Bitcoin Forum
June 25, 2024, 07:33:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Piyasada dolaşan "Bitcoin" Logolu Uyuşturucu Haplar  (Read 14782 times)
AppLe piE
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
January 29, 2016, 08:50:07 PM

bu hapçı tupçu arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre bu bitcoin logolu hapları nasıl yaptılarsa biranda kafayı yükseltip dibe çakıyormuş. Bunu söyleyen elemanı duyunca aklıma şu fiyat dalgalanmaları geldi way anası dedim. Adamlar düşünmüş ve yapmışlar. Bitcoin dünyasını iyi tanıyan biri demek ki...
mustang321
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
February 10, 2016, 08:46:44 PM

bu hapçı tupçu arkadaşlardan edindiğim bilgiye göre bu bitcoin logolu hapları nasıl yaptılarsa biranda kafayı yükseltip dibe çakıyormuş. Bunu söyleyen elemanı duyunca aklıma şu fiyat dalgalanmaları geldi way anası dedim. Adamlar düşünmüş ve yapmışlar. Bitcoin dünyasını iyi tanıyan biri demek ki...
Gerçekten konuyu çok iyi bağlamışsın dostum tebrikler.Ama ne yaparlarsa yapsınlar değer değerdir fayda faydadır bitcoin değerli ve faydalı onun için güneş balcıkla sıvanmaz.
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
February 13, 2016, 01:31:35 PM

Bu hapların umarım kanallarda falan haberleri çıkmaz. Bitcoin in kötü tanınmasına yol açıyor bu tür şeyler.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
February 13, 2016, 04:56:17 PM

Birgün BTC'yi kara para aklama, uyuşturucu vs. gibi suç yollarını bahane göstererek yasaklarlarsa bu nedendendir...
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
February 13, 2016, 05:13:55 PM

Birgün BTC'yi kara para aklama, uyuşturucu vs. gibi suç yollarını bahane göstererek yasaklarlarsa bu nedendendir...

Öyle bir şey olursa bu sadece bahanesi olur çünkü bunların Bitcoin ile alakası yok.
adverbelly
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
February 14, 2016, 10:47:10 AM

Bitcoin merkezsiz bir yapıdır. Nasıl yasaklayacaklar bunu? Uyuşturucu şuan hangi parayla alınıyor? kara para şuan ki paralarla aklanmıyor mu? O zaman parayı da yasaklasınlar? Evet böyle haberler sıkıntılı ama çözüm bitcoini yasaklamak - nasıl yapacaklarsa artık- falan değil.
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
February 15, 2016, 03:00:05 AM

Öyle bir şey olursa bu sadece bahanesi olur çünkü bunların Bitcoin ile alakası yok.

Zaten demek istediğim de buydu... Devletler ve para babaları Bitcoin fikrini sevmezlerse böyle bahaneler bulup kendilerini haklı göstermek isterler...
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
February 15, 2016, 03:04:38 AM

Bitcoin merkezsiz bir yapıdır. Nasıl yasaklayacaklar bunu? Uyuşturucu şuan hangi parayla alınıyor? kara para şuan ki paralarla aklanmıyor mu? O zaman parayı da yasaklasınlar? Evet böyle haberler sıkıntılı ama çözüm bitcoini yasaklamak - nasıl yapacaklarsa artık- falan değil.

İsterlerse öyle bir yasaklarlar ki...  Smiley

Yasaklamak demek ana-akım kullanıcı kitlesini ürkütmek demek. Zaten hali hazırda BTC kullanıcıları herhangi bir yasaklamaya karşı koyabilecek teknik bilgi ve donanıma sahipler ama popülerliğine gölge düşerse bir avuç insan kullanır sadece BTC'yi...

Benim demek istediğim BTC fikrini sevmeyen sermaye sahibi devler eğer isterlerse bunu bahane yapıp yasaklarlar ve kendilerini dünyanın önünde haklı gösterirler bu uyuşturucu vs. ile... En basitinden merkezsiz yapısı nedeniyle mevzuatlara uymayan ve kontrolü zor bir şey olduğunun üzerinde durmaları -ki bu günlerde bunlar tartışılıyor- bile fitili ateşleyebilir.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
February 15, 2016, 02:47:44 PM

İsterlerse öyle bir yasaklarlar ki...  Smiley

Yasaklamak demek ana-akım kullanıcı kitlesini ürkütmek demek. Zaten hali hazırda BTC kullanıcıları herhangi bir yasaklamaya karşı koyabilecek teknik bilgi ve donanıma sahipler ama popülerliğine gölge düşerse bir avuç insan kullanır sadece BTC'yi...

Benim demek istediğim BTC fikrini sevmeyen sermaye sahibi devler eğer isterlerse bunu bahane yapıp yasaklarlar ve kendilerini dünyanın önünde haklı gösterirler bu uyuşturucu vs. ile... En basitinden merkezsiz yapısı nedeniyle mevzuatlara uymayan ve kontrolü zor bir şey olduğunun üzerinde durmaları -ki bu günlerde bunlar tartışılıyor- bile fitili ateşleyebilir.

Aahh ahh, şu yasakçı zihniyetin hiçbir şekilde egemen olamayacağını bir anlayabilseniz.
Tayyip kendi elleriyle yasaklattığı Youtube ile ilgili ne demişti?  Okuyabilirsiniz:
http://www.hurriyet.com.tr/basbakan-ben-youtubea-giriyorum-10411487

Bitcoin'in yasaklanması ona olan ilgiyi artırır. Çünkü Bitcoin'i yasaklayabilecekleri bir yöntem yok. (Yasaklayabilselerdi Torrent üzerinden akan korsan trafiğini engellerlerdi).

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

sanandreas
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
February 15, 2016, 02:53:59 PM

Geçen ay çıkan yasayla THC yani medikal esrar yasallaşmış. Bakış açısı değişiyor. Wink
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
February 17, 2016, 12:56:18 AM

İsterlerse öyle bir yasaklarlar ki...  Smiley

Aahh ahh, şu yasakçı zihniyetin hiçbir şekilde egemen olamayacağını bir anlayabilseniz.
Tayyip kendi elleriyle yasaklattığı Youtube ile ilgili ne demişti?  Okuyabilirsiniz:

Bitcoin'in yasaklanması ona olan ilgiyi artırır. Çünkü Bitcoin'i yasaklayabilecekleri bir yöntem yok. (Yasaklayabilselerdi Torrent üzerinden akan korsan trafiğini engellerlerdi).

Vallaha Kanada'da torrent yasak?.. Korsan film indirdin mi ödüyorsun 800-900 dolar cezanı?.. Eğer gerçekten yasaklamak isterlerse her şeyi yaparlar... Ben beceriksiz Türkiye'den bahsetmiyorum tabi bunları söylerken... İnternet ve tüm diğer teknolojiler adamların elinde... Yasaklamaları sadece belirli bir şeye göz yumuyor olmaları demek hepsi bu. Ayrıca benim üstüne basa basa söylemek istediğim şey bu yasaklarla mainstreamin değil son kullanıcının en çok darbe yiyeceği...

Youtube yasaklandığında mahalledeki Ahmet amca giremedi Youtube'a sen ben DNS ıvır zıvır işleriyle haşır neşir insanlar girdi...
bennasilbuyukadamolucam
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
February 18, 2016, 01:28:13 PM

Kullanımının ve üretiminin yasaklanması mümkün değil ancak bunu nakit paraya çevirmeyi engelleyebilirler sanırım. Eğer devlet bunu kendine bir tehdit olarak görürse BTCTurk'ü kapatamaz mı ? Malum hak hukuk bu topraklarda geçmeyen kavramlar. Bir sürü şirketin başına geldi.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
February 21, 2016, 10:44:53 AM

İsterlerse öyle bir yasaklarlar ki...  Smiley

Tayyip kendi elleriyle yasaklattığı Youtube ile ilgili ne demişti?  Okuyabilirsiniz:

Vallaha Kanada'da torrent yasak?.. Korsan film indirdin mi ödüyorsun 800-900 dolar cezanı?.. Eğer gerçekten yasaklamak isterlerse her şeyi yaparlar... Ben beceriksiz Türkiye'den bahsetmiyorum tabi bunları söylerken... İnternet ve tüm diğer teknolojiler adamların elinde... Yasaklamaları sadece belirli bir şeye göz yumuyor olmaları demek hepsi bu. Ayrıca benim üstüne basa basa söylemek istediğim şey bu yasaklarla mainstreamin değil son kullanıcının en çok darbe yiyeceği...

Youtube yasaklandığında mahalledeki Ahmet amca giremedi Youtube'a sen ben DNS ıvır zıvır işleriyle haşır neşir insanlar girdi...

merak ettim nasil yasaklanmis torrent kanadada, torrent sitelerine erisimimi engellenmisler, eger oyleyse bu bence bir yasak degil.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 03, 2016, 11:58:04 AM

Gereksiz şeyleri en başta bulmaya alışkın insanoğlu bitcoin çıkalı ne kadar zaman oldu ki hemen bunu fırsata dönüştürmek isteyen kötü huylu satıcılar iş başına düşmüş, insanları cezbetmek için akıllarına gelmeyen yöntem yoktur. Konuda bağımlılığa değinilmiş aklıma gelmişken yazayım bu gibi şeylerde en son düşünülmesi gereken şeydir belkide bağımlılık mevzusu, içinde ne var kim bilir ve beynimizi nasıl etkiliyor. Tanıdığım kişiler buna benzer haplar kullanıyor hiçbirisi de bağımlılığı yok diyor ama günden güne bu bataklığın içine daha çok çekiliyorlar.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
March 06, 2016, 05:09:07 PM

yasaklansa nolcak, herkesin evindeki bilgisayarlarımı kontrol ediyorlar film varmı yokmu diye
formator
Sr. Member

Activity: 285

View Profile
April 07, 2016, 11:16:15 PM

Geçen ay çıkan yasayla THC yani medikal esrar yasallaşmış. Bakış açısı değişiyor. Wink

Hocam THC esrarın aktif amddesidir, yasallaşması mümkün değil Türkiyeden bahsetmiyorsunuz di mi ?
isvicre
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
April 08, 2016, 02:04:06 PM

Hocam THC esrarın aktif amddesidir, yasallaşması mümkün değil Türkiyeden bahsetmiyorsunuz di mi ?

Haberleri yalnızca size dayatılan televizyondan takip ediyorsunuz herhalde. O şekilde gündemi yakalayamazsınız. İnternet diye bir şey çıktı, kullanabilirsiniz.
https://www.google.com.tr/search?q=thc+yasal
formator
Sr. Member

Activity: 285

View Profile
April 09, 2016, 02:05:00 PM

Haberleri yalnızca size dayatılan televizyondan takip ediyorsunuz herhalde. O şekilde gündemi yakalayamazsınız. İnternet diye bir şey çıktı, kullanabilirsiniz.
https://www.google.com.tr/search?q=thc+yasal

Çok güldüm Cheesy
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
April 09, 2016, 09:13:31 PM

harbıden yasalmıs hayret Cheesy
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 22, 2016, 08:28:32 PM

Konuyu açan arkadaşa bir sorum var. Sen nerenin torbacısısın da burada sinyal yapıyorsun başkan ? Grin Grin

Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: