Bitcoin Forum
May 25, 2024, 04:38:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  
Author Topic: Doge hakkında geniş bilgi  (Read 12067 times)
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 08, 2018, 05:31:55 AM

az önce 2015 i yaşamış gibi oldum bitcoin 300 dolar demiş. şimdi söylesen gülerler adama 😁 yanlız üzerinden 3 sene geçmiş hala aynı şeyler söyleniyo. btc tat vermiyor doge candır. fakat en önemli nokta ters kolerasyonun olması. btc çakılırken dogenin uçması şimdi bulmak pek mümkün değil 🤷‍♂️
zorbit
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 05:43:11 AM

eğlencelik coinimiz doge ciddi bir yatırım aracına dönüşünce iştah kabarttı insanlarda. bugün yapılan airdroplara şaşırmamak lazım. bir gün neyin para edeceğini kimse bilemez. çöp coin dersiniz altına dönüşür. altın dersiniz çöpe dönüşür. bu işler böyle. çok erken zamanlarda doge alanlar iyi para kazandılar. 
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
April 08, 2018, 12:15:55 PM

Doga için detaylı olarak bittrex de raporlar mevcut. O siteden kontrol edebilirsiniz. Al sat coinindir yani uzun vade de falan hiç birşey yapmaz. İner çıkar...
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
April 08, 2018, 01:03:30 PM

Bizim türkiyedeki tek borsa koineks tl ile alım satım yapılabiliyor diğer hangi borsalarda işlem gördüğünü bilmek istiyorsan coinmarketcap e bakabilirsin.
koleskok
Member
**

Activity: 140

View Profile
April 08, 2018, 02:39:37 PM

Doge hakkında sürekli çok kısıtlı bilgiler veriliyor ve şaka koinidirden fazlasını diyen çok az kişi var, Doge fiyat ve işlem masrafı olarak ucuz olmasının yanında ileride ödeme sistemlerinde kullanımı en geniş koin olacak, bu koinin amaçsız olduğunu düşünmüyorum şahsen.
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
April 08, 2018, 02:44:00 PM

ya bırakın şu doneyi manyak mısınız siz tamam topluluğu var destekliyeni çok tamam ama sakasına çıkmış bişey sonuçta güzel projesi olan bir token seçsenize
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
April 08, 2018, 02:57:00 PM

1 milyar doları aştı bir ara Dogecoin, şu an ölüsü  $322.532.332, cmc'de 41. sırada (düşmüş hali) hala şaka coini deniyor. BTC'den ne farkı var o da coin bu da coin! üstelik doge daha hızlı, masrafsız, ucuz. İlerleyen zamanlarda 50 cent falan olursa yine aynı muhabbet dönecek kesin...ripple'ı da herkes kötülüyor ama 4 dolara yaklaştı bir ara, en azından tekrar göreceğine eminim o değerleri...10-20 sat aralığına geldiğinde alınabilir.
Mühim olan para kazanmak BMW de uçak motoru üreticisi olarak işe başladı, 7 yıl sonra motorsiklet, 12 yıl sonra ilk otomobilini üretmeye başladı.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
dedolee
Newbie
*

Activity: 189
Merit: 0

View Profile
May 26, 2018, 07:51:01 PM

Abi tamamen saçma bir coin. Ufak al satlar yapılabilecek bir coin. Ama hiç bir işe yaramayan, bir projesi olmayan anlamız ötesi bir coindir kendisi.
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
May 26, 2018, 07:59:41 PM

Abi tamamen saçma bir coin. Ufak al satlar yapılabilecek bir coin. Ama hiç bir işe yaramayan, bir projesi olmayan anlamız ötesi bir coindir kendisi.

Dogecoin yıllar öncesine çıkmasına rağmen Bitcoin'e en benzer coin olmakla beraber arkasında çok büyük bir topluluk vardır. Doge'nin topluluğu öyle sağa sola bounty dağıtarak yapılmamistir hatta Kraken gibi sadece en iyi 10-15 coini listeleyen ve diğer borsalar gibi scam amacli kar amaci gutmeyen bir borsa 2013'den beri Dogecoin'i listelemekte ayrica sadece 2 Doge odeyerek saniyeler icinde para transferi yapmak mumkun. cok biliyomus gibi konusmadan once su anki 2018 coinlerinin bile 5 yil once ortaya cikan dogecoin'den cok daha geride oldugunu kabullenmek lazim.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 26, 2018, 08:39:57 PM

Dogecoin ile, Ethereum zinciri üzerinde erc standart tokenların alımına imkan sağlayabilmek üzere  bir tür sidechaining çalışması yapan bağımsız bir geliştirici grup varmış. Piyasada Dogethereum veya dogx diye bahsedilen bir olay bu. Yeni bir coin durumu filan şimdilik söz konusu değil bir tür teknik geliştirme çalışması durumu redditten takip ettiğime göre. Ancak 2018 in ilerleyen aylarında bir hardfork gelebileceğinide okudum bu durumda yeni bir coin de karşımıza çıkabilir. Şimdi olay şöyle düşünülmüş dogecoininiz var ve bunları doge zincirinde donduruyorsunuz buna karşılıkta ethereum zincirinde herhangi bir erc standart tokena sahip olabiliyorsunuz. Sonra bu erc standart tokenları sattığınızdada dogecoinleriniz tekrar unfrozen hale geliyor. Üzerinde çalışılan geliştirmenin amacı bu. Bir çeşit zincirler arası haberleşme protokolü kurmaya çabalıyorlar anlaşılan. Ancak tam atomic swap denilebilecek bir durum değil sanırım. Bu geliştirme dogecoin sahiplerine direkt doge ile erc20-23 standart tokenlarına sahip olabilme imkanı sunmak üzere düşünülmüş bir olay herhalde. Dogeyi ethere bitcoine cevir sonra erc20 al olayına gerek kalmaz bu geliştirme devreye girdiğinde ve dogeyede parite genişliği açısından bir vasıf kazandırabilir.  İzleyip görelim neler olacağını
tuanvie
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
May 26, 2018, 10:04:47 PM

Düşüşte Doge almayan üzülür bence, uzun aralıklarla çıkışlar yakaladım fakat değme coinlerin vermediği kârı bıraktı bana severek alıp zamanı geldiğinde satarım.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
May 26, 2018, 10:24:53 PM

Geçen bir arkadaşa denk geldim piyasa hakkında pe bilgisi yok ama doge ye öle inanıyor ki çok komik geldi, çok iyi proje uçacak falan dedi. Pek birşey diyemedim artık kardeşim pek de güvenme pump da yapar dumpta klasik bir grafiği vardır dedim geçtim.
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 26, 2018, 11:08:39 PM

doge coin bu sene ciddi bir atılım yapacaktır diye düşünüyorum bir ara yeni bir algoritmaya geçeceği ile ilgili birşeyler duydum yada ethereum tokenı olacak diye. henüz bir değişiklik yok bekliyoruz
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
May 26, 2018, 11:16:25 PM

Doge şaka gibi proje yani neden var niye var geçekten komik geliyor hız konusunda iyi ama fiyat konusunda rezil adeti zaten konuşmaya gerek dahi yok. Polo da olması en büyük artı başka bir şey göremiyorum
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 26, 2018, 11:22:19 PM

aslında haklısınız doge projesi keyfe keder öylesine çıkarılmış bir proje. fakat son dönemde o kadar çok gereksiz ico coin vs çıktı ki doge aralarında süt dökmüş kedi misali bir pozisyon aldı. O yüzden bitmiş proje tekrar canlandı.
OctoCoin
Member
**

Activity: 164

View Profile
May 26, 2018, 11:23:28 PM

Doge şaka gibi proje yani neden var niye var geçekten komik geliyor hız konusunda iyi ama fiyat konusunda rezil adeti zaten konuşmaya gerek dahi yok. Polo da olması en büyük artı başka bir şey göremiyorum
Aynen doğru bir tespit olmuş hocam.Doge komedi hallerde diyebiliriz.Benim takıldıgım nokta neden 2015 deki konuyu hortlatıyorsunuz ? Bunun sebebi nedir ? Doge hakkında yeni bir konu açsanız geniş çaplı bilgi verseniz hem yeni kullanıcılar ıcın ıyı olur hemde suanda elınde tutan ınsanların bılmedıgı noktalarda olabılır.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
May 27, 2018, 10:15:03 AM

Dogecoine şaka coini diyenlere bende diyorum ki asıl şaka sizsiniz. Açın bakın coinmarketcap'i ve inceleyin bakalım. Dogecoin kaç tane borsada listeleniyor. İşte link: https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/#markets

Dogecoin kriptopara piyasasının kalburüstü coinlerinden birisidir. Birçok coinin yapamadığını yapmış ve insanlara kendisini sevdirmiştir. Dogecoin to the moon...

kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
May 27, 2018, 07:16:26 PM

Doge fiyatında sudan ucuza diyebileceğim bir nokta tekrar gerçekleşirse miktarını abartmadan yatırım yapacağım kâra geçince satarım hareket tarzı bilinen bir coin bence daha ne olsun.

GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
May 27, 2018, 07:20:33 PM

Doge ile bull time başlamadan 1 gün önce yüklü bir miktar çekmiştim ama düşen fiyatlar ile birlikte doge aşkım hiç sönmedi doge seni unutmayacağız...

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
May 27, 2018, 07:25:26 PM

aslında haklısınız doge projesi keyfe keder öylesine çıkarılmış bir proje. fakat son dönemde o kadar çok gereksiz ico coin vs çıktı ki doge aralarında süt dökmüş kedi misali bir pozisyon aldı. O yüzden bitmiş proje tekrar canlandı.
Proje aslında bitmedi çıkıs amacı trol olsa bile kendini kanıtladı iş çıkmaz dediler baya baya para topladı ve hem ismiyle hem de insanların ilgisi hasebiyle bir şeyler kazandırmaya devam edecek

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  

Jump to: