Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:24:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin in Türkiyede günlük hayatta kullanımı  (Read 2903 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 18, 2015, 11:16:39 AM
Last edit: June 18, 2015, 08:46:54 PM by mhanbostanci

bir arkadaşımla şöyle bir dialog geçti aramızda.

A: Abicim kripto paraya neden ihtiyaç duyuyorsun?
B: Anonim, kayıt dışı, izlenemiyo....
A: E yani?
B: işte temassız visa kart gibi QR code ile alışveriş yapabiliyorsun bıdı bıdı....
A: güzelmiş. Peki günlük hayatta sana getirdiği bir artı var mı?
B: e şimdilik yok ama bak teknolojik açıdan olayı incelediğinde bıdı bıdı...
A: Abi tamam çok teknolojik anladım. nerden alıyoruz bunu?
B: borsası var wallet ı var bıdı bıdı....

2 gün sonra...

A: gittim btcturk den aldım 1000 TL lik, iphone a QR kod ve wallet kurdum oda tamam. nerde harcayacaz bunu?
B: işte şu sitelerden alışveriş yapabiliyorsun, istanbula gidersen kahve içip yemek yersin bidi bidi...
A: hepsi bu mu? ben bunları zaten yapıyodum nakit para harcadığımda... zaten kimse izimi süremez bu durumda, sen biraz paranoyak mısın nedir anlamadım zaten?
B: abicim tamam daha çok yaygınlaşmadı ama bu kullana kullana olacak işin geleceği var hede hodo....
A: ya murathan! 1000 TL yi koydum öyle mal gibi duruyor alemsin ya! verdin gazı bana bıd bıdı....

4 gün sonra...

A:Abi senin bitli coin çok işime yaradı ya!
B: aa sevindim ne oldu?
A:Almanyadaki kuzene 300 euro gönderecek oldum. Tatile gelirken bana xxx alıp getirecekte. Bankaya gittim 300 euro yu Almanya ya EFT yapmak için 65 euro işlem masrafı çıkardılar
B: oha! iyiymiş sonra ne yaptın? Smiley [ben anladım tabi ama bekliyorum ne şekilde anlatacak]
A: abi dedim kuzene btc var elimde orda bozdurabilirmisin yaparım dedi. bana blockchain.info dan bir adres gönderdi. QR koda okuttum gönderdim parayı.
B: e süpermiş, o euro ya çevirebildi mi?
A: bi exchange de bozdurup kendi hesabına euro olarak almış toplam 6-7 euro masrafı olmuş Smiley
B: bak ne güzel işe yaradığına sevindim.
A: iyide abi biz bunu 20 euro ya western union lada yapardık, ne öyle coin moin... Allahtan kuzen biliyordu da hallettik.
B: e olm sizede yaranılmıyo amk!
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714011896
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714011896
Reply with quote  #2

1714011896
Report to moderator
1714011896
Hero Member
*

Ignore
1714011896
Reply with quote  #2

1714011896
Report to moderator
1714011896
Hero Member
*

Ignore
1714011896
Reply with quote  #2

1714011896
Report to moderator
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
June 18, 2015, 11:33:50 AM

Bitcoin'in en işe yarar kullanım alanı internettir, o yüzden internet parası deniyor. Dünyanın herhangi bir yerine anında neredeyse ücretsiz şekilde para gönderebilirsiniz. Baştan böyle anlatsanız günlük hayattaki kullanımını anlamak arkadaş için daha kolay olurmuş.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
June 18, 2015, 02:05:33 PM

Hehe güzel hikaye olmuş. Ben artık bana heyecanlı bir şekilde sormadılar mı kimseye anlatmıyorum bitcoini. Anlamak için içine girmek ve okumak lazım. Heves lazım. Yenilikleri sevmek lâzım. Bu Bitcoin ne la dediklerinde sanal para bi b.ka yaramaz diyip konuyu kapatıyorum. Baktım hala hevesle soruyor o zaman temel seviyeden bildiğim kadarı ile anlatıyorum .
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 18, 2015, 02:49:40 PM

Hehe güzel hikaye olmuş. Ben artık bana heyecanlı bir şekilde sormadılar mı kimseye anlatmıyorum bitcoini. Anlamak için içine girmek ve okumak lazım. Heves lazım. Yenilikleri sevmek lâzım. Bu Bitcoin ne la dediklerinde sanal para bi b.ka yaramaz diyip konuyu kapatıyorum. Baktım hala hevesle soruyor o zaman temel seviyeden bildiğim kadarı ile anlatıyorum .

Bu konuda vardığım nokta:

Kırmızı hapı alana ben de hevesle anlatıyorum. Maviyi alana ise yapacak bir şey yok.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: