Bitcoin Forum
May 26, 2024, 03:06:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Να διαγραφεί παρακαλώ  (Read 9428 times)
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
July 15, 2015, 07:56:45 PM
 #41

Πάντα θα επισημάνω τους κινδύνους ιδίως με σκιώδη project όπως το δικό σας. Η αναφορά μου στο insomnia δεν ήταν μόνο για το δικό σας altcoin αλλά με όλα αυτά τα copy-paste altcoin που έχουν δημιουργηθεί μέχρι σήμερα και ξέρουμε ποια ήταν η κατάληξη τους.
Είναι στο χέρι σου να αποδείξεις το αντίθετο με το να δώσεις επιτέλους στοιχεία δημόσια για το νόμισμα. Για μένα το βασικότερο σκιώδη στοιχείο είναι η ασάφεια του ποσοστό νομισμάτων που κατέχουν οι δημιουργοί του. Όσο δεν το κάνεις αυτό και δεν ανοίγεις το project δημόσια τότε έχεις δημιουργήσει άλλο ένα συγκεντρωτικό fiat ψηφιακό νόμισμα που δεν έχει καμία σχέση με τον χώρο με όλους τους κινδύνους που έχω αναφέρει.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
July 15, 2015, 08:10:43 PM
 #42

Πάντα θα επισημάνω τους κινδύνους ιδίως με σκιώδη project όπως το δικό σας. Η αναφορά μου στο insomnia δεν ήταν μόνο για το δικό σας altcoin αλλά με όλα αυτά τα copy-paste altcoin που έχουν δημιουργηθεί μέχρι σήμερα και ξέρουμε ποια ήταν η κατάληξη τους.
Είναι στο χέρι σου να αποδείξεις το αντίθετο με το να δώσεις επιτέλους στοιχεία δημόσια για το νόμισμα. Για μένα το βασικότερο σκιώδη στοιχείο είναι η ασάφεια του ποσοστό νομισμάτων που κατέχουν οι δημιουργοί του. Όσο δεν το κάνεις αυτό και δεν ανοίγεις το project δημόσια τότε έχεις δημιουργήσει άλλο ένα συγκεντρωτικό fiat ψηφιακό νόμισμα που δεν έχει καμία σχέση με τον χώρο με όλους τους κινδύνους που έχω αναφέρει.

Ονομάζεις ένα project σκιώδες όταν η εταιρία μας και τα πρόσωπα μας και γενικά όλα τα στοιχεία μας είναι προσβάσιμα από όλους.Μάλλον δε γνωρίζεις ή δεν έχεις καταλάβει ακόμα πως όλα τα νομίσματα είναι κλώνοι.Ένα είναι το βασικό νόμισμα,το Bitcoin,και όλα τα υπόλοιπα νομίσματα βασίζονται πάνω σε αυτό.Είσαι ελεύθερος να δημιουργήσεις μία σελίδα σαν αυτή που μου έστειλες και να ρωτήσεις όλους τους κατόχους HellasCoin αν επιθυμούν να κάνουν τις διευθύνσεις τους να φαίνονται δημόσια με τα ποσά που έχει ο καθένας και με το όνομα του.

HellasCoinTeam
Aristos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
July 15, 2015, 08:16:29 PM
 #43

σκιώδη project?Huh

Έχουν φόρα παρτίδα: ονόματα, τηλέφωνα, διευθύνσεις, φωτογραφίες, και τους αποκαλείς σκιώδη project μέσα από φόρουμ που είσαι ανώνυμος?   

χαχαχαχαχχαα....   οκ το ακούσαμε και αυτό.
Ameinias
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

POSWallet Support


View Profile
July 15, 2015, 08:32:44 PM
 #44

Ειναι προφανες οτι εξυπηρετεις καποιο σκοπο και υποψιαζομαι απο που.  Εχω δει ενα κρυπτονομισμα που πραγματικα μπορει να ειναι scam (helleniccoin) και υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα με αλλους 7-8 συναδελφους μου να αρχισουμε να ενημερωνουμε τον κοσμο σε ολα τα forum να προσεχουν που βαζουν τα λεφτα τους για να μην πεσουν θυματα απατης...........
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1461
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
July 15, 2015, 11:58:59 PM
 #45

το τελευταίο block έχει κολίσει στο 25152 από τις 12/07 ...
τι γίνεται από τότε;

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
July 16, 2015, 07:03:22 AM
 #46

το τελευταίο block έχει κολίσει στο 25152 από τις 12/07 ...
τι γίνεται από τότε;


Γίνονται αλλαγές και διορθώσεις στον κώδικα του νομίσματος και σε όλο το δίκτυο.

HellasCoinTeam
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1461
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
July 16, 2015, 11:09:07 AM
 #47

δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
July 16, 2015, 11:33:12 AM
 #48

δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

το δίκτυο ελέγχετε απο τους χρηστες ανεξαρτητου κρυπτονομισματος..
το τελευταιο μπλοκ που βρεθηκε απο το πουλ ειναι το 25152 http://188.226.180.201/index.php?47c2a59da2b496a2a478d0555d3bdcdb21d36f744fdd8865a4fb22ab92cd9925
και το τελευταιο μπλοκ 25152 http://188.226.180.201/index.php?2070d45875b77ab8a27e3ec04f968d3927da89b9de7049cdb29e0a3215ad93c2



HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
July 16, 2015, 11:47:53 AM
Last edit: July 16, 2015, 12:24:35 PM by HellasCoinTeam
 #49

δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

Κανένας δεν ελέγχει το δίκτυο.Το mining λειτουργεί κανονικά,τα block αργούν να σπάσουν γιατί το hashrate είναι χαμηλό.Δεν έχω ακριβή εικόνα για το πότε ακριβώς θα τελειώσει η συντήρηση διότι δεν είμαι εγώ ο developer.Η τελευτάια ενημέρωση που είχα ήταν σε 5-7 μέρες εκτός απροόπτου.

Χαρακτηριστικά:
9 minute block targets
subsidy halves 1M blocks (~17 years)


500 coins per block
53 blocks to retarget difficulty

Από αυτά τα χαρακτηριστικά κάποια θα αλλάξουν και θα βελτιωθούν.

HellasCoinTeam
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
July 16, 2015, 01:59:01 PM
 #50

οταν το hashrate ειναι χαμηλο τα μπλοκς αργουν να σπασουν για παραδειγμα αυτην την στιγμη το πουλ εχει συνολικο hashrate 1.300 k/hs η αλλιος 1.3 M/hs αρα το πουλ βγαζει περιπου

 python -c "print 562 * 2**32 / 1.3e6 / 60 / 60 / 24"  που μας κανει 21.4 hlc την ημερα αρα 500 hlc που εχει το μπλοκ reward / 21.4 που βγαζει το πουλ την ημερα μασ κανει = 23

αρα με τη σημερινη δυσκολια και 1.3 m/hs pool hashrate χρειαζονται 23 ημερες για να "σπασει" ενα block


locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
August 05, 2015, 09:00:26 AM
 #51

δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

Κανένας δεν ελέγχει το δίκτυο.Το mining λειτουργεί κανονικά,τα block αργούν να σπάσουν γιατί το hashrate είναι χαμηλό.Δεν έχω ακριβή εικόνα για το πότε ακριβώς θα τελειώσει η συντήρηση διότι δεν είμαι εγώ ο developer.Η τελευτάια ενημέρωση που είχα ήταν σε 5-7 μέρες εκτός απροόπτου.

Χαρακτηριστικά:
9 minute block targets
subsidy halves 1M blocks (~17 years)


500 coins per block
53 blocks to retarget difficulty

Από αυτά τα χαρακτηριστικά κάποια θα αλλάξουν και θα βελτιωθούν.

Εμένα πάλι πήρε κάτι το αυτί μου ότι θα σταματήσει εντελώς το mining και το νόμισμα θα μετονομαστεί σε κάτι άλλο (αχιλλέας coin)
Αληθεύει?
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 08, 2015, 09:50:41 AM
 #52

δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

Κανένας δεν ελέγχει το δίκτυο.Το mining λειτουργεί κανονικά,τα block αργούν να σπάσουν γιατί το hashrate είναι χαμηλό.Δεν έχω ακριβή εικόνα για το πότε ακριβώς θα τελειώσει η συντήρηση διότι δεν είμαι εγώ ο developer.Η τελευτάια ενημέρωση που είχα ήταν σε 5-7 μέρες εκτός απροόπτου.

Χαρακτηριστικά:
9 minute block targets
subsidy halves 1M blocks (~17 years)


500 coins per block
53 blocks to retarget difficulty

Από αυτά τα χαρακτηριστικά κάποια θα αλλάξουν και θα βελτιωθούν.

Εμένα πάλι πήρε κάτι το αυτί μου ότι θα σταματήσει εντελώς το mining και το νόμισμα θα μετονομαστεί σε κάτι άλλο (αχιλλέας coin)
Αληθεύει?

Ναι το νόμισμα αλλάζει ριζικά.Φυσικά όσοι έχουν HellasCoins θα αντικατασταθούν από το καινούριο νόμισμα.Σύντομα θα ανακοινώσουμε το καινούριο business plan.

HellasCoinTeam
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
August 21, 2015, 11:51:26 AM
 #53

και ο βασικός κανόνας οικονομίας που λέγετε εμπιστοσύνη πάει περίπατο. Αφού σκοπεύετε να ανακατευτείτε με την οικονομία διαβάστε τουλάχιστον πρώτα ένα βιβλίο με τους βασικούς της κανόνες.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 21, 2015, 02:29:42 PM
 #54

και ο βασικός κανόνας οικονομίας που λέγετε εμπιστοσύνη πάει περίπατο. Αφού σκοπεύετε να ανακατευτείτε με την οικονομία διαβάστε τουλάχιστον πρώτα ένα βιβλίο με τους βασικούς της κανόνες.

Φίλε μου επειδή δεν ξέρεις σε ποιους μιλάς (εννοώ δεν ξέρεις τα έργα του δημιουργού του νομίσματος και τη δυναμική του,γιατί όλα μας τα στοιχεία είναι διαθέσιμα στον οποιοδήποτε) καλύτερα να μη λες μεγάλα λόγια.Ο δημιουργός του νομίσματος και η εταιρία που το έφτιαξε ξέρουν πολύ περισσότερα απ' όσα διανοείσαι.Να είσαι σίγουρος πως δεν περιμένουμε από εσένα ή από κανέναν άλλον να μας μάθει τους κανόνες της οικονομίας.Τους ξέρουμε καλύτερα απ' τον καθένα.Κι αν ήξερες έστω και μερικούς κανόνες θα καταλάβαινες γιατί αναγκαστήκαμε να προβούμε σε αυτή την αλλαγή του νομίσματος.Πόσα χρήματα επένδυσες στο νόμισμα μας και βγάζεις τέτοια κακία και επιθετικότητα?2-5-10 ευρώ?Πες μου να σου τα στείλω να φας καμιά τυρόπιτα.Πολύ σύντομα θα ζητάς συγνώμη (αν έχεις τα κότσια να παραδέχεσαι τα λάθη σου) μόλις δεις τι ετοιμάζουμε.

Υ.Σ. εμείς δεν κρυφτήκαμε από κανέναν ποτέ και ούτε πρόκειται να το κάνουμε...εσύ είσαι αυτός που πετάει λάσπη ανώνυμα...αν έχεις τα @@@ πες ότι θες να πεις αλλά να τα υπογράφεις επώνυμα...

HellasCoinTeam
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
August 21, 2015, 02:30:52 PM
 #55

ναι βλέπω από τις απαντήσεις σας και γενικα από το ύφος σας και τις πράξεις σας μορφωμένους ανθρώπους ... Tongue

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 21, 2015, 02:53:22 PM
 #56

ναι βλέπω από τις απαντήσεις σας και γενικα από το ύφος σας και τις πράξεις σας μορφωμένους ανθρώπους ... Tongue

Όχι φίλε μου....κάναμε πάρα πολύ υπομονή 1 χρόνο τώρα,είμασταν ευγενέστατοι με όλους παρόλο τον πόλεμο που δεχτήκαμε και εξακολουθούμε να δεχόμαστε από κάποιους σαν εσένα...πλέον όπως μας συμεριφέρονται και μας μιλάνε έτσι θα τους μιλάμε κι εμείς...όποιος μας δείχνει σεβασμό θα εισπράττει τον αντίστοιχο κι από εμάς...όποιος όμως λασπολογεί και προσβάλει θα του συμπεριφερθούμε ανάλογα...Δεν δεχόμαστε από κανέναν να μας κατηγορεί και να μας προσβάλει...αν πχ κάποιος σου βρίσει τη μάνα πως θα αντιδράσεις?θα του χαμογελάσεις και θα του πεις ευχαριστώ?Έτσι κι εγώ προσωπικά δεν δέχομαι από κανέναν να με κατηγορεί,να με λασπολογεί και να γενικά να λέει πράγματα που δε γνωρίζει και δεν ισχύουν.Τα όρια έχουν ξεπεραστεί.Και όπως σου έχω ξαναπεί αν έχεις κάτι προσωπικό με εμάς έλα να το συζητήσουμε από κοντά στα γραφεία μας.Κι επειδή σε παρακολουθώ καιρό το τι γράφεις και γενικά τις απόψεις σου,την έχεις δει εδώ μέσα βασιλιάς που το μόνο που κάνει είναι να κρίνει και να κατηγορεί τους πάντες και τα πάντα.Χαλάρωσε λίγο.Και αν είσαι τόσο μάγκας και γνώστης φτιάξε το δικό σου νόμισμα,το δικό σου project και τη δικιά σου οικονομία και μην ασχολείσαι με το τι κάνουν οι άλλοι.

HellasCoinTeam
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1461
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
August 21, 2015, 06:45:24 PM
 #57

ποιά η σχέση του hellascoin με το helleniccoin ?

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 21, 2015, 08:50:57 PM
 #58

ποιά η σχέση του hellascoin με το helleniccoin ?

Καμία.Είναι δύο διαφορετικά νομίσματα από διαφορετικούς δημιουργούς.Αν μπορεί κάποιος να πει τον "Dev" του HellenicCoin δημιουργό νομίσματος,γιατί το έφτιαξε από το Coin Creator που με μερικά κλικ ο καθένας φτιάχνει νόμισμα.

HellasCoinTeam
pazor_true
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1461
Merit: 1025


i love Emerald (EMD)


View Profile
August 22, 2015, 02:31:44 PM
 #59

se ligo (sxetiko auto fusika) 8a pesei h duskolia se epipeda pou 8a mporei na doulepsei kapoios me cpu.
pote 8a te8oun oi allages pou proanaggeilate se leitourgia ;

BTC 12jiBjT2GSWYk2HwYdPqsQMuLqZ1br9D37 - i am Pazor
HellasCoinTeam (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 10

www.hellascoin.gr


View Profile WWW
August 22, 2015, 06:01:33 PM
 #60

se ligo (sxetiko auto fusika) 8a pesei h duskolia se epipeda pou 8a mporei na doulepsei kapoios me cpu.
pote 8a te8oun oi allages pou proanaggeilate se leitourgia ;

Μόλις βρεθούν τα απαραίτητα κεφάλαια για την ολοκλήρωση του project.

HellasCoinTeam
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!