Bitcoin Forum
May 10, 2024, 05:20:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: NORMAL BILGISAYARLARDAN ALTCOIN ELDE ETMEK ! LUTFEN YARDIM EDIN !  (Read 2523 times)
Whed1992 (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
July 31, 2015, 06:15:22 PM

Merhaba arkadaşlar,
Bu işe yeni başladım sayılır. Elimde 10 tane bilgisayar olduğunu düşünürsek ve bunların 100 KH/s gücü olduğunu düşünürsek hangi alt coinleri kazmak ve para elde etmek mümkün olabilir (Örnek : Litecoin/Dogecoin) ? Ayrıca ben bu bilgisayarları nasıl birleştireceğim donanımsal bir birleştirme gerekiyor mu ? Kazdığım coinleri nasıl paraya dönüştüreceğim ? Sanırım Bitcoin devri artık kapandı ve $280 gibi bir rakam önceki değerine göre çok düşük değil mi ? Coin halen kullanılmaya devam ediyor mu ? Sanki bu iş biraz sakat gibi Grin Lütfen yardımcı olursanız sevinirim Smiley
1715361647
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715361647
Reply with quote  #2

1715361647
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715361647
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715361647
Reply with quote  #2

1715361647
Report to moderator
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
July 31, 2015, 06:41:18 PM

Öncelikle hoşgeldin. Bu madencilik işinden kendine ufak bir harçlık geliri bekliyorsan normal bilgisayarlar senin isini görmeyecektir. Belki altcoin piyasasını takip edebilsen yeni çıkan bir coini ilk bir kaç blok kazabilsen kârın olabilir. Onuda su an yapabileceğini sanmıyorum. Senin için en uygunu minergate indir, smartminig e tıkla o sürekli uygun coini kazsın. Ay sonunda ne biriktiyse poloniexe gönder sat. Eline en fazla 5-10 tl geçecektir.
Whed1992 (OP)
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
August 01, 2015, 07:37:36 PM

Öncelikle hoşgeldin. Bu madencilik işinden kendine ufak bir harçlık geliri bekliyorsan normal bilgisayarlar senin isini görmeyecektir. Belki altcoin piyasasını takip edebilsen yeni çıkan bir coini ilk bir kaç blok kazabilsen kârın olabilir. Onuda su an yapabileceğini sanmıyorum. Senin için en uygunu minergate indir, smartminig e tıkla o sürekli uygun coini kazsın. Ay sonunda ne biriktiyse poloniexe gönder sat. Eline en fazla 5-10 tl geçecektir.
Yeni acilan coin yokmu veya gorebilecegim zorluk seviyesine gore ?
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
August 01, 2015, 09:25:50 PM

Yeni acilan coin yokmu veya gorebilecegim zorluk seviyesine gore ?

Forumun global bölümünden announcement altcoins kısmını takip etmen lâzım. Orada coin ler duyurulur. İlk bloklarda zorluk çok düşük olur . Özellikle belirsiz bir saatte çıkarılan ninja tabir ettiğimiz coinlerde. Sadece cou gpu ile kazılan coin denk gelirse iyi olur.
berk90
Member
**

Activity: 79
Merit: 10

View Profile
August 07, 2015, 09:54:50 AM

Merhaba arkadaşlar,
Bu işe yeni başladım sayılır. Elimde 10 tane bilgisayar olduğunu düşünürsek ve bunların 100 KH/s gücü olduğunu düşünürsek hangi alt coinleri kazmak ve para elde etmek mümkün olabilir (Örnek : Litecoin/Dogecoin) ? Ayrıca ben bu bilgisayarları nasıl birleştireceğim donanımsal bir birleştirme gerekiyor mu ? Kazdığım coinleri nasıl paraya dönüştüreceğim ? Sanırım Bitcoin devri artık kapandı ve $280 gibi bir rakam önceki değerine göre çok düşük değil mi ? Coin halen kullanılmaya devam ediyor mu ? Sanki bu iş biraz sakat gibi Grin Lütfen yardımcı olursanız sevinirim Smiley

Arkadaşım bu pek faydalı olmıcaktır çünkü harcadığı elektriğin parasını getirmez sana. Ama yinede üretmek istiyorum dersen https://www.ltcrabbit.com/#aflef3 burdan çok kolay bir kurulum ile başlayabilirsin. Hayırlı olsun.
bananadines
Hero Member

Activity: 644
Merit: 500

View Profile
August 07, 2015, 11:11:07 AM

Arkadaşın dediği gibi pek bişiy kazanamazsın ama https://minergate.com/ adresinden kurulumu indirip smart mining seçeneğini seçersen 10 bilgisayar sana 3 5 kırıntı getirir. denemekten zarar gelemez dicem ama elektrik parasına da dikkat=)
to1ga
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 250

View Profile
August 07, 2015, 11:34:39 AM

ben 5 kartlı 2 bilgisayara 400 lira elektrik faturası ödüyordum zamanında.
Varsın gerisini sen düşün dostum. Cebinde ilk elektrik faturasını çıkartabilecek paran var ise dene.
 içinde kalmasın

█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
               ▄▄█  █▄▄
            ▄█████  █████▄
       ▄  █▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄█  ▄
   ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄

▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀  ▄
███▄▄  ▀  ▀▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀▀  ▀  ▄▄███
█████▀      ▀█████  █████▀      ▀█████
█▀▀  ▄▄█  ██▄▄ ▀▀█  █▀▀ ▄▄██  █▄▄  ▀▀█
   █████  ██████      ██████  █████
█▄▄  ▀▀█  ██▀▀ ▄▄█  █▄▄ ▀▀██  █▀▀  ▄▄█
█████▄      ▄█████  █████▄      ▄█████
███▀▀  ▄  ▄▄ ▀▀███  ███▀▀ ▄▄  ▄  ▀▀███
▀  ▄▄███  ████▄▄ ▀  ▀ ▄▄████  ███▄▄  ▀
   ▀▀███  ████▀▀ ▄  ▄ ▀▀████  ███▀▀
       ▀  █▀ ▄▄███  ███▄▄ ▀█  ▀
            ▀█████  █████▀
               ▀▀█  █▀▀
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
A Blog That Discusses About
Artificial Intelligence    The Future    Ethics on AI    and more
█ █ █ █ █
█ █ ● █ █
● █ █ █ █
█ ● █ █ █
█ █ █ █ ●
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ ● █
█ █ █ █ █
█ █ █ █ █
█ ● █ █ █
● █ █ █ ●
█ █ █ █ █
eksi300
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
October 06, 2015, 01:55:24 PM

Merhaba arkadaşlar,

Sanırım dogecoin ve litecoin için scrypt minerler çıktı ekran kartları ile yapılan mining bu coinler için manasız diye biliyorum x11 ve x13 alogrihtm deneyebilirsiniz ekran kartı olarak 750 ti öneriyorlar
erhanzeynel
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 1

View Profile
October 23, 2015, 10:58:02 AM

Ayrıca M7M algoritmasıyla çalışan Magi [XMG] var. Bunda da ASIC cihazlar çalışamıyor. Yalnızca CPU ile kazılabiliyor ve algoritması "Ne kadar az güçle blok bulursan o kadar büyük ödül" olarak kurulu.

Yani CPU ile kazmak için en uygunu benim bildiğim Magi.
kama
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
October 23, 2015, 11:06:50 AM

Merhaba arkadaşlar,

Hiz algoritmaya gore degisir ayrica her algoritma her platformda calismaz ornegin m7(magi)

inget
Member
**

Activity: 111
Merit: 10

View Profile
October 23, 2015, 11:47:34 AM
Last edit: November 29, 2015, 05:46:58 PM by inget

Ayrıca M7M algoritmasıyla çalışan Magi [XMG] var. Bunda da ASIC cihazlar çalışamıyor. Yalnızca CPU ile kazılabiliyor ve algoritması "Ne kadar az güçle blok bulursan o kadar büyük ödül" olarak kurulu.

No no

MAGI'den başka kazdığınız bir coin var mı?

erhanzeynel
Jr. Member
*

Activity: 49
Merit: 1

View Profile
October 23, 2015, 12:54:47 PM

MAGI'den başka kazdığınız bir coin var mı?

Şu an için yalnızca Magi kazıyorum. Alt coinlerin bir kısmında zorluk uçmuş durumda. Eğer kazdığınız altcoinde ASIC çalıştıranlar varsa benim gibi ASIC kullanmayanlara pay düşmüyor. i3 bilgisayarımın boştaki işlem gücü ile Magi kazıyorum sadece.

Zaten Maginin doğası da bu bahsettiğim gibi.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: