Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:50:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80442 times)
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 16, 2017, 02:43:02 PM
Last edit: August 16, 2017, 02:53:30 PM by sbogovac
 #361


Možda, ali činjenica ostaje da:

[...] su [...] fizičke osobe, po zakonu, dužne prijaviti svaki svoj novčani primitak poreznoj službi [i.t.d.]


[...]

Potpuno si u pravu, 100% se slažem i po ne znam koji put skidam kapu (lijepo i faktično napisano)!

Osobno bih još hteo dodati; ako već netko ne želi plaćat porez zbog navedenih razloga pa barem bi ga trebao platiti zbog svog mira u budućnost (do ono doba kada porezna od jednom ne kucne na vrata i pita "a odakle vama ova kuća, taj auto i od čega vi plaćate ovaj vaš (nivo) života"?)

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
1714866630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714866630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714866630
Reply with quote  #2

1714866630
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714866630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714866630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714866630
Reply with quote  #2

1714866630
Report to moderator
1714866630
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714866630

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714866630
Reply with quote  #2

1714866630
Report to moderator
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 16, 2017, 02:48:48 PM
 #362


Isto tako, nemoj govoriti ono o čemu ne znaš ili ne razumiješ. Naravno da su i fizičke osobe, po zakonu, dužne prijaviti svaki svoj novčani primitak poreznoj službi, putem joopd obrasca, i na to platiti i porez, i prirez, te sve doprinose (od ove godine i doprinose).
Ono što ti zapravo želiš reći je da ne želiš svoje prihode prijaviti poreznoj službi, i na to platiti porez i ostala davanja, a to je sasvim druga priča, koja ne spada u ovaj topic o porezima.
To je tvoja slobodna odluka ,i za to sam preuzimaš svu odgovornost ali ja sam ti dužan reći da radiš porezni prekršaj i kršiš zakon.
Što ćeš ti napraviti na kraju je samo pitanje tvoje savijesti i odgovornosti.


Samo ti plaćaj porez, hvala Bogu ima ga tko potrošit. Sad su na kolektivnom godišnjem svi, treba poplaćat sva ljetovanja.
Uglavnom, što se tiče kršenja zakona, molim te lijepo da proučiš prije nego donosiš zaključke, transakcije i plaćanje Bitcoinom su neoporezive i ne podliježu prijavljivanju, nadalje transakcije i promet zlatom su neoporezive i ne podliježu prijavljivanju.
Gdje god se pojavi post o porezu zatupljuješ ljude porezom, svojim knjigovođom i prijavama, brate mili oladi malo, ima i drugih legalnih načina da se proda BTC i gdje se ne moraju platiti porezi, prirezi i davanja.

a možda radi u poreznoj?  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Bilo bi to lijepo ali nisam ja takve sreće Smiley
Opis mog posla imaš u topicu čime se bavimo?
Ovdje pišem jer sam porezni obveznik već godinama i imam praktično iskustvo u plaćanju poreza i prijavi poreza, koje nitko od vas nema, pa vam želim pomoći svojim savjetima i informacijama koje znam.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
coinbirds
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 104



View Profile
August 16, 2017, 03:30:54 PM
 #363

Svako treba da radi kako hoće. Svakako treba prihvatiti neke savete od iskusnih u tim stvarima.
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 16, 2017, 05:55:57 PM
Last edit: August 16, 2017, 06:07:20 PM by dugidox
 #364


Ne, ne postoje... barem ne legalnih načina. Lijepo vam je Daniel pokušao objasnit:


Itekako postoji, i ostaneš čist kao suza, bez varanja na bilo koji način.
Uglavnom da završim sa ovim pisanjem i natezanjem treba ili ne treba.

1. Tko prebacuje novce na devizni/tekući račun trebao bi i mora u svakom slučaju prijaviti prihode, jer u suprotnom riskira poreznu prijavu
2. Tko ne prebacuje novce na devizni/tekući račun NE MORA prijaviti prihode koristeći alternativne načine prebacivanja Bitcoina u EUR/USD/KN i legalno je 100% bez ikakvog straha od kršenja poreznog zakona

Uvijek ostaje ona, tko hoće nađe načina, tko neće nađe izliku....
Sad tko šta voli, ja osobno, ako ne moram, ne želim im dati tih 37% ako mogu to isto napraviti za 3% i biti 100% čist, bez ikakvog straha da sam nešto krivo napravio.
Kad promijene zakone o transakcijama Bitcoinom i transakcijama zlatom onda se treba zabrinuti i prilagoditi zakonima, a do tada..... Wink
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 16, 2017, 06:50:59 PM
Last edit: August 16, 2017, 11:00:16 PM by sbogovac
 #365


Ne, ne postoje... barem ne legalnih načina. Lijepo vam je Daniel pokušao objasnit:


Itekako postoji, i ostaneš čist kao suza, bez varanja na bilo koji način.
Uglavnom da završim sa ovim pisanjem i natezanjem treba ili ne treba.

1. Tko prebacuje novce na devizni/tekući račun trebao bi i mora u svakom slučaju prijaviti prihode, jer u suprotnom riskira poreznu prijavu
2. Tko ne prebacuje novce na devizni/tekući račun NE MORA prijaviti prihode koristeći alternativne načine prebacivanja Bitcoina u EUR/USD/KN i legalno je 100% bez ikakvog straha od kršenja poreznog zakona

Uvijek ostaje ona, tko hoće nađe načina, tko neće nađe izliku....
Sad tko šta voli, ja osobno, ako ne moram, ne želim im dati tih 37% ako mogu to isto napraviti za 3% i biti 100% čist, bez ikakvog straha da sam nešto krivo napravio.
Kad promijene zakone o transakcijama Bitcoinom i transakcijama zlatom onda se treba zabrinuti i prilagoditi zakonima, a do tada..... Wink

Potpuno niste u pravu; i lijepo vam je Daniel objasnio a vi jednostavno ne zelite prihvatiti to. Ako zelite krsiti zakona i tajiti od poreza vase prihode vi to slobodno radite. Ali molim vas radite to na svoj racun i risk a ne desinformirajte drugih. Ponovo: svaki drzavljanin RH "po zakonu, je dužan prijaviti svaki svoj novčani primitak poreznoj službi". Mijesate pojmove; sto nije obavezno placati porez na transakcije zlata/BTC jos ne znaci da vas porezna nece pitati: "odakle vama (para za) to zlato?"

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 16, 2017, 08:31:10 PM
 #366

Gospodine informisani, molio bi vas da bez valjanih argumenata ne komentirate zakone RH, pošto niste upućeni u iste, da ne ostane na mojim riječima molio bi vas da proučite Zakon RH kako slijedi:

Odjeljak 6.
OGRANIČENJA PRILIKOM POSLOVANJA SA STRANKAMA

Članak 39.
Stavak 1, 2, 3, 4

Odjeljak 7.
OBAVJEŠĆIVANJE UREDA O TRANSAKCIJAMA

Obveza i rokovi obavješćivanja o gotovinskim transakcijama
Članak 40.
Stavak 1, 2, 3, 4

Zakon možete naći na sljedećem linku https://www.zakon.hr/z/117/Zakon-o-sprje%C4%8Davanju-pranja-novca-i-financiranju-terorizma


Kad proučite gore navedeno ako ste u mogućnosti napisati argumente na navedenu temu volio bi pročitati iste
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 16, 2017, 10:53:01 PM
Last edit: August 16, 2017, 11:33:39 PM by sbogovac
 #367

[...]

Šta uopšte želite reći? Zaista nas želite ubijediti da će RH odustati od poreza na dohodka zato što su neke transakjcije oslobodjene od poreza?

Nemojte molim vas biti nit smiješni nit naivni. Ako se želite zajebavat sa poreznom samo izvolite. Ali molim vas radite to na svoj raćun i na svoj rizik i ne uvaljujte ovdje nevine ljude u - potencijanlo - jako ozbiljne probleme.

Zakon o porezu na dohodak je sasvim jasan (pogotovo Članak 11 i dalje). Ali vi ponovo miješate transakcije i dohodak...

Pokušat ću vam objasniti sa jednostavnim primijerkom: ako se vi "bavite" sa kupovinom i prodajom rabljenih automobila onda je vaša kupovna cijena oslobodjena od poreza na dodatne vrijednosti (PDV, jer je na novom automobilu plaćen PDV). Kada ga vi prodate samo ste obavezni da naplatite PDV na razliku izmedju kupovne i prodajne cijene (vašu "dodatnu vrijednost"). Ali to ne znaći da na kraju fiskalne godine ne trebate prijavit svoj dohodak na taj posao (i platit porez i.t.d. na taj dohodak), samo zato što su transakcije izmedju vas i prodavca automobila bile oslobodjene od poreza...

PS. Ovo je jako jednostavan primjerak, znam da PDV na rabljena osobna automobila ovisi o više faktora ali se o tome ne radi u ovoj diskusiji.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
zikabra
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 574
Merit: 139


View Profile
August 17, 2017, 12:09:29 AM
Last edit: August 17, 2017, 12:32:28 AM by zikabra
 #368

[...]

ŠtaŠto uopšteuopće želite reći? Zaista nas želite ubijediti da će RH odustati od poreza na dohodka zato što su neke transakjcije oslobodjene od poreza?
Alo nizozemac - očito nisi iz hrvatske pa nemoj previše pametovati.
Quote
Ako se želite zajebavat sa poreznom samo izvolite.
http://www.njuskalo.hr/ ma vidi ti ovo. Đeš zajebancije s poreznom..  Shocked  Shocked  Shocked
Quote
Pokušat ću vam objasniti sa jednostavnim primijerkom: ako se vi "bavite" sa kupovinom i prodajom rabljenih automobila onda je vaša kupovna cijena oslobodjena od poreza na dodatne vrijednosti (PDV, jer je na novom automobilu plaćen PDV). Kada ga vi prodate samo ste obavezni da naplatite PDV na razliku izmedju kupovne i prodajne cijene (vašu "dodatnu vrijednost"). Ali to ne znaći da na kraju fiskalne godine ne trebate prijavit svoj dohodak na taj posao (i platit porez i.t.d. na taj dohodak), samo zato što su transakcije izmedju vas i prodavca automobila bile oslobodjene od poreza..
Glup ti je primjer skroz. Kupi auto i platit ćeš porez. Kad ga prodaš opet ćeš platiti porez.(nebitno kupac ili prodavatelj ovisno o dogovoru). Kupi deset auta i prodaj ih sve. Nećeš nikakav porez na kraju godine platit ne brkaj fiksalizaciju sa drugim pojmovima.

Ček da edit(kak bi rekli naši englezi iz bitcointalk foruma) - čovjek prodaje duhan u drugom topicu. Kako to da nisi komentirao tamo da je to ilegalno što radi i da bi mogao završiti na robiji zbog prodaje duhana? Što njemu nisi dao savjet da se to ne smije i da mora to sve prijaviti i platiti sve moguće poreze itd?

Općenito, bilo koji k...c da prodaš moraš platiti porez. Prodaj jebenu žvaku moraš platiti porez. O čem pričamo?
Isti k...c s bitcoinom...

Ako hoćeš plati ako nećeš nađi kako da ne platiš i bog. Gotova diskusija.

BTW danijel je rekao da plaća porez na internet zaradu a da bitcoine nikad nije prodao tako da također soli pamet svima bezveze...

Evo:
Ukratko, radim za jednu stranu firmu, kao analitičar, a jedina opcija isplate je direktno na devizni bankovni račun, deviznom doznakom.
S obzirom da je isplata od stranog poslovnog subjekta, naravno da prijavljujem i plaćam porez.
Bitcoine uglavno držim u walletu i čekam Smiley
Dakle, danijel čeka sa svojim bitcoinima u walletu i soli tu pamet svima!
tinkle
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
August 17, 2017, 07:16:29 AM
 #369

Dragi moji momci i cure, ajte sad fino poslušajte ovo. Prije 2 mjeseca povuko 2 milje kuna i ošo na poreznu pitat treba li platit porez (ja znam da ne treba jer mi je to struka), gospođa kaže da prema trenutnom zakonu ne treba, ali da se bude još javila. I eto, ona se javila.

