seçim düşünmezdim. Seçilen pek çok yeni vekil de bu yönde düşünür gibi geliyor. Dolayısıyla erken seçimden ziyade idareten bir koalisyon kurulması en olası seneryo gibi. Gönül ister ki CHP-MHP koalisyonu olsun HDP dışardan desteklesin. 3 parti için de avantajlı olur gibi geliyor. Üstüne bir de AKP nin kirlilerini ortaya döküp çürükleri aralardan ayıkladılar mı tam olur.

Gelelim reel hayata. Her ne kadar bahçeli olmaz dediyse de MHP nin alt kesimi AKP koalisyonuna olur diye bakıyor ve istiyor aslında. Eğer parti içinde baskı olursa Bir şekilde koalisyona gidilir ve yapılır. Ancak böyle bir durumda bile AKP eskisi gibi elini kolunu sallayarak hiç bir iş yapamayacak. Hayırlısı neyse o olsun.
cogabonito
Sr. Member

Activity: 240

View Profile
June 10, 2015, 12:42:41 PM

Akp azınlık hükümeti olursa aylardır saklamaya çalıştıkları ekonomik kriz kendi ellerinde patlar ve akp tarihin karanlık sayfalarındaki yerini alır. Ülke için en hayırlısı bu olur.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 10, 2015, 01:04:06 PM

partilerin ve cumhurbaşkanı nın açıklamalarından sonra son fikrim erken seçim uzak gözüküyor.
koalisyon beklentilerim
1) AKP/MHP en muhtemel olan bu bence
2)AKP/CHP
3)gönlümden geçen AKP siz seçenek CHP/MHP azınlık dışardan HDP desteği, zor ihtimal gerçi
grolll
Legendary
*

View Profile
June 10, 2015, 04:52:25 PM

Akp azinlik hukumeti kurulabilir.Diger ve esit sans verdigim secenek chp-mhp koalisyonu + hdp destegi.Bunlarin haricinde bir olasilik gormuyorum pek kimse Akp ile koalisyona girmez,girmemeli.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
June 25, 2015, 09:58:53 AM

Bence Akp-Chp hükümetine doğru gidiyoruz. Meclis başkanlığı seçiminde diğer partilerin tutumunu göreceğiz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 06, 2015, 03:44:53 PM

AKP+MHP hukumeti icin anlasildi arkadaslar. Meclis baskanligi seciminde blok olarak AKP adayini destekledi MHP. Bazi secmenden tepki cekmemek icin oylamaya girmediler nasil olsa AKP oylari yetiyordu son turda.
kralkral
Sr. Member

Activity: 323

View Profile
July 09, 2015, 09:41:55 PM

Bir türlü hükümet kuramadılar tayyip bey erken seçim istiyor diye erken seçim olması gerekiyormuş gibi bir fırtına estiriyorlar televizyonlarda.

▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
     ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀

.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses 100% original codebase
  Superfast with 30 seconds instant finality
  Tested 5000 tx per block on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 10, 2015, 11:24:11 AM

Bir türlü hükümet kuramadılar tayyip bey erken seçim istiyor diye erken seçim olması gerekiyormuş gibi bir fırtına estiriyorlar televizyonlarda.

Bu gidisle zor kurarlar zaten hicbiri birbiriyle anlasamiyor ki...
Avrupa'da koalisyon kurmak cok daha kolay bizde uzlasma kültürü yok.
grolll
Legendary
*

View Profile
July 10, 2015, 11:34:35 AM

Bahçeli varken koalisyon zor,adam sanki %17 değil %80 oy almış.Vizyonsuzlukta zirve sağolsun.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: