Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:15:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Care este a doua moneda FIAT pe care ati dori sa o puteti tranzactiona pe BTCXchange.ro
EUR
USD

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]  All
  Print  
Author Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official!  (Read 36285 times)
sandpiper
Member
**
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 10


View Profile
December 05, 2017, 10:03:34 PM
 #381


Concluzii:

Bitcoin Romania - Cel mai rapid, responsiv, chiar m-au sunat sa ma intrebe daca totul a fost ok si m-au rugat sa ii sun daca am vreo nelamurire si intampin vreo problema;
Dezavantaj - cel mai prost curs din cele 3 (toate 3 au cursul de schimb mult mai mare decat exchange-urile din afara), walletul lor are un comision de retragere horror de 1%

Coinflux - Rapid, responsivi. Ca avantaj, pentru cine se grabeste, au wallet in fiat. Poti depune banii din timp (gratuit) si sa cumperi rapid oricand vrei fara sa astepti transferuri bancare
Dezavantaj - au o reputatie proasta din cauza gestionarii foarte gresite a unui caz de retragere fiat, au facut un gest horror, ingrozitor si gratuit, pentru care nu i-as folosi niciodata pentru retragere fiat, amanunte aici  https://bitcointalk.org/index.php?topic=1629927.60

BTCXChange - Am inceput cu ei, termin cu ei. Din pacate nu am avut ocazia sa le testez platforma, deci nu pot da feedback. Experienta customer support nasoala, cont neverificat de o saptamana, fara comunicare de nici un fel din partea lor de 5 zile!


Good to know, Sospiro. Care dintre cele de mai sus tranzactioneaza non-stop? Ma gandesc la situatia in care faci/ceri plata intrabancar (ING, BT) si teoretic se crediteaza instantaneu contul bancar. E vreunul de mai sus care sa faca tranzactia la 02:00 AM?
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714860935
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714860935

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714860935
Reply with quote  #2

1714860935
Report to moderator
1714860935
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714860935

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714860935
Reply with quote  #2

1714860935
Report to moderator
Sospiro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
December 06, 2017, 12:57:41 PM
 #382


Concluzii:

Bitcoin Romania - Cel mai rapid, responsiv, chiar m-au sunat sa ma intrebe daca totul a fost ok si m-au rugat sa ii sun daca am vreo nelamurire si intampin vreo problema;
Dezavantaj - cel mai prost curs din cele 3 (toate 3 au cursul de schimb mult mai mare decat exchange-urile din afara), walletul lor are un comision de retragere horror de 1%

Coinflux - Rapid, responsivi. Ca avantaj, pentru cine se grabeste, au wallet in fiat. Poti depune banii din timp (gratuit) si sa cumperi rapid oricand vrei fara sa astepti transferuri bancare
Dezavantaj - au o reputatie proasta din cauza gestionarii foarte gresite a unui caz de retragere fiat, au facut un gest horror, ingrozitor si gratuit, pentru care nu i-as folosi niciodata pentru retragere fiat, amanunte aici  https://bitcointalk.org/index.php?topic=1629927.60

BTCXChange - Am inceput cu ei, termin cu ei. Din pacate nu am avut ocazia sa le testez platforma, deci nu pot da feedback. Experienta customer support nasoala, cont neverificat de o saptamana, fara comunicare de nici un fel din partea lor de 5 zile!


Good to know, Sospiro. Care dintre cele de mai sus tranzactioneaza non-stop? Ma gandesc la situatia in care faci/ceri plata intrabancar (ING, BT) si teoretic se crediteaza instantaneu contul bancar. E vreunul de mai sus care sa faca tranzactia la 02:00 AM?


Bitcoin Romania - Doar intre 9-17. Au cont la ING, deci daca si tu ai cont la ING primesc banii instantaneu la orice ora, 24/24. Dar chiar si asa doar intre 9-17 tranzactioneaza

Coinflux -  Tranzactioneaza non-stop DOAR daca ai deja fiat in walletul lor

BTCXChange - Am reusit sa vorbesc pe Telegram cu CEO-ul lor. Mi-a aprobat contul de firma dar cu greseli, numele firmei fiind trecut incomplet. Tocmai cand ma pregateam sa fac transferul de fiat la ei pt a cumpara multi BTC, am remarcat ca banca imi cere sa incadrez tranzactia la o anumita activitate (avand de ales intre vreo 10 activitati), tranzactia fiind in euro. L-am cautat din nou pe CEO BTCXchange sa imi sugereze la care din cele 10 activitati se incadreaza ocupatia dansului (si de asemenea sa faca corectura numelui firmei)....de 2 zile nu a raspuns desi a vazut mesajul Smiley)). Asa fac unii business. Deci nu am de unde sa stiu la ei cum e pentru ca se pare ca isi doresc cu tot dinadinsul sa nu aiba clienti
adiman73
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
December 13, 2017, 10:25:45 AM
 #383

 https://coinflux.com/ ramane cea mai smechera platforma , support instant si multe monede de tranzacționare

Btcxchange   live chat este pus doar la mișto , nimeni nu răspunde când ai nevoie de ei si mai au si doar o singura moneda de tranzacționare ..
barenziah
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
January 04, 2018, 04:28:36 PM
 #384

Pe care platforma merge plata directa cu cardul?
euus
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 0


View Profile
January 06, 2018, 06:23:38 PM
 #385

Aveti in plan sa introduceti si MDL (leu moldovenesc) pe site?
actylla
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 18, 2018, 09:13:55 AM
 #386

Buna ziua

Folosesc site-ul btcxchange de ceva vreme si am fost in general multumit.

In ultima luna am avut probleme cu programul de afiliat in sensul ca pagina programului nu se incarca.  Se pare ca aveti ceva probleme la servere ca imi da error 500 in cotinuare.

Am apelat la serviciul dumneavoastra de suport luna trecuta si chipurile problem a fost solutionata. A functionat fix 2 zile in care mi-am retras comisioanele obtinute si apoi a revenit la error 500.

Acum iarasi astept de ceva zile bune sa mi se raspunda la ticketul de suport. Ultima data mi s-a rapuns intai la misto zicandu-mi sa dau refresh la pagina ca si cum eu as fi incercat doar o data sau ceva.

Inca o chestie e faptul ca pe pagina programului de afiliat scrie ca "Sumele castigate sunt stocate in contul de afiliat. Acestea pot fi revendicate si transferate prin bitcoin, la cursul din momentul transfelului, intr-o adresa indicata de tine."  Ultima data cand am revendicat comisioanele mi s-a spus ca ati schimbat polita si suma mi-a fost transferata in cont sub forma de euro.

Ar fi frumos sa anuntati pe site undeva schimbarile de acest gen si sa va reparati serverele.

Astept inca un raspuns din partea echipei de suport si o solutie permanenta.

O sugestie ar fi pur si simplu sa creditati contul cu euro pe masura ce se acumuleaza comisioane, nu sa trebuieasca sa intru eu sa revendic de fiecare data.

O zi buna
Boihaqi26
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 193
Merit: 0


View Profile
January 20, 2018, 03:45:28 PM
 #387

dacă creșterea BTCXChange.RO poate fi mărită sau scăzută, deoarece media va fi calculată automat de sistemul care rulează.
ocojocaru
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
January 26, 2018, 09:42:27 PM
 #388

S-a dus si asta, dupa ce Ideea Bank le-a inchis contul. Sper ca toate bancile sa falimenteze in 50 de ani. Singura solutie e sa fim anarhisti si sa credem ca viitorul va fi al criptomonedelor. HODL on !
X299
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 0


View Profile
January 26, 2018, 10:37:03 PM
 #389

Pacat ca nu se mai fac retrageri fiat catre conturile bancare personale de la 1 februarie, chiar aveau o platforma ok,si eram multumit de comisioanele lor, sper totusi sa apara in viitor o banca cu care sa poata colabora pe termen lung.
Intr-un sunt si eu de acord cu cei de la btcxchange, au schimbat atatea banci intr-un singur an, s-au saturat si ei.
cryptocosmin
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
January 27, 2018, 12:34:09 AM
 #390

O prima intrebare: chiar nicio banca din Romania nu este dispusa sa sustina tranzactionarea Bitcoin-ului? Ma refer la banci precum BRD, BCR, ING si nu numai.

Urmatoarea interbare: exista o comunicare oficiala a acestor banci vis-a-vis de activitatea de tranzactionare Bitcoin, in afara de actiunea propriu-zisa de inchidere a contului bancar? As fi curios sa stiu motivul si baza legala a deciziei de inchidere a contului bancar.
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
January 27, 2018, 07:23:55 AM
 #391

Am primit si eu o notificare pe tema retragerilor fiat. Intrebare: In cat timp vom putea retrage Bitcoin, ca despre tranzactionare,am inteles,  nu mai poate fi vorba?
X299
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 0


View Profile
January 27, 2018, 09:14:35 AM
 #392

@neluhas
Din mesajul lor reiese clar,ca pana la 1 februarie 2018, sa iti faci retragerile fiat din cont.
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
January 28, 2018, 12:45:18 PM
 #393

Asta am inteles si eu. Intrebarea se referea la BTC.
gawlea
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 579



View Profile
January 28, 2018, 05:41:26 PM
 #394

Pacat ca nu se mai fac retrageri fiat catre conturile bancare personale de la 1 februarie, chiar aveau o platforma ok,si eram multumit de comisioanele lor, sper totusi sa apara in viitor o banca cu care sa poata colabora pe termen lung.
Intr-un sunt si eu de acord cu cei de la btcxchange, au schimbat atatea banci intr-un singur an, s-au saturat si ei.

Intr-adevar, pacat, si mie imi placea platforma lor si chiar erau OK ca si comisioane. Asta e..
Acum trebuie sa gasesc o alternativa unde pot schimba BTC in lei/euro si retrage, pentru ca am conturi la ING in lei si in euro. Ce platforma recomandati pentru a vinde si retrage euro? Mersi anticipat!
ocojocaru
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
January 29, 2018, 02:01:52 AM
 #395

Coinflux ar mai fi. Plus ca suporta si LTC, ETH si ETC.
gawlea
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 756
Merit: 579



View Profile
January 29, 2018, 05:13:04 AM
 #396

Coinflux ar mai fi. Plus ca suporta si LTC, ETH si ETC.

O sa incerc si platforma lor. Multumesc pentru raspuns!
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
January 29, 2018, 08:42:53 AM
 #397

 

.()_().
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!