Bitcoin Forum
June 25, 2024, 07:30:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Care este cel mai rentabil exchange de bitecoin ?  (Read 8341 times)
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
December 06, 2015, 11:36:57 AM
 #21

Eu 1 NU cred ca volumul este fals!
Eu i Recomand dupa ce am tranzactionat peste 30 btc la ei si nu am avut nici o prb,
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
December 06, 2015, 02:29:26 PM
 #22

Eu 1 NU cred ca volumul este fals!
Eu i Recomand dupa ce am tranzactionat peste 30 btc la ei si nu am avut nici o prb,

Inseamna ca 0 Satoshi valoreaza si vorba ta si recomandarea ta.

Volumul e fals clar si se vede de la o posta. Ce altceva mai recomanzi tu? Sa stiu sa stau departe

bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
December 06, 2015, 05:59:08 PM
 #23

Nu intru cu tine in discutii pe forumuri,
Atata timp cat eu nu am avut nici o prb cu btcx nu vad de ce nu las recomanda,pana la proba contrarie din partea mea au toata increderea,poate o sa iti dau dreptate sau poate nu dar pana atunci e o metoda magnifica de a trimite bani familiei mele in Romania.
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
December 06, 2015, 06:32:53 PM
 #24

Nu intru cu tine in discutii pe forumuri,

Daca nu pe forum atunci unde?
Vad ca nu iti arde de vorbe de loc, dacat de shilluit exchangeul lui Vuscan. Atunci spune asa "Sunt aici sa shilluiesc.."

Atata timp cat eu nu am avut nici o prb cu btcx nu vad de ce nu las recomanda,pana la proba contrarie din partea mea au toata increderea,poate o sa iti dau dreptate sau poate nu dar pana atunci e o metoda magnifica de a trimite bani familiei mele in Romania.

Proba contrarie a fost, probabil ti-a scapat.

Poate proba contrarie sunt oamenii la care refuza sa le dea banii inapoi. Sau poate restul escrocheriilor.

Poate nu te lamuresti pana nu te arde si trebuie sa recuperezi bani familei tale prin Romania. Atunci cand o sa te vad ca plangi pe forum o sa stiu ca ti-ai meritat-o.

Oricum spor la shilling

Edit: Oricum vad ca te ocupi de bit2me. Daca lucrezi la o asemenea firma ar fi cazul sa inveti sa-ti faci "due dilligence" inainte sa risti banii clientilor si a 'familiei'
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
December 07, 2015, 07:59:27 AM
Last edit: December 07, 2015, 08:19:15 AM by bitphone.
 #25

Nu cred ca am nevoie sa shilluesc pe nimeni,
Nu am nevoie sa imi fac "due dilligence"  la nici una din firmele mele, de asta se ocupa baroul nostru de avocatura.
Inca nu am vazut 10 -15 persoane sa  acuze ca nu au recuperat bani de pe btcc,
Despre bit2me iti pot spune ca nu riscam bani clientilor nostri si suntem luati in seriosi de multa lume si instituti bancare in Spania unde am fost numiti firma anului si castigatoarea a 4-5 premi serioase
https://news.bitcoin.com/hive-wins-fintech-americas-hackathon-10000-prize-innovative-platform/
http://sobrebitcoin.com/bit2me-premiada-como-startup-mas-prometedora-por-actualidad-economica/
http://www.coindesk.com/bit2me-wins-10000-for-blockchain-remittance-app/
Despre Horea vuscan nu il cunosc si nu pot opina,doar pot spune ca timpul ne pune la locul lui pe fiecare,daca crezi  ai dreptate in tot  ceea ce spui ai rabdare.


Si despre volumul fals refuz sa cred ca  exista vreun exchange sa faca volum fals de 5 -6 btc!
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
December 07, 2015, 11:28:53 AM
 #26

1. este responsabilitatea patronului sa isi faca due diligence.
2. patronul care face un contract cu o firma este direct responsabil pe ce a semnat. nu avocatul.
3. tocmai mi-am pierdut tot respectul pentru bit2me .
4. da exista si volum fals de 5 - 6 btc.
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
December 07, 2015, 12:36:51 PM
 #27

Timpul meu nu il  pierde in due diligence,pt asta exista responsabili kyc si aml in firma,
In fine,aicia nu suntem sa vb de bit2me,am raspuns doar la o intrebare si imi mentin afirmatia btcx este perfect pt ceea ce eu am nevoie de moment,pana acuma nu exista asa ceva in Romania,sau daca exista eu nu lam descoperit inca.
Salutari
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
December 07, 2015, 05:12:39 PM
 #28

1. este responsabilitatea patronului sa isi faca due diligence.
2. patronul care face un contract cu o firma este direct responsabil pe ce a semnat. nu avocatul.
3. tocmai mi-am pierdut tot respectul pentru bit2me .
4. da exista si volum fals de 5 - 6 btc.

Datorita presei care dezinformeaza se face o mare confuzie intre patronul si administratorul/directorul unei firme:
1. Patronul nu are nici o responsabilitate si nu trebuie sa semneze nimic. Acestea ii revin administratorului firmei, directorilor, contabililor, etc etc...
2. Patronul nu face nici un contract cu nimeni, acestea sunt facute de administrator, de directori, etc etc...

In cazul in care patronul are si functie de administrator atunci semnatura si toate responsabilitatile se fac in baza acestei functiei.

Sunt patroni care detin conglomerate de firme, sute, sau chiar mii de magazine. Ar fi absurd pentru patronul din Spania sa fie responsabil pentru un magazin din Romania care nu si`a platit darile la stat. NU! Aceasta responsabilitate revine contabilului->directorului->administratorulu de magazin->directorului regional->directorului pe tara->... administratorului general.. si tot asa continuam pe scara ierarhica plecand de la primul care avea atributia respectiva si continuand pana se ajunge la cel responsabil (in cazul in care spre exemplu contabilul a facut ce trebuie dar directorul a uitat sa duca dosarul).


Sper ca m`am facut inteles si scuze de offtopic.
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
December 07, 2015, 07:58:09 PM
 #29

Merci pt explicatie,
te ai facut super inteles Grin Grin
Salutari
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!