Bitcoin Forum
May 04, 2024, 12:40:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Size göre 2015 yılının en iyi 5 Kripto parası hangisi (mümkünse sebepleri ile)  (Read 2351 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 20, 2015, 11:33:32 PM

Merhabalar,
ben kendi düşüncelerimi paylaşarak başlayayım.

1. Amber
Kripto para dünyasında bir ilk. AmberCoin, reel bir şirketin hisse senetlerini temsil ediyor.

2. CRAVE
Ustalarımın dediğine göre masternode teknolojisi 1 tık iler götürmeyi başarmış hızlı bir ağ, inatçı bir topluluğu var ve yatırımcıları da cool adamlar. (bilhassa türk yatırımcıları)

3. CS (CryptoSpots)
Xpooky tam bir dallama olmasına rağmen proje bence çok güzel. Kullanıcı sayısı arttıkça ilginin büyüyeceğine inanıyorum. Madenciliğe özendirmesi açısından bence kripto para dünyasına bir katkı sağlamış bir kaç projeden biri.
CS'de bu projenin kripto parası.

4. XCE (cerium)
Neden bilmiyorum ben bu projenin tutacağını düşünüyorum. Bizim kurtlar ninjalık yapıp kazıyıp satıp çıktılar bende onları takip ettim ama tutacak bu proje demişti dersiniz.

5. XDN (DigitalNote)
Eski dostum ilk kazdığım Coin, her zaman kenarda köşede bir kaç bin tane tutmuşumdur. Para etmiyor pek ama seviyorum. Zaman zaman minergate client'ı ile kazıyorum eğlencesine.
1714826434
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714826434
Reply with quote  #2

1714826434
Report to moderator
1714826434
Hero Member
*

Ignore
1714826434
Reply with quote  #2

1714826434
Report to moderator
1714826434
Hero Member
*

Ignore
1714826434
Reply with quote  #2

1714826434
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714826434
Hero Member
*

Ignore
1714826434
Reply with quote  #2

1714826434
Report to moderator
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
June 20, 2015, 11:39:25 PM

Hiçbiri.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
mudiko
Sr. Member

Activity: 321
Merit: 250

View Profile
June 21, 2015, 12:27:02 AM

Listeyi daha çok hislerine ve duyduklarına göre yapmışsın. Tam olarak bir sebep öğrenemedim
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
June 21, 2015, 04:34:53 AM

1-Qora : 2015 yılında çıkmadı ama bu sene yaptıkları güncellemeler bence çok güzeldi.

- Farklı kripto paraların blok zincirleri arasında cüzdandan cüzdana merkezsiz para transferi (Qora ve Burst)
           - Merkezsiz blog ve internet siteleri vb.

2-Crave : İlk POS Masternode özelliğini getirdi. Gelecek güncelleme ile market açılacak ve bence geliştiricisi kripto para konusunda çok iyi bir seviyede. Zaten beni bu coine çeken tek şey geliştiricisi oldu.( starin dışında Cheesy )

Bunların dışında Sling, Singular ve 8 bit eh işte Smiley
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 21, 2015, 10:06:47 AM

Hiçbiri.

Sizin 5 inizi yok mu sayın modum Wink

Yoksa sadece btc ile  USD / TL arbitrajına koşanlardan mısınız?
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
June 22, 2015, 01:36:00 PM

BTC
DASH
XMR
DOGE
LTC

Başka da coin yok zaten piyasada yatırım yapılabilir.
Starin
Sr. Member

Activity: 266

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 22, 2015, 01:39:31 PM

BTC
DASH
XMR
DOGE
LTC

Başka da coin yok zaten piyasada yatırım yapılabilir.

Bence sizin takip ettiğiniz yok.

Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 22, 2015, 01:50:37 PM

Türkçe bölümünde scam coinleri pazarlamaya çalışan birinden anca bu cevap beklenirdi. Smiley
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 22, 2015, 02:08:43 PM
Last edit: June 22, 2015, 02:23:06 PM by Starin

Türkçe bölümünde scam coinleri pazarlamaya çalışan birinden anca bu cevap beklenirdi. Smiley

Scam coin nedir onu bir öğrenin, ondan sonra yazın. Aslında yazmayacaktım ama uzun uzun yazayım, burada merak eden arkadaşlar var.

