Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:35:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Genesis Mining  (Read 16094 times)
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
July 31, 2015, 06:07:26 PM

Genesis mining baya iyi görünüyor. Ben de 1 Th/s'lik bir yatırım yapmayı düşünüyorum. Bilgilendirdiğin için teşekkürler çakır.
cakir (OP)
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
August 01, 2015, 04:00:02 PM

0.5 ve üstü hash alacak arkadaşlar için en ucuza maletme yöntemi;
1- verdiğim kod ile %2.5 indirimli 0.25 BTC alın.
2- 2 gün içinde bir mail yolluyorlar o mail'de geri bildirimi doldurun; %5'lik indirim kodu veriyorlar 2. satın alma için.
0.25'e ek olarak %5 indirimli 0.25+ THs alırsanız daha ucuza mal etmiş olursunuz.

Bir de ödemeleri günlük olarak yapıyorlar. Şu ana kadar 1.5 günde 1.5mbtc+ geldi; https://blockchain.info/address/12VYSNr3GDA4T2ENMNF2P5jyWZixR2mR2k

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
August 02, 2015, 02:50:26 PM

Günlük ödeme yaparken transaction fee ödüyorlar mı? Ödeme için bizden kesinti yapılıyor mu?
bananadines
Hero Member

Activity: 644

View Profile
August 02, 2015, 03:52:36 PM

Mining bitmedi mi ya? Bence bulaşmayın olası bir fiyat düşüşünde parayı ödeyemeyen mining firmaları buhar olup gidiyor. Yatırımcıları da arkalarından bakakalıyor. Daha önce çok defa yaşandı.
Şu foruma geldim geleli; "Bitcoin'in 12343243243534 kez, madenciliğin de 32432487324 kez" öldüğünü okudum. Yeter artık yazmayın şunları her gördüğünüz başlığa.

Söylediğimin neresinde yanlış var? 200 küsür günlük roi şu an ki zorluk seviyesi ve fiyatlamadan verilen roi'dir. Zaman geçip 200~ güne yaklaştıkça bir yandan da zorluk seviyesi artışı ve fiyatların en iyimser tahminle çıkmaması yüzünden 200'e yaklaşacağına uzaklaşacaktır mining yatırımcısı.

Mantıklı değil arkadaşım. Mining'den uzak durun.

Bu saydığım risklerin hiç biri olmasa bile verdiğim parayı geri kazanmak için neredeyse 8 ay beklemenin hiç bir mantığı yok. Çünkü karşımdaki şirketin 8 ay sonra var olacağının garantisi yok. Kendi ülkemdeki bir şirket olsa mahkemeye verip hesap sorarım. Yaban ellerde batan giden şirketin arkasından nasıl hesap soracaksın?

Gördüğün gibi riski sadece mining'in kendisi ve fiyatlar değil, aracı olan şirketler de yaratıyor.  Kaç kişi mining şirketlerine 5.000tl ve üstü yatırıp da rahat uyuyabilir? 5.000tl'yi bırak o kadar şüpheli bir durum ki şu an mining 100tl bile yatırmam. Çünkü bana göre geleceği yok. Karlı bir iş olsa başkası yapar sana satmaz cloudmuş bilmemneymiş. Netekim maliyetleri bir şekilde ucuz tutanlar da aynen böyle yapıyor.
Yazdıklarının bir çoğunu ilk postta yazdım zaten. Risklerini detaylı olarak açıkladım, Zorluk derecesinin ne olacağını, şirketin batıp batmayacağını vs müneccim değilsin ki bilesin.

Şirket batarsa, kaçarsa vs bankana gider kredi kartı harcamana itiraz formu doldurur yatırdığın parayı geri alırsın.

Bitcoin'in fiyatının 10 dakika içerisinde 100$ altına düşmeyeceğinin garantisini verebiliyor musun? VEREMEZSİN.

Tamamen kaotik bir ortamda insanlar bitcoin kazanmaya, ellerindeki yatırımları ve kazançlarını artırmaya çalışıyor. Ben de güvenilir bir liman olarak gördüğüm bir firmayı tanıttım. Kafana yatmıyorsa yatırım yapmazsın. Ya da gelip burada bu mesajındaki gibi "sebeplerini açık ve net bir biçimde" yazarsın onlara cevap veririz. Ama yok tutup da "o iş öldü yeaa" şeklinde ciddiyetsiz bir cevap yazarsan aynı şekilde karşılığını görürsün.

Yazılanı daha doğru dürüst okumadan, anlamadan, sindirmeden "cointellect ponzisindeki klasik savunmaları burada kakalamaya çalışmamanı" ve bir daha böyle şeyler yazmamanı tavsiye ederim.

üstad bu kısmı biraz açabilir misin:
"Şirket batarsa, kaçarsa vs bankana gider kredi kartı harcamana itiraz formu doldurur yatırdığın parayı geri alırsın. "
bu şekilde kredi kartından ödeme yapıp kaçan şirketten paramızı geri alabiliyor muyu? Prosedür nasıl işliyor? Hiç yaptınız mı? Ve şirket kaçtığında parayı kim ödüyor? Neden ödüyor? Teşekkürler
cakir (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 02, 2015, 03:56:43 PM

Mining bitmedi mi ya? Bence bulaşmayın olası bir fiyat düşüşünde parayı ödeyemeyen mining firmaları buhar olup gidiyor. Yatırımcıları da arkalarından bakakalıyor. Daha önce çok defa yaşandı.
Şu foruma geldim geleli; "Bitcoin'in 12343243243534 kez, madenciliğin de 32432487324 kez" öldüğünü okudum. Yeter artık yazmayın şunları her gördüğünüz başlığa.

Söylediğimin neresinde yanlış var? 200 küsür günlük roi şu an ki zorluk seviyesi ve fiyatlamadan verilen roi'dir. Zaman geçip 200~ güne yaklaştıkça bir yandan da zorluk seviyesi artışı ve fiyatların en iyimser tahminle çıkmaması yüzünden 200'e yaklaşacağına uzaklaşacaktır mining yatırımcısı.

Mantıklı değil arkadaşım. Mining'den uzak durun.

Bu saydığım risklerin hiç biri olmasa bile verdiğim parayı geri kazanmak için neredeyse 8 ay beklemenin hiç bir mantığı yok. Çünkü karşımdaki şirketin 8 ay sonra var olacağının garantisi yok. Kendi ülkemdeki bir şirket olsa mahkemeye verip hesap sorarım. Yaban ellerde batan giden şirketin arkasından nasıl hesap soracaksın?

Gördüğün gibi riski sadece mining'in kendisi ve fiyatlar değil, aracı olan şirketler de yaratıyor.  Kaç kişi mining şirketlerine 5.000tl ve üstü yatırıp da rahat uyuyabilir? 5.000tl'yi bırak o kadar şüpheli bir durum ki şu an mining 100tl bile yatırmam. Çünkü bana göre geleceği yok. Karlı bir iş olsa başkası yapar sana satmaz cloudmuş bilmemneymiş. Netekim maliyetleri bir şekilde ucuz tutanlar da aynen böyle yapıyor.
Yazdıklarının bir çoğunu ilk postta yazdım zaten. Risklerini detaylı olarak açıkladım, Zorluk derecesinin ne olacağını, şirketin batıp batmayacağını vs müneccim değilsin ki bilesin.

Şirket batarsa, kaçarsa vs bankana gider kredi kartı harcamana itiraz formu doldurur yatırdığın parayı geri alırsın.

Bitcoin'in fiyatının 10 dakika içerisinde 100$ altına düşmeyeceğinin garantisini verebiliyor musun? VEREMEZSİN.

Tamamen kaotik bir ortamda insanlar bitcoin kazanmaya, ellerindeki yatırımları ve kazançlarını artırmaya çalışıyor. Ben de güvenilir bir liman olarak gördüğüm bir firmayı tanıttım. Kafana yatmıyorsa yatırım yapmazsın. Ya da gelip burada bu mesajındaki gibi "sebeplerini açık ve net bir biçimde" yazarsın onlara cevap veririz. Ama yok tutup da "o iş öldü yeaa" şeklinde ciddiyetsiz bir cevap yazarsan aynı şekilde karşılığını görürsün.

Yazılanı daha doğru dürüst okumadan, anlamadan, sindirmeden "cointellect ponzisindeki klasik savunmaları burada kakalamaya çalışmamanı" ve bir daha böyle şeyler yazmamanı tavsiye ederim.

üstad bu kısmı biraz açabilir misin:
"Şirket batarsa, kaçarsa vs bankana gider kredi kartı harcamana itiraz formu doldurur yatırdığın parayı geri alırsın. "
bu şekilde kredi kartından ödeme yapıp kaçan şirketten paramızı geri alabiliyor muyu? Prosedür nasıl işliyor? Hiç yaptınız mı? Ve şirket kaçtığında parayı kim ödüyor? Neden ödüyor? Teşekkürler
Şirket yurt dışında olduğu için 3d secure gibi güvenlik önlemi olmadan ödemeyi çekiyor kredi kartından.
3-4 ay sonra kaçtıklarını farz et, bankanıza gidip "ben böyle bir harcama yapmadım, bu harcamaya itiraz ediyorum" diyorsun, o şirketin hesabından para geri çekiliyor, sana iade ediliyor. uzun ve zahmetli iş.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
to1ga
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 250

View Profile
August 02, 2015, 07:20:48 PM

GenesisMining e yaklaşık 210 Dolarlık bir yatırım yaptım günlük neredeyse 50 cent veriyor.
ortalama roi süresi şuanda 390 gün. Tabikide acayip saçma bir yatırım olduğunun farkındayım ama yatırım yatırımdır be.
İnşallah kapatıp kaçmaz diye dua edyoruz Cry

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄
   ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄

▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀  ▄
███▄▄  ▀  ▀▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀▀  ▀  ▄▄███
█████▀      ▀█████  █████▀      ▀█████
█▀▀  ▄▄█  ██▄▄ ▀▀█  █▀▀ ▄▄██  █▄▄  ▀▀█
   █████  ██████      ██████  █████
█▄▄  ▀▀█  ██▀▀ ▄▄█  █▄▄ ▀▀██  █▀▀  ▄▄█
█████▄      ▄█████  █████▄      ▄█████
███▀▀  ▄  ▄▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄▄  ▄  ▀▀███
▀  ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄  ▀
   ▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀
       ▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
A Blog That Discusses About
Artificial Intelligence    The Future    Ethics on AI    and more
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
bananadines
Hero Member

Activity: 644

View Profile
August 03, 2015, 09:55:34 AM

GenesisMining e yaklaşık 210 Dolarlık bir yatırım yaptım günlük neredeyse 50 cent veriyor.
ortalama roi süresi şuanda 390 gün. Tabikide acayip saçma bir yatırım olduğunun farkındayım ama yatırım yatırımdır be.
İnşallah kapatıp kaçmaz diye dua edyoruz Cry

Hayat uzun kontratın ömürlük, ama gerçekten ROI o kadar uzun ki insanın yatırası gelmiyor Grin ROI kısalsa ponzi napıcaz nereye basıcaz parayı bilemiyorum. Uraşsan sürekli vakit ayrısan iyi güvenilir bir cloud mining şirketinde ROI yi 250-270 günlere indirebiliyorsun ama güven olmuyor bu sürede çok fazla..
memobg94
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
August 06, 2015, 04:08:59 AM

arkadaslar merhaba genesis mininge toplamda suan 5 thlik bir yatirimim var rioyu dusurmek isteyen arkadaslara tavsiyem 1 senelik sozlesmeyi satin almaniz  omurboyu sozlesmesi fiyati daha yuksek ve rio suresi daha gecikecektir
ama soyle bir seyde var genesis miningin tek eksisi urunu geri iade edememeniz.

ama piyasadaki bana kalirsa en guvenilir cloud mining sitesi kendi fikrim

webadsense isi yapip site almayi dusunuyordum ama yatirimimi genesis mininge yaptim insallah hersey yolunda gider
to1ga
Sr. Member

View Profile
August 06, 2015, 05:26:29 AM

Şimdi gençler bakın hele.

0.50 THS lik yatırım yapmışım

Bitcoinwisdom da hesaplama yaptığım zaman günde 0.00481 kazanmam gerekiyormuş

Ancak bana gelen genesisden btcler 0.00213 dolaylarında

Yani %50 den fazlası fee ye gidiyor. Bunu daha önce hiç hesaplamamıştım ^^
Artık ben buraya hiç yatırım yapmam direk öbür tarafa yatırımlar.

Roi Süreside şuan için
yaptığım yatırım 0.8 BTC / 0.0021 = 376 gün.

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄

▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
delibedri
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
August 06, 2015, 07:50:30 AM

Bana sanırım yüzde beslık bı kod verdıler yazdıklarınızdan sonra hevesım kactı ama Smiley
asilkan
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
August 06, 2015, 08:24:09 AM

Th başına 1.5 dolar sabit kesintileri var, çok çok yüksek yatırımlar yapılmadığı sürece yarıdan fazla kesiniye tekabül ediyor bu, yatırım arttıkça yarıya iniyor ortalama.. Hashnest çok daha uygun bu konuda, şu anda S5'lerin kesintisi %43 civarı, istenildiği zaman tası tarağı toplayıp sistemden çıkabilmek de cabası. Hashnestte borsacılığa devam:)

Mail gelmiş bu arada bugün genesis mining'den, 10 dolarlık indirim kuponu yollamışlar FREE10GM şeklinde, paket alacak olanlar kullanabilir.

