Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:39:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80442 times)
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 18, 2017, 11:25:09 AM
Last edit: August 18, 2017, 12:57:31 PM by sbogovac
 #381

[...] BTC >> AU (zlato) >> Gotovina >>  BEZ Porezne

To se samo odnosi na tu transakciju. A proreznoj će na kraju krajeva uvijek zanimati otkud vama te prihode da ste si priuštili to zlato...

Da, kod iznose ispod 105K Kuna to se ne javlja automatski poreznoj, ali - ponovo - to ne znaći da poreznoj - kada joj jednom padnete na vidu - neće zanimati vaši prihodi... (a kada se jednom sve ukupno prića o ozbiljnim svotama i te kako da ćete joj upasti na vidu).

Ti onda predlažeš da se fino prijavimo i to je to?

Ne, predlažem da:

1. dobro razmislite o svojoj osobnoj situaciji, o koju svotu prićamo, koji su rizici, dali vam se "isplati" itd. ; a onda - ako potrebno,
2. se jako dobro raspitate kod dobrog (specializiranog) knjigovodju kako to onda isvesti.

Kod mene osobno se radi o dugoroćnom i ozbiljnom poduzeću (vise d.o.o. preko više državama EU). Kada je porezna vidjela da ovaj "bivši nastavnik" si priuštio "malo širi život" (a sve EU baze podataka se malo po malo kopćaju, znaći vide koju nekretninu poseduješ, koja auta voziš itd...) su došli da me kontrolišu prije par godina. Bio sam JAKO SRETAN da sam ih lijepo mogao uputiti našem knjigovodju (a ja otišao sa velikim osmijehom do zubara na liječenje korijenskog kanala, čak se kontroler nasmijao)... sve prošlo OK.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
1715287182
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715287182

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715287182
Reply with quote  #2

1715287182
Report to moderator
1715287182
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715287182

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715287182
Reply with quote  #2

1715287182
Report to moderator
1715287182
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715287182

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715287182
Reply with quote  #2

1715287182
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715287182
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715287182

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715287182
Reply with quote  #2

1715287182
Report to moderator
1715287182
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715287182

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715287182
Reply with quote  #2

1715287182
Report to moderator
1715287182
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715287182

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715287182
Reply with quote  #2

1715287182
Report to moderator
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
August 18, 2017, 11:32:09 AM
 #382


To se samo odnosi na tu transakciju. A proreznoj će na kraju krajeva uvijek zanimati otkud vama te prihode da ste si priuštili to zlato...


Vjerujem da ljudi imaju i druge izvore prihoda a ne samo profit od BTC-a tako da obrazloziti otkuda novac za zlato je najmanji problem...
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 18, 2017, 11:46:00 AM
 #383

To se samo odnosi na tu transakciju. A proreznoj će na kraju krajeva uvijek zanimati otkud vama te prihode da ste si priuštili to zlato...
Vjerujem da ljudi imaju i druge izvore prihoda a ne samo profit od BTC-a tako da obrazloziti otkuda novac za zlato je najmanji problem...

To ovisi o više faktora (koliko zlata, koliki su ti prihodi i.t.d.). Ne tvrdim da je nemoguće, ali:

1. budite iskreni (barem prema sebi) i svesni kada tajite od poreznoj; tako da,

2. ako se odlućite da to radite imajte te odgovore spremne (a i da ste spremni za eventualne posledice).

A cijela diskusija o moralnost tajiti od poreza i.t.d. da još ne poćinem (ponovo)... 

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
August 18, 2017, 12:29:02 PM
 #384


To ovisi o više faktora (koliko zlata, koliki su ti prihodi i.t.d.). Ne tvrdim da je nemoguće, ali:

1. budite iskreni (barem prema sebi) i svesni kada tajite od poreznoj; tako da,

2. ako se odlućite da to radite imajte te odgovore spremne (a i da ste spremni za eventualne posledice).

A cijela diskusija o moralnost tajiti od poreza i.t.d. da još ne poćinem (ponovo)... 

Utaja poreza je zamjena bitcoina za zlato? Znaš da ljudi mogu kupiti bitcoin sada po 4300usd i za to odmah kupiti zlato? Što točno od poreza trebaju platiti u tom slučaju?
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 18, 2017, 12:50:32 PM
Last edit: August 18, 2017, 01:04:14 PM by sbogovac
 #385


To ovisi o više faktora (koliko zlata, koliki su ti prihodi i.t.d.). Ne tvrdim da je nemoguće, ali:

1. budite iskreni (barem prema sebi) i svesni kada tajite od poreznoj; tako da,

2. ako se odlućite da to radite imajte te odgovore spremne (a i da ste spremni za eventualne posledice).

A cijela diskusija o moralnost tajiti od poreza i.t.d. da još ne poćinem (ponovo)...  

Utaja poreza je zamjena bitcoina za zlato? Znaš da ljudi mogu kupiti bitcoin sada po 4300usd i za to odmah kupiti zlato? Što točno od poreza trebaju platiti u tom slučaju?

Na tu transakciju 0,00. A poreznoj uvijek interesira otkud tih 4.300US$ (na primijer, ako bi kupili 1 BTC)...

To su (ikada) bili prihodi (naslijedstvo, dar, rad, što god... ili mislite da će porezna da vijeruje da - ponovo, na primijer - 25 godina star student is RH ima 4.300US$ "štedjevine" od stipendije i svoj "rad" u McDonaldsu preko vikenda).

I na prihode se plaća porez...

Ne plaćat porez na prihode je utaja, da.

A molim vas ne vadite iz kontekst:

To se samo odnosi na tu transakciju. A proreznoj će na kraju krajeva uvijek zanimati otkud vama te prihode da ste si priuštili to zlato...
Vjerujem da ljudi imaju i druge izvore prihoda a ne samo profit od BTC-a tako da obrazloziti otkuda novac za zlato je najmanji problem...

To ovisi o više faktora (koliko zlata, koliki su ti prihodi i.t.d.). Ne tvrdim da je nemoguće, ali:

1. budite iskreni (barem prema sebi) i svesni kada tajite od poreznoj; tako da,

2. ako se odlućite da to radite imajte te odgovore spremne (a i da ste spremni za eventualne posledice).

A cijela diskusija o moralnost tajiti od poreza i.t.d. da još ne poćinem (ponovo)...  

Jer se sada "vrtimo u krug", a to je šteta i vašeg i mojeg vrijemena.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
August 18, 2017, 01:00:09 PM
 #386

Mene zanima slljedece. Kupiuum BTC za 100 Eura i prebacim na neki exchange. Ja tamo trgujem sa npr BTC i ETH. Meni to krene i recimo nakon 6 mjeseci ja sada imam BTC koji vrijedi 500 Eura i ja sa time kupim zlato. Kako meni sada porezna može nabit porez kada ja niti u jednom trenutku nisam imao FIAT? Onih 100 Eura na početku imam legalno od place, kasnije nisam BTC pretvarao u novac.

Ili ovo. Ja sam kupio BTC prije par godina za 10 Eura. On danas vrijedi 5000 Eura (karikiram) i ja time kupim zlato. Kako oni meni mogu oporezivati išta ako je išlo 10 Eura -> BTC -> 100g zlata.
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
August 18, 2017, 01:04:21 PM
 #387


Na tu transakciju 0,00. A poreznoj uvijek interesira otkud tih 4.300US$...

To su (ikada) bili prihodi (naslijedstvo, dar, rad, što god...) i na prihode se plaća porez...

Ne plaćat porez na prihode je utaja, da.

Dakle vrlo jednostavno, zakona se treba drzati a ne izmisljati ga.
I ne bih rekao da se na sve prihode plaća plaća porez, npr na prihode od zlata se ne plaća ništa, čak ni porez na kapitalnu dobit.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 18, 2017, 01:12:45 PM
 #388

Mene zanima slljedece. Kupiuum BTC za 100 Eura i prebacim na neki exchange. Ja tamo trgujem sa npr BTC i ETH. Meni to krene i recimo nakon 6 mjeseci ja sada imam BTC koji vrijedi 500 Eura i ja sa time kupim zlato. Kako meni sada porezna može nabit porez kada ja niti u jednom trenutku nisam imao FIAT? Onih 100 Eura na početku imam legalno od place, kasnije nisam BTC pretvarao u novac.

Ili ovo. Ja sam kupio BTC prije par godina za 10 Eura. On danas vrijedi 5000 Eura (karikiram) i ja time kupim zlato. Kako oni meni mogu oporezivati išta ako je išlo 10 Eura -> BTC -> 100g zlata.

Dva veoma interesantna primijerka. Ja bih rekao (moje osobno misljenje je):

1. Sve legalno i propisno. Sve dok držite BTC niste dužni nikakve prijave i.t.d. u RH.

2. Ja bih to - osobno - prijavio "privatno" u Nizozemskoj: 5000 Eura u "investicije" i na "kapitalnu dobit" bih platio 75 Eura poreza (na tu svotu). Sve legalno, i mogu potrošit 4915 Eura "dobit" bez sekiracije...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 18, 2017, 01:15:00 PM
 #389

[...]

Dakle vrlo jednostavno, zakona se treba drzati a ne izmisljati ga.
I ne bih rekao da se na sve prihode plaća plaća porez, npr na prihode od zlata se ne plaća ništa, čak ni porez na kapitalnu dobit.

Da, vrlo jednostavno; na prihode platite onaj porez koji se na te prihode odnosi i eventualno plaća.

Ali ako kupite zlato sa BTC onda vam prihodi znaći nisu bili "iz" zlata...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 01:44:44 PM
 #390

sbogovac ne mlati praznu slamu, ne miješaj doo sa fizičkim osobama, i bez argumenata ne komentiraj, ja još nisam pročitao tvoju repliku na zakone postavljene u prijašnjim postovima.
Nitko se tu ne pravi pametan i svatko gleda da ne daje ono što nije potrebno lihvarima i uhljebima.
Ne petljaj Nizozemsku, kapitalne dobiti i ine stvari sa BTC-om i zlatom.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 18, 2017, 02:23:04 PM
 #391

Mene zanima slljedece. Kupiuum BTC za 100 Eura i prebacim na neki exchange. Ja tamo trgujem sa npr BTC i ETH. Meni to krene i recimo nakon 6 mjeseci ja sada imam BTC koji vrijedi 500 Eura i ja sa time kupim zlato. Kako meni sada porezna može nabit porez kada ja niti u jednom trenutku nisam imao FIAT? Onih 100 Eura na početku imam legalno od place, kasnije nisam BTC pretvarao u novac.

Ili ovo. Ja sam kupio BTC prije par godina za 10 Eura. On danas vrijedi 5000 Eura (karikiram) i ja time kupim zlato. Kako oni meni mogu oporezivati išta ako je išlo 10 Eura -> BTC -> 100g zlata.

OK, čini se da se ovdje vrtimo ''u krug'' jer o temi raspravljaju oni koji nikad u životu nisu osobno platili porez niti su ikada bili u poreznoj, i ne razumiju kako porezna ''razmišlja'' i postupa.
Ono što vi mislite da je bitno i važno, za poreznu nije uopće relevantno ni važno.
Porezna služba RH ne postupa po ničijoj ''logici'' ni zdravom razumu već su dužni postupati po poreznom zakonu RH.
Po tom zakonu, se plaćaju porezi i ostali doprinosi, i to je jedini kriterij po kojem se porezna vodi, a ne po vašim ''razmišljanjima'' i pretpostavkama.
Dakle, ako ja primam plaću, moj poslodavac za mene plaća porez na dohoda, prirez i sve doprinose.
Ako radim honorarno, ili po ugovoru o djelu, ili sam samozaposlen i sl. ili primam drugi dohodak u tuzemstvu ili inozemstvu, tada sam po zakonu obvezan svaki takav prihod putem joppd obrasca prijaviti poreznoj u zakonskom roku od 8 dana, te platiti predujam poreza na dohodak, prirez i doprinose.
Da, u poreznom zakonu su predviđena i neke iznimke recimo uveli su paušal za iznajmljivače apartmana na moru ili nema poreza na transakcije sa zlatom i sl. no uopće nije problem u tome, ne razumijete što je problem.
Porezna ima uvid ne samo u vaše bankovne račune, već i u svaku prodaju ili kupnju bilo čega u RH, i kuća i stanova, auta, računala, iznajmljivanja apartmana...
Imaju i vlastiti računalni program u kojem traži bilo kakva ''odstupanja'' u prihodima i prijavljenoj imovini, u odnosu na obavljene transakcije.
Dakle, ako vi nemate prijavljenu nikakvu imovinu ili nema podataka da ste išta prodali, a nema podataka da imate i bilo kakvih drugih prihoda, od rada ili od kapitala, a porezna vidi da ste kupili auto, kuću, platili skupo ljetovanje, računalo i sl. jasno da će vas program ''izdvojiti'' i da će porezna pokrenuti provjeru odakle vam novci i da li imate neprijavljenih prihoda, na koje niste platili porez, niti ga prijavili.
Dakle, i tu je ključni dio cijele priče, da bi poreznoj mogli dokazati neki prihod, to možete samo na temelju vjerodostojne zakonske isprave a to može biti platna lista vašeg poslodavca, prodajni nalog vašeg brokera ili potvrda o vlasništvu nad dionicama središnje depositarne agencije, vlasnički list iz gruntovnice i kupoprodani ugovor, rješenje o nasljeđivanju...
Što ćete vi poreznoj moći pokazati kao vjerodostojnu ispravu u slućaju zarade od mininga ili bitcoina?
Screen shoot vašeg btc walleta ili broj transakcije?
Ne budite smiješni.
U poreznoj će vas ismijati i odrapiti vam kaznu zbog porezng prekršaja, jer imate neprijavljeni prihod kojeg ne možete dokazati vjerodostojnom zakonskom ispravom.
I naravno, po njihovoj procjeni, osim kazne morat ćete platiti i sve zaostatke predujma poreza na dohodak, prireza i doprinosa.
Dokle god se to ne promijeni, i naša država konačno ne uđe u 21. stoljeću, to će biti tako i vi ništa po tom pitanju ne možete učiniti.
Vi nemate pojma koliko sam se ja namučio dok sam poreznoj ''dokazao'' svoju zaradu sa Interneta, a radi se o puno jasnijoj i čistijoj stvari, honorarnoj zaradi od firme u inozemstvu, koja mi još redovno na email šalje isplatnice na ime i s obračunom,  a mogao sam pokazati i bankovni izvadak sa svim transakcijama i dokazima o uplatitelju...
Jedva sam ih nagovorio da bankovni izvadak domaće banke i isplatnicu sa obračunom iz inozemstva, prihvate kao vjerodostojne isprave i kao dokaz obavljenog posla i isplate.
A vi bi im zaradu sa bitcona dokazivali čime, slikom vašeg btc walleta? Smiley
Kada sam si išao isplaćivati bitcoin, nisam to smio raditi direktno već preko paypala, opet zbog vjerodostojne zakonske isprave koju će porezna prihvatiti kao dokaz porijekla novca.
Ukratko, na pitanje odakle vam novac, ako kažete od zlata, na slijedeće logično pitanje odakle vam prihodi da kupite zlato, nema načina da poreznoj dokažete porijeklo tog novca i  tu 'padate'' što god vi sada mislili o tome.
Osobno,netko iz porezne će možda i skužiti o čemu vi to pričate, ali simpatije su jedno a porezni zakon RH nešto sasvim drugo a porezna služba mora postupati po zakonu a ne po simpatijama.
Ovo je vrlo ozbiljna tema i molim vas da ne dijelite ovdje svoja vlastita, osobna razmišljanja i ideje i tako dovodite u zabludu druge, već da iznosite samo činjenice koje ste osobno provjerili i znate. Hvala na razumijevanju!

Jasno, postoji i mogućnost da novac od mininga i bitcoina uopće ne trošite i da ga, kao naši ''stari'' držite u slamarici ili zakopanog u vrtu ali koji je onda uopće smisao zarađivanja novca, ako ga ne možete slobodno trošiti?
Prijavite, platite porez i živite i trošite slobodno i bez briga zbog porezne Smiley





.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 18, 2017, 02:38:19 PM
 #392

sbogovac ne mlati praznu slamu, ne miješaj doo sa fizičkim osobama, i bez argumenata ne komentiraj, ja još nisam pročitao tvoju repliku na zakone postavljene u prijašnjim postovima.
Nitko se tu ne pravi pametan i svatko gleda da ne daje ono što nije potrebno lihvarima i uhljebima.
Ne petljaj Nizozemsku, kapitalne dobiti i ine stvari sa BTC-om i zlatom.

Pa da, i ne čitate baš:

[...]

Šta uopšte želite reći? Zaista nas želite ubijediti da će RH odustati od poreza na dohodka zato što su neke transakjcije oslobodjene od poreza?

Nemojte molim vas biti nit smiješni nit naivni. Ako se želite zajebavat sa poreznom samo izvolite. Ali molim vas radite to na svoj raćun i na svoj rizik i ne uvaljujte ovdje nevine ljude u - potencijanlo - jako ozbiljne probleme.

Zakon o porezu na dohodak je sasvim jasan (pogotovo Članak 11 i dalje). Ali vi ponovo miješate transakcije i dohodak...

Pokušat ću vam objasniti sa jednostavnim primijerkom: ako se vi "bavite" sa kupovinom i prodajom rabljenih automobila onda je vaša kupovna cijena oslobodjena od poreza na dodatne vrijednosti (PDV, jer je na novom automobilu plaćen PDV). Kada ga vi prodate samo ste obavezni da naplatite PDV na razliku izmedju kupovne i prodajne cijene (vašu "dodatnu vrijednost"). Ali to ne znaći da na kraju fiskalne godine ne trebate prijavit svoj dohodak na taj posao (i platit porez i.t.d. na taj dohodak), samo zato što su transakcije izmedju vas i prodavca automobila bile oslobodjene od poreza...

PS. Ovo je jako jednostavan primjerak, znam da PDV na rabljena osobna automobila ovisi o više faktora ali se o tome ne radi u ovoj diskusiji.

Ali da, vijerujem da vam se sve promiješalo... Komplikana stvar; porezi (množina)...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 03:02:29 PM
 #393

Stvarno ne želim više borit se sa vjetrenjačama, nema smisla.
Ostavljam info u mojim postovima pa kome paše neka ga koristi, tko voli platit poreze neka plati, bit će čobanima više.

p.s. 2009 je btc zaživio, ja ga koristim od polovice 2010, još dok je bio par centi, koliko sam zaradio u tih 7 godina, mnogo...
Platit ću porez na nešto što naša država ne priznaje, neću, tko hoće samo naprijed.

Samo zapamtite, nikad prebacit novac na račun, to neka rade ovi što zarađuju na internetu.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 18, 2017, 03:10:36 PM
 #394

Stvarno ne želim više borit se sa vjetrenjačama, nema smisla.
Ostavljam info u mojim postovima pa kome paše neka ga koristi, tko voli platit poreze neka plati, bit će čobanima više.

p.s. 2009 je btc zaživio, ja ga koristim od polovice 2010, još dok je bio par centi, koliko sam zaradio u tih 7 godina, mnogo...
Platit ću porez na nešto što naša država ne priznaje, neću, tko hoće samo naprijed.

Samo zapamtite, nikad prebacit novac na račun, to neka rade ovi što zarađuju na internetu.

Tvoj izbor i tvoj rizik.
Ali da bi ostao ''ispod radara'' porezne ne samo da ne smiješ prebacivati novac na bankovne račune već ne bi smio ni trošiti, bar ne neke veće iznose, jer onda moraš, zbog nesrazmjera prihoda i troškova, dokazivati porijeklo novca.
Pa, razmisli, ako ne smješ koristiti bankovne račune, i ako ne smiješ ni trošiti neke veće iznose, koliko ti to sve ima uopće smisla, i što će ti zapravo novac kojeg ne smiješ trošiti Smiley


.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 03:24:37 PM
 #395


p.s. 2009 je btc zaživio, ja ga koristim od polovice 2010, još dok je bio par centi, koliko sam zaradio u tih 7 godina, mnogo...
Pa, razmisli, ako ne smješ koristiti bankovne račune, i ako ne smiješ ni trošiti neke veće iznose, koliko ti to sve ima uopće smisla, i što će ti zapravo novac kojeg ne smiješ trošiti Smiley

Brojke neka ostanu tebi na maštu....
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 18, 2017, 03:51:38 PM
 #396


p.s. 2009 je btc zaživio, ja ga koristim od polovice 2010, još dok je bio par centi, koliko sam zaradio u tih 7 godina, mnogo...
Pa, razmisli, ako ne smješ koristiti bankovne račune, i ako ne smiješ ni trošiti neke veće iznose, koliko ti to sve ima uopće smisla, i što će ti zapravo novac kojeg ne smiješ trošiti Smiley

Brojke neka ostanu tebi na maštu....

Mene tvoje brojke uopće ne zanimaju ali poreznu hoće, u trenutku kada vrijednost tvoje imovine ili napravljenih troškova pređe vrijednost službeno prijavljenih prihoda.
U poreznoj ne vole maštati već se radije drže slova zakona a oni koji maštaju otkriju da je to jako skupi sport Smiley

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
August 18, 2017, 03:52:59 PM
 #397

Zar nije jeftinije porez platiti u Njemackoj di je samo 25% pošto nema duplog oporezivanja? Jeftinije nego bruto kod nas.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 18, 2017, 03:54:49 PM
 #398

Zar nije jeftinije porez platiti u Njemackoj di je samo 25% pošto nema duplog oporezivanja? Jeftinije nego bruto kod nas.

Možeš ako u Njemačkoj imaš prijavljeno boravište ili prebivalište minimalno 6 mjeseci i 1 dan u godinu dana.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
dugidox
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 67
Merit: 0


View Profile
August 18, 2017, 04:12:14 PM
 #399


p.s. 2009 je btc zaživio, ja ga koristim od polovice 2010, još dok je bio par centi, koliko sam zaradio u tih 7 godina, mnogo...
Pa, razmisli, ako ne smješ koristiti bankovne račune, i ako ne smiješ ni trošiti neke veće iznose, koliko ti to sve ima uopće smisla, i što će ti zapravo novac kojeg ne smiješ trošiti Smiley

Brojke neka ostanu tebi na maštu....

Mene tvoje brojke uopće ne zanimaju ali poreznu hoće, u trenutku kada vrijednost tvoje imovine ili napravljenih troškova pređe vrijednost službeno prijavljenih prihoda.
U poreznoj ne vole maštati već se radije drže slova zakona a oni koji maštaju otkriju da je to jako skupi sport Smiley


Vođeni tvojom logikom, mi obični neupućeni puk bi trebali nakon svakog podizanja gotovine na BTC bankomatu otići pravac u poreznu i platiti porez na prihod...
Rekli bi ti naši susjedi, idi bre pa se leči.
To što ti moraš jer nemaš drugog načina da prebaciš novac u HR jer dobivaš inozenmnu doznaku ne znači da svi moraju pravac u poreznu, a jbg, netko mora i porez platit Wink
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 18, 2017, 04:31:20 PM
 #400


p.s. 2009 je btc zaživio, ja ga koristim od polovice 2010, još dok je bio par centi, koliko sam zaradio u tih 7 godina, mnogo...
Pa, razmisli, ako ne smješ koristiti bankovne račune, i ako ne smiješ ni trošiti neke veće iznose, koliko ti to sve ima uopće smisla, i što će ti zapravo novac kojeg ne smiješ trošiti Smiley

Brojke neka ostanu tebi na maštu....

Mene tvoje brojke uopće ne zanimaju ali poreznu hoće, u trenutku kada vrijednost tvoje imovine ili napravljenih troškova pređe vrijednost službeno prijavljenih prihoda.
U poreznoj ne vole maštati već se radije drže slova zakona a oni koji maštaju otkriju da je to jako skupi sport Smiley


Vođeni tvojom logikom, mi obični neupućeni puk bi trebali nakon svakog podizanja gotovine na BTC bankomatu otići pravac u poreznu i platiti porez na prihod...
Rekli bi ti naši susjedi, idi bre pa se leči.
To što ti moraš jer nemaš drugog načina da prebaciš novac u HR jer dobivaš inozenmnu doznaku ne znači da svi moraju pravac u poreznu, a jbg, netko mora i porez platit Wink

Realno, ako podižeš i trošiš neke male iznose tipa 100,200 kn i sl. to poreznoj sigurno neće biti zanimljivo, niti će imati vremena da se time bave.
No, ako sa svojim btc planiraš kupiti kuću ili stan, auto, novo računalo i sl. a nemaš prihode koji pokrivaju takvo trošenje, porezna će se sigurno zaintersirati za tebe Smiley
Uostalom, ovo je topic o porezu i kako ga prijaviti i platiti a ne o poreznoj utaji i kako ne platiti porez.
U ovom drugom slućaju, raspravljali bi o tome kako prekršiti zakon i tada bi moderator ovog foruma bio obvezan da zatvori ovaj topic i onemogući takvu raspravu, koja ne pripada ovdje.
Ja imam i drugih prihoda na Internetu, ne samo honorarni rad već i pasivnu zaradu, ali s obzirom da se radu o značajnim iznosima uopće se ne mislim ''igrati'' s neprijavljivanjem poreza i tako sebe dovesti u ozbiljne probleme sa zakonom.
Ti radi po svojoj savijesti ali nemaš pravo druge dovoditi u zabludu tvrdnjama da porez ne treba plaćati.
Budi iskren i reci ono što je svima očigledno ovdje, da znaš da po zakonu porez moraš platiti ali ne želiš.
Stvari uvijek treba nazvati pravim imenom, a kršenje zakona je kršenje zakona, bez obzira koliko se ti trudio ''moralizirati'' oko toga ili to opravdati.



.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!