Porez ide............PO ŠSVEDSKOM ZAKONU!!!!! NA SRED HRVATSKE!!!! Ako im prođe.

Žena mi je doslovce rekla da će ići po švedskom zakonu, jer je sad u EU polu presedanski sustav koj znači da svaki sudac u EU može koristiti zakon bilo koje zemlje, a i ne treba. Jeste li shvatili? Dođemo vi i ja sa zaradom od bitcoina, meni mogu lupit porez po švedskom zakonu, a vama reć da u francuskom zakonu toga nema i da ne trebate platit porez. Isti sudac u istom danu, jednog nakon drugog ispita i može im propisat zakon koji god hoće.

Za svojih 2 milje kuna ja mogu lako dokazat da su kupljeni prije 2016 (ikako čak i tu ti može lupit švedski zakon koji je od 1990 i čak ti ni 2016 godina kad je zakon izglasan  ne znači ništa). Nakon toga, st kits and nevis, and never again walk into porezna to hear it in the middle of croatia that she, croatian citizen that gets paid from my tax, will tax me by Sweden law.

Molim Vaša iskustvae
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 17, 2017, 07:33:10 AM
 #370

Švedska je uvela porez na Bitcoin mining, tj zaradu od Bitcoin mining-a. Sad u tvojem slučaju je nedovoljno podataka, što i kako si im predočio.
A s druge strane je problem što će teta sa toliko volje i znanja vrlo rado pomoći svojim građanima
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 17, 2017, 10:29:45 AM
Last edit: August 17, 2017, 10:43:30 AM by sbogovac
 #371

[...]

ŠtaŠto uopšteuopće želite reći? Zaista nas želite ubijediti da će RH odustati od poreza na dohodka zato što su neke transakjcije oslobodjene od poreza?
Alo nizozemac - očito nisi iz hrvatske pa nemoj previše pametovati.

Ne nisam, ali imam i nekretnine i d.o.o. u Hrvatskoj. A boli me ona stvar; nemam sta da se tebi pravdam gde ja "pametujem". (Hvala na popravke ali ne sekirajte se; ocito ja pisem bolje Hrvatski nego vi i Nizozemski i Engleski.)

[...]Glup ti je primjer skroz. Kupi auto i platit ćeš porez. Kad ga prodaš opet ćeš platiti porez.(nebitno kupac ili prodavatelj ovisno o dogovoru). Kupi deset auta i prodaj ih sve. Nećeš nikakav porez na kraju godine platit ne brkaj fiksalizaciju sa drugim pojmovima.[...]

Pojma nemate kako nit PDV nit porez na dohodak funkcionise. A primerak je upravo od jednog mog prijatelja koji je to radio (mislim da je upravo bilo pitanje o takvim nekim brojem; neki desetinak automobila godisnje): i da, jednog dana samo porezni kontroler na vratima (zajedno sa par MUP-ovca), odnese ga u "kancelariji" i na "ispitivanje". Kako on to misli "trgovat" a ne platit porez na te dohodke. Dobio je takvu kaznu da ga jos dan danas boli (a ne ona stvar).

[...] Ček da edit(kak bi rekli naši englezi iz bitcointalk foruma) - čovjek prodaje duhan u drugom topicu. Kako to da nisi komentirao tamo da je to ilegalno što radi i da bi mogao završiti na robiji zbog prodaje duhana? Što njemu nisi dao savjet da se to ne smije i da mora to sve prijaviti i platiti sve moguće poreze itd? [...]

Zato sto mene bas boli "ona stvar" za njega i njegovog duhana. Ovo je topic o BTC i porez.

[...]Općenito, bilo koji k...c da prodaš moraš platiti porez. Prodaj jebenu žvaku moraš platiti porez. O čem pričamo?
Isti k...c s bitcoinom...

Ako hoćeš plati ako nećeš nađi kako da ne platiš i bog. Gotova diskusija.  [...]

Upravo tako, ali nemoj onda reci da je legalno tajiti od poreza. To lijepo radi na svoj racun i svoj rizik.

[...] BTW danijel je rekao da plaća porez na internet zaradu a da bitcoine nikad nije prodao tako da također soli pamet svima bezveze...

Evo:
Ukratko, radim za jednu stranu firmu, kao analitičar, a jedina opcija isplate je direktno na devizni bankovni račun, deviznom doznakom.
S obzirom da je isplata od stranog poslovnog subjekta, naravno da prijavljujem i plaćam porez.
Bitcoine uglavno držim u walletu i čekam Smiley
Dakle, danijel čeka sa svojim bitcoinima u walletu i soli tu pamet svima!

Prvo citajte i razmislite prije nego sto bilo sta tek tako govorite; jasno i glasno stoji: "Bitcoine uglavno držim u walletu i čekam". Znaci isto je tu neki (manji?) deo koji se ocito ne drzi u walletu...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 17, 2017, 05:54:17 PM
 #372

[...]

ŠtaŠto uopšteuopće želite reći? Zaista nas želite ubijediti da će RH odustati od poreza na dohodka zato što su neke transakjcije oslobodjene od poreza?
Alo nizozemac - očito nisi iz hrvatske pa nemoj previše pametovati.
Quote
Ako se želite zajebavat sa poreznom samo izvolite.
http://www.njuskalo.hr/ ma vidi ti ovo. Đeš zajebancije s poreznom..  Shocked  Shocked  Shocked
Quote
Pokušat ću vam objasniti sa jednostavnim primijerkom: ako se vi "bavite" sa kupovinom i prodajom rabljenih automobila onda je vaša kupovna cijena oslobodjena od poreza na dodatne vrijednosti (PDV, jer je na novom automobilu plaćen PDV). Kada ga vi prodate samo ste obavezni da naplatite PDV na razliku izmedju kupovne i prodajne cijene (vašu "dodatnu vrijednost"). Ali to ne znaći da na kraju fiskalne godine ne trebate prijavit svoj dohodak na taj posao (i platit porez i.t.d. na taj dohodak), samo zato što su transakcije izmedju vas i prodavca automobila bile oslobodjene od poreza..
Glup ti je primjer skroz. Kupi auto i platit ćeš porez. Kad ga prodaš opet ćeš platiti porez.(nebitno kupac ili prodavatelj ovisno o dogovoru). Kupi deset auta i prodaj ih sve. Nećeš nikakav porez na kraju godine platit ne brkaj fiksalizaciju sa drugim pojmovima.

Ček da edit(kak bi rekli naši englezi iz bitcointalk foruma) - čovjek prodaje duhan u drugom topicu. Kako to da nisi komentirao tamo da je to ilegalno što radi i da bi mogao završiti na robiji zbog prodaje duhana? Što njemu nisi dao savjet da se to ne smije i da mora to sve prijaviti i platiti sve moguće poreze itd?

Općenito, bilo koji k...c da prodaš moraš platiti porez. Prodaj jebenu žvaku moraš platiti porez. O čem pričamo?
Isti k...c s bitcoinom...

Ako hoćeš plati ako nećeš nađi kako da ne platiš i bog. Gotova diskusija.

BTW danijel je rekao da plaća porez na internet zaradu a da bitcoine nikad nije prodao tako da također soli pamet svima bezveze...

Evo:
Ukratko, radim za jednu stranu firmu, kao analitičar, a jedina opcija isplate je direktno na devizni bankovni račun, deviznom doznakom.
S obzirom da je isplata od stranog poslovnog subjekta, naravno da prijavljujem i plaćam porez.
Bitcoine uglavno držim u walletu i čekam Smiley
Dakle, danijel čeka sa svojim bitcoinima u walletu i soli tu pamet svima!

Dakle, drugo neću komentirati ali ovaj zadnji dio hoću.
Da, istina je da imam više izvora prihoda na Internetu, na koji plaćam porez, od ulaganja u business startupe (Funderbeam), analize Google tražilica na hrvatskom za Google i dr. a naravno i bitcoin.
Kod nekih od tih businessa jedini način isplate je direktno na moj transakcijski račun i nakon toga prijava poreza.
No, isto tako, par puta sam morao povući svoja btc sredstva sa walleta na svoj bankovni račun, i u trenutku kada su ta sredstva ''sjela'' na moj račun u banci, u zakonskom roku od 8 dana sam taj primitak putem joopd obrasca prijavio poreznoj i uplatio predujam poreza, prireza i svih doprinosa.
Dakle, sa većinom sredstava na btc walletu čekam i uglavnom ne podižem, kako sam već rekao, no ponekad nemam izbora i moram povući dio sredstava, na koje onda plaćam sva davanja državi.
Molim vas da prije nego što nekoga javno ''napadnete'' prvo provjerite dobro sve detalje i informacije, a ako nešto ostane nejasno, da prvo kontaktirate tu osobu i zamolite za dodatno obrazloženje.
To je jedini korektan i pravilan način.
Sve drugo je neargumentirano napadanje i pokušaj uništavanje kredibiliteta i reputacije osobe, a to puno više govori o osobi koja iznosi takve optužbe, nego o osobi koja je tako napadnuta i izložena ''javnom linču''.
Hvala na razumijevanju.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
lamelnaspojka
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 04:51:04 AM
 #373

Gle možda sam glup, al mislim da ako ništa na kraju godine ti to sve uđe u dohodak pa te tako oporezuju? ???a možda sam u krivu, neznam
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 06:14:05 AM
 #374


...
Kod nekih od tih businessa jedini način isplate je direktno na moj transakcijski račun i nakon toga prijava poreza.
No, isto tako, par puta sam morao povući svoja btc sredstva sa walleta na svoj bankovni račun, i u trenutku kada su ta sredstva ''sjela'' na moj račun u banci, u zakonskom roku od 8 dana sam taj primitak putem joopd obrasca prijavio poreznoj i uplatio predujam poreza, prireza i svih doprinosa.
..... no ponekad nemam izbora i moram povući dio sredstava, na koje onda plaćam sva davanja državi.


I to je ono što stalno ponavljam, kada se mora prijaviti a kada se može proći i bez prijave.

BTC >> FIAT (depozit na devizni račun) >> Porezna (Porez, Prirez, davanja)
BTC >> AU (zlato) >> Gotovina >>  BEZ Porezne
lamelnaspojka
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 06:37:10 AM
 #375


...
Kod nekih od tih businessa jedini način isplate je direktno na moj transakcijski račun i nakon toga prijava poreza.
No, isto tako, par puta sam morao povući svoja btc sredstva sa walleta na svoj bankovni račun, i u trenutku kada su ta sredstva ''sjela'' na moj račun u banci, u zakonskom roku od 8 dana sam taj primitak putem joopd obrasca prijavio poreznoj i uplatio predujam poreza, prireza i svih doprinosa.
..... no ponekad nemam izbora i moram povući dio sredstava, na koje onda plaćam sva davanja državi.


I to je ono što stalno ponavljam, kada se mora prijaviti a kada se može proći i bez prijave.

BTC >> FIAT (depozit na devizni račun) >> Porezna (Porez, Prirez, davanja)
BTC >> AU (zlato) >> Gotovina >>  BEZ Porezne
Daj objasni malo detaljnije di kupiš zlato i kako to radiš Cheesy
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
August 18, 2017, 08:03:57 AM
 #376

Daj objasni malo detaljnije di kupiš zlato i kako to radiš Cheesy

I mene ovo malo konkretnije zanima, ono sto ja kontam zadnje vrijeme je obzirom da Bitstamp daje mogucnost isplate u zlatu napraviti to preko njih. Fino direkt za btc uzeti zlata, dostave ti doma i miran si, ili skocis do Ljubljane pa podignes. Ništa nije otišlo preko računa, porezna je mirna. Poslje možeš to isto slato prodat za keš bez problema.

citiram: Nakon stručnog pregleda proizvoda od plemenitih metala u sjedištu tvrtke Moro, isplata će biti izvršena najkasnije u roku 3 radna dana na vaš transakcijski račun. Plaćanje gotovinom moguće je u okviru Zakona o SPNFT-u u iznosu do 105.000,00 kuna.

Dakle možeš prodat za keš bez problema do 105kkn.

Zanima me jedino šta šalju burze poreznoj vezano za isplatu u zlatu no čak se i to da riješiti, dakle direktno za btc kupiti od trgovine zlatom.
https://www.moro.hr/kupnja-investicijskog-zlata-bitcoin-om/
https://www.moro.si/

Mišljenja?
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 08:54:13 AM
 #377

Kupovina preko Bitstampa ili preko Moro je jedno te isto (Bitstamp i Moro su partneri), samo je jednostavnije preko Moro https://www.moro.si/morobitcoin/ ako si u Zagrebu ili okolici.
Zašto?
Zato jer prilikom narudžbe odabereš preuzimanje u Zagrebu, gdje se ne čeka dostava, niti treba ići u Ljubljanu. Nakon potvrde narudžbe kontaktirat će vas službenica iz Zagreba kada želite preuzeti narudžbu, na istom mjestu možete dogovoriti i otkup. Vrlo jednostavno i pouzdano, tj isprobano već mnogo puta.

Kod plaćanja se uzima market cijena BTC-a po Bitstampu, bez dodatnih naknada, što je ukupno kod otkupa razlika oko 3-4%, mislim da se teško može naći jeftiniji način dolaska do gotovine
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 18, 2017, 11:07:38 AM
 #378

[...] BTC >> AU (zlato) >> Gotovina >>  BEZ Porezne

To se samo odnosi na tu transakciju. A proreznoj će na kraju krajeva uvijek zanimati otkud vama te prihode da ste si priuštili to zlato...

Da, kod iznose ispod 105K Kuna to se ne javlja automatski poreznoj, ali - ponovo - to ne znaći da poreznoj - kada joj jednom padnete na vidu - neće zanimati vaši prihodi... (a kada se jednom sve ukupno prića o ozbiljnim svotama i te kako da ćete joj upasti na vidu).

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
lamelnaspojka
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 11:13:41 AM
 #379

[...] BTC >> AU (zlato) >> Gotovina >>  BEZ Porezne

To se samo odnosi na tu transakciju. A proreznoj će na kraju krajeva uvijek zanimati otkud vama te prihode da ste si priuštili to zlato...

Da, kod iznose ispod 105K Kuna to se ne javlja automatski poreznoj, ali - ponovo - to ne znaći da poreznoj - kada joj jednom padnete na vidu - neće zanimati vaši prihodi... (a kada se jednom sve ukupno prića o ozbiljnim svotama i te kako da ćete joj upasti na vidu).

Ti onda predlažeš da se fino prijavimo i to je to?
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
August 18, 2017, 11:24:27 AM
 #380

Kupovina preko Bitstampa ili preko Moro je jedno te isto (Bitstamp i Moro su partneri), samo je jednostavnije preko Moro https://www.moro.si/morobitcoin/ ako si u Zagrebu ili okolici.
Zašto?
Zato jer prilikom narudžbe odabereš preuzimanje u Zagrebu, gdje se ne čeka dostava, niti treba ići u Ljubljanu. Nakon potvrde narudžbe kontaktirat će vas službenica iz Zagreba kada želite preuzeti narudžbu, na istom mjestu možete dogovoriti i otkup. Vrlo jednostavno i pouzdano, tj isprobano već mnogo puta.

Kod plaćanja se uzima market cijena BTC-a po Bitstampu, bez dodatnih naknada, što je ukupno kod otkupa razlika oko 3-4%, mislim da se teško može naći jeftiniji način dolaska do gotovine

Da da znam da je Bitstamp u kombinaciji sa Moro, ali nekako mi se cini prakticnije preko bitstampa jer mogu prodat BTC i drzat USD pa ako padne kupit ponovo BTC a ako krene rast onda kupit zlato i povuc van...
Naravno trebalo bi znati prije toga kakve izvjestaje salje Bitstamp i kome  Smiley jer u suprotnom bolje direkt u HR kod Moro.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!