Aynı zamanda %5'lik indirim kuponu da REVIEW, hangisi daha cazipse ödeme yönteminizde onu kullanabilirsiniz.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
August 06, 2015, 10:33:09 AM

Th başına 1.5 dolar sabit kesintileri var, çok çok yüksek yatırımlar yapılmadığı sürece yarıdan fazla kesiniye tekabül ediyor bu, yatırım arttıkça yarıya iniyor ortalama.. Hashnest çok daha uygun bu konuda, şu anda S5'lerin kesintisi %43 civarı, istenildiği zaman tası tarağı toplayıp sistemden çıkabilmek de cabası. Hashnestte borsacılığa devam:)

Mail gelmiş bu arada bugün genesis mining'den, 10 dolarlık indirim kuponu yollamışlar FREE10GM şeklinde, paket alacak olanlar kullanabilir.

Aynı zamanda %5'lik indirim kuponu da REVIEW, hangisi daha cazipse ödeme yönteminizde onu kullanabilirsiniz.
o e-maili herkeze atıyorlar Smiley

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
asilkan
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
August 06, 2015, 10:36:59 AM

o zaman ref kuponlarına göre bunları kullanmak çok daha avantajlıSmiley birden fazla kullanılabiliyor mu bir kuponlar?
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301

📌 peerguess.com 📌

View Profile
August 06, 2015, 10:39:24 AM

o zaman ref kuponlarına göre bunları kullanmak çok daha avantajlıSmiley birden fazla kullanılabiliyor mu bir kuponlar?
denemedim hiççç genesiste yatırımım yok.. sadece genesis'İ incelemek için üye oldum. Birde bu posttan takip ediyorum.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
n3o111
Hero Member

Activity: 490

View Profile
August 06, 2015, 10:40:04 AM

REVIEW kodunu herkes kullanabilir ama bir üyelik aynı alışverişte 2 ayrı kupon birden kullanamaz. Kuponlar birleştirilemiyor.
cakir (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 06, 2015, 12:50:25 PM

Roi Süreside şuan için

Konunun başında 1 yıllık paketi seçin demiştim, 0.5 THs'ye 0.05 Btc öderdin, roi de 200 gün civarı olurdu. geri kalan 165 günde de sana çalışırdı cihazlar.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Lituation
Hero Member

Activity: 698

Free Speech is the most important thing.

View Profile
August 06, 2015, 12:54:47 PM

Hem yatırımın geri çıkma ihtimalini düşürdü hem ref kazancı alma şansını kaybetti. İyice okuyup araştırmadan yatırım yapınca böyle oluyor.
to1ga
Sr. Member

View Profile
August 06, 2015, 01:04:12 PM

Roi Süreside şuan için

Konunun başında 1 yıllık paketi seçin demiştim, 0.5 THs'ye 0.05 Btc öderdin, roi de 200 gün civarı olurdu. geri kalan 165 günde de sana çalışırdı cihazlar.

Yok ben yatırım yapalı çok zaman oldu zaten.
daha yeni yatırım yapmadım. ama şimdi 1. seneden sonraki her sene benim için kar olacak

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄

▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
August 06, 2015, 01:13:55 PM

genesis mining yatırımı yapacaklara önerim kredi kartı ile alsınlar.

simplex diye bir aracı şirket kullanıyorlar. kartla alınca ilk ay madencilik gelirinizi göndermiyorlar.

kartla alınca en azından 180 gün koruma altındasınız.

cakir (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 06, 2015, 01:21:31 PM

-snip-

Yok ben yatırım yapalı çok zaman oldu zaten.
daha yeni yatırım yapmadım. ama şimdi 1. seneden sonraki her sene benim için kar olacak

Sıkıntı da orada Smiley Bulut Madencilik işinde roi'yi en kısa zamanda yakalayabilmek önemlidir, yeni çıkan cihazlar, elektrik maliyetlerinin artması, toplam HR artması vs bir çok şey karlılığı etkiler. Uzun vadeli yatırımlar malesef patlayacaktır.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████