Bitcoin Forum
May 22, 2024, 06:53:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ingiltereden Ucakla Miner Goturmek  (Read 2118 times)
memobg94 (OP)
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
August 14, 2015, 03:31:15 AM

arkadaslar merhaba sizlere bir sorum olucak bitmainden ingiltereye 6-7 adet s5 siparisi vermeyi dusunuyorum bulgaristana gidecegim sizce kargo ilemi yoksa ucakta bavulumda goturebilirmiyim

kriptolu felan diye urunun sinirda bir sorun cikartma olasiligi varmi daha onceden yurtdisindan getirmis olanlar vardir belki turkiyeye degil bulgaristana goturecegim

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
August 15, 2015, 04:45:19 PM

Gümrük sıkıntısı olmasa bile 6-7 adet S5'i bavula sığdırabileceğinizi sanmıyorum.

Dimensions: 298 mm x 137 mm x 155 mm

Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 15, 2015, 09:39:29 PM

Aynı zamanda kutusuyla zannediyorum 3.5-4 kilo arası. Uluslararası uçuşlarda 23 kilo sınırı oluyor diye biliyorum.

cogabonito
Sr. Member

Activity: 240

View Profile
August 16, 2015, 05:29:37 PM

Aynı zamanda kutusuyla zannediyorum 3.5-4 kilo arası. Uluslararası uçuşlarda 23 kilo sınırı oluyor diye biliyorum.

S5+'ların tanesi 11 kilo ağırlığında. 6 adet alınırsa 66 kilo eder. Bunu kabile olarak seyahat etmiyorsanız yanınızda götürmeniz imkansız. Kargo ücretinin de yüksek tutacağı aşikar. Her anlamda çalıştırmasını geçtim, taşıması bile masraflı.

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 16, 2015, 05:43:47 PM

S5+'ların tanesi 11 kilo ağırlığında. 6 adet alınırsa 66 kilo eder. Bunu kabile olarak seyahat etmiyorsanız yanınızda götürmeniz imkansız. Kargo ücretinin de yüksek tutacağı aşikar. Her anlamda çalıştırmasını geçtim, taşıması bile masraflı.

İyi de adam s5 demiş, s5+ dememiş ki. Cheesy

cogabonito
Sr. Member

Activity: 240

View Profile
August 16, 2015, 05:47:09 PM

Doğru, ben yeni çıktığı için S5+ almayı düşünüyor sandım. Yenisi çıkmışken eskisini almak istemesi aklıma yatmamışsa demek. Smiley

S5'lerin tanesi 4.2 kg ağırlığında.

memobg94 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 16, 2015, 10:29:12 PM

Doğru, ben yeni çıktığı için S5+ almayı düşünüyor sandım. Yenisi çıkmışken eskisini almak istemesi aklıma yatmamışsa demek. Smiley

hocam gercekten kacgundur bunu gormemistim cok sagolun ne zaman s5+ cikti  7722 ghz 2300 dolar suan 2tane s5+ siparisi verecegim gercekten direk bulgaristana kargo sorucam ilk once gonderebiliyorlarmi diye birde s5+ powersupply dahilmi acaba
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
August 16, 2015, 10:33:34 PM

hocam gercekten kacgundur bunu gormemistim cok sagolun ne zaman s5+ cikti  7722 ghz 2300 dolar suan 2tane s5+ siparisi verecegim gercekten direk bulgaristana kargo sorucam ilk once gonderebiliyorlarmi diye birde s5+ powersupply dahilmi acaba

Itop 8 Ağustosta satışa başladı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1146965
Bunun üzerine Bitmain 14 Ağustosta resmi olarak satışı duyurdu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1152746

Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 16, 2015, 11:01:25 PM

Power supply dahil değil. 3400 watt, 24 pci-e girişi istiyor. Zannediyorum 8'li girişi olan 3 adet 1200'lük gold psu anca işini görür. Bulgaristan'a sipariş gönderiyorlar. VAT ödemen lazım sadece, bir de tabii kargo.

memobg94 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 17, 2015, 03:42:19 AM

vat noluyordu hocam Cheesy baktim kargo ucreti dhl ile 140 dolara geliyor 1adeti  yani bana tam 3 adet makinanin maliyeti nolur acaba hocam tum maliyetleriyle bunun hesabini nasil yapmamiz gerekiyor
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 17, 2015, 06:27:08 AM

vat noluyordu hocam Cheesy baktim kargo ucreti dhl ile 140 dolara geliyor 1adeti  yani bana tam 3 adet makinanin maliyeti nolur acaba hocam tum maliyetleriyle bunun hesabini nasil yapmamiz gerekiyor

Hocam Avrupa'da yaşıyorsun, bilmiyor musun VAT'ı? Tongue Bir nevi KDV, value added tax. Bulgaristan için %20 imiş. Yani kargo hariç faturanın yüzde yirmisini gümrük vergisi olarak vereceksin. Bizdeki gibi ufak tefek yok kağıt masrafıydı falan var mı bilmiyorum.

twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
August 17, 2015, 07:22:45 AM

Hocam Avrupa'da yaşıyorsun, bilmiyor musun VAT'ı? Tongue Bir nevi KDV, value added tax. Bulgaristan için %20 imiş. Yani kargo hariç faturanın yüzde yirmisini gümrük vergisi olarak vereceksin. Bizdeki gibi ufak tefek yok kağıt masrafıydı falan var mı bilmiyorum.
bu arkadas avrupa birliği icerisinde.avrupa birligi içinde vergi olmayadabilir.bence araştırsın.avrupa birliği icinde serbest dolasım varken alısverişte tax varsa komik olur.
Starin
Sr. Member

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 17, 2015, 07:25:56 AM

bu arkadas avrupa birliği icerisinde.avrupa birligi içinde vergi olmayadabilir.bence araştırsın.avrupa birliği icinde serbest dolasım varken alısverişte tax varsa komik olur.

Abi AB içinde yok zaten tax, ancak VAT var, tıpkı KDV gibi. Imported goods'da da geçerli oluyor bu. Şurada genel bilgi: https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_value_added_tax

İthal edilen mallar: https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_value_added_tax#Importation_of_goods

twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
August 17, 2015, 07:31:07 AM

Abi AB içinde yok zaten tax, ancak VAT var, tıpkı KDV gibi. Imported goods'da da geçerli oluyor bu. Şurada genel bilgi: https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_value_added_tax

İthal edilen mallar: https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_value_added_tax#Importation_of_goods
oda vergi sonucta. baya sacma bir kuralmış ya.avrupa içinde çogu yer arabayla yarım saat 1 saat ülke değiştirmek.gerçi aklıma bir fikir geldi herkes böle yapar bu vergide olmasa.
alırsın ingiltereden bulgaristanın bi koyune yollatırsın tr ye yakın.sınırdan arabayla geçersin 10tane minerla bide benzin deposunu fullersin trde herbirinden 200dolar kar etsen 2bin dolar günlük revenue yapar.hiç fena para değil.yapan olmadığına göre kesin vergi alıyorlardır Smiley
memobg94 (OP)
Newbie
*

View Profile
August 19, 2015, 03:11:43 AM

anladim hocam peki mineri kendim alip gotursem ingiltereye kargolatip gotursem daha ucuza gelmis olur  heralde veya amazondan yada ebaydan alabilirim
Pages: [1]
  Print  

Jump to: