Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:15:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: BTCXchange, forum oficial. Primul Bitcoin exchange din Romania!  (Read 34508 times)
s.trui
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
August 19, 2015, 02:36:34 PM
 #21

Voi ați văzut ca preț da pe un BTC 1 = 910.73 RON.. Mai repede îl vând pe https://localbitcoins.com decât aici si îmi ajunge in 2 minute nu 48 de ore sa fim serios bătaie de joc pe localbitcoin e 1 BTC = 916 RON....
1714770941
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714770941

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714770941
Reply with quote  #2

1714770941
Report to moderator
1714770941
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714770941

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714770941
Reply with quote  #2

1714770941
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714770941
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714770941

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714770941
Reply with quote  #2

1714770941
Report to moderator
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
August 19, 2015, 03:51:42 PM
 #22

Pentru moment este nevoie de 6 confirmari.  Pe viitor vom scadea numarul necesar de confirmari.

Si noi la BTCXpay (serviciul de plati) aveam 0 confirmari. Din pacate inca din motive de securitate capabilitate de "0 confirmari" nu este disponibila.


In sfarsit au ajuns,dupa a 4 confirmare.
Cred ca ar fi ideal sa trimiteti si un mail la client,genu ati primit 0.3 btc echivalentul la 400 lei(un exemplu)
Oricum imi place plataforma,felicitari inca o data.
vladnistor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
August 19, 2015, 04:08:23 PM
Last edit: August 19, 2015, 04:31:53 PM by vladnistor
 #23

N-am folosit niciodata acest exchange, prefer sa tranzactionez afara. Mai rapid, mai ieftin, mai lichid, etc.
Ma intreb insa cum puteti sa aveti venituri de doar 270 lei in 2014 sau 1 leu in 2013.

Update: Proof of reserves?

Update 2: M-am uitat si eu pe site-ul Ministerului de Finante, sa vad cine sunteti:


Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
August 19, 2015, 05:40:34 PM
 #24

OK,inteleg treaba cu 6 confirmari de moment.
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
August 19, 2015, 07:14:52 PM
 #25

Salut !

Ma bucur sa aflu ca ati redeschis siteul.
Am colaborat si in trecut cu BTCXchange si am fost multumit: atat banii cat si BTC au ajuns la timp.
Mult noroc in continuare !

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
August 20, 2015, 09:06:42 AM
 #26

Buna ziua,

Am fost multumit sa colaborez cu voi in trecut. Sper sa fie tot asa:)
Am gasit pe site-ul http://goanadupabitcoin.ro/ pe cei de la bit2me si platesc mai bine pe bitcoin.

Oricum, vroian sa va salut si sa urez succes in continuare!


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
August 20, 2015, 11:55:51 AM
 #27

Va multumesc pentru increderea acordata!
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
August 20, 2015, 11:57:00 AM
 #28

Firma pe care am inceput din nou BTCXchange este o firma mai veche fara activitate caruia i-am schimbat domeniul de activitate in platforma de BTC.


N-am folosit niciodata acest exchange, prefer sa tranzactionez afara. Mai rapid, mai ieftin, mai lichid, etc.
Ma intreb insa cum puteti sa aveti venituri de doar 270 lei in 2014 sau 1 leu in 2013.

Update: Proof of reserves?

Update 2: M-am uitat si eu pe site-ul Ministerului de Finante, sa vad cine sunteti:


vladnistor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
August 20, 2015, 12:27:26 PM
 #29

Firma pe care am inceput din nou BTCXchange este o firma mai veche fara activitate caruia i-am schimbat domeniul de activitate in platforma de BTC.


N-am folosit niciodata acest exchange, prefer sa tranzactionez afara. Mai rapid, mai ieftin, mai lichid, etc.
Ma intreb insa cum puteti sa aveti venituri de doar 270 lei in 2014 sau 1 leu in 2013.

Update: Proof of reserves?

Update 2: M-am uitat si eu pe site-ul Ministerului de Finante, sa vad cine sunteti:



Asta am vazut si eu, era ceva cu extraterestrii inainte. Si datoriile de 1 milion de euro ce e cu ele?

Aveti o hartie de la banca pentru contul separat in care tineti banii clientilor si ca stie ca sunt banii clientilor si ca nu poate fi executat de catre cineva daca nu platiti datoria?

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
August 20, 2015, 01:10:40 PM
Last edit: August 20, 2015, 02:20:21 PM by im0rtel
 #30

horica a facut datorii imense pe fosta lui firma , alienconcept . a avut contracte cu polonezii si le-a dat tzeapa alora. ei s-au suparat si l-au dat in judecata .
milionul ala de lei e practic ce trebuie sa dea el inapoi dar nu o sa aiba de unde. oamenii care o sa bage banii in taraba lui o sa se trezeasca cu sechestru pana plateste asta datoriile.
sau mai rau o sa fie platite datoriile din ce au depus clientii . tu iti dai seama in ce rahat s-a bagat ? mai important iti dai seama cum o sa dispara banii clientilor din cont ?
sa vezi ce sechestru o sa-i puna anaful pe valorile clientilor...
horica , raspunde la intrebarile mele adresate mai devreme , de ce te fofilezi ? doar stii ca esti cu musca pe caciula.
BitofaN1
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 177
Merit: 100


View Profile
August 20, 2015, 02:10:42 PM
 #31

Cu ce banca/banci lucrati?
Cat dureaza procesarea unui transfer bancar de la /inspre ING bank, sa spunem?
Aveti autentificare 2FA la conturile utilizatorilor? 
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
August 20, 2015, 04:25:51 PM
 #32

Banca cu care lucram este Intesa Sanpaolo din Oradea. Timpul depinde de locul si ora la care faceti transferul. Transferul de la o alta sucursala a bancii Intesa se face in cateva ore. Daca insa faceti transferul de la alte banci acesta va ajunge in contul dumneavoastra a doua zi. Daca transfeul este facut pana in ora 12 poate ajunge si in aceeasi zi, depinde de operativitatea bancilor.

Avem doua modalitati de 2fa. Yubikey (https://www.yubico.com/products/yubikey-hardware/) sau Google Authenticator.


Cu ce banca/banci lucrati?
Cat dureaza procesarea unui transfer bancar de la /inspre ING bank, sa spunem?
Aveti autentificare 2FA la conturile utilizatorilor? 
vladnistor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
August 21, 2015, 09:07:50 AM
 #33

Firma pe care am inceput din nou BTCXchange este o firma mai veche fara activitate caruia i-am schimbat domeniul de activitate in platforma de BTC.


N-am folosit niciodata acest exchange, prefer sa tranzactionez afara. Mai rapid, mai ieftin, mai lichid, etc.
Ma intreb insa cum puteti sa aveti venituri de doar 270 lei in 2014 sau 1 leu in 2013.

Update: Proof of reserves?

Update 2: M-am uitat si eu pe site-ul Ministerului de Finante, sa vad cine sunteti:



Asta am vazut si eu, era ceva cu extraterestrii inainte. Si datoriile de 1 milion de euro ce e cu ele?

Aveti o hartie de la banca pentru contul separat in care tineti banii clientilor si ca stie ca sunt banii clientilor si ca nu poate fi executat de catre cineva daca nu platiti datoria?

Deci cum e cu datoriile si cu banii pe care ii depun la banca? Sa inteleg ca risc sa fie luati de recuperatori?

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
vladnistor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
August 21, 2015, 09:28:15 AM
 #34

horica a facut datorii imense pe fosta lui firma , alienconcept . a avut contracte cu polonezii si le-a dat tzeapa alora. ei s-au suparat si l-au dat in judecata .
milionul ala de lei e practic ce trebuie sa dea el inapoi dar nu o sa aiba de unde. oamenii care o sa bage banii in taraba lui o sa se trezeasca cu sechestru pana plateste asta datoriile.
sau mai rau o sa fie platite datoriile din ce au depus clientii . tu iti dai seama in ce rahat s-a bagat ? mai important iti dai seama cum o sa dispara banii clientilor din cont ?
sa vezi ce sechestru o sa-i puna anaful pe valorile clientilor...
horica , raspunde la intrebarile mele adresate mai devreme , de ce te fofilezi ? doar stii ca esti cu musca pe caciula.

Milionul e de euro  Wink

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
August 21, 2015, 10:40:44 AM
 #35

1. Responsabilitatea firmelor nu se transfera de la o firma la alta. Implicit daca ar exista o datorie pe o firma nu s-ar muta pe firma BTCXchange chiar daca ar avea acelasi patron.
2. Nu exista datorii restante catre nici un partener. Acestea sunt minciuni nefondate. Puteti cauta pe internet, informatia este publica, nu exista nici un proces in care firmele pe care le conduc sa fie PARATI in legatura cu eventuale creeante.
3. Firma care a produce automatele de parcare din contractul de Polonia este Alien Concept. Aceste contract este finalizat si functional toate echipamentele functionand in parametrii normali. Nefunctionarea sau despagubirile despre care vorbiti sunt din nou MINCIUNI.   Alien Concept si-a onorat contractul de peste 1.5 mil euro si  urmeaza o extindere in alte zone ale Poloniei. Atasez linkuri din presa locala din Polonia.

http://www.fakt.pl/katowice/parkomaty-tylko-na-gotowke,artykuly,546821.html

http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/parkomat-skup-stanal-na-placu-miarki-automaty-zostana,2467643,artgal,t,id,tm.html

http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/w-katowicach-dzialaja-juz-parkomaty-w-centrum-zastapia,3381132,artgal,t,id,tm.html


Aceste minciuni sunt a fostilor angajati si colaboratori pe care Ivan Lucian i-a adus in fostul BTCXchange. Desi situatia altor contracte nu are nici o relevanta fata de firma care gestioneaza BTCXchange am dorit sa va raspund la aceste intrebari.

4. Firma  care gestioneaza platforma BTCXchange dupa modificarea domeniului de activitate a ramas doar in domeniul BITCOIN, banii clientilor cat si BTC-ul sunt in siguranta. Cont clienti si Cold Storage.  Va astept sa tranzactionati cu incredere.

Cu stima,
CEO BTCXchange
Horea Vuscan


im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
August 21, 2015, 12:12:57 PM
Last edit: August 22, 2015, 09:47:53 AM by im0rtel
 #36

horica , cum indraznesti sa spui ca sunt minciuni cand oamenii iti arata datele firmei direct de la ministerul de finante?  figurezi cu datorii de un milion de euro . trezeste-te la realitate . esti dator vandut.
vuscanele, ai avut o firma prin 2006 si ia-i schimbat domeniul de activitate si asa a aparut btcxchange. daca nu sunt eu aici sa spun lucrurilor pe nume , nu o face nimeni. doar nu credeti ca o sa va spuna vuscan adevarul. zice si el asa , cate o frantura care suna bine pentru el. ori minciuni directe de genul : nu e adevarat ce vedeti pe hartia de la ministerul de finante . ori franturi de adevar de genul : am schimbat activitatea fostei firme. da  ai schimbat activitatea , si ce ? asta te scapa de datorii si de anaf ? cat de prosti iti inchipui ca sunt oamenii sa o muste ?

referitor la contractul cu polonia :
Ai facut automatele alea cu o vopsea de calitate inferioara si au inceput sa se scorojeasca. ti le-au trimis polonezii inapoi sa ti le dai de cap . esti varza ca patron . ultimul distrus .
voi auziti cum singur admite ca a incasat 1.5 milioane din contractul cu polonia ? banii aia i-a facut pe spatele unui agent de vanzari pe nume Vidican si pe spatele lui Naphex , care s-a ocupat de infrastructura. Ala s-a dus si a facut totul sa fie bine cu polonezii . Dupa ce s-a vazut vuscan cu banii in cont stiti ce i-a facut lui Vidican ? L-a terorizat pe saracul om pana si-a dat ala demisia din firma mafiotului. Acum Vidican lucreaza la alta firma si blesteama oricand aude de numele lui horica.
Ghiciti cine o sa le dea inpoi banii polonezilor dupa ce le-a dat el tzeapa cu automatele lui stricate . credeti ca o sa dea el inapoi banii polonezilor ? bineinteles ca nu . voi o sa platiti . o sa va puna anaful sechestru pe bani ca sa isi recupereze datoriile. vuscanul e ingropat in procese pierdute . este o lichea terminata si spera sa il salvati .ce trebuie sa faceti voi este sa ii dati un sut sa se duca din gaura din care a venit lighioana asta mancatoare de suflete.
Apropo , vedeti ca el genereaza volum fals pe site zilnic. distrusul se joaca singur cu orderbookul sperand ca cineva pune botul.
Buyer beware !
ps : corect vladnistor . milionul e de euro .
vladnistor
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100

CEO, CoinFlux


View Profile WWW
August 21, 2015, 01:40:37 PM
Last edit: August 21, 2015, 01:57:10 PM by vladnistor
 #37

Se pare ca este o treaba intortocheata aici. Certificatul de securitate este emis pe o firma (BTC X CHANGE SRL, 18581542), iar pe site zice ca activitatea are loc pe alta firma (BTC X CHANGE TRADING SRL, 19753999).

Eu am verificat BTC X CHANGE SRL, 18581542 la Finante, presupunand ca nu poti sa inregistrezi SSL certificate pe o firma, si sa iti desfasori activitatea pe alta. Apoi am vazut ca pe site scrie ca e alta firma, BTC X CHANGE TRADING SRL, 19753999. Vad ca domeniul btcxchange.ro este inregistrat pe persoana fizica. Se pare ca cei care au emis certificatul nu si-au facut treaba.

BTC X CHANGE TRADING SRL, 19753999 intr-adevar nu avea datorii la sfarsitul anului trecut, cum spune si Horea.

[img=http://s1.postimg.org/q80vqktxn/dfsdf.jpg]
[img=http://s10.postimg.org/yukt5nkmd/hghhjg.jpg]

Cine e defapt contrapartea?

Cumparam si vindem Bitcoin, Ether, Litecoin prin transfer bancar. https://coinflux.com.
Bitrated user: vnistor.
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
August 21, 2015, 01:49:44 PM
 #38

Atata timp cat  nu a tepuit nici un client de la btxchange nu inteleg tot felul de comentari,
Pt mine pana la proba contrarie btcxchange este de nota 10 cam lent dar pt Romania mere,
Admin ar trebui sa lasi sa se vorbeasca exclusiv despre btcxchange nu despre alte kkturi:)
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
August 21, 2015, 01:55:11 PM
 #39

btcxchange srl e firma pe care a avut activitate exchangeul pana sa inchida in iarna. e firma facuta in 2006 transformata in exchange in dec. 2013. firma pe care figureaza cu datorii de 1 milion de euro.

btcxchange trading srl e o firma noua bagata la inaintare acum cand a redeschis.

ssl ul ala de la globalsign e de pe exchangeul vechi . dar in prostia lui incearca sa il foloseasca pe firma noua. e prea zgarcit sa ia altul.

acum intrebarea este : cum a reusit sa faca datoria asta pe exchangeul vechi ? ce tzeapa a invartit?

bitphone : a tzepuit oameni . stiu un caz care a pierdut 6 bitcoini. A incercat sa isi recupereze banii dar horea nu i-a mai dat spunandu-i sa aduca dovezi ca avea banii.

el insusi spune ca a avut mii de claimuri dupa ce a pus anuntul de inchidere si din alea doar cativa si-au primit banii inapoi.

bineinteles ca au fost claimuri false dar sigur au fost si claimuri adevarate la care vuscan le-a bagat-o pe aia cu : dovada sau nu s-a intamplat.




BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
August 21, 2015, 02:06:53 PM
 #40

Atata timp cat  nu a tepuit nici un client de la btxchange nu inteleg tot felul de comentari,
Pt mine pana la proba contrarie btcxchange este de nota 10 cam lent dar pt Romania mere,
Admin ar trebui sa lasi sa se vorbeasca exclusiv despre btcxchange nu despre alte kkturi:)
Sunt de acord, nu uita ca exista un caz in rezolvare din partea unui client btcxchange, persoana care am cunoscut-o recent. Pana nu se rezolva, nu se poate oferi nota 10.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!