Scam dediğiniz coin şöyle oluyor:
- Ninja launch, dev wallet'ı koyana kadar büyük ödül veren ilk blokları instamine yapıyor. Satıp (dumplayıp) ortadan kayboluyor.
- ICO yapılıyor, vaatler sunuluyor. ICO parasını alıp developer ortadan kayboluyor.
- Coin çıkıyor, developer ortadan kayboluyor, fiyat dibe vurana kadar coinleri topluyor, sonra tek mesajla coine pump yapıp elinden çıkarıyor ve kayboluyor.

Daha başka opsiyonlar da olabiliyor.

Benim burada tanıttığım başlıca coin CRAVE. Burada CRAVE yatırıp da pişman olan var mı soralım, herkesle sürekli konuşuyorum ve satış halinde şu an bile kardalar.
Neyse, çok uzatmayacağım.

Ayrıca avatarında tescilli bir scam ponziyi reklam eden birinin böyle bir yakıştırma yapmaya kalkması da ayrıca komik.

gokcey
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
June 22, 2015, 02:21:34 PM

nem
crave
dash
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
June 22, 2015, 05:13:19 PM

Bunu diyen birinin en büyük scam olan DASH'ı listesine almaması gerekirdi.
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 22, 2015, 05:43:43 PM

Bir coinden kar edilmesi o coinin scam olmadığı anlamına gelmez. Bunu bile bilmeyen cahiller gelmiş burada kendi scam coinlerini millete yutturmaya çalışıyor. Kazanın, herkes daha çok kazansın. Ama gelip bunu coin yenilik yaratmış gibi anlatmayın. 1-2 sene sonra o coinlerin adını kimse hatırlamayacak. Avatarımdaki site ile bağlantım yok, ödeme yaptıkları için tutuyorum. Ponzi veya scam olması umrumda değil. Kimseye bu siteye girin demiyorum. Aradaki farkı anlayan anlar.
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
June 22, 2015, 05:55:33 PM

Bir coinden kar edilmesi o coinin scam olmadığı anlamına gelmez. Bunu bile bilmeyen cahiller gelmiş burada kendi scam coinlerini millete yutturmaya çalışıyor. Kazanın, herkes daha çok kazansın. Ama gelip bunu coin yenilik yaratmış gibi anlatmayın. 1-2 sene sonra o coinlerin adını kimse hatırlamayacak. Avatarımdaki site ile bağlantım yok, ödeme yaptıkları için tutuyorum. Ponzi veya scam olması umrumda değil. Kimseye bu siteye girin demiyorum. Aradaki farkı anlayan anlar.

Haha. Cheesy

Yahu. Ne başka dünyalar, ne dar kafalar. Allah kolaylık versin. Shocked
Bir coine "scam" denmesi için oluşması gereken şartları yazdım. Adil bir şekilde, instamine ya da BitcoinX gibi hidden premine falan olmayan, developerı da adam gibi sözünde duran bir coin scam değildir. Ancak duvara anlatıyorum zaten.

"kendi scam coinlerini"
Yav, hehe.
Hatta, nerdeeeeee.

Coin yenilik yapıyorsa yenilik yapıyor diyoruz. 1-2 sonra o coini kimin hatırlayıp kimin hatırlamayacağı için tahmindir, öngörüdür. Takip etmediğiniz hatta haberiniz bile olmayan şeyler hakkında işkembeden sallamak ne kadar kolay. Cheesy

mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 22, 2015, 06:04:03 PM

Bir coin'in scam olup olmadığına hangi kriterlere bakarak karar veriyorsunuz?

BTC ilk ortaya çıktığı için scam değil diyorsunuz. tamam bunu anladım. oysa tamamen çinlilerin kontrolünde olup onların keyfine göre hareket eden bir para birimi haline geldi.

DASH namı diğer darkcoin btc nin üstüne teknolojik bir dizi yenilikler getirmiş olduğu için bunada scam değil diyorsunuz peki tamam.

XMR yani monero eskilerden biri olduğu için kabullenmiş siniz bunada peki.

LTC hadi bitcoin altınsa buda gümüş yalanına inandınız bunada peki.

DOGE ne peki? teknolojik olarak bir şey ortaya koymuş değil. topluluk desen sallanmakta. kripto para tarihindeki en büyük kara para aklama operasyonlarından biri olan cointellect ile adı kirlenmiş.
şimdi doge scam değildir de nedir allah aşkına?

Hadi hep beraber bunu konuşalım ve bir coin'in scam olup olmadığına nasıl karar verilmesi gerektiğini bir metod ortaya koyarak irdeleyelim hep beraber.
Madem burası bir topluluk buluşma noktası. Hadi hep birlikte bunu konuşalım ve ortaya bir ortak metin çıkaralım bir coin in scam olup olmadığına karar verme kriterlerini ortaya koyalım.

mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 22, 2015, 06:08:00 PM

Merhaba arkadaşlar

Son zamanlarda o kadar fazla altcoin çıkar oldu ki bir analiz yapma şansımız da doğdu. Açıkçası bir altcoin çıkmadan tutup tutmayacağı artık kendini belli edebiliyor. Benim son zamanlarda yaptığım gözlemler ve altcoin çıktıktan sonraki piyasa hareketliliğine göre aşağıdaki kriterleri ortaya çıkardım tabi bu kriterler kesinlikle yatırım ya da mining önerisi değildir lütfen sadece fikir olarak algılayın.

1. Premined mi Evet ise oranı ne ? (% 10'dan fazla Premined Altcoinlerin SCAM olma ihtimali oldukça yüksek)
2. Çıkacak Altcoin bir vizyona sahip mi ? (Bir amaçları var mı ? hedef koymuşlar mı şuralarda kullanılacak şöyle projelerimiz var vs.)
3. Çıkacak Altcoin özgün bir Sembol ya da logoya sahip mi ?
4. Çıkacak olan Coin'in Duyurulma ve Çıkış tarihleri arasındaki süre 1-2 günden fazla mı ? (Eğer fazla ise adamlar daha tam olarak test etmemişler ya da Premining yapıyorlardır)
5. Çıkacak olan Coin'in ismi bir ünlüye ait mi ? (Eğer bir ünlünün adı kullanılmışsa uzak durun bu acemice bir girişim olduğunu gösterir çünkü ünlülerin isimleri ve bu ünlüye özgü nitelikler telif haklarıyla korunur Örn : COYE)
6. Coin'in ismini ilk duyduğunuzda size çekici geliyor mu ? yoksa bu ne lan mı diyorsunuz (Örnek : MarioBrossCoin, MurrayCoin,DieUdoCoin)
7. Çıkacak olan AltCoin için pool hazır mı ?
8. Çıkacak olan AltCoin için farklı dillerde farklı platformlarda tanıtım yapılmış mı ?
9. Özgün, hazır tema kullanılmayan ve amatör olmayan bir web sitesine sahip mi ?
10. Windows, MACOS ve Linux için Wallet geliştirilmiş mi ?
11. Hazır wallet kurulm dosyaları ücretsiz bir dosya paylaşım alanında mı saklanıyor yoksa doğrudan kendi domaini üzerinden mi indiriliyor ?
12. Twitter ve Facebook sayfaları var mı ? Var ise aktif olarak kullanılıyor mu ?
13. Maksimum Coin miktarı trilyonlara mı varıyor yoksa makul bir seviyede mi ?
14. Ödül miktarı sabit mi ? yoksa belli dönemlerde X2, X4, XX şeklinde katlanan ödül sistemi var mı ? (Var ise ileriye dönük planlarının olduğunu gösterir)
15. cgminer veya cpuminer dışında kendi geliştirdikleri bir miner uygulaması indirmeniz gerekiyor mu ? (Evet ise çok dikkat edin)
16. github üzerinde source var mı ? (Yoksa aman diyim)
17. BitcoinTalk Altcoin Anons bölümünde doyurucu bir duyuru metni yazılmış mı?
18. Duyuru metninin altında insanlardan yeterince ilgi gördüğüne işaret eden mesajlar var mı ? (Genellikle ilgi gören coinler altında çok fazla olumlu yorum olur, eğer tutmayacaksa dalga geçilir bunu çok iyi ayırt etmelisiniz yorum sayısı fazla diyerek dalmayın örneğin Türkiye'de birileri MarineCoin diye birşey çıkarmaya yeltendi milletin eğlencesi oldu)
19. Altcoin bir ekip tarafından mı çıkarılıyor yoksa bireysel mi ? (Eğer arkasında bir ekip varsa artı puan)
20. Aynı kişi ya da kişiler tarafından birden fazla coin duyurusu yapılmış mı? (Eğer cevap evetse adam hangisi tutarsa deyip ortaya amaçsız salıyordur)
21. SHA ve Script dışında bir yenilik getiriyor mu ? (Henüz örneği yok ama olursa tutma ihtimali yüksek)
22. Haber kaynaklarında çıkmadan haberleri yapılmış mı? (Bazen olumlu olabiliyor)

Şimdilik benim tespit ettiklerim bunlar...

Aliser usta nın 2014 de yazdığı şu yazıyı ibretle okumakta fayda var...
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
June 23, 2015, 06:47:11 AM

karartma nickli arkadaş ilgi çekmeye çalışıyor. Amberada sallamış ama hiç amber ne diye bakmamış.takmayın fazla.
kendi listesindeki coinlerin 4ü ununu elemiş elegini duvara asmıs coinler. btce de islem gören coinleri sıralamış.
kralkral
Sr. Member

Activity: 323

View Profile
June 23, 2015, 11:17:40 AM

Bir Sr. Member üyeliği sattım bu 2. üyeliğim ve biz burada yıllardır ne scam coinleri pazarlayanlar gördük. Starin sen ve tayfanın da hiçbir farkı yok. Coinleri millete kakalamaya çalışırken yazdığın kelimeleri bu forumda yüzlerce kişi aynı şekilde kullandı. Söylediklerinin ne geçerliği ne güvenirliği var. O yüzden sen anca yancılarını kandırırsın.

▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
     ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀

.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses 100% original codebase
  Superfast with 30 seconds instant finality
  Tested 5000 tx per block on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 23, 2015, 11:22:23 AM

karartma nickli arkadaş ilgi çekmeye çalışıyor. Amberada sallamış ama hiç amber ne diye bakmamış.takmayın fazla.
kendi listesindeki coinlerin 4ü ununu elemiş elegini duvara asmıs coinler. btce de islem gören coinleri sıralamış.

twn nickli arkadaş sırf yazmış olmak için yazıyor. DOGE, XMR ve DASH'in BTC-e'de işlem gördüğünü sanacak kadar cahil.

Bir Sr. Member üyeliği sattım bu 2. üyeliğim ve biz burada yıllardır ne scam coinleri pazarlayanlar gördük. Starin sen ve tayfanın da hiçbir farkı yok. Coinleri millete kakalamaya çalışırken yazdığın kelimeleri bu forumda yüzlerce kişi aynı şekilde kullandı. Söylediklerinin ne geçerliği ne güvenirliği var. O yüzden sen anca yancılarını kandırırsın.

Ben bu hesabın 4. veya 5. sahibiyim. Eskiler neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Ne scamler gördük biz, çok haklısınız. Smiley
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
June 23, 2015, 11:46:01 AM

Siz eskiler,
çok merak ettim yahu sizleri.
O kadar eskisiniz ve o kadar tecrübelisiniz ki bilginizi paylaşmaktan ödünüz kopuyor.
hepi topu tüm geçmişi 6 yıl olan bir mecrada ben eskiyim diye dolanmakta ayrıca çok komik.

Canım benim bide gurur duyarak yazıyor bu hesabın dördüncü veya beşinci sahibiyim diye Smiley yazık acınası bir durum.

Kim olduğunuz, ne olduğunuz belli değil.
Belki 50 yaşında emekli bankacı belkide 15 yaşında bir tıfıl oğlansınız.
Bilginizi tecrübenizi paylaşmadığınız için neyi ne kadar bildiğinizde beli değil.
Burda bir topluluk var ve kendi aralarında bilgi paylaşıyorlar sanıyordum ama öyle değil.

Bilgini paylaşma.
Öğrenmeye çalışan insanlara yardımcı olanlara bok at.
Ben eskiyim de ama senin bu forumdaki geçmişin olan hesabını sat yeni üyelik aç
2 makalenizi göremedim şu forumda.
2 satır bilgi verdiğinizi görmedim.

Bu hesap satanların hepsi benim gözümde geçmişini satan adamlar.
Kapatıyorum bu konuyu.
Yazıklar olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: