Bitcoin Forum
May 10, 2024, 12:35:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: borç verecek ya da ortak olacak kişiler aranıyor  (Read 2061 times)
ygsmaguduru (OP)
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
August 28, 2015, 09:16:15 AM

arkadaşlar öncelikle rütbemin düşük olduğuna bakmayın eski hesabımı sattım https://bitcointalk.org/index.php?topic=1143076.0

böyle bi düşüncem var. burdaki telefoncularla görüştüm yurt dışından ucuza telefon kabı şarj aleti falan getirip onlara 2 katı fiyatına satacam. onlarda çok daha fazla bi karla satacaklar bunları. yurt dışında çin malı iphone şarjları 25 kuruş değerindeyken burda en az 5 liraya satılıyor. telefon kılıflarıda öyle.
alım işlemini btc ile yurt dışı sitelerinden yapacağım. ürünler 1 ay içinde elimde olur. max 35 günde paranızı karı ile alırsınız
 kargo ücreti bitcoinin düşmesi şu bu falan derken %80 net karım olur diye düşünüyorum. ilk ay için adamlarla anlaştım ama sermaye yok
borç verenlere 10 eylülde %10 şeklinde geri ödeyebilirim
ortak olmak isteyenlere en geç 5 ekimde %30 şeklinde geri ödeyebilirim
güven sorunu yaşayacak olanlara telefon ve açık adres verebilirim
1715344550
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715344550
Reply with quote  #2

1715344550
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
August 28, 2015, 09:31:57 AM

"güven sorunu yaşayacak olanlara telefon ve açık adres verebilirim"
Bu nasıl güven sorununu çözüyor? Borcunu ödemezsen alacaklı telefon açıp küfür mü edecek ya da adresine baskın yapıp dövmeye mi gelecek?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ygsmaguduru (OP)
Full Member

View Profile
August 28, 2015, 09:36:26 AM

"güven sorunu yaşayacak olanlara telefon ve açık adres verebilirim"
Bu nasıl güven sorununu çözüyor? Borcunu ödemezsen alacaklı telefon açıp küfür mü edecek ya da adresine baskın yapıp dövmeye mi gelecek?

dava açması rahatlaşır. ortada dolandırıcılık varsa bitcoin ya da tl olması işi değiştirmiyor her türlü dava açılabiliyor
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
August 28, 2015, 10:16:47 AM

arkadaşlar öncelikle rütbemin düşük olduğuna bakmayın eski hesabımı sattım https://bitcointalk.org/index.php?topic=1143076.0

böyle bi düşüncem var. burdaki telefoncularla görüştüm yurt dışından ucuza telefon kabı şarj aleti falan getirip onlara 2 katı fiyatına satacam. onlarda çok daha fazla bi karla satacaklar bunları. yurt dışında çin malı iphone şarjları 25 kuruş değerindeyken burda en az 5 liraya satılıyor. telefon kılıflarıda öyle.
alım işlemini btc ile yurt dışı sitelerinden yapacağım. ürünler 1 ay içinde elimde olur. max 35 günde paranızı karı ile alırsınız
 kargo ücreti bitcoinin düşmesi şu bu falan derken %80 net karım olur diye düşünüyorum. ilk ay için adamlarla anlaştım ama sermaye yok
borç verenlere 10 eylülde %10 şeklinde geri ödeyebilirim
ortak olmak isteyenlere en geç 5 ekimde %30 şeklinde geri ödeyebilirim
güven sorunu yaşayacak olanlara telefon ve açık adres verebilirim

1. tek akıllı sen değilsin.
2. dx.com'dan 3 tane ürün almakla 333 tane ürün almak arasında ciddi fark var.
3. adetli alımda resmi ithalat yapmak zorundasın.
4. forumdan birini buldun 1 koli dolusu iphone şarzı aldın diyelim. Bu adam bunu sana nasıl gönderecek gümrüğe takılır.
5 .Kendini hiç hırpalama bu ithalatı resmen yapan ve konteyner dolusu çin malı ürün getirip bunu istanbulda toptan satan kilo ile (evet yanlış okumuyorsun) mouse, klavye, her çeşit şarj aleti vs satan firmalar var.
Atla git İstanbul'a sora sora bul bu amcaları al ikişer üçer kilo bunlardan getir yaşadığın şehre satmayı dene telefonculara.

Birde başıma gelen bir olayı anlatayım.
iphone4 ü ilk aldığım zamanlar.
dx.com dan iphone4 için çizilmez şeffaf koruyucu alayım dedim. o tarihte bu boklar 1 TL bile değildi dx.com da
http://www.dx.com/c/cell-phones-accessories-599/iphone-accessories-587/cases-and-protectors-201/screen-protectors-217?sort=price&sortType=asc
neyse aldım 3 tane geldi ürünler ama yapıştırmayı beceremiyorum. birinciyi heder ettim.
sonra oturdum Internet'de araştırdım. youtube da amcalar anlatmış https://www.youtube.com/watch?v=LarkI_YHwi0 bunun gibi...
ve fakat o  kabarcıklar yok olmadı bir türlü ve böylece ikinci de heder oldu..
Sonunda aldım yanıma üçüncüyü, gittim paşa paşa telefoncuya.
Dedim film taktırıcam ekran çizilmesin diye. kaç paraya yapıyorsun?
dedi abi arkalı önlü 20 TL ye yapıyoruz. dedim peki ben kendim takarım ürün kaç para dedim. abi aynı ücretsiz takıyoruz ürün 20 TL dedi.
dedim iyi madem. ben sana el emeği 5 TL vereyim al şu filmi tak dedim.
taktı oğlan Smiley bak kaç sene oldu hala kullanıyorum. 6TL ye halletmiş oldum işi.
bir iki ay sonra yine oradan geçerken ilan gördüm dükkanın önünde,
koruyucu 15 TL, takma ücreti 5 TL diye. çünkü tek akıllı ben değilim. Artık herkesin elinde kıçında internet e bağlı bir telefon var. Bilgiye her yerden her şekilde ulaşılabiliyor.
Herkes Internet'den ucuza ürün kovalıyor.

Bu hayat tecrübesinden çıkaracağımız dersler:
1. Tek akıllı biz değiliz!
2. Telefoncuları küçümsememek lazım.
3. Satılan bir ürünün fiyatını sadece fabrika çıkış fiyatı belirlemez yanında verilen ek hizmetler vardır.
4. Internet sayesinde Bilgi ayağa düştü artık. Sadece aramayı bilmek lazım.
5. Bir ürünü ucuza almış olmanız onu efektif kullanabileceğiniz anlamına gelmez.
6. İnsan her konuda uzman olamaz. ben telefona film takmayı beceremiyorum misal. yapamıyorsan parasını verip hizmet alacaksın.
ygsmaguduru (OP)
Full Member

View Profile
August 28, 2015, 11:51:57 AM

ben bu işi o kadar büyük paralarla yapmayacam ki 100 ürün falan getirmeyecem gümrüğe takılmayacak şekilde yapacam. 75 doları geçmeyince gümrüğe takılmıyor zaten. daha öncede kılıf getirip sattım burdaki telefonculara.
ingiltere
Legendary
*

View Profile
August 28, 2015, 11:54:58 AM

Sizin oradaki telefoncuların dünyadan haberi yok herhalde. Bu işi buradaki çoğu işyeri kendi yapıyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ygsmaguduru (OP)
Full Member

View Profile
August 28, 2015, 12:10:29 PM

Sizin oradaki telefoncuların dünyadan haberi yok herhalde. Bu işi buradaki çoğu işyeri kendi yapıyor.

burada teknoloji o kadar gelişmiş değil antakyayı bi araştır istersen insanlar paralarını banka hesabında bile tutmuyor burda güven 0
ingiltere
Legendary
*

View Profile
August 28, 2015, 12:13:23 PM

burada teknoloji o kadar gelişmiş değil antakyayı bi araştır istersen insanlar paralarını banka hesabında bile tutmuyor burda güven 0

Biz de paramızı banka hesabında tutmuyoruz. Bitcoin forumunda olduğunu unuttun galiba. Smiley

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ygsmaguduru (OP)
Full Member

View Profile
August 28, 2015, 12:17:57 PM

Biz de paramızı banka hesabında tutmuyoruz. Bitcoin forumunda olduğunu unuttun galiba. Smiley

kardeş anlatamadım ama neyse Cheesy
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
August 28, 2015, 12:55:31 PM

Burda bir yanlışlık var.
Antakya, Gaziantep, Kilis cep telefonu sirkülasyonu açısından acayip durumda,
Suriye den gelenler para için telefon satıyor veya ölü soyanların getirdiği  telefonlar var.
Yağmalanan kamyonlardan gelen sıfır elektronik ürünleri saymıyorum...
Yani özetle bu illerde cep telefonu açısından çok hareketli bir piyasa var.
Nasıl screen protector, şarz, kılıf gibi ürünlerden haberleri olmuyor bu esnafların?
Suriyelilerden üç kuruşa topladıkları telefonları Ankara'ya İstanbula getirip burdaki telefonculara satmayı biliyorlar da kılıf işini akıl edemiyorlar.
İlginç doğrusu.

ygsmaguduru (OP)
Full Member

View Profile
August 29, 2015, 03:47:42 PM

Burda bir yanlışlık var.
Antakya, Gaziantep, Kilis cep telefonu sirkülasyonu açısından acayip durumda,
Suriye den gelenler para için telefon satıyor veya ölü soyanların getirdiği  telefonlar var.
Yağmalanan kamyonlardan gelen sıfır elektronik ürünleri saymıyorum...
Yani özetle bu illerde cep telefonu açısından çok hareketli bir piyasa var.
Nasıl screen protector, şarz, kılıf gibi ürünlerden haberleri olmuyor bu esnafların?
Suriyelilerden üç kuruşa topladıkları telefonları Ankara'ya İstanbula getirip burdaki telefonculara satmayı biliyorlar da kılıf işini akıl edemiyorlar.
İlginç doğrusu.

uğraşmıyorlar diyelim. neyse ben ilk siparişi verdim cevaplarınız için herkese teşekkür ederim
n3o111
Hero Member

Activity: 490
Merit: 500

View Profile
August 29, 2015, 04:22:22 PM

uğraşmıyorlar diyelim. neyse ben ilk siparişi verdim cevaplarınız için herkese teşekkür ederim

Önceki mesajınızda teknoloji gelişmiş değil demişsiniz, şimdi uğraşmıyorlar diyorsunuz. Buraya gelen yorumlara göre hikayenizde yön mü değiştiriyorsunuz?
darknessdr
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

View Profile
August 29, 2015, 07:26:24 PM

Yahu adam gibi gelmiş buraya borç istiyor. Hemen adamı paralamışsınız. Önce kumar oynayanlara kaptırdığınız paralara bakın.
n3o111
Hero Member

View Profile
August 29, 2015, 08:08:20 PM

Yahu adam gibi gelmiş buraya borç istiyor. Hemen adamı paralamışsınız. Önce kumar oynayanlara kaptırdığınız paralara bakın.

Kumar oynayanlara para kaptıran enayi üyeler bu konuya mesaj yazmamış. Kime laf çarpmaya çalışıp başarısız oldunuz acaba?
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
August 29, 2015, 08:13:55 PM

Yahu adamın piyasadan haberi yok.
Böyle yatırım yapmayı planladığı pazar ile ilgili olarak bilgisiz olduğu belli olan müteşebbis arkadaşlar ile karşılaştığımda tam aksine doğru yöne kalanize etmeye çalışırım hep.
Benim memleketim Gaziantep biliyorum oraları. Ankara'da yaşıyorum işim bilişim danışmanlığı, teknolojiyi telefonundan sunucusuna kadar a dan z ye takip etmek işim.
Dolayısı ile yaşanmışlıklara ve piyasa bilgime dayanarak yorumlar yazdım.

Ben kendisine yurt dışından ithalatın sıkıntılı bir iş olduğunu bu işi zaten yapanlar olduğunu gidip onlardan toptan alıp memleketinde satması gerektiğini söyledim.
Benim bu önerilerime ve anlattığım yaşanmışlıklara karşılık 70 USD lik siparişlerle bu işi kotarmayı planladığını söyledi.

Bu noktada arkadaşın gümrük mevzuatını hiç okumadan bu işi hayaletmiş olduğunu anladım. Neden dersen. toplam fiyatı 70 USD nin altında da kalsa sen x bir ürünü adetli olarak getirtmeye kalktığın anda devlet bunu kişisel kullanımın için değil birilerine satmak için getirdiğini anlıyor. Tanesi 1$ dan 70 tane mouse pad getirmeyi deneyin bakalım gümrükten vergisiz alabiliyor musunuz?

Bunun üzerine bu sefer dedim arkadaşım peki bildiğin gibi getirmeyi dene yurt dışından
Ancak bulunduğun bölgedeki telefoncu esnaf bunu bunu yapıyor emin misin bunlara bir şekilde getireceğin ürünleri satabileceğinden dedim.
Bu sefer de uğraşmıyorlar şeklinde bir cevap verdi.

Ben adamı paralamadım.
Bu eleştirinizi kabul etmiyorum.
Lütfen konuyu baştan sonra yeniden okuyunuz.
darknessdr
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

View Profile
August 29, 2015, 08:29:15 PM

Yahu adamın piyasadan haberi yok.
Böyle yatırım yapmayı planladığı pazar ile ilgili olarak bilgisiz olduğu belli olan müteşebbis arkadaşlar ile karşılaştığımda tam aksine doğru yöne kalanize etmeye çalışırım hep.
Benim memleketim Gaziantep biliyorum oraları. Ankara'da yaşıyorum işim bilişim danışmanlığı, teknolojiyi telefonundan sunucusuna kadar a dan z ye takip etmek işim.
Dolayısı ile yaşanmışlıklara ve piyasa bilgime dayanarak yorumlar yazdım.

Ben kendisine yurt dışından ithalatın sıkıntılı bir iş olduğunu bu işi zaten yapanlar olduğunu gidip onlardan toptan alıp memleketinde satması gerektiğini söyledim.
Benim bu önerilerime ve anlattığım yaşanmışlıklara karşılık 70 USD lik siparişlerle bu işi kotarmayı planladığını söyledi.

Bu noktada arkadaşın gümrük mevzuatını hiç okumadan bu işi hayaletmiş olduğunu anladım. Neden dersen. toplam fiyatı 70 USD nin altında da kalsa sen x bir ürünü adetli olarak getirtmeye kalktığın anda devlet bunu kişisel kullanımın için değil birilerine satmak için getirdiğini anlıyor. Tanesi 1$ dan 70 tane mouse pad getirmeyi deneyin bakalım gümrükten vergisiz alabiliyor musunuz?

Bunun üzerine bu sefer dedim arkadaşım peki bildiğin gibi getirmeyi dene yurt dışından
Ancak bulunduğun bölgedeki telefoncu esnaf bunu bunu yapıyor emin misin bunlara bir şekilde getireceğin ürünleri satabileceğinden dedim.
Bu sefer de uğraşmıyorlar şeklinde bir cevap verdi.

Ben adamı paralamadım.
Bu eleştirinizi kabul etmiyorum.
Lütfen konuyu baştan sonra yeniden okuyunuz.

Yazım sizin özelinizde değildi. Herkesin paraya ihtiyacı olabilir. Arada Bir kaç tane dolandırıcı çıktı diye herkese aynı gözle bakmayalım anlamında yazdım. Konuyu da okudum. İnsan insana belli şartlar altında güvenebilmeli bence. Bugün bana yarın sana derler. Yanlış anlamayın lütfen ama hiç değilse alnının teriyle para kazanmaya çalışıyor arkadaş takdir edilmeli bence. Önerilerinizde çok değerli tabi bu anlamda.
n3o111
Hero Member

View Profile
August 29, 2015, 08:59:24 PM

Aramızda internette olduğunu unutanlar var. İnternetten ticaretin bir numaralı kuralı kimseye durduk yere güvenmeyeceksin. Borç isteniyorsa collateral, takas yapılıyorsa escrow gereklidir.
ygsmaguduru (OP)
Full Member

View Profile
August 30, 2015, 08:50:06 AM

Kardeş onlarda haklı internetten kimse durduk yere birine borç vermez
Pages: [1]
  Print  

Jump to: