Bitcoin Forum
May 29, 2024, 02:17:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Takascoin hizmetlerine ara verdi  (Read 6995 times)
Starin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

Infected Mushroom

View Profile WWW
August 26, 2015, 10:59:15 PM

türkiye cumhuriyetinde bitcoin alım satımı yasaktır arkadaşlar. mevzuatta bitcoin yazmıyor tabii ki ama türkiye bitcoini tanımadığı için alım ve satımı yasak, zaten ülkemiz buna hiçbir türlü izin vermez vergi kesemeyecelerinden dolayı

Hakkında yasa olmayan bir şey yasak olamaz. Teknoloji her zaman yasaların önünde gider. Günümüzün en büyük problemlerinden biri de budur, devletler teknolojinin hızına ayak uyduramıyor. Eski kafalı yöneticiler olduğu sürece bu değişmeyecek, geride bırakılmış ülkeler çağın gerisinde kalmaya devam edecek.

Haklısınız, ancak bunun bir sebebi de Kara Avrupası Hukuk Sistemini kullanıyor olmamız. Yani her şeyi en detaylı şekilde kanuna sokma zorunluluğumuz. Halbuki Anglo-Sakson hukuk sistemlerinde gelişmelere ayak uydurmak içtihatlar baz alındığı için çok olay. Bizde bir teknolojik değişiklik olacak, bu da 10 farklı kanun tipine teker teker yansıyacak. Ölme eşşeğim ölme. Smiley

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
August 28, 2015, 12:26:44 PM

Siteyi kapatabilirler, doğru işletememiş olabilirler, ama kullanıcılara yalan söylemeleri hiç hoş değil.
Siteye "T.C Kanunları gereği Bitcoin Alım ve Satımı yapılamamaktadır." yazarak bilgisiz kullanıcıları yanlış yönlendiriyorlar. Bitcoin'in Türkiye'deki bilinirliğine zarar veriyorlar.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
August 28, 2015, 12:36:09 PM

bitcoinden az biraz anlayan kimse takascoini kullanıyordu zaten benim gördüğüm kadarıyla. o komisyonu kimse vermek istemiyordu. koinimin bilinirliği daha fazla ona rağmen hacmi ortada.benim tahminim hem dövizdeki hareketlenme hemde hacimsizlik yüzünden zarardalardı.daha fazla zararda kalmamak içinde belli bir süre ara verdiler. belki geri döneriz diyede bu şekilde açıklama yaptılar.
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
September 15, 2015, 08:43:01 PM

sitenin kurucusu ahmet bey le görüşmedim ama Tr de faaliyet gösteren Koinimde aynı sıkıntıyı yaşamıştı , ordan sonra bende aynı lafı söylerdim burası Türkiye ortada kanun olmamasına rağmen maliye size sıkıntı çıkartabiliyor ve sanki suçluymuşsunuz gibi davranıyor.birçok döviz bürosu işleten kişinin banka hesap hareketlerini ispatlayan belgeleri ibraz etmesindeki eksiklikten dolayı ceza ödediklerini battıklarını biliyorum.
Resmi firma olunca size hesap hareketlerini sorduklarında verdiğiniz cevapları beğenmeyebiliyorlar.Hatta rüşvet bile istenmiş olabilir malum baştaki alıyor biz niye almayalım diyebiliyorlar.Durum böyle olunca zaten kar geitrmeyen bitcoin firması işletmek işkenceye dönüyor.
Btc türk kıbrıs ta iş yaparak biraz biraz yırtıyor bunlardan.
Koinimin ve Takascoinin yaşadığı sıkıntıları görünce bu ülkeden doğru düzgün bir teknoloji firması bir startup ın çıkmasının ne zor olduğunu görebiliyoruz.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
September 16, 2015, 08:32:07 AM

Yine de resmi bir açıklama yapsalar iyi olurdu. Müşterisine değer veren bu açıklamayı yapardı. Demek ki çokta umurlarında değilmişiz.
bitkoyun (OP)
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
September 16, 2015, 10:02:34 AM

Takascoin sitedeki açıklamaya bir ekleme yaptı: www.takascoin.com

T.C Kanunları gereği Bitcoin Alım ve Satımı yapılamamaktadır. Platformumuz regülasyon sonrası hizmetlerine devam edecektir. Anlayışınız için teşekkür eder, Saygılarımızı sunarız.
Takascoin Destek Ekibi
Mevduatlarını çekmek isteyen kullanıcılar info@takascoin.com adresine talep email'i gönderebilirler.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
September 16, 2015, 10:17:19 AM

Hangi kanunlar engel oluyormuş ? Senin bir bilgin var mı  @bitkoyun?
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 16, 2015, 02:56:49 PM

Hukukçu değilim bu yuzden bilisim hukugu alaninda taninmis Av. Sebnem Ahi ye "Turkiye de bitcoin alip satmak yasak mi" diye sordum. Yasaklayan bir kanun olmadigini soyledi.

teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
September 16, 2015, 02:58:53 PM

Hukukçu değilim bu yuzden bilisim hukugu alaninda taninmis Av. Sebnem Ahi ye "Turkiye de bitcoin alip satmak yasak mi" diye sordum. Yasaklayan bir kanun olmadigini soyledi.

bir hukuk ülkesi olmadığımızı düşününce yaşananlara çok da şaşırmamak lazım.
Yabancı yatırımcı bunları görünce teknolojik gelişmeler için ne kadar uygun bir ülke olduğumuzu anlayacaktır.
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 16, 2015, 03:36:56 PM

Tesadüfen daha dün youtube'da paylaştığım bir video'nun altına bir yorum geldi. Yazan bu forumdan da olabilir. Şöyle demiş:

"3 arkadaş istiklal'deki işlek bir kitapçı ile anlaşıp Douro almak istedik ve bu konuda bir bilişim avukatına danıştık. Bize söylediği aynen şu oldu "Türkiye kanunlarla yönetilen bir ülke değildir ve BDDK'dan dahi resmi izin alsanız Maliye'nin gelip cihazınıza el koymasını engelleyemezsiniz" Gerçekten çok acıklı bir durum. Ülkemizde bankaların bu denli güçlü olması diğer finansal işlemlerin ülkeye girişine kesinlikle izin vermeyecektir. GSM operatörlerinin tek bir istekle taksitli telefon satışını yasaklattığı bir ülkede yaşıyoruz. Dua edelim de btcturk veya koinim gibi yerler kapanmasın."
https://www.youtube.com/watch?v=fVUFwGqsqiA

Türkiye'de girişimciler kanundan, daha doğrusu kanunsuzluktan çekinip iş yapmaktan vazgeçiyor.

olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
September 16, 2015, 04:21:15 PM

Bence artık bu lafları rafa kaldırmak lazım. Kanıksamak bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüktür. Birileri kanunları çiğneyince sineye çekip tamam dememeliyiz. Şimdi bunları okuyan biri bu durumla karşılaştığında "zaten böyle olacağını söylemişlerdi " deyip sineye çekecek. Hak verilmez, alınır.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
September 17, 2015, 04:15:05 PM

BU OLAY  umarim btcturke de yansimaz.

btcturkteki islem hacmi dusuklugu de son zamanlarda hic hayra alamet degil gerci.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
September 17, 2015, 04:43:34 PM

BU OLAY  umarim btcturke de yansimaz.

btcturkteki islem hacmi dusuklugu de son zamanlarda hic hayra alamet degil gerci.

BtcTürk kıbrısta kurulu bir şirket olduğu için bundan etkilenmez.
bananadines
Hero Member

Activity: 644
Merit: 500

View Profile
September 28, 2015, 07:02:32 AM

kesinlikle yansımaz, tamamen farklı kanunlar geçerli, ancak Türk bankasıyla çalışıyorlar buna taş koyulabilinir diye düşünüyorum. Ona da bir çözü bulunur. Btcturk sağlam.
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
September 29, 2015, 01:47:55 PM

Bence şu veya bu şirket sağlam demek doğru değil.Kişisel düşüncelerimizi paylaşmak güzel ancak en güvenlisi cold storage. Arkadaş, alım satım yapmayacaksan cüzdanında taşı.Her canlı ve kurum batabilir, kazaya uğraya bilir.

The more I meet people, the more I like my dog.
bananadines
Hero Member

View Profile
September 29, 2015, 01:53:44 PM

Bence şu veya bu şirket sağlam demek doğru değil.Kişisel düşüncelerimizi paylaşmak güzel ancak en güvenlisi cold storage. Arkadaş, alım satım yapmayacaksan cüzdanında taşı.Her canlı ve kurum batabilir, kazaya uğraya bilir.

haklısınız, en güvenlisi cold storage, o bile sıkıntı yaratabilir yedeklemeli vs..trade yapılmadığı sürece cold storage.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
September 30, 2015, 07:58:19 PM

site hiç gelmiyor ? buradan mağdur olan var mı ?
Son durumlarını bilen var mı ?
Ben çok takip edemedim bu siteyi..

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 01, 2015, 12:22:29 AM

kesinlikle yansımaz, tamamen farklı kanunlar geçerli, ancak Türk bankasıyla çalışıyorlar buna taş koyulabilinir diye düşünüyorum. Ona da bir çözü bulunur. Btcturk sağlam.
Neye göre kesinlikle yansımaz diyorsunuz?
İş bankasının kıbrıs şubesi yerli sayılmıyor mu?
Ya da Türkiye'nin yurt dışına para çıkartma yasağı koyması (yunanistan örneğini düşünün) btctürk'ün işlerini baltalamayacak mı zannediyorsunuz?

Eğer Türkiye'de bir ekonomik kriz patlak verirse (ki vermek üzere, gerçi verdi de farkında değil insanlar, $ olmuş 3.05+ TL) ilk patlayacak olan btctürk olur.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

bananadines
Hero Member

View Profile
October 02, 2015, 07:54:57 AM

Ya da Türkiye'nin yurt dışına para çıkartma yasağı koyması (yunanistan örneğini düşünün) btctürk'ün işlerini baltalamayacak mı zannediyorsunuz?

Eğer Türkiye'de bir ekonomik kriz patlak verirse (ki vermek üzere, gerçi verdi de farkında değil insanlar, $ olmuş 3.05+ TL) ilk patlayacak olan btctürk olur.
"Ya da Türkiye'nin yurt dışına para çıkartma yasağı koyması" gibi bir ihtimali hiç de düşünmedim, gerçekçi de gelmiyor açıkçası. Bavulla bile para çıkarılabilinen bir ülkede yaşıyoruz.

Türkiye' de olacak(olmuş) bir ekonomik kriz ise btcturku nasıl etkiler anlayamadım? Zaten kriz var..
Zaten postumda Türk bankasına taş koyabilirler dedim ama bunu da kıbrıs da online hizmet veren bir bankayla çözerler. He oraya para atma olayı maaliyetli olur dersiniz onlar tartışılır.Tibuk kaçmadığı sürece btcturk sağlamdır..
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

View Profile
October 02, 2015, 02:23:31 PM

"Ya da Türkiye'nin yurt dışına para çıkartma yasağı koyması" gibi bir ihtimali hiç de düşünmedim, gerçekçi de gelmiyor açıkçası. Bavulla bile para çıkarılabilinen bir ülkede yaşıyoruz.

Türkiye' de olacak(olmuş) bir ekonomik kriz ise btcturku nasıl etkiler anlayamadım? Zaten kriz var..
Zaten postumda Türk bankasına taş koyabilirler dedim ama bunu da kıbrıs da online hizmet veren bir bankayla çözerler. He oraya para atma olayı maaliyetli olur dersiniz onlar tartışılır.Tibuk kaçmadığı sürece btcturk sağlamdır..
Daha 2 ay geçmedi Yunanistan örneğinin üzerinden. Şu anda zaten Kıbrıs üzerindeki bankayla çalışıyorlar. Yurt dışına para yollama yasağından KKTC de etkilenir.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████