Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:13:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kupujem - rackmount ASIC mining opremu , mogucnost saradnje  (Read 12435 times)
Al3x (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 73
Merit: 1


View Profile
August 30, 2015, 08:35:59 PM
 #1

Pozdrav svima.
Nov sam na forumu, i ujedno u bitcoin minig-u.
Nisam siguran da ne krsim neka pravila foruma sa postom u ovoj sekciji, jos ih nisam procitao.

Kupujem za gotovinu (eure) rackmount ASIC minere. Zivim u CG.
S obzirom da je bitman izbacio nove efikasnije asic cipove i proizvode, dosta minera ce da prodaje stariju opremu, pa se nadam da je kupim po povoljnoj cijeni. Jedini faktor ja cijena i hashrate (sto veci). Prednost imaju Antminer s4+ i s4.

Ukoliko ima neko da prodaje molim vas da mi se javite sa cijenom.
Naravno uslov je da su uredjaji 100% ispravni.

Ukoliko ima neko predlog za saradnju, takodje sam otvoren za pregovore. Posjedujem 24h klimatizovanu rack salu, opticke veze prema internetu, 24h obezbedjenje (fizicko i tehnicko), protivpozarne sistem po poslednjim standardima, stabilnu struju, agregat.... cjelokupni trosak struje ja snosim. Sve dodatne detalje bi razmatrali u privatnoj komunikaciji.
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714817636
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714817636

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714817636
Reply with quote  #2

1714817636
Report to moderator
1714817636
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714817636

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714817636
Reply with quote  #2

1714817636
Report to moderator
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 31, 2015, 07:51:54 AM
 #2

Nisam siguran da ne krsim neka pravila foruma sa postom u ovoj sekciji, jos ih nisam procitao.
Pozdrav. Što se tiče pravila (foruma, jer ih ova sekcija konkretno još nema) u redu je sve. Tako da ne brini i uživaj.
A što se tiče opreme koju tražiš, pogledaj u computer hardware dijelu foruma. Tu češ prije naći nekoga.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
Al3x (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 73
Merit: 1


View Profile
August 31, 2015, 03:45:03 PM
 #3

Nisam siguran da ne krsim neka pravila foruma sa postom u ovoj sekciji, jos ih nisam procitao.
Pozdrav. Što se tiče pravila (foruma, jer ih ova sekcija konkretno još nema) u redu je sve. Tako da ne brini i uživaj.
A što se tiče opreme koju tražiš, pogledaj u computer hardware dijelu foruma. Tu češ prije naći nekoga.

Hvala na brzom odgovoru.
Volim da saradjujem sa ljudima sa naseg podrucja, sve je lakse, manje jezickih barijera, ostaje novac u okruzenju(valjda se i mi nekad razvijemo).... a i bratski narod, iako se dosta ljudi iz hr i cg nece sloziti sa mnom.
Takodje je jednostavnije upaliti auto i poc za opremu, nego slati kurirskim sluzbama, mining hardware je izuzetno tezak.

Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 31, 2015, 08:09:51 PM
 #4

Hvala na brzom odgovoru.
Volim da saradjujem sa ljudima sa naseg podrucja, sve je lakse, manje jezickih barijera, ostaje novac u okruzenju(valjda se i mi nekad razvijemo).... a i bratski narod, iako se dosta ljudi iz hr i cg nece sloziti sa mnom.
Takodje je jednostavnije upaliti auto i poc za opremu, nego slati kurirskim sluzbama, mining hardware je izuzetno tezak.
To je tvoj osobni stav prema tome. Ali činjenica je da je to teško izvesti što se tiče Bitcoina. Navesti ću samo dva primjera po kojima se to vidi:
1) Aktivnost ovoga dijela foruma
2) Bitcoin.org nema hrvatskog prijevoda (iako sam ja pomogao dosta, ne mogu više sam niti imam toliko vremena)

Što se tiće razvijanja, to možeš zaboraviti.  Cheesy


Ako imaš još kakvih pitanja slobodno reci.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
crazyivan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 1007


DMD Diamond Making Money 4+ years! Join us!


View Profile
September 02, 2015, 05:33:54 PM
 #5

Jesi ti siguran da ti je ovo sve isplativo, uzimajuci u obzior da 16nm cipovi izlaze vrlo brzo. I KnC i Bitfury su ih najavili.
Ja sam recimo dosta ulozio u cloud mining i profit je zadovoljavajuci s tim da mozes da prodas cloud hash bez ikakvih problema  i predjes na minere nove generacije.

Takodje sam dosta i u PoS novcicima, extra stvar, jako zadovoljan. Ako nekome treba pomoc oko ovoga, slobodno se obratite.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
Al3x (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 73
Merit: 1


View Profile
September 02, 2015, 06:34:38 PM
 #6

Jesi ti siguran da ti je ovo sve isplativo, uzimajuci u obzior da 16nm cipovi izlaze vrlo brzo. I KnC i Bitfury su ih najavili.
Ja sam recimo dosta ulozio u cloud mining i profit je zadovoljavajuci s tim da mozes da prodas cloud hash bez ikakvih problema  i predjes na minere nove generacije.

Takodje sam dosta i u PoS novcicima, extra stvar, jako zadovoljan. Ako nekome treba pomoc oko ovoga, slobodno se obratite.

Ivane, hvala na informacijama i zelji da pomognes.
Sto se tice BTC trenutno mi je sve isplativo, jedino sto me interesuje je sto veci hashrate za novac koji potrosim. Cijena struje mi ne igra ulogu. Bitno mi je da su mi ulaganja sto manja (10-20k), bavim se drugim stvarima, ovo mi je neki novi "hobi" ako mozemo tako da ga nazovemo - prestao sam da igram igrice Smiley
crazyivan
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1652
Merit: 1007


DMD Diamond Making Money 4+ years! Join us!


View Profile
September 04, 2015, 01:52:52 PM
 #7

Jesi ti siguran da ti je ovo sve isplativo, uzimajuci u obzior da 16nm cipovi izlaze vrlo brzo. I KnC i Bitfury su ih najavili.
Ja sam recimo dosta ulozio u cloud mining i profit je zadovoljavajuci s tim da mozes da prodas cloud hash bez ikakvih problema  i predjes na minere nove generacije.

Takodje sam dosta i u PoS novcicima, extra stvar, jako zadovoljan. Ako nekome treba pomoc oko ovoga, slobodno se obratite.

Ivane, hvala na informacijama i zelji da pomognes.
Sto se tice BTC trenutno mi je sve isplativo, jedino sto me interesuje je sto veci hashrate za novac koji potrosim. Cijena struje mi ne igra ulogu. Bitno mi je da su mi ulaganja sto manja (10-20k), bavim se drugim stvarima, ovo mi je neki novi "hobi" ako mozemo tako da ga nazovemo - prestao sam da igram igrice Smiley

Hah, ja sam još uvijek s vremena na vrijeme u World of Tanks. Iako sam odavno prestar za tako nešto.
Ako ti struja ne igra ulogu, onda je priča značajno drugačija.

Ja imam dosta na cloud-u, isključivo S5 mašine ali planiram sve da prodam idući mjesec, ako ne i prije. S7 se pojavio u maloprodaji što znači da će na cloudu da bude do kraja godine. Uglavnom, zajedno sa svim ovim najavljenim novim čipovima, očekujem velike diff jumps slijedećih mjeseci, blizu 10% mjesečno.

Naravno, moguće je da griješim ali evo ovaj zadnji skok je bio gotovo 5%. Zato i govorim o PoS novčićima, odnosno stakingu. 50% godišnje, 200% godišnje, čak i više. Neki da je lik prodao preko 100 BTC ovog DMD Diamonda kojeg dosta imam. Čovjek je držao novčiće skoro 600 dana, ništa nije prodavao, nakupilo se stake-a. Jedan dan otvorio novčanik, stake sve zaostale novčiće i dump preko 100 BTC u neka 3-4 dana. Pa ti sad reci da to nije isplativo. Kralj, skidam kapu.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
Al3x (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 73
Merit: 1


View Profile
September 04, 2015, 02:22:34 PM
Last edit: September 05, 2015, 10:45:49 PM by Al3x
 #8

Jesi ti siguran da ti je ovo sve isplativo, uzimajuci u obzior da 16nm cipovi izlaze vrlo brzo. I KnC i Bitfury su ih najavili.
Ja sam recimo dosta ulozio u cloud mining i profit je zadovoljavajuci s tim da mozes da prodas cloud hash bez ikakvih problema  i predjes na minere nove generacije.

Takodje sam dosta i u PoS novcicima, extra stvar, jako zadovoljan. Ako nekome treba pomoc oko ovoga, slobodno se obratite.

Ivane, hvala na informacijama i zelji da pomognes.
Sto se tice BTC trenutno mi je sve isplativo, jedino sto me interesuje je sto veci hashrate za novac koji potrosim. Cijena struje mi ne igra ulogu. Bitno mi je da su mi ulaganja sto manja (10-20k), bavim se drugim stvarima, ovo mi je neki novi "hobi" ako mozemo tako da ga nazovemo - prestao sam da igram igrice Smiley

Hah, ja sam još uvijek s vremena na vrijeme u World of Tanks. Iako sam odavno prestar za tako nešto.
Ako ti struja ne igra ulogu, onda je priča značajno drugačija.

Ja imam dosta na cloud-u, isključivo S5 mašine ali planiram sve da prodam idući mjesec, ako ne i prije. S7 se pojavio u maloprodaji što znači da će na cloudu da bude do kraja godine. Uglavnom, zajedno sa svim ovim najavljenim novim čipovima, očekujem velike diff jumps slijedećih mjeseci, blizu 10% mjesečno.

Naravno, moguće je da griješim ali evo ovaj zadnji skok je bio gotovo 5%. Zato i govorim o PoS novčićima, odnosno stakingu. 50% godišnje, 200% godišnje, čak i više. Neki da je lik prodao preko 100 BTC ovog DMD Diamonda kojeg dosta imam. Čovjek je držao novčiće skoro 600 dana, ništa nije prodavao, nakupilo se stake-a. Jedan dan otvorio novčanik, stake sve zaostale novčiće i dump preko 100 BTC u neka 3-4 dana. Pa ti sad reci da to nije isplativo. Kralj, skidam kapu.

U btc sam usao kao hobi. Interesuje me da hardware nije masivan, i da je hashrate sto veci.
Planiram jedan rack ormar da odvojim samo za mining opremu, ne volim da stvari i kablovi vise na sve strane.

Hvala na ideji, malo cu da se informisem o tim novcicima Smiley
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 04, 2015, 03:06:03 PM
 #9

[...]Meni je elektricna energija za serversku sobu placena, od strane drzave. [...]

Kako to... Huh

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Al3x (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 73
Merit: 1


View Profile
September 04, 2015, 03:46:50 PM
Last edit: September 05, 2015, 10:46:00 PM by Al3x
 #10

[...]Meni je elektricna energija za serversku sobu placena, od strane drzave. [...]

Kako to... Huh

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 04, 2015, 09:03:00 PM
 #11

[...]Meni je elektricna energija za serversku sobu placena, od strane drzave. [...]

Kako to... Huh


Ugovor, projekat od zajednickog interesa.


I po ugovoru smes trosit struje koliko zelis na sta god zelis... Huh

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 05, 2015, 02:59:41 PM
 #12

[...]Meni je elektricna energija za serversku sobu placena, od strane drzave. [...]
Kako to... Huh
Ugovor, projekat od zajednickog interesa.
I po ugovoru smes trosit struje koliko zelis na sta god zelis... Huh
Taj detalj sam sa slucajno pomenu, zasto ti je to toliko interesantno Smiley .
Prilicno jednostavno, ugovorna obaveza za taj dio je njihova. Niko me ne ogranicava koliko servera.... ja imam za odredjeni servis.
I iskren da budem, ti mineri ce biti statisticka greska u potrosnji Smiley , kao sto sam pomenuo btc sam uveo kao hobi, vise kao neka zabava nego izvor sredstava.

Pa, na prvo mesto uvek valja naucit nesto (pogotovo ako ti to moze ustediti/zaraditi novaca. Ali - budemo iskreni - takodje malo zvuci kao kradja. Kradja "drustvenih" sredstava, ali ipak kradja. I to jest, ne toliko drustveno nego koliko placeno od poreza koji su ljudi morali zaradit da bih platili...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
September 05, 2015, 06:49:10 PM
 #13

Pa, na prvo mesto uvek valja naucit nesto (pogotovo ako ti to moze ustediti/zaraditi novaca. Ali - budemo iskreni - takodje malo zvuci kao kradja. Kradja "drustvenih" sredstava, ali ipak kradja. I to jest, ne toliko drustveno nego koliko placeno od poreza koji su ljudi morali zaradit da bih platili...
Napravio si sitnu grešku. Ne zvuči kao krađa, nego to upravo jeste krađa. Neću da se previše miješam, i OP smije da radi što želi. Samo pazi ,jer svatko padne kad' tad'.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
Al3x (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 73
Merit: 1


View Profile
September 05, 2015, 10:32:26 PM
 #14

[...]Meni je elektricna energija za serversku sobu placena, od strane drzave. [...]
Kako to... Huh
Ugovor, projekat od zajednickog interesa.
I po ugovoru smes trosit struje koliko zelis na sta god zelis... Huh
Taj detalj sam sa slucajno pomenu, zasto ti je to toliko interesantno Smiley .
Prilicno jednostavno, ugovorna obaveza za taj dio je njihova. Niko me ne ogranicava koliko servera.... ja imam za odredjeni servis.
I iskren da budem, ti mineri ce biti statisticka greska u potrosnji Smiley , kao sto sam pomenuo btc sam uveo kao hobi, vise kao neka zabava nego izvor sredstava.

Pa, na prvo mesto uvek valja naucit nesto (pogotovo ako ti to moze ustediti/zaraditi novaca. Ali - budemo iskreni - takodje malo zvuci kao kradja. Kradja "drustvenih" sredstava, ali ipak kradja. I to jest, ne toliko drustveno nego koliko placeno od poreza koji su ljudi morali zaradit da bih platili...


Nevjerovatno kako tema skrene u pogresnom pravcu, i upravo pokusavam da razumijem zasto,  sto nekoga navede da se od cijele teme uhvati za taj detalj. Konstruktivno bi bilo da si dao neku kvalitetnu informaciju, i neku konstruktivnu kritiku koju bi u tom slucaju uzeo u razmatranje.

Obicno izbjegavam da komentarisem spekulacije, ali ovaj put cu napraviti izuzetak.
Upravo si nekoga nazvao lopovom i proglasio krivim, a o njemu nista ne znas. Ja sam samo rekao da je to ugovor, a ne ugovorne stavke.
Evo da ti dam samo mali podstrek za razmisljanje.
Odakle znas za ciju korist ce btc da se koriste? Za koje svrhe? Da li btc koriste samo pojedinci?

Jos jedna tema za razmisljanje (ovo je samo primjer):
Koji je jedan od nacina da izvrsni organi (policija, agencija za nacionalnu bezbjednost....) plati informacije za neke kriminalne radnje a da ostane anonimno (cilj edukacije, informacije, zastite). Mislis da to ne placa od poreskih obveznika i u korist svih njih.

Mislim da je vrijeme da se ovaj dio zatvori.


